ZATERDAG 30 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 R. K. Sportvereen. „St Bernardus". Voor twee elftallen is a.s. Zondag we derom eèn wedstrijd vastgesteld: Het eer ste elftal speelt te 2.30 uur thuis tegen S. N. A. I uit Stompwijk, de degradatie-strijd Dit belooft zeker een spannende strijd te worden, daar dc bezoekers ook hun uiter sten best zullen doen om de puntjes af handig te maken. Dus jongens doet gij ook allen uw best, zooals Zondag jl. tegen Leiden II, dan geven wij jullie ook een winstkans. Het tweede elftal moet te 2.30 uur een bezoek gaan brengen te Wassenaar, al waar het ten strijde moet trekken tegen Blauw Zwart III voor dc promotie der vierde klasse. Ook deze wedstrijd kan met een gelijk spel eindigen, tenminste als de St. Bernardusjongens hun uiterste best doen. Het gezamenlijk vertrek is vastge steld op uiterlijk 1 uur vanaf het terrein. N-B. Als er nog jongens zijn, die lid der Sportvereeniging St. Bernardus wenschen te worden, kunnen zij zich ten allen tijde opgeven bij het bestuur. R. K. Athletiek en Sportvereeniging „Rood-Wit." V o e t b a 1 Het eerste elftal zal in Voorschoten geen gem^kkelijken tegen stander vinden in V. V. L. II. Er zal zeker hard gewerkt moeten worden om hier een behoorlijk eindresultaat te boeken. Ver trek 1 uur vanaf Noordeindsplein per fiets Wederom moeten een 3-tal onze lste ju nioren elftalspelers uitkomen voor het voor- loopig Districts-elftal ditmaal tegen B. W. D. I. Het eerste heeft als gast het voorl. Junioren District elftal. Na enkele oefenwedstrijden is dit elftal al aardig ingespeeld, en kunnen wij op een zwaren tegenstand rekenen, vooral nu wij met een drietal reserves moeten uitkomen. De Rood-Wit ploeg is als volgt samen gesteld: E. Beurschgens J. Stol A. Hug A. Gussenhoven Verhoeven G. Gussenhoven P. Beurschgens P. Verhoeven P. v. Nierop Th. Stikvoort J. v. d. Hoeven Het tweede krijgt bezoek van S. M. O. T. terwij] het derde S. M. C. II ontvangt. Wij zullen ons maar niet aan een voor spelling wagen. Het programma luidt dus: 1 uur: V. V. L. II—R. W. D. I 1 uur R. W. D. I Jun.Voorl. District elftal. 2.15 uur R. W. D. II Jun.—S. M. C. I. 3.30 uur R. W. D. in Jun—S. M. C. II Athletiek-training begint heden op het terrein. R. K. Sportvereeniging A. S. C. Zoeterwoude. Onze clubavond is nu tot in de puntjes in orde gebracht. Tegen den aanvankelijk gestelden datum van 13 Mei zijn zooveel be zwaren ingekomen, dat het Bestuur de datum heeft verdaagd tot 20 Mei. De sportdag is nu officieel vastgesteld op Zondag 3 Juli. Het programma bestaat uit gymnastiek- en atletiekwedstrijden voor dames en heeren. De dames-afdeeling blijft tot. die datum nog bestaan. De Schenkelloop om den Kapelaan van Dael-beker", die thans in het bezit van „Meerburg'" is, zal op denzelfden dag plaats hebben. Onze leden moeten allen in sportcos- tuum op Maandagavond kwart voor zeven present zijn om aan den feestelijken intocht van Z.H. Ex. den Bisschop deel te nemen. De lessen voor dien tijd gaan door. Het lidmaatschap van een andere ver- ecniging belet geen enkel lid; het voortbe staan is tot na Pinksteren uitdrukkelijk toegezegd en overeengekomen. Alle leden zoowol de dames als heeren moeten nu hun trouw aan A. S. C. toonen. Alle schoolkinderen, die een sportcos- tuum hebben, worden verwacht. Samenkomst in de gymzaal. Athletiek. De athletiektraining gaat a.s. Zondag niet door in verband met den voetbalwedstrijd. Voetbal. A.S.C. I speelt a s. Zondag haar laatsten competitie-wedstrijd en wel tegen O.V V. I. Uit werd verloren, maar onze jongens zullen nu trachten de puntjes in Zoeterwoude te houden. Als er goed sa mengespeeld wordt kan er gewonnen wor den. De wedstrijd vangt aan te 2.30 uur. Dus A.S.C.-supporters allen Zondag naar den Schenkeiweg. Voor de Junioren is ook een wedstrijd aangevraagd, maar er is nog geen bericht terugontvangen. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Promotie eerste klasse. Meerburg IOliveo I. Promotie tweede klasse. St. Bernardus IS. N. A. I. Promotie derde klasse. Blauw Zwart IISt. Bernardus II. Dorde klasse G. A. S. C. I—O. V. V. J Vijfde klasse G. Meerburg III—O. V. V. II UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. Oefenwedstrijd. Rood WitDistricts Jun. Elftal. De Junioren-Competitie. Afdeeling A. O. V. V. I—Leiden I (2 uur); S. J. C. I D. O. S. I (12.30 uur); Lisse ITeijlin- gen I (12.30 uur). Afdeeling B. Lissc IIMeerburg I (1.45 uur). KON. NED. VOETBALBOND. OVERZICHT. De kampioenscompetitie wordt morgen voortgezet met den belangrijken wed strijd FeijenoordAjax, terwijl in het Noorden gespeeld wordt VeendamP. S. V. Is deze laatste ontmoeting van geen belang meer, zooveel temeer is dit het ge val met den eersten wedstrijd, want het is nagenoeg zeker dat of Feijenoord of Ajax met den begeerden titel gaat strij ken. Voor morgen houden we het op de Rotterdammers. De promotie-competities zullen hier en daar beslist worden. In Afdeeling I kan morgen de beslissing vallen ten gunste van Haarlem, indien E. D. O. van de Hagenaars zou winnen. Heel zeker lijkt dit ons intusschen niet. D. H. C. heeft het eerste klasseschap maar voor het grijpen en zal ongetwijfeld Gouda wel met een nederlaag naar huis sturen. In Afdeeling II gaat de strijd tusschen Quick en Z. A. C. Hier is de stand zoo, dat de verliezer wordt uitgeschakeld voor de promotiekans. In het Zuiden krijgt Juliana morgen be zoek van de Valk, terwijl Helmond de club uit Middelburg ontvangt. We voorzien een zege van de eerste klasser en een ge lijk spel tusschen de twee laatste clubs. In het Noorden kan Sneek door een over winning op F. V. C. haar kans op promo tie aanmerkelijk verbeteren. Of de eerst© klassers het zoover zullen laten komen? Voor de promotie competitie der 3de klasse gaat Alphen op bezoek bij Water graafsmeer. Na de twee laatste mooie overwinningen zouden de Rijnbewoners al danig teleurstellen, indien zij morgen niet opnieuw wisten te winnen. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Om het kampioenschap. FeijenoordAjax; VeendamP. S. V. AFDEELING I. Promotie 2e klasse. H. V. V.—E. t>. O. Promotie 3e klasse. WatergraafsmeerAlphen. AFDEELING II. Promotie 2e klasse. D. H. C.Gouda. Promotie 3e klasse. Hoek van HollandSteeds Hooger. AFDEELING III. Promotie 2e klasse. QuickZ A. C. AFDEELING IV. Promotie 2e klasse. Julinade Valk; HelmondMiddelburg AFDEELING V. Promotie 2e klasse. F. V. C.—Sneek. LEIDSCHE VOETBALBOND. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Extra-competitie. Lugdunum 3Leidsche Boys 2, 10 uur. Tweedeklasse B. Roodenburg 2L. D. W. S. 2, 10 uur. Derde klasse A. R. C. L. 3Roodenburg 3, 2 uur. Vierde klasse A. Alphen 6—Lugdunum 7, 2 uur; L. F. C. 8L. F. C. 6, 12 uur. Vierde klasse B. Alphia 6Lugdunum 8, 12 uur; Sport man 3—U. V. S. 8, 10 uur. Juniores A. Alphen—Lugdunum (a) 12 uur; R. C. L. U. V. S. (b), 11.30 uur; A. S. C.—L. F. i C. (a) 10 uur (bijterrein). Juniores B. I L. F. C. (b)Lugdunum (b), 10 uur; SportmanD. V. S„ 12 uur; Alphia 1U. V. S. 2, 2 uur. KORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Kampioenschap van Nederland. Koog ZaandijkW. K.; DeetosD.O.S. Promotie-degradatie. Eerste klasse N.-H. Blauw WitHercules. Eerste klasse (Z.-H.). H. K. C.Zwart Wit. Na-competitie. Fluks—D. T. V.; D. K. C.—Het Zuiden; D. D. V.-D. V. D. LAWNTENNIS ENORME PRIJSDALING Dezelfde kwaliteit dezelfde garantie dezelfde veiligheid ker-ploeg, die tegen Italië speelde. In het zelfde jaar won hij het kampioenschap van Noord-Brabant. Ook dit jaar behoorde de heer Knappert tot die spelers, die voor speciale training voor den Davis-beker in aanmerking kwamen. Waarschijnlijk zou hij ook zijn uitgekomen op de a.s. Woens dag en Donderdag te houden wedstrijden van de I. L. T. C. en de Club de Flandres. Hij nam steeds trouw deel aan de oefen wedstrijden. Ir. Knappert was lid van de Tennis Club Eindhoven en tevens lid van het bestuur van de Internationale Lawn Tennis Club. Voor de Nederlandsche tenniswereld be- teekent het overlijden van dezen jongen en veelbelovenden speler een groot ver lies. Van andere zijde meldt men aan het „Vad.". Knappert was een buitengewoon aan trekkelijk speler. Zoowel om zijn stijl als om zijn persoonlijkheid. Een en al sporti viteit! Een speler, die men de personifi catie van het begrip amateur zou kunnen noemen zooals er gelukkig meer in onze tenniswereld zijn. Zijn wijze van spelen was altijd aantrekkelijk om het levendige, het riskante, het afwisselende, het agressieve. Dat bracht natuurlijk mee, dat hij dik wijls verschillend in vorm was; hij kon heel goede, soms ook matige wedstrijden spelen, doch het was altijd „for the love of the game". Zijn stijl hebben we dikwijls geroemd als een voorbeeld van soepelheid. Zijn service en smash waren voor een kenner een genot om te zien. Zijn uitvallen aan het net kenmerkten zich door durf. Knappert is sinds 1921 verschillende malen in de vertegenwoordigende ploegen van ons land gekomen. In 1922 o.a. tegen Engeland, in 1923, 1924, 1925 tegen Duiusch- land, en keer op keer tegen België. En verleden jaar werd een illusie vervuld, die elke tennisser heeft: hij speelde voor Nederland in den Davis Cup tegen Italië. Verloor weliswaar tegen Morpurgo, doch zelfs in de paar partijen die hij speelde (ook in het dubbelspel) werd hij in de Ita- Hnaansche bladen geroemd als de aantrek kelijke 'sportieve figuur uit Nederland. ATHLETIEK IR. A. KNAPPERT OVERLEDEN. Ir. A. Knappert, die gistermorgen door het noodlottig ongeval bij Oegstgeest is ovei leden, was in de Nederlandsche ten niswereld een zeer bekende en gewaar deerde figuur. Herhaaldelijk zag men hem op wedstrijden, zoowel te Amsterdam als Den Haag, als op de Nationale kampioen schappen te Hilversum, uitkomen. Hier wist hij in 1922 en 1923 in het gemengd dubbelspel met Kea Bouman, met wie hij zeer vele wedstrijden heeft gespeeld, be slag te leggen op den kampioenstitel. In 1931 maakte hij deel uit van de Davis be- R.-K Ath.vereeniging „De Bataven". Woensdagavond hield bovengenoemde vereeniging een goed geslaagden club avond. Ongeveer alle leden waren aanwe zig. Onder de aanwezigen zagen wij ook de heeren Verhoef en Molkenboer resp. voorzitter en secretaris van de R.-K. Ath. ver. „Rood Wit". In het openingswoord richtte de voor zitter de heer Janson, een bijzonder woord van welkom tot den eerw. adviseur, die in zijn rede zou behandelen: „Zelfbe heersching". Verder heette spr. het be stuur van „Rood Wit'' hartelijk welkom, in haar aanwezigheid ziet hij een goede verhouding tusschen de ath.ver. „Rood Wit" en de „Bataven" die zoo hoog noo- dig is om de R.-K. vereenigingen op sport en geest, gebied zoo hoog mogelijk op te voeren. Hierna behandelt hij het kanke ren in de vereeniging en vraagt de leden altijd het spreekwoord in gedaohte te houden „denkt wat gij zegt, maar zegt niet wat gij denkt". Als ieder lid dat altijd voor oogen hield, dan pas ziet hij idealen Roomschen geest, die absoluut noodig is om te komen waar wij zijn moeten. Hierna het woord gevende aan den eerw. adviseur wist deze op zijn bekende enthou siaste wijze de aanwezigen te boeien. En het aanhoudende applaus bewees hoe de rede van dezen populairen redenaar door onze sportmenschen gewaardeerd wordt. De resultaten zullen dan ook niet uitblij ven. Hierna deelde de voorzitter van „Rood Wit" onder vriendelijke woorden de diplo ma's uit aan de verschillende leden, die de seriewandelingen geloopen hebben. Onder uitstekende muziek is het pro gram van dezen avond schitterend verloo- pen. Alle respect voor dit uitgelezen corps. En rest ons nog te vermelden, dat door een verloting de jongens zelf de onkosten van deze avonden betalen. Bravo „Bata ven", wij blijven zoo door gaan, we moeten nog hooger op Het programma voor deze week luidt als volgt: Morgen, 1 Mei, loopen de „Bata- ven"-tippelaars een pl.m. 25 KM-marsch door de prachtige bollenvelden. Door alle mogelijk achterwege uit te zoeken zullen deze tippelaars ten volle genieten en gaan waardeeren de pracht van deze bloemen- schepping. De route is als volgt: halféén vertrek gymnastieklokaal Pieterskerkgracht naar Oegstgeest, Rijnsburg, Katwijk-Binnen, Noordwijk-Binnen, Voorhout, Sassenheim, Oegstgeest, Leiden, gymnastieklokaal. Al len present en op tijd Maandagavond 8 uur indoor-training on der leiding van den gediplomeerden leider den heer J. v. Oerle. Op dezen avond zullen nog verschillende interne belangen be sproken worden, zoodat aller aanwezigheid ge vcnsohl is. A.s. Donderdag, Hemelvaartsdag, groote clubd^g. 's Morgens zullen alle „Bataven" om acht uur aanwezig zijn m de kerk van den H. Lodewijk, Steenschuur. Waar allen de H. Mis bij zullen wonen en conrmuniceeren. Daar boven een gedeelte vrij is voor onze jongens worden a.'.en beleefd verzocht bijtijds in de kerk le zijn. Na de H. Mis een algemeen ontbijt in een dor zalen van den R.-K. Volksbond, Steenschuur. Alle atEe:*n moeten en wil len natuurlijk aanwezig zijn. Na het ont bijt is er gelegenheid \oor de „Bataven tippelaars om zich te verkleeden. Want a.s. Donderdag zullen de tippelaars voor het eerst in uniform uittrekken. ledore „Bataaf-tippelaar zorge zooveel mogelijk klaar le zijn met zijn uniform. Jongens denkt er om wij willen en wij moeten a.s. Donderdag goed voor den dag komen. Immers zal er nu pas effect gege ven worden aan onze mooie Roomsche vereeniging. En dat effect moet zoo hoog mogelijk opgevoerd worden. De eerste in druk is de beste, daarom jongens allen in costuum, wiite pantalon en Sohiller-over- hemd. De stad moet van onze vereeniging gaan spreken En do jongens die nog niet in Roomsch verband georganiseerd zijn, moeten het als iets fijns gaan beschouwen als zij ook een van de onzen kunnen zijn. Na het verkleeden gaan alle „Bata ven" naar assenaarsche Slag een dag heerlijk naar zee. De tippelaars loopen ven" naar Wassenaarsche Slag een dag strand tusschen Wassenaar en Katwijk wordt er gerust, daar zullen de tippelaars de andere Bataven vinden die het daar in tusschen een beetje confortabel gemaakt hebben en daar zullen wij rusten. De „Ba taven" die niet loopen, gaan vooruit met tram of fiets om later over Katwijk weer naar Leiden te gaan. Alzoo een program dat schitterend in elkaar zit en als het weer mee werkt kunnen wij een fijnen dag hebben. De R.-K. ath.ver. „De Bataven" is de eenigste vereeniging die dergelijke gele genheden aanbiedt, dus lezers-sportmen- schen die nog niet R.-K. georganiseerd zijt, geeft u heden op aan het secretariaat Koo- revaarstraat 13, of 's Maandagsavonds aan de zaal van het gym.-lokaal Pieterskerk hof. De contributie bedraagt niet meer dan voor jongens van 12 tot 17 jaar 10 ct. per week, voor jongens ouder dan 17 jaar 15 cent per week. Geeft u nog heden op Het geval Nurmi. Het Bestuur van het Baltische Sportver- bond heeft in verband met 't geval Nurmi een reeks vragen gepubliceerd, welke het aan Nurmi ter beantwoording heeft voor gelegd Dhze vragen luiden als volgt: „Heeft U voqr Uw start in Danzig drie honderd dollars verlangd?" „Heeft U driehonderd dollars ontvan gen, maar geweigerd de kwitantie daar voor te onderteekenen V' „Heeft U voor Uw start in Danzig drie- stane acht dollar per dag laten betalen. Is het juist, dat U Danzig heeft verlaten zon der Uw hotelrekening te vereffenen, hoe wel de hotelhouder op betaling aandrong?" „Heeft U voor Uw start in Koningsber gen vierhonderd dollar verlangd?" Heeft U vierhonderd dollar ontvangen?" De sportclub „Waszawi" te Warschau heeft de sportclub „Germania"' Uw uitko men voor vierhonderd dollar aangeboden. „Weet gij iets van dit aanbod?" WIELRENNEN Leidsche Rerv en Tourver. „Swift". Morgen zal er een wedstrijd gereden worden over 500 Meter, zoowel voor de A en B.klassers. De deelnemers verzamelen zich om 9 u. in het clublokaal van den heer v. Meizen, N. Beestenmarkt, waar vandaan om 9.30 uur wordt vertrokken aar de startplaats. BIL.! ARTEN DE KAMPIOENSCHAPPPEN EERSTE KLASSE GROOT BILJART. Gisteren werden te Utrecht de wedstrij den om het eerste kla« kampioenschap van Nederland groot biljart voortgezet. De uitslagen luiden: pnt. brt. h.s. gem. Dommering 400 29 71 13.79 De Leeuw 330 29 70 11.86 Sweering 400 27 64 14.31 v. d. Poll 210 26 29 8.19 Tjoa 400 25 56 16.— Theeboom 271 24 52 11.29 Van Vliet 400 27 67 14.81 Katoen 300 26 52 11.83 400 24 69 16.67 269 24 52 11.21 400 17 110 23.52 228 16 75 14.25 400 27 47 14.10 365 26 97 14.— Rweering De Leeuw Dommering v. d. Pol Van Vliet Theeboom Tjoa 400 38 49 10.52 Ketoen 393 37 53 10.75 De wedstrijden worden heden voortge zet. LEIDSCHE BILJARTBOND. De extra-competitie. De uitslag van den wedstrijd D. O. S. I de Kroon I voor de extra oomp. L. B. B. luidt: J. Lucie (de Kr.) 86 23 23 3.73 A. Verstrooten (D.O.S.) 213 23 50 9.26 A. v. Duivenvoorden 92 29 10 3.17 N.N. res. 85 28 11 3,03 O. J. Kroon 68 35 7 1.95 A. J. Offenberg 128 35 18 3.65 M. Zuiderduin 85 33 10 2.57 P. Horree 123 33 22 3,72 D. O. S. 2 en de Kroon 0 punten. De uitslag van den wedstrijd S. D. O. IIde Kroon II voor de extra comp. L. B. B. luidt: N.N. (de Kr.) 91 52 9 1.75 B. Kantebeen (SE.O.) 92 51 12 1.80 C. van Rijs 70 37 8 1.S9 N.N. 104 37 21 2.81 2 partijen door S. D. O. gewonnen w. n. o. S. D. O. 2 en de Kroon 0 punten. Kamp. le afd. 't Groene Laken II. Kamp. 2e aid. T. O. G. II Tusschen beiden wordt een beslissings wedstrijd gespeeld voor het geheele kam pioenschap. De eindstand der extra competitie luidt: Eerste afd.: t' Gr. Laken II 15, »S. D. O. I 11, de Kroon I 10, T. O. G. I 10, A. D. O. I 7 en D. O. S. I 7 punten. Tweede afd.: T. O. G. II 15, 't Groene Laken I 14, D. O. S. II 10, Poort van Cleef I 7, de Kroon II 6 en ^S. D. O. II 6 punten. Nederlaag-wedstrijden. De uitslag van den wedstrijd O. G. I Poort van Cleef II luidt: H. de Roo (P.v.Cl.) 125 42 15 2.97 D. v. Tongeren (O.G.) 117 41 16 2.85 L. A. Iterson 116 40 10 2.90 W. v. d. Linden 125 40 15 3.12 J. de Roo 109 51 17 2.13 J. Hartevelt res. 125 51 14 2.45 F. de Roo 125 43 14 2.90 J. v. Meeteren, res. 91 42 8 2.16 P. v. Cleef 475 en O. G. 458 car. De uitslag van den wedstrijd O. G. I A. B. C. I Den Haag, luidt: J. Perné (A.B.C.) 125 30 22 4.16 D. v. Tongeren (O.G.) 50 29 7 1.73 D. Jansen 125 60 11 2.0S F. Verstraaten res. 94 59 9 1.59 K. Koper 95 48 9 1.97 H. Oudshoorn 125 48 17 2.69 Dartel 125 34 22 3.67 L. Boom 68 33 7 2.06 A. B. C. 470 en O. G. 337 car. De uitslag van den wedstrijd O. G. II A. B. C. II (Den Haag) luidt: W. Hillebregt (A.B.C.) 100 38 11 2.63 J. Gressie (O.G.) 56 37 9 1.51 H. Ouwerkerk 100 66 12 1.59 J. Choufour res. 75 65 5 1.15 A. van Es 73 48 6 1.52 H. Bijl 100 48 10 2.08 Kulle^ 74 42 8 1.76 J. Hartevelt 100 42 16 2.38 A. B. C. 34 7car. O. G. 331 car. Wat anderen er van zeggen De werkman en de oude boerin. Mijnheer de Redacteur. Vergun mij een klein plaatsje in uw veel gelezen blad. Bij voorbaat mijn dank. Ik las in uw blad van 27 April een in gezonden stukje onderteekend: „Een Oude Boerin". Deze inzendster komt terug op het ingezonden stukje van 19 dezer: „Van een werkman van Rijpwetering". Deze heeft volgens inzendster de landbouwers van ge noemd plaatsje aan de kaak gesteld. Dit is niet juist. Er is in dit stukje niet van een plaats gesproken. Maar van de omgeving Wel vind ik dat gen. inzendster het be stuur eenigszins aan de kaak gesteld heeft. De inzendster laat namelijk uitkomen, dat wij als 't ware de menschen opruien. Dit is toch met het geval. Wij zijn geen op ruiers. Integendeel. Een bestuur van 'n af deeling heeft toch de taak, om, in plaats van de menschen op te ruien, de onaangenaam heden. welke zich soms wel eens kunnen voordoen, op te lossen als het eenigszins mogelijk is, en, als 't niet mogelijk is, naar hooger hand te verwijzen. En om deze reden worden dan de bestuursleden wel eens leelijk aangezien. Maar zij ruien niet op Als er een openbare vergadering is, waar eenieder, het zij werknemer of werkgever bij kan en moest zijn, ontbreekt daar maar al te veel aan van beide kanten, zoodoende kan men dan ook niet weten wat er ge sproken wordt, wat juist noodig en nuttig is! Men hoort het soms ten halve en zoo doende krijgt men dan een verkeerd be grip. Ik heb ook wel eens iemand hooren beweren, dat zulke sprekers van zoo'n avond opruiers zijn en de werklieden vol gens hen verkeerd ingelicht worden, m.a.w opgehitst. Ook wel dat het orgaan van de organisatie een rood karakter droeg. Is dit dan niet in den haak? Ik meen van neen En wat betreft de werklieden. Personen, als inzendster bedoelt, zullen er altijd wel hebben bestaan, ook al was er geen vereeniging. Dit ligt aan de persoon zelf en niet aan de vereeniging. Een bestuur kan toch aan een werkman, die lid wil worden, niet gaan vragen: ben je goed voor je werk, enz. Dit zou toch een mal figuur zijn. En wat de beweging in Spanje betreft, er zijn aanwijzingen ge noeg. dat vereenigingen hierop een grooten invloed hebben. Maar dit telt men blijk baar niet. Men zou op zich zelf moeten blijven staan; dan zou het wel beter zijn. Alles vrij! Dan was het goed! Nu. Mijnheer de Redacteur, ik hoop dat ik ditmaal niet te veel heb gezegd. Een werkman van Rijpwetering. Neen, U heeft heuseh niet veel gezegd. Uw afkeuring gaat niet tegen Katholieke werkgevers, die niet een niet-georganiseer- de willen ontslaan of die niet een Katho liek-georganiseerde, maar slechts arbei ders willen in dienst nemen, maar tegen die Katholieke werkgevers, die een Katho liek niet wenschen, omdat hij georgani seerd is. En het gedrag derzulke kan moeilijk te sterk worden afgekeurd

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 14