HET PAD LANGS DE KLIP. UIT DE OMGEVING DINSDAG 10 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. DROEVIG ONGELUK IN EEN MOTORBOOT. Jongen doop motor gegrepen en gedood. Gistermorgen is te Langweer het 14-jarig zoontje van den heer Zwaga, dat met zijn vader in een boot meevoer, tijdens het smeren van den motor, doordat zijn strop das bij het voorover bukken in den motor bekneld raakte, door den motor gegrepen en voor de oogen van zijn vader gewurgd. De jongen was onmiddellijk dood. KNAAPJE DOOR VRACHTAUTO GEGREPEN. Aan de gevolgen overleden. Gistermiddag te omstreeks half vier ie op den Rijksweg RoosendaalBreda, nabij de steenfabriek „De Toekomst" het zes jarig zoontje van den heer Van Peer bij het oversteken van den weg door een vrachtauto overreden. Het knaapje over leed kort na het ongeval. De marechaussee van Oudenbosoh stelt een onderzoek in. TWEE KINDEREN BEWUSTELOOS. Een hond had de gasslang doorgebeten. Te Utrecht zijn Zondagmorgen om streeks zeven uur twee kinderen van vier en zes jaar in de woning aan het Wolff- Dekenplein aldaar tengevolge van gasont- snapping bewusteloos geraakt. De moeder, die de gaslucht bemerkte, stelde een on derzoek in waarbij aan het licht kwam, dat éen hond de gasslang van het comfoor had stukgebeten De kinderen zijn naar de klinieken overgebracht. CAFE UITGEBRAND. Bijna met noodlottinge afloop. Gisternacht te ongeveer 2 uur werd een uitslaande brand geconstateerd in café As- oria aan den Leenderweg te Eindhoven, welk pand eigendom was en bewoond werd door H. Teunissen. De bewoners konden het brandende huis niet dan met veel moeite verlaten en aanvankelijk bestond zelfs groot gevaar voor de aangrenzende woningen. De brandweer wist echter uit breiding te voorkomen. Het geheele ge bouw brandde echter uit en de voorgevel stoTtte in, waarbij aanzienlijke materieele schade werd aangericht. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. BRAND IN EEN HOTEL. In een vlaag van verstandsverbijstering aangestoken. In den vroegen morgen van Maandag werd op de vierde verdieping van het ho tel „De Oude Hoorn" te Oud-Beijerland brand ontdekt. Het vuur breidde zich, niet tegenstaande de brandweer dit uit alle macht bestreed, snel uit met het gevolg, dat de drie bovenverdiepingen in een uur tijds ongeveer uitbrandden. De eigenaar van het hotel is tegen brandschade ver zekerd. Vast is komen te staan, dat een jeugdige' kellner, vermoedelijk in een vlaag van verstandsverbijstering, het vuur in ver schillende kamers heeft aangestoken. De man is, na verhoord te zijn, door de poli tie in verzekerde bewaring gesteld. FEUILLETON. Uit het Engelsch van J. S. FLETCHER. 29) „Was het een menschelijke stem?" „Ik kan niets met zekerheid zeggen. Maar het was een 6tellige indruk een schreeuw een kreet." „Hoe wist u, dat het twintig minuten was na het oogenblik, dat u meneer Etherton had zien voorbij komen?" „Omdat ik net toen ik wakker werd, de kerkklok het half uur hoorde slaan: half één." „•luist. En toen?" „Ik bleef nog een paar minuten zoo zit ten en wilde juist opstaan en naar huis gaan toen ik weer iemand hoorde aanko men. Nu van den anderen kant, van de Zwarte Klip." 1 „Wachtte u om te zien wie die nachte lijke wandelaar was „Ja. Ik bleef in de holte zitten." „En wie was het?" „Mevrouw Stanbury." „Weer steeg een gemompel uit de dicht- opeengepakte toehoorders opsterker en opgewondener dan straks, en weer wachtte mr. Drayne om de mededeelingen van den getuige ten volle tot hun recht te doen komen. „Mevrouw Stanbury", herhaalde hij, toen BOERDERIJ UITGEBRAND. Vee en inboedel verloren Zaterdagavond is een felle brand uitge broken in de boerderij van de weduwe Van Galen te Herpen (N.-B.) De bewoners die aanvankelijk niets van den brand had den gemerkt, konden zich slechts met groote moeite in veiligheid stellen. De brandweer stond machteloos tegenover de vuurzee. De boerderij brandde af. Een aantal varkens kwam in de vlammen om. De inboedel ging voor het grootste deel verloren. De oorzaak van den brand is on bekend. Verzekering dekt de schade BRAND IN EEN VILLA. Zondagavond is te Blaricum brand uit gebroken in de villa „De zeven Linden" bewoond door het kunstenaarsechtpaar H. v. d. Velde-Van Brussel. De brand ontstond in het rieten dak, waarschijnlijk door een defect aan den schoorsteen. Terwijl de brandweer boven bluschte heeft men be neden schilderijen en meubelen naar bui ten gedragen, zoodat een groot deel van den waarde vollen inhoud is gered. Een kostbare boekenverzameling en eeni- ge schilderijen gingen verloren. Een groot deel van de villa verbrandde. De schade wordt door verzekering gedekt. DROEVIG FAMILIEDRAMA. Gistermiddag ontdekte een meteropne- mer, die zich aan de woning van K. W. m de Merwedestraat 79 te Dordrecht, ver voegde en die op zijn bellen geen antwoord kreeg, dat een sterke gaslucht door de brie venbus drong. Nadat men zich toegang tot de wonmg had verschaft, werden in de keuken de lij ken gevonden van den 3ö-jarigen K. W. en diens echtgenoote. Het bleek, dat beiden zich door middel van gasvergiftiging om het leven hadden gebracht. W. had boven dien een snede aan de keel en was met bloed bevlekt. De oorzaak van deze tragedie moet, naar de „Vooruit'' meldt, worden gezocht in het feit, dat de vrouw van W. al sinds langen tijd ongeneeslijk ziek was. Het echtpaar heeft zjch dit zoo erg aangetrokken, dat zij tot deze vreeselijke daad hadden besloten. Een en ander blijkt uit een brief, dien zij hebben achtergelaten. Een tienjarig dochtertje van het echt paar is eenige dagen geleden bij familie in Voorburg gebracht. Diefstal uit offerblokken. De politie te Haarlem heeft Zondag een 27-javige man uit Halfweg gearresteerd, toen hij een offerblok in de R.K. kerk aan het Spaarne te Haarlem ledigde. In verschillende R.K. kerken waren de laatste dagen offerbussen geledigd. Een rechercheur ging' in de Spaarnekerk op wacht staan en wist den man op heeter- daad te betrappen. Hij bekende ook de andere diefstallen te hebben gepleegd. Ei, 't was in de Mei! Het heeft gisternacht in de omgeving van Heerenveen nog zoo gevroren, dat tuinders gistermorgen een laagje ijs aan den binnenkant van de glazen van hun broeikassen vonden. Het blijkt, dat de bloeiende vruchtboo- men door deze vorst geleden hebben. In Meppels nabijheid. Men schrijft uit Meppel uit zeer be trouwbare bron aan de „Winterswijksche Courant'': D s. Reeser, Ned Herv. predikant te Winterswijk, wordt al langen tijd verdacht van het schrijven van anonieme brie ve n en briefkaarten met beleedigende in- het weer stil was geworden. „Op de heide, bij de Zwarte Klip om half één 's nachts. Bent u er zeker van?" „Volkomen zeker." „Was zij alleen?" „Ja ze was alleen." „Liep ze in de richting van dit buiten, van de „Grange"?" „Ja, maar haar eigen huis ligt hier vlak achter." „Zag mevrouw Stanbury u „Neen, evenmin als meneer Etherton me zag. Ze liep hard. Ze passeerde me en ver volgde haar weg langs het pad naar de „Grange" en haar eigen huis." „Merkte u iets aan haar? Iets eh iets bijzonders „Ja", antwoordde Pike en er was een glinsering in zijn groene oogen, een flits, die hij als een pijl scheen te richten op de persoon over wie hij sprak „Zij had iets in de hand, die het dichtst bij mij was.... het leken papieren.... documenten." „U hebt u natuurlijk een indruk ge vormd van wat zij bij zich had", meende mr. Drayne. „Ik zou die indruk graag ver nemende vraag of hij juist of onjuist is, komt eventueel later aan de orde." „Ik zou zeggen, dat zij een paar groote brieven of zoo iets in haar hand had. Iets van het formaat van lange, akten-envelop pen, twee of drie stuks.. Ze had ze in haar rechterhand." „Wat gebeurde er daarna?" „Zij liep haastig voort, zooals ik zei in de richting van haar huis en ik stond op en ging den anderen kant uit, langs de Zwarte Klip met.de bedoeling naar huis te gaan. Ik ben in- den kost op een hoeve op den heuvelrand, voorbij Low Hall. Maar ik was nog niet ver voorbij de Klip, toen houd, aan Jhr. W. A. Orth, directeur van de stichting Zandbergen te Amersfoort. Ook andere bestuurders van genoemde stichting ontvingen dergelijke beleedigende stukken, maar het is tenslotte Jhr. Orth geweest, die de zaak aanhangig maakte bij de justi tie. Verdenking viel toen op Ds. Reeser, die vroeger in Hoogland bij Amersfoort stond en toen wel omgang had met verpleegden van het gesticht Zandbergen, welke stich ting bij ds. Reeser niet 4l> te best stond aan geschreven. Schriftkundigen werden ge raadpleegd, die Ds. R'esier als den schrij ver van de gewraakte stékken aanwezen en het slot van het lied wa4 dat de predikant door de Utrechtsche rechtbank tot 1 maand hechtenis veroordeeld werd. Ds. R besloot tegen dit vonnis in beroep te gaan, maar zou hij daarmee succes heb ben, dan moest hij voor de rechtbank het afdoende bewijs kunnen leveren, dat hij on schuldig was. Hoe dat bewijs te krijgen? De burge meester van Winterswijk wist raad. Hij overlegde met Ds. R dezen naar een voor hem (R.) totaal onbekende omgeving te brengen en hem daar een tijdlang in een woning of gebouw op te sluiten. Ontvingen de bovenbedoelde personen dan gedurende dien tijd nog beleedigende brieven (het ver zenden van die brieven ging steeds door, ook na de veroordeeling van Ds. R.), dan zou bewezen zijn, dat de predikant aan de geheele kwestie onschuldig stond Zoo arriveerde Ds. R. eenigen tijd gele den in gezelschap van den burgemeester van Winterswijk per auio te De Werkhorst bij Meppel. De predikant nam daar zijn in trek bij de tuinier H Buiten, aan de Stou- we. Hij werd alleen opgesloten in een ka mer en de heer Buiten zorgde er voor, dat de predikant niemand anders sprak dan hem (B.) alleen eneen oud-politieman die 's avonds de deuren van de slaapkamer van Ds. R. verzegelde, zoodat deze dat ver trek 's nachts niet kon; verlaten. Elf dagen heeft Ds R. zoo in alle een- Mamheid ten huize van den heer Buiten doorgebracht. Overdag hield hij zich steeds alleen op in zijn zitkamer. Hij bracht daar den tijd door met rooken. De predikant heeft er heel wat sigaren in asch en rook doen vergaan, want hij is een hartstochte lijk rooker en het spreekt vanzelf, dat zoo iemand in omstandigheden, als waaronder hij gedurende die 11 dagen moest leven, nog menige sigaar boven de gewone portie noodig heeft Een paar maal kwam er gedurende de bedoelde 11 dagen bij den heer Buiten be richt, dat te Hoogland en elders wederom compromitteerende stukken waren ontvan gen. Die stukken konden, zoo is men van oordeel, niet afkomstig zijn van Ds R'., want hij heeft tijdens zijn verblijf bij den heer Buiten geen pen op papier gezet en bovendien niemand in dien tijd opdracht gegeven een brief, briefkaart of wat dan ook te posten. Zelf was hij tot dit laatste niet in staat, want zooals gezegd, stond hij gedurig onder strenge bewaking en was het hem zoo doende totaal onmogelijk, om ook maar één seconde de woning van den heer B. te verlaten. Ds R., zijn advocaat en vrienden meenen, dat hiermee nu tevens het bewijs van zijn onschuld aangaande het schrijven en ver zenden van de vroegere stukken is bewezen. Binnenkort zal de zaak voor het Ge rechtshof te Amsterdam dienen. Ds. R. zal daar genoemd bewijs van zijn onschuld naar voren brengen. LISSE. Ontvreemding heerenrijwiel. In den avond van den 8en Mei 1932 is binnen deze gemeente een heerenrijwiel ont vreemd. Van deze ontvreemding is aan gifte gedaan bij de gemeente-politie, die een onderzoek instelde. Dienstplicht. Van de 44 gekeurde dienstplichtigen voor de lichting 1933 zijn er 12 voor goed afgekeurd, 3 tijde lijk afgekeurd en 29 personen goedge keurd. ik meneer Etherton vlak voor mij uit zag loopen. Hij ging in de richting van zijn fabriek." „Weet u heel zeker dat het Mr. Ether ton was?" „Volkomen zeker. Ik zou zijn figuur on der alle omstandigheden herkennenver geet u niet dat ik zooveel jaren dag aan dag met hem omging. Bovendien ik volgde hem op een afstand. Hij ging door den privé-ingang de fabriek binnen en ik hield hem in het oog van achter den tuinmuur. Ik hoorde hem de deur achter zich gren delen; even later zag ik licht op zijn kan toor op de eerste verdieping. Daarop ging ik naar huis en naar bed." „Is dat alles wat u van uw nachtelijke wandeling over de heide hebt te vertel len r „Alles." Mr. Drayne bleef even zwijgen en speel de weer met zijn papieren.... een gelief koosde beweging van hem als hij nadacht. Toen richtte hij zich weer tot Pikeop nieuw een èn al levendigheid. „Maar ik meen gehoord te hebben, dat u tegenwoordig bent geweest bij een gesprek tusschen meneer Etherton en Sir Oheville, dat Maandagmiddag in meneer Etherton's privckantoor op zijn fabriek plaats had." „Dat is inderdaad zoo", erkende Pike. „Wilt u zoo goed zijn ons bijzonderhe den van dat onderhoud mee te doelen „Zeker. Er is alleen maar een gordijn tusschen het privé-kantoor van meneer Etherton en de werkkamer van zijn secre taris. Ik kwam mijn kamer binnen en hoor de dat meneer Etherton en Sir Cheville in gesprek waren. Sir Cheville sprak heel luid. Ik koh er niets aan doen, dat ik hoorde wat er gesproken werd. Sir Che- UIT DE RADIO-WERELD Programma's van Woensdag 11 Mei. Huizen, 1875 m. Uitsl. N.C.R.V.-uitzending. 8.00 Schriftlezing. 845—9 30 Gramofoonplaten. 10.00 NORW-Dameskoor. 10.30 Zi ekendie nat. 11.00 Concert. M. Jurjaanz, harmonium; Mej. de Jager, sopraan; Mevr. R. Mijnhout, alt 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Orgelspel L. Blaauw. I.00 Concert door kwintet o.l.v. P. v. d. Hurk. 2.30 C-hr. Lectuur. 3.00 Gramofoonplaten. 3.30 Concert. Mevr. M. Rolloos, zang en Mej. v. Riemsdijk, piano. 3.50 Clarinet-recital A. de Wilde. K. Gersteling, piano. 4.40 Vervolg zang en piano. 5.00 Kindernurtje. 6.00 Voor de landbouwers. 7.00 Causerie over het muziekleven in de reformatieperiode. 7.45 Ned. Chr Persbureau. 8.0010.30 De HOV o.l.v. F. Schuurman. O.a. Ouv. Freischiitz, Weber. 8.30 Boekenpraatje. 8.50 Vervolg concert. Casse-noisette, suite Tschaikowsky. 9.15 Boekenpraatje. 9.35 Vervolg concert. O.a. uit Prince Igor, Borodin. ca. 10.00 Vaz Dias. 10.30 Orgelspel L. Blaauw. II.0011.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 296 m. Uitsl. V.A.R.A.-uitzending. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8,00 Gramofoonplaten. 9.30 VAR A-orkest o.l.v. H. de Groot. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor arbeiders in de Continubedrij ven: VAR A-orkest o.l.v. H. de Groot en Groot Volkstooneel. 12 001.45 VAIR'A-Septet o.1.t. Is. Eyl en Gramofoonplaten. 2.15 P. J. Kers: Onze keuken. 3.00 Zang en Piano. Elize de Haas en Joh. Jong, afgew. door gramofoonplaten. 3.30 Voor de kinderen. 5.15 VAR A-septet o.l.v. Is. Eyl en Gra mofoonplaten. 6.30 RVU. Schaakcursus door Dr. Max Euwe. 7.00 Lezing. 7.30 „Das Dreimaderlhaus'' van Willner en Reichert. Muziek van Schubert-Berté. Fritz Hirsch Ensemble Regie: H. Weiss- bach. Dirigent: J. Ziegler. 10.00 Wakker en Tropenduit. 10.15 Orgelspel Joh. Jong. 10.45 Vaz Dias. 11.0012.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 m. 9.35 Morgenwijding. 9.50 Tijdsein, Berichten. 10.05 Lezing. HILLEG0M. 1e Prijs. De Chr. Zangvereeniging „Zingt den Heer" alhier behaalde te De Steeg bij het Nat. Zangconcours een len prijs in de afd. Uitmuntendheid. Voor het koor en haar eminenten Directeur, den heer J. P. Visser alhier, een sohitterend succes. Gemeentelijk Badhuis. In de maand April werden genomen 335 kuipbaden, ge wone douchebaden 1387, douohebaden kin deren 220; voor Volksbaden waren de cij fers resp. 14, 48, 49. Oplichter. Bij een winkelier alhier vroeg een als heer gekleed persoon 2 hoe den op zicht. Later bleek, dat aan het op gegeven adres de naam niet bekend was (de man had de hoeden zelf meegenomen). De politie stelt een onderzoek in naar de zen oplichter. Men zij gewaarschuwd. ville vroeg om vijfduizend pond, die me neer Etherton volgens zijn zeggen schuldig washij beweerde dat meneer Etherton zich in deze kwestie onbehoorlijk gedragen had. Meneer Etherton van zijn kant ver klaarde dat het hem op het oogenblik niet convenieerde het geld terug te betalen. Dat is wat ik hoordetoen ben ik weg gegaan." „Is er niemand die uw verklaring kan bevestigen?" vroeg mr. Drayne met een veelbeteekenenden blik. „Zeker, antwoordde Piko met iets van enthousiasme. „Juffrouw Etherton." „H°e weet u dat?" „Omdat ik om een hoekje van het gor dijn keek en zag, dat juffrouw Etherton hetzelfde deed langs het gordijn tusschen haar vaders kantoor en de wachtkamer waar zij stond." „Hadden de beide heeren twist over dat geld Pike dacht even na. „Twist is niet het goede woord," meende hij. „Meneer Etherton was buitengewoon kalm toen ik het gesprek volgde. Maar Sir Cheville maakte zich heel booswerke lijk heel erg boos." „Gebruikte hij krasse uitdrukkingen Dreigde hij met het een of ander?" „Hij zei, dat hij, als meneer Etherton niet direct betaalde, mr. Birch den vol genden dag zou opdragen hem te dag vaarden. Dat was het laatste, wat ik hoor de. Ik wilde liever niet gezien worden en ging daarom weg." Mr. Drayne knikte tegen den getuige en zijn zetel weer innemend, schoof hij nogmaals, nadenkend voor zich uitsta rend, de papieren voor zich heen en weer. Maar juist toen hij opnieuw het woord 11.20 Orgelconcert Quentin Maclean. 12.05 Gramofoonplaten. 12.50 Jack Martin's orkest. I.45 Voor scholen. 2.50 Sted. orkest Bournemouth o.l.v. Fre derick King Hall en Sir Dan Godfrey. She ridan Russell, cello. Oa. 4de symphonic d- moll, Schumann en cello-concert, Tartini. 4.05 Orgelconcert Reg. New. 4.35 Kinderuurtje. 5.20 Berichten. 5.50 Bach's sonates voor viool en piano. 6.10, 6.30 en 6.50 Lezingen. 7.20 Concert. P Dawson, bariton en D. Wisse, viool. 0.a. Mainaoht, Brahms en Bal letmuziek, Schubert-Kroisler. 8.20 Berichten en lezing. 8.55 „The triumph of youth", hoorspel van Edw. Lewis. 10.1011.20 Jaca Harris en zijn Band. „R a d i o - P a r ij s", 1725 m. 7.05 en 11.50 Gramofoonplaten. 8.05 Radio-concert „Le chemineau" van X. Leroux. Orkest en solisten o.l.v. Henri Defosse. Kalundborg, 1153 m. II.2012.36 Concert uit 'Ktest. .,Wivex\ 2.504.50 Concert o.l.v. A. Bendix. 4.204.50 Gramofoonplaten. 7.20 „Het leven en de dood van Koning Richard III", drama van Shakespeare. 9.3510.05 Concert door het. „Veneti- aansch Trio" (mandoline-mandola-1 uit). 10.0511.50 Dansmuziek. Langenberg, 473 m. 6.25—7.00 Gramofoonplaten. 10.4011.20 Concert m.m.v. Strijkkwartet. 1.20 Concert uit München. 12.20 Concert o.l.v. Wolf. 1.50 Gramofoonplaten. 4.205.35 Concert nit Stuttgart o.l.T, Görlich. 7.50 Zie Zeesen. 9.4011.20 Avondconcert Brussel, 508 en 338 m. 508 M.: U.20 Max Alexys' orkest. 4.20 Gramofoonplaten. 5.50 Gramofoonplaten. 7.20 Radio-tooneel. 8.20 Chas Remue en zijn orkest. 9.3010.20 Concert uit Antwerpen. 338 M.: 11.20 Zie 508 M. 4.20 Chas Remue en zijn orkest. 5.20 Gramofoonplaten. 5.50 Orgelconcert L. Joos. 7.20 „Winternachtsdroom'', opera van A. Deboeck (Solisten, koor en orkest a.l.v. Meulemans-, 9.20—10.20 Zie 508 M. R o me 441 m. 7.25 Gramofoonplaten. 8.05 Opera „D, Parelvisschers" van Bi- zet. Zeesen, 1635 m. 7.20 Concert uit Weonen „Wien. Wien nur du allein" o.l.v. Josef Holzer. 9.20 Berichten en hierna tot 11.50 Dans muziek door Adalbert Lutter's orkest. KATWIJK AAN DEN RIJN. Bollenveiling. Gisteravond werd in het Parochiehuis de veiling gehouden van te veld staande bloembollen, geteeld ten bate der R. K. kerk. Er was veel animo, zooals zulks bij dergelijke veilingen meestal het geval is. De opbrengst bedroeg de mooie som van 1290.—. Arbeidsbureau. Aan het bureaai der arbeidsbemiddeling waren ingeschreven: 154 losse arbeiders, 21 opperlieden, 78 grondwerkers, 30 timmerlieden, 1 schil der, 21 metselaars, 37 kuipers, 9 varens gezellen, 1 broodbakker, 1 kistenmaker, 140 visschers, 5 schoepmakers, 14 stokers, 7 fabrieksarbeiders, 88 landarbeiders, 4 chauffeurs, 5 binnensohippers, 1 boekhou der, 1 ijzerwerker, 1 pottebakker, 1 ex peditieknecht, 1 bloemist en 1 boerenar beider. wilde nemen, sprong mevrouw Stanbury van haar stoel op, de hand, die Marston op haar arm legde, om haar terug te hou den, afschuddend. „Ik eisch als getuige te worden ge hoord", riep ze opgewonden. „Ik sta er op oogenblikkelijk gehoord te worden." Maar ook mr. Sindal was inmiddels op gestaan en wendde zich met een bijna-ge- biedend handgebaar naar do woedende dame. „Een oogenblik, alstublieft", verzocht hij sussend. „Ik zal u dadelijk in de gelegen heid stellen een verklaring af te leggen, mevrouw Stanbury, maar ik wil eerst deze getuige en paar vragen doen naar aanlei ding van wat hij verteld heeft." Mevrouw Stanbury bleef nog een oogen blik staan, met een paar booze, fonkelende oogen kijkend, eerst naar Pike en toen naar Sindal. Maar Marston slaagde er in haar weer op haar stoel te krijgen en Sindal be gon zijn ondervraging. „Meneer Etherton heeft u gistermiddag u't. zijn dienst ontslagen, niet waar?" richtte hij zich tot den magcrcn man in de getuigenbank. Pikte Jcnike bevestigend. „Hoewel u verscheidene jarpn zijn secre taris bent geweest...." vervolgde de advo caat „Jaheel wat jaren." „Toch ontsloeg hij u op staanden voet?" „Ja, met drie maanden salaris als schar- devergoedmg, omdat hij geen opzeggings termijn in acht nam." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9