SPORT LUCHTVAART FAILLISSEMENTEN STADSNIEUWS ACADEMIENIEUWS AGENDA WOENSDAG 11 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 GEMEENTERAAD VAN GOUDA. In een vergadering, welke een middag en een avondzitting vorderde, heeft de gemeen te raad van Gouda, gisteren het voorstel van B. en W. behandeld om over te gaan tot korting van de wedden en loonen van het gemeentepersoneel, wat de ongehuwden betreft met 5 pet. der jaarlijksche vergoeding en voor de gehuwden en kostwinners met 2}< pet. van de eerste 1000 en 5 pet. van het hoogere bedrag. De s.d. fractie diende na opening der debatten een motie in om het voorstel niet te behandelen, maar aan de Kroon te verzoeken do Kortingswet op Gouda niet van toepassing te doen zijn. De bur gemeester ontraadde aanneming van dit voorstel, omdat het verzoek geen kans op inwilliging zou hebben, daar het loon peil in Gouda hoog genoeg is om voor verlaging in aanmerking te komen. De motie werd met de stemmen der s.d. en van den heer v. Staal (o.s.p.) voor ver worpen. Nog ww ingekomen een door de r. k., e. h. en a.- r. fracties onderteekend voor stel om de korting zoodanig te regelen, dat voor ambtenaren en werklieden met vier of meer kinderen van de eerste 150o 2 Y, pet. gekort wordt en overi gens het voorstel van B. en W. ongewij-. zigd te laten. De heer Vaan Staal (o.s.p.) viel het kortingsvoorstel scherp aan en oordeelde, dat de wedden en loonen verhoogd in plaats van verlaagd moesten worden. De loonen toch, welke Gouda betaalt, zijn in vergelijking met die in andere gemeen ten zeer laag. De heer Fokkers (s.d.a.p.) was van oordeel, dat van verlaging van den le vensstandaard geen sprake is. Hij noem de het onbillijk, dat aan aambtenaren en werklieden lasten worden opgelegd ten gevolge van een crisis, waarvan zij niet 4e schuld, zijn. De heer Heerkens (r.k.) betoogde, dat het Kortingswetje dwingt, tot het toe passen van korting. Hoewel de katho lieke fractie liever het oude salaris- en loonpeil zag gehandhaafd, de nood der omstandigheden dwingt tot het toepas sen van verlaging. Do heer Polet (a.r.) achtte een kor ting van 2Y- tot 5 pet. rechtvaardig en billijk. Hij vroeg den wethouder van fi nanciën hoe deze het door de groote uit gaven aan werkloozen- en armensteun ontstane tekort ad 250.000 denkt te dokken. De heer Van Wijnen (ec. groep) de de bewering, dat ambtenaren werklieden de crisislasten moeten dra gen onjuist. Hun worden geen lasten op gelegd, slechts wordt hun ontnomen, wat de crifis hun aan winst heeft ge bracht. Andere categorieën dan die dor ambtenaren en werklieden hebben reeds crisisverlies te boeken gehad Mevr. Riesz (v.b.) diende een voorstel in te bepalen, dat weduwnaaren met 1 of 2 kinderen op de eerste 1000 2H pet. zullen derven. Ook gaf zij in over weging op de presentiegelden der raads leden een korting van 5 pet. toe te pas sen. Dc voorzitter zette de noodzakelijkheid der korting uiteen. Als niet tot vei'aging wordt overgegaan za-1 het deficit, der ge- meentefinanciën nog vergrooten. Het te kort is reeds zoodanig gegroeid, dat bin nenkort B. en W. verplicht zijn nieuwe voorstellen te doen, teneinde dit te dek ken. Spr. achtte loons- en salarisverla ging billijk en ten volle verantwoord. De wethouder van financiën, mr. de Witt Wijnen betoogde, dat loonsverla ging een dwingende eisch is. Daardoor zal slechts l/lo van het bestaand tekort kunnen worden weggewerkt. Waarschijn lijk zal volledige dekking niet uit be zuinigingen zijn te vinden, doch B. en W. zullen verplicht worden de reserves aan te spreken en voorstellen tot het heffen van nieuwe of het verhoogen van bestaande belastingen in te dienen. Na repliek werden het voorstel van B. en W. en de ingediende amendemen ten aangenomen. Tegen stemden de so ciaal-democraten en dc heer Van Staal. Tot gemeente-archivaris werd benoemd mej. M. A. C. van Hattum te 's-Gravcn- hage. METHODES VAN KAASMAKEN. In aansluiting op het bericht met be trekking tot de oude en nieuwe methode van kaasmaken, hetwelk ©enigen tijd ge leden door de Vereeniging van Kaashan delaren te Bodegraven is gepubliceerd, wenscht deze vereeniging alsnog mede te deelen, dat dit bericht moet worden opgevat als- te zijn gekant tegen het in één stuk in het kaasvat brengen van do wrongel. VOETBAL CRICKET Leidsche Cricket Club. De Leidsche Crioket Club, welke haar wedstrijden dit seizoen op het gemeente- sportterrein aan den Kanaalweg speelt zal met het volgende elftal aan de compe titie deelnemen: C. J. Metsch (capt..), Oh. van Goor, O. C. Laman, W. F. Kaapaan, P. Kantebeen, A. van Es, A. Berepooth, A. Mioch, P. A. de Haan, P. v. d. Burg en O. A. Burggraaff. Zaterdagmiddag beginnen de oefeningen in de netten terwijl voor Maandag, 2den Pinksterdag, de competitie wedstrijd Excelsior IIL. O. CC. i« vastge steld. V. U. C.—UJPEST 1-1. Een versterkte V. U. O.-ploeg, waarin o.a. meespeelden onze internationaal We iier (A. D. O.), do R. C. H.-speler Smit en Walter (A. D. O.) speelde gisteravond te Den Haag gelijk tegen de Hongaarsche profclub Ujpest. De belangstelling van de zijde van het publiek voor deze avondontmoeting was zeer groot. Het is een zeer forsoh gespeelde wed strijd geworden. De Hongaren toonden, dat zij do voetbalkunst zeer goed meester wa ren. Zij waren het meest in den aanval doch zij zagen een zeer goede verdediging tegen zich geplaatst, die zich zeer goed van haar taak kwijtte. Vooral onze internationaal Weber speel de een magnifieke partij. Voor de rust wisten de Hongaren door een fout van v. d. Zalm de leiding te ne men. In de tweede helft was het Hoos, die uit een voorzet van Van Gelder den ge lijkmaker wist te scoren. Met dezen stand kwam het einde van dezen over het algemeen zeer goed ge speelden wedstrijd. TURNEN TURNKRING LEIDEN EN OMSTREKEN. Data's voor het werkprogramma vastgesteld. Op de gehouden T. C. vergadering van den Turnkring L. en O. zijn de data's van het werkprogramma vastgesteld en luiden aldus: Woensdag 22 Juni: Dames leen 2e graad: Onderdeelen: Dames le graad: Vrije Oef. paard-oef. (keuze), Ringen zwaai. Dames 2e graad: brug-oef. en paard- sprong. Maandag 27 Juni: Heeren le en 2e gr.: Onderdeelen: Heeren le graad: vrije- oef., paard-oef. (keuze), paardsprong, rin- genzwaai en Ringenstil. Heeren 2e graad, vrije-oef., paard-oef. en paardsprong. Maandag 18 Juli: Dames en Heeren 2e graad Onderdeelen: Dames: paard-oef. en vrije-oef.; Heeren: brug-oef. en rek-oef. Woensdag 20 Juli. Dames en Heeren le graad Onderdeelen: Dames: Ringenstil (keu ze), brug (verplicht), brug (keuze) en paardsprong. Onderdeelen: Heeren: brug (verplicht en keuze), rek (verplicht en keuze). Tevens bestaat zoowel voor dames als heeren gelegenheid vaardigheidsproeven af te leggen op Vrijdag 23 Juli. Al deze wedstrijden hebben plaats in de zaal aan de Pieterskerkgracht. ATHLET1EK Sportdag U. D. 0. (Oegstgeest). Op Zondag 10 Juli a.s. zal door de R.K. Gymnastiek- en Athletiek vereeniging U. D. O., een sportdag worden georganiseerd, waaraan kunnen deelnemen, alle R. K. Turn- en Athletiek vereenigingen (alleen heeren), uit Leiden en Omgeving. Het pro gramma der wedstrijden is vastgesteld als volgt Senioren, boven 17 jaar: 1. Eigen .geko zen oefeningen aan hoogrek en hoogbrug. Van iedere afdeeling van een vereeniging kan slechts één groep, welke moet be staan uit vier turners deelnemen. De tur ners welke aan hoogrek werken kunnen aan de brug worden vervangen door an dere gymnasten. 2. 100 meter hardloopen. 3. 1500 meter hardloopen. 4. Verspringen met aanloop. 5. Hoogspringen met aan loop. 6. Touwtrekken per groep van vier personen. De prijswinnaars zullen worden aangewezen volgens het systeem, dat wordt gevolgd bij de Olympische spelen, het zoo genaamde afva-lsysteem. Junioren, tot 17 jaar: 1. 80 meter hardloopen. 2. 1500 meter hardloopen, 3. Verspringen met aanloop. 4. Hoogspringen met aanloop. De inschrijvingen plus inschrijvingsgel den moeten vóór, of uiterlijk 30 Juli a.s. zijn ingeleverd bij het secretariaat van U. D. O., Duinzichtstraat 13, Oegstgeest. R. K. Sportvereeniging Teijlingen. A.s. Zaterdag om 4 uur is er training op Sporthoff voor Senioren. Alle leden worden verzocht aanwezig te zijn, daar de trai ning nu hard noodig is met het oog op de komende wedstrijden. Tegelijkertijd kun nen de leden rich Zaterdag opgeven voor verschillende komende wedstrijden. Dus allen Zaterdag present. GYMNASTIEK ZEILEN HET CONFLICT A. T. B.—K. N. G. V. DEFINITIEF BIJGELEGD. Gisteravond, werd te Amsterdam de overeenkomst geteekend tussohen het Ko ninklijk Nederlandsch Gymnastiek Verbond en den Amsterdamschen Turnbond, waar mede het geschil tusschen beide organisa ties definitief uit den weg is geruimd. De A. T. B. zal voortaan als turnkring van het K. N. G. V., fungeeren. Reeds twaalf vereenigingen van den A. T. B. meldden zioh aan als lid van het K. N. G. V-, terwijl gehoopt wordt-, dat de overige vereenigingen ook spoedig zullen volgen, waardoor het gesohil niet alleen op papier, maar ook daadwerkelijk geheel en al zal zijn weggevaagd. Den bemiddelaar, den heer P. Spaan der, komt een woord van dank toe voor zijn bemoeiingen. Dit resultaat is voor hem een schoone voldoening. Kampioenswedstrijden 12-voetsjollen. Voor de kampioenschapswedstrijdon in de 12-voetsjollenklasse, welke op 4 en 5 Juni a.s. op de Kagerplassen zullen ver zeild worden, hebben de volgende zeilers ingeschreven: Jac. Ba-rzilay Jr. (Rotterd. Zeil Ver.), P. H. R. Borgerhoff Mulder („De Kaag'T, P. •T. .T. Iluybers (W. V. ,,Ap.trirr), B. Maas (W. V. „Loosdrecht"), J. Maas (W. V. „Loosdrecht"), C. J. Wernink („De Kaag"). Op Zaterdag 4 Juni vangen de wedstrij den aan te 15 uur, terwijl zij den volgen den dag te 10 uur zullen beginnen. BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. Derde klas-kampioenschap. De uitslag der gehouden voorwedstrij den om bovengenoemd kampioenschap, dat verspeeld wordt op het prima voor deze gelegenheid gerestaureerde biljart van den heer Bouman, had het volgende resul taat: car. brt. h.s. gem. L. Boom 112 35 15 3.20 A. L. Iterson 125 35 20 3.57 P. Meijers 111 31 27 3.58 W. Swaak 125 31 17 4.03 J. de Roo 101 34 14 2.07 J. Bouman 125 34 20 3.67 H. Koet 84 27 14 3.11 H. de Roo 125 27 19 4.62 L. A. Iterson 94 29 11 3.24 A. J. Offenberg 125 29 20 4.31 De heeren J Lucie en J. Hendriks zijn in de voorwedstrijden niet opgekomen, ter wijl C. Buis bedankt had. M. Zwaan, die tegen J. Hendriks had moeten spelen, trok zich nu ook terug. De navolgende spelers komen in den eindstrijd: de kamp. vorig jaar H. Riet bergen, H. de Roo (4.62), A. J. Offenberg (4.31), W. Swaak (4.03), J. Bouman (3.67), P. Meijers (3.58) en A. L. Iterson (3.57). Het programma voor hedenavond luidt: 7.30 A. L. ItersonH. de Roo; 8.30 W. SwaakA. J. Offenberg; 9.30 J. Bouman A. L. Iterson; 10.30 H. RietbergenP. Meijers. Donderdag: 7.30 J. BoumanP. Meijers; 8.30 A. L. ItersonH. Rietbergen; 9.30 uur P. MeijersH. de Roo; 10.30 uur A. J. OffenbergH. Rietbergen. SWEEPING NAAR OPORTO. Naar het „Hbld." verneemt, zal de Ne- derlandsche kampioen Sweering deelnemen aan het wereldkampioenschap te Oporto, dat 7 Juli a.s. daar aanvangt. DE „AKR0N" IN DEN STORM. Angstige uren. Uit Forthworth (Texas) wordt gemeld: Het grootste militaire luchtschip ter we reld, de Akron", is terecht gekomen in een hevigen storm, terwijl het zich op weg be vond naar de kust van den Stillen Oceaan. Alle inwoners van San Angelo werden opgeroepen, om te probeeren het lucht schip veilig te doen landen, maar ten ge volge van don hevigen wind slaagden zij hierin niet en de „Akron" dreef af in de richting van Cristoval. Men maakt zich ten zeerste ongerust over het lot ervan. Een later bericht uit New York meldt, dat de „Akron" koers zeb naar San Anto nio (Texas) en dat de bemanning de con trole over het luchtschip schijnt te hebben herwonnen. EERSTE 0CEAANVLUCHT IN 1932. Plannen van Erroll Boyd. De Canadeesche kapitein J. Erroll Boyd za-1 omstreeks 20 dezer starten voor een trans-Atlantische solovluoht naar Rome, teneinde Canada te vertegenwoordigen op het in de Italiaansehe hoofdstad door de „Koninklijke Italiaansehe Luchtvaartver- eeniging" georganiseerde congres van Oceaan vliegers. Boyd zal voor zijn vlucht gebruik maken van den zeven jaar ouden eendekker „Co lumbia", waarin hij reeds eenmaal, name lijk in 1930, den Oceaan is overgestoken en waarvan ook Levine en Ohamberlin voor hun Oceaanvlucht van 1927, waarbij zij in Saksen terecht kwamen, zich hebben be diend. Uitgesproken: J. F. A. M. van Kimmenade, koffie huishouder, wonende te Leiden, vroe ger aan de Hoogl. Kerkkoorsteeg, thans aan de Jan Lievenstraat 6. Cur. mr. W. de Clercq, Leiden. W. Wolters winkelier te R ij n s b u r g. Cur. mr. Tj. D. Schaper, Leiden. A. Schouten, schoenmaker, K a t w ij k a. d. Rijn. Cur. mr. H. W. J. A. Aver- beck, Leiden. Opgeheven: T. v. d. Haak Wzn., R ij n s b u r g. LEIDEN. Geslaagd: candidaats-examen Wis- en Natuurkunde letter (L) mej. J. van der Burg (den Haag) en de heer L. F. J. Hofman (den Haag); idem letter (F) de heeren H. J. Boorsma (O e g s t g e e s t) en W .L. C. Veer (L e i- d e n). N00RD-ZUID-H0LL. TRAMWEG-MIJ. Geen overeenstemming bereikt over dc voorgestelde loonsverlaging. Gistermiddag haddon in bet kantoorge bouw van de N. Z. H. T. M. aan de Leid- schevaart- te Haarlem de nadere bespre kingen plaats tusschen de Directie en de 3 vakorganisaties omtrent de voorgenomen loonsverlaging. De eerste bijeenkomst had plaats op Dinsdagmiddag, 19 April 1932. Na ampele besprekingen, waarbij de Directie o.in. aan de hand van de meest belangrijke cijfers haar standpunt om trent de noodzakelijkheid van den te ne men maatregel had aangetoond, werd geen overeensteming bereikt. Thans zal de Directie aan den Minister van Waterstaat de ontworpen loonsverla ging ter goedkeuring toezenden, nadat en kele wijzigingen ter tegemoetkoming aan naar voren gebrachte bezwaren zullen zijn aangebracht. De loonsverlaging zal, behoudens voren bedoelde goedkeuring, met 1, resp. 5 Juni e.k. ingaan. Grondruiling tusschen Rijk en Gemeente. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot goedkeuring van de on- derhandsche overdracht door ruiling van gronden onder Leiden aan de gemeente Leiden. Ter verkrijging van een betere afronding van het terrein, gelegen om en nabij het Nieuw Academisch Ziekenhuis te Leiden, en mede met het oog op de belendingen, is de beschikking noodig over eenige naast dit terrein gelegen strooken grond. In ver band met de na raadpleging van twee des kundige schatters vastgestelde waarde van de wederzijdsche af te stane onroerende zaken werd ten bate van de gemeente Lei den een toegift bedongen groot 14.442.50. Examens verpleging van zielszieken. Deze examens zijn voortgezet met de candidaten uit Endegeest te Oegstgeest. De uitslag is als volgt: Eerste overgangsexamen, 28 candidaten, afgewezen 12, geslaagd: A. Bauer, T. Brandt, J. C. van Drunen, J. A. H. le Fè- vre, M. v. d. Haar, W. J. C. A. van Hat tum, C. Hogedoom, A. R. H. Klein, W. M. Loeve, B. Mersma, C. M. Midden, M. Oudshoorn, H. H. J. Peeters, M. W.' Sna-auw M. O. v. d. Wall, en A. H. Zonderop. Tweede overgangsexamen, 24 candidaten afgewezen 3, geslaagd: J. van As, J. J. van Beek, S. J. W. Betbijl, M. Botter, W. F. Daling, C. G. van Dongen, G. v. Heuvelen M. de Jong, J. C. Kienjot, A. H. T. Koch, P. M. Kramer, J. Loeve, G. Meertens, J. P. Oppelaar, T. Otto, W. T. Pot, M. E. H. Regeer, M. I. Robertas, M. C. Schaart, E. Schaper en E. van Zetten. Aanvullingsexamen, 4 candidaten, ge slaagd: S. P. S. M. Annyas, A. v. d. Meer, A. W. Smit, H. E. M. de Vries. De examens worden voortgezet. R. K. Bouwvakarbeidersbond. Het bestuur van de afd. Leiden van bo- vengenoemden bond herinnert de leden er aan, dat Donderdagavond tusschen 89 uur gelegenheid bestaat de bonnen te ver zilveren, recht gevende op uitkeering voor Hemelvaartsdag en 2den Pinksterdag. Er mogen niet meer dan 9 bonnen worden in geleverd. Tevens 6poort het bestuur allen aan te Voorschoten present te zijn, waar op 2den Pinksterdag de herdenking van de „Re- rum Novarum" zal plaats hebben. Kaarten zijn a.s. Zaterdag gratis bij het bestuur verkrijgbaar. Handelsregister K. en K. Wijziging. 421. D. Warring en Zo nen. Leiden, Haarlemmerweg 6. Handel in eieren, wild en gevogelte. Bijv. uitgeoef. bedr.: handel in corned beaf. Door uittre ding van den vennoot: D. Warring, is de vennootschap onder firma ontbonden en wordt het bedrijf voortgezet in een nieu we vennootschap onder finna onder den naam; Firma D. Warring en Zonen (B. P.). Venn.: J. Warring, C. Warring en W. H. Warring, Leiden. Drie vingers gekneld. Gistermiddag omstreeks 5 uur was de 19-jarige C. B. in de blikfabriek der fa. Veldhuyzen aan den Hooge Rijndijk bezig met het schoonmaken van een walsmachi- ne. Op een gegeven oogenblik gleed de doek er tusschen, waarop de jongeman de onvoorzichtigheid begin de doek te willen grijpen. Daarbij kwam hij met de rechter hand tusschen de wals, tengevolge waar van de pink, de ring- en middenvinger ernstig werden verwond. Door de dokter van den E. H. D. werd de jongeman naar het St. Elisabethziekenhuis meegenomen ter behandeling. Gistermiddag om kwart voor vijf was het vijfjarige meisje I. V. op den Kanaal- weg aan het rijden met een driewielige fietsje. Zij reed daarbij in den berg van den weg en geraakte te water. De brug wachter van Soest, die van den anderen kant het ongeluk zag gebeuren, bedacht zioh geen oogenblik en sprong te water. Hij zwom over en bracht de kleine op het droge. De dokter van den E. H. D. kon geen letsel constateeren. Dr. S. Hoogewerf' alhier is benoemd tot lid van de bijzondere commissie, aan welke wordt opgedragen het examineeren van de leerlingen der academie voor lichamelij ke opvoeding te Amsterdam, die een akte van bekwaamheid wenschen te verkrijgen tot het geven van middelbaar onderwijs in de lichamelijke oefening. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag. Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.308.30 uur. Woensdag. R. K. Metaalbewerkersbond, afd. Leiden, Bondsgebouw, 8 uur. Woensdag, R. K. Rijtuig- en Wagenmakers- patroonsvereeniging St. Joseph, „Concordia", 4 uur. Donderdag, Zitting van „Sancta Veronica'", Pieterskerkkoorsteeg 15, 35 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt Van Maandag 9 tot en met Zondag 15 Mei a.s. (len Pinkster dag) waaargenomen door apotheek C. B. Duijster, N. Rijn 18, telefoon 523; Maan dag 16 Mei (2en Pinksterdag) neemt waar apotheek: P. du Croix, Rapenburg 9, telefoon 807. INTERNATIONAAL JEUGDVERKEER. Men verzoekt ons opname van het vol gende: „Het naderen van de zomervacantie zal weldra bij menige ouders de vraag doen rijzen, waar zij hun kinderen heen zullen laten gaan, om na de inspanning van een lang schooljaar in een nieuwe om geving lichaam en geest eens grondig op te frissohen. „Blijft in het eigen land", hooren wij hier en elders met overtuiging verkondigen! Dit geldt echter slechts voor de eigen bevolking, want intusschen doet men in elk land zijn uiterste best om door handige propaganda en vergemakkelijken der buitenlandsohe reizen, dc bewoners vanachter de eigen grenzen naar zich toe te trekken. Uit deze tweespalt tsusohen gevoel en practijk is de Vereeniging voor Internatio naal Jeugd verkeer nu in staat voor vele gevallen een uitweg aan ter wijzen. Ouders, die hun kinderen (boven de 14 jaar!) in de a.s. vacantie rfaur België, Duitschland of Zwitserland willen laten gaan, kunnen dit doen zonder andere onkosten dan de reis, benevens 2.50 voor bemiddeling, mits zij genegen zijn hun kinderen uit te wisselen met die der buitenlandsche families. Voor deze uitwisseling, die wij op kleine schaal reeds sedert eenige jaren met succes heb ben toegepast, bestaat een internationaal vastgestelde vraaglijst en leiddraad, die op aanvraag kosteloos worden toegezon den. Deze uitwisselingen kunnen gelijktijdig of achtereenvolgens plaats hebben. Ook kunnen jongens tegen meisjes uitgewisseld worden, als dit toevallig voor de families beter uitkomt. Het secretariaat doet voor stellen en zoo de families met deze accoord gaan, regelen deze de bijzonderheden vol gens eigen wenschen. Bij de keuze der fa milies wordt nauwkeurig erop gelet, dat deze in elk opzicht goed met olkaar over eenkomen. Wij meenen, dat deze uitwisselingen van jonge mensehen geheel in den geest des tijds zijn, want zij dragen in hooge mate bij tot de verruiming van den geest, ter wijl zij slechts in een opzicht nadeelig zijn namelijk door het belemmeren van den groei der Chineesohe muren, die elke natie nu ijverig bezig is aan haar grenzen op te trekken. De bemiddeling der uitwisseling van jonge lieden (zooals boven medegedeeld ad Zoowel als die der internationale- briefwisselingen kan uitsluitend voor enze leden geschieden. Daar de minimum-con tributie slechts 50 cents bedraagt, is het echter voor niemand een bezwaar zich bij onze beweging, die vriendschap tusschen de volken beoogt, aan te sluiten. Het Secretariaat der Vereeniging voor Internationaal Jeugdverkeer is gevestigd te Leiden, Jan van Goyenkade 44; Tel. 45. Girorekening der Vereniging 19150S". 't Spreekt vanzelf, dat Katholieken, al vorens zij het bovenstaande advies zullen opvolgen, eerst degelijke informaties zul len inwinnen omtrent godsdienst en mo raliteit der betrokkenen. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft benoemd in de com missie, in 1932 belast met het afnemen der examens voor het onderwijzersexamen, te 's-Gravenhage tot lid en voorzitter: J. Pas, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Schiedam, te Schiedamtot lid en onder voorzitter: J. M. Prins, oud-directeur der voormalige Rijksnormaallessen, te 's-Gra venhage tot leden: A. J. Boneschanscher, hoofd eencr openbare lagere school, te 's-Graven hage; J. Bosma, onderwijzer aan een open bare lagere school voor uitgebreid lager onderwijs,- te 's-Gravenhage; I. Broeze, oud-directeur der voormalige Rijksnormaal lessen, te Leiden; A. B. J. Graafland, hoofd eener bijzondere school voor uitge breid lager onderwijs aan de voormalige Rijksnormaallessen, te Delft; M. J. Krop, oud-onderwijzer aan de voormalige Rijks normaallessen, te Leiden; mej. J. C. van der Laan, leerares middelbaar onderwijs, te 's-Gravenhage; J. F. J. Nuijns, leeraar in de lichamelijke oefening aan een bij zondere kweekschool voor onderwijzers, le 's-Gravenhage; A. Renes, hoofd eener bij zondere lagere school, te 's-Gravenhage; B. P. Ridderikhoff, onderwijzer aan een openbare la-gere school, te 's-Gravenhago P. H. Snijders-, hoofd eener bijz. school voor uitgebreid lager onderwijs, te Leiden; mevr. J. M. Timmer, geboren Takken, lee rares in de lichamelijke oefening, te 's-Gra venhage en J. Tuinman, hoofd der bijzon dere school „Martha Stichting", te Alphen a. d. Rijn. Tot plaatsvervangend lid is o.m. be noemd de heer P. A. Hibma, hoofd eener openbare school voor U.L.O., alhier.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2