DINSDAG 10 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 GEMEENTERAAD VAN NIEUWVEEN CONGRES NED. R.-K. ONDER- OFFICIERSBOND. Het beroepskader. Gevaar van inkrimping. Dg Nederlandsche R.-K. Onderofficiers- bond „St. Martinus", hield Maandagmid dag de openingsvergadering .van haar twee- daagsche congres, in Hotel van Zeben, te 's-Gravenhage, welke werd bijgewoond door den Bondsadviseur, majoor-aalmoeze nier van Straelen, de zes leden van het hoofdbestuur, afgevaardigden van de af- deelingen Amersfoort, Amsterdam, Arn hem, Bergen op Zoom, Breda, Deventer, Ede. Gorinchem, Den Haag, Haarlem, 's-Hertogenbosch, Leiden, Nijmegen, Maas tricht, Utrecht, Venlo en de afd. technisch personeel der Luchtvaartafdeeling. Voorts was aanwezig kapelaan A. de Wildt. gees telijk adviseur der Haagsche afdeeling. Na een korte begroeting door den af- deelingsvoorzitter opende de bondsvoor zitter, de heer J. J. M. van 't Walderveen uit Amersfoort, het drukbezochte congres met den cbristelijken groet, waarna hij de openingsrede uitsprak, waarbij hij den groei van den Bond met cijfers uiteenzette en wees op de pogingen om bij de overheid verbetering van de positie der leden te verkrijgen. Een bijzonder woord van dank werd gebracht aan den geestelijk-adviseur, majoor-aalmoezenier van Straelen. Spr. gaf een overzicht van de moderne bewapening, waarna hij met enkele woor den het weermacht-vraagstuk hier te lande besprak. Op de reeds vroeger uitvoerig besproken gronden, ontraadde spr. het verder in krimpen van het beroepskader. De landen rondom ons toonen duidelijk aan welke gevaren daaraan verbonden zijn. Weer macht in de handen van dilettanten ver hoogt deze gevaren, en brengt, zeer zeker geen beperking van uitgaven mede. (Kolonel J. J. J. Noordman, hoofdaal moezenier komt, met applaus begroet, de zaal binnen). Zijn rede vervolgend zeide spr. ten aan zien van het salarisvraa-gstuk, dat alles er op gezet moet worden, om te behouden wat men thans heeft. Samenwerking met het R. K. Werklie denverbond achtte spreker dan ook ge- wenscht. Ten aanzien van het bevorderingsvraag- stuk merkte spr. op dat, hoe bescheiden de positie van den onderoff. moge zijn, men toch op dit oogenblik nog een bestaan heeft en sprak het vertrouwen uit, dat de voorgestelde reorganisatie van de weer macht niet te veel slachtoffers zou maken. Met een beroep op onderlinge samen werking besloot spr. zijn met applaus on derstreepte rede. Aan H M. de Koningin en aan Z. H. Excellentie Mgr. Jansen, aartsbisschop van Utrecht, werden telegrammen van hulde verzonden. De agenda bevatte een 20-tal punten, waaronder het voorstel van de afdeeling Bergen op Zoom, tot het oprichten van een ziekenfonds, waarbij een uitvoerige toe lichting is gevoegd. Het praeadvies van het hoofdbestuur is evenals in 1928, afwijzend, terwijl het van een actie voorgesteld door de afdeeling Leiden, om te verkrijgen dat zij die vóór hun 20e levensjaar zijn aangesteld, vanaf den datum van aanstelling worden bezol digd, in tegenstelling met thans, n.l. met hun 20e levensjaar, geen succes verwacht. Het praeadvies op de voorstellen van Bergen op Zoom tot wijziging van de be- zoldigingsschaal, zooals door die afdee ling voorgesteld, luidt, dat dit voorstel niet op een directe of binnen afzienbaren tijd op inwilliging kan rekenen en hier mede een gunstiger tijd dient te worden afgewacht. De winkelsluiting te 's-Gravenhage. De gemeenteraad van 's-Gravenhage heeft gisteravond de gewijzigde verorde ning op de Winkelsluiting goedgekeurd, nadat met 3410 stemmen was aangeno men een voorstel-v. d. Oever c.s., dat het oude artikel 3 weer in de verordening heeft gebracht, t.w. dat de winkels van banketbakkers e.d. des Zondags alleen tus- schen 10 en 14 uur geopend mogen zijn. Wat anderen er van zeggen Voortvarendheid bij Gemeentebedrijven. Mijnheer de Redacteur. Wil s.v.p. het volgende opnemen. Anderhalf jaar geleden diende ik een aanvraag in om aansluiting bij de Gemeen te Radio-distributie. Biljet behoorlijk inge vuld en geteekend door mijn huisbaas, in dit geval de Holl. Spoor. Tot heden mocht ik niets vernemen en ik wendde mij daar om verleden week tot de administratie van dien gemeentedienst. Men deed daar alsof zijn neus bloedt, zooals men dat zegt, doch gaf mij de verzekering omtrent deze zaak onverwijld schriftelijk of mondeling met mij in contact te zullen blijven. Zaterdagmor gen nog niets gehoord; ik naar de admi nistratie. Men zal er nu volgende week werk van maken. Als de afdeeling belasting zaken van den Gemeentedienst de cijns niet op tijd heeft ontvangen, krijg ik di rect een aanmaning, en, al zou het me dan beter uitkomen, anderhalf jaar later eens te betalen of desnoods een paar maanden later, dan zal dat niet gaan, mijnheer de Redacteur. Betalen! Ik troost mij intusschen maar met het spreekwoord. Houdt de moed er maar in en met het bekende gezegde: „Lang gewacht en toch gekregen". Sluit dit geval zich niet aardig aan bij het lied van Troubadour: „Welkom vreemdeling in Leiden" en het geplaatste stukje „Wat anderen er van zeggen". Ik zeg maar: Leiden vooruit! Mijnheer de Redacteur, met dank voor de plaatsing teeken ik 4 Uw abonné, Leiden. H. A. D. Vrijdagavond te acht irur, kwam de vroedschap onzer gemeente in voltallig© openbare vergadering bijeen, onder presi dium van den burgemeester. Een groote schaar gemeentenaren staat schouder aan schouder achter de balie, en kunnen nau welijks hun borstkas uitzetten bij het adem halen. De beperkte ruimte laat een vrijo ademhaling amperaan toe. Na opening door den voorz., doet de se cretaris voorlezing van de notulen, die onveranderd worden aangenomen. Onder een serie ingekomen stukken be vindt zioh o. a. een sohrijven van de kerk voogden der N. H. Kerk, de heeren B. Nout en W. Plomp. Adressanten deelen mede, dat-, in verband met de restauraties aan 't kerkgebouw, de dakgoten vernieuwd moeten worden. De kosten hiervan bedra gen 175.welke volgens een oontact van 1885 de gemeente verplicht is te vol doen. Genoemd stuk gaf de gemeente het recht het hemelwater, dat van het kerkdak opgevangen werd, als het hare te beschou wen. B. en W. adviseeren den raad de helft van de gemaakte kosten, zijnde 87.50, te voldoen, daar de dakgoten, zoo de kerk niet gerestaureerd werd, langer hadden meogekunt. Tevens willen zij de kerkvoog dij berichten, dat, nu de gemeente water leiding heeft gekregen, verder geen prijs op het „kerkwater" stelt en gaarne het contract geannuleerd ziet: De heer Plomp wijst er op, dat het contract door de kerk voogdij waarschijnlijk vernietigd zal wor den, als het volle bedrag gestort wordt. De gemeente is dan voor goed van later ko mende dakgootherstellingen af. De meer derheid van den raad acht het toch raad zaam het voor de helft te probeeren, op voorwaarde dat het contract komt te ver vallen. Lukt het niet, dan zal uit een an der vaatje getapt moeten worden. Keur op huisslachtingen. Ter tafel komt een request van de R. K. Land- en Tuinbouwbond en Ohr. Boeren- en Tuindersbond, afd. Zevenhoven. Reques- tranten wenden zich tot de gemeente als centrum der keuringskring, met het ver zoek de keur op huisslachtingen af te schaffen, of de keurloonen te verlagen. Do voorz. veronderstelt dat het alleen de be doeling kan wezen de keurloonen op huis slachtingen af te schaffen of te verlagen. De volksgezondheid eiseht dat de keur in ieder geval blijft bestaan. Om thans die keurloonen te herzien, lijkt B. en W. niet raadzaam, daar van de Regeering nog niet eens goedkeuring op de huidige regeling der keurloonen is verkregen. Een schrijven van den keuringsveearts, den heer M. Karsemeijer, hoofd van dienst, bestrijdt ten sterkste de opheffing van keur. Be treffende de herziening der loonen raadt hij aan, eerst af te wachten hoe de reke ning over het eerste dienstjaar er uit ziet, die met Juni verschijnt. Aldus besloten. Eenige hamerstukken. B. en W. stellen voor, de Gezondheids commissie te Bodegraven beleefd te ver zoeken het aandeel van Nieuwveen in de contributie, dat 49.is op een totaal aan uitgaven van 1900.te reduceeren. Accoord. In de commissie tot wering van school verzuim, wordt, wegens reglementair af treden van den heer J. Speet, uit de voor dracht van B. en W„ bestaande uit de hee ren K. J. M. Speet en A. J. van den IJs- sel, de eerste met 5 van de 7 stemmen ge kozen. De gemeenschappelijke regeling van het Electr. Bedrijf voor de gemeenten Nieuwkoop, Ter Aar, Zevenhoven en Nieuwveen, wordt goedgekeurd. De benoe ming van ambtenaren, salarissen, ontsla gen enz. enz. wordt hierbij gezamenlijk ge regeld. Iedere gemeente behoudt echter voor zich het recht haar tarieven te wijzi gen. Aan H. van Eijk wordt toegestaan een stukje grond naast de aschwerf in te huren voor 7.50, vorig jaar 10. Een aanvrage van den heer P. Koren om een bouwcrediet van de gemeente, wordt met dezelfde vaart opzij gelegd, daar de aanvrager nog geen twee jaar in de ge meente woonachtig is. Uithoorn is er achter! De gemeente Uithoorn komt met een verzoek aan onzen raad, om bij brand aan de overzijde van de Amstel onze brand spuit te zenden, aangezien zij zelf moeilijk daar kan komen. Voor de civiele prijs van 25.mag Nieuwveen het dan opknappen Krijgt de brandspuit evenwel pech, dan blijft Uithoorn buiten schot. De heer Plomp merkt op, dat Uithoorn dus het risico op Njeuwveen wil overbren gen. De voorz. ziet de zaak ook zoo, doch voegt er bij: Het is te probeeren! Wij kunnen echter met evenveel moeite met de spuit over de Amstel komen. Een pont is er niet. Op een bootjes het sieraad der gemeente aan de overzijde brengen, is do spuit aan een onvrijwillig bad blootstellen, dan zitten wij met de stukken en Uithoorn waseht zijn handen in onschuld. De vroe de heeren voelen bijster weinig voor het edelmoedige aanbod van hun collega's uit de Amstel „stad". Geketende^ luxe- en „logé-honden". De vaststelling van het hondenkohier geeft iedere keer opnieuw aanleiding tot hilariteit. De klasse waarin een Nieuw- veensche hond ingedeeld moet worden, gaf nimmer last tot moeilijkheden. De werkhonden en de altijd aan een ketting liggende komen in de klasse van 1. Do losloopende- of luxe honden in die van 4.De laatste blijken ver in de meerderheid. Ditmaal stelt de heer Plomp zijn eedgenooten voor een juridi sche moeilijkheid. Voorop zet Z.E.A. dat het hem niet om de knikkers maar om het spel gaat. Spr. heeft n.l. eenigen tijd een hond op proef gehad, doch heeft hem niet gehouden, daar hij een sterke neiging tot kippenroof bij het „gedier te" constateerde, wat hier meer voor komt. Nu spr. zioh 4.belasting voor den roover hoort opgelegd, vraagt hij of dit volgens recht en billijkheid geschiedt. Een dergelijke kwestie heeft de vroed schap nog nooit onder de oogen gehad. De voorz. meent het vreemdsoortige dier als „logé-hond" te moeten aanmerken (gelach). De voorz., uitspraak doende na een gewetensvol onderzoek door den se cretaris in beduimelde papieren, acht den heer Plomp tot betaling van 4. verplicht, ofschoon spr. moet toegeven dat het hard valt voor een dergelijk beest nog belasting te betalen. Winkelsluitingswet. Er komt onder de hamer een verzoek van bijna alle plaatselijke winkeliers, om de winkelsluitingswet zonder wijzigingen in te voeren. De heer Ran is er evenwel sterk tegen dat gedurende de zomertijd de winkels om 8 uur n.t., due 7 uur o.t. 's avonds al gesloten zijn. Besloten, wordt, mits goedkeuring van Ged. Sta ten verkregen wordt, tijdens de zomertijd op de werkdagen, uitgezonderd de Za terdag, het sluitingsuur te bepalen op 9 uur en op Zaterdag 11 uur 's avonds, volgens nieuwe tijd. Een verzoek van de kappers, waarbij met aandrang gevraagd worde van Maan dag t.e.m. Vrijdag het sluitingsuur op 10 uur (n.t.) en voor den Zaterdag op 12 uur (n.t.) vast te stellen, wordt ingewil ligd, mits Ged. Staten niet andors be slissen. Mocht blijken dat de barbiers buiten de voorgeschreven uren parfum, sigaren of andere artikelen verkoopen zoo zal B. en W. van haar bevoegdheid gebruik maken, om de overtreder van de vergunning uit te sluiten. De Dorpsstraat gedeeltelijk vernieuwd. Het plan tot vernieuwing der Dorps straat. dat reeds op de vorige zitting aanleiding gaf tot een gediscussieer in het oneindige, krijgt ook thans ruim zijn tijd toegemeten. Ongeveer drie kwartier blijkt er noodig om het voorstel van B. en W. er door te slepen. Wij willen u sparen van de pleidooien door den voor zitter en den heer Plomp ten beste ge geven, waaronder het aanwezige publiek aanvechtingen van slaperigheid bij zich constateerde. De voorz. zegt langs ver schillende wegen inlichtingen te hebben ingewonnen, hoe de Dorpsstraat volgens de beste en tevens zoo goedkoop moge lijke weg vernieuwd kan worden. Hoe ook aangepakt, er schijnt pl.m. 24.000 voor noodig te wezen, maar dan is men er ook voor een dertig jaren van af. Doch dit kan de gemeente niet, dan on der zeer zware lasten voor de gemeente kas. B. en W. hebben daarom naar een ander plan uitgezien. Bij het sluiten van een leening, groot 5000, zal de ge meente twee zeer slechte stukken in de Dorpsstraat, beide ter lengte van onge veer 50 M. goed kunnen vernieuwen. De kosten hiervan komen op rond f 3100. Verder kan voor 1000 de Stationsweg geasphalteerd worden. B. on W. bereiken hierdoor: a. werkverruiming; b. van de eeuwigdurende aankoop van grind voor den Stationsweg, dat reeds verscheidene gebroken ruiten voor zijn rekening heeft, is men ontslagen. De heer Plomp meent voor dat geld de Dorpsstraat over een veel grooter lengte te kunnen vernieuwen, als men maar niet aan het uitgraven van de on derliggende zwakkere grondlaag begint, heteen volgens hem niet noodig is. De voorz. zegt dat deskundigen toch allen die meening wèl toegedaan zijn. Als de voorz. eindelijk er aan denkt eens te kij ken wat het uitgraven van de derrielaag en het instorten van duinzand kost, blijkt dit slechts 300 te zijn, waarop de heer Plomp zich gewonnen geeft. Met algemeene stemmen wordt het voor stel van B. en W. aangenomen. De salarissen omlaag. Met een grafstem doet de voorz. den raad voorlezing van het schrijven van Ged. Staen, waarbij met ingang van 1 Mei, de salarissen van burgemeeter, secre taris, ontvanger en wethouders met 3 pet. worden verlaagd. B. en W. willen deze lijn ook voor de andere gemeente-a u, I ma ren doortrekken. De heer Plomp vindt deze korting te laag en stelt voor de sala rissen boven 1000 met 5 pet. en die er onder met 3 pet. te verlagen. Het voor stel van den heer Plomp, betreffende het salaris van bovengenoemde ambtenaren, om G. St. te verzoeken deze met 5 pot. te korten, wordt met de stemmen van de heeren Hoogervorst, Bokkestijn, Gróono- weg en Do Geus tegen, verworpen. Een voorstel van den heer De Geus, om de sa larissen van die ambtenaren, waar de raad over kan beslissen, in het geheel niet te verlagen, vindt slechts instemming bij den heer Bokkestijn. Het voorstel van B. en W. van 3 pet. korting over de geheele li nie, wordt aangenomen, met uitzondering van de stemmen van de heeren De Geus en Bokkestijn. Steunregeling voor Mei. Als laatste agenda-punt krijgon we de steunregeling, waarvoor blijkbaar de pu blieke tribune zoo'n sterke bezetting heeft. De voorz. zegt een vergadering gehou den te hebben met de verschillende vakor ganisaties. Harde noten zijn toen ge kraakt, aldus spr. Er bleken plajinen te bestaan tot het houden van een demon stratie, hetgeen spr. een leelijk woord vindt in de mond van een werklooze. Op die vergadering is gezegd, dat er men- schen dood gingen van de honger. Spr. gispt die uitlating, die zeer, zeer sterk overdreven is. In de twee maanden dat er nu geen steun verleend is, is cr zegge en schrijve één persoon geweest, die zich tot do gemeente gewend heeft om 'hulp. Er moot, meer vertrouwen tusschen den raad en de bevolking zijn. Spr. hoort voel go- klaag, maar als het er op aan komt blijkt het nog zoo heel erg niet. Do voorz. weet van iemand die steun trok, maar toch blijkbaar het geld bezat om een piano te koopen. Elders zag spr. bij een steuntrek ker een radiotoestel van ƒ300. Als dat nog kan, gaat men nog niet dood van do hon ger. Bovendien weet men nooit de „doo- den" te noemen, die er gevallen zijn. Dan, aldus de voorz., heb ik meer eerbied voor een werklooze, die zijn huisorgel verkocht om van gemeentesteun gespaard te blij ven. In overleg met de hoofdorganisaties is B. en W. er toch toe gekomen, opnieuw althans voor de maand Mei, een steunre geling te treffen. Bij de eerste steunver- lcening is n.l. aan de reeds langen tijd georganiseerde werkloozen onrecht ge daan, zij het onwillekeurig. Zij, die jaren lang als georganiseerden hun contributie FILMNIEUWS. hebben betaald, hebben zoo goed «.ls niet van do steun geprofiteerd, terwijl «ij die zioh niot organiseerden, of dit uitstelden, tot zij hier als het ware toe gedwongen werden door de omstandigheden, direct aan de „trek" raakten uit do gemeentekas. De nieuwe regeling, waar B. on W. thans moe komen, beoogt op de eerste plaats de georganiseerden te helpen, die dit uit prin cipe deden. Ofschoon de voorz. moet er kennen dat deze regeling zeer sober ge houden is, hetgeen niet anders kan, meent hij dat do vroedschap haar goedkeuring er eenstemmig aan zal hechten. We laten ze hier volgen. Aan werkloozen, die minstens één jaar georganiseerd zijn, en één jaar in de ge meente woonachtig, wordt een gezinsinko men verstrekt van 7.plus een toeslag van 50 cents per kind, tot een maximum van zes kinderen, onder de 14 jaar, zoo dat de uitkeering de som van 10.niot te boven gaat. Zij die over 1931 meer dan 1.200 als inkomon gehad hebben, komen niet voor steun in aanmerking. In overleg met do organisatie, betaalt de gemeente voor den werklooze de contributie tot ten hoogste 50 cents. Met algemeene stemmen wordt de rege ling aangenomen, die echter alleen voor Mei geldt. De poibiok tribune stroomt leeg, als dit punt is afgehandeld. De rondvraag geeft, niets bijzonders. Te ruim kwart over elf kan de voorz. de ver gadering eerst sluiten. MARKTBERICHTEN GRETA GARBO. Greta Garbo, wier loopbaan al6 het ver haal uit een sprookjesboek is, kwam van uit Zweden naar de Vereenigde Staten, als oen onbekende. Haar opkomen tot ster is oen van de allersnelste en misschien ook wél een van de meest romantische, in de geschiedenis der filmindustrie. Drie films waren voldoende, om haar tot een van de meest geliefde favorieten te makon van het publiek, die zelfs in hooger aan zien 6tond, dan de in de Vereenigde Sta ten geboren acteurs en actrices. Miss Garbo's persoonlijke bekoring werd van den beginne af nog vermeerderd door haar absolute afzijdigheid van alles wat naar reclame zweefde, door absoluut niet over zioh zelf te willen spreken, iets, wat in Hollywood nu niet direct eiken dag voor komt. „Ik ben geboren in een huis; ik bon opgegroeid als ieder ander en ik ging niet graag naar school", was liaar antwoord aan een interviewer, die iets wilde weten uit haar kinderjaren. Tot haar zestiende jaar was de eenige aanraking, die zij met de wereld van amu sement liad, een enkele keer eens naar het theater te gaan en veel bezoeken aan bios copen. Toen maakte zij kennis met een ac teur, die haar voorstelde aan den nu ge storven Franz Envall, een vooraanstaande persoonlijkheid in de Scandinavische theo- lerwereld. Hij moedigde haar aan en stelde voor such te laten inschrijven aan de too- neelschool, die verbonden was aan het Ko ninklijke Theater m Stockholm. Dit instituut, dat een rijkssubsidie ge niet, neemt slechts dan leerlingen aan, waaneer zij een proef hebben afgelegd voor een commissie van twintig leden, bestaande uit leeraren van de school, recensenten eu vooraanstaande personen uit do tooneelwe- reld. Na een half jaar voorstudie, deed Miss Garbo examen, met het gevolg dat zij werd toegelaten. Toen zij in haar derde studie-jaar was, vertelde de nu overleden Zweed&che film regisseur Muuritz Stiller aan een van de leeraren, dat hij op zoek was naar men- scheu met aanlog voor do film. De Zwced- sohe filmindustrie was zich aan het uit breiden en hij zocht voor de eerstvolgende door hem te maken film een of twee zeer karakteristieke types. Dit onderhoud was van zeer grooto betoekenis voor haar ver dere loopbaan. Nadat er eenige proeven genomen waren, die uitwezen, dat zij zeer phoLogeniek was, werd haar de hoofdrol toegewezen in „Gösta Berling". De film werd een groot succes in Europa, maar zoo als de meeste films van dien tijd, die in Europa gemaakt werden, drong dit succes niet tot in Amerika door. Het was terwijl Miss Garbo was „uitge leend'' aan de Ufa om op te treden in „Die freudlose Gasse" (De HolLandsche titel was „Stervend Weenen"), dat zij met Stiller in Berlijn een onderhoud had met Louis 13. Mayer, vice-president van de destijds j»as opgerichte Metro Goldwyu Mayer. Het was Mayer te doen om een contract te krijgen met Stiller, doch deze wilde niet naar Amerika gaan, wanneer niet tevens aan Greta Garbo een kans gegeven werd en tuin Stiller te krijgen, werd Greta Garbo dus maar „op den koop toe genomen". Heel eigenaardig en misschien ook wel tragisch ia het dat, terwijl Stiller een absolute mis lukking bleek te zijn en naar Zweden terug keerde, Gerta Garbo tot een ster van de allereerste grootte is geworden. Haar eerste sprekende film was „Anna Christie", waarvan in Holland de Duitsoh- spreke-nde versie werd vertoond. Later werd uitgebracht „Romance" en „Inspira tion", beide Engelsch sprekend, terwijl in heb komend seizoen de vertooningen kun nen worden tegemoet gezien van „Suaan Lenox" en „Mata Hari", waarin zij samen speelt met Rajnon Novarro en „Mensehen in het Hotel", waarin behalve Greta Garbo optreden Joan Crawford-, Juhn en Lionel Barrymore, Wallace Beery, Lewis Stone en vele andere bekende acteurs. Dorothy Earnum, scenario-schrijfster van Metro Goldwn Mayer, die diverse scena rio's voor de Garbo films bewerkt heeft, zegt van haar: „Zij was en is nog steeds een puzzle voor Hollywood. Zij werd som tijds aangezien voor een geraffineerd type, doch zij ia zoo eenvoudig als een kind en schept vermaak in de mec3t eenvoudige dingen. Zij houdt er van lange wandelingen te maken. Zij is nerveus, maar toch tege lijkertijd weer kalm en teruggetrokken". LEIDEN, 9 Mei. Groentenveiling. Per 100 stuks: bloemkool I 10-20, bloemkool II 59, roodekool 2.507.90, savoye- kool 5.1011.50, pieterselie 1.402.50, prei 1.002.40, radijs 2.504.70, krop salade 1.00—6.10, selderie 1.00—2.40, wortelen 1522, rabarber 0.50—1.50, per 100 kg.: kroten gek. 710, peulen 6278, postelein 2534, spinatie 59 wortelen 1216. 10 Mei. Vette Varkens. Aanvoer 728 stuks waarvan 500 zwaar 2123 cent en 2*28 licht 1920 cent. Zouters 1920 cent per kg. levend gewicht. Handel tamelijk vlug. HAZERSW0UDE, 9 Mei. Veiling. Aanvoer 18444 eieren. Prijzen: kippen eieren 2.352.85, eendeneieren 1.50— 2.10 per 100 stuks; hanen 40 oent en kip- ptn 55 cent. Z0ETERW0UDE, 9 Mei. Veiling „Ik leer nog". Aanvoer 7681 eieren. Prijzen: kippeneieren 2.603.30, eendeneieren 2.002.20 per 100 stuks, boter 3752 cent en kaas 1720 cent per pond, kippen 25 70 cent, hanen 412 cent, duiven 17 cent en konijnen 43 cent per stuk. TER AAR, 9 Mei. Centrale Veiling. Sla 0.605.50, vellen 2935 oent, spina zie per 6 kg. 3359 cent, peulen per 10 pond 3.103.90, doppers 3.30, bloem kool C29 oent, aardbeien 1630 cent, postelein per kg. 1724 cent, prei 1.80 2.40, radijs 1.403.30, snijboonen por 10 kg. 10.0010.80, stek 4.10, rabarber 3.904.50. peen per boa 1525 cent. BOSKOOP, 9 Mei. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 25 cent, Golden Ophelia 2037 oent, Marcel Royer 1026 cent, Had ley 5080 cent, Phoebe 4060 cent, Columbia 30—51 cent Butterfly 2552 ceDt, Mac Keiler 5068 cent, Wilh. Kordes 4080 oent, Mad. Ju les Bouohé 4065 ent, Rosalandia 2060 cent, PauTsSoarlet 10—62 oent, Gloria mundi 0.601.30, Ellen Poulsen 50—70 cent, Edith Helen 4580 cent, E. G. Hill 2237 cent, Talisman 2-130 cent, Polyan- tharozen 4060 cent, Florex 5070 oent, Briarcliff 35 cent, Hoover 48 cent, Kiliham 2536 cent. Diversen: Lathyrus 1023 ©t., Viburnum opuluh 916 cent. Tulpen 15 cent. Prins Hendrik 3.80, Clematis Du- randi 41 cent, B-dcmian 3053 cent, Pre sident 2.10, Rhododendron 6071 oent, Anemonen 1523 cent-, Gerbera 80 cent. ALPHEN a. d. RIJN, 9 Mei. Groenten- veiling. Per 100 kg.: spinarie 6.5010, per 100 bos: radijs 3.504.per 100 stuks: kropsla I 5—6.50, kropsla II 3 4.50, bloemkool I 1720, bloemkool II 1415, rabarber 1. VINKEVEEN, 9 Mei. Groentenveiling. Peulen (dunnen) 7280 cent per kg., To maten A 40 oent, B 40 cent en O 25 cent, per pond; Komkommers (groene) le soort 15 cent, 2e soort 11 oent, 3e soort 6 per stuk; Komkommers (gele) le Boort 15—20 cent, 2e soort 12 cent, 3e soort 7 cent per stuk, Bloemkool le soort 1825 cent, 2de soort 1416 oent, 3o soort 10 cent, uit schot 5 oent per stuk; Kropsla le soort 56 cent, 2e soort 24 cent per krop, vel len 1830 cent per kist, aardbeien. 1619 oent per doosje, 610 cent per 10 stuks: rabarber 3 cent per bos, spinazie 37 cent per kg., postelein 1820 oent per kg., sjalotten 47 cent per bos, peen le soort 17 cent, radijs 2630 cent per 10 bos. VEUR, 9 Mei. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort 16.5020.10, 2e soort 12.30—15.90, 3e soort 7.60—10.30, Btek 0.601.50, gele komkommers le soort 15.4019.20, 2e soort 10.5013.80 3e soort 8.00—9.30, stek 0.8O—1.30, kropsla 1 901.20, 2e soort 0.801. stoofsla 35, peen 19.6022.10, bloem kool 13.60—18.50, 2e soort 8—10, uit schot 26, Tomaten (mid.) 33.5036.80 gr. rondo 3-1—36, 2e soort 30.40—32.00, 3e soort 2424.80, bonken *2325, rijp 3435, andijvie 3.505.30, spinazie 14 39 cent, postelein 1820.50, rabarber 56, snijboonen 0.801.10, radijs 2.50 4.20.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7