Doorzitten PUROL DINSDAG 17 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 GEMENGDE BERICHTEN DOODELIJK VERKEERSONGEVAL. Bejaarde doodgereden. Gisteravond heeft op den Jutfa&sohen weg bij Utrecht een doodelijk verkeerson geval plaats ge-had. Een ongeveer 60-jarige schippersknecht uit Hoogeweg stak plot- ling den rijweg over, aarzelde, toen hij een motorfiets zag naderen, ging terug en weifelde nogmaals, met gevolg, dat de be rijder van den motorfiets, die zeer lang zaam reed en signalen gaf een aanrijding niet meer, kon voorkomen. De schippers knecht werd tegen den grond geslingerd en was op slag dood. MISDAAD OF ONGELUK? Donderdagavond reed vanuit Eijsden de jongeman G. H. naar Heer bij Maastricht, alwaar zijn verloofde woonachtig is. Men heeft op dien zelfden avond den wielrijder dood op den weg gevonden. G. H. had een blauwe plek aan de linker heup en bloedde uit den mond. Ondanks ijverige nasporingen heeft men z'n rijwiel nergens kunnen opsporen. De politie tast in het duister of hier wel licht een aanrijding of misdaad in het spel FELLE HEIDE- EN BOSCHBRAND. 10 H.A. Bosch- en Heidë verbrand. Gistermorgen is eon zware heidebrand uitgebroken in de uitgestrekte bossohen en heidevlakten, gelegen ónder de ge meente Vught, Het vuur werd het eerst ontdekt door den heer De Groot, op-ziohter van de Ge nie, die onmiddelijk vanuit Hotel „De Hut", dat aan de grens der heide ligt. de gemeentelijke autoriteiten van Vught waarschuwde. Daar de gemeente Vught niet beschikt over een boschband weer werd uitgerukt met een motorwagen. In middels had 't vuur reeds een zoodanige oppervlakte aangetast, dat de comman dant van de Vuortsahe brandweer, de heer Bekkers zich genoodzaakt zag militaire hulp en de gemeentelijke brandweer van 's-Hertogenboscli ter assistentie op te roepen. De burgemeester van Vught, Mr. H. Loeff was inmiddels tet. plaatse ver schenen en leidde persoonlijk het blus- sohingswerk, waaraan door talrijke bur gers werd deelgenomen. De brandweer uit 's-Hertogenbosch verscheen spoedig ter plaatse met een motorbrandspuit en een materiaal-wagen. Het personeel stond on der leiding van de brandmeesters Mulders en Neukirchen. Met acht stralen tastten de vereenigde corpsen het vuur aan. In middels was ook ter plaatse versohenen een groep marechaussee en twee lehache- menten militaire politie, die voor een deel aan het blusschingswerk de-i-na-men en voor het overige deel voor de afzetting zorgden en veiligheidsmaatregelen namen. De brandweer was genoodzaakt, door het mulle zand voort te treken. Op twee pun ten tastte zij het vuur aan. Hiervoor wer den resp. 800 en 1000 meter persleiding aangelegd. Door het graven van z g. brandsloten om het vuur te stuiten en het h'er en daar aansteken van tegenvuur is men er tenslotte na vijf uur ingespannen arbeid in geslaagd het vuur tegen te hou den. Ongeveer 10 H.A. heidegrond en bosch is in vlammen opgegaan. Deze grond be hoort voornamelijk aan de Genie en werd voor militaire doeleinden gebezigd. Het in de nabijheid gelegen Hotel „De Hut" en het op eenigen afstand verwijder de badplaatsje „Dc IJzeren Man" liep geen gevaar. Burgemeester Loeff heeft na afloop van de blusschingswerkaamheden in een korte toespraak allen, die meegeholpen hebben in den strijd tegen het vuur, bedankt. Hij deed daarbij een dringend beroep op een elkeen om eraan mee te werken door pro paganda te verkrijgen, dat vooral in deze droge dagen, de noodige voorzichtigheid in bosch cn heide, zal worden betracht. GRATIE VERLEEND. Aan de overwegwachteres te Blerick. Gelijk indertijd gemeld, was de overweg wachteres E. ter zake schuld aan het be kende spoorwegongeluk bij den overweg tusschen Blerick en Grubbenvorst, waarbij een autobus door den trein werd gegrépen, tot een maand gevangenisstraf veroordeeld. Beschikkende op een door haar raads man mr. F. J. M. Nederveen te Roermond, en door de Federatie van R. K. Vrouwen bonden ingediend verzoek tot gratie, heeft H. M. dc Koningin dc straf van een maand verminderd tot een week. „Msb." DE AANHOUDER WINT. In de gehouden vergadering van den raad der gemeente Didam werd besloten een steunregeling te ontwerpen voor werk- loozen, die niet bij de werkverschaffing kunnen worden geplaatst. Toen de voorzitter er op wees, dat de minister dit besluit wel niet zou goedkeu ren, daar de Kroon reeds een besluit in dien geest had vernietigd, zeide een dei- wethouders, dat men toch maar moest door zetten. Toen spr. vroeger een vrouw zocht werd hij wel tien keer door haar afgewe zen. maar ten slotte heeft zij toch „ja" ge zegd. De aanhouder wint. Zonnebrand en Stukloopen van Huid en Voeten verzacht en geneest |Poo« 30. Tub* 80 ct. Ei< Apotb-6 Droaiiui BUITENL. BERICHTEN. ONGELUKKEN. FRANSCHE MAILBOOT IN VLAMMEN. IN DE GOLF VAN ADEN Aantal slachtoffers onbekend Aan boord van het Fransche stoomschip „Georges Phillipar" is gisteren in de Golf van Aden brand uitgebroken. De kapitein vertrouw de dat zijn manschappen het vuur wel in be dwang zouden kunnen houden en stoomde met volle kracht naar Aden, waar hij de 600 passagiers aan land wilde laten gaan. De vlammen werden echter steeds heviger en om 5 uur 54, toen het schip zich op ongeveer 5 mijl van Kaap Gardafui (Italiaansche Soma- Ii-land) bevond, oordeelde de kapitein het raadzaam, dat de passagiers de boot verlieten. Hij zond tevens een S.O.S.-bericht uit, waarin hij om hulp verzocht. Onmiddellijk snelden uit verschillende rich tingen een zestal zich in de nabijheid bevin dende schepen toe. Vier dezer schepen waren van Engelsche nationaliteit, het vijfde was een Japansch en het zesde een Russisch vaartuig De Engelsche schepen „Mahsud" en „Contrac tor", beide uit Liverpool, bereikten de bran dende boot het eerst. Eerstgenoemde boot nam 134 personen aan boord en de „Contractor" 129. Ook andere schepen hebben de schipbreu kelingen aan boord genomen, terwijl de kapi tein van het verongelukte schip door het Rus sische vaartuig werd opgepikt, de „Sovjetskaja Neft". Zoowel de „Mahsud" als de „Contractor" is onderweg naar Aden, waar zij hedenmiddag hopen aan te komen, om de passagiers aan land te brengen. Hoeveel personen van de omstreeks 900, die zich aanboord bevonden, bij de ramp om het leven zijn gekomen, is niet bekend. Wel wordt een vlot vermist, waarop zich twee leden van de bemanning hadden ingescheept. Bovendien heeft de Japansche boot „Hakone Mavoe", toen zij zich naar de plaats van de ramp spoedde, onderweg een leege reddingsboot op gemerkt, die den naam „Georges Phillipar" droeg, hetgeen er op wijst, dat er menschen- levens bij den brand verloren zijn gegaan. De eenige verdere bijzonderheid, die tot dusver bekend is geworden, is dat drie passagiers ta melijk ernstige brandwonden hebben opgeloo- pei*. Een draadloos bericht uit Marseille zegt, dat verscheiden reddingsbooten bij het uitzetten zijn omgeslagen, doch men gelooft, dat de in zittenden zijn gered. De „Phillipar" was een der nieuwste sche pen van de Messageries Maritimes en is te St. Nazaire gebouwd. De boot, die omstreeks 20.000 ton meet, werd in 1930 gebouwd en maakte haar eerste reis. Zij was 17 April uit Yokohama vertrokken, en op weg naar Mar seille. ERNSTIG AUTOMOBIEL-ONGELUK Vijf dooden Zaterdagmiddag is in de nabijheid van Reims een ernstig automobiel-ongeluk ge beurd. Een auto met vijf inzittenden reed daar over een spoorbaan, die niet was afgesloten. De vijf inzittenden werden op slag gedood. De baanwachter verklaarde, dat het waarschu wingsapparaat niet gefunctioneerd had AUTOBUS OMGESLAGEN Drie dooden, vier zwaargewonden Volgens een bericht in de Berlijnsche bla den uit "Nordhausen is gistermiddag op den steiler, weg tusschen Hohegeis en Sorge een autobus uit Maagdenburg in een bocht door de borstwering in een diepte van 10 M. gevallen. De chauffeur en twee inzittenden werden op slag gedood. De overige vier verongelukten, 2 mannen en 2 vrouwen, bekwamen levens gevaarlijke verwondingen. LIFTKOOIEN.IN DUITSCHE MIJN NEERGESTORT Vijf arbeiders verongelukt? In de mijn Dorstfeld heeft Zaterdagmorgen een ernstig ongeluk plaats gehad. Vermoede lijk door het breken van een kabel zijn name lijk twee liftkooien, een stijgende en een da lende, neergestort. In de beide kooien bevon den zich in totaal vijf arbeiders. Men betwijfelt of het gelukken zal de slachtoffers te redden. De liftinstallatie was nog Vrijdag geïnspec teerd. Indien het ongeluk iets vroeger had plaats gehad, zouden de gevolgen nog ontzet tender zijn geweest, daar zich dan het groot ste deel der vertrekkende arbeiders in de schacht zou hebben bevonden. Onmiddellijk is met alle macht begonnen aan de reddingswerkzaamheden: voor zoover men weet is in elk geval nog een der mannen in leven. WOLKBREUK BOVEN HET MOEZELDAL. VEEL VEE OMGEKOMEN, HUIZEN INGESTORT Watergeulen als loopgraven. Gisteren is boven het Moezeldal een ont- zaggelijke wolkbreuk losgebarsten, die buiten- gewoon veel schade heeft aangericht. De neer- stortende watermassa's groeven geulen in de i velden van een diepte die aan loopgraven deed denken. Vooral in de gemeente Guels is de schade groot. Daar drong een stroom van modder en rolsteenen ter dikte van ongeveer een meter de straten binnen ,ten gevolge waar- van tal van huizen zijn ingestort. Veel vee, vooral varkens en klein vee is in dezen mod derstroom omgekomen. Men vermoedt, dat bij de instortingen van huizen talrijke personen het leven hebben verloren of gewond zijn. O.a. is een vrouw en drie kinderen onder een in stortend huis bedolven geraakt en waarschijn lijk omgekomen. Het aantal dooden en ge wonden is echter nog niet te overzien, daar de telefoonverbindingen zijn verbroken. Men verwacht echter, dat zich ook onder den mod derstroom, die meterdik in het laagste dorps gedeelte van de gemeente Guels ligt, dooden liggen. Van Koblenz is de brandweer en zijn alle beschikbare Schupo-afdeelingen en tech nische hulpdiensten naar het beneden-Moezel dal ontboden. Nadere berichten. Volgens nader binnenkomende berichten blijkt inderdaad, dat de wolkbreuk een ramp van buitengewoncn omvang is geweest. De streek, die door den wolkbreuk is geteisterd gaat tot 'voorbij Winningen, tot ongeveer Hat- zenport, het bekende wijnplaatsje. Het is niet mogelijk berichten uit deze plaatsjes te krij gen, daar ook hier de verbindingen zijn ver broken. Alle toegangswegen zijn bovendien met modder en rolsteenen bedekt, De wijnstok ken werden met den grond weggespoeld. In de Westelijke randgebieden ging de wolk breuk gepaard met hagel, waarbij hagelsteenen ter grootte van een kippenei neervielen, waar door tuinen en velden werden vernield en 12 personen werden gewond. Urenlang stroomde een vloed van modder naar beneden. Tusschen Guels en Winningen staat het water, dat ruim een uur lang, vermengd met gesteente, dal- waarts stroomde, 3 M. hoog. In het water drij ven kadavers van vee, schuurdeuren, daken, huisraad. Ook de spoordijk werd beschadigd. Uit Ruebenach wordt gemeld, dat de water massa's het op een helling gelegen kerkhof grootendels hebben weggespoeld, zoodat de kisten en lijken zijn komen bloot te liggen. Tot gisteravond laat waren 4 lijken geborgen, n.l. een vrouw met drie kinderen, die een keuken awren binnengevlucht en toen onder het in stortend huis waren bedolven. Er worden ech ter nog verscheidene personen vermist. Dc Reichsbahn deelt mede, dat door den wolkbreuk tusschen Ruebenach en Metternich de rails van de baan Mayon-Koblenz zijn on dermijnd, zoodat het spoorwegverkeer verbro ken is. GEMEENTERAAD VAN WOERDEN ERNSTIG SPOORWEGONGELUK TE BREMEN Tien gewonden Pinkstermaandag te omstreeks kwart voor één heeft dicht bij het centraal station Bremen een ernstig spoorwegongeluk plaats gehad, waarbij tien treinpassagiers ten deele ernstig werden gewond. Van den D-trein Keulen Altona derailleerden het restauratierijtuig en een wagon eerste en tweede klasse. De trein was goed bezet. Naar tot nu toe is komen vast te staan, is het ongeluk het gevolg van warm loopen der rails. Het is een wonder dat de ontspoorde wagen niet de 15 M. hooge helling is afgeslagen. Een gevaarlijk spel. Te Haugesund (Denemarken) hadden Vrij dag eenige knapen dynamietpatronen gesto- ler.. Een van hen probeerde een patroon tot ontploffing te brengen. Hij sloeg er met een bijl op, met het gevolg, dat de patroon inder daad tot explosie kwam. De knaap was echter op slag dood. Ongelukken in de bergen. Uit Langgries wordt gemeld, dat bij Bene- dictbeuren een tourist en een 10-jarige knaap naar beneden zijn gestort. De knaap werd ge dood, de toerist zwaar gewond. DE MOORD OP DE BABY VAN LINDBERGH. OP ZOEK NAAR DE MOORDENAARS Een belooning uitgeloofd. In bet Amerikaansche Huis van Afgevaardig den heeft de afgevaardigde Douglass uit Mas sachusetts een voorstel ingediend om een be looning van twintig duizend pond sterling be schikbaar te stellen voor de inlichtingen, die leiden tot de arrestatie en veroordeeling van de ontvoerders van de baby van Lindbergh. De beide bemiddelaars van Lindbergh, Con don en Curtis, hebben de politie de namen, zoomede een nauwkeurig signalement opgege ven van de personen die optraden als onder handelaars der ontvoeders van het kindje- Lindbergh. Condon deelde mede, dat het drie mannen en eenige vrouwen betreft. De bende leider spreekt met Duitsch accent, de tweede spreekt Italiaansch en de derde Spaansch. Curtis heeft een der onderhandelaars in het misdadigers „album" herkend. Volgens een mededeeiing van de politie heeft Lindberg zelf de leiding genomen bij de opsporingen van de moordenaars van zijn zoontje. Zes torpedojagers, twee watervliegtuigen co 75 schïpen van de kustwacht hebben Zondag de geheele kust tusschen Kaap Cod en Kaap May afgezocht ter opsporing van den schoe- Da ra-ad der gemeente Woerden kwam Vrijdagmiddag in vergadering bijeen. De voorzitter opende op gebruikelijke wijze de vergadering. De notulen der vorige verga dering werden ongewijzigd vastgesteld. Ingekomen stukken. Een adres van de Alg. Middenst. Ver. „Handel en Nijverheid" en van de R. K. Midd. Ver. „De Hanze", waarin zij hun spijt te kennen geven, dat de door den Raad vastgestelde winkelslui tingsverordening, waarin de winkelsluiting gedurende den zomertijd op 9 uur was be paald, door den Minister van Arbeid, Han del en Nijverheid niet is goedgekeurd, met verzoek enkele door hen genoemde motie ven bij Zijne Excellentie den Minister naar voren te brengen, om zoodoende alsnog goedkeuring van het genomen besluit te verkrijgen. De voorzitter stelt voor te trachten als nog goedkeuring te verkrijgen. De lieer Kruif stemt, hiermee in, terwijl de heer Koolhoven van meening is, dat de zomertijdswinkelaluitingbepalingen zooals de wet heeft vastgesteld, gehandhaafd die nen te worden. De heer Sonne velt heeft enkele nering doenden gesproken, n.l. enkele melkboeren, die door deze 8 uur sluiting ten zeerste gedupeerd zijn. Besloten werd te trachten alsnog toestemming te verkrijgen. Van den heer W. v. d. Togt een schrij ven, waarin hij meedeelt, dat hij zijn ont slag als correspondent der Arbeidsbemid deling intrekt, onder dank voor het in hem gestelde vertrouwen en voor de aan ge noemde functie toegekende jaarwedde. Een dankbetuiging van mej. wed. M. Fluyt- v. Schieveen voor den haar toegc- kenden toeslag op haar pensioen. Verslag; van de Commissie van toezicht op het _Lager Onderwijs alhier, waarin zij hun bevrediging over dit onderwijs te ken nen geven. Enkele berichten van Ged. Staten van goedkeuring van in vorige vergadering ge nomen besluiten, oa. betreffende verkoop grond aan Griffioen, Burggraaf, Radix en v. d. Heyden. Bericht van kasopname van het grond bedrijf en van de woningbouwvereeniging „St. Willebrordu»". Eer\ol ontslag Hoofd Openb. U.L.O. school. Overeenkomstig het betreffende verzoek werd besloten aan den heer H. Heslinga, hoofd der Openb. U.L.O. school met ingang van 1 Januari 1933 eervol ont slag verleenen. Wijziging eiectriciteitsverordening. Over- eenkomaiig het voorstel van de Commissie van Bijstand in het beheer der gemeente bedrijven wordt besloten over te gaan tot wijziging van artikel 14 B. Aanvulling politieverordening. Een wijziging van de algemecne politie verordening wordt voor vaststelling aange boden. Hierbij komen de verschillende ver keersmoeilijkheden ter sprake o.a. het par keerverbod in de Voorstraat. De heer de Kruif kan zich niet met het parkeerverbod vereenigen, aangezien de winkelstand groot nadeel van een eventueel parkeerverbod zal ondervindon; verder wijst spr. op moeilijkheden voor 'n dokter enz. voor welke personen dit verbod zeer bezwaarlijk zal zijn. De heer van Doorn is het met den heer de Kruif eens en is ook van meening dat de winkelstand er onder zal lijden. Z.i. zou de oplossing gevonden kunnen worden door het doorgaand verkeer over den wal te leiden. De heer v. d. Bosch wil een besluit tot parkeeren aan één zijde van de Voorstraat De heer Snel wil geen parkeerverbod, maar een maximumsnelheid van 12 K.M., waarmee de heer de With accoord kan gaan. De heer Kalsbeek vindt het wen- schelijk te probeeren of oen oplossing ge vonden kan worden in het parkeeren aan één kant. Hiertoe werd besloten in dien zin, dat op dagen met even data rechts en op oneven dagen links geparkeerd moot worden. In verband met de nieuwe drankwet dient de verordening op het vergunnings recht te worden herzien en tevens een ver ordening op de heffing van verlofsreoht te worden vastgesteld. Dienaangaande bie den I». en W. concepten ter vaststelling aan, welke worden aangenomen. Verlaging maximum drank verloven. Kaar aanleiding van adressen inzake verlaging van het maximumaantal te ver leenen drankrerloven adviseeren B. en W. afwijzend, daar tot 1 April het vragen van verlof niet aan een maximum gebonden was cn toen geen meerdere aanvragen wer den ingediend, zoodat het aantal verloven ver beneden het vastgestelde maximum is gebleven, reden waarom zij van nieening zijn, dat er thans niet de minste reden aan wezig is tot verlaging over te gaan. De heer Koolhoven meent, dat het aller laagste maximum bepaald moet worden. De heer Kalsbeek licit toe, dat er 30 verloven ntogen zijn, terwijl er slechte 12 zijn. Spr. wil het maximum terugbrengen op 20. De heer Snel wil het terugbrengen op 15. De heer de Kruif vindt geen reden aanwezig het maximum lo verlagen, daar het tarief nu 25 gulden bedraagt, zoodat er nu nog minder kan» bestaat, dat er nieuwe vogun- ingen gevraagd zullen worden. Dc heer heer Kalsbeek kan zicb niet begrijpen hoe men legen verlaging kan zijn, daar de practijk immers geleerd heeft, dat cr toch geen nieuwe aanvragen komen zullen. Bij stemming werd het voorstel yaw B. en W. verworj>cn en het maximuiü bepaald op 15. Korting jaarwedde Burgemeester, Secre taris, Ontvanger en Wethouders. Naar aanleiding van de ter fine van advies in haar handen gestelde circulaire van Ged. Staten inzake korting op de salarissen van Burgemeester, Secretaris, Ontvanger en Wethouder», geofl de Commissie v. d. Fi nanciën in overweging den Raad voor te stellen Ged. Staten te berichten, dat. het gcwen6cht geacht wordt voor den Burge meester, den Secretaris en den Ontvanger dezelfde regelingen toe te passen als voor het overige personeel, waarom dan ook de door den Raad voorgestelde regeling wordt gehandhaafd. De heer de With wil op dit punt nader ingaan, doch do voorzitter heeft reeds afge hamerd, zoodat het voorstel is aangeno men. Subsidie landbouwschool. Naar aanlei ding van het adres van de verecniging tot bevordering van het landbouwonderwijs geeft de commissie den raad in overweging gunstig te beschikken op dit adres en mitsdien over het jaar 1931 een subsidie van 7.44 per leerling toe te kennen. Aldus werd besloten. Verslag van de coniraiseie van onderzoek betreffende overdracht aan de Provincie van de v. d. Valk-Bouwmanlaan en den Oudel.weg. Naar aanleiding van het door genoomde commissie ingestelde onderzoek stelt zij voor rechtskundig advies in te win nen over enkele vragen. Verder stellen zij voor het raadsbesluit van 20/11 '30 niet te wijzigen, alvorens voornoemd advies is in gewonnen; aan B. en W. verzoeken zij de bijdrage in het onderhoud van den v. du Valk-Bouwmanlaan te weigeren rxiolang meergenoemd advies niet is gegeven. Na lange discussies, waarbij het voor cn legen van advies van een particulier rechtskundig persoon en van de Ned. Ver. van Gemeenten, wordt tenslotte bij stem ming met zeven stemmen (tegen zes) be sloten advies in te winnen van oen par ticulier reohtskundig persoon. Rondvraag. De heer de With komt terug op ptml 7 van de agenda, n.l. de salaris kwestie. Spr. noemt het een gauwigheid van den voorz., dat deze discussie over deze kwestie door den hamer onmogelijk is gemaakt. De heer van Doorn meent ook, dat er weinig gele genheid is gegeven op dit punt te roagee- ren. Dc heer Kalsbeek meent, dat de mee ningen van de he eren de With en van Doorn onjuist zijn. Bij stemming werd echter besloten dit punt toch nog woer te behandelen. De heer van Doorn wijst er op hoe de Raad te maken heeft met twee groepe.n: het gewone gemoontepersoneel, waarop de raad ton alle tijde oritiek kan uitoefenen en de groep Burgemeester, fcjecroUri», Ont vanger en Wethouders, waarop de Raad. nooit oritiek kan uitoefenen. Alleen nu, door deze cireulaire van Ged. Staten, kan de Raad eindelijk ook eens iet* in het mi<i- den brengen. De lieer van Doorn vindt het voorstel van Ged. Stalen juist en vindt een heffing van 3 pet. korting op het salaris billijk, daar hierbij evenredig allen met eenzelfden maat geméten kunnen worden. Ka een Lange discussie wordt het voor stel van B. en W. tenslotte aangenomen, zoodat er geen wijzigingen worden aange bracht. Dc voorz. sluit hierop de vergade ring. ner, aan boord waarvan men aanneemt, dat zich de vijf moordenaars van de baby van Lindbergh bevinden. Alle posten van de kust wacht hebben een uitvoerige beschrijving van den schoener ontvangen, aan boord waarvan de misdadigers zich moeten bevinden met wie John Curtis en kolonel Lindbergh hebben on derhandeld. Tenzij de schoener, nadat het be richt van het vinden van het lijkje was bekend worden, naar open zee zou zijn vertrokken, acht men het onmogelijk, dat zij de misdadigers kunnen ontkomen. Eén minuut stilte. Zaterdagmiddag om 12 uur is 't geheele ver keer één minuut lang stopgezet, als teeken van deelneming in het tragische lot, dat het echtpaar Lindbergh getroffen heeft. Gaat Lindbergh in Europa wonen? Uit kringen, die met Lindbergh in contact slaan, verluidt, dat het echtpaar thans ern- tig overweegt naar Europa te Oerhuizen. Zij hebben reeds tal van aanbiedingen van vrien- j den in Europa ontvangen. Zoo is hun o.a. een in Zuid-Frankrijk gelegen kasteel als woon plaats aangeboden. Tol dusverre hebben de heer en mevrouw Lindberg echter nog geen be- l slissing genomen. Geesteszieke Museum-vandaal. In een café in de Friedrichsstrasse te Ber- ijn, hoorde een bezoeker, hoe een aan een tafeltje naast hem zittende man aan een twee den mededeelde, dat hij den volgenden dag eenige hem onaangenaam aandoende waarde volle olieverfschilderijen in het Kaiser Frie- drichs-Museum met een mes zou stuksnijden. De leiding van het museum, die hiervan ter stond in kennis werd gesteld, stelde een bij zonderen bewakingsdienst in. Inderdaad kon tegen half één gistermiddag in een der museum-zalen een bezoeker worden gearresteerd, die zich door zijn verwarde wijze van optreden verdacht maakte. Het betreft hier een 47-jarige fotograaf, die blijkbaar geestesziek is, Hij werd aan de politie overgegeven. Roofoverval op Indischen sneltrein. In Bengalen werd een sneltrein door roovers overvallen: de reizigers werden totaal geplun derd. Een der roovers reed met den uit Bhairab komenden trein mee en bracht hem even voor Dassa lol staan. De roovers drongen daarop met revolvers in de hand in de coupe's en beroofden de reizigers, meest kooplieden, van geld en sieraden. De roovers konden in een auto vluchten.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 11