UIT DE RIJNSTREEK HET PAD LANGS DE KLIP. DINSDAG 17 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 ALPHEN AAN DEN RIJN Een huldiging. De kappersvereeniging ..Eensgezindheid", afd. van den Ned. Kappers- bond, heeft in haar vergadering een harer op richters. den heer Joh. v. d. Louw, gehuldigd wegens het bereiken van den leeftijd van 80 jaar. Hem werd een felicitatie toegestuurd door het hoofdbestuur van genoemden bond, waarbij hij tevens een diploma van verdien sten ontving als oprichter der vereeniging. Daarbij werd hem van de afd. „Eensgezind heid" een mooie stoel aangeboden, gepaard gaande met waardeerende woorden van den voorzitter, hem prijzende als een van de trouw ste bezoekers der vergaderingen. De jubilaris was zeer getroffen door het' huldeblijk hem geschonken. Verder werd de avond gezellig te zijnen huize doorgebracht. Rijwiel gevonden. In den Gnephoek werd een onbeheerd heerenrijwiel gevonden. Inlich tingen hieromtrent zijn te bekomen aan het politiebureau. Rijwiel ontvreemd. Na het uitgaan der Ned. Herv. Kerk, Julianastraat kwam de heer M. tweeden Pinkstermorgen tot de minder aangename ontdekking dat men tijdens den kerkdienst zijn bijkans nieuw heerenrijwiel, dat hij terzijde van het kerkgebouw het ge plaatst had ontvreemd. M. deed van zijn ont- dekkinge terstond aangifte bij de politie. Aanrijding. Zaterdag had in de Hoorn een zeer gecompliceerd verkeersongeval plaats, door de bestuurder van een tractor met aan hangwagen uit Emmen.werd door het te laat stoppen eerst een luxe auto en daarna het gespan van den groentehandelaar M. aange reden Alle drie de wagens werden belangrijk beschadigd. Doch persoonlijke ongevallen kwa men gelukkig niet voor. De aanhangwagen moest worden weggesleept, terwijl de lading, bestaande uit een groote hoeveelheid kisten met eieren moesten worden overgeladen in een andere vrachtauto. De bestuurder die het on geval veroorzaakte, deed toezegging de Schade te zullen vergoeden. Op den hoek BruggeRaadhuisstraat werd gistermorgen de wielrijder V. aangereden door een motorrijder. Het ongeval werd ver oorzaakt doordat de wielrijder te laat richting aangaf en de motorrijder volgens ooggetuigen te snel de hoek omreed. Het rijwiel van V. werd belangrijk beschadigd, doch hijzelf kwam er gelukkig goed af. De wielrijder v. d. L. werd gisteren in de Prins-Hendrikstraat door een autobestuurder aangereden, waardoor, de berijder aan zijn handen werd verwond, Vernielzucht. In een kantoorgebouwtje van den boomkweeker v. d. H., langs de Gouwe hebben ongewenschte gasten een be zoek gebracht. Er werd echter niets vermist; alleen heeft men verschillende vernielingen te weeg gebracht. Auto in brand. Tweeden Pinksterdag had een Haagsche familie, bestaande uit 5 perso nen, met een huurauto een pleizierreisje ge maakt, hetwelk alleszins was geslaagd. De te rugtocht verliep evenwel minder vlot. Langs de Gouwsluische weg alhier raakte het vehikel door onbekende oorzaak in brand. De inzit tende, w.o. een tweetal dames, die zeer ge schrokken waren, wisten door uit den wagen te springen eich in veiligheid te brengen. De brand werd met een bluschapparaat gïbluscht. De auto, die zeer belangrijk werd beschadigd, werd naar de garage van v. Egmond's auto bedrijf gesleept. NIEUWVEEN, Geboren: Neeltje Ant.je, d. v. Jac. van 't Kruis en Will, van den Berg. Johannes Leonardus, z. v. P. Kok en Ap. Wouden berg. Overleden: Anna M. Huneman, 58 j.; Wilh. Spring in 't Veld, 8 j, overleden te Leiden, d. v. P. Spring in 't Veld en Joh. E. Bakker. Joh. Thom. Dörsch, 34 j., ech- gen. van M. Verkerk. Ondertrouwd: Cornelis van Leeu wen, 23 j. en Wilhelmina H. G. Bruijne, 28 j. BOSKOOP. Volksbond, Dezer dagen hield de R.-K. Volksbond, afd. Boskoop een leden vergadering tot vaststelling van het regle ment en verkiezing van het definitief be stuur. De vergadering werd geopend door den heer G. van Capel met den chr. groet. Spreker heette de aanwezigen welkom. Het woord werd hierna direct gegeven aan den heer Pannebakker, secretaris, die de notulen der eerste vergadering voorlas. Deze werden onveranderd vastgesteld. Hierna werd mededeeling gedaan van ingekomen stukken, o.a. dat zeer spoedig een adviseur zal worden benoemd. Verder, dat het centraal bestuur voornemens is een propagandavergadering te houden met als onderwerp „Reruan Novarum" en „Quadragesimo Anno". Het bestuur werd opgedragen voor een en ander te zorgen. De voorzitter deelt verder nog mede, dat de contributie is vastgesteld op 10 ct. per week met toezending van verbonds blad. Thans is aan de orde de vaststelling van het reglement. Dit wordt artikelsgewijs© behandeld. Bij art. 6 wordt de vraag ge steld wat betreft personen met den leef tijd van 18 jaar. Bedoeld wordt hier dat leden beneden den leeftijd van 21 j. lid moeten zijn van de St. Jozefgezellenver- eeniging. Na hun 21e jaar kunnen zij zich als lid van den Volksbond opgeven. Nadat de statuten in z'n geheel behan deld waren, werden dezen zonder stem ming aangenomen. Vervolgens kreeg men de verkiezing van het bestuur. Uit de ge houden stemming bleek, dat het aftredend bestuur werd herkozen, zoodat dit nu is samengesteld uit de heeren G. van Capel, A. Pannebakker, G. Pannebakker Az, P. v. d. Staak en Th. Verbij. Als voorzitter werd benoemd de heer G. v. Capel, als so- cretaris-penningm. A. Pannebakker, die tevens het bestuur zal vertegenwoordigen. Hierna werd de vergadering gesloten met den chr. groet. Steunverleening, - B. en W. alhier wijzen, in overleg met de commissie voor werkloozenzorg, belanghebbenden thans voor de laatste maal op de bepalingen der steunregeling, waarbij wordt voorgeschre ven dat alle inkomsten uit welke hoofde ook genoten, daaronder begrepen de ver dienste van echtgenoote en kinderen, evenals alle veranderingen daarin steeds moeten worden opgegeven. Werd tot heden bij overtreding dezer bepaling volstaan met uitsluiting voor korteren of langeren tijd, in den vervolge zal onherroeplijk een strafrechtelijke ver volging worden ingesteld. Getrouwd: A. Rietdijk 25 j. en M. E. Ramp 23 j. Overleden: Jannie van Wijk 2 d. 'KOUDEKERK. Belasting-betalen. Men verzoekt ons mede te deelen. dat met ingang van 1 Mei j.l. de zittingen van den Rijksontvanger voor deze gemeente en den Hooge 'Rijndijk zijn vervallen en dat men in de plaats hier van alle belastingen kan voldoen op iedere werkdag aan het Hulp-Postkantoor alhier. Uit de Landbouwwereld Droog of geweekt voeder? Als men zijn paarden een mengsel voert, waarin bijv. kaf voorkomt, en daarin zit veel stof, dan kan het zijn nut hebben, de portie vochtig te maken, om het stuiven tegen te gaan, want bij 't snuiven krijgen de dieren allicht wat stof in de ademhalingsorganen en dat is heel slecht, 't Kan ook gebeuren, dat de beesten een deel van het mengsel graag lusten en dit opeten en het overige weg- proesten of op een andere wijze over boord gooien. Ook in dat geval kan het zijn nut hebben door toevoeging van wat water een dergelijk uitkiezen onmogelijk UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Woensdag 18 Mei Huizen, 1875 M. Uitsluitend NCRV.-uitzending. 8.00 Schriftlezing. 8.159.30 Gramofoonpl. 10.00N CVRV.-dameskoor. 10.30 Ziekendienst. 11.0012.00 Concert. M. F. Jurjaanz (har monium) en mej. D. Mijnhout (sopraan). 12.152.00 Concert. Mevr. C. v. Ravenzwaay Möllenkamp (zang), H. Hermann (viool), H. v. d. Horst (cello) en mevr. R. A. v. d. Horst Bleekrode (piano). 2.30 Chr. Lectuur. 3.00 Concert door het ,,Hcndriks"-trio (viool, cello, piano). 5.00 Kinderuur. 6.00 Voor de landbouwers. 6.45 Causerie over Duitsche sagen. 7.15 Causerie door J. Schipper. 7.45 Ned, Chr. Persbureau. 8.00 Leger des Heils-samenkomst te Utrecht o.l.v. Maj. F. J. Buiterman, m.m.v. het orkest en kpor, Ensign Claeijs (orgel), A, v, Ameron- gen en R. Stankuweit (duetten met guitaar- begeleiding). 10.15 Vaz Dias. 10.25'11.30 Gramofoonpl. Hilversum, 296 M. 6.006.30 Onderwijsfonds voor de Binnenvaart '6.307.00 RVU. Overigens Alg. Programma verzorgd door de VARA. 7-00 en 7.307.45 Gymnastiekles, 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. VPRO. 10.15 Voor arbeiders in de continu-bedrij- ven: Bram Bleekrode (viool), Joh. Jong, (piano), Minny Erfmann (voordracht) en gra mofoonpl. 12.001.45 VARA-septet, o.l.v, Is. Eyl, en gramofoonpl, 2.15 Onze keuken door P. J. Kers Jr. 3.00 Pianorecital door Bram Maas. 4.30 Voor de kinderen. 5.30 Gramofoonpl. 6.00 Onderwijsfonds voor de Binnenvaart. 6.30 RVU. 7.00 VARA-septet. o.l.v. Is. Eyl. 7.20 Volkenbond en vrede. 7.30 Vervolg septet. 8.00 Gramofoonpl. 8.15 Concert door de Verst. Motet en Ma- drigaalvereeniging. o.l.v. Sem Dresden. 9.00 Hoorspel: „Typistetje", van M. Hirsch- 9.30 VARA-orkest ol.v. H. de Groot. 10.15 Vaz- Dias. 10.30 Vervolg VARA-orkest. 11.1512.00 Gramofoonpl. Daventry, 1554 M. 9.35 Morgenwijding. 9.50 Tijdsein en berichten. 10.05 Lezing. 11.20 Orgelconcert -Quentin Maclean. 12.05 Gramofoonpl. 12.501.50 Jack Martin's Hoel-orkest. 2.50 Sted. orkest Bournemouth o.l.v. Mon te maken, 't Valt ook niet te ontkennen, dat de dieren in sommige gevallen het ge weekte voeder met meer graagte eten dan het droge. Of het nu altijd gewenscht is, het voe der te weeken, is de vraag. Om dit te be antwoorden, moeten we eerst nagaan, wat er gebeuren moet met het voeder om in het lichaam aan het doel te beantwoorden. Zooals we weten, wordt, in gewone om standigheden, het eten eerst goed gekauwd, en gaat dan door slokdarm en maag naar de darmen. Het bruikbare gedeelte trekt door de darmwanden en komt in het bloed terecht, waarmee het door het geheele lichaam gevoerd wordt om daar naar be vind van zaken nut te stichten. Nu is het bekend, dat er in de darmen geen gaatjes zitten, waardoor brokjes van hot voedsel een uitweg kunnen vinden. Neen, deze wan den zijn vliezen, die alleen vloeistoffen doorlaten, al zijn daarin ook stoffen opge lost. Wij begrijpen nu, dat de, voederstof- WASSENAAR KANO OMGESLAGEN Een van de inzittenden verdronken. Tweeden Pinksterdag, des middags 12 uur, waren 2 jongelui, genaamd S. C. H. en C. uit den Haag in de Zijlwetering met een kano aan het varen, toen ter hoogte van den Hooge- boomscheweg gekomen plots de boot kantelde en beiden in de Wetering terecht kwamen. Door dat de kano bij het vastgrijpen steeds meer om en om kantelde en C. niet kon zwemmen, zag deze geen kans de wal te bereiken, met het gevolg, dat hij verdronk. Hoewel door dr. Jansse nog langen tijd werd getracht de le vensgeesten weer op te wekken, kon hij ten slotte slechts den dood constateeren. Het lijk van den 24-jarigen C. werd door de politie in beslag genomen. S. C. H. kwam er met den schrik verder goed af. Een granaat gevonden. Op het strand is een ongesprongen granaat gevonden. De mi litaire politie is van deze vondst in kennis ge steld. Aanhouding verzocht. Door den burge meester van Vinkeveen is aanhouding verzocht van S. alhier, verdacht van rijwieldiefstal al daar. V. is naar Vinkeveen overgebracht ter voorgeleiding voor den burgemeester. SASSENH El M. Concours. Het plaatselijk Chr. Muziek gezelschap „Crescendo" behaalde op het con cours te DriebergenRijsenburg gisteren een eersten prijs in de afdeeling superieuren met 140 p. Benevens een directeursprijs voor het hoogst aantal punten van de afdeeling fanfare. Directeur is de heer T. Smolders uit Leiden. Des avonds werd een eerewedstrijd gehouden, waarin een tweeden prijs werd behaald en ƒ15 Biljartclub „Dommering''. Donderdag avond hield dc Biljartclub Dommering haar eerste clubavond, welke voor de ver eeniging een waar succes geworden is. Een ongekend aantal biljartliefhebbers waren in de groote zaal van de K.S.A. bijeen toen de voorzitter allen welkom heette, er zijn voldoening over uit sprak, dat er zoo veel belangstelling getoond werd voor de jong ste telg op sportgebied, zoo pas geboren. Hij dankte het bestuur van de K.S.A., in het bijzonder de heeren Bisschops en 'Ktoze- ma voor hun royale medewerking en sprak den wensch uit dat ook in het vervolg de biljartverceniging die medewerking zou mo gen blijven rekenen. Den heeren Bisschops, Bader en Rozema werd verzocht het eerlidmaatschap te willen aanvaarden, hetzelfde wat de heer J. Dommering, waarvan een 6chrijven was binnengekomen, had gedaan. De heeren Ba der en Rozema speelden daarna het eerste partij op het schitterend toulet billard, in wellï partij vooral de heer Bader toonde de biljartkunst nog niet verleerd te zijn. De heer Rozema sprak namens het K. S. A. Bestuur en de heer B. Duivenvoorde complimenteerde de club namens Kies kring Lisse. Van de Fa. Brandenburg was een schitterende wisselbeker ontvangen een geschenk dat ten zeerste op prije werd gesteld. Hierna ving de propaganda-wed strijd aan ExcelsiorO. N. A.. De spanning bleef er in tot het laatste oogenblik en met een verschil van 50 caramboles wordt Excelsior tenslotte winnaar der medaille hiervoor beschikbaar gesteld. De hoogste serie werd gemaakt dooi den heer Deggern 1.32, waarvoor ook hem een attentie werd aangeboden. Alles bij een was het een mooie avond en een goede propaganda voor de biljartsport in het al gemeen. NOORDWIJK Loco-burgemeester. In verband met de pas plaats gehad hebbende wethoudersverkie zing is door het college van B. en W. aange wezen tot loco-burgemeester de heer E. L. de Witt. Rijdieren op het strand. Door B. en W. is een vergunning verleend voor het verhuren van een rijdier op het strand aan de heeren C. Meeuwenoord, A. Meeuwenoord, D. Barn- hoorn,, P. Waasdorp, E. van der Putten en J. I Schelvisch. FEUILLETON. Uit het Engelsch van J. S. FLETCHER. 25) „En die is V' vroeg Marston in span ning. „De werkelijke schuldige of schuldigen te vinden Geen steen mag op den ander gelaten worden. Uw oom is aangevallen en vermoord dat staat vast en voor of na zijn dood beroofd van zijn papieren. Wij moeten ontdekken, die dat heeft ge daan V' „Hoe zullen wij daar ooit in slagen V' wierp Marston tegen. „We hebben geen enkel spoor om te volgen." „Nog nietmaar dat kan er gauw genoeg zijn", antwoordde Sindal. „Naar mijn meening moeten er onmiddellijk twee dingen worden gedaan. U moet een beloo ning uitloven voor inlichtingen, die leiden tot arrestatie en veroordeeling van den dader of daders. Het moet een flinke be looning zijn. In ieder geval bent u nu toch een rijk man en kunt u zich iets derge lijks veroorlooven. Kleine belooningen zijn in een mysterieus en gecompliceerd geval als dit nutteloos. Het bedrag moet groot genoeg zijn, om iemand, die zijn mond zou houden, tot spreken te verleiden." „Ik leg mij geheel bij uw adviezen neer", verklaarde Marston. ,.U kunt zooiets be ter beoordeelen dan ik. Noemt u maar een bedrag." „Ik zou zeggen, minstens vijfduizend pond. Dat zal de hebzucht van dezen of genen wel opwekken. Want het staat vast, dat er wel iemand is, die meer van de zaak af weet." „Uitstekend", stemde Marston toe. „Zorgt u er dan maar dadelijk voor." „Daar kunt u op rekenen", beloofde Sindal. „Ik zal vandaag nog de biljetten laten drukken en verspreiden. En nu het tweede deel van mijn voorstel. U moet de zaak in handen geven van een gerouti neerd en scherpzinnig speurder. Laat de politie hun eigen gang maar gaanals de politie eenmaal een theorie heeft ge vormd, is ze blind voor alle mogelijkheden, die in een andere richting wijzen. Het wordt dan eeuvoudig een idee-fixe. En dat is precies wat wij moeten hebbenDit is een uiterst verward geval en wij hebben een man noodig met moderne methoden en ideeën." „Kent u zoo iemand V' „Zeker. En de persoon, dien ik op het oog heb, bevindt zich niet zoo ver hier vandaan. Hij woont in Manchester. Oos'- spronkelijk was hij werkzaam op een ad vocaten-kantoor, maar hij bleek zoo'n genie te zijn in het uitrafelen van gecom pliceerde en mysterieuze voorvallen, dat hij zich gevestigd heeft als particulier-de tective. Hij heeft dingen gedaan, die in één woord meesterstukken zijn u moet wel van hem gehoord hebben. Zijn naam is Weathershaw Archington Wae- thershaw hij is verleden jaar die inge wikkelde bankfraude in Manchester op het spoor gekomen en heeft gezorgd dat de heele oplichtersbende achter slot en grendel kwam." „Ik herinner het mij", bevestigde Mar ston. „De kranten stonden er vol over. Kunt u hem krijgen?" „Ja. Ik kan hem krijgen. Hij is niet goedkoop, maar in de gegeven omstan digheden mag u niet o-p geld zien. U kunt niet toelaten, dat er ook maar een spoor van verdenking op uw moeder blijft rus ten." „Zie hem te krijgen", besliste Marston, „de kosten spelen geen rol." „Wijst u mij dan maar even de telefoon", zei Sindal direct. „Ik zal zijn kantoor in Manchester opbellen." Marston bracht den advocaat naar de telefooncel in de hall. Nog steeds verlieten mensohen, die bij het inquest tegenwoor dig waren geweest, het huis en toen zij hen passeerden,, sprak het jurylid, dat Pike en zijn hospita ondervraagd had, hen aan. Hij keek hen met zijn slimme oogen veel- beteekenend aan. „Ik weet niet, of ik het eigenlijk wel zeggen mag, omdat ik lid van de jury ben en het inquest nog niet is afgeloopen", richtte hij zich tot hen met een voorzich- tigen blik om zich heen, „maar als u het mij vraagt, Sir Marston dan mogen u en uw advocaat wel eens probeeren uit te vinden, wat voor soort heerschap die Pike eigenlijk is. Hij lijkt mij niet zuiver op de graat en ik geloof, dat hij niet de helft verteld heeft van wat hij weet. Ik voor mij. ik moet hem nog eens in de getuigen bank hebben vóór het inquest gesloten wordt. Daar kunt u staat op maken Sindal klopte den man vertrouwelijk op den arm. „U moet niets zeggen noch tegen ons, noch tegen iemand anders, adviseerde hij. „Ga heelmaal uw eigen weg en praat niet over uw verdere plannen. Daarmee bewijst u heb onderzoek naar den werkelijken schuldige den grootst-denkbaren dienst." „Goed, meneer Sindal", was het joviale antwoord. „Ik zal zoo dicht zijn als een pot, maar toch is het zooals ik zegDie snuiter is niet van het goeie soort Sindal knikte het jurylid glimlachend toe en vervolgde zijn weg naar de tele foon. Maar het was hem niet vergund, zon der hindernissen het doel van zijn tocht te bereiken. Etherton, die zich in de deur van de eetzaal vertoonde, wenkte hem en Marston binnen te komen. Daar trof fen zij mevrouw Stanbury, de oude heer Gebherfield en Letty, die met elkaar een soort krijgsraad schenen te houden. „Mevrouw Stanbury heeft een idee ge kregen, hoe die knoop daar gekomen kan zijn", deelde Etherton mede, dat hij de deur weer gesloten had. Sindal maakte een luchtig-wuivend handgebaar. „Mevrouw Stanbury hoeft zich geen se conde het hoofd te breken over dien knoopzei hij. „Handige kerel, Drayne houdt van dramatische effecten maar het heeft geen steek te beteekenen." „Maar ik zou zpggen, dat u er toch in ieder geval goed aan deed, te hooren wat zij vertelt", berispte Getherfield hem ge moedelijk. Sindal wendde zich hoffelijk naar me vrouw Stanbury. „Ik ben geheel oor, mevrouw; maar voor u begint, wil ik u toch iets op het hart drukken. U kent ons, die hier in deze kamer bijeen zijn, die u ten volle vertrou wen kunt, alles vertellen wat u wilt, maar praat er met niemand anders over. U hebt daar nog alle tijd mee 1" Mevrouw Stanbury, wier woede aan- tague Philips en Sir Dan Godfrey m.m.v. L. Engeland (piano). 4.05 Orgelconcert, Reg. New. 4.35 Kinderuur. 5.20 Berichten. 5.50 Long speelt Beethoven's pianosonates. 6.106.30 en 6.50 Lezingen. 7.20 Eerste acte van Wagner's „Der Flie- gende Hollander", o.l.v. Robert Hegert (van uit de Royal Opera, Covent Garden). 8.20 Berichten en lezing. 8.55 „The P-Boat", hoorspel van J. Wood- Harrington. „Till Tomorrow", hoorspel in één acte van Adrian Brunei. 9.40 Gershom Parkington-wintet. 10.2011.20 Jack Harris en zijn Band. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Concert u. h. Palace Hotel. 1.202.10 Kerkconcert (zang en orgel). 2.504.50 Concert u. h. Rest. „Wivex". 4.204.50 Gramofoonpl. 7.50 Deensche avond ten bate van het Radio steunfonds. M. m. v. orkest o. 1 .v. Gröndahl en solisten, o.a. uit „Der varengang", Lange-Mül- Ier en Champagne-galop, Lumpye. 9.5011.50 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s", 1725 M. 7.05 en 11.50 Gramofoonpl. 7.20 Dito. 7.50 Operette „Nina Rosa", Romberg. Langenberg, 473 M. 6.206.50 Gramofoonpl. 6.507.20 Orkestconcert. 10,4011.20 Gramofoonpl. 11-2012.10 Symphonieconcert uit Mün- chen. 12.20—1.50 Concert o. I. v. Wolf. 1.50 Gramofoonplaten. 4.205.20 Concert o. I. v. Eysoldt. 6.50 „Von Lutzow"-herdenking. 7.20 Opera „Giocenda" van Amilcare Pon- chielli. Hierna berichten en tot 11.20 avond concert uit Frankfurt. R o m e, 441 M. 7.20 Gramofoonpl. 8.50 „L'Arlesiana", opera in drie acten van F'. Cilea. Brussel 508 en 338 M. 508: 11.20 Max Alexys' orkest. 4.20 Sonatenconcert (viool en piano). 4.50 Gramofoonplaten. 5.50 Cras Remue en zijn band. 7.20 Opera „Samson en Dalilah", St. Saëns. Solisten koor en orkest, o. 1. v. Kumps. 9.3010.20 Concert. 338 M.: 11.20 Max Alexys' orkest. 4.20 Chas Remue en zijn band. 5.20 Gramofoonpl. 5.50 Gamofoonpl. 7.20 Trioconcert. 7.50 „Armoede" schets van W. Putnam. 8.2010.20 Concert uit Antwerpen. Z e e s e n, 1635 M. 7.20 Opera „La Gioconda", Ponchielli. 9.40 Berichten en hierna tot 11.50 dansmu ziek door Gerhard Hofmann en zijn orkest (refreinzang: Max Mensing). fen alleen in opgelosten toestand waarde kunnen hebben voor het lichaam. Hoe fij ner het eten nu gekauwd is, hoe gemakke lijker het oplost. (Fijne suiker lost immers ook spoediger op dan grove suiker of klontjes). Nu zal ieder wel eens hebben opgemerkt, dat vochtig voedsel doorgaans spoedig naar binnen geslikt en dus weinig gekauw'd wordt, zoodat het in minder fijn verdeelden toestand maag en darmen be reikt dan het droog toegediende. Heeft het 'eten den mond verlaten, dan zal verder te sterke waterigheid storend werken op de toetreding van maag- en darmvochten, of deze althans verdunnen, wat natuurlijk hun oplossingsvermogen vermindert, zoodat de voedende bestanddeelen niet tot hun recht komen. Wij begrijpen nu, waarom in vele ge vallen droog voedsel de voorkeur verdient boven het geweekte. Br. merkelijk gezakt scheen te zijn, draaide nadenkend aan haar ringen en keek het kleine gezelschap rond. „Ik weet, dat die knoop nog aan mijn mantel was, toen ik Maandagvond uit ging om Jane Wardle nog even op te zoe ken", begon ze. „Want toen merkt ik, dab hij los zat. Het was een van een stel knoopen met een eigenaardig patroon er op gedrukt.. Natuurlijk heb ik den los sen knoop verloren onderweg en ik heb nu bedacht, waar dat gebeurd kon zijn. Toen Drayne hem mij tijdens de zitting liet zien was ik teveel van mijn stuk gebracht om het mij te herinneren. Maar ik ging naar het dorp langs het pad over den top van de Zwarte Klip. Daar moet de knoop van mijn mantel zijn gevallen op het pad en over den rand naar beneden gesprongen zijn. Dat is de eenige verklaring die ik er voor weet te vinden." „Houd die dan vooral voor u", raadde Sindal nogmaals met nadruk aan. Laat de politie maar denken, dat zij een spoor heeft trek u niets van die kerels aan." Hij ging naar de deur en wenkte Marston. „Sir Marston en ik hebben vastgesteld wat on« te doen staat", zei hij, eer hij do kamer verliet. U zult onze plannen nog nader hooren op het oogenblik is het zaak, geen tijd verloren te laten gaan." Hij haastte zich naar de telefoon en terwijl hij sprak, bleef Marston in de hall, waar zich bhans geen enkele van de on gewone bezoekers bevond. Na tien minu ten kwam Sindal terug bij hem, zich de handen wrijvend en met een glimlaoh van voldoening op zijn gezicht. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10