5PORT 5PEL c l/t 40 K.M -MARSCH DER LEIDSCHE WANDELSPORTVEREENIGING DINSDAG 17 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 HAAHDAG if*""51® BlA/0EG3EL WANDELSPORT (Foto Slegtenhorst.) OM HET VOETBALKAMPIOENSCHAP VAN NEDER LAND, P, S. V, ontving Maandag Ajax op bezoek, en moest in de hoofdstedelijke club met 41 haar meerdere erkennen. Een moment uit dezen voor Ajax belangrijken wedstrijd, waarvoor een groot aantal Ajax-supporters naar Eindhoven was gekomen. PRACHTIGE ORGANISATIE. Met recht heeft öommi&saris Meyer ge zegd, dat de Leidsche Politiesportvereeni- ging de stoot, de groote stoot heeft gege-* ven tot de beoefening der wandelsport in Leiden. Want na de schitterend geslaagde marsch der L.P.S.V. is in Leiden het enthousiasme voor de wandelsport ont waakt. En nu is het de sindsdien opgerichte Leidsche wandelsportvereeniging geweest, die geprofiteerd heeft van de ervaringen door de L.P.S.V. opgedaan en Zaterdag middag een het zij direct gezegd prachtig geslaagde wandeltocht heeft ge organiseerd. Dat het weer zoo prachtig meewerkte, mag als bijzonder gunstig worden aange merkt, maar ook de deelname zelf was prachtig. Precies 430 leden van verschillen de vereenigingen namen aan deze 40 K.M.- marsch deel, waaronder ongeveer 70 dames. De volgende vereenigingen hadden inge schreven: Rood-Wit, Klim-op, Bataven, F. Pacta, N.R.M., N. J. V. Alphia, Vendel N. J. V., L. C. J. M. V., D. E. L. F. T., 6e Reg. Veld-Art., Jahn, D. O. S., Haagsche Bur gerwacht, „Meerburg", A. S. C., Chr. Kweekschool (Den Haag), L. P. S. V., Jan Pastoors, Brunhilde, S. C. O., R» W. V., U. V. S., A. V. A. C. en vele persoonlijke deelnemers. Vereenigingsprijzen waren aangeboden door burgemeester van de Sande Bakhuy- zen, den heer R. J. Meyer, Commissaris van Politie, den heer Verhulst, Accountant Hoogew-oerd, Zaal Gijsberti, den heer Bak ker Hotel „Den Burcht", Ned. Bond van Licham. Opvoeding, den heer Gorthuis, Rijwielhandel Maresingel. De heer Walen kamp schonk een medaille voor den oud eten deelnemer. Zomerzorg schonk een prijs voor den jongsten deelnemer, terwijl Meyendel zorgde voor een fraaie plaquette voor de grootste vereeniging. Vóór 2 uur verzamelden alle deelnemers zich op het plein van Hotel „Den Burcht", waar de controle werd verricht en alle deel nemers zich onder de beproefde leiding van den heer Zwart opstelden. De start werd verricht door den heer R. J. Meijer, Commissaris van politie, die zeide, bij verhindering van den burgemees ter gaarne, voorals als eere-voorzitter der L. P. S. V., het sein tot vertrek te willen geven. Want de L. P. S. V. is de vereeniging, die de stoot heeft gegeven tot intensiever beoefening van de wandelsport, waaraan ook te danken is de oprichting dezer ver eeniging. De Commissaris herinnerde aan de wandeltocht der L. P. S. V., waarvan- men nu voor deze wandeltocht heeft kun nen leeren. Spr. zegt overtuigd te zijn, dat deze tocht onder aangename omstandig heden zal verloopen en te hopen, dat allen in de beste conditie weer Leiden zullen bin nentrekken. De groote belangstelling van het publiek moge voor u een reden zijn om tot het einde vol te houden. Even over twee uur werd er afgemar HET CRICKETSEIZOEN is te Hilversum geopend met een wedstrijd HilversumFlamingo's. Een frappant snapshot uit den wedstrijd. TER GELEGENHEID' VAN HET 50-JARIG BESTAAN der Zaanlandsche Zeilvereeniging zijn op het Alkmaardermeer groote zeilwedstrijden gehouden, welke door fraai weer werden begunstigd. Een mooi moment uit de wedstrijden. (Foto rechts). cheerd, en onder overgroote belangstel ling trok de lange stoet in flink tempo langs den Rijnsburgerweg de stad uit. Den geheelen tocht werd een tempo van 6}< K.M. geloopen. Door fietsende padvinders werden ordonnansdiensten verricht, terwijl zij tevens voor de controle zorgden. Ook de auto van den G.G.D. reed mede met dokter en verpleegster om ev. hulp te kunnen ver- leenen. Over Rijnsburg, Katwijk ging het naar Wassenaar, waar de tocht ging door de prachtige lanen van het villadorp en tus- s-chen de duinen door naar Meyendell. Hier werd een half uur gerust, waar de hulp brigade haar zeer gewaardeerde hulp ver leende bij de verzorging der voeten. Na de rust werd hetzelfde parcours geloopen, met dien verstande, dat men de richting den Haag nam om weer bij het viaduct op den Straatweg te komen. Op den Bajjgweg tér hoogte van de firma Noordman werden de deelnemers opge wacht door het Politiemuziekcorps, dat de wandelaars met muziek tot het eindpunt vergezelde. Aardig was het, dat de R. K. deelnemers onderweg bij R. K. kerken den Romeinschen groet brachten, wat op een tocht als deze een prettigen indruk maakte. Toch kwamen niet allen gelijktijdig aan. Reeds op den heenweg was de groote groep uit elkaar getrokken, hoewel bij de rust allen weer bij elkaar kwamen. Ongeveer 20 deelnemers moesten na korten of langen tijd. opgeven. Op den terugtocht kon weder om een inzinking worden geconstateerd, doch bij het bereiken van den Deyl, had weder voor het laatste einde een goede opleving plaats. Ook de aankomst, circa negen uur te Leiden, ondervond weer groote belangstel ling. Met gejuich werden de deelnemers ontvangen. Toen allen weder verzameld waren sprak de leider, de heer Zwart, tot de aanwe zigen woorden van dank, mede tot de ver zorgers, de controle, het politiemuziek corps en tot den Commissaris van politie voor de woorden bij de start gesproken. Hierna reikte hij de prijzen uit, waarbij de drie jongste deelnemers en de oudste deelnemer eveneens een extra-prijs ontving. Negen vereenigingen kwamen voor de Ver- e-enigingsprijs in aanmerking en wel, De Bataven, Fides Pacto, N. R. M. V., L. O. J. M. V., Haagsche Burgerwacht, Jahn, 6e Reg. Veld-&rt., Delftsche Wandelsport- Vereeniging en D. O. S. Deze 40 K.M.-marsch kan organisatorisch en sportief als een groot succes worden be schouwd. „De Bataven". Onder begunstiging van buitengewoon mooi weer liepen 23 Bataven Zaterdag de 40 K.M.-marsch, uitgeschreven door de L. W. S. V. Deze marsch is met recht een succes ge worden. En de prestatie van de 23 Bata ven, waarbij niet een uitvaller, mag su bliem worden genoemd. DE 40 K.M.-MARSCH DER L. W. S. V. Eenige snapshots tijdens de rust. De groote groep Bataven in hun nieuwe clubcostuum. Onder: links de deelnemers der Antilopen, rechts de controle. Heerlijk was het te loopen met dit schit terende weer in een tempo van 6 K.M. per uur, door de mooiste streken van ons mooie land. Door de heerlijke lanen mot de prachtige villa's, dan weer door heer lijke, beboschte streken. Ontegenzeggelijk heeft deze marsch een grooten indruk ge maakt op onze jongens. Den geheelen weg werd geen wanklank gehoord. En als de tocht te zwaar werd voor verschillenden, dan waren het de an dere, die door hun gezang den moed er weer in brachten. Met bewondering werd ons stoere clubje gadegeslagen en allen kwa men weer fit in de stad terug alsof er maar een 10 K.M. geloopen was. Dat ge tuigt van goede training. Daarom, tippelaars, staakt het trainen niet, blijft iedere week minstens een af stand loopen. Na de marsch kregen alle Bataven-tip pelaars het verdiende kruis, dat met enthousiasme ontvangen werd. En toen later de voorzitter van de L. W. S. V. ons de vereenigingsprijs uitreikte en wel die, welke door den Edelachtbaren heer Bur gemeester beschikbaar was gesteld, toen waren de Bataven-tippelaars niet meer te houden. Rest ons nog te vermeld-en, dat door enthousiasten onze vereeniging bij het ein de van de marsch bloemen werden aange boden en dat'de Romeinsche groet, weike gebracht werden bij het passeeren van R. K. kerken een bijzonderen indruk maakte op omstanders en medeloopende vereeni gingen. „De Antilopen". Bij den Zaterdag j.l. gehouden afstands- marsch, uitgeschreven door de „Leidsche Wandelsportvereeniging" over 40 K.M. hebben alle „Antilopen" zonder uitvallers, het tot een goéd einde weten te brengen. Aan de start waren allen monter en vol goeden moed en „last not least", uitstekend getraind. Om pl.m. 2 uur werd afgemarcheerd en de marsch begonnen. Waren de „Antilo pen" aan de start eenigszins in het laatste gedeelte van de groep, eenmaal buiten de stad gekomen, wisten zij zich achter het hoofdpeleton aan te sluiten. Deze groep werd „vastgehouden" tot de rust. Na een korte pauze, waarin zij zich aan een ver- frisschende drank te goed deden, werd we der achter het L. W. S. V.-peleton aange houden en- passeerden allen tegelijk de finish, waar de deelnemers met applaus be groet werden. Nadat de overige groepen binnen waren, werden de prijzen uitgereikt op „Den Burcht" en werden de deelnemen de „Antilopen" met het prachtig uitge voerd L. W. S. V.-kruis getooid. De namen van deze „Antilopen" waren: J. Witte, P. Verhoef Jr., O. v. Brussel, W. v. Noort, B. Kriek en H. Nater. Wij wen- sc'nen allen hartelijk geluk met deze prestatie. Nieuwe leden voor de afcL Wandelsport kunnen zich aanmelden bij den leider: W. Stijnman, Burgsteeg 7, alhier. VOETBAL KON. NED. VOETBALBOND. OVERZICHT. In den strijd om het landskampioenschap hebben de Westelijke kampioenen zich staande gehouden. P. S. V. en Veendam werden beide ver slagen, zoodat de spanning er tot het laatste moment inblijft. Er resten nu nog FeijcnoordP. S. V. en EnschedeVeendam op 22 Mei en Ajax Enschede op 5 'Juni. De stand is: gesp gew. gel. verl. v.t. pnt. Ajax 7 5 1 I 28—10 11 Feijenoord 7 4 2 1 22—11 10 Enschede 6 2 3 1 14—11 7 P. S. V. 7 1 2 4 10—16 4 Veendam 7 1 6 6—32 2 In de promotie-competitie der twee laat ste afdeelingen, het Oosten en het. Zuiden, viel gisteren eveneens de beslissing. Dat Z. A. C. in Afd. III het onderspit zou delven tegen Ensohedcscho Boys was wel te voorzien en dit betoekondo tevens degradatie dor oudo Zwolscho club. De stand is: Ensch. Boys 4 3 1 107 7 Quick 3 1 2 67 2 Z. A. C. 3—12 6—8 1

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 5