HUIZE „ST. AGNES'' ZATERDAG 7 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 CONTINGENTEERING VAN DAMESCONFECTIE. De Landelijke Bond van Winkeliers in damesconfectie heeft gisteren te Amster dam een persconferentie gehouden ten ein de zijn verontwaardiging te doen hooren over hot feit, dat een contingenteering van damesconfectie is afgekondigd en den tijds duur later weer verlengd is, zonder dat be langhebbenden daarvan in voldoende mate ziju gekend. Mr. Jul. Keizer, secretaris van den Bond, betoogde, dat de verlenging in strijd is mot de strekking van de Crisis-invoer- en uit voerwet. De verlenging duurt tot 1 Fe bruari 1933. Bij al de besprekingen hierover zijn de winkeliers niet gekend. Het bestuurslid J. Biicher, grossier in damesconfectie, vroeg de aandacht voor enkele kwesties van techniechen aard. LOONKORTING VOOR GEMEENTE- PERSONEEL TE AMSTERDAM. Onderhandelingen hervat. Naar de „Msb." verneemt, heeft de wet houder voor arbeids- en ambtenaarszaken, Mr. G. Kropman in de gistermiddag gehou den zitting van het Georganiseerd Overleg voor ambtenaren en politie medegedeeld, dat de schorsing van het raadsbesluit, waarbij do in het G. O. gevallen beslissing omtrent de korting hunner salariseen door den raad werd vernietigd, zoolang deze schorsing duurt, met vernietiging gelijk stelt. Zij moesten er dus op rekenen, dat althans v-oorloopig voor hun groepen de korting zou doorgaan. In de bijeenkomst van het G. O. voor de werklieden wees de wethouder er op, dat nu een ongelijkheid is ontstaan tusschen de loonsvoorwaarden voor ambtenaren eenerzijds en werklieden anderzijds, welke ongelijkheid de raad blijkens het aannemen der motie v. d. Bergh niet wilde. De wet houder drong niet aan op een onmiddellijke beslissing, doch verzocht aan de aanwezige bestuurders de nieuwe situatie eens met hun leden te bespreken. Binnen een dag of acht zal dan een nieuwe vergadering van het G. O. voor de werklieden worden bijeengeroepen. NATIONAAL CRISISCOMITé. De N.V. C. en A. Brenninkmeyer heeft aan het Nationaal crisiscomité een gift van f 5000 doen toekomen. Posterijen, Telegrafie en Telefonie. Bij Kon. besluit van 3 dezer is, meT in gang van 1 Juli, aan den referendaris der posterijen, telegrafie en telefonie G. O. Kluit, belast met de functie van directeur van het postkantoor te Leiden, op zijn ver zoek, als zoodanig eervol ontslag verleend, met dankbetuiging voor de door hem aan den lande bewezen diensten. UIT DE OMGEVING ALKEMADE Vleeschkeuring. In den loop der maand April j.l. zijn ter secretarie aangegeven de volgende slachtingen. Bedrijfsslachtingen: 12 koeien, 39 varkens, 14 kalveren en 1 big. Huisslachtingen: 12 varkens. Noodslachtingen: 12 koeien, 2 vette kalveren, 40 n. kalveren, 1 paard, 2 varkens, 6 schapen en 2 biggen. In gevoerd werd 187 K.G. vleesch. Aan keurloon werd ontvangen 372.75. Werkloozen Bij het correspondentschap der Arbeidsbemiddeling alhier staan momen teel nog 113 werkloozen ingeschreven. Geboren: Jozef Petrus z. van G. A. Koek en M. G. Compier Joannes Gerardus Mar- tinus z. van J. N. Turk en G. A. Hölscher Agnes Alida Maria d. van M. N. Wesselman en Th. C. M. Hoogenboom. Ondertrouwd: R. J. Broekhuizen jm. 23 j en T. M. v. d. Meer jd. 24 j. P. J. v. d. Meer jm. 24 j. en G. J. van Kampen jd. 27 j. Getrouwd: J. L. van Goozen jm. 25 j. en L. Lems jd. 21 j. J. Plasmeyer jm. 24 j. en J. A. Uljee jd. 23 j. Overleden: Cornelia Blom, echtg. van J. Th. A. van der Geest 66 j. Gevestigd: C. A. M. Speet van Ter Aar J. P. van der Heer van Amsterdam H. Pottdorf van Napeldorff (D.) A. voor de Wind van Amsterdam C. Nigten van Voor schoten H. A. M. Otten van Den Haag G. P. van JKampen van Leiden G. Klomp van Leiden L. van der Luit van Haarlem mermeer J. van Noort en gezin van Hedel L. G. Turk en gezin van Zoeterwoude B. J. Geerling en echtgenoote van Hoogkerk A. H. Geerling van Groningen. Vertrokken: J Hoos en gezin naar Warmond P. J. Weenink en echtg. naar Leiden F. J. Bonnet en gezin naar Oegst- geest H. J. van Ruiten naar Leimuiden S .van der Heden naar Voorschoten Wed. A. Schakenbos naar Warmond C. J. Bree- develd naar Koudekerk G. Niessen naar Bussum C. M. Zwetsloot naar Wassenaar K. Roeloffs naar Leimuiden S. C. van der Hulst naar Pijnacker C. Bartels naar Warmond K. Verweij en gezin naar Zwam- merdam G. Kreling naar Apeldoorn E. M. Hoogenboom naar Leiden. ZEGWAART MET EEN BUKS GESCHOTEN Noodlottig spel van twee broertjes Ten huize van den tuinder K. aan den Zeg- waartschenweg alhier had Vrijdagmorgen^een droevig ongeluk plaats. De 7-jarige G. L. be vond zich in de keuken met z'n 9-jarig broer tje Piet. Beiden zouden naar de vroege kerk gaan. De oudste nam een in de keuken zich bevindende buks cn richtte die spelenderwijze op z'n broertje. Het bleek, dat deze geladen was. Een schot hagel trof den jongen in het linkeroog, terwijl de hagel verder in het hoofd Dokter Steur verleende de eerste hulp en oordeelde overbrenging naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden noodig. De getroffene verkeert in levensgevaar. HILLEGOM Bond van P.T.T.-personeel. Gisteravond hield de afdeeling Hillegom en Omstreken van den Ned. R.K. Bond van P.T.T. personeel „St. Petrus" de jaarvergadering in hotel „IFora". In zijn openingswoord betreurde de voorz. de heer J. Heemskerk de bij de post te ne men maatregelen en meende, dat deze zon der strijd niet aanvaard kunnen en mogen worden. Wededom werden 2 nieuwe leden geïnstal leerd, waarna de secretaris een uitgebreid jaarverslag gaf. hetwlek met applaus werd be loond. De penningmeester sloot zijn boeken met een batig saldo van 138.74^, terwijl de begrooting voor het komende boekjaar werd goedgekeurd. Tot verificateurs werden be noemd de heeren P. de Wit (Bennebroek) en J Pollé (Lisse). Hierna werden de punten voor den beschrij vingsbrief voor het a.s. bondscongres bespro ken. De vergadering sprak zich uit vóór op richting van een bondsbureau en vóór aanslui ting bij het R.K. Werkliedenverbond. Tot afgevaardigde naar het op 11, 12 en 13 Juli te Nijmegen te houden bondscongres werd met algemeene stemmen benoemd de heer F. C. van Lierop Jzn. Inzake de candidaatstelling bondsbestuur werden de aftredenden opnieuw gesteld, ter wijl in de vacature Vocks fZwolle) gesteld werd F. C. van Lierop Jzn. (HiMegom). Breed voerig werd gesproken over de diensten te Lisse en Bennebroek. Over de, diensten al hier zal met den heer directeur aldaar wor den gecorrespondeerd. KATWIJK Het gemeentehuis. We waren dezer da gen in de gelegenheid eens een kijkje te ne men in het nieuwe gemeentehuis, dat dezen zomer in gebruik zal worden genomen. En als we dan onze bevindingen in het kort zouden willen meedeelen, dan konden we volstaan met te zeggen dat dit gebouw belooft te wor den een sieraad van de gemeente en een roem voor de bouwers, de firma R. Ouwehand. Het zou te veel plaatsruimte vorderen thans een uitvoerige beschrijving te geven van wat alzoo te zien is en bijna klaar. We komen daar, begrijpelijk, later op terug, doch na een om wandeling in het grootsche gebouw, waartoe de heer Ouwehand ons bereidwillig in staat stelde en van voorlichting diende, is de indruk overweldigend. Ook het terrein en plantsoen rond het ge bouw krijgt al een zeer mooi aanzien. Het pas onder leiding van den heer van Zeist geplantte houtgewas treft best weer, koel en zoo nu en dan een fluike bui. Het loont reeds nu ruim schoots de moeite om eens een kijkje te gaan De oplevering van het gebouw zal niet, zoo als aanvankelijk was voorgeschreven, plaats hebben in Juni, doch in Augustus. Een en an der staat in verband met niet op tijd aanwezig zijn van materialen, waarvoor de zorg was bij de directie, dus niet bij de aannemers. Waarschijnlijk zal dan de officieele opening plaats hebben op Woensdag 31 Aug.. denzelf den datum van 1931 waarop de eerste steen legging plaats had. LISSE Ongeval. Gistermiddag had alhier een aan rijding plaats ter hoogte van de fa. Wijnberg Co. De fa. A. Koper uit Bennebroek reed met zijn luxe auto in de richting Sassenheim. Op genoemde hoogte stond een vrachtauto. Terzelfder tijd kwam de heer Rense met zijn motor met zijspan, die ook naar de richting Sassenheim vertrok, achter de stilstaande auto vandaan. Deze kreeg een duw van de luxe auto, waardoor genoemde persoon leelijk terecht kwam. Hij werd bij de fa. Wijnbergh binnengedragen. Dr. Dumaer van Twist was spoedig ter plaatse en constateerde een enkel fractuur. Per ziekenauto werd de gewonde naar het ziekenhuis in Den Haag vervoerd, waaruit hij 3 weken geleden voor een dito verwonding ontslagen werd. Men tast in het duister naar de schuldvraag. Geboren: Jacoba Cornelia d. van J. van Amsterdam en C. M. Aartman Franciscus Theodorus z. van W. N. Reeuwijk en M. G. Turnmout Theodorus Bartholomeus z. van Th. H. van Kampen en G. J. van der Ploeg Doortje Jetske d. van C. Aangeenbrug en H. Klein. Getrouwd: H. P. Nijgh te Kericho (Afri ka) en J. J. Somer Overleden: Petronella Joanna Wilmer 93 j. wed. van G. van Mierlo. Vertrokken: P. M. Weijers naar Hille gom I. E. Uijldert naar Zweden L. M. van Keulen en gezin naar Haarlemmermeer J, Hillenius en gezin naar Hillegom. RIJNSBURG Bloemenhandel. Ook al werden veel par tijen bloemen door de vele regenbuien van den laatsten tijd bedorven, de aanvoer bleef nog steeds van groote beteekenis. Over de prijzen valt niet te roemen; integendeel. Nu er zooveel op den kouden grond in bloei staat is het alleszins begrijpelijk, dat kastulpen moei lijk een loonende prijs kunnen opbrengen. Mede ook, omdat er voor export zoo goed als niet gekocht wordt. We noteeren de volgende prijzen voor tul pen per dozijn: Rose luisante 811 ct„ Cou leur de Cardinal 913 ct., Duchesse de Parma 710 ct., King of the Yellow 812 ct.. Witte Zwaan 711 ct„ Bartigon 812 ct., William Copland 69 ct., Pride of Haarlem 58 ct., Farncombe Sanders 58 ct,. Elisabeth 610 ct., William Pitt 59 ct., The Sultan 710 ct.. Clara But 59 ct., Baron de la Tonnaye 610 ct., Proff. Rauwenhoff 710 ct. Nar cissen per 100, va.» 324 ct., Gele Margrieten per 100 2035 pt„ Anemonen per 100, 0.80 1.10. WOUBRUBGE Geboren: Jannetje Cornelia d. van H. Angcnent en J. van Arendonk Cornelia Wilhelmus Maria d. van J. P. Meijer en M. A. Mens Susanna d. van A. A. J. Wolvers en J. Schellingerhout. Getrouwd: A. Vrolijk 25 j. en P. van der Lip 27 j. N. J. van der Hoeven 25 j en A. J Wolvers 24 j. J. D. Kaptijn 22 j. cn E. Groeneveld 20 j. TER AAR In memoriam A. B. Volgering Gisteren is de heer A. B. Volgering in den ouderdom van 62 jaar overleden. De over leden heeft niet geschuwd op de bres te staan voor de katholieke sociale en politieke belan gen. Hij is eenige jaren lid van bestuur geweest der Hanze, voorts een aantal jaren voorzitter van de R.K. Kiesvereeniging, was een der grondleggers van de plaatselijke Wit-Gele- Kruis-vereeniging, en een trouw lid van de Patronaatscommissie. Hij was een man man edel karakter, met een vastberaden sterken wil, die zonder eenig menschelijk opzicht steeds eerlijk voor zijn meening durfde uitkomen, en wiens ad viezen gaarne werden gehoord en gewaar- Moge de goede God hem het loon voor het werk ,dat hij met zooveel liefde en ijver tot heil van de katholieke belangen heeft ver richt, reeds hebben geschonken. Laten wij zijne nagedachtenis eeren, door hem in onze gebeden te gedenken. Hij ruste in vrede. Ernstig gevallen. Mej. C. v. T. kwam per fiets langs het Kerkpad, en, bij v. d. H. geko men, komt 'n kleine jongen van dezen aanfiet sen en rijdt pardoes tegen mej. v. T. aan, waardoor zij kwam te vallen. Dacht men eerst dat het niet zoo ernstig was, later, toen eenige personen haar zagen liggen en opbeurden, bleek dat het loopen haar moeilijk viel. Per boot werd zij naar huis vervoerd en spoedig werd dr. N. ontboden. Na het been ernstig onder zocht te hebben, waarbij niet kon worden vast gesteld of het gekneusd of gebroken was, werd zij gistermorgen naar het Elisabeth-ziekenhuis te Leiden vervoerd. „Adolf Kolping" speelt. Morgenmiddag na de middagoefening speelt „Adolf Kolping" I tegen D.O.S. uit Roelofarendsveen. Dit be looft een interessante wedstrijd te worden. Aan spanning zal het niet ontbreken, en we verwachten dan ook eenige belangstelling. LEIDSCHENDAM Feestavond „St. Deus Dedit". Donderdag (Hemelvaartsdag] werd door de R.K. Land- en Tuinarbeidersbond St. Deus Dedit alhier een mooie feestavond gegeven bij gelegenheid van het 20-jarig bestaan, welke avond alleszins prachtig geslaagd is. Om pl.m. 7.45 opende de voorz., de heer Blokland den avond met den christel. groet en heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder den pastoor, den geestel. adviseur, kap. Camp- fens en kap. Dunselman en verder de afge vaardigden van L.. T. B. en de diverse zuster verenigingen enz. De voorz. memoreert in 't kort het 20-jarig .beslaan en spreekt er zjjn vreugde over uit, dat men thans weet en heeft leeren begrijpen, wat organisatie is en dat deze nuttig en noodzakeljik is. Hij stelt de goede samenwerking, welke er steeds bestaat tusschen arbeiders en L.T.B. op hoogen prijs. Hij dankt allen voor de zoo groote opkomst en de medewerking en brengt bijzonderen dank voor de schitterende bloemstukken, welke zijn ingekomen van L.T.B.R.K. Volksbond, Trans portarbeiders, afd. Voorburg en Nootdorp enz. Hij hoopt niemand in zijn openingswoord ver geten te hebben en vertrouwt op een groote samenwerking en op aller medewerking tot groei en bloei der vereeniging en wenscht ten slotte alleu een genoeglijken avond. Wegens verhindering van een hoofdbestuur der, die een korte feestrede zou houden, sprak de geestel. adviseur, kap. Campfens, een kort, doch krachtig woord, waarin hij zijn waar deering uitsprak en hulde bracht aan alle le den, dat zij lid zijn en blijven van de R.K. ver eeniging. Hij feliciteert het bestuur en brengt het dank voor het vele goede werk, waardoor de vereeniging zoo groot is geworden. Hij spreekt de hoop uit, dat St. Deus Dedit en L.T.B. mogen groeien en bloeien en rijke vruch ten moge afwerpen vopr de roomsche zaak. Ook de pastoor sprak een kort woord van gelukwensch en huldigt vooral den voorzitter, die de rechte man op de rechte plaats is. Hij wenscht de vereeniging geluk en dankt haar voor de heerlijke wijze van samenwerking en omgang gedurende deze 20 jaar en hoopt, dat men onder Gods zegen een betere toekomst moge tegemoet gaan. De heer de Langen, voorz. van den R.K. Volksbond en de heer de Koning namens den L.T.B. spreken eveneens woorden van geluk wensch. De voorz. dankt allen voor de hartelijke woorden en hoopt steeds op een prettige sa menwerking. Hierna krijgen wij eenige komische films, welke bij allen zeer in den smaak vielen en de lachspieren danig in beweging brachten. De heer v. d. Meer gaf eenige komische voor drachten ten beste, die eveneens zeer naar genoegen waren en veel vroolijkheid brachten. De heer v. d. Meer had telkens een dankbaar enzeer verdiend applaus te accepteeren. De heer Houthuizen zorgde met keurige pianomuziek voor een aangename afwisseling. Op het einde dankte de voorz. allen voor de medewerking en het schitterend welslagen van dezen avond, in het bijzonder nog de heeren van der Meer en Houthuizen, die geheel wel willend hun medewerking verleenden, en sluit dan de vergadering met den christel. groeL STADSNIEUWS Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 6011. Tuinde rij Martha N.V. Alphen a. d. Rijn, Aarlan- derveen, Noordeinde 18 .Tuinbouw en kwee- kersbedrijf in den ruimsten zin. (Bijv. no. 803, Ned. Staatscourant van 26 April 1932). Dir. G. J. Vergeer, Aarlanderveen. Maatsch. kap.: 60.000, waarvan geplaatst en gestort: f 40.000. W ij z i g i n g e n. 1895. Amsterdamsch Kleedingmagazijn, Leiden, Haarlemmerstraat 149. Heerenkleeding. Vest. fil.: Alphen a. d. Rijn, van Mandersloostraat 96, onder den naam: „Klein maar Dapper". 122. Distilleerderij de Fransche Kroon v.h Hartevelt en Zoon. Leiden, Langegracht 55/67 N. Comm.: A. Couvée, Leiden. R. K. SPORT. NIEUWE R. K. SP0RTC0MMISSIE. Nieuwe R. K. Sportvereenigingen voor jongens en meisjes. Allereerst publiceer ik met groote dankbaarheid tegenover de heeren, die zich bereid verklaarden in de nieuwe R. K. Sportcommissie zitting te nemen, de sa menstelling van de R. K. Commissie voor Lichamelijke Opvoeding en Sportbelangen te Leiden. (Alphabetisch). Mr. H. F. A. Donder®, (Rechtskundig Adviseur); J. Th. Hermans; Dr. V. O. M. Leesberg, (Medisch Adviseur); Jac. v. Oerle, M.O. (technisch Adviseur); P. E. Plouvier; Dr. W. J. Simons, (Medisch Ad- viseurj; Chr. Wijbenburg; S. Wijbenburg. Moge het de nieuwe commissie gegeven zijn haar mooie doel te bereiken, n.l. de opbouwing van een echt Katholieke Sport- bowegmg in onderdanigheid aan onzen Bisschop, die volgaarne Zijn Bisschoppelij ke Zegen aan de heeren en hun werk ver leende. Het spreekt van zelf, dat alle erkende R. K. Sportvereenigingen in deze nieuwe Sportcommissie vertegenwoordigd wordeu n.l. „de Bataven", „Leiden" en „Rood- Wit", echter niet, zooals tot nog toe, door den voorzitter alleen, maar door 2 men- schen met één stem voor de vereeniging, die ze vertegenwoordigen. V ervolgens: hoe moet het gaan met de vereenigingen Jeanne d'Arc, Klimop en Urlo? Den ouders van de leden dier vereeni gingen en den leden zelf dier vereenigingen zal na de publikatie der laatste dagen vol doende bekend zijn, lo. dat,die vereeni gingen buiten Katholiek verband staan (d.w.z. geen Bisschoppelijke goedkeuring meer bezitten en geen Geestel. Adviseur). 2o. dat ze voortbestaande in openlijk verzet zijn tegen den Bisschop. 3o. dat noch de Bisschop, noch eenigo Geestelijke zich verantwoordelijk stelt voor deze vereenigingen. 4o. dat de leden der bedoelde vereeni gingen niets minder zullen genieten in de nieuwe vereenigingen dan voorheen het ge val was. Dit laatste omschrijf ik gaarne nog eens om alle onduidelijkheid op te heffen. Wat de jongens betreft: voor de jongens van Urlo en Jeanne d'Arc wordt de gelegenheid opengesteld om te gymmen en te atlethieken in een erkende R. K. Vereeniging n.l. W.V.S. (Wilskracht vóór spierkracht!) werkend in erkend Diocesaan verband, liefst met dezelfde leeraars, wed strijdbalen en clubgebruiken. Wat de meisjes betreft: er wordt nóch door Monseigneur, nóch door het Graalbestuur geëischt, dat de meisjes onmiddellijk volop Graallid zouden moe ten worden. De meisjes behouden alles, wat zij tot nog toe genoten: dezelfde wed strijdkansen, dezelfde leeraars, dezelfde clubgebruiken; betalen dezelfde contribu tie, hetzelfde costuum enz., komen alleen onder een ander bestuur n.l. het door Mon seigneur geëisebte Graalbestuur. Het gaat hier dus alleen over het al of niet ge hoorzamen aan het Kerkelijk Gezag. Wij vertrouwen dat voor iedereen nu duidelijk zal zijn dat er niets geen be zwaar kan zijn om over te gaan, ja, dat er voor de goede Katholieke ouders alle reden bestaat om hun kinderen het lid maatschap van Klimop, Jeanne d'Arc en Urlo te laten opzeggen, om hen te sturen naar de nieuwe beweging, die alleen i® >i erkend Roomscb Katholieke. Morgen Zondag middag openen wij de eerste gelegenheid voor het zich opge ven voor de nieuwe vereenigingen. O n d er g e t e k e nd e zal om kwart over drie uur tot vijf uur zitting houden in de Burcht zaal in Hotel den Burcht. Dus morgen 8 Mei van 3.155 uur. Wie wij verwachten? lo. alle jongens van Jeanne d'Arc en Urlo voor de nieuwe R. K. gymnastiek- en abhletiek-vereeniging W.V.S. 2o. alle meisjes van Urlo, Jeanne d'Arc en Klimop. Moge deze opgave volledig slagen, op dat wij onmiddellijk contact kunnen zoeken met de heeren leeraars, met de verhuur ders der lokaliteiten, enz. opdat alles zoo spoedig mogelijk geregeld kunne wor den en al het vroegere behouden kunne blijven! Ten overvloede wijs ik erop, dat ook de leden der kleuterclubjes zich moeten ko men opgeven en ook alle bestuurderen, die op ons standpunt staan of willen komen staan. De principieele Katholieke ouders zullen niet weifelen; wat onze jongens en meisjes betreft, wij blijven mèt jullie je vorige be sturen dankbaar, maar stellen, hopen wij ook mèt jullie, het Katholieke princiep voorop. Vooruit! Laten wij niet tevergeefs op jullie goede gezindheid vertrouwd hebben. Zondagmiddag tusschen 3.15 en 5 uur in dc Burcht! H. J. BANG ER T, Pr., Geestel. Adv. De Graal vertrekt vanavond om half 8 van het Graalhuis. Zooals gemeld, is de route als volgt: Hooigracht, Pelikaanstraat, Haarlemmer straat, Oude Heerecigracht, Heerensingel, Javastraat, Sumatrastraat, Lage Rijndijk, Ha ven, Kalvermarkt, Heerengracht, Nieuwe Rijn, Rijnstraat, Hoogewoerd, Korevaarstraat, Zoe- terwoudsche Singel, Doezastraat, Rapenburg, Breestraat, Hoogewoerd, Watersteeg, Hooi gracht, Pelikaanstraat/ Haarlemmerstraat, Sleenstraat, Boerhaavestraat, Morschstraat, Prinsessekade. Kort Rapenburg, Breestraat, Hoogewoerd, Watersteeg, Hooigracht, waar de stoet zal ontbonden worden. Gemeentelijke Aankondigingen Afsluiting Haarlemmerweg. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat het ge deelte van den Haarlemmerweg gelegen tusschen den Maresingel en de Musschen- broekstraat, in verband met het maken van een gesloten wegdek, met ingang van Maandag 9 Mei a.s. tot nadere aankondi ging, voor het verkeer met rij- en voertui gen, zal zijn afgesloten. Bedoeld verkeer zal worden geleid langs den Maresingel, do Pasteurstraat en de Hansenstraat. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 7 Mei 1932. Ilw 7 en uwen kom<»totrnsi,kai- WW kv/liU W vil meeren on worden daarbij tevens gesterkt door het gebruik van MIJNHARDT's ZENUWTABLETTEN Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten 3732 ArcisinA LEIDEN. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag. Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.308.30 uur. Woensdag. R. K. Met aalbewerkers bond, afd. Leiden, Bondsgebouw, 8 uur. Sieboldtentoonstelling. Stadsgehoorzaal. Tot en met Zondag van 9 v.m. tot 10 uur n.m. Voorts tentoonstelling van Ethnografica en Personalia in het Ethn. Museum, Rapen burg 67/99 Tentoonstelling van Herbarium-mate riaal in het Rijks Herbarium, Nonnensteeg, Tentoonstelling van Zoölogisch materiaal in het Rijks-Museum van Nat. Historie, Raamsteeg 2a. De toegang tot den Hortus is vrij en alle dagen geopend tot en met 8 Mei ook des Zondags. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door de doktoren Jasperse, Kors, Simons en Starck. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1916. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt waargenomen van Vrijdag 6 bot en met Zondag 8 Mei nemen waar de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502 en D. J. van Driesum, Mare 76, telefoon 406. VOORHOUT (Z.-H.) 3™i Pension Ie, 2e en 3e klas DAMES EN HEEREN m- PROSPECTUS OP AANVRAGE -W Directie: Zusters Franciscanessen van Veghel DE VON SIEBOLDTENTOONSTELLING Bezoek van H. M. Koningin-Moeder. Hedenmorgen heeft H. M. de Koningin- Moeder met klein gevolg een bezoek ge bracht aan de Von Sieboldtentoonstelling in de Stadsgehoorzaal. H. M. heeft hiermede voor het eerst se dert haar ongesteldheid weer een officieel bezoek afgelegd. De hofauto arriveerde te ongeveer half elf aan de Stadsgehoorzaal, waar de bur gemeester, mr. A. van de Sande Bakhuy- zen, ter begroeting aanwezig was. Hij stel de de heeren Ballego en Mater aan H. M. voor, die zich daarop liet rond leiden over de tentoonstelling, terwijl zij geruimen tijd vertoefde in den Japanschen tuin. Daarna vertrok H. M. weer per auto. De tentoonstelling blijft zioh in een druk bezoek verheugen, terwijl mede talrijke schoolkinderen onder geleide een kijkje ko men nemen. Wij herinneren eraan, dat het morgen de laatste dag der tentoonstelling is. Zolder uitgebrand. Gistermiddag to ruim 4 uur werd door het 16-jarig dochtertje van de fam. Kruidthof, Haarlemmerstraat 237A, toen zij zich naar den zolder begaf, ontdekt, dat de boel in brand stond. Er hing een dichte rook. Zij waarschuwde haar ouders die op hun beurt de buren verwittigden en de politie en brandweer. De politie was het eerst met minimaxen en hand spuit aanwezig, doch daarmee kon men weinig uitrichten. De brandweer tastte het vuur met vier waterstralen op de waterleiding en één op den motorspuit aan, waarop gevaar voor uitbreiding spoedig geweken was. De zolderverdie ping, waar een hoeveelheid rieten man den was opgeslagen, terwijl er tevens een tweetal bedden stonden van kostgan gers, brandde uit. De bovenverdiepingen en de beneden gelegen beddenzaak van den heer Kiene liepen veel waterschade op. De bewoner was wel verzekerd doch had verzuimd bij verhuizing zijn polis te laten overschrijven.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2