BUITENLAND LUCHTVAART MIJNHARDT's RECHTZAKEN ZATERDAG 14 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 DU1TSCHLAND HET INCIDENT IN DEN RIJKSDAG. Drie nazi's veroordeeld tot gevangenisstraf In het proces tegen de nationaal-socia- listische Rijksdagafgevaardigden Strasser, Heines, Stegmann en Weitzel, wegens den aanval op den journalist dr. Klotz in het Rijksdaggobouw tijdens de zitting van Don derdag welke, zooals bekend tot opzien barende incidenten heeft geleid, gaf de officier van justitie als zijn oordeel te ken nen, dat de beschuldigden, die een weer loos man op arglistige wijze hebben over vallen, een zware straf verdienen. Hij eischte daarom tegen Heines en Stegmann wegens gemeenschappelijk gepleegde mis handeling vier maanden gevangenisstraf, tegen Weitzel twee maanden en tegen Strasser wegens beleediging 100 mark boete. De rechtbank veroordeelde daarop Hei nes, Stegmann en Weitzel tot drie maan den gevangenisstraf en sprak Strasser vrij. De veroordeelden zijn, naar van natio- naal-socialistische zijde wordt gemeld, te gen dit vonnis in hooger beroep gegaan. Zooals aangekondigd, was het proces te gen de vier nationaal-socialisten gistermid dag in het Paleis van Justitie te Moabit begonnen. Zij werden verdedigd door dr. Frank en de advocaten Rupp en Karten- stein. Geconstateerd werd, dat Heines reeds eenmaal veroordeeld is tot 5 jaar ge vangenisstraf wegens doodslag, 15 jaar ves tingstraf wegens medeplichtigheid aan hoogverraad en 14 dagen gevangenisstraf wegens voortzetting van de verboden orga nisatie Rossbach. Ook de verdachten Steg mann en Weitzel zijn enkele malen veroor deeld, o.a. wegens beleediging, verzet en dergelijke delicten, en Strasser wegens verschillende politieke persdelicten. De aangevallen journalist dr. Klotz was ver schenen als getuige. Zijn gelaat en hals vertoonden nog groote blauwe plekken. De vier verdachten werden beschuldigd van mishandeling met gebruikmaking van gevaarlijke werktuigen. Heines moest een uiteenzetting geven van het gebeurde. Hij gaf onomwonden toe, dat hij dr. Klotz een oorveeg heeft gegeven. Of ook anderen ge slagen hebben, was hem niet bekend. Hij wilde in het restaurant een sigaar halen en zag daar dr. Klotz, dien hij kende uit den tijd, dat laatstgenoemde nat.-socialist was. Hij meende een opmerking gehoord te hebben, waarvan hij alleen de woorden „ook zwijnen" verstond. Bovendien was hij verontwaardigd, dat dr. Klotz in den Rijks dag durfde komen en hij zeide hem: „Jij bent toch de kwajongen, die die brochure tegen Rohm geschreven heeft?", waarop hij Klotz in het gezicht sloeg. Stegmann zeide een soortgelijke opmer king gehoord te hebben. Hij zag, dat Hei nes den journalist een oorveeg gaf'en dat dr. Klotz met een stoel gooide, waarop ook Stegmann den journalist een oorveeg toe diende. Weitzel beweerde, in het restau rant gewond te zijn doordat Klotz een stoel tegen zijn been wierp. Toen hij later in den corridor kwam, ontmoette hij dr. Klotz met nog eenige lieden en gaf hem een paar oorvegen. Strasser verklaarde, Klotz niet aange- raakt te hebben en hij protesteerde tegen de bewering, als zou hij in het Senioren convent gezegd hebben, dat het jammer is, dat Klotz niet werd doodgeslagen. Het misverstand is ontstaan, doordat voorzit ter Dittmann het een wonder noemde, dat Klotz nog leefde, waarop Strasser zeide, dat hij er niets tegen zou hebben gehad, als Klotz vóór het schrijven van zijn bro chure zou zijn gestorven. In de motiveering van het vonnis der rechtbank werd verklaard, dat door het getuigenverhoor duidelijk is komen vast te staan, dat Heines en Stegmann zich aan •liet hun ton laste gelegde schuldig hebben gemaakt, evenals Weitzel. Verzachtende omstandigheden werden niet in aanmer king genomen, daar de beschuldigden vol doende gelegenheid hadden, hun wrok to gen dr. Klotz langs wettigen weg te uiten. Doch zelfs wanneer zij een onwettigen weg wilden bewandelen, hadden zij een andere plaats moeten kiezen dan den Rijksdag, die voor vele millioenen een gewijde plaats is. Het is het huis van het Duitsche volk, al dus de rechtbank, en niet van de nationaal- socialisten, en de middeleeuwsche metho den van het vuistrecht behooren er niet thuis. Strasser moest worden vrijgesproken, daar hij van mishandeling, en niet van be leediging was beschuldigd en het eerstge noemde feit niet bewezen werd geacht. De vier beschuldigden werden voorloopig uit de hechtenis ontslagen. Daarop werd het woord gegeven aan de veroordeelden voor een Laatste woord. Hiervan maakte Heines gebruik om te ver klaren, dat de oorvegen naar zijn meening getuige Klotz hadden goed gedaan. Deze woorden werden met „bravo!"-geroep van de publieke tribune begroet, waarop de president de zaal liet ontruimen. Bij den uitgang namen de nationaal-socialisten, die de publieke tribune haddengevuld, afscheid met „Heil Hitler'-kreten. BLOEDIGE BOTSING TE BERLIJN. In het Oosten van Berlijn is het Don derdagavond tot bloedige botsingen geko men. Een nat.-socialistisch lokaal werd door politieke tegenstanders, naar "liet schijnt communisten, beschoten. Een nat.- soc. werd gedood, terwijl vier anderen zware verwondingen opliepen. Toen zich talrijke personen in de zaal bevonden, werd plotseling de deur open- gesmeten en schoten verscheiden personen blindelings de zaal in. Een 53-jarige werk man werd door een schot in den rug ge dood. De waard en zijn vrouw kregen een schot in het been. De daders wisten in de duisternis te ontkomen. FRANKRIJK AANVAL OP EX-KONING ALFONSO. Door Spaansch arbeider. Toen het stoomschip „Strathaird" ko mende van Malta, te Marseille landde en ex-koning Alfonso XIII aan wal ging, bracht een Spaansch arbeider hem ver soheiden vuistslagen toe. De arbeider werd gearresteerd. De man, die ex-koning Alfonso aanviel, heet Gonzales Macanares. Hij is 38 jaar oud en woont te Marseille. Om geen ach terdocht te wekken, deed hij, toen zijn vroegere vorst naderde, alsof hij aan het werk was bij den bouw van een lood6. Plotseling sprong hij op ex-koning Alfonso toe en zonder een woord te zeggen, gaf hij hem verscheiden vuistslagen in het ge zicht. Speciale inspecteurs van politie haast ten zich den ex-koning te bevrijden. Ma canares is in staat van beschudiging ge steld wegens het toebrengen van lichame lijk letsel. NIEUWE KOERS DER SOVJET ECONOMIE. Grootere vrijheid op de particuliere markt. Naar de correspondent van de „Manches ter Guardian" uit Moskou meldt, heeft de sovjet-regeering Woensdag een belangrijk decreet gepubliceerd, onderteokend door Stalin en Molotoff, waardoor de hoeveel heid meel, welke de boeren verplicht zijn tegen vaste prijzen aan de staatsinkoop- organisaties af te staan, met de helft ver minderd wordt. Het overige meel zullen zij voortaan op de particuliere markt of el ders mogen verkoopen. Het is duidelijk, dat deze wijziging der sovjet-politiek ten doel heeft, den tarwe- bouw te stimuleeren door den boeren groo tere vrijheid te laten bij den verkoop van hun producten. Dit decreet betreffende den meel-ver- koop zal spoedig door een ander decreet betreffende de inzaiheling van graanzaden worden gevolgd. De reductie van de staats- inzameling zal hier echter niet zoo groot zijn. Zonder het collectieve systeem te verla ten, schijnen de sovjet-autoriteiten thans weer geneigd te zijn, de voetstappen te volgen van Lenin, die. toen hij zijn nieu we economische politek, de N.E.P., aan kondigde, den voedselvoorraad van het land trachtte uit te breiden door den boe ren een grootere vrijheid te geven bij den verkoop van een particulier surplus aan producten. Een ander teeken van een verzachting der staatscontrole is een decreet, dat even eens Woensdag gepubliceerd werd en waardoor het systeem van voedsel-rant- soeneering wordt afgeschaft voor alle voe dingsmiddelen behalve voor brood, meel, vleesch, boter en suiker. BUITENL. BERICHTEN. ONGELUKKEN. EXPLOSIE IN FABRIEK TE GENT. In de kunstzijdc-afdeeling van de Fila tures et Tissages Réunis te Gent is gister middag een zuurstofcylinder ontploft, ten gevolge waarvan negen arbeiders werden gewond, van wie twee zeer ernstig. Een hevige brand brak uit, en de brandweer had twee uur noodig om hem te blus- sohen. Ongeluk bij het fotografeeren van een bruiloftsgezelschap. Twee fotografen te Neurenberg zouden gisteren in het lokaal „Museum" een op name maken van een bruiloftsgezelsohap. De magnesiumpatroon ging echter niet af. Toen de fotograaf cn zijn helper wilden onderzoeken, waarom de patroon niet was afgegaan, volgde er een ontploffing. Door de luchtdruk werden alle ruiten vernield. De beide fotografen liepen zulke ernstige brandwonden op, dat. zij naar een ziekenhuis moesten worden gebracht. H00GESCH00L TE VALENCIA IN BRAND. Nog slechts de muren overgebleven. In de Universiteit van Valencia is een groote brand uitgebroken, die het ge bouw totaal vernield heeft. De pogingen tot redding van minstens een deel van de brandende universiteit zijn zonder resultaat gebleven. Nog slechts de naaJrie muren staan overeind. (Waardevolle documentenverza melingen zijn vernietigd. De universiteitsbibliotheek bevatte bij zonder kostbare werken. „De tent is goed, maar het bed lijkt mij wat koud aan het voeteneind." Gistermiddag te 5 uur kwam de Raad dezer gemeente in spoedeischende openbare vergade ring bijeen. Aanwezig 11 leden, afwezig de heer Rubenkarap (wegens verblijf in 't buiten land) en de heer Paardekooper zonder kennis geving. Voorzitter burgemeester van Gerre- vink. De gemeente heeft geen schade. Voorstel van B. en W. tot het voeren van een rechtsgeding tegen de Lemvog, inzake de bijdrage verschuldigd in den aanleg van den Rijnzichtweg (Noordzijde). De voorz. deelt mede, dat B. en W. kennis genomen hebben dezer dagen, dat verschillen de schuldeischers beslag hadden gelegd op de bezittingen van de Lemvog, en hun was bekend dat een belangrijke transactie zou plaats vin den met de N.V. Gemeenschappelijk eigendom in Den Haag. Spr, lichtte verder toe het ontstaan van de vordering der gemeente op de Lemvog, waar van wij in ons blad van 3 Mei reeds mededee- lingen deden. De gestie van het bestuur der maatschap pij gaf hoe langer hoe minder vertrouwen en meende B. en W. beslag te moeten leggen op de goederen der N.V., voordat de transactie geschiedde met de N.V. Gem. Eigendom in Den Haag, hetgeen op 't nippertje af is geschied. Gisterenmiddag vervoegden zich een 4-tal hteren bij spreker, met het verzoek de beslag name op te heffen. De gevoerde onderhandelingen hebben ertoe geleid, dat de zaak safe is gesteld en de ge meente 7000 in contanten heeft ontvangen en een bankgarantie van 16000, zoodat het renteverlies wordt vergoed en de kosten voor rekening der N.V. komen. Het voorstel van B. en W. is daarmede ver vallen. Nadat de voorz. nog had medegedeeld, op een vraag van den heer den Ouden, dat de bank-garantie is gegeven van de Rotterdamsche Bank, brengt den heer den Ouden dank aan NIEUWE TOCHT NAAR DE STRATOSFEER. De Brusselsche correspondent van de „Msbd." meldt: Zooals men weet, wórdt binnenkort een nieuwe tocht naar de stratosfeer onderno men, ditmaal echter niet door prof. Pic- card, doch vermoedelijk door een zijner leerlingen, den Belg Max Cosijns. Dit tweetal was Woensdag naar Luik gegaan, teneinde er den daar geconstru- eerden nieuwen gondel, die hiertoe dienen moet, in ontvangst te nemen en kwam er Donderdag mee naar Brussel terug. Op de binnenplaats van de hoofdstede lijke universiteit wachtte den professor en zijn leerling een luidruchtige verrassing: een troep studenten met muziek en vaan del heschen den aluminium gondel die 250 K.G. weegt en een diameter heeft van 2 M. 20, met kist en al uit de auto en zoo op hun schouders naar binnen. Serpentines en confetti vlogen door de lucht en onder geestdriftig gejuich werden aan Piccard bloemen aangeboden. Na afloop van deze studentikose mani festatie werd de gondel in een klein labo ratorium opgeborgen, om vóór zijn afreis n. Augsburg over 3 a 4 weken, gemonteerd en geheel wit geschilderd te worden, ten einde de stralen der zon zoo veel mogelijk te weerkaatsen, daar de helden van den eersten stratosfeertocht met hun gondel, die half zwart geverfd was, vooral van de hitte hebben te lijden gehad. Verder moeten dan nog eenige kleine veranderingen aan den gondel aange bracht worden. Den ouden ballon, die onlangs met groo te moeite uit de Tyroler Alpen werd los gemaakt, verwacht men tegen den 20sten te Brussel terug. Zenuw-Tabletten 75 ct. Laxeer-Tabletten 60 ct. Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. 3913 Bij Apoth. en Drogisten Een ritje met een auto. De niet verschenen Delftsohe student T. H. heeft op zekeren dag de verleiding niet kunnen weerstaan om met een auto, welke voor de sociëteit „Phoenix" stond een ritje te maken. Tegenover de politie had H. verklaard, van meening te zijn, dat de auto aan een medestudent toebehoorde en er derhalve niet zooveel lawaai over de zaak gemaakt moest worden. Het O. M. van de Haagschc Rechtbank en de politierechter achtten het niet aan nemelijk, dat een student met een zesper- soons rijdt, en het autoritje kwam H. thans op 100 boete subs. 20 dagen hechtenis te staan. Een klap gegeven. De tuinder C. E. te Ter Aar heeft een ambtenaar, die zijn rijwiel in beslag wilde nemen, omdat het niet voorzien was van een bclastingmerk een klap gegeven. Eisoh van den Haagsohen Rechtbank 3 weken gevangenisstraf. Vonnis: 25 boete eubs. 25 dagen hechtenis. VAN OEGSTGEEST den burgemeester en weth. Zandbergen voor het in deze gevoerde beleid. De heer Kruizinga betreurt het, dat de man, die iets meer van de zaak weet, afwezig is en meent dat dit Raadslid den Raad om den tuin heeft geleid, althans geen juiste beweringen heeft gegeven in geheime vergadering. De voorz. bestrijdt den heer Kruisinga. Voor deze gemeente is de zaak nu safe. De heer Bakker zegt, dat ieder die zaak be ziet volgens eigen idee. De zaken hebben zich nu ontwikkeld, zooals is voorgesteld en een verwijt aan het betrokken raadslid is onbillijk. De heer Kortmann bestrijdt op scherpe wijze den heer Kruizinga en meent dat de beloften, gedaan door het betrokken raadslid, door de Lemvog zijn nagekomen en hiermede is voor de gemeente deze zaak afgedaan. Men moet in zijn beoordeelingen altijd objectief blijven. De uitlatingen van den heer Kruizinga noemt spr. onwaardig, onjuist, sensatie-wekkend en daardoor niet bevorderlijk voor de rust in de gemeente. De heer Kruizinga is het niet met den heer Kortmann eens en vraagt of het uitgeven van waardelooze obligaties dan niet strafbaar is. De voorz. zegt, dat de waardeloosheid de zer obligaties nog niet is bewezen. De mee ningen zijn daarover verdeeld. In ieder geval: de belangen der gemeente staan safe en spr. sluit zich verder aan bij het gesprokene door den heer Kortmann. De heer v. Egrhond vindt deze debatten vruchteloos en brengt gaarne hulde aan den burgemeester en wethouder Zandbergen. (In stemmingen). De heer Kortmann is het hiermede geheel eens en zou zeker niet gesproken hebben, in dien de heer Kruizinga het vruchtelooze debat niet geopend had. Bij de rondvraag werden een tweetal vragen, gedaan door de heeren dr. Simon Thomas en Breda tot genoegen beantwoord. De heer Kruizinga bracht wederom de werk verschaffing ter sprake. De voorz. verdedigde het beleid van B. en W. in deze zaak. Hierna sluiting. VROUW DOODGESTOKEN. Do Rotterdamsche rechtbank heeft uit spraak gedaan in de zaak van den 27-ja- rigen varensgezel L. v. 't Z., gedetineerd, die terecht gestaan heeft ter zake van doodslag. In den avond van den 24en December had verdachte in een café aan den Sóhie- damsohen dijk te Rotterdam, twist, gehad met de vrouw M. H. v. d. Zande, omdat zij weigerde met hem uit te gaan. "Ver dachte had hadt toen een klap gegeven, waarop hij door den caféhouder uit zijn in richting was verwijderd. Later op den avond was verdachte in het café terugge komen. Hij heeft toen geprobeerd het tus- schen de vrouw en bem weer goed te ma ken. doch toen zij ook toen van zijn toe nadering niet gediend bleek, trok hij een mes en bracht haar niet minder dan ne gen steken toe, waardoor de vrouw aan hart en longen werd getroffen. De vrouw was op slag dood. De rechtbank heeft hem wegens doodslag veroordeeld tot 8 jai-en gevangenistraf met aftrek der preventieve hechtenis. Hei O. M. had tegen verdachte een ge vangenistraf van 5 jaren geëisoht. Een dokter offert zich voor zijn patiënte. In den laatsten tijd der ridder? in het Legioen van Eer. roept de naam van den geneesheer dr. Cheynet, de herinnering wakker aan een voorval, dat ongeveer twee jaar geleden de algemeenc belang stelling wekte wegens den offermoed en het tragisch lot van de betreffenden. In Juli 1930 werd dr. Cheynet aan het ziekbed geroepen van een jonge vrouw, die op het punt stond een kind het le ven te schenken en in onmacht was ge vallen. Een operatie bleek noodzakelijk. Nauwelijks was de dokter daarmee be gonnen of hij sneed zich in den vinger. Hij bevond zich nu in een vreeselijken tweestrijd: De verwonding kon mogelijk den dood tengevolge hebben, van den an deren kant was het met de jonge vrouw gedaan, als de operatie niet direct zon der onderbreking gedaan werd. Een an dere dokter om hem eventueel te ver vangen, was niet te vinden; dus Cheynet opereerde verder. De vrouw werd gered, maar bij den dokter vertoonden zich kort daarop reeds de eerste teekenen van ver giftiging. Een lange strijd met den dood begon. Niet minder dan 18 keer moest dr. Cheynet geopereerd worden, voordat hij na een ziekbed van meer dan een jaar, als gered beschouwd kon worden. De decoratie, welke hem nu verleend is, heeft hij zeker wel verdiend. LEIDEN. AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN Secretariaat: Leliestraat 7. Zondag 1ste Pinksterdag. Het Bondsge bouw den geheelen dag gesloten. Maandag, 2den Pinksterdag. Geen zit ting Rechtskundige Bureau. Maandag Voor de leden van dc R. K. Gem. Zangvereeniging „Pulchri Studio" des morgens te half negen een H. Mis in de Kapel van het Weeshuis, St. Jacobsgracht. Na de H. Mis gemeenschappelijk ont bijt in het Bondsgebouw. Maandag. Encycliekviering te Voorscho ten, uitgaande van de kring Leiden van den Ned. R. K. Volksbond, de deelne mers uit Leiden vertrekken zoowat half een, met hun vaandels achter Perosie, van het Bondsgebouw, Steensehuur. Dinsdag. Zitting Bestuur Bouwvak ar beiders 78 uur, kantoor boven. Woensdag. Bestuursvergadering R. K. Volksbond, 8 uur. Woensdag. Bestuursvergadering St. An- tonius. Woensdag. Belangrijke ledenvergadering St. Paulus, 8 uur. Donderdag. Jaarvergadering Propagan- daclub St. Petrus, opkomst noodzakelijk. Vrijdag. Repetitie R. K. Gem. Zangver eeniging Pulohri Studio, 8 uur. Alle leden worden verwacht. Zaterdag. Spaar- en Voorschotbank 78 uur. Brandstoffencommissie 78 uur. Ziekenkas 7 uur. Besturen van vak- en onderafdeeligen worde verzocht aanvragen voor vergaderlo kalen bijtijds aan te vragen bij den secre taris. Trekkingslijsten van de verloting R. K. Commissie voor Werkloozenzorg zijn ter inzage bij de bestuursleden, en liggen ook ter inzage in de groote zaal van het Bondsgebouw. INTERPAR0CHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIG ING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zieh als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen Illen Maandag van de maand, 's avonds om half 9 in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Zondag is de zaal geopend van 12.30 uur tot 2.30 uur, en van 7 tot 10.15; verplichte bijeenkomst van 8.159.45 uur. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Geen zitting van de St. Josephs' Spaar kas. Van 1 tot 2 uur zitting St. Josephs spaar kas. Na het Lof prijsbiljarten om extra prijzen. Maandag. Bijeenkomst voor de leden van 12.30—2.30 uur en van 7.00—10.15 uur. Dinsdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15. Woensdag 8.15 uur Liedertafel „Sebas tian Schaeffer". Donderdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15 uur. 8.30 uur bijeenkomst voor de leden Stu dieclub Petrus Canisius, vaagavond, elk wat wils. Allen op tijd present. Vrijdag 8 uur Turnclub „Oranje-Zwart", lokaal Pieterskerkhof. 8.15 Symphonie „Franz Schweitzer". Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8.00—10.15 uur. 8.15 uur kegelclub „De Poedelaars". Iederen Zondag van 1 tot 2 uur en iede ren Zaterdag van 8—9 uur is de Leesbiblio theek geopend, 'uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. Verdere mededelingen: Maandag 23 Mei a.s. inschrijving nieuwe leden. In de maand JJuni worden de jaarvergaderigen gehou den van de Onderafdeelingen. Van 12 tot 15 Juli wordt er een Gezellenretraite ge geven te Noordwijkerhout. Voor de auto- toch op 5 Juni a.s. naar de Liebaart en omgeving is nog plaats voor eenige Ge zellen. ST. PETRUS-PATRONAAT. Rapenburg 52. Zaterdag. Leesbibliotheek van S9 uur. Zondag geen bijeenkomst. SINT FRANCISCUS LIEFDEWERK. Nieuwe Rijn 52. Postrek. 70108. Zondag 910 uur Morgengebed, H. Mis met preek, onder de.H. Mis Alg. H. Com munie; 10.0010.15 uur ontbijt en bijzon der godsdienst-onderricht; 10.15—11.30 Recreatie afd. I. Maandag 910 uur morgengebed, en H. Mis. Dinsdag 8.30 uur ontspanning. Woensdag 7.30—8.00 Lof. Vrijdag 8.30 uur ontspanning. Zaterdag van 67 uur Gymnastiek jon.' sie ardeehng; 78 uur Gymnastiek hoogste afdeeling. 810 uur Recreatie Afd. L ZITA-VEREENIGING Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag van 8.00—11.00 uur. Avond bijeenkomsten voor Duitsohe meis jes op Zondag en Donderdag van 810.30 uur. DAMES GYMN. VER. KLIMOP, uitsluitend voor R. K. Dames. Woensdag Kleuterclubje 34 uur. Groep I 23 uur. Vrijdag Groep II 7.158.15 uur. 8.15—9.15 adspiranten groep III en leden. Aangifte nieuwe leden Mej. B. Sluis, Utr. Jaagpad 1. Wandelclub. Zaterdag 1.30 bij Korevaar- straat, klok, voor de 40 K.M. marsoh. Fietsclub: 2en Pinksterdag 10.30 Apo- thekedersdijk. DE GRAAL. Eindelijk de lang verwachte dag! Zaterdagavond om 8 uur in de Pelikaan straat repetitie. Komen jullie allen? Zondag moeten allen om 12.30 uur aan het Station staan. Kom niet te laat, want de trein wacht niet op jou! Degene die 2den Pinksterdag meegaan, moeten met de trein van 11.14 uur mee, dus met denzelfden trein waarmee alle toe schouwers uit Leiden mee meegaan. Maak dat je 11 uur aan het Station bent, daar wacht een leidster jullie op. Kom vooral niet te laat. Denken jullie om je costumes? Den 2den Pinksterdag zijn alle deelneem sters 's avonds om 9 uur in Leiden. De volgende week gaan de clubs weer ge woon door als anders. GRAALWACHT Z0ETERW0UDE (Dorp) Dinsdagavond geen club. GRAALWACHT „MEERBURG". Deze week geen clubs. Excelsior, Alleluja, Vooruit!

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10