DINSDAG 10 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 STADSNIEUWS R. K. STUDENTENVEREENIGING „SANCTUS AUGUSTINUS. 39ste Dies-herdenking. De R. K. Studentenvereeniging „Sano- tus Augustinus" alhier heeft gisteren haar 39sten stiehtingsdag gevierd. Traditiegetrouw werd begonnen met 'n gezongen H. Mis, door den moderator, den weleerw. heer R. J. J. Reijnen, opge dragen in de kapel van het St. Elisabeths- ziekenhuis. Na het ontbijt volgde een uittocht der leden naar Allemansgeest, terwijl des middags de feestvergadering in het „Eigen Huis" plaats had. Onder de genoodigden merkten we o.m. op Prof. P. G. Groenen, Unie-moderator, doken A. H. J. M. Homulle, pater mr. E. van der Helm, directeur van het Sint Willibrordu8 Missie-Ooilege te Katwijk aan den Rijn, pater G. Dolle, O.F.M., oud moderator, afgevaardigden van de Unie en van de ziistervereenigingen Carolus Mag nus en Franciscus Xaverius. De praeses van St. Augustinus, de heer Van Velzen, deelde in zijn openingswoord mede, dat felicitaties waren ingekomen ▼an Z. D. H. den Bisschop van Haarlem, van minister Ruys de Beorenbrouck, prof. Aalberse, den rector magnificus der Leid- sche Universiteit prof. dr. J. J. Blanksma, den secretaris van curatoren, mr. P. J. Idenburg, van prof. Keesom en prof. Carp, van pastoor Beukers, prof. van Oppen en pater de Veer S.J., benevens van St. Lau- rentius, S. Olof, S. Vergilius, St. Thomas van Aquino en S. Albertus Magnu3 en van de Ver. voor Vrouwelijke Studenten. DIES-REDE PRAESES V. VELSEN. In de Dies-rede, die praeses van Velzen vervolgens hield, herinnerde hij eraan, dat de vereeniging in het leven werd geroe pen om bevorderlijk te zijn voor de gods dienstige, zedelijke en wetenschappelijke vorming der katholieke studenten aan de Leidsche Alma Mater. Zij heeft dus de taak aanvullend te werken op al hetgeen de universiteit den katholieken student niet geeft. De omstandigheden en verhou dingen, waarin wij thans leven, hebben deze taak veeleer verzwaard dan vermin derd, zooals wel wordt gedacht. Nu er op westensehappelijk gebied een gedegene kennis wordt gevraagd van de intellec— tueelen is het voor den katholieken acade micus eene eerste plicht te zorgen, dat hij zich ontwikkelt tot een volwaardig prin cipieel katholiek, om zoo rijk mogelijk te kunnen werken in zijn latere positie met zijne capaciteiten en zijne wetenschap, thans gerugsteund door de kracht van zijn geloof. Van een bescheiden plaats op den ach tergrond van het maatschappelijk leven hebben onze ouders zich door harden en energieken strijd een waardige plaats bevochten in het maatschappelijk bestel. Van de studenten wordt nu dan ook niets anders verwacht dan dat zij, straks als af gestudeerden met alle reden aanspraak erop kunnen maken deze plaatsen in te nemen. Stilstand is het begin van verval. Met deze gedachte voor den geest dienen de studenten ervoor te waken, dat zij niet in traag welbehagen beschouwen wat reeds is bereikt. Zij moeten zich ontwikkelen tot supe rieure katholieken en niet tevreden zijn met het twijfelachtige van den middelma- tigen mensoh. De middelmatige heeft niet de kracht een eigen standpunt te bepalen en leiding te geven. Uit vrees voor over drijving druft hij de gevolgtrekkingen niet aan van zijn principe, zoo hij er een heeft. Spr. wijst er dan op, dat de studenten zich in de heerlijke jaren van het student zijn tot karaktervaste persoonlijkheden dienen te ontwikkelen. Zooals zij zich in de kleine studentenmaatschappij hebben betoond, zoo zullen zij ook later, zij hot dan met eenige verandering, op hun po sitie in de groote maatschappij staan. Wat het vereenigingsleven betreft merkt spr. op, dat het milieu zal zijn wat de studenten als samenstellende leden er zelf van zullen maken. Het academisch studentendom, gekenmerkt door bierpot- ten, pijpen en litteekens, kennen wij al leen nog maar uit de overlevering. Wol zijn er nu echter, die leven als in een woestijn van teruggetrokkenheid en zich gedragen als Puriteinen met stugge ge zichten en een even stugge ziel. Ook St. Augustinus kent dezulken en daardoor valt voor een gedeelte een latent vereeni gingsleven te bespeuren. Daarom wijst spr. op den plicht der studenten hun krachten te geven tot bloei van de studentenver eeniging. Spr. eindigde tenslotte met een terug blik op het vereenigingsleven in het afge- loopen jaar en wekte op den volgenden dies ter gelegenheid van het achtste lustrum tot een kroonjaar to maken. REDE DR. P. C. DE BROUWER. Hierna verkreeg dr. P. 0. de Brouwer, leeraar aan de R. K. Leergangen en het R. K. Lyceum te Tilburg, het woord, om te spreken over: „De bezinning op het wezen van den katholieken student". In de inleiding tot zijn onderwerp wees dr. d® Brouwer op den „geest", zooals de oude Grieken dien reeds ontdekten en den „Al-geest'' uit de nieuwere en nieuw ste tijden en besohouwt dan den geest van den katholieken student, om dien te on derscheiden statisch en dynamisch, of, in horizontale en in verticale doorsnee. 't Is wel klaar, dat het katholieke ge loof en dat ook de katholieke zedenleer algemeen-geldende dingen zijn, objectief bezien, voor alle menschen eender. Maar 't is evenzeer klaar, dat hot katholieke geloof en de katholieke zedenleer eerst waarde krijgen, als ze uit het objectieve naar het subjectieve worden getranspo neerd. Met andere woorden: het katholi cisme moet uit de abstractie weg, moet bij ons bloed en leven zijn of worden. De geloofsbeleving stempelt naar waarheid tot katholiek student. Niemand zal het betwijfelen, veel minder het bestrijden, dat die geloofsbeleving een eigen werkzaamheid is van het individu. Uit persoonlijke strijd, uit persoonlijk be sef en persoonlijken wil, door zelf-opvoe- ding wordt dat katholicisme in ons werk zaam. Die geloofsbeleving wordt eerst hecht, wanneer ze tot vaste levensgewoon ten leidt. De philosophen en ook de theo logen gebruiken hier het woord „habitus'*. Spr. weidt hierna uit over den familie geest, zooals de Brabantsohe schrijver Rei- nier Snieders een beschrijving geeft van het Vaderhuis, van het Brabantsche, ka tholieke Vaderhuis: Waar, zoo zegt hij, van oudsher wonen de mijnen, van ouder tot ouder, van kind tot kind, altijd bezield met denzelfden geest. De geest van het vaderhuis dient niet te verouderen, noch die van onze streek, ook wel genoemd volksgeest, provincie geest. Als men spr. dan provincialisme verwijt, dan zegt hij desondanks, dat die geest toch bestaat. En er kunnen niet al leen minderwaardigheden, maar ook gees telijke waarden aan zijn gekoppeld. Te vens gaan we ons dan bezinnen, dat wij dien geest moeten cultiveeren. Boven alle waarden stijgt ver uit het godsdienstige leven, onze katholieke ge- loofspractijk, d.i. levend geloof. Eerst als het geloof levend is, is het echt geloof. Eerst als het geloof echt is, is het leven en levend. En als het leven is, dan leidt het tot „habitus", tot levensgewoonten. Eerst als het levensgewoonten heeft ge vormd, wordt dat geloof van „echt" ook „hecht". Die katholieke levensgewoonten nu moet weer ieder individueel wezen, iedere af zonderlijke mensch dus, op zichzelf ver overen. Maar de gemeenschappelijke geest, de provincie-geest, geeft aan die le vensgewoonten een bepaalde kleur. En zoo kennen we, al is ons geloof en onze zede- leer nog zoo' één, terecht spieken b.v. van een Hollsndsch, een Brabantsch, een Lim- bnrgsch geloof. Wat vervolgens den horizontalen door snee in den geest van de katholieke stu denten en de statische beschouwing be treft, zegt spr., dat de geest, het eigen we/en van de godsdienstige levensgewoon ten ook bij de van alle kanten bijeengeko men katholieke studenten aan een Neder- landsche universiteit, dient bewaard te blijven. Dat de katholieke student het respect moet bewaren voor de katholieke levens-uiting bij den ander, vooral dat hij de eigen-gekleurde katholieke practijk in tensief moet maken. Ten aanzien van den verticalen door- sneo, merkt spr. op, dat ieder, die in aan raking is geweest met den katholieken stu dent van twintig jaar of minder terug en den student van nu eenipszins heeft ge voeld, verbaasd staat over de verschui ving, over den groei, over de dynamiek van dien geest. De kath. student van thans is strijdlustiger-naar-buiten, innerlijk vro mer. intransigenter, absoluter van levens houding. Zij zullen tevens de nog niet be- wogenen medetrekken en het zich-gebon- den-weten aan de maatschappij doet meer contact hopen van de afgestudeerden met ons volk, dat naar leiding en voorgang van de intellectueelen vraagt. Maar daarvoor is er actie, beweging noodig onder de studenten. Geen laffe luiheid, geen loome lamlendigheid, daad en beweging is het levenspostulaat voor allen. Dit herdenkingsfeest is een bewust wording van de beweging, het dient een bezinning te zijn op den studenten-geest en een energie-opwekking voor sterker be weging. Spr. wenschte S. Augustinus geluk en hij bad van S. Augustinus weg: alle rust. De praeses van S. Aug. dankte hierna dr. de Brouwer voor zijn interessante rede, waarna deze herdenkingsbijeenkomst werd gesloten. I Des avonds werd een gemeenschappelijk i maaltijd gehouden, niet zooals vroeger in 1 Maison Bruyns, doch in" het „Eigen j Huis". HET PINKSTERMYSTERIESPEL VAN DE GRAAL. Het is nagenoeg aan heel katholiek Ne derland bekend, dat op den 2den Pinkster dag „de Graal" met 10.000 leden het myste riespel „Pinksterzegen" zal opvoeren. Maar de bekendheid is echter nog niet alles en ook onder de Katholieken, loopen de ge dachten en meeningen hierover nog al uit een. Vele vinden het een waag, anderen wachten kalm af op de dingen die komen zullen, weer anderen begrijpen niet, waar dit alles naar toe moet en vinden de jeugd van thans toch wel wat al te lawaaierig en schudden bedenkelijk het hoofd. Dan zijn er nog, die heusch wel zullen zorgen een plaatsje te krijgen, want daar willen ze graag naar toe, het zal best interessant en aardig wezen zoo'n spel door 10.000 jonge meisjes gespeeld. Ach Lezer(es) als ge u toch eens de moeite gaf hier dieper +yp door te denken en zoo maar niet in het wilde weg uw gedachten of meeningen hierover aan anderen mede te deelen. Ais u dit alles bestudeerde met de goede wil, die on® bezielt naar het streven en het be reiken van ons ideaal, dan zoudt u tot de ontdekking komen, dat aan deze waag of aan deze schijnbaar uiterlijke vertooning meer vast zit dan u tot nu toe gedacht hadt. Denkt u, dat wij, jonge vrouwen, voor alleen een waagtoertje zooveel over had den of om eens gezien en besproken te wor den, al die moeite en zorgen op onze hals haalden? Denkt u, dat het voor een Graallid geen offer kost om aldoor maar-weer-trouw en vol animo de repetities bij te wonen?, dat wij, Graalleiders, wanneer niet iets hoogers ons riep, dit alles zouden volhouden en met de tanden op elkaar, door doet werken tot het einde toe? Wij werken en hebben er alles en nog eens alles voor over, omdat God ons roept, omdat we weten en begrijpen dat er ge werkt moet worden, Jezus staat voor ons ons, roept en \Taagt ons. En wie dit gebaar en deze stem eenmaal heeft gehoord, kan er niet aan weerstaan. Ons heeft een apos telwoede te pakken, omdat we inzien en begrijpen, dat het in de toekomst een wed strijd zal worden op leven en dood. Kijkt om u heen, het communisme wint overal veld, ook in ons land. Laten we toch met kalm blijven zitten en ons gerust stellen, of onze oogen voor het gevaar sluiten; maar inzien hoe fel de strijd woedt tus- schen hemel en hel. Ons spel is niets dan een kleine episode uit dien strijd. Vooruit dan, wij minnen en zullen 't dus winnen, Wij hebben ons hoofd niet met stelsels verward, Wij voelen den Geest en de Liefde van binnen: En dragen den Christus nu vol in ons hart. Vraag het aan menschen die het weten kunnen en u zult overal hetzelfde antwoord krijgen. Weet u dat de communistische jeugd, die toch ook onze broeders en zus ters zijn, voor heel hun leven en eeuwig heid lang bedorven en opgevoed worden? Moeten we dat zoo maar aanzien? „Is Jezus mm niet voor allen verrezen". O ja, we weten wel, volmaakt zal ons werk heelemaal niet zijn, maar iedereen zal er toch in weten te vinden en in zich hooren de roep van 10.000 katholieke jonge vrouwen, die weten wat het hun waard is voor Jezus te getuigen. Dit alles wordt niet geschreven opdat u zult zeggen: „wat een flinke meisjes zijn dat", of „wat geweldig en hoe durven zij het aan*'! Neen dit is geschreven, omdat wij, Graal- leden, er op rekenen, dat alle Katholieken van Nederland, na dit gelezen te heben, tot het besluit zullen komen, dat zij on3 zwak pogen moeten bijstaan en steunen met hun gebed. Pinksterzegen is niet voor Am sterdam alleen, niet voor Holland, ook niet voor Nederland, maar voor de geheele we reld. Smeek God met ons, en vraag Hem, dat Pinksterzegen uit liefde door 10.000 jonge vrouwen tot God en on-zen even naaste in studie genomen, m alle opzichten slagen mag, opdat de Graal door de liefde moge komen tot de wereldbekeering. Wat ons streelde of ons griefde, Jezus lijden is blinde liefde, Graalleus wordt de liefde blind! Liefde alles overwint. Gouden huwelijksfeest. Het echtpaar J. van Gemert-W. Uljee, woonachtig St. Jacobshofje 14 op de Doeza- straat, hoopt binnen enkele dagen het gou den huwelijksfeest te herdenken. Morgen gaan de bruidsdagen in. We twij felen er niet aan, of het zal den gouden jubilarissen in deze dagen niet aan be langstelling ontbreken. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving: 6012. Mai son „Modern", Noordwijk aan Zee, Hoofd straat 95, dames- en heerenkapper. E.: G. J. Kloekke, Noordwijk aan Zee. W ij z i g i n g 2941. Coöp. Boerenleen bank te HazerswoudeKoudekerk, Ha- zerswoude, Rijndijk A 160. 2e Voorz.: A. B. Verkley, thans benoemd tot le voorz. Be stuurslid: A. J. de Jong, thans benoemd tot 2e Voorz.; Lid Raad van Toez.: A. van Egmond, benoemd tot Voorz. Raad van Toezicht. In de gisteravond gehouden vergadering van de Leidsche Esperantisten-Vereeniging „Pacen" aid. van de Nederl. Esper. Ver. „La estonto estas nia" is het bestuur als volgt samengesteld: P. J. Hoope, voorz.; J. de Ren, vice-voorz.; mej. A. Harthooru, Breestraat 20, secretaresse; G. G. Span jaard, penningm.; mej. J. C. Korswagen, Voorschoten, algem. adjunct. In een der bovenzalen van Café Restau rant „de Harmonie", Breestraat alhier, gaf de Leidsche Dames-kapclub wederom een demonstratie in moderne dameskapsels. Te ongeveer 9 uur riep de voorzitter, de heer F. J. Cornelisse, den aanwezigen een woord van weikom toe, waarna de heer H. H. de Weert uit den Haag, directeur der Haagsche Vakschool, een aanvang nam met het- demonstreeren van drie watergolfkap- sels oma. het „Coup de Vent (windvlaag kapsel). Dat men bier met een waar kunste naar in het damesvak te doen had, bleek overvloedig door het door hem naar voren gebrachte. Zijn werk werd dan ook aan het einde beloond met een applaus, waarna de voorzitter den demonstrateur namens aan wezigen dank bracht voor diens bereidwil ligheid en den leerrijken avond,' terwijl hij hem tevens een tot weerziens toewensohte. Gemeentelijke Aankondigingen Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat F. Hofenk, alhier, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van een verlof A voor den verkoop van zwak^alcoholischen drank in het klein, in het gebouw staande in den Leidschen Hout, alhier. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 10 Mei 1932. AGENDA LEIDEN. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag. Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.308.30 uur. Woensdag. R. K.- Metaalbewerkersbond, afd. Leiden, Bondsgebouw, 8 uur. Woensdag, R. K. Rijtuig- en Wagenmakers patroons vereeniging St. Joseph, „Concordia", 4 uur. Donderdag, Zitting van „Sancta Veronica", Pieterskerkkoorsteeg 15, 35 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 9 tot en met Zondag 15 Mei a.s. (len Pinkster dag) waaargenomen door apotheek C. B. Duijster, N. Rijn 18, telefoon 523; Maan dag 16 Mei (2en Pinksterdag) neemt waar apotheek: P. du Croix, Rapenburg 9, telefoon 807. T00NEEL. De privé-secretaresse. N.Y. Ver. Rotterdamsch Hofstad Too- neel. Een heerlijk genoeglijk blijspelletje, dat het Hofstadtooneel ons gisteren bood. Een hyper-moderne bakvisch waar voor men geen beter type zou kunnen kie zen dan juist Annie v. Ees wordt door haar wanhopige tante ondergebracht bij een fabrieksdirecteur (Dick v. Veen) als privé-secretaresse. Ongelooflijk, zooals de ondeugende jongedame daar de bloeme tjes buiten zet en van het directie-kantoor een „leuken boel" maakt. Ondanks een aanval van ijver, krijgt de ondeugende privé-secretaresse ten slotte haar ontslag, maar alleen in haar zakelijke kwaliteit, want op het ontslag volgt tevens haar aanstelling tot levenslange „privé-secreta resse" als de vrouw van den directeur. „Daar was immers alles om begonnen", zeide Juliette Roos, de oolijke tane van de stoute bakvisch. Er is gisteravond door het vrij talrijke publiek onbedaarlijk ge lachen en de uitvoering is een werkelijk succes geworden op de eerste plaats voor Annie van Ees, in welk succes de andere acteurs en actrices welverdiend mede deelden. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: doctoraal-examon geneeskunde do bee- ren J. L. M. de Welf (den Haag) en I. Hoo- gendam (Schiedam). UIT DE OMGEVING WASSENAAR. Naar de Encycliek-meeting. Voor deelname aan de Gew. Encycliekmeeting te Voorschoten op Maandag 16 Mei a.s. (2e Pinksterdag) zullen wij een auto- en fiets tocht organiseeren. Zij, die hieraan wen- sehen deel te nemen (óók Jozefgezellen kunnen zich opgeven bij den bode of tot uiterlijk Donderdagavond 12 Mei bij den secretaris, Havenplein 8. De kosten voor den autotocht bedragen f 0.50 per persoon. Vertrek vanaf het Patronaat, precies één uur n.m. Het Bestuur. WOERDEN. Jubileum. Heden herdacht de heer J. Nap alhier, onder groote belangstelling zijn 40-jarig jubileum als klerk bij het no tariskantoor van notaris Jhr. P. J. van Winter alhier. Het echtpaar G. de Vries-Verkeul al hier, hoopt op den 19en Mei a.s. het gou den huwelijksjubileum te vieren. „Crisis"-wedstrijden. Ten bate van het crisis-comité zullen op 2en Pinksterdag wederom eenige voetbalwedstrijden wor den gespeeld. V.E.P. I speelt te 2 uur een wedstrijd tegen Semper Avanti I om een sierkruis. In meerdere ontmoetingen is deze wed strijd altijd een zeer fraaie gebleken te zijn. S. A. is een beproefde tegenstander, Te half vier spelen twee eerste klassers n 1. H.M.S. I en E.M.M. I (resp Zuilen en Hilversum) om een beker. We twijfelen er niet aan, of er is op het V.E.P.-tcrrein aan den Utrecbtschft Straatweg 2en Pinkster dag een groote toeloop van publiek. RERUM NOVARUMDAG TE VOORSCHOTEN. De jaarlijksche encycliek-viering van den Kring Leiden van den Ned. R.-K. Volksbond, heeft dit jaar plaats te Voor schoten, op Maandag .16 Mei a.s, 2den Pinksterdag. Om te voldoen aan den wensch, geuit op de 1.1. gehouden bestuursraad-vergade ring, waar zoowat 80 bestuursleden van de verschillende vakafdeelingen aanwezig waren, trekken de deelnemers uit Leiden in optocht met de muziekvereeniging „Pe- rosi" voorop naar Voorschoten. Het ver trek is bepaald uiterlijk kwart over twaalf vanaf het Bondsgebouw de te volgen weg wordt nog nader bekend gemaakt. Om nu de deelname vanuit Leiden zoo groot mogelijk te doen zijn, heeft het Bondsbestuur besloten, om de deelnemers welke met den optocht meegaan, een gra tis programma uit te reiken. Dit geldt dus alleen voor de leden, welke achter „Pe- rosi" met ontplooide banieren naar Voor schoten gaan. Tijdens den optocht worden de programma's uitgereikt. 's Avonds komen de deelnemers weer met muziek in de stad terug, en gaan gezamenlijk naar het Bondsgebouw. Het vertrek uit Voorschoten is bepaald op 5 u. De banierdragers worden verzocht voor twaalven aan het Bondsgebouw te zijn, om de vaandels in ontvangst te nemen. Volksbonders, die Rerum Novarum-dag moet slagen. Nu „Perosi" meegaat blijft niemand thuis. Het bestuur rekent op U. Gisternamiddag omstreeks half zeven was de 20-jarige H. J. D. in het Pioen hof aan den Morschweg aan het voetbal len, toen hij door een agent van politie werd betrapt. De jongeman weigerde zijn naam op te geven, waarom de agent hem ondanks verzet meenam naar het politiebureau. Ook de moeder van den jongeman bemoeide zich met het geval en verzette zich eveneens. Ook tegen haar zal procesverbaal worden opge maakt. Door de politie alhier is aangehouden H. J. S. terzake van diefstal van een rijwiel te Oudewetering gepleegd. De aangehoudene is ter beschikking gesteld van den burgemeester van Alkemade. De directie van het Rijksmuseum van Ethnografie maakt bekend, dat de ten toonstelling van personalia betrekking hebbende op jhr. von Siebold openge steld blijft tot en met Zaterdag 14 Mei. Uit het voorgtezet politie-onderzoek is gebleken, dat W. C. B., die j.l. Zaterdag onrechtmatig postwissels ter waarde van 80.ten postkantore trachtte te in nen, doch daarna gearresteerd is, de-ze postwissels vervalscht heeft. Hij is naar Arnhem* overgebracht, daar hij er van verdacht wordt ook daar met valsehe postwissels to hebben geopereerd. De dienstplichtigen der lichting 1926, van het 6e regiment veld-artillerie, niet af komstig van het voormalig regiment ves ting-artillerie, komen, naar de „N. R. Crt." meldt, als volgt voor herhalingsoefeningen onder de wapenen, te Leiden: de onder- oxiicieren-auiuiixistiateur van 14 Juni t.m. 7 Juli, de overige onderofficieren van 26 Mei t.m. 18 Juni en van 9 Juni t.m. 2 Juli; de korporaals en soldaten in 4 groepen en wel te Leiden van 17 Mei t.m. 2 Juni, van 2 tan. 18 Juni, van 10 t.m. 26 November en de legerplaats bij Oldebroek van 16 Juni t.m. 2 Juli. Op eenige bouwterreinen in den Room burgerpolder, toebehoorende aan de Leid sche maatschappij voor onroerende goede ren, heeft een van de crediteuren van de maatschappij beslag gelegd aldus maakt de „N. R. Crt." van hedenochtend wereld kundig. Naar wij vernemen zal hoogst waarschijn lijk reeds binnen enkele dagen het beslag worden opgeheven. Hedenmorgen te 11 uur werd door den Directeur van Gemeentewerken op diens bureau aanbesteed het leggen - van hoofd riolen in den Morschweg en den Lage i Morschweg met een nooduitlaat in den Rijn I bij Njord en een uitmonding in den Rijn bij den Nieuwe Rijnzichtweg. Fngeschreven was als volgt: G. A. Koning, Voorschoten f 35.600; Fa. v. d. Geer en Stuifzand f 26.444; Fa. Mar- cejis en Heemskerk f 34.361; N.V. v/h W. Visser en Zn., Wassenaar f 27.700; Fa. Ver- heeren en Co., Rotterdam f 29.399; v. Pa- rera's Aann. Bedr., Amsterdam f 26.242; B. Godschalk eu Co., Eindhoven f 34.873; Lin- sel, Soestdijk en Oldenkamp, Leiden f 37.400; J. Pleyt, Assendelft f 31.968; Fa. Dina en Zn., IJmuiden f 26.299; Fa. Boere- ma, Bussum f 39.800; Fa. Beyker, Haarlem f 40.800; Fa. Houtgraaf en Bolsebroek, Bloemendaal f 29.040; Fa. Avius, Assen delft f 33..400; Fa. Timmers, Assendelft f 19.615; Fa. Sanders, Rijswijk f 39.800; De Later en Meyers f 38.750; W. Snoekes en Co. f 29.100; Fa. Bakx en Steenkist, Haarlem f 41.800; Fa. Sanders en Co Gouda f 24.160 Verder werd aanbesteed: het uitvoeren van sloot dempingen en rioleerings- en be- stratingswerken aan en ten oosten van den Zoeterwoudschen weg. Ingekomen was als volgt: Fa. Timmers f 11.554; Fa. Sanders en Co., Gouda f 9243; N.V. Godschalk, Eind hoven f 11.873; Fa. Zoeteman, Brielle f 8700; Fa. Hoogstraten f 7150; Fa. Snoe ken en Co. f 9500; Fa. Warnaar f 7440; Fa. Bakx en Steenkist, Haarlem f 10.436; N.V. W. Visser en Zoon, Wassenaar f 7640: Fa. Bronknorst, Den Haag f 11.222; Fa. Mar- celis en Heemkerk f 9949; E. Verheczcn on Co., Rotterdam f 9777; v. d Geer en Stuif zand f 6425; A. de Roode, Haarlem f 10.410. j Waar geen woonplaats vermeld, is doze Leiden.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2