J MANTELS HAARLEMMERSTRAAT ZATERDAG 30 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 RECHTZAKEN BELEEDIGING EN OPRUIING. Agitatie tegen het Crisiscomité. Op 15 April jl. heeft voor de Amster- damsche Rechtbank een 22-jarige arbeider terecht gestaan wegens beleediging en opruiing. De man zou platen van klein formaat op muren hebben geplakt, waarop 'het crisis-comité op beleedigende wijze werd gecriliseerd in de persoon van de troonopvolgster en een voorman van de Soc.-Demoeratisehe Arbeiderspartij. Voorts zou hij, toen tijdens het konink lijk bezoek aan de hoofdstad in September van het vorige jaar ongeregeldheden ont stonden op den Dam, waarbij een agent iemand arresteerde, het publiek met uit roepen als „sla hem dood" hebben aange zet dien agent aan te vallen. De Officier van Justitie mr. Van Dulle- men had tegen den verdachte wegens be leediging en opruiing drie maanden gevan genisstraf geëisoht en wegens het aan plakken zonder daartoe vergunning te hebben 5.boete subs. 5 dagen. De Rechtbank heeft gisteren uitspraak gedaan en den verdachte veroordeeld tot een maand gevangenisstraf en vijf gulden boete. EEN VROUW DOODGESTOKEN. Voor do rechtbank te Rotterdam heeft ter zake van het plegen van doodslag te recht gestaan de 27-jarige man uit Rotter dam, thans gedetineerd, die in den naoht van 24 op 25 December van het vorige jaar in een café aan den Sehiedamsohe- <1 ijk een 31-jarige vrouw, bijgenaamd „Zwar te Jopie" door verschillende messteken van het leven beroofd. Verdachte verzekerde niet de bedoeling te hebben gehad haar te dooden. Zij had hem getart en hij heeft gehandeld in een vlaag van woede. Na omstandige getuigen verklaringen eischtc de Officier van Justi tie mr. J. C. V. Meischke een gevangenis- si raf van vijf jaar. De verdediger mr. A. Wolsberger drong op oen voorwaardelijke veroordeeling aan subs, de uiterste clementie. BRANDSTICHTING. Het gerechtshof te Leeuwarden heeft gisteren behandeld de zaak tegen een 36- jarigen slager te Muntendam, die door de rechtbank te Winschoten werd veroordeeld wegens brandstichting in zijn woning tot twee jaar gevangenisstraf. De veroordeelde had een tafelkleed en een vloermat met benzine gedrenkt in brand gestoken. Hij had, door planken uit den zolder te ne men. het voortschrijden van den brand ge makkelijk gemaakt. Uit het getuigenver hoor bleek voorts, dat deze brandstichting zorgvuldig was voorbereid. Zijn vrouw en kind stuurde hij weg en alles werd brand baar gemaakt. Het O. M. vorderde wegens opzettelij ke brandstichting met gevaar voor goede ren en leven drie jaar gevangenisstraf. Het Hof bevestigde het vonnis der Rechtbank te Assen, waarbij een 35-jarig landbouwer te .Eenerveld (Norg) gedeti neerd, voor het stichten van brand in e</i bij hem in huur zijnde boerderij, werd ver oordeeld tot een jaar en zes maanden ge vangenisstraf, onder korting der voorloo- pige hechtenis, tot 4 Maart jl. UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Geboren: Hendrica Wilhelmina, d. van J. Th. van der Meer en C. M. van den Haak. Leonard us Gerardus, z. van L. van Emmerik en M. A. Verdel. Cornelis Antomus, z. van J. van der Hoorn en C. J. van Zanten. LISSE Coöperatie. Door vele leden van de R.K. coöperatie „Onderling Belang" U.A. is meer malen bij het bestuur aangedrongen om ook het artikel schoenen in de coöperatie op te nemen. Steeds was het bezwaar echter dat de plaatsruimte, ook na den nieuwbouw, dit niet toeliet. Toch bleef dit punt echter in overweging bij het bestuur, dat steeds op haar qui vive is. Thans is zij er in geslaagd, de hand te leggen op een op een mooie stand gelegen pand en wel van den heer Asseler op den hoek HeerenwegKanaalstraat tegen over het postkantoor. Deze afdeeling is heden 30 April geopend en behalve een extra ruime sorteering nieuw schoenwerk, is er te vens een reparatie-inrichting in gevestigd. Arbeidsbemiddeling. Bij den plaatselij ken correspondent der arbeidsbemiddeling en werkloosheidsverzekering dezer gemeente staan ingeschreven 345 personen, t.w. 258 land arbeiders, 25 timmerlieden, 10 metselaars, 9 schilders, 5 chauffeurs, 1 monteur-lasscher, 10 schippers, 2 fabrieksarbeiders, 1 machinist, 5 loodgieters, 1 smid, 3 mach., houtbewerkers, 2 opperlieden, 4 kistenmakers, 1 monteur cenlr. verw., 1 mach. bankwerker, 1 slagersknecht, 1 typograaf, 1 monteur en 1 kruideniersbediende Collecten. B. en W. dezer gemeente heb ben aan de Vereeniging „Het Hoogland" ver gunning verleend tot het houden van collecte speldjesdag, ten bate dier vereeniging op Donderdag, den 19den Mei 1932. Eveneens hebben zij vergunning verleend tot het houden van een collecte in een der maanden Juli of Augustus ten bate van het Helden-der-zee-fonds „Dorus Rijkers", geves tigd te 's Gravenhage. Rijksregelingen. De rijkssteun- en werk verschaffingsregeling zal voor deze gemeente in werking treden op Maandag, 2 Mei a.s. OEGSTGEEST Een nieuwe zaak. Hedenmiddag is onze gemeente een mooie, nieuwe zaak in radio- en i electriciteitsartikelen rijker geworden, want he- i denmiddag heeft de heer C. J. I. Koelman, die reeds zulk een zaak in Leiden, Mare 116, drijft, i hier een filiaal geopend. Dit filiaal is ingericht in het perceel Gevers- 1 straat 47, dat door de goede zorgen van den heer Proper in korten tijd van een woonhuis i in een modern winkelhuis werd omgetooverd. j De nieuwe zaak ziet er modern en aanlrekke- I lijk uit, en die aantrekkelijkheid schuilt vooral daarin, dat de winkel is geschilderd in rood en blauw, de Telefunkenkleuren, van welk merk de heer Koelman de vertegenwoordiging heeft. Buiten de duizenden artikelen op radio- gebied is ook in dit filiaal, evenals in de Leid- sche zaak, alles te verkrijgen, wat met elee- trische verlichting e.d. verband houdt, als elee- i trische ornamenten, electrische gebruiksvoor werpen, enz. 1 De zeer uitgebreide sorteering van ook de meest moderne artikelen, die hier te vinden i is, zal zelden niemand teleur stellen, zoodat het voor de Oegstgeestenaren raadzaam is van deze mooie, nieuwe zaak kennis te nemen. Hedenmiddag om twee uur is deze nieuwe i zaak geopend. i Enkele lichtbakken die buiten zijn aange- i bracht, vormen vooral des avonds een aan- 1 trekkelijke reclame. Wij wenschen den heer Koelman en zijn filaalhouder, den heer Spliethof, veel succes. 1 Oudersavond. De parochieele patronaats commissie heeft een oudersavond georgani- 1 seerd, die zal gehouden worden op Zondag 1 Mei in de groole zaal van het vereenigings- I gebouw. i Het is genoemde commissie bekend, dat er jammer genoeg nog velen worden gevonden, die lang niet overtuigd zijn van het bestaans recht van onze jongelingen-vereenigingen I die alleen zulk een instituut kennen zonder 1 daarbij ook de noodzakelijkheid ervan te be- grijpen. Door het organiseeren van bovengenoemden avond, die tevens een eenigszins feestelijk ka rakter heeft, wil de patronaatscommissie de ouders en opvoeders over een en ander nader inlichten en tevens trachten hun sympathie daarvoor te winnen. Bij verhindering van den voorzitter der pa tronaatscommissie, zal de weleerw. heer kape- laan H. J. Bangert uit Leiden over de nieuwe werkwijze der patronaten spreken. Voorts zal door het hoofd der par. school de heer C. P. Paardekooper, verslag worden uitgebracht van het dezen winter gegeven ver- volgonderwijs met prijsuitreiking. Verder geeft het patronaat-tooneelclubje een eenvoudig tooneelstukje en wordt in de pauze gelegenheid gegeven het houtsnijwerk enz., door de jongens zelf vervaardigd, te bezichti gen. Wij vertrouwen, dat vele ouders dezen avond zullen bijwonen en ook zullen tegen woordig zijn in het plechtig Lof, dat de oudersavond voorafgaat en waaronder door een 15-tal jongens de patronaatsbelofte wordt afgelegd en daardoor definitief als patronaats lid zijn aangenomen. Burgerwacht. Naar wij vernemen zullen de schietoefeningen Zaterdag 7 Mei wederom aanvangen. Uitvoering ten bate van het Crisis-comité. We mogen zeker wel even uw aandacht vra gen voor de uitvoering die door de R.K. Har monie „Triumph" op Woensdagavond 11 Mei zal worden gegeven in het vereenigingsgebouw „St. Willibrord" voor bovengenoemd doel. De zangvereeniging „Debora", die ook in onze gemeente «en goede reputatie hééft, kon zeer tot haar spijt geen medewerking verlee- nen, in verband met de directeurswisseling. Bij een eventueel volgende keer zou men gaar ne willen medewerken. Nu treedt met de Harmonie op het Kunst ensemble Joh. Schmidtde Vista. Wat dit gezelschap biedt, het is velen bekend, is geen 3de of 4de rangs potsenmakerij, maar eerste klas en zeer hoogstaande amusementkunst, uitgevoerd door beschaafde acteurs. Joh. Schmidt behoort tot de groote spelers, terwijl Fula di Vista een zeldzaam gesoigneerde kun stenaar is, die evenals haar echtgenoot het komische zoowel als het ernstige tot kunst weet te maken. In de komende week zullen plaatsbewijzen voor deze uitvoering worden aangeboden en wij vertrouwen, dat, gezien de algemeene me dewerking en het algemeen doel, den verkoop sters een gul onthaaL wordt bereid. Het resul taat dezer uitvoering zal dan zijn, dat een flink batig saldo aan het Crisis-comité kan worden afgedragen, waarmede weer veel nood kan worden gelenigd. KATWIJK AAN DEN RIJN Causerie. De leden van „Katholiek Kat wijk", en dat zijn bijna alle parochianen, heb ben een mooie avond te goed. Op verzoek van het bestuur van K. K. zal dr. Oosterbaan te Den Haag Maandagavond 2 Mei in het Parochiehuis een causerie geven over zijn expeditie naar de binnenlanden van Nieuw- Guinea, een en ander toegelicht met lichtbeel den. Aanvang 8 uur. Het zal zaak zijn tijdig aan wezig te zijn, want de zaal loopt vol. Veiling. De eerste en misschien eenigste veiling van de te veld staande bloembollen zal hier gehouden worden op Maandag 9 Mei in het Parochiehuis. Daar zullen de bollen geteelt ten bate der R.K. Kerk geveild worden, waar voor veel belangstelling zal zijn. WASSENAAR Gemeenteraad. De Raad dezer gemeenie is tegen a.s. Woensdagochtend te 9.45 uur in openbare vergadering bijeengeroepen. Inbraak In het clubhuis op het Blauw- Zwart terrein is door verbreking van de deur ingebroken. Alle kastjes zijn opengebroken en de inhoud is over den grond verspreid. De Politie-Sportvereeniging vermist niets: in hoe verre zulks met Blauw Zvvart en Willen is Kunnen het geval is, kon nog niet worden i vastgesteld. 1 HILLEGOM Bloembollenbeurs. De bloembollenbeurs alhier was goed bezocht, handel matig. Door den heer D. E. Nieuwenhuis waren geëxpo seerd: de bekende broeisoorten van hyacin then: E. R. Emperator, E. R. Churen of de Roses, E. B. Bleu aimable en Miss Heems kerk. Voor narcissen: ine. Cesarine, geel met groote oranje cub; inc. Rêve d'or, diep geel met gekroesde oranje cub; inc. Dich Welland, groote oranje cub met wit dekblad en de meer bekende inc. Mary Copeland. Verder: inc. Fla ming Porch met groote oranje cub, inc. Prins van Oranje; inc. Merkara; inc. Ocrine en inc. Joh. Eevlijn. Verder: Oranje Boy met mooi wit dekblad en gekroesde oranje cub, een zeer fijne variëteit. Barri Lady Moore cn id. Fere Dael en de meer bekende Barri Vera. Tenslotte Barri Princes Mirian en de beste poëticus actaea .Oranje Glew, de witte Dene- dos en de groole trompet acolus. Van de N.V. F. Rijnveld en Zn.: ine. Bright- ling met gekroesde cub en licht geel dekblad; de groote inc. Abelard met oranje cub en rocet geel dekblad. De mooi gele ine. Bel Jaune; incm. Saturnus, diep oranje met groot wilt dekblad; de groote inc. Red. Cross; ine. Adinda met gekroesde cub en wit dekblad; inc. Mary Copeland; ine. sirene en ine. Luci- nius. Verder Barri Feie Dael; id. Dilta du- rieuse met groot geel dekblad; id. Vera; Lady Diana mamers; Yellew Doppy de verbeterde; E. N. Dauw City; Leidsie Mis Dercy neal met wit dekblad en groote lichtgele cub; de groote Ric Mad. v. Waveren; Barri Archerin; Ovelat Irmden. Van Gebrs. Gerritsen: D. N. The Deail en Leidtse Mount Erebus. Van de firma J .v. TilBroekhuizen, Barri Sunrice; de groote inc. Red. Cross; Walhirt en de E. v. Troode Machteld. De bloemen trokken zeer veel belangstelling De bloemenvelden. De bloemenvelden pralen thans in hun grootsten luister. Het is thans een lust in deze omstreken te verwijlen. Het lijdt dan ook géén twijfel, of Zondag en Hemelvaartsdag zullen duizenden natuurlief hebbers naar hier komen. Verkooping. In hotel Sistermans had ten overstaan van notaris D. M. Klijzing te Haar lem in één zitting de verkoop plaats van: Perc. 1. Een winkelhuis gelegen aan de Weersteinstraat no. 29. Hoogste bieder de heer N. Hulsebos te Bennebroek voor 6300. Perc. 2. Een winkelhuis gelegen ten noorden van perceel 1, pl. gemerkt no. 31. Hoogste bieder de heer W. C. v. d. Akker alhier voor 6100. Gemijnd op 1000 door notaris D. Lodder qq. alhier. De combinatie werd niet gemijnd, zoodat koopers werden N. Hulsebos te Bennebroek v. 6300 en notaris D. Lodder qq. alhier voor 7100. NIEUWVEEN Leerlingen R.K. school. Voor het nieuwe schooljaar werden aan de R.K. school inge schreven 26 leerlingen, waarvan 24 voor het eerste leerjaar. De totale bevolking der school is daardoor gestegen tot 152. Het vorig jaar werden 13 kinderen voor de laagste klas aan genomen. RIJNSBURG Bloemenhandel. Nu het een weinig zon niger en zachter weer is geworden is er in den bloemenhandel ook eenige wijziging ge komen. Buiten staat nu van alles, narcissen, tulpen, en ook nog een gedeelte der hyacin then in bloei en dit heeft dadelijk invloed op de prijzen. Ook kwamen de eerstelingen van Muurbloemen en Margrieten ter veiling. De prijzen waren als volgt: Tulpen per dozijn: Flamingo 811 ct., Prins v. Oostenrijk 1014 ct., La Reine 914 ct., Mac Kinley 913 ct., Fred. Moore 1014 ct., Couronne d'Or 22 30 ct., Pelikaan 2025 ct., Mr. v. d. Hoeff 2028 ct., King of the Yellow 2227 ct., Pro gression 2226 ct., Vuurbaak 2026 ct., Wit te Zwaan 2025 ct., Prosperity 1015 ct., Ibis 2026 ct., Cramoisie Brillant 812 ct., Couleur de Cardinal 2128 ct., Duchesse de Parma 1521 ct., Murillo 1015 ct., Rose luisante 2024 ct.. Theeroos 1115 ct., Grand due 2433 ct., Hobbema 2228 ct.,: Pride of Haarlem 912 ct., Elisabeth 1520 ct., Bartigon 1419 ct., Le Notre 1316 ct., Wil liam Pitt 1519 ct., Sultan 1417 ct., Farn- combe Sanders 1418 ct„ Proff, Rauwenholf 1515 ct., Madame Krelage 1015 ct., Clara But 1317 ct., William Copland 1015 ct., Narcissen in diverse variëteiten van 5 tot 25 ct. per 100. Margrieten 35 a 60 ct. per 100. Muurbloemen 5 tot 7, per 100 bos. WOUBRUGGE De belastingen. Na 1 Mei zal door den heer ontvanger der directe belastingen te Al kemade alhier en te Hoogmade geen zitdagen meer worden gehouden. Vanaf genoemden da tum kan betaling der belasting gratis plaats vindn op alle werkdagen aan alle kantoren der posterijenè Bouwen. Het bouwen van een woonhuis met barbiers- en kapperswinkel voor rekening van den heer Blom alhier is opgedragen aan deheeren Donker te Alphen, metselwerk, Hortensius alhier, timmerwerk en Wijsman man alhier, schilderwerk. Ja, de boot is lek, maar het is nog niets vergeleken bij de boot, .welke ik Zondag had. LEIDEN. AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN Secretariaat: Leliestraat 7. Zondag. De groote zaal van het Bonds- gebouw voor ontspanning geopend vanaf 6.30 uur. Maandag. Rechtskundig Bureau voor de j leden van de afdeeling Leiden en Omstre ken van 6.30—S.OO uur, Bond6gebouw Steen schuur 15. Dinsdag. Zeer belangrijke bestuursraad vergadering, de volledige besturen van de vakafdeelingen worden verwacht. Op komst noodzakelijk. De vergadering heeft plaats in de groote zaal van het Bonds- gebouw en begint precies 8 uur. Vrijdag. Repetitie R. K. Gem. Zangver eeniging Pulchri Studio, 8 uur. Zaterdag. Spaar- en Voorschotbank 7—8 uur. Brandstoffencommissie 7S uur. Bibliotheek 7.30—S.30 uur. Ziekenkas 7 uur. De extra repetities van de R. K. Zang vereeniging Pulchri Studio zijn deze week op Maandag 2 Mei en Dinsdag 3 Mei in het Bondsgebouw. Donderdag dus geen repetitie. ST. PETRUS-PATRONAAT. Rapenburg 52. Zaterdag. Leesbibliotheek van 8—9 uur. Zondag van 11.30 uur Bibliotheek, te 4.30 uur Patronaat. ZITA-VEREENIGING Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag van 8.00—11.00 uur. Avondbijeenkomsten voor Dultsehe meis jes op Zondag en Donderdag van 810.30 uur. SINT FRANCISCUS LIEFDEWERK. Nieuwe Rijn 52. Postrek. 70108. Zondag 910 uur Morgengebed, H. Mis met preek; 1010.15 uur ontbijt en bijzon der godsdienst-onderricht; 10.1511.30 Recreatie afd. I; 6 uur Lof. Na het Lof Bibliotheek on Spaarbank. Zondag van 11.30 ur Bibliotheek. Zondag half 5 Conferentie, waarna ont spanning, contributiebetalen en spaarkas. Maandag, 5.30 uur bibliotheek en spaar bank; 8.009.30 uur handteekenen. Woensdag 7.30S.OO Lof. Zaterdag, 3—5 uur. Lijn-, Projectie- en Machineteekenen; 67 uur Gymnastiek jongste afdeeling; 7—8 uur Gymnastiek hoogste afdeeling. 810 uur Recreatie Afd. I. DAMES GYMN. VER. KLIMOP, uitsluitend voor R. K. Dames. Woensdag Kleuterclubje 34 uur. Groep I 24 uur. Vrijdag Groep II 7.158.15 uur. 8.159.15 adspiranten groep III en leden. Zondag: Wandelclub 12.30 uur Halte H osman. Aangifte nieuwe leden Mej. B. Sluis, Utr. Jaagpad 1. DE GRAAL."1 lederen avond gelegenheid om zioh. als lid van de Graal te laten inschrijven en van 7.45S uur „Wijze Mieren" plakken. Zonda a.s. 12.30 uur inkleeding van nieu we Graalleden uit Leiden, Zoeterwoude, Meerburg, Warmond en Oestgeest. Zondag 5 uur Zangles en 3 uur Groep- leidstervergadering. Maandag 7.45 uur H. Mis; 89.30 uur reidansen, kookles, handwerken voor de- kapel en knipcursus grooteren. Geen repe titie Spreekkoor. Dinsdag 7.309.uur kuipcursus en relief. Woensdag. De clubs beginnen om 7.30 uur. S.30 uur Repetitie Spreekkoor. Donderdag S—9.30 uur reidansen, hand werken, huisvlijt, en houtzagen. S10 uur mandoline. 7.15—8.15 uur Gym. club, S.15—9.15 uur Gymn. Club; 9 uur Leid stersvergadering. Vrijdag. De clubs beginnen om 7,30 uur 8.30 uur repetitie Spreekkoor en 111 Zaterdag. De groote propagandadag van de Graal. Alle Graalleden zullen als zij trouw op de repetities komen hiervan op de hoogte worden gesteld. Komt dus repe- teerenü! Anders loop je alles mis. GRAALWACHT ZOETERWOUDE (Dorp) Zondag moeten allen die ingekleed wor den om 12.30 uur in Leiden zijn. Maandag. Zorgen allen die een uniform hebben om 6.30 uur in de Dorpsstraat te- zijn bij het Watertje, vandaar trekken wij gezamenlijk naar het Patronaat. Dinsdag 7 uur repetitie spreekkoor en reidansen. Voor deze speciale aanbieding hebben wij onze collectie Mantels- Costuums en Daponnerc wederom met het aller- nieuwste aangevuld. De prijzen van dit fy> nieuwe en aparte rak qenre zijn «Spa, verrassend laaq bezichtigt onze etalage Overweldigend groot is onze sorteering in alle genres en prijzen. Reeds vanaf f. 9.75 vindt U bij ons aar dige, moderne geheel op zijde gevoerd GRAALWACHT OEGSTGEEST. Zondag. Allen die ingekleed worden moeten om 12.30 uur in Leiden zijn. Maandag 8 15 uur repetitie Spreekkoor en reidansen. GRAALWACHT „MEERBURG". Zondag 1 uur groote repetitie. 12.15 uur Zondag. Allen om 12 uur bij het patro naat, vandaar trekken wij gezamenlijk naar Leiden, waar het om 12.30 uur in kleeding is. De tocht naar Voorschoten gaat wegens omstandigheden niet door. Dinsdag geen club. Woensdag 6—7 uur trommelen, 78.30 uur knal fuif. GRAALWACHT ST0MPWIJK. Maandag. 7 uur bijeenkomst van alle Graalwachter. Zorgen jullie allen present te zijn. Excelsior, Allluja, Vooruit!

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10