CENTRALE VERWARMING r>= SANITAIRE INSTALLATIES ZATERDAG 30 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 15 GEMEENTERAAD VAN ZOETERWOUDE Donderdagavond vergaderde de Raad dezer gemeente, onder voorzitterschap van den bur gemeester, die te ongeveer 7 uur de vergade ring opende. Alle leden waren present, terwijl de publieke tribune volgepropt was met be langstellenden. Na opening der vergadering leest de secre taris de notulen der vorige vergadering, die onveranderd worden vastgesteld. Daarna doet de voorz. mededeeling van de ingekomen stuk ken, waarvan onder meerdere de volgende voor kennisgeving worden aangenomen: 1. Missive van Ged. Staten houdende toezending van het goedgekeurde raadsbesluit waarbij de huur der secretariswoning met 50 ingaande 1 Januari j.l. wordt verhoogd. 2. Als voren waarbij de vergoeding aan den ontvanger voor het be schikbaar stellen van een kantoor met 50 wordt verlaagd. 3. Als voren waarbij aan de Erven Paardekooper onderhands wordt opge dragen het vernieuwen van het dek der Stee- nenbrug voor 334. 4. Als voren waarbij wordt toegezonden de goedgekeurde bedrijfsbegroo- ting voor 't waterleidingbedrijf voor 1932 en 5: Bericht van J. de Witte te Leiderdorp dat hij onder de gestelde voorwaarden den grond ach ter de woning van den gemeente-opzichter wenscht te koopen voor het bouwen van twee arbeiderswoningen. Verder wordt besloten het beredeneerd ver slag der volkshuisvesting over 1931 voor de leden ter secetarie ter inzage neder te leggen, terwijl een verzoek van de Nationale Commis sie tegen het alcoholisme, om het maximum aantal verloven voor deze gemeente te bepa len op 3, terzijde wordt gelegd als zijnde on gezegeld. Op een verzoek van A. v. d. W. om voor zijn kinderen de gestichtsverpleging te betalen wordt afwijzend beschikt, terwijl naar aanlei ding van een desbetreffend schrijven van den heer C. O., inzake huur tuinland, besloten wordt dezen van de huursom over dit jaar te ontslaan, onder bepaling, dat het land begin Juni ter beschikking der gemeente komt. In verband hiermede zal dan het terrein voor lichamelijke oefeningen als speelterrein voor de jeugd in gebruik genomen kunnen worden. Aan de R.K. Geitenfokvereeniging „Zorg en Vlijtwordt voor 1932 een subsidie verleend van 40, terwijl op voorstel van den heer Meijdam wordt besloten, de subsidieaanvrage van het bestuur der Burgerwacht te behandelen bij een volgend agenda-punt, n.l. de steunrege ling voor werkloozen, waarmede deze aanvrage in verband wordt gebracht bij het zoeken naar dekkingsmiddelen. Vervolgens besluit de Raad eenige noodzake lijke onderhoudswerken in de secretariswoning, verband houdende met den 'verbouw van het raadhuis, te doen uitvoeren door N. Overde- vest, die blijkens gehouden inschrijving de laagste aannemer is, voor een som van ƒ319 Een voorstel van B. en W. om de begrooting voor 1931 andermaal te wijzigen en te be schikken over het restant van het batig saldo 1930 wordt aangenomen, terwijl eveneens met algemeene stemmen wordt aangenomen een concept verordening, regelende de eischen van benoembaarheid en bezoldiging der veldwach ters. Een voorstel Meijdam om in deze veror dening te bepalen, dat kindertoeslag zal wor den genoten vanaf het eerste kind en tot den leeftijd van 18 jaar wordt niet gesteund en kan niet in behandeling komen. De Rijkssteunregeling loozen aanvaard. In behandeling komt dan een voorstel van B. en W. om de rijkssteunregeling voor werk loozen aan te nemen en deze reeds te doen in gaan 1 Mei e.k. De kosten der steunregeling worden geraamd voor dit jaar op 8000, ter wijl B. en W. conform het advies der Werkloo- zencommissie, als dekkingsmiddelen aanwijzen 1.25% rijkssubsidie, hetgeen de minimumbij- drage is, zijnde ƒ2000, 2.10% salarisverlaging van alle ambtenarensalarissen, berekend over 7 maanden, ingaande 1 Juni a.s. 1200; 3. be- zuinigng op electriciteitsverbruik bij de straat verlichting 500; 4. minder subsidie aan de burgerwacht 100; 5. vermindering van de subsidie aan de bijzonder middelbare scholen tot 30 per leerling, hetgeen een bezuiniging geeft van 360; 6. verhooging van de opcen ten der Fondsbelasting met 12 fthans zullen 42 opcenten worden geheven), hetgeen naar raming voor dit jaar meer zal opbrengen 2250 en 7. heffing van 25- opcenten op de vermogensbelasting, waarvan voor dit jaar eene bate wordt verwacht van 1600. De bepalingen der steunregeling, die in den aard gelijk zijn aan die van alle andere ge meenten die de rijksregeling hebben aanvaard kunnen we onvermeld laten, alleen zij opge merkt dat deze regeling alleen zal gelden voor de landarbeiders. De steun zal worden bere kend volgens de volgende maxima normen; voor uitgetrokkenen uit een werkloozenkas: a. voor gehuwden en ongehuwde kostwinners 8.50 per week, benevens 0.60 per week per gezinslid boven de twee nersonen tot een maximum van 6 personen. Bovendien kan aan gehuwden en ongehuwde kostwinners 'n huur- toeslag worden verstrekt, overeenkomende met hetgeen de huur meer bedraagt dan 4 per week, zulks tot een maximum van f 1 per week b. voor kostgangers 6 per week. Voor de reglementair nog niet recht hebben den, dubbel uitgetrokkenen en ongeorganiseer den geldt het volgend tarief, hetgeen ook weer het maximum vermeldt: a. voor gehuwden en ongehuwde kostwinners 7 per week, benevens een huurtoeslag gelijk aan de vorige groep; b. voor kostgangers 5 per week. Deze steunrege ling wordt zonder eenige discussie aanvaard. Hierna besluit de Raad als „orgaan belast met de uitvoering dier regeing" aan te wijzen de werkloozencommisise, waarvan de leden met ingang van 1 Mei a.s. worden benoemd. De loonsverlaging der ambtenaren in debat. In bespreking komt dan het voorstel van B en W. om over te gaan tot 10 salariskortine, ingaande 1 Juni, a.s. waarbij wordt opgemerkt dat het een tijdelijke korting is, vooroopig voor den tijd van 1 jaar en dat het in de bedoeling ligt om een principe besluit te doen nemen, omdat de ambtenarenorganisaties terzake nog gehoord moeten worden. Deze organisaties wordt 3 weken tijd gegeven om haar gevoelen kenbaar te maken. Verder merken B. en W. op, dat buiten de korting vallen de jaarwedden van burgemeester, wethouders, secretaris en ontvanger, omdat die jaarwedden door Ged. Staten onder goedkeuring van de Kroon wor den voorgesteld. Verwacht wordt evenwel, dat die titularissen vrijwillig 10 van hun salaris zullen afstaan, wanneer hun de verhoogde wedden worden toegekend, waarop ze sinds 1 Januari 1931 recht hebben. Tenslotte wordt opgemerkt, dat de minderheid ze sinds 1 Ja nuari 1031 recht hebben. Tenslotte wordt op gemerkt dat de minderheid van het college een salarisverlaging voorstaat van 5 van alle wedden. Allereerst komt de heer Meijdam aan het v;oord, die er op wijst dat in de raadsverga dering van 30 Maart j.l. de heer Noordman, namens de R.K. raadsfractie, heeft gevraagd aan B. en W. om met een salarisverlaging te komen van 10 in verband met het zoeken van dekkingsmiddelen ter bestrijding van de uitgaven voor de werkloozen. H'ft doel der verlaging is dus om aan een zekere categorie van personen, de werkloozen, uitkeering te kunnen verstrekken. Spr. wordt daarin nog versterkt, omdat dit voorstel een onderdeel is van het aanvaarden der rijkssteunregeling voor werkloozen en dus niet moet dienen om de be grooting sluitend ie krijgen. Spr. noemt zulks sociaal onrechtvaardig en concludeert verder dat, wanneer de rijkssubsidie meer opbrengt dan geraamd wordt, het motief voor salaris verlaging is vervallen. Spr. heeft nog nimmer een stuk onder de oogen gehad, hetwelk zoo weinig gemotiveerd is als dit voorstel. Een vroeger aangevoerd motief, n.l. stabilisatie, vindt spr. thans niet terug, doch wellicht dat dit tijdens het debat nog naar voren zal ko men. Verder wijst spr. er op, dat er nimmer een lijn is geweest in de salarieering te dezer plaatse van hooger en lager, doch dat thans, nu het eene zekere categorie der bevolking slecht gaat, ook getracht wordt de positie van ande ren te verminderen. Spr. noemt dit een over blijfsel van het oude liberalisme. Wat de in dexcijfers betreft, merkt spr. op, dat deze niet lager zijn geworden voor electriciteit, water- geld, enz. Een fout vindt spr. het, dat B. en W. eerst een principe besluit laten nemen door den Raad en dan pas de ambtenarenorganisa ties te gaan hooren; zulks is niet democratisch en past niet in het kader van dezen tijd. De ambtenarenorganisaties hadden te voren ge hoord moeten worden; men moet niet eerst een besluit nemen en dan later het advies naast zich neer gaan leggen. Ook bevreemdt het spr. dat wel wordt voorgesteld om 10% korting toe te passen op de kleinere salarissen en niet getracht is korting te verkrijgen van de jaar wedden van de hoogere ambtenaren. Thans wordt wel gehoopt dat deze 10 vrijwillig zullen afstaan, doch gaan de verhoogingen niet door dan komt daarvan niets terecht. Spr. wijst op de begrootingsdebatten toen voorgesteld werd om de bijbetrekkingen van ambtenaar van den burgerlijken stand te salarieeren met f 1 en geantwoord werd. dat dan geen geschikte krachten beschikbaar waren om die betrekking te vervullen, terwijl men nu verwacht dat vrij willig 10 beschikbaar zullen worden gesteld Spr. wil niet ontkennen dat het uit sociaal oogDunt gewenscht kan zijn dat tot salarisver laging wordt overgegaan, doch dat deze ge meente momenteel met die 10 uit de misère wordt tfeho'oen gelooft hij niet. Is het gerecht vaardigd, aldus spr., om f 961 (want dit bedrag kan men slechts verhalen) van de ambtenaren weg te nemen, terwijl er nog andere bronnen van inkomsten zijn? Is wellicht het in de vo rige vergadering tfedane voorstel om de loonen bii de werkverschaffing te brengen van 3 op f 2.75 een voorloooer geweest van dit voorstel en zal dit voorstel weer de voorlooper zijn om straks in het vrüe hedriif de loonen te gaan verminderen? Zulks mag niet het motief ziin; de overheid mag geen voorloooer zijn. Verder wijst sdt. er notf oo dat de in November j.l. aangestelde bode en de wegwerker-chauffeur niet 10 maar 11 worden gekort met dit voorstel. Sor. weet dat het nersoneel tot het brengen van een offer bereid is als de ge meente financieel aan den grond komt en de meente komt financieel aan den grond vol gens sor. Tenslotte hesluit spr. met een beroep tc doen op zijn rechterbuurman om als voor man op sociaal terein zich eens in te denken in de gevolgen van het onderhavige voorstel Spr. eindigt met B. en W. te verzoeken het voorstel te willen terugnemen. Andere i tegenstanders. De heer de Graaf komt vervolgens aan het woord en zegt dat de heer Meijdam te een zijdig is in zijn redeneering, want er is niet een, maar er zijn meerdere middelen aangege ven om de kosten der werkloosheid te dek ken. Ook is het niet juist, dat 961 wordt ver kregen door die korting doch 2000 over een vol jaar en waar de gemeente financieel aan den grond zit, daar moeten alle middelen aan gewend worden om daaruit te komen. De heer Wessel is het niet eens met den heer Meijdam dat een salarisverlaging onsociaal en onrechtvaardig is. Gelet op de wekelijksche uit keeringen aan de werkloozen, die in stijgende richting zijn, is spr. de meening toegedaan dat een bedrag van 8000 niet toereikend zal zijn en daarom zijn verschillende middelen gezocht, waarvan de, salarisverlaging er slechts een is, is de kosten te kunnen dekken. Dat geen voor stel is gedaan om de salarissen van burgemees ter enz. te verminderen, vindt zijn oorzaak in het feit, dat de Raad daartoe het recht mist. Tenslotte wijst spr. op de commissie Wel ter, die, volgens een bericht in de dagbladen, aan dringt om de salariskorting voor de rijksamb tenaren ook door te voeren tot 10 en dat de gemeente ook gedwongen wordt door de om standigheden deze korting in te voeren. De heer Bergers, die niet aan de vergade ring der werkloozencommissie, waarin boven staand advies werd besproken, heeft deelgeno men, zegt zicht met het voorstel niet te kun nen vereenigen. Hij is het eens met den heer Meijdam dat de salarissen der ambtenaren niet gebruikt mogen worden om de werkloozen te steunen, want die menschen zullen dan dubbel worden getroffen, aangezien zij niet alleen 10 van hun salaris moeten missen, doch boven dien ook nog 12 meer belasting moeten gaan betalen, gelet op het voorstel tot verhoo ging der opcenten op de Fondsbelasting. Spr. kan niet acoord gaan met den heer Meijdam betreffende ode kortingen en de salarissen van burgemeester, secretaris, wethouders en ontvan ger, want deze menschen hebben recht op een verhooging volgens de regeling. Gaat die ver hooging niet door dan komen de geraamde hoogere jaardweddenbedragen toch aan de be grooting ten goede. Is 10 pet. wel loonsverlaging? De heer Noordman zegt dat het gemakkelijk is om critiek uit te oefenen, doch hij heeft den heer Meijdam geen middelen hooren noemen om dekkingsmiddelen te vinden voor den uit te keeren steun aan de werkloozen. Spr. zegt dat het salaris niet gebruikt is als sluitpost, doch slechts een onderdeel vormt van de 7 punten van het voorstel. Tot dit voorstel zijn B. en W. gekomen, omdat er op het doode ma teriaal niets meer te bezuinigen valt. De loons verlaging is slechts gebruikt in uiterste instan tie, doch in werkelijkheid is het zelfs geen loonsverlaging, want de .kosten van het levens onderhoud zijn met 18 gedaald en er wordt slechts een korting voorgesteld van 10 zoo dat de ambtenaren nog bevoorrecht blijven. De heer Meijdam andermaal het woord krij gende, antwoordt aan het adres van den heer de Graaf, dat hij niet eenzijdig is geweest, want hij heeft gezegd, dat de ambtenaren be reid zijn een offer te brengen, maar dit is de weg niet, want hij is 't eens met den heer Ber gers dat de ambtenaren dan dubbel getroffen worden, want diegenen die een vast salaris hebben zullen straks het meeste belasting moe ten gaan betalen. Spr. heeft voorts vernomen van den heer Noord man dat het voorstel be oogt. dat de salariskorting wordt aangewend als dekkingsmiddel voor de werkloozensteun en dus niet als sluitpost der begrooting. Met den hkex Bergers is spr. het eens, dat burge meester enz. de salarisverhoogingen toekomen, en dal, indien die verhoogingen niet worden toegekend zulks aan de begrooting ten goede komt. Aan het adres van den heer Noordman merkt spr. op dat hij niet het beleid van het college heeft aangetast en dat hij de dekkings middelen wel uit zijn mouw kan schudden, o.a. het aantal opcenten op de vermogensbelasting niet te brengen op 25 maar 50. Spr. noemt dat rechtvaardiger dan een korting toe te passen op de salarissen der ambtenaren. Tenslotte zegt spr. dat de heer Noordman in een vcyigB ver gadering heeft gezegd, dat het ten platte lande duurder is dan in de stad, zoodat dus de in dexcijfers van de steden niet als maatstaf genomen kunnen worden, tenzij dat men wil aantoonen dat een randgemeente van een stad duurder is dan het leven in de stad zelf. De heer Paardekooper wijst er op dat de steunregeling aan de werkloozen minder zal geven dan ze thans krijgen en dat het land en tuinbouwbedrijf geenn inkomsten meer af werpen. De gemeente zit in de modder en daar moet ze uit en daarom moet alles aangepakt worden. Spr. kan zich dan ook volkomen met het voorstel vereenigen. De heer Wessel is het er mee eens dat het een geduchte aanval op de salarissen is, doch in het vrije bedrijf worden zelfs kortingen van 10 en 20 meer toegepast, omdat de werk gevers zelf geen inkomen hebben. De heer de Graaf zegt, dat in het geheele economische leven de arbeiders offers moeten brengen, waarom moeten dan zij die in een gemeentedienst zijn daarvan uitgesloten blijven Uit oogpunt van saamhoorigheid vindt spr. het BERNARD SCHULTE - Voorhout bij Leiden -Telefoon: Sassenheim 4532 billijk, dat ook de ambtenaren, evenals de ar beiders in het vrije bedrijf wat van hun in komsten afstaan. De heer Noordman zegt dat alle bedrijven in de put zitten en de ambte naren crisiswinst maken doordat alles goed- kooper is geworden. Een korting van 10 acht hij zeer billijk en dan hebben de ambtena ren nog een bevoorrechte positie. Spr. is er voorts tegen om 50 opcenten op de vermogens belasting te heffen, want dan gaat men de kip slachten ie de gouden eieren legt. De vermo gens zulen de gemeente uitgejaagd worden. De heer Meijdam krijgt dan voor de derde maal het woord en zegt dat de spr. het on juiste niet voelen dat de salarissen worden genomen als dekkingsmiddelen voor de steun regeling, dus niet om een offer te brengen, want dat wil het personeel vrijwillig doen. Spr. kan verder niet acoord gaan met het argu ment, dat nu het in de bedrijven slecht gaat de salarissen omlaag moeten, want als het in de bedrijven beter gaat gaan de salarissen niet altijd omhoog. Aan het geopperde ten aanzien van commissie Weiter wijdt spr. geen aandacht, want dat is 'n krantenbericht van het Vader land. Spr. betoogt dan nog dat de ambtenaren straks de volle 42 op de Fondsbelasting moeten gaan betalen, terwijl de boeren niets zullen betalen en er dus geen belang bij heb ben al zouden de opcenten tot 100 opgevoerd worden. Een heffing van 25 opcenten meer op de vermogensbelasting beteekent, dat in totaal f 0.50 meer per 1000 vermogen zal moeten betaald worden en dat is niet billijk, aldus spr. De belasting zal trouwens niet zoo hoog zijn omdat de vermogens zijn geslonken. De voorz. zegt dat hij de minderheid in het college van B. en W. vertegenwoordigt. Volgens spr. is de levensstandaard in zijn geheel met geen 10 of 12 gedaald, want huishuur, wa terheld, electriciteit, enz. zijn op dezelfde hoog te gebleven, en spr. verwacht, dat wanneer straks steun wordt verleend aan het zuivel bedrijf en nog meerdere dergelijke maatregelen zullen volgen, de prijzen van die levensmidde len weer gaan stijgen. Een korting van 5 kan spr. echter billijken. Het voorstel i aangenomen. B. W. De heer Bergers had een progressieve korting billijker gevonden, liever natuurlijk heelemaal geen korting. Spr. wil echter een compromis voorstellen en wel een korting toepassen van 10 op alle salarissen beneden de 1000, om dat zulks nevenbetrekkingen zijn, en verder 10 van alle andere salarissen, na aftrek van 600. De heer Meijdam stelt voor de rijksre geling te nemen, doch wil er op wijzen, dat hij liefst niets wilde nemen, omdat het personeel zichzelf bereid heeft verklaard een offer te brengen. De voorz. stelt voor eerst te stemmen over het voorstel van B. en W., hetwelk in stemming gebracht, wordt aangenomen met 8 tegen 3 stemmen .Tetfen stemmen de heeren Bergers, Meijdam en Tijssen. (Wordt vervolgd). i UT f\v OMCFViNr; ROELOFARENDSVEEN. Boerenleenbank. Gisteravond had in de St. Pancratiuszaal alhier de algemeene ledenvergadering plaat-s van de Coöpera tieve Boerenleenbank alhier. De voorzitter, de heer W. van der Zwefc opent de ver gadering met den chr. groet en spreekt zijn voldoening uit over de groote opkomst der leden en vraagt hun medewerking tot het vlot afhandelen der agenda. Tot secretaris wordt benoemd de lieer Seb. Bakker en tot stembureau de heeren Jac. Hoogenboom Jz., J. Bakker en J. van der Meer Jz. De notulen worden na lezing onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Hierna volgt de rekening en de balans. Hieraan ontlee- nen wij het volgende: Spaargelden. In het begin van het jaar was het bedrag aan spaargelden ƒ381.329.45 terug deposito's ƒ34.411.34, te samen 415.740.79, ingelegd werd 366.361.09 en aan termijn deposito's f 2000. Bijgeschreven interest 13.634.19, uitbetaald werd aan spaargelden ƒ411.845.07 en aan termijn de DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. 359. Het was een vermoeiende dag voor Keesie,onzen verkeersagent, geweest en hij besloot een tijdje in het bosch te gaan uitrusten, in gezelschap van den matroos, met wien hij dikke vrienden was geworden. De maan stond ruEtig aan den hemel. 360. Aan den rand van den vijver zijn ze gaan zitten. Het was heerlijk koel aan het water, na den vermoeienden dag van den wedstrijd. De matroos vertelde van de avon turen op zee en het agentje vond, dat hij ook wel graag een kijkjo onder water zou willen posito's 2300. Aan inleggers bleef de Bank schuldig 349.479.66 en aan termijn deposito's ƒ34.111.34. Aan rente was bij geschreven 13.634.19 en uitbetaald 243.91. Het laatst uitgegeven boekje is 1117. Voorschotten. Op 1 Januari stond aan voorschotten uit een bedrag van 483.321, aan nieuwe voorschotten werd uitgegeven 28.228, terugbetaald werd 53.879.60; te vorderen bleef 457.594.40. Aan rente werd ontvangen 21.317.63 en bleef nog te vor deren 557.57. Loopende rekening. De loopende reke ning met de Centrale Bank en hare 91 medeleden bedroeg aan inkomsten C. Bank 646.466.64 en de medeleden 652.618.33, ontvangen rento 8193.75, provisie en kos ten 600.46. Uitgaven C. Bank 649.128.99 en aan de medeleden 651.917.90. Aan ren te werd betaald aan C. Bank ƒ8525.39 en aan medeleden 1129.05. Diversen ƒ2917.21. De geheele omzet in 1931 met- inbegrip van de saldi bij het begin van het jaar over 10444 boeknummers is: Ontvangsten 2.498.769.32. Uitgaven ƒ2.488.658.41. To samen ƒ4.987.427.73. Winst volgens balans 1796.94. Verslag toestand bank. De kassier brengt naar voren, dat 1932 een jubeljaar moet zijn vanwege het 30-jarig bestaan der Ba-nk, doch elke gepaste feestviering is thans niet goed te praten, daar de nood van alle kanten nijpt. Het rapport van de raad van toezicht werd uitgebracht door C. Huigsloot. Tot bestuursleden worden vanwege periodieke aftreding van S. van Buiten Dz., Directeur der Bank, en W. van Zwet, voorzitter Baad van Toezicht, wederom herkozen met alge meene stemmen S. van Buiten en W. van dor Zwet. De functies van plaatsvervangen de bestuursleden bleven onveranderd. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt, waarna de voorzitter de verga dering sluit met oen dankwoord aan de vergadering, het stembureau en het bestuur voor de medewerking. Met afhandelen der agenda en met den wensch, dat 1932, hoe wel geen enkel lichtpuntje te zien is, met de hulp van God, op Wien wij allen ver trouwen, toch nog eenige opleving moge geven, voor de zoo diep neergedrukte tuin derij van Roelofarendsveen. TER-AAR. Een Gezellen-Zondag. Wat- belooft het Zondag een schitterend mooie dag te wor den voor de leden van de St. Joscph-Gezel- len. Ter sluiting van het winterseizoen zal Zondagmorgen eon H. Mis worden opgedra gen tot intentie vau do leden, waaronder gezamenlijke H. Communie. Hierna is een gemeenschappelijk ontbijt in het R. K. Voreemgingsgebouw en tevens zullen een 20-tal leden definitief worden aangenomen, wat beteekent, dat het ledental dan geste gen is tot de 115 leden. Aan de heeren, dio hun kampiocnstalen- ten dezen winter hebben gedemonstreerJ op het dambord en in het jas-spel, zullen hiervoor extra worden beloond. Het zijn kostbare prijzen, die wel met een toepas selijk woordje zullen worden geschonken. Des middags zal het R. K. Sportterrein ge opend worden. De oprichting van oen R. K. Voetbalclub is van een leien dakje gegaan, het terrein is afgepaald, de doelpalen zijn geplaatst, een kleedkamer enz. Ook on/e Gezellenver. heeft dus, evenals reeds meer dan 45 andere Gezellen-vereonigingen, haar voetbalclub gekregen. Een woord van dank aan den Praeses en de Raad van Bestuur, die de oprichting en de plannen hebben goedgekeurd, en ook aan den Vice-Prao- ses, die een enthousia-ste werker was voor het tot stajid kolnen van een Voetbalclub, en ten slotte aan den Senior, wien niets tc veel is, als het geldt de belangen van de Gezellen te behartigen. De oprichting van deze onderafdeeliug is tenslotte ook een uitvoering van het pro gram der Gezellenver., dat omvat de al- gchcele vorming van den katholieken jon geman tot een degelijk lid der maat schappij. Ja „Godsdienst" op de eerste plaats, men moet een trouw bezoeker zijn van de Maria- Congregatie en een trouw lid van de St. Joseph-Gezellen, wil men lid blijven van de R. K. Voetbalclub. Naast den Godsdienst ook de sociale en cultureele ontwikkeling, de ontspanning eu ook de lichamelijke ontwikkeling. Zondagmiddag om 2 uur gaan de leden achter de R. K. Muziekver. „Arti", die zoo welwillend is de opening op te luisteren, naar het Sportterrein, waar „Adolf Kol- ping" haar le wedstrijd zal spelen tegen de Alphensche Boys I. Hierna speelt het. 2e elftal tegen Alphensche Boys 2. We ho pen, dat het een faire wedstrijd moge wor den en dat de sterkste als overwinnaar uit den strijd komt. We verwachten, wanneer het weer gun stig is, een groote belangstelling van sup porters. Zij nog medegedeeld, dat men niet den geheelen wedstrijd behoeft te staan, daar er een gelegenheid is gemaakt, dat men gemakkelijk zittende den strijd kan aanschouwen. De entree is den miuimuui prijs gepasseerd; voor het kleinste zilve ren muntstuk doet men al heel ceel. De eerste aardbeien. Door den tuin der L. Bosman zijn de eerste aardbeien aangevoerd; zij brachten 39 cent per doos je op.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 15