UIT DE OMGEVING HET PAD LANGS DE KLIP. WOENSDAG 11 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. AUTO TEGEN EEN BOOM. Oud-burgemeester gewond. Gistermorgen hebben voorbijgangers langs den Rijksweg Maastricht—Aken in het bosoh bij Gulpen een vernielden anto gevonden, waarin zich de heer C. B., oud burgemeester van Noorbeek, in bewuste- loozen t-oestand bevond. Bij nader onderzoek bleek, dat de heer B. zeer zware verwondingen had opgeloo- pen. In allerijl is hij naar het ziekenhuis Calvariënberg vervoerd. Zijn toestand is zeer ernstig. Nader blijkt, dat de heer B. gisternacht naar huis heeft willen rijden en in het bosch tegen een boom is gebotst. Aan de gevolgen overleden. In het ziekenhuis te Assen is overleden de heer J. H. Smit uit s Heer Arenskerke, een van de deelnemers aan den elf provin cialen hoofdstedenrit, die in den nacht om half drie bij de Wittewijksbrug te Sinilde met zijn motor slipte en zoodanig met het hoofd tegen de brug viel, dat hij een her senschudding bekwam. Verdronken. Gisterochtend omstreeks 5 uur werd de pijn. 50-jarige C. Peeters uit Helmond ver dronken gevonden in de bermsloot nabij de houtwerf van de firma Clerx. Maandagavond was hij weggegaan om fuiken te zetten, doch toen bij niet terug keerde, werd een onderzoek ingesteld. De man is gisteravond waarschijnlijk door cle duisternis misleid en met zijn fiets in de sloot terecht gekomen. TWEE VROUWEN VERBRAND. Eén doode te Den Haag. De Sirtemastraat t e 's-Gravcnbage is gisteravond, omstreeks zeven uur, ui rep en roer gebracht doordat een ongeveer zes tigjarige vrouw uit perceel no. 12 met brandende kleeren de straat op liep. Door omwonenden werden terstond de brand weer en de Eerste-Hulpdienst gewaar schuwd. In de woning bleek een kleine binnenbrand ontstaan te zijn. Nadat ie kleeren van de vrouw geblusoht waren werd zij per brancard naar liet Gemeentezieken huis vervoerd, waar zij later op den avond ten gevolge der opgeloopen blessures is overleden. Het brandje was spoedig ge- bluscht. De oorzaak kon nog niet met ze kerheid vastgesteld worden, doch waar schijnlijk is eigen onvoorzichtigheid der "rouw als oorzaak aan te wijzen. Nog een ongeluk te Den Haag. In het perceel Koningsstraat 423 te Den Haag kwam gisteravond een vrouw ver moedelijk ten gevolge van een toeval m aanraking met een kachel waarbij zij in brand geraakte. Met een verbranden arm is de vrouw door den Geneeskundigen Dienst naar de Ramaerklinieken gebracht. Eén doode te De Klomp. De 69-jarige mej. P. H. Hoolboom te de Klomp geraakte bij het afnemen van een theepot van een petroleumstel in brand. Zij bekwam daarbij zulke ernstige brand wonden. dat zij is overleden. HEILIGSCHENNENDE INBRAAK. IN DE R. K. PASTORIE TE BOVENKERK WERD ƒ800.— ONTVREEMD; HET TABERNAKEL OPENGESLOTEN. De daders ontkomen. Gistermorgen werd, naar de „Nieuwe Dag" meldt, in de pastorie der R. K. kerk te Bovenkerk ontdekt, dat er een brutale inbraak was gepleegd. De dader(s) hebben zich toegang verschaft door een paar rui ten in het souterrain in te duwen; waarna men naar boven is gegaan. Daar heelt, men de sleutels gehaald van de kamer, waar de Pastoor sliep en vervolgens heeft men ver schillende kasten ontsloten en overhoop gehaald. Er werden voorwerpen van waarde en ook geld vermist. Ook heeft men een be zoek gebracht in de kerk en het taberna kel opengestoten; de kelken en eeu ciborie waren te voorschijnt gehaald en op het al taar geplaatst. Vermoedelijk is men ge stoord, daar er geen gewjjde vaten zijn ontvreemd, die deels met geconsacreerde hosties waren gevuld. Ook vond men zilve ren voorwerpen in een hoek in de keuken, die de dieven waarschijnlijk in de haast om weg te komen, hebben laten staan. Ook is 't mogelijk, dat men voldoenden buit had gevonden, die minder gevaar oplever de, daar ongeveer ƒ800 aan geld mjet zijn ontvreemd. Voorts vond men effectentrom mels op de kouten brug achter de Pastorie leeg geschud. De effecten lagen in het nat. De inbraak is na half twee des nacht» gepleegd, buren hebben honden hooren aan slaan; de daders zijn waarschijnlijk over de Poel gekomen en weer verdwenen. De nieuwe chef der politie met personeel en politiehonden hebben de omgeving van de Pastorie afgezocht. Ook burgemeester G'o- lijn was bij het onderzoek aanwezig. Men schijnt te doen te hebben met speciale kerk en pastoriedie ven. AANVARING IN DE HAVEN VAN VOLENDAM. Gistermiddag heeft in de haven van Vo- lendam een aanvaring plaats gehad tus- schen de Marker Stoomboot No. 4, die een passagiersdienst onderhoudt tusschen Am sterdam en Marken en een vaartuig van de Visscherij-inspectie. De giek van net in spectie-vaartuig kwam met de Markerboot in aanraking met het gevolg, dat de top van de mast van eerstgenoemd vaartuig brak en met zeil en al naar beneden viel. Van de Markerboot werden eeruge ruiten vernield. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De aanvaring ia waarschijnlijk door een verkeerde manoeuvre van een der beide schepen geschied. Geschil over den naam van een pas geborene. Een niet onvermakelijk voorval deed zich dezer dagen voor op het bureau van den Burgerlijken Stand van Ridderkerk, aldus meldt de „Tel.'1. Een inwoner dezer ge meente vervoegde zich aldaar tot het doen eener geboorteaangifte. Naar aanleiding van de vraag van den ambtenaar van den Burgerlijken Stand, wanneer het kind was geboren, bleek, dat de geboorte reeds zeven dagen geleden had plaats gehad. Toen de ambtenaar vroeg hoe het kwam, dat de ge boorte-aangifte zoo laat geschiedde, ant woordde de vader, dat er in de familie ru zie was geweest over den naam van den jongen wereldburger en hij had gewaent tot dit geschil was opgelost. 4&t!4a sssssa ALLE SODRIEN v IR L VERZEKERINGEN 3»15 R0EL0FARENDSVEEN. Veender- en Lijkerpolder. Dinsdag morgen had in café „De Vier Heemskinde ren" de vergadering plaats van de stem gerechtigde Ingelanden van den Veender- en Lijkerpolder buiten de bedijking. Bij de bestuursverkiezing wegens periodieke af treding van de heeren W. van der Zwet en Ant. van der Meer Czn., welke de verga dering voorafging, werden beide heeren weer met algemeene stemmen herkozen en namen onder dank voor het in hen gestel de vertrouwen hunne herbenoeming weer aan. Hierna opende de voorzitter de heer 8. van Ruiten Dzn., de vergadering en ver zoekt den secretaris voorlezing der notu len van de vorige Ingelandenvergadering, welke nalezing onder dank worden goed gekeurd en vastgesteld. Namens de com missie tot nazien der rekening verklaart de heer E. L. Klein, alle rekeningen en be scheiden te hebben gecontroleerd en alles in de beste orde te hebben bevonden. De rekening over 1931 wordt door de verga dering goedgekeurd met een bedrag aan inkomsten van 8161.21 en aan uitgaven ƒ8118.50. alzoo sluitende met oen gering batig saldo van 42.71. De begrooting over 1931 sloot met een bedrag aan inkomsten en uitgaven van ƒ7671.76, met een om slag van 21 per H.A. en kon eveneens de goedkeuring der vergadering wegdra gen. Naar aanleiding echter van de reke ning en de begrooting, waaruit bleek, dat de kosten van de bemalingswerktuigen en wel vooral van de Mopmolen, welke naast het machine-gemaal ook nog steeds als reserve diest doet, zoo hoog waren, dat de vraag naar voren kwam of het wel noodzakelijk is, dat deze molen nog langer blijft bestaan. De voorzitter antwoordt hierop, dat het bestuur deze vraag ook al meermalen heeft overwogen, maar gevoelt zich niet verantwoord bij de huidige ma chine bedoelde molen buiten werking te stellen. Vervolgens zegt spreker, dat ecni- gen tijd geleden aan de machine een nieu we riemsohijf is aangebracht en is geble ken, dat zij thans beduidend meer water verplaatst dan voorheen. Daar echter het bestuur er ook wel van overtuigd is, dat de machine voor onze polder te weinig ca paciteiten bezit om het water op den duur op peil te houden zoo heeft het aan de N.V. Crossley-motoren verzocht de ma chine eens goed op te nemen en na te gaan, of het mogelijk is aan de bestaande pomp een zwaardere machine te plaatsen, aan welk verzoek gaarne werd voldaan en waarop het bestuur een aanbieding heeft ontvangen, dat een grootere machine van 40 E. P.K. kan worden geleverd, welke 70 M.3 water per minuut ka-n verplaat sen, voor de som van 3950 vrijblijvend. Vanwege de slechte tijdsomstandigheden was het bestuur echter van meening, dat het nog niet op dat aanbod mocht ingaan, hoewel toch wel overtuigd zijnde, dat het op den duur voor den polder voordeeliger zal uitkomen, dan wanneer men den Mop molen blijft behouden, daar de kosten'van rente en aflossing van een bedrag van 4000 niet zoo hoog zullen zijn, dan het geen de Mopmolen jaarlijks kost aan on derhoud. De algemeene geest van de ver gadering was, dat het bestuur dan toch op den ingeslagen weg moet voortgaan, wan neer het dan tenminste ervan overtuigd is, dat de machine dan de capaciteit bezit om steeds het water op peil te houden. Daar het bestuur deze verantwoording wel aandurft zoo wordt er door de verga dering op aangedrongen nog eens nadere opgave te vragen bij ander firma's, welke machines leveren van Hollandsch fabri kaat en dan later nog eens een vergadering op te roepen, dan kan misschien een defi nitief beluit worden genomen Het bestuur doet de toezegging aan dezen wensch van de Ingelanden te zullen voldoen. Tot leden van de Commissie tot onder zoek der in bet volgend jaar af te leggen rekening werden Benoemd de heeren C. Heemskerk Pz., J. P. Hoogenboom en W. Straathof en tot plaatsvervangende leden de heeren B. van der Meer Jzn., J. Klein en Chr. Castelein. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Donderdag 12 Mei. Huizen, 1875 m. 8.00, 9.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Ziekendienst. 10.45 Gramofoonplaten. 11.30 Godsd. Halfuurtje. 12.15 Orkestconoert- 2.00 Handwerkcursus. 3.00 Vrouwen halfuurtje. 4.Ziekenuurtje. 5.00 Cursus handenarbeid v. d. jeugd. 4.45 Concert. E. Brantenaar (le viool). A. D. M. Engel (2e viool). A. v. d. Pijl (alt viool), F. Benschop (cello). 6.45 Knipcursus. 7.00 August Vermeylen-herdenking. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Amsterd. Vrouwenkoor „Cantantes Gandeamus" en knapenkoor o. I. v. L. Sehwirtz. Begel.: J. Hendriksen. 9.00 Causerie over de mogelijkheden d. gramnfoon. 9.30 Carillonbespeling J. Vincent. O.a. Haidenröfdein, Schubert. 10.00 Vervolg koorconcert. Oa. Liederen van Pierné en Södermann ca. 10.00 Vaz Dias. 11.0011.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 296 m. Uitsluitend A. V. R. O.-uitz. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Concert M. Schürholz (zang), G. Kijk in de Vegte (tenor), Egb. Veen (pia no.) 11.00 Knipcursus Kinderkleeding. 11.30 Vervolg concert. 12.00 Omroepkamer-orkest o. I. v. L. Schmidt en Gramofoonplaten. 2.002.30 Mevr. M. v. d. Schriec-k: Het kleine land en zijn groote schoonheid. 2.45 Gramofoonplaten. 3.00 Knipcursus. 3.45 Gramofoonplaten. 4.00 Zickenuur. 5.00 Omroepkleinorkest o. I. v. .N. Trcep en Gramofoonplaten. 6.30 Sportpraatje H. Hollander. 7.00 Vioolrecital N. Roth, Egb. Veen (piano). 7.30 Engelsche les. 8.00 Concertgebouw-orkest o. 1. v. Dr. W. Mengelberg m. m. v. F. Helmann (viool). 0.a. Symphonie Es-Dur, Mozart; Vioolconcert Mendelssohn en God. „Dam nation de Faust", Berlioz. In de pauze: Gramofoonplaten. 10.15 Vaz Dias. 10.3011.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. (Op het mailschip „Dcmpo" in volle zee tijdens den tocht naar Kopenhagen). Re freinzang: Bob Scholte. 11.3012.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 m. 9.35 Morgenwijding. 9.50 Tjjdscin, Berichten. 10.05 Lozing. 11.20 Concert uit Edinburgh o. 1. v. G. Daines. 12.20 Shepherd's Bush Paviljoen orkest. Het Ambtcnarcn-Regl. wordt na een kleine toelichting van den secretaris on veranderd vastgesteld. Daar de rondvraag niets belangsrijks opleverde sloot de voorzitter onder dank voor de zakelijke besprekingen de verga dering. KATWIJK AAN DEN RIJN. Personalia. De Burgemeester onzer gemeente, Mr. Woldringh v. d Hoop, heeft het Voorzitterschap der Katwijksche Bur gerwacht aanvaard. Baldadigheid. Bij den bloembollen- kweeker M. zijn personen, vermoedelijk be- hoorend tot de meergevorderde jeugd. I.25 Voor scholen, 2.20 Kerkdienst. 3.10 Voor scholen. 3.25 BBC-Dansorkest o. 1. v. H. Hall. 3.50 Midland studio-orkest o. I. v. Fr. Cantell. 4.35 Kinderuur. 5.20 Berichten. 5.50 Bach's sonates voor viool en piano. 6.10 Duitsche causerie. 6.40 en 6.50 Lezingen. 7.20 Kamermuziek door het „English Ensemble". O.*. Kwartet in Es, op 87, Dvo rak. 8.20 Berichten en lezing. 8.55. Internationale Vaudeville o. I. v. Bertram Freyer. 0.a. Grete Keiler (zang). 9.50 Kerkdienst. 10.0511.20 BBC-Dansorkest o. I. v. Hail. „Radio- Parij s", 1725 m. 7.05 en 11.50 Gramofoonplaten. 8.05 dito. 8.20 Radio-Tooneel „Prenez garde a la peinture" van R. Fauchois (comedie in 3 actes). Kalundborg, 1153 m. II.201.20 Concert u. h. Palace-Hotol. 2.204.20 Omroeporkest o. 1. v. E. Bee- sen m. m. v. E. Nielsen (piano). 7.25 Muziek uit 1600 door orkest en so listen o. Ij v. Gröndabl. 8.10 Jazzmuziek (zang). 9.00 Schuiftrombone-soli door O. Lom berg 9.3010.20 Orkestconcert o. 1. v. Grön- dahl. O.a. Fragmenten uit „Tosca", Puccini en „Peer Gynt", Grieg. Langenberg, 473 m. 6.257.20 Gramofoonplaten. 12.20 Concert o. 1. v. Eysoldt. I.50 Gramofoonplaten. 4.20—5.35 Middagconcert. 7.20 Dansmuziek uit Berlijn. 9.20 Berichten. 10.0511.20 Kamermuziek R o me 441 m. 7.20 Gramofoonplaten. 8.05 Gevarieerd concert m. m. v. het Radio-kwartet. Oa. Kroningsmarsch uit „De Profeet" en uit „De Hugenoten", van Meijersbeer. Brussel, 508 en 338 m. 508 meter: II.20 Gramofoonplaten. 4.20 Concert o. 1. v. Fr. André. 5.50 Gramofoonplaten. 7.20 Concert o. 1. v. F. André. 9.20 Berichten cn sluiting. 338 meter: 11.20 Gramofoonplaten. 4.20 Trio-concert. 5.50 Liszt-concert (Gramofoonplaten). 7.20 Maria-avond onder auspiciën van hot Vrouw. Jeugd verbond voor Kath. Ac tie. (zang en declamatie). 8.20—0.20 Concert door het Omroep orkest. Z e e s e n, 1635 m. 7.20 Neder-Saksisohe Avond (Literair- muzikanl programma). 9.40 Berichten. 10.0011.50 Populair concert uit Ham burg o. 1. v. Seeker. dwars door de bollenvelden geloopcn. Zij hebben niet alleen door deze wandeling schade aangericht, doch vernielden uit pure baldadigheid vele planten door zo uit to trekken en weg te werpen. De politie, aan wie aangifte is gedaan, zal trachten de van dalen op te sporen. KATWIJK. Uitbetaling steungelden. De uitbeta ling voor ongeorganiseerden zal voortaan plaats hebben op Zaterdagmiddag tusschen 2 en 3 uur ten gemeentehuize. Werkverschaffing. Bij de werkver schaffing zijn heden geplaatst 17 personen. FEUILLETON. Uit het Engelsch van J. S FLETCHER. 24) „En waarom ontsloeg hij u gistermiddag jo plotseling?" „Vraag i*et hem zelf", vief Pike met een onverschiii'g, haast brutaai schouderopha len uit. „Ik wilde tel juist graag van u hooren. Was 't niet, omdat u zijn dochter dreigde?" „Zoo noemt hij het misschien", bromde Pike norsch. „Of zij. Maar er was geen spra ke van bedreiging. Ik deed juffrouw Ether- ton een voorstel, een voorstel dat ieder ander haar ook had kunnen doen." „Was het een huwelijksaanzoek?" „Ja, dat was het. Mocht ik haar dat misschien niet doen?" „U bent een gladde vogel, meneer Pike. Maar u staat nu onder eede laat ik u daaraan uitdrukkelijk herinneren. Welnu, ging uw huwelijksaanzoek niet gepaard met het dreigement, dat u, als juffrouw Etherton het niet accepteerde, de politie zou inlichten over haar vader's doen en laten den vorigen nacht? Wees voorzichtig meneer Pike „Zij kan het op die ma/nier opgenomen hebben. Het was niet als een bedreiging bedoeld." „Hoe was het dan bedoeld?" „Als een overeenkomst.. eon transac tie, als u het zoo noemen wilt." „Ahaeen transactie. Dat wil dus zeggen, dat juffrouw Etherton moest ac cepteeren en invloed op haar vader moest oefenen om u als compagnon in zijn zaak op te nemen. Als tegenprestatie zou u dan uw mond houden. Is het niet zoo Pike?" Ieder mensch is er op bedacht z;,n eigen belang te dienen", verklaarde de ex- secretaris filo8ophisoh. „Ik durf beweren, dat u hetzelfde zou hebben gedaan." „U kunt mijn persoonlijke moraliteit er buiten laten", weerde de advocaat koel af. „Laten we ons tot de feiten bepalen Juf frouw Etherton was zoo verstandig om haar vader van uw voorstel op de hoogte te stellen en hij smeet u er zonder vorm van proces uit." „Ik liep er uit", klonk Pike's opvatting van de toedracht. „Ik vrees dat uw zintuig voor humor uiterst gebrekkig ontwikkeld is. Maar goed, u liep er uit en wandelde regel recht naar de politie met het verhaal, dat u zooeven opgedischt heeft. Permitteer mij een vraag, meneer Pike, wanneer juf frouw Etherton had toegestemd om uw als liefhebbende echtgenoot aan te nemen, zoudt u dan ook naar de politie zijn gegaan." „Neen," gaf Pike toe. „Ik ben een man van mijn woord". „Zou het u in dit geval plotseling on verschillig zijn geweest of de waarheid omtrent den dood van Sir Cheville Stan- bury aan het licht kwam?" ..Dat is mijn zaak niet", sputterde Pike. „Dat wil dus zeggen dat u uit wraak hebt gehandeld?" Op deze opmerking bleef Pike het ant woord schuldig en Sindal richtte zich tot de coroner. „Ik heb deze getuige verder niets te vragen. Maar ik stel u voor meneer Ether ton en mevrouw Slanbury als getuigen op te roepen. Meneer Etherten eerst." De coroner die merkbaar zenuwachtig was geworden tijdens de Pike-episodc, keek over zijn brillegazen naar Etherton, toen de fabrikant naar voren kwam. „Ik behoef u er natuurlijk niet aan te herinneren, meneer Etherton' zei hij iet wat verlegen", dat u niet verplicht bent iets te zeggen, dat Maar de fabrikant bespaai'de hem do moeite, den zin af te maken. „Ik voel me verplicht de volle waarheid te vertelien, mr. Coroner", viel hij hem in de rede. „Naar aanleiding van wat de laatste getuige omtrent mij verteld heeft. Niets meer en niets minder. Ik geef mijn getuigenis geheel vrijwilligik heb niets te verbergen." Hij stond overeind in de bank, een for- sche. ietwat plompe figuur en na den eed afgelegd te hebben, stak hij de handen in zijn broekzakkenen wendde zich naar Sindal „U hebt de verklaringen van den laat- sten gehoord vroeg de advocaat. „Woord voor woord", antwoordde Ether ton. „Ie het waar wat hij zegt over uw aan wezigheid op de heide in den nacht van Maandag op Dinsdag?" „Ik zou zeggen van wel", erkende de fa brikant, op luchtig-gemoedelijkeu conver satie-toon. „De tijd die hij opgeeft klopt. Ik moet het punt dat hij noemt, omstreeks dien tijd gepasseerd zijn. op weg naar mijn fabriek. O, ja, het is juist, wat hij beweert." „Wat deed 'u zoo laat daar op de heide „Nu de zaken dezen loop genomen heb ben, is er geen bezwaar het u te zeggen." was het antwoord. „Ik werk sinds eenigen tijd aan een uitvinding en in verband daar mede heb ik in het geheim in Elsley een instrumentmaker zitten, die bepaalde dingen voor mij vervaardigt. Ik ging Maan- dagvond naar Elsley toe, met den trein, om een bespreking met hem te hebben, die tot half cl! duurde Het was een prach tige avond en ik besloot over de heide naar huis t-e wandelen. Ik ging dus om ruim half elf uit Elsley weg cn moet op den tijd, die Pike noemde, twaalf uur, bij het door hem aangeduide punt zijn geweest." „Hebt u Pike heelemaal niet gezien?" „Neen, absoluut niet." „Zag u iemand anders in de nabijheid van de Zwarte Klip?" „Ja. Ik ontmoette mevrouw Stanbury." „Waar „Net, voordat ik bij de Klip kwam.... op' twintig h dertig meter afstand ervan, naar dezen kant gerekend." „Hoe laat ongeveer had die ontmoeting plaats „Het moet zoowat kwart over twaalven geweest zijn." „Zag mevrouw Stanbury u?" „Zeker. We ontmoetten elkaar en maak ten een praatje. Daarop vervolgde ik mijn weg en zij den haren." „Vond u het niet eigenaardig haar op dat uur op zoo'n eenzame plek aan te treffen 1" „Natuurlijk vond ik dat, maar zij ver telde mij direct dat zij naar het dorp was geweest, om een oude dienstbode van haar, die ziek was. te bezoeken." „Hoorde u. terwijl u met mevrouw Stan bury praatte, ongewone geluiden uit de omgeving van de Zwarte Klip!" „Geen enkel geluid en het was een heel stille nacht, dus ik zou het hebben moeten hooren. Maar behalve het slaan van de klok, in de vallei, hoorde ik niet»." „Nadat u van mevrouw Stanbury was weggegaan, begaf u zich toen naar de fa- brirk V' „Ja. Het was al zoo laat en ik wilde mijn hiuAgcnooten niet in hun slaap storen: daarom besloot ik maar op mijn kantoor te gaan slapen, zooals ik wel meer doe." „Nu de kwestie van het onderhoud met Sir Cheville. Is hetgeen Pike daaromtrent vertelde, in overeenstemming met de waarheid „Vrijwel. Laat ik u de zaak mogen uitr ocnzotcn. Ik heb handen vol geldka pitalen mag ik wel zoggen besteed aan de uitvinding, waarover ik zooevcn sprak. Do laatste twee jaren zijn, zooals iedereen weet voor de textielindustrie niet bijzon der rooskleurig geweest. Een jaar geleden loonde ik vijf duizend pond van Sir Che ville. Er heerschte misverstand ten op zichte van den terugbetalingsdatuin. Maan dagmiddag kwam Sir Cheville bij mij op kantoor op weg naar Hallithwaite cn hij toonde zich nogal ontstemd over mijn op vatting van de condities van de leening. Het einde van onze gedachtenwisseling was.... en dit gebeurde blijkbaar toen Pike al was weggegaan uit de andere ka mer, dat ik Sir Cheville in vertrouwen nam over mijn uitvinding: in een kamer, die ik altijd stevig op slot houd, liet ik hem zien, welke vorderingen ik al gemaakt had en ik wist hem te overtuigen, dat ik binnen niet al te langen tijd vast en zeker succes zou hebben Hij was niet alleen volkomen tevreden gesteld, maar zelfs buitengewoon enthousiast en in de beste verstandhou ding gingen wij uit elkaar."

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9