Financiën en Economie WILT U IETS WETEN? WOENSDAG 11 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 N00RDW1JKERHOUT. Diefstal. Bij de gemeente-politie is door Z. alhier, aangifte gedaan van dief stal van een electrischcn fietslantaarn. Het geval wordt door de politie onder zocht. Gevonden. Bij zekere D. in deze ge meente is een heerenrijwiel achtergelaten. De eigenaar of rechthebbende kan hierom trent inlichtingen bij de gemeente-politic bekomen. Vernieling. Door zekeren P. v. S. is bij de politie kennis gegeven van het stuk gooien van eenige ruiten in een watermo len, staande in den polder. Uit een pqlitie- onderzoek bleek, dat het feit door jeugdige personen was gepleegd. De ouders der be trokken kinderen hebben de schade inmid dels vergoed. WASSENAAR. Tuinbouwvereeniging. In het wapen van Wassenaar hield bovengenoemde tuin bouwvereeniging haar maandelijksche le denvergadering. Door den 2en voorz., den heer A. J. van Duivenvoorden, werd de vergadering met een kort woord geopend waarna door den secretaris, den heer J. v. d. Berg, de uit voerige notulen werden voorgelezen en onder applaus vastgesteld. Bij de ingekomen stukken was een schrij ven van de uitgevers van Floralia i.z. re ductie bij een bepaald aantal geabonneer de leden der vereeniging en de aanmel- dinc van 2 eandidaat-leden. Eenige andere stukken werden voorts voor kennisgeving aangenomen. Thans is aan de orde de verkiezing van een commissie van toezicht op de cur sussen. De inmiddels aangekomen voorzit ter, de heer A. G. van Tol, deelde mede, dat hij zichzelf niet meer herkiesbaar stelde in die functie van toezicht, en ook de heer P. Midavaine wenschte niet meer in aanmerking daarvoor te komen. Na deze mededeelinu wordt tot stem ming overgeeaan en gekozen worden de heeren M. Sjouke (aftredend). P. Zeg waard en H. A. X .Tansse. Desgevraagd verklaren zij alle drie deze functie te aanvaarden. Door den voorz. worden tot juryleden benoemd om het ingezondene te keu ren zoowel voor het puntenstelsel als de uitgeschreven nrh'svragen de heeren H. A. N Tan^e. C. FiHus en G. v. d. Berg. Na de pauze brenert. bovengenoemde jury bij monde van den heer .Tansse verslag uit: Voor nriisvraag T. luidende vier soorten of variëteiten bloeiende heestertakken. van leder ten hoogste 5 takken werd toege kend aan J. Th. Groenewecen en D. de Eooii ieder een ]e nriis. N. v. d. Heuvel 2e en J. Anderson He pr. Voor nriisvraag TT. luidende de mooiste groep bloeiende planten van den koud en grond werd aan den inzender den heer P. H Kelderman een ?e prijs toeeekend. Voor het puntenstelsel werden voorts toegekend voor: 2 Rhemnnia Angulata 10 nnnten1 Adianthum Ceneatum 9 p. 2. Nidulanum Meiiendorfer 10 p.1-. Phy- locact'us Ackermann 10 p.; 1 Lanserera Laurenti 10 p.1. Anthurium Scherzeria- p um 10 p. 1 ïsoleois Gracilis 8 p.1 vaasje Boem van Darmstadt 8 p.: 1 Cystadeira Fulcida 10 p inzender J. Sietinga. 2. Hoemanthns Multilora 8 p: inz. G. A. Henkes1 mandie doparwt^n S n. inz. J. Anderson 2 C'alseolaria's Grandiflora 9 p.; 2 Calsularia's Bueora 9 p.1 Archi medes 9 p.: 1 vaas Lathyrus precox gem. 10 p.; 2 bloemkool Haagsche vroege 10 p. inz. D. de Gans: 1 Lycaste Aromatica 10 r». inz. P. Zetrwaard. Xa deze uitslag werd den heer J. v. d. Berc een beknont verslas uitgebracht omtrent de gehouden xecursie naar Rot terdam ter bezichtiging van Primavera. Deze excursie was zeer geslaaed en er viel veel leerzaams waar te nemen en veel schoons te bewonderen. Hierop kermt ter tafel de bespreking van pvpntunel te houden cursussen. Na breedvoerige besprekingen wordt besloten een cursus te honden in aanleg en onderhoud van tuinen en in nrinoine finan cieel te steunen een cursus in perspectief teekenen. In de volgende vergadering zal hierover nog nader worden teruggekomen. Hierop worden de beide aftredende commissarissen van toezicht harteliik dank gebracht voor het vele dat zij in die func tie eedurende jaren hebben verricht, waar na door den voorz. na allen harteliik te hebben dankgebracht voor de vele en groo- tè inzendingen en het geanimeerde ver loop, deze versader ine gesloten. Inbraak. In een tent van den heer R. aan het Wassenaarsche Slag is ingebroken. De politie stelt een onderzoek in. Omvergereden. Een auto, bestuurd door v. K. uit Den Haag, reed op de Sophia- laan een lichtmast om. Ter voorkoming van ongelukken bond de politic de draden met een zak vast. Gemeentewerken werd gewaarschuwd. W0UBRUGGE. Vertrokken: J. W van Zwieten en gezin naar Alphen aan den Rijn; J. de Boer en cezin naar Alphen aan den Rijn; E. Winkel naar Glad-beek; L. Brak naar Bodegraven; A. Kooiman en gezin naar Hazerswoude; A. Koster naar Gouda; M. J. Lutteveld naar Eist M. Wachmin naar Zandvoort; S. J. van der Salm naar Rijn- zaterwoude;; J. C. van der Ploeg naar Warmond. Gevestigd: J. G. Baxmeijer van Am sterdam; W. van Egmond en gezin van Nieuw veen; Wed. v. d. Doorn en gezin van Nieuwkoop: E. Otte van Rosmalen; II. W. Waardenburg en gezin van Utrecht; E. G. Oostdam van Zoeterwoude; M. Postma, H. Jansen, K. de Vries en C. van der Louw van Alphen aan den Rijn. Zaterdagmorgen kwam de Raad in Open bare zitting bijeen ten Gemeentehuize, des voormiddags te 10 uur. De voorzitter opent de vergadering en vraagt de aandacht voor het gebed. De secretaris B. J. Hogenboom leest de notulen van de vorige vergadering. Deze worden vastgesteld zonder op- of aanmer kingen. Ingekomen stukken. Een verzoek van de Nat. Commissie tegen het alcoholisme om het maximum van het aantal verloven zoo laag mogelijk te houden. In verband met de nieuwe Drankwet is het maximum aantal verloven vastgesteld op 15, hier in Ter-Aar zijn er in werkelijk heid 7. Weth. v. d. Hoorn kan zich volkomen vereenigen met dit verzoek Spr wil het maximum van 15 verlagen, maar aange zien de Drankwet bepaalt, dat de Kroon een verlaging van het maximum kan vast stellen, kan de eerste verlaging eerst in 1935 worden verzocht. Een verzoek van B. en W. van Oost- stellingwerf om adhaesie te betuigen aan een besluit van den Raad dier gemeente, waarin met klem bij de Regeering wordt aangedrongen op het nemen van maatrege len tot steunverleening aan Land- en Tuin bouw. Besloten met algemeene instemming. De schoolgelden. Een schrijven van de A.K\, R K en C H. Kies vereeniging, gezien het groot e verschil der klassen, een andere schoolgeldheffing vast te stellen. Door adressanten is reeds een ontwerp gemaakt, waarin de tarieven langzaam, progressief opklimmen. B. en W. voelen er m beginsel veel voor, en zullen hun aandacht er nader aan schen ken en goed voorbereiden. Dan t.z t. met voorstellen komen. Het kan niet eerder van kracht zijn dan in 1933, daar nu het kohier al vastgesteld is. Besloten het schrijven te renvoyeeren naar B. en W. Een verzoek van het Chr. Nat. Schoolbe stuur voor de benoodigde gelden ter aan schaffing van leermiddelen ten bedrage van f 99.Na advies ingewonnen te heb ben van den Inspecteur, adviseeren B en W. gunstig te beschikken. Fial zegt de Vroedschap De voorzitter geeft het verslag weer van de Gezondheidscommissie waaruit we het volgende vernamen: Er zijn dit jaar 20 bouwvergunningen verleend, 9 voor woon huizen en 11 voor andere gebouwen, 2 aan schrijvingen zijn gericht tot het verbeteren van woningen. Punt 2 van de Agenda Adressen inzake vergoeding of tegemoet koming in de kosten, verbonden aan het be zoeken van lagere scholen (art 33 L.O.). Van C. Froolik het eerste schrijven, om vergoeding van reiskosten van een zijner kinderen, dat achterlijk is, naar de Alfen- sche school. De voorzitter heeft vernomen van de ver. „Het Groene Kruis", dat zij zich het lot van dergelijke kinderen aantrekt en 1/3 vergoeding geeft, en de Provincie geeft 1/3, blijft dus voor de gemeente de rest over, wat ongeveer f 20 is. Aangenomen. Van J. J. Valentijn Pzn.. vergoeding van reiskosten, een kind naar de R. K. School te La-ngeraar. De volle 100% verleent de Raad. Punt 3. Schrijven van Ged. Staten be treffende het onderzoek van ingevoerd vleesch. In een van de vorige vergaderingen was besloten geen keuring te doen plaats heli- ben van het vleesch dat hier ingevoerd wordt, en dus al gekeurd is elders. Nu schrijven Ged. Staten, dat zij het toch wel wenschelijk achten, gezien de andere ge meenten, die ressorteeren in dezen dienst, wel keuring van ingevoerd vleesch heb ben. De heer Hendrikse kan do noodzakelijk heid er niet van inzien. Wij maken toch al een uitzondering met de keuring van huis slachtingen. Wanneer men nu een varken slacht, moet men 1'3 van de kostprijs beta len aan keur- en slachtloonen Dit is grie vend zegt spr. B en W. zullen de bezwaren van de te heffen loonen nog eens goed onder de oogen zien. De ambtenaren-salarissen. Punt 4. Schrijven van Ged Staten betref fende korting op de jaarwedde van Burge meester, Secretaris, Ontvanger. Wethou ders en Ambtenaren van den Burgerlijken Stand. De voorzitter leest het schrijven voor van Ged. Staten om de meening van don Raad te kennen over een salarisverlaging van 3%. De heer Valentijn wil, aangezien de tijden sinds November nog ongunstiger zijn ge worden, adviseeren geen 3% maar 10% ver laging. De heer Kroon vindt het aangenamer werken, wanneer de salarissen verhoogd zouden kunnen worden, maar ach de tij den zijn eenmaal anders. Wanneer spr. na gaat welke loonen de tuinders en boeren hier verdienen, die van den ochtend tot den avond ploeteren, dan leven de ambtenaren in een bevoorrechte positie Het mag wel niet prettig zijn voor de ambtenren verla ging, maar de noodzakelijkheid dwingt ons. Spr. kan volkomen het gesprokene en voor- gestled van den heer Valentijn steunen. Weth. v. d. Hoorn zou het heel aardig vinden, als de betrokken ambtenaren mee zouden kunnen gaan met 10% verlaging. De voorzitter is er tegen, wèl voor 5%. Met 101 (v. Vliet) werd besloten sterk aan te dringen bij Ged. Stalen om 10% sa larisverlaging. VAN TER AAR Punt. 5. Advies B. en W. op een adres inzake sperklokkenhuui-, B. en W. hebben de zaak van C. Mank besproken in de liehtcommissie. en, na in formatie ingewonnen te hebben van den Technisch Ambtenaar en den Administra teur, hebben zij besloten afwijzend te be schikken op het verzoek van C Mank. De heer Post kan zich ermee vereenigen, dat de heer Mank zijn geld niet terug krijgt, maar verder vindt hij het toch duis ter met die plaatsing van sperklokken, daar de een er wel een moest hebben en een an der niet. Spr. haalt dit mei gevallen aan. Daarom acht spr. zich verplicht, dat deze zaak nog eens goed wordt onderzocht. Advies van B. en W. wordt aangenomen. Verlaging electriciteitstarieven. Punt 6. Voorstel van B. en W. tot verla ging van de Electriciteitstarieven. De voorzitter kan met vreugde mededee- len, dat het Electr bedrijf vorig jaar een winst heeft opgeleverd van f 3000 en daar zij het onnoodig vinden in dezen tijd extra afschrijvingen te doen, hebben zij. na nauw keurige berekeningen gemaakt te hebben, besloten voor te stellen de tarieven als volgt vast te stellen: Het verplichte minimum is van 36 K.W.U. gegaan naar 30 K W.U. Het normaal ver bruik dus geen vastrechttarief hebben: per K.W.U, van de 40 cent naar de 35 cent, bo ven de 100 K.W.U. van de 35 naar de 40 cent, dus een verlaging van 5 cent per K.W.U. Zij die een vastrechttarief hebben als volgt: Het maandelijksche vastrechttarief blijft gehandhaafd maar het nog betalen van 10 cent per K.W.U is geworden 9 cent, en boven de 100 K.W.U. van de 10 naar de S cent per K W.U. Deze nieuwe tarieven gaan in niet 1 Juli. Met algemeene stemmen werden zij aange nomen. Punt 7 Wijziging der verordening op de winkelsluiting. In verband met de Winkelsluitingswet werd de verordening gewijzigd en aange vuld. De winkels moeten gesloten zijn op de werkdagen des avonds te 8 uur, behalve Zaterdag, dan om 10 uur. De kappers en barbierswinkel eveneens om 8 uur, en Woensdag- en Zaterdagavond te 10 uur. Op verzoek van B. en W. heeft de Minister goedgekeurd, dat in den zomer hier gere kend mag worden mei den ouden tijd, ten minste van 8 uur mag dit zijn 9 uur nieuwe tijd enz. Verder zullen B en W. nog trachten den Minister te wijzen op de seizoendruk-te van de maanden Juni, Juli en Augustus, opdat dan de Kappers en Barbierwinkels des Woensdag- en Zaterdagavond gesloten zul len zijn om 11 uur (12 uuf nieuwe tijd). De heer Kroon noemde/ deze wet een vrij- heidsberooving in de al lei ergste graad, maarhet is wet De Raad keurde de voorgestelde wijzigingen goed. Punt 8. Vaststelling verordening, regelen de dé bezoldiging en eischen van benoem baarheid van de gemeenteveldwachters. De voorzitter leest de verordening arti- kels-gewijs voor, met de wijzigingen erin aangebracht, en deelt nog mede, dat B. en W. spoedig met kortingsvoorstellen zullen komen. De heer Kroon wilde de salarissen van de gemeenteveldwachters en de vergoedin gen voor kleeding en rijwiel nu al wijzigen in de nieuwe verordening. Waarom moeten we nu eerst dit goedkeuren en later met veranderingen komen? Spr. stelt voor de vergoeding van kleeding te veilagen met 20%, en de kindertoeslag van de 18 jaar naar de 14 jaar terug te brengen. Het voorstel van B en W. wordt verwor pen en het voorstel -Kroon aangenomen. Punt 9. Vaststelling verordeningen op de heffing en invordering van vergunning en verlofrecht ingevolge de Drankwet. De voorzitter zeide, dat het minimum in gevolge de nieuwe wet en het maxi mum f 100 is voor het vergunningsrecht; het tarief kan varieeren van 5 tot 12.50 gul den per f 50 huurwaarde. Het verlofrecht is minstens f 25, waarvan 25% moet ge stort worden in de Rijkskas. Het is wet dus maar te slikken, hooren we eenige leden mopperen, die al zoo'n medelijden hebben met de arme caféhou ders, die nu zooveel moeten betalen buiten hun andere belastingen o.a. biljart enz. De steunregeling verlengd Punt 10. Voorstel van B. en W. tot ver lenging der steunregeling. De voorzitter deelt mede, dat de gemaak te regeling liep tot 1 Mei, maar inmiddels hebben wij goedkeuring van den Minister tot 7 Mei. Nu zullen zij het probeeren dit te verlengen tot 28 Mei, met'Rijkssteun van 50%. De Raad betuigde algemeene instem ming met dit voorstel. De voorzitter kan zijn tevredenheid niet verzwijgen over de inwoners die deze win ter getrokken hebben van de gemeente. Al was het bedrag niet groot, toch gingen zij tevreden huiswaarts. Spr. brengt dank aan de twee organisaties, die altijd B. en W. hebben terzijde gestaan om de noodige in lichtingen te verstrekken Sommige leden betreurden het, dat er nog enkelen zijn. die geen werk zoeken, doch dit kwam toch sporadisch voor Punt 11. Vaststelling kohier Hondenbe lasting 1932. De voorzitter deelt mede dat dit is vast gesteld op f 588, maar nog bleek dit be drag niet zuiver te zijn. wam toen een der Raadsleden het kohier ter inzage vroeg, was een inwoner er toch weer doorheen ge glipt met zijn hondje. De voorzitter teekem het aan, en de Raad keurde voorts het kohier goed. Punt 12. Reclame Schoolgeld en Honden belasting. Een schrijven van E van Zaal om restitu tie schoolgeld, daar hij onmamchtig is het te betalen. Bovendien meent hij dat hij niet in de termen valt om dit schoolgeld te of feren, daar het een kind is wier ouders wo nen te Zevenhoven. De heeren v. Vliet en Apeldoorn wilden dit nader onderzoeken, maar zij liepen zoo verward in de families dat het veel moeite kostte om er goed uit te komen. Het advies van B. en W.. afwijzend te beschikken werd aangenomen. De heer van Vliet stemde tegen. De heer P. Turkenburg vraagt ontheffing Hondenbelasting, maar deze vlieger ging eveneens niet op. Punt 13. Wijziging Begrooting 1931. De secretaris geeft eenige overschrij- vingsposten weer, welke de noodige goed keuring verkregen. Rondvraag. De heer v. Vliet zou gaarne des zomers in den avond vergaderen, met het oog op de drukke werkzaamheden Aangenomen. Verder zou spr. eenig politie-toezicht willen bij den begrafenis. Spr. uit verder zijn ontevredenheid over het samenscholen van volk bij bruggen en hoeken. Dit is voor vele menschen zeer hinderlijk. De voorzitter zal de politie voor het een en ander opdracht geven. De heer Post vraagt, of de electriciteits- voorziening van het Schilk niet de begroo ting zal overschrijden, daar hij nu gelegd wordt geheel buiten het plan. De voorzitter zal het onderzoeken. Verder niets meer aan de orde zijnde gaat de voorzitter over tot sluiting. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Aanvoer en prijzen regelen zich de laatste dagen geheel naar het weer. Het is thans zoo gesteld dat na één of twee zonnige dagen de aanvoer di rect zeer groot is met als gevolg verlaging der prijzen, terwijl koud weer, zooals het den laatsten tijd veelal is, de aanvoer en de prijzen evenzoo sterk beïnvloeden doch in andere richting dan in 't eerstgenoemde geval. De vroege tulpen raken op, doch daarvoor komen volop Darwintulpen in de plaats en ook de aanvoer van snijbloemen is niet onbelangrijk mêer. Betaald werd: tulpen per dozijn: Couleur Cardinal 1118 ct.; King of the Yellow 914 ct.; Rose luisante 1014 ct.; Witte Zwaan 913 ct.; Bartigon 814 ct.Madame Krelage 812 et.: Baron de la Tonnaye 914 ct.Pride of Haarlem 710 ct.; ciara Butt 711 ct.; William Pitt 813 ct.Proff. Rauwenhoff 913 ct.; Farncombe Sanders 711 ct.; William Copland 711 ct. Narcissen 630 ct. per 100. Anemonen f Ó801.20. Lathyrus 3565 ct. Margrieten 25—40 ct. SASSENHEIM. Op straat gezet. Gisteren is het gezin van E. wonende in de v. Heemstrastraat, door een deurwaarder onder groote belang stelling, op straat gezet. Den geheelen dag bleef het aantal bijkers aangroeien. In den avond, toen de gemeente-auto verscheen om het huisraad op te laden, kon deze weer onverricht tergugaan, daar de straatbewo ners door verbreking van het zegel de wo ning waren ingegaan en de meubelen weer binnen gedragen hadden. Daar het uur na zonsondergang verstreken was, werd geen nieuwe aanval gedaan. WARMOND. Watersport. Een verzoek om vergun ning is bij het gemeentebestuur binnen ge komen voor den bouw van een inrichting voor zeil en motorvaartuigen (bergplaats) met de kleerkamers enz. aan den Haarlem mertrekvaart alhier. Collecte. Door Burgemeester en Wet houders is aan het Dorus 'R'ijkersfonds en aan de Vereeniging tot bevordering der belangen der T.B.C.-pa tién ten vergunning verleend tot het houden van een collecte in deze gemeente. Gevestigd: H. v. d. Sleet van 's-Gra- venhage; P. H. Westgeest van Veghel; J. N. v. d. Geest van Alphen; H. J. van Weert van Rijswijk; D. J Gelder van Olst; A. v. d. Willik van Amsterdam; W. Greeve van 's-Gravenhage; W. Niesing van Amster dam; E. H. Claasen van 's-Gravenhage; E. Kruger van 's-Gravenhage; D. van Heest van Amsterdam. Vertrokken: J. Potasse naar Heer- de; E. J. Schoneveld uaar Loosduinen; J. Beugelsdijk naar Leiden; A. G Jongejan naar Amsterdam; C. L. M Marks naar Oegstgeest; M. Cassan naar Oegstgeest; F. Eppings naar Rijswijk; M. Teeuwisse naar 's-Gravenhage; A. M. van Schie naar Hazerswoude; M. H. Handel naar 's-Gra venhage; G, de Nier naar Lisse; M J. W. van Egmond naar Soest. Paleis voor Volksvlijt N.V. opnieuw failliet verklaard. Zooals wij onlangs meldden, had een groep lotenhouders 1867 opnieuw het fail lissement van de N.V. „Paleis voor Volks vlijt" aangevraagd, nadat dit was vernie tigd voor het Hof. Heden deed de Eerste Kamer der Recht bank uitspraak en verklaarde de N.V. Pa leis voor Volksvlijt opnieuw in staat van faillissement. Tot rechter-commissaris werd benoemd mr. H. D. Feenstra en tot curator mr. D. K G. de Jong. Naar wij vernemen zal de N.V. „Paleis voor Volksvlijt" wederom appèl tegen dit vonnis aanteekenen. V raag: Wat is de kortste weg per rij wiel van Alphen a. d. Rijn naar Blerik (Limburg) en hoeveel K.M. bedraagt de af stand? Antwoord: Alphen. Woerden, Utrecht, Arnhem, Nijmegen, Malden, Mook, Gennep. Heyen, Afferden, Blitterswijk, Ar- cen, Velden, Venlo, Blerick. Afstand 167 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg per auto van Wassenaar naar Reeuwijk? Hoe veel K.M.? Antwoord: Wassenaar, Leiden, Groe nendijk, Hazerswoude, Boskoop, Reeuwijk. Afstand 30 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg van Den Haag naar Utrecht? Hoeveel K.M.? Antwoord: Den Haag, Wassenaar, Leiden, Woerden, Utrecht. Afstand 67 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg van Den Haag naar Wervershoof? Hoeveel K.M.? Antwoord: Den Haag, Wassenaar, Oegstgeest, Lisse, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, De Rijp, Schermerhorn, Hoorn, Zwaagdijk, Wervershoof. Afstand ruim 100 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg van Leiden naar Soesterberg en vandaar naar Arnhem? Hoelang doet de tram van Utrecht naar Arnhem over dezen afstand? Antwoord: Leiden, Alphen, Woerden, Utrecht, de Bildt, Soesterberg, Wouden berg, Scherpenzeel, Renswoude, De Klomp, Ede, Arnhem. Afstand 116 K.M. De tram UtrechtArnhem rijdt twee en een half uur over deze route. Vraag: Op welke datum vertrekt de Leidsche Processie naar Kevelaer? Antwoord: Zooals u dezer dagen hebt kunnen lezen in onze courant was aan vankelijk het vertrek bepaald op 16 Augus tus. De datum is echter een week verscho ven, zoodat de processie nu wordt gehouden van 2325 Augustus. V raag: Mag mijn moeder mij in een gesticht doen omreden dat ik met een Ka tholieken jongen omgang heb. Ik ben in betrekking en 17 jaar oud. Antwoord: Uw moeder heeft daartoe het recht, zoolang u minderjarig bent. Vraag Welke is de kortste weg per fiets van Leiden naar HorstEmscher? A n tw o-o r d Gelieve ons eerst op te geven waar ongeveer Emscher ligt. Vraag Ik heb een kippenren pl.m. 4 M2. groot, waarin negen kippen. Déze plukken elkaar de veeren. Wat is daarvan de oorzaak. Is er ook een middel om dit te voorkomen Antwoord: De oorzaak daarvan zal wel zijn, dat de kippen in de betrekkelijk kleine ruimte te weinig .afleiding- hebben. Zij moeten iederen dag groen voer hebben, opgehangen in de ren. De dieren moeten veel afleiding hebben en dus beziggehouden worden. STOOM VA ARTRirmf MTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. ENGGANO (thuisr.) arr. 10 Mei te en vertr. van Portland. POELAU TELLO (uitr.) pass. 9 Mei Perim. TABTAN (thuisr.) vertr. 10 Mei van Marseille. TARAKAN (thuisr.) pass. 9 Mei van Perim. KON. NED. STB. MIJ. MEDEA arr. 8 Mei te New York. MEROPE arr. 5 Mei van Tarragona te Gandia. NEREUS arr. 10 Mei van Amsterdam te Kopenhagen. STUYVESANT (thuisr.) arr. 10 Mei te Lissabon. KON. PAKETV. MIJ. SIGLI arr. 8 Mei te Belawan. N. ZEELAND arr. 8 Mei van Singapore te Melbourne. HOLLAND-AFRIKA LIJN. AMSTELKERK (thuisr.) pass. 8 Mei te Perim. NIEUWKERK (thuisr.) pass. 8 Mei te Madeira. HOLLAND—BRITSCH-INDIE LIJN. HOOGKERK (uitr.) vertr. 10 Mei van Genua. HOLLAND—00ST-AZIE LIJN. ZUIDERKERK, (uitr.) vertr. 9 Mei van Manlia. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. MAASKERK (thuisr.) vertr. 9 Mei van Conakry. ROTTERDAMSCHE LL0YD. INDRAPOERA (uitr.) vertr. 10 Mei van Tanger. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. CLYTONEUS, Amsterdam-Ja va, arr. 10 Mei te Sabang. MARON arr. S Mei van Amsterdam te Swansea. MELAMPUS, Amsterdam-Java, pass. 9 Mei Perim. PHRONTIS, Java-Amsterdam, vertr. 9 Mei van Padang. POLYDORUS. Rott.-Liverpool pass. S Mei Lizard. EMZETC0 LIJN. JONGE ELISABETH, Valencia—Londen pass. 9 Mei Gibraltar.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10