DINSDAG 10 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN ALPHEN a. d. RIJN De Raad kwam gisteravond in openbare vergadering bijeen. Voorzitter: burgemeester dr. Lovink. Afwezig de heer Ten Cate Brouwer. Na opening en lezing van het gebed wor den de notulen goedgekeurd. 1. Onderzoek van den geloofsbrief van den heer P. J. Koelewijn als lid van den Raad. De geloofsbrieven werden in orde be vonden, waarna de heer P J. Koelewijn als raadslid werd geinstalleerd. De heer Koele wijn legde de belofte af. Op de vragen van den heer Van Kleef in de vorige vergadering gesteld inzake de noodslachtplaats, antwoorden B. en W. het volgende Het onderzoek is beëindigd. In een on belangrijk geval is onregelmatigheid ont dekt. De schade is vergoed. Maatregelen zijn genomen voor betere controle; sinds dien zijn geen onregelmatigheden meer ge constateerd. Op een verzoek om beschikbaarstelling van een schoollokaal als repetitielokaal voor ,.De Loïstem" en „Excelsior" stellen B. en W. voor afwijzend te beschikken, om dat er geen behoefte is aan een dergelijk lokaal De heeren Den Uyl, Verdonk en Ruting betoogden, dat er in Aarlanderveen wel degelijk behoefte aan een lokaal bestaat. Het verzoek werd tot een volgende ver gadering aangehouden. Cursussen voor werklooze arbeiders. Een adres was ingekomen van werklooze ongehuwde arbeiders, waarin verzocht werd voor hen ontwikkelings-cursussen in het leven te roepen en ook materieele steun te verleenen. De voorzitter merkte op, dat het wachten nog is op een schrijven van den Minister. De heer Den Uyl zeide, dat reeds een jaar geleden door den Minister deze zaak bij de gemeente is aanhangig gemaakt. Spr. heeft de indruk, dat B. en W. deze zaak niet steunen, toch wordt de toestand on houdbaar. Ook wat de steun betreft, is spr. het niet met de houding van B en W. eens; wat in andere gemeenten mogelijk is, moet ook in Alphen mogelijk zijn. Het ant woord van het Ministerie behoeft toch niet te worden afgewacht; het gemeentebestuur kan toch reeds beginnen. De voorzitter antwoordde, dat hij mor gen persoonlijk bij het Ministerie zal infor- meeren. Heb college is ook van oordeel, dat in deze wat gedaan moet worden. 2. Voorstel van B. en W. tot aankoop van rentegevende eigendommen ten behoe ve van het Waarborgfonds in zake Woning bouw. De heer Koren drong aan op verlaging der woninghuren. De voorzitter antwoord de, dat ook hier het Rijk moet ingrijpen. J)e heer Den Uyl verwees naar de actie van het gemeentebestuur van Sliedrecht. De voorzitter zal hiernaar informeeren. Het voorstel werd goedgekeurd. 3. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de regeling voor de belegging en opneming van kasgelden door den Gemeente-Ontvan ger. De heer Boeren stelde voor het risico te verdeelen door het geld bij twee banken te beleggen. De voorzitter antwoordde, dat er geen risico is, omdat voor de gelden in reke ning-courant fondsen worden gegeven. Het voorstel werd goedgekeurd. Zondags de winkels dicht. 5. Voorstel van B. en W. tot vaststelling eener verordening op de Zondagssluiting voor winkels. B. en W. stellen voor de Zondagsluiting te handhaven. De heer Den Uyl gevoelde ervoor enkele branches toe te staan op Zondag eenige uren open te zijn. De voorzitter antwoordde, dat er, naar gebleken is, door de winkeliers geen prijs op wordt gesteld. De heer Boeren zeide, tegenover dit vraagstuk vrij royaal te staan. Waar ech ter bijna geen winkelier prijs stelt op open stelling, zal spr. voor het voorstel van B. en W. stemmen. Het voorstel-den Uyl werd ingetrokken. Het voorstel van B. en W. aangenomen. 6. Voorstel van B. en W. tot toepassing van een tijdelijke korting van 3% op de jaarwedden en belooningen van het ge- meentepersoneel met ingang van 1 Mei 1932 voor zoover die jaarwedden en loonen door den Raad of krachtens door dezen vastgestelde regeling, zijn bepaald Z.h.st. aangenomen. 7. Benoeming van 2 leden van het Alge meen Armbestuur (liet betreft hier uitbrei ding van het aantal leden van 7 op 9). De heer Den Uyl betreurde het, dat geen arbeider in politieken zin als lid wordt voorgedragen. Er wordt wel een ar beider in economischen zin voor ge dragen, maar daarmede is spr. niet vol daan. Waarom mocht dit geen sociaal-de mocraat zijn Weth. Sprey protesteerde tegen deze op vatting. Er zijn gelukkig tal van arbeiders, die het met de beginselen van den heer Den Uyl niet eens zijn. De heer Verdonk stemde met het betoog van den heer Sprey in. De heer Den Uyl noemde de leden van Patrimonium en van den Chr. Werkmans bond „slippendragers van de reactie"', wat de instemming der publieke tribune weg droeg. De voorzitter richtte een waarschu wing tot het pubiek zich rustig te gedra gen. De heer Koelewijn, het nieuwe soe. dem. raadslid beval aan de candidatuur van den heer J. N. Engelsman. Gekozen werd de heer J. O. de Muyen imet algemeene stemmen en de heer A Ver meulen met 11 stemmen; 4 stemmen wer den uitgebracht op den heer Engelsman en 1 op den heer Van der Ent. 8. Benoeming van een ambtenaar van den burgerlijken stand in verband met de vaca ture welke is ontstaan door het overlijden van den heer J. van Leeuwen. Aanbevolen worden de heeren: 1. G. M. Herngreen; 2. W. A. Lam. Gekozen word de heer G. M. Herngreen. 9. Voorstel van B en W. tot vaststelling eener nieuwe regeling voor het verleenen van ondersteuning aan onvrijwillig werk looze arbeiders. Lagere steunuitkering gedu rende de zomermmaanden. Bij deze regeling worden lagere steunbe dragen voorgesteld. Voor de uitgetrokkenen uit een werk- loozenkas wordt de steun voor gehuwden en ongehuwde kostwinners verminderd van f 11.tot f 9.en voor de kostgangers van f 6.75 tot f 5.50 en voor de reglementair nog niet rechthebbenden, dubbel uitgetrokke nen en ongeorganiseerden voor gehuwden en ongehuwde kostwinners van f 10.tot f 8.en voor de kostgangers van f 6.op f 4 75. Een adres te dezer zake van de drie Ar beiders-organisaties werd reeds in de krant gepubliceerd. De heer Koelewijn betreurt het, dat B. en W. met geen enkel cijfer aantoonen de noodzakelijkheid van deze verlaging. De heer Van 't 'Friet vond de steun toch al niet hoog en de sprong omlaag te groot- Spr. zou voor de verlaging een middenweg willen voorstellen en niet f 2.maar f 1. aftrekken. De heer Van Kleef achtte ook het steun bedrag, dat werd uitbetaald, te veel om van te sterven en te weinig om van te leven. Wij bewegen ons in een Christelijke samen leving en dat moet zich uiten in het wel doen. Spr. kan zich niet met het voor stel vereenigen. De heer Boeren kan zich indenken, dat dit voorstel de gemoederen van de be trokkenen in beweging heeft, gebracht. An derzijds moeten B. en W rekening houden met de betalings-capaciteit van de ge meente. De commissie heeft zich met ver laging der uitkeeringen vereenigd, maar een hooger uitkeering voor de groote gezin nen is daarbij niet tot oplossing gekomen. Spr. heeft een lichtpuntje ontdekt. De daling van het belastbaar inkomen doet. zich thans in de gemeenteka-s veel minder gevoelen dan vroeger, dank zij de finan- cieele regeling tusschen Rijk en gemeente. De gemeente heeft een constant inkomen van f 110.000. Wil spr. daarmede zeggen, dat wij maar moeten leven uit de korf zonder zorg? Integendeel. Maar een beroep op daling der inkomens motiveert nog niet, onze groote gezinnen «liet wat meer te geven dan hier wordt voorgesteld. De nood is daar het meest nijpend. Spr. stelt, voor de gezinstoeslag te verhoogen van f 0.75 op f 1.—. Al blijft het diep teurrig, dat zoovele vol- waardigen niet in hun onderhoud kunnen voorzien, toch kan spr. zich niet geheel ver eenigen met de gedachte, dat dit steungeld niet-economisch is. Praktisch wordt dit geld weer uitgegeven ter plaatse, waardoor de middenstand kan blijven bestaan, die weer door belastingheffing bijdragen in de cri- siskosten. De huren moeten omlaag. Spr. betreurt het, dat de woninghuren onveranderd bleven, terwijl de inkomens van arbeiders en kleine burgers achteruit liepen. De bouw van volkswoningen staat bijna geheel stil. Wat kan de gemeente in dit stadium doen? Is 't niet mogelijk, dat B. en W. een vergadering van huiseigena ren beleggen en daarin aandringen op huurverlaging. Indien geen verlaging door overleg kan worden verkregen, zou spr. een voorstel van B. en W. wenschen voor actie ve woningpolitiek, namelijk woningbouw door de gemeente. De heer Den Uyl kon zich met dit voor stel niet vereenigen; men kan er het aller noodzakelijkste niet van koopen. Door dit voorstel komen B. en W in strijd met de Armenwet. Een groote schare wordt gedre ven tot pauperisme. De steunregeling stak reeds ongunstig af bij gemeenten in de naaste omgeving. Spr. wees op de gemeen ten Boskoop en Waddinxveen. Van wette lijke maatregelen tot verlaging der huren is nog niets te bespeuren. Als deze regeling wordt geaccepteerd, zal het Burg. Armbe stuur moeten bijspringen, wat de gemeente thans wil uitsparen. Dit voorstel zal het verzet sterk aanwakkeren en spr. zal niet schromen dit verzet te organiseeren. De heer Koren was er ook voor de oude steunregeling te handhaven. De voorzitter antwoordde, dat B. en W. dit voorstel niet voor hun pleizier doen. Hoe zorgelijk de toestand is. Uitgegeven is van 1 Januari30 April steunverleening f 22171.50, De steun verleening van 1 Mei—1 September wordt geraamd op f 2000.— per week. Het aantal ingeschreven is gestegen tot 712 (vanmorgen zijn er weer 47 bijgekomen), waarbij liet vermoedelijk niet zal blijven. De steunverleening wordt dus van 1 Mei— 1 September geraamd op f 34 000. Het Rijk zal hierin bijdragen f 13.750, zoodat voor steunverleening voor dt gemeente komt f 43.000. Aan werkverschaffing is van 1 Jan.—30 April uitgegeven f 44.660. Ge raamd wordt van 1 Mei1 Sept. een bedrag van f 19.800. Hierbij gevoegd de onkosten aan schippers enz. ad f 3000. geeft een ge- zamelijk bedrag aan werkverschaffing van f 67.000. Hiervan komt voor rekening van de gemeente, na aftrek van de Rijksbij dragen en overschrijving kapitaaldienst f 13.000. Op den gewonen dienst komt van 1 Jan. 1 Sept.: steunverleening f 43.000, werk verschaffing f 13.000, burgerlijk armbestuur f 6000, werkloozenkassen f 5000, tezamen f 67.000. Op de begrooting is voor het geheele jaar geraamd: steun f 10.000, werkverschaf fing f 15.000. Aan uitkeering uit de bedrijven, waartoe de Raad besloot, komt daarbij f 40.000, zoo dat op 1 September a.s. de gemeente voor een tekort staat van f 2000. Na 1 September zullen daar nog bij ko men een kleine f 50.000 voor steun en werk verschaffing in de maanden 1 Sept.31 Dec., welk bedrag dus ongedekt is. Een nader voorstel tot dekking van het tekort van f 50.000 zal de Raad te zijner tijd berei den. Dit bedrag is geraamd met de ver wachting, dat de werkloosheid niet sterk zal toenemen, maar de mogelijkheid van meerdere decepties is hier niet uitgesloten. Ook moet er rekening mede gehouden wor den, dat de steunverleening op 1 Jan. 1933 niet afgeloopen is. Volgend jaar zal op de reeds verminderde begrooting een bedrag van f 100.000 moeben worden genoteerd. De bijdragen uit het gemeentefonds staan wel vast. maar wie zal zeggen, of de Regeering, welke deze reeds eenmaal heeft aangetast., niet nog verder zal aantasten. Deze cijfers zijn volstrekt niet optimis tisch op pessimistisch. Er wordt verwezen naar andere gemeenten, maar er zijn ook gemeenten, die alle steun hebben moeten stop zetten omdat zij het niet meer betalen kunnen. B. en W. vinden do uitkeering ook niet. voldoende, maar zij hebben de zaken ook in het algemeen te bezien. Beter is het, dat de regeling komenden winter kan worden voortgezet, dan dat de gemeente de uitkeering zou moeten staken Als B en W. wat meer konden doen, zou hun dat zeer aangenaam zijn Daarom is het niet noodig B. en W. verwijten te maken en verzet te prediken. Spr. waarschuwt voor vergelijkin gen met andere gemeenten. Hier ter plaat se werkt de crisis in sommige bedrijven blijkbaar zoo sterk door, dat er zeer bijzon der rekening mee moet worden gehouden. De heer Van Kleef wees erop, dat de ambtenaren-salarissen verlaagd worden met 3doch de reeds lage steunuitkeerin- gen gedurende de zomermaanden met 20%. Spr. blijft bij zijn houding om de steunre geling te handhaven. De heer Boeren zegt. dat niemand meent, dat men met deze bedragen ook maar sober kan leven. De leden der commissie zijn voor de uiterste noodzaak gezwicht. Spr. gelooft, dat wij werken in het belang van de werkloozen, als wij zorg dragen, dat de steunregeling kan worden voortgezet. Spr. hield nog een pleidooi voor verhooging van den kindertoeslag. De heer Muiswinkel steunde het voorstel- Van 't Riet. B. en W. namen het- voorstel-Van 't Rfiet over, waarop de heeren Boeren zijn voor stel introk. Het voorstel-Van Kleef werd verworpen met 124 stemmen. Vóór stemden de hee ren Den Uyl, Koelewijn, Van Kleef en Ko ren. Het voorstel van B. en W. werd aangeno men met alg. stemmen. Het- uitbreidingsplan en de bebouwings- verordening werden z.h.st. aangenomen. Bij de rondvraag wees de heer Cocx op den Oostkanaalweg, welke wegens repara ties door de Provincie overhoop ligt. Spr. drong aan op herstel van den weg voor den hooitijd.' De voorzitter zal zijn best doen. De heer Den Uyl wees op de noodzake lijkheid de keurloonen te verlagen. De voor zit te zeide toe, dat B. en W. spoedig met verlaagde keurloonen zullen komen. Ook informeerde de heer Den Uyl naar het ge organiseerd overleg. De voorzitter ant woordde, dat een ontwerp daartoe deze week aan de organisaties wordt gezonden. Hierna ging de Raad in geheime zitting. N00RDWIJK. Gemeenteraad. De Raad vergadert Vrijdagmiddag te 2 uur. Agenda: 1. Ver kiezing wethouder wegens ontslagname door den heer van der Wiel. 2. Ingekomen stukken. 3. Mededeelingen. 4. Vaststelling notulen. 5. Verzoek S. J. Zandvoort om ver laging gasprijs. 6. Verbetering van den Rijnsburgerweg. 7. Bestrating, verbreeding en vernieuwing van de bestrating van den Nieuwe Zeeweg. 8. Voorstel inzake door- loopende openstelling van de telefoon. 9. Wijziging van de verordening tot afwijking van eenige bepalingen van de winkelslui tingswet. 10. Wijziging van de schoolgeld- verordening. 11. Vaststelling kohier Riool belasting 1932. 12. Huur stukje grond voor transformator G.E.B. Nieuw Autopark. Naar wij vernemen wordt er in samenwerking tusschen de Mij. „Zeebad" en het' gemeentebestuur een nieuw autopark aangelegd bij het Oranje- bad aan den Noord Boulevard. Werkverschaffing. Door den Minister van Binuenlandsche Zaken en Landbouw is het percentage, dat door het rijk wordt bijgedragen in de kosten van de gemeente lijke werkverschaffing verhoogd van 25 op 30 pet. NOORDWIJKERHOUT. Vijf bekeuringen tegelijk. Door de ge- meente-politie alhier werd zekeren K. uit Bennebroek voor 5 overtredingen tegelijk bekeurd. 1. De man reed met een auto welke totaal onverlicht was. 2. Hij stopte niet op vordering van de gemeente-politie. 3. Hij was niet in het bezit van een geldig rijbewijs. 4. Evenmin was hij in het bezit van een wegenbelastingkaart. 5. Na zijn aanhouding bleek hij zoodanig onder den invloed van sterken drank te verkeeren, dat hij niet in staat was een auto naar be- hooren'te besturen. Het scheelde zeer wei nig of deze bestuurder had door zijn roe keloos rijden de betrokken politieman die hem aanriep, bijna aangereden. Alleen door snel opzijde te springen kon de politie de aanrijding voorkomen. Schuit gezonken. In de zanderij van de Kunstzandsteenfabriek zonk een met zand geladen schuit in de sloot. Vermoe delijke oorzaak is lekkage. Een bergings maatschappij is met 9 personen den gehee- len dag bezig geweest om de schuit weer uit de diepte te halen. Onvoorzichtig wielrijder. Gistermor gen reed de 15-jarige J. G., zittende op een rijwiel over den Zilkerduinweg, alhier. Hij had de onvoorzichtigheid met een zijner handen een voor hem uitrijdende vracht auto van zekeren B. uit Hillegom vast te houden. Met de vrachtauto werd met een betrekkelijk flinke snelheid gereden, zoo dat het voor den wielrijder gevaarlijk, zoo wel onmogelijk was de auto los te laten: Het gevolg van een en ander was, dat toen de vrachtauto-bestuurder, ooi met zijn auto een hem tegemoetkomend vervoermiddel te passeeren, naar rechts week, de rijwiel bestuurder in den naast den rijweg liggen de zandberm terecht kwam. Hij liet toen de vrachtauto los en daar zijn rijwiel in den berm vast raakte, althans niet zoon snel heid ontwikkelen kon, sloeg 'hij voorover van zijn rijwiel en viel met zijn hoofd op het bitumenwegdek van voornoemden rij weg. Hij maakte vervolgens een paar bui telingen en bleef daarna bewusteloos langs den weg liggen. Door ter plaatse gekomen menschen werd G. in een nabij gelegen wo ning gedragen. De ontboden geneesheer, dr. Versluijs uit Hillegom, constateerde een hersenschudding. G. werd op advies van den dokter overgebracht naar het Diaco- nessenhuis te Leiden. Naar we vernemen laat zijn toestand zioh niet ernstig aanzien. Uit bovenstaande blijkt weer eens, hoe gevaarlijk het is ,zich door een auto over den weg te laten voorttrekken. Ouders van kinderen worden dan ook verzocht hunne kinderen op dit groote gevaar te wijzen. Aanrijding. Zekere J. de H. heeft bij de gemeente-politie aangifte gedaan, dat hij met zijn rijwiel over den Gooweg al hier rijdende, geheel rechts van den weg door een hem achteropkomende auto werd aangereden. De man werd in den naast den weg liggende berm geslingerd. De lin- kerpijp van zijn pantalon werd op meerdere plaatsen als gevolg van de aanrijding ge scheurd. Het rijwiel werd niet beschadigd. De autobestuurder stopte, en ofschoon hij schuld aan de aanrijding had en zich aan een verkeersovertreding sohuldig had ge maakt, zette hij toch een groote mond te gen H. op. Het nummer van de auto werd opgenomen, zoodat het geval voor den autobestuurder nog wel minder aangename gevolgen kan hebben. Ruzie. Twee bloemenverkoopers, v. d. B. en S., hadden een vennootschap opge richt en verkochten langs den weg snij bloemen, voor gezamenlijke rekening. De verkoop viel blijkbaar nogal mee, zoodat beiden enkele biertjes kochten. De ven- nooten kregen daarop ongenoegen en voch ten de zaak flink uit onder elkaar. Nadat beiden wat van de emotie bekomen waren en nuchter waren geworden, sloten zij we der vriendschap en bes-loten weer maar voor gezamenlijke rekening bloemen te ver- koopen. Concert „Harpe Davids". „De Harpe Davids", muziekvereeniging alhier, gaf Maandagavond een concert op de gemeen telijke muziektent. Jammer dat het weer niet meewerkte, zoodat weinig publiek aan wezig was. De muzieknummers werden mooi gespeeld. Het verplichte nummer „Oreste" (Dramatische opening) van S. Vlessing en het vrije nummer „Le Rocher Fantóme", ouverture Dramatique van F. Popij, met welke nummers deze vereen, met Hemelvaartsdag op het concours te Drie- bergen-Rijsenburg in de afd. Uitmuntend heid een 2e prijs behaalde, werden weder om mooi gespeeld. LEIDSCHENDAM. Inbraak. Gisternacht werd ingebro ken in het tolhuisje aan den Broekweg. Van den tolknecht D. Stijnman werden ge stolen: I bus toffees, 30 doosjes cigaretten en 1 pot haring. Van de daders tot nu toe geen spoor. SASSENHEIM. Biljarten. A.s. Donderdag 12 Mei houdt de alhier opgerichte biljartclub „Domme- ring" haar eerste officieele openingsavond in de groote zaal van het K<S.A.-gebouw. Ongetwijfeld voorziet deze club in een groote behoefte, want zonder twijfel be staat er voor deze tak van sport op Sas- sen'ncim veel animo. De club heeft de be schikking over een prima toulet-biljard groot formaat, en ook het bijbehoorend materiaal is van eerste klasse. Het programma dien avond buiten de officieele opening bestaat uit een propa ganda wedstrijd tusschen Excelsior uit Lis-^e en O.N.A. uit Hillegom. Deze beide clubs spelen in de eerste klasse der Lissesche Biljardkring waarin ook Dommering in het vervolg zal uitkomen. Excelsior komt met haar eerste viertal, n.l. de heeren: P. Duivenvoorde Jr., G. C. Degger, P. Duivenvoorde Sr„ B. Duiven voorde, terwijl O.N.A. zich doet vertegen woordigen door de heeren: J. Veenman, J. Waasdorp, A. Copini, H. Willemse. Gezien dit programma twijfelen wij er niet aan of de groote zaal van het K.S.A.- Gebouw zal gevuld zijn met een groot aan tal Biljardliefhebbers. De toegang is vrij voor een ieder. Niemand verzuime dus deze wedstrijd bij te wonen. Het bestuur bestaat uit de heeren H. Otto, J. Nouland, Th. Langelaan en Jac. van Andel. Zij die lid wensohen te worden geven zich aan een dezer adressen op. R0EL0FARENDSVEEN. DE NOOD DER TUINDERS. Vele trekkers weten geen raad meer. Maandagavond had in de Pancratius- zaal alhier een vergadering plaats van bloembollentrekkers in verband met den nijpenden nood welke alhier heerscht. De voorzitter de heer J. de Jong open de de vergadering met den christelijken groet en deelde mede, dat eenige bloem bollentrekkers een ledenvergadering had den gevraagd. Overtuigd zijnde van den nood, welke hier zijn toppunt 'heeft be reikt, heeft spr. gaarne aan het verlan gen van de bloembollentrekkers gevolg willen geven. Tot zijn spijt kan spr. sedert de laat ste vergadering weinig bevredigends naar voren brengen. Op het telegram aan de Regeering is nog geen antwoord binnen gekomen. WTel is medegedeeld dat nog deze maand steun van de Regeering is te verwachten, doch een positieve mededee- ling heeft spr. niet kunnen verkrijgen. De voorzitter hoopt, dat de besprekin gen, welke hedenavond worden gevoerd, een zakelijk karakter zullen hebben. Het bestuur heeft zijn uiterste best gedaan en blijft een waakzaam oog houden voor de belangen van de tuinders en trekkers. De heer N. Koek als eerste woordvoer der wijst er op dat de trekkers niet lan ger kunnen wachten; er moet iets- wor den gedaan, anders ziet het er voor de plaats zeer treurig uit. Verschillende executies zijn reeds onderhanden geno men en binnenkort zullen er nog meer dere volgen. Andere leden betreuren het ten zeerste dat de Regeering nog niet voldoende overtuigd is van den nijpen den nood. Vele trekkers weten geen raad meer. Het ziet er met den dag treuriger uit. Weer andere leden beklagen zich er over dat 'het hoofdbestuur van den L. T. B. te weinig actie ontplooit. De voorzitter wijst er op dat door het hoofdbestuur en het afdeelingsbestuur al les in het werk wordt gesteld om steun te verkrijgen. De geestelijk adviseur spreekt hierna de vergadering toe, en maant de leden vooral aan vertrouwen te blijven stellen in het bestuur. Spr. heeft 1.1. Zaterdag nog sta-ppen ondernomen en vertrouwt op een spoedigen steun van de regeering. De heer Kerkvliet is na hetgeen hij gehoord heeft niet erg optimistisch ge stemd. Spr. zou aan deze zaak nog meer actie willen bijzetten, want hij gelooft dat de regeering nog niet overtuigd is van den nood in deze plaats. Lang en breed" wordt de zaak van alle kanten belicht, en de groote opkomst bewees voldoende, dat wanneer niet spoedig hulp van hoogerhand komt in Roelof- arendsveen de eene executie na de an dere niet zal uitblijven. Tot slot deed de heer Huigsloot het voorstel om op het gemeentebestuur een beroep te doen, ten einde te trachten met de schuldeisohers een accoord te treffen om mogelijke executies nog eenige maanden uit te stellen in afwachting van Regeeringssteun. Het gemeentebe stuur zou dan de grootste schuldeischers kunnen oproepen tot het treffen van een regeling. Dit worstel werd, nadat de heer de Jong de opmerking had gemaakt, dat het gemeentebestuur reeds voornemens was geweest om in een dergelijke rich ting iets te doen, onder applaus van de vergadering aangenomen. Bij de rondvraag sprak de heer Kerk vliet er zijn leed-wezen over uit dat in de Leidsche Courant van Zaterdag j.l. een artikel heeft gestaan, waarbij in drukken werden weergegeven over de bloembollentrekkerij en de gedane beta lingen per 1 Mei. Uit deze indrukken kan men opmaken alsof het met de bloembollentrekkerij nog niet zoo slecht is gesteld; Spr. begrijpt niet hoe men een dergelijk bericht kan lanceeren. De opbrengsten van de geforceerde bloemen waren juist in de periode van Paschen allerbedroevendst, terwijl het met de be talingen zeer slecht gaat. De meeste trekkers weten niet aan hun verplich tingen te voldoen. (Bedoeld bericht was overgenomen uit het „Weekblad voor Bloembollencultuur", het officieel orgaan voor de bloembollenteelt. Red.) Na een dankwoord van den voorzitter werd deze druk bezochte vergadering gesloten. WARMOND. Verdronken. Eet 3-jarig zoontje van den heer J. Warmerdam geraakte in een sloot nabij de woning. Daar er niemand in de onmiddellijke omgeving was, is de arme kleine verdronken. Pogingen door dr. Walenkamp en de politie aangewend om door middel mn een zurstofapperaat de levensgeesten wederom op te wekken mochten niet baten. Voor de ouders een zwa-ren slag. Hanze, De Hanze afdeeling Warmond heeft Woensdagavond a.s. een Praatavond georganiseerd waarbij als spreker zal op treden de heer Sytsma, Accountantsbureau Leeuwarden, met als onderwerp: „Hoe vul ik mijn belastingbiljet in". Voorwaar een onderwerp dat een ieders belangstelling verdient. Onbewoonbaar verklaarde woning. Daar de molenaar van den Broek en Si- montjespolder geen gevolg had gegeven aan de aanzegging deze molenwoning te ontruimen, wijl dezelve onbewoonbaar was verklaard en den termijn van ontruiming was verstreken, is deze woning in tegen woordigheid van den Burgemeester ont ruimd en gesloten.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10