HET PAD LANGS DE KLIP. MAANDAG 2 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. VAN EEN FEEST NAAR HUIS. TWEE DOODEN. Zondagochtend omstreeks 5 uur heeft on der de gemeente Uithuizen een ernstig auto-ongeluk plaat-s gehad, waarbij twee personen om het leven zijn gekomen. De 21-jarige P. Opma uit het dorp Rot tum en de 20-jarige H. Ruiter uit Middel- stum, die in den nacht van Zaterdag op Zondag te Uithuizen feest hadden gevierd, keerden met een te Bedum gehuurde auto huiswaarts. Zij reden met groote snelheid en in een bocht van den weg vlogen zij te gen een boom op. De auto werd grooten- deels vernield en de beide inzittenden wa ren op slag dood. Het ongeval had plaats juist voor de woning van den wegwerker Bolt, die door den slag werd gewekt. Toen hij zag wat er gebeurd was waarschuwde hij onmiddellijk de marechaussée en riep hij dr. Mandema uit Uithuizen te hulp. Laatstgenoemde kon slechts den dood con- stateeren. De auto werd door de mare chaussee in beslag genomen. De lijken der slachtoffers werden naar hun woningen evrvoe-rd. AUTO TEGEN BOOM GEREDEN. TWEE GEWONDEN. Gistermorgen heeft op 1 K.M. afstand van het dorp Lichtmis een ongeluk plaats gehad. Toen de heer en mevrouw Runeman uit Deventer met vrij groote vaart op ge noemde plaats reden, slipte de auto met het gevolg, dat de heer R. de macht over zijn stuur verloor en de wagen tegen een boom opreed. Mevrouw R. brak een been, de heer R. een arm, terwijl de beide echt- genooten nog verscheidene andere verwon dingen opliepen. Per ziekenauto uit Zwolle werden de slachtoffers naar het ziekenhuis te Deventer overgebracht. De auto werd totaal vernield. ZICH AAN EEN AUTO VASTGEHOUDEN. OVERREDEN EN GEDOOD. De 21-jarige J. Duistemaat, die .Zaterdag middag te ongeveer 5 uur van Lochetn kwam, waar hij als horlogemaker werkzaam is, hield zich onderweg vast aan een vrachtauto. Onder Warnsveld slipte hij op het natte asfalt en raakte onder het ach terwiel van den auto. Hij werd onmiddel lijk gedood. De chauffeur had niets van het ongeluk gemerkt en werd even verder door voorbijgangers gewaarschuwd. DE GEVAARLIJKE STOOF. OUDE VROUW LEVEND VERBRAND. Gistermorgen heeft op de eerste étage van 'n pand in de Halve Maanstr. te R'dam 'n tragisch ongeval plaats gehad. Deze ver dieping werd bewoond door de 96-jarige weduwe E. v. d. Arend-Drielsma en de 88- jarige J. Cohen-de Met.z. De laatste had voor de 9G-jarige een stoof klaar gemaakt, waarop deze haar voeten plaatste. Haar kleeren zijn toen in brand geraakt, zoodat de vrouw in korten tijd geheel in lichter laaie stond. De andere vrouw die eenigszins hulpbehoevend is, kon haar geen hulp bie den. Zij waarschuwde menschen op straat en toen die bovenkwamen was de oude vrouw reeds overleden. Het stoffelijk over schot is naar het ziekenhuis aan den Cool- singel overgebracht. In de kamer was een begin van brand ontstaan, dat de brandweer met eenige emmers water kon blusschen. De medebe woonster is zeer overstuur bij familie on dergebracht. AUTOBUS TE WATER. Zaterdagavond is de nieuwe autobus van den heer W. Veenstra te Heerenveen, rij dende op het traject HeerenveenAppels- ga, bij Donkerbroek iq een sloot geraakt. V., die zelf aan het stuur zat, week uit voor een wagen, kwam met de zware autobus op den berm, d-ie daardoor wegzakte. De wagen kantelde en kwam in een sloot te recht. De tien passagiers en de chauffeur kwa men er goed af. Van de auto braken eenige ruiten. Een kraan wagen uit Heeren veen bracht de bus weer op het droge. HET ONGELUK TE AMERSFOORT. Naar men aan het „Hbld." mededeelt is de toedracht van het ongeluk op het station te Amersfoort, waarbij een reiziger uit Rotterdam gedood werd, eenigszins an ders dan gemeld werd. De reiziger wilde n.l. niet in den nog niet stilstaanden trein stappen. Hij wan delde in gezelschap van een ander in de buurt van het wachtlokaal op het eerste perron; in de drukte, veroorzaakt door het binnenloopen van den trein, werd hij op zij gedrongen op he» oogenblik, dat er een portier in een nog in beweging zijnden trein werd opengeworpen. Do reiziger werd geraakt, viel languit op het perron en rol de daar af in de richting van den nog rij denden trein. Het lichaam kón eerst be vrijd worden, nadat twee treeplanken wa ren weggezaagd. BOERDERIJ AFGBRAND ONDER MOORDRECHT. Brandweer eerst na drie kwartier ter plaatse. Gistermorgen heeft een felle brand ge woed in d'e hofstede van den landbouwer J. de Bas, gelegen aan den Kanaaldijk ui den Zuidplaspolder onder de gemeente Moordrecht. Het vuur ontstond door een defect in den schoorsteen, waardoor het riet onder het dak vlamvatte en het 200 M2. groote com plex, bestaande uit een boerderij en een aangebouwde schuur, in een oogwenk in lichte laaie stond. Door de afgelegen lig ging van de boerderij, duurde het drie kwartier, eer de per bood-schapper geroe pen Moordrechtsche brandweer ter plaat se verscheen en met twee stralen op een moterspuitje het vuur aantastte. Het pleit was toen reeds beslecht, het geheele com plex bleek verwoest. De buitenmuren zijn overeind gebleven, doch de gebouwen wer den in een ruïne herschapen. Door de gunstige windrichting bleven eenige vlakbij gelegen stallen gespaard. Tot in den middag heeft de moeilijke na- blusscbing geduurd. Van den inboedel is slechts weinig gered, en de boer was laag verzekerd. De gebouwen, eigendom van de dames Mijnlief te Krimpen o. d. Lek, wa ren wel verzekerd. „De Crt.' TWEE HUIZEN TE SWALMEN AFGEBRAND. Zaterdagavond omstreeks negen uur ont stond een felle brand in de woning van den heer Abrahams gelegen in de Koe straat te Swalraen. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat weldra ook het daar naast gelegen perceel, eveneens van den heer Abrahams, in lichter laaie stond. Bei de woningen zijn tot den grond toe afge brand, van den inboedels werd niets ge red. Verzekering dekt de schade. De oor zaak van den brand is onbekend. EEN ZAKENMAN zal vooral in dezen tijd de kooplust trekken door doel treffende reclame. Andere bladen schrijven AMSTERDAM. De Gelderlander schrijft In den Raad van Amsterdam is iets aparts gebeurd. Amsterdam zit, naar men weet, evenals alle (grootere) gemeenten, in financieelep nood. Zij heeft de grootste moeite om de touwtjes der gemeentebegrooting aan el kaar te knoopen. Lang heeft 't geduurd, voor zij haar armoede heeft durven beken nen, doch toen ze eenmaal zoover was. is ze braaf aan 't bezuinigen geslagen. Onder die bezuinigingen behoorde ook een korting op loonen en salarissen. Nu hadden de socialistelf erop gerekend, dat de „burgerlijke" partijen deze korting er wel door zouden helpen, de stemmen waren precies geteld. En dus konden zij zich de weelde vcroorlooven van tegen stemmen. Edoch, onder die burgerlijke partijen za ten er drie van het zoogenaamde Midden- standsblok. Drie neutralen. Zij waren wel vóór de korting, maar vertikten het om er voor te stemmen. Want zij wilden de socia listen geen mooi weer laten spelen met de zorg der andere partijen voor do financiën der gemeente. De socialisten, zoo rede neerden ze, bestrijden de korting, omdat ze erop rekenen, dat wij deze korting er wel door zullen helpen. Dat zal dit keer eens tegenvallen. Zoo werd het voorstel tot korting op de salarissen en loonen verworpen met 23/21 stemmen! En de socialisten keken sip...» ondanks hun overwinning. De opcenten op de gemeentcfondsbelas- ting moesten dadelijk ;an 38 op 74 worden ve< hoogd Het Rijk keert f 1.200.000 minder uit (vanwege het Kortingswetje). De burgerij zal dat politieke gescharrel wel hartig uitfoeteren. LAND- EN TUINBOUW DE PRIMAVERA TE ROTTERDAM. Bekroningen. Op de Primavera-tentoonstelling, welke te Rotterdam in het voormalige Nenijto- terrcin wordt gehouden, zijn dc volgende bekroningen toegekend Gouden medailleaan groep cyclamen, ingezonden door N.V. J. C. Maarsse, Aals meer; groep azalea mollis, ingez. door Ra- vensberg en Boer, Boskoop; groep rhodo dendron en jap. kers, ingez. door Ravens- berg en Boer, Boskoop; groep bloeiende azalea's, ingezonden door M Koster en Zn., Boskoop; groep polythantarozen, ingez. door G. de Ruiter, Hazerswoude; groep hortenzia's, begonia's en cyclamen, inge zonden door D. Baardse Dzn., Aalsmeer met gelukwensch der jury; groep afgesn. rozen, ingez. door Aalsmeerschen Tuin- bouwbond met gelukwensch van de jury; coniferen en groenblijvende planten van H. Jongejan, Boskoop. Kleine gouden medaille: Aan groep bol- bloemen, ingezonden door W. Bockee, Zoc- terwoude; groep afgesneden narcissen, in gez. door N.V. A. C. v d. Schoot's bloem- bollenhandel, Hillegom: tuinhuisje met glycine beplanting van K. van Nes C.Bzn., Boskoop; groep azalea hynomay, ingez. door v. Kleef en Co., Boskoop; groep Jap. kersen op stffm, ingezonden door P. J. C. Oosthoek en Co., Boskoop; groep winter harde azalea's, ingezonden door Vuyk en Van Nes, Boskoop; phylocactus, dahlia's van J. G. Ballego en Zn., Leiden; groep polyantha rozen, ingez door Ravensberg en Boer, Boskoop; sortiment groenbl. hees ters,, ingez. door P. J. C. Oosthoek en Co., Boskoop; rotsgroep, ingez door Kweekerij Rijnstroom, Alphen a. d. Rijn; groep spi- raea-dielytra van G. Lubbe Thz., Oegst- geest; nieuwe roos Bentveld van Felix Dijkhuis, Boskoop; groep coniferen van G. v. d. Stam Hzn., Boskoop; rots- en vaste- planten van F. TI. den Ouden en Zn., Bos- UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Dinsdag 3 Mei. Huizen, 1875 M. Uitsl. KRO.-uitzending. 8.00—9.15 en 10.00—11.30 Graifaofoonpl. 11.30 Godsd. halfuurtje. 12.151.45 Coqcert. I.45 Granmfoonpl. 2.00 Causerie. 3.00 Cursus. 4.00 Gramofoonpl. 4.25 Cursus. 5.00 Concert. 7.00 Lezing. 7.45 Causerie. 8.00 Gramofoonpl. S.20 Concert. 10.30.Vaz Dias. 10.4512.00 Gramofoonpl. Hilversum, 296 M. AVRO.-uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Concert. J. G. de Jong (piano), Marie Zorn (zang) en Egb. Veen (bege leiding). II.00 Kookpraatje door Nanny Wolf Ivaufmann. 11.30Vervolg concert. 12.00 Orgelconcert door Pierre Palla, m. m. v. Eddy Noordijk (viool). I.00 AVRO-kamerorkest o. 1. v. L. Schmidt, Marijke van Tooren (zang) en Egb. Veen (piano). 2.45 Pauze. 3.00 Knipcursus. 4.00 Piano-recital door Elsa Nolthenius. 4.30 Kinderuur. 5.30 Accordeomnuziek door „The Three Hawkcourts". 6.00 Onderwijsfonds Binnenvaart. 6.30 Omroeporkest b, 1. v. N. Trcep. 7.30 Engelsche les. 8.00 Vervolg Omroeporkest, o.a. uit „Rosamunde", Schubert. 8.30 „Dolores Divine", schuldig of on schuldig, radio-drama van Kenneth M. Ellis, vertaling W. Vogt. 9.15 Kovacs Lajos en zijn orkest. So liste: Marta Eggerth (zang). 10.00 Vaz Dias. 10.15 Vervolg Kovacs Lajos en zijn or kest. II.0012.00 Gramofoonpl. Daventry, 1554 M. 9.35 Morgenwijding. 9.50 Tijdsein en berichten. 11.20 Orgelconcert Reg. Foort. 12.20 Leonardo Kemp's orkest. 1.25 Voor de scholen. koop; groenblijvende hagen van G. v. d. Stam Azn., Boskoop. Verguld zilveren medaille: Aan groep calceolaria's, ingezonden door N.V. J. C. Maarsse, Aalsmeer; groep calla's, ingezon den dóór Leinkes en Zonen, xAlphcn a. d. Rijn; groep afgesn. narcissen, ingezonden door A. Frijlink en Zn., Sassenheim; groep afgesn. rozen, ingez. door Aalsmeerschen Tuinbouwbond; polyamkerozen, ingez. door G. TI. Kersbergen, Hazerswoude. Zilveren medaille; Aan groep bladbego nia's, ingez. door N.V. J. C. Maarsse, Aals meer; groep afgesn. narcissen, ingez. door G. Lublie en Zn., Ocgstgeest; groep afgesn. nracissen, ingez. door P. van Deursse, Sassenheim; groep afgesn. narcissen, ingez. door firma De Graaff Gcrharda, Lisse; rotsgroep, ingez. door G. Lubbe en Zn., Oegstgeest; rotsgroep. ingez. door N. Bou- mer, Sassenheim; rotsgroep ingez. door K. Rijnstroom, Alphen a. d. Rijn; rotsgroep ingez. door fa. IT. don Ouden en Zn., Bos koop. Bronzen medaille: aan inzending van de kweekerij TJijnstroom, Alphen a. d. Rijn. Extra prijzen: Ravensberg en Boer, Bos koop (zilveren med. gom. Rotterdam); G. de Ruiter, Hazerswoude (bronzen med. gem. Rotterdam). Getuigschrift 1ste klas: aan klimroos Prinses van Oranje, ingez. door G. de Rui ter, Hazerswoude, narcissus dubbel Incom- 3.20 Schotsch studio-orkest o. I. v. G. Daines. 3.50 Grosvenor House-orkest o. .1 v. J. Meeus. 4.35 Kindcruur. 5.20 Berichten. 5.50 Schuman-kwartetten door het Küt- cher ktfartet. 6.10 Fransche causerie. 6.40 „Little Miss Make-Believe", muzi kaal hoorspel van Ch. Brewer. Muziek: W. H. Beaeh, m. m. v. solisten, ïevuekoor en Theater-orkest. 8.20 Berichten en beursnieuws. 8.40 Kamermuziek, Geza Frid (piano) en het Griller Kwartet o.a. Kwartet d- inoll op. 46, Sibelius en 12 Caricatures- musicales, Geza Frid (piano-soli). 9.55—11.20 Bortini's band. „R a d i o-P a r i s", 1725 M. 7.05 en 11.30 Gramofoonpl. 8.05 Radio-tooneel „La ohancc de Fran- caise", van Porto-Riche. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Concert uit het Palace- hotel. 2.201.20 Radio-orkest o. 1. v. Reeseri, m. m. v. W. L. Jensen (zang) en V. Fi scher (piano). 7.508.20 Duitsche koorliederen, Man nenkoor „Bel Canto" o. 1. v. A. Rachlew, 0.a. Wiegenlied Brahms. 9.20 Cembalo-recital door F. Jensen. 9.5010.20 Fransche suites o. 1. v. Launy Gröndahl, o.a. Suite voor orkest, St. Saëns en Suite voor klein orkest, Ro- ger-Ducasse. 10.2011.50 Dansmuziek uit Restaurant „Nimb". Langenberg, 473 M. 6.257.20 en 10.4011.20 Gramofonopl. 11.2012.10 Concert uit Stuttgart. 12.201.50 Concert door orkest van werklooze musici. 4.205.35 Middagconcert. 7.20 Militaire muziek o. 1. v. Cellarius. 8.05 „Westfalcn reimt und singt durchs Jahr". Rome, 441 M. 7.25 Gramofoonpl. 8.05 Concert in. in. v. Arrgio Serato (viool), o.a. La Vestala, Spontini; Contra dansen, Mozart; Tambourin chinois, Kreisler. Z e c s e n, 1635 M. 7.00 Weensche muziek door Otto Rö- misch en zijn orkest. 8.00 Muzikale voordracht. 8.30 Tschaikowski's piano-concert in b- moll op. 23 door Alfred Hoehn en orkest. 9.00 3e Symphonie op. 44, Prokofieff (Berlijnsch Omroeporkest). 9.5511.50 Mei-concert uit Hamburg o. 1. v. Ad. Seeker. parabilis Mary Copland, ingez. door N.V. A. C. ^an der Schoot, Hillegom. Getuigschrift van Verdienste: Aan Nar cissus dubb. Incomparabilis Valencia van N.V. A. G. van der Schoot, Hillegom; Nar cis Incomp. Daisy Schafer van N.V. A. C. van der Schoot, Hillegom; Narcis Barrü Vera van N.V. A. C. van der Schoot, Hil legom; Narcis Incomp. Eldorado van N.V. A. C. van der Schoot, Hillegom; Narcis Incomp. Carlton van N.V. A. O. van der Schoot, HillegomSpiraea Chemland, G. Lubbe en Zn., Oegstgeest; Primula praecox Kweekerij Rijnstroom. Alphen a. d. Rijn; Saxifraga Triumph, Kweekerij Rijnstroom, Alphen a. d. 'RSjn; Primula Springtime, Kweekerij Rijnstroom, Alphen a d. Rijn; Narcis Seraglio, G. Lubbe en Zn., Oegst geest; Narcis Trompet Apotheose, N.V. A. C. van der Schoot, Hillegom. Eere-medailletoegekend is als eere- prijs de groote Primavera-cere-medaille (zilver) aan de rotsgroepeering van dc firma A. Koper te Bcnncbroek, aan de fa. J. Abbing te Zeist voor dc inzending vuur steentjes, aan de fa. P. den Ouden te Drie bergen voor het arrangeeren van den mooi- sten rotstuin op het buitenterrein, alsook aan den Aalsmeerschen Tuinbouwbond werd als waardeering voor de prachtige collectieve inzending deze eereprijs toege kend. FEUILLETON. Uit het Engelsch van J. S: FLETCHER. 17) Het was stampvol in de betrekkelijk be perkte ruimte, die gevuld was met autori teiten, getuigen, advocaten en een aantal bevoorrechte toeschouwers, die er in ge slaagd waren toegang tot de zitting te krij gen. Vrijwel alle notabele personages uit Lithersdale waren er: de nieuwe baronet en zijn moeder, Getherfield en eenige van zijn mede-ma gistrateneen niet gering aantal hoogelijk geïnteresseerde dames; en zooveel pachters en bedienden van den doode, als in de hoeken van de zaal kon den samengeperst. En ten slotte natuur lijk een legertje verslaggevers, belust op sensationeele onthullingen. En twee per sonen waren voor Letty nog interessan ter dan alle anderen belangrijker dan Marston zelfs, op 't oogenblik. Dc eene was een slank figuurtje in het zwart, zwaar gesluierd, zich half verbergend achter den forschen rug van den kolonel de Fransche gouvernante M'lle de Cou- langes, de andere brutaal overeind in den hoek. was Bradwel Pike, wiens groene oogen, na even met kalme minachting op Lucas Etherton en zijn dochter gerust te hebben, peinzend naar de zoldering van het vertrek staarden. Etherton vond voor zichzelf cn Letty een plaatsje dichtbij den ouden heer Getherfield en rondkijkend, ontdekte hij plotseling aan de tafel, gere serveerd voor de autoriteiten, iemand, wiens aanwezigheid hem blijkbaar ver baasde. Hij boog zich over zijn dochter heen, naar den ouden heer. „Zeg eens, Getherfield", fluisterde hij. „Zie. je wie daar zit? Drayne, van het openbaar ministerie. Wie heeft dien hier naar toe gehaald „De politie", antwoorde meneer Ge therfield eveneens fluisterend. „Ze schij nen het geval buitengewoon ernstig en ge compliceerd te vinden. Ik hoorde vanmor gen, dat ze hem gisteravond laat nog ge telefoneerd hebben en dat hij den heelen nacht met de politie aan het werk is ge weest." Letty keek n"u ook naar den man, dien haar vader aangeduid hadeen slan ken man van middelbaren leeftijd met een scherp gezichter was iets in zijn uiterlijk dat hem bij oppervlakkige be schouwing meer deed lijken op een acteur dan op een lid van de magistratuur. Ze had gehoord en gelezen van mr. Drayne; hij was een bekende persoonlijk heid in het graafschap; bij ingewikkelde en duistere misdrijven werd hij meestal met de leiding van het onderzoek belast en trad hij bij de rechtszitting op als offi cier van justitie. Hij was haast berucht om zijn gave de waarheid uit de menschen te persen en de feiten zoo te groepeeven dat ze met onfeilbare zekerheid tot een ver oordeeling moesten leiden. Menigen ver dachte had hij door vlijmscherpe kruisver- hooren en een niet te ontzenuwen requisi toir reeds aan de galg geholpen. Letty keek als gefascineerd naar den rechtsge leerde met zijn donkerkleurig gezicht on doordringende oogen en ze verbeidde in gespannen verwachting het oogenblik dat ze zijn stem zou hooren. Maar voorloopig was er nïels voor Air. Drayne om zich in te mongefi. De opening van het inquest geschiedde op de gewone wijze en leverde niets opmerkelijks op. De coroner zette de gezworenen uiteen waar om ze hier bijeen waren en wat hun taak zou zijn en liet nieuwsgierige auditorium richtte de blikken naar de geïmproviseerde getuigenbank. „Nu gaat het gordijn op", fluisterde Etherton tot zijn dochter. Letty was een en al 002 toen de butler van de „Grange" naar voren kwam. Wil liam Moysey. butler van wijlen Sir Che- ville. Meer dan twintig jaar bij den baro net in dienst geweest.0111 precies te zijn twee en twintig jaar. Goed op èe hoogte van de gewoonten van zijn pieester beter dan iemand anders. Zag Sir Che- ville het laatst in leven eergisteren, om half vier 's middags. „Was zijn gezondheid toen geheel in orde?" informeerde de coroner. „Ja, dat was ze en sir Cheville was zelfs in een opmerkelijk goed humeur geweest. Hij ging naar Hallithwaite en had medege deeld van plan te zijn op de club te dinee- ren en daar verder den avond door te bren gen, 0111 met den laatsten trein /lie om 10.55 uit Hallithwaite vertrok en in Li thersdale om 11.10 aankwam, naar huis terug te keeren. Hij, de getuige, was ge bleven om op zijn meester te wachten, maar deze was niet gekomen. Neen, be paald ongerust was getuige over dit uit blijven niet geweekt, daar Sir Cheville vaker in de stad bleef overnachten, in ho tel „De Zwaan". Hij was niet gelijkmatig in zijn gewoonten en deed wat hem op een bepaald oogenblik inviel. De butler had verder niets van Sir Cheville gehoord of gezien, voor het doodsbericht was geko men. Het lichaam, dat zooeven aan de jury getoond was, kon hij indentificeeren als dat van zijn overleden meester. „Nu komt Drayne", waarschuwde Ether ton zijn dochter. De vermaarde jurist was met rustige be wegingen ojigestaan en met zijn duimen in zijn vestzakken keek hij op een suggestief- vertrouwelijke manier den getuige aan. „Goed op de hoogte van de gewoonten van wijlen je meester, nietwaar Moysey?" vroeg hij bijna nonchalant-gemoedelijk. De butler toonde lichte teekenen van emotie. „Dat was ik, meneer, in alle bescheiden heid gezegd twee cn twintig jaar.... dat is geen kleinigheid, meneer „Dat is het zeker nietWat ik zeggen wou, Moysey, Sir Cheville ging zeker nog al dikwijls naar de club in Hallithwaite, hè „Twee of drie keeren in de week, me neer. Sir Cheville hield veel van gezellig heid: hij was buitengewoon levendig en opgewekt voor iemand van zijn leeftijd. Groote liefhebher van whisten meneer, en speelde een aardig partij biljart." „Juist. En ijr was niets ongewoons in dat hij in Hallithwaite bleef tot den laat sten trein dien van 10.55?" „Dat deed hij altijd, mneer, als hij 1*11 de stad was. Hij kwam nooit eerder thuis." „Nam hij van het station altijd zijn weg langs het voetpad over de Zwarte Klip?" „Altijd meneer, in dc lente en 's zomers. Als het slechte weer begon, stuurden we het coupétje naar het station om hem te halen." „Dus hij keiulc het pad heel goed?" „Hij kende cr ioderen duim van. zou ik zeggen. Ik hol» hem eens hooren beweren, dat hij er geblinddoekt overheen zou kun nen wandelen." „Heeft niemand hem ooit gewaarschuwd voor dat gevaarlijke gedeelte van het voet pad op de Zwarte Klip?" „Dikwijls genoog, meneer. Maar daar lachte hij 0111. Hij zei, dat het pad op do Klip anderhalve meter breed was en als het voor anderen niet breed genoeg was, moesten ze maar naar beneden vallen en hun nek brekenvoor hem was het zijn heele leven breed genoeg geweest." Mr. Drayne liet den blik enkele oogen- blikken rusten op den grooten plattegrond van het district, die voor hem op de tafel lag uitgespreid toen wendde hij zich plotseling weer naar den getuige. „Maakte je meester nog een of andcro bijzondere opmerking voordat hij Maan-» dagmiddag 0111 halfvier 't huis verliet?" „Ja, meneer, enkele opmerkingen", ant woordde de butler. „Wat waren dat dan voor opmerkingen V' Moysey aarzelde- en keek om zich heen, als bij instinct richtte hij zijn oogen naar de plaats waar de nieuwe baronet en zijn moeder zaten. „Wel meneer", antwoordde hij toen met kennelijke tegenzin: „Hij vertelde me Sir Cheville was altijd heel vertrouwe lijk met me, meneer.... hij vertelde, dat hij op Wintersfeld geweest was om aan mevrouw Stanbury en meneer Marston mee te deelen. dat hij ging trouwen, en dat hij nooit in zijn leven een vrouw zoo woedend had gezien als mevrouw Stanbury, toen ze het nieuws hoorde." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9