MEUBELEN - TAPIJTEN - GORDIJNEN - LINOLEUM - SLAAPKAMER - BEDDEGOEDEREN VRIJDAG 29 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 ■HR belasten met de inrichting Uwer woning beteekent voor U meer H in voldoening met minder moeite - minder zorg - minder kosten. Haarl.straat 130-136 BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 29 April 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 768.3 te Abisoo. Laagste barometerst.: 745.6 te Scilly. Verwachting tot den avond van 30 April: Zwakke tot mati ge Zuidelijke tot Oostelijke wind. Ge deeltelijk bewolkt. Mogelijk eenige re gen met kans op onweer. Iets warmer. De depressie, die gisteren ten Westen van IJsland lag, heeft zich naar het.Zuid- Zuid-Oosten verplaatst en schijnt in onge veer Zuid-Oostelijke richting verder te trekken. Over West-Duitschland daalde de barometer, doch in Oost-Duitschland en vooral over Scandinavië nam de luchtdruk toe, terwijl ook over IJsland zich hooge druk ontwikkelde. Of deze samenhangt met den rug van hoogen druk, die zich sinds gisteren ten Westen van de depres sie heeft gevormd, is nog niet te zeggen. In Duitschland en in ons land is de och- tendtemperatuur hooger en een aanhou den van de geleidelijke temperatuurstij ging is nog te verwachten. Het is heel goed mogelijk, dat daarbij nog regenbuitjes op treden, waarbij het onder deze omstandig heden gemakkelijk tot plaatselijke onweers buitjes kan komen. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 16.gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Vrijdagnamiddag 7.51 uur tot Zaterdagmorgen 4.05uur. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Zaterdag 30 April voorm. 11.20 uur en nam. 11.45 uur. STADSNIEUWS VRIENDENKRING TER EERE VAN HET ALLERHEIGSTE SACRAMENT. De Vriendenkring heeft gisteravond een druk-bezochte jaarvergadering gehouden in het Jeugdgebouw Maria-Gijzensteeg. De „Symphonia Mariana" voerde tusschen de agendapunten .mooie muzieknummers uit. De voorzitter, de heer L. C. Schrijvers, opende de vergadering en richtte een har telijk welkomstwoord tot de talrijke aan wezigen. De geestelijk adviseur kwam nog even herinneren aan een vergeten jubileum. In Augustus was de voorzitter 121/2 jaar in functies. Dit feest mag niet ongemerkt voorbijgaan en daarom bood spr. den heer Schrijvers een bouquet aan. De voorzitter dankte voor dit blijk van waardeering. Dat dit jubileum vergeten is, kan hij niemand kwalijk nemen, want spr. heeft er zelf niet aan gedacht. De tweede secretaris, de heer D. Bergs- ma, laa de notulen, welke onder applaus werden goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken was een schrijven betreffende nachtelijke aanbid ding, in den nacht van Witte Donderdag op Goede Vrijdag. Het bestuur staat daar sympathiek tegenover, maar is er voldoen de medewerking. De bedoeling is, dat een twintig man afwisselend het H. Sacrament komt aanbidden. Er moeten dus een paar honderd leden een offertje brengen. Wie van de leden geeft zich daarvoor op 1 De grijze heer Slootjes gaf zich als een der eersten daarvoor op; onder applaus stemde de vergadering met dit denkbeeld in. Kapelaan Nieveen van Dijkum ried aan dit denkbeeld rijpelijk te overwegen; laat de leden, die voor dit schoone doel iets ge voelen, hun kennissen en vrienden aanspo ren, en laten zij zij op de volgende verga dering komen met onderteekende bewij zen, dat zij zich voor deze nachtelijke aan bidding beschikbaar stellen. Het bestuur had besloten geen bloemen meer te zenden aan de kerken bij het Aan- biddingsfeest, wegens de overvloed van bloemen. Het geld, daarvoor anders be steed, zal thans gebruikt worden om een geschenk aan te bieden aan de diverse pa rochie-kerken. De Vriendenkring heeft aan de Wijkge- bouwen en aan het St. Elisabethsgesticht bedieningskoffertjes beschikbaar gesteld. Het Leekenapostolaat van de Hartebrug had dit idee goopperdhet bestuur heeft gaarne zijn medewerking verleend. De secretaris, de heer Th. B. van Ovost bracht vervolgens het jaarverslag uit. Op de eerste plaats herinnerde de schrijver in loffelijke woorden aan het koperen jubi leum van den voorzitter. Het ledental be draagt 796. Dank bracht spr. aan mede bestuursleden en aan de parochiale secreta rissen. De penningmeester, de heer W. Ber gers, bracht financieel verslag uit. De ont vangsten bedroegen 902.26 (saldo vorig jaar inbegrepen); de uitgaven 605.53; zoodat een saldo in kas is van ƒ296.73. Beide verslagen werden onder applaus en met een dankwoord goedgekeurd. Namens de kasnazieners bracht do heer Kohschulte gunstig verslag uit. De aftredende bestuursleden, do hee- ren J. L. van Heteren, H- J. Staats, P. J. Colla en D. Bergsma werden bij acclama tie herkozen. Bij do rondvraag wekte de geestelijk ad viseur op zooveel mogelijk ter communie te gaan. Jaren geleden is hier opgericht een communie-bond, welke na een langen bloei weer is verdwenen. De bedoeling van den communie-bond was, dat de leden iede re week op een bepaalde morgen (Donder dags) gezamenlijk ter H. Tafel zullen na deren. Spr. zou gaarne zien, dat deze bond weer werd opgericht. Wanneer er een band bestaat, komt men er gemakkelijker toe re gelmatig te communiceeren. Degenen, die lid wenschen te worden, verzoekt spr. hem hun visitekaartje te zenden. De heer Devilee betreurde het, dat het ledental iets is teruggeloopen. De reden daarvan is, dat de meeste menschen niet weten wat de Vriendenkring is. Spr. stelde voor circulaires rond te zenden. De voorzitter antwoordde, dat eenige ja- ren geleden ieder huisgezin is bewerkt. Het ledental klom tot 1200. Wel werd bereikt een groot ledental, maar het doel der ver- eeniging werd minder goed nagestreefd. Het gaat bij den Vriendenkring niet om de kwantiteit maar om de kwaliteit. Laat de leden in eigen kring propaganda ma ken, daarvoor zijn kaarten beschikbaar. Tijdens de pauze deelde de voorzitter mede, dat hot propagandistisch woord van den heer Devilee was ingeslagen6 nieuwe leden hadden zich opgegeven. Het woord was hierna aan kapelaan H. J. Bangert, die een geestdriftige lezing hield over: „De H. Eucharistie midden punt van ons leven." Jezus Christus is in het H. Sacrament tegenwoordig met zijn Godheid en zijn Menschheid. Wij halen medelijdend onze schouders op voor hen, die ons geloof zoo schoon vinden, maar de stap niet zetten om het te omhelzen. Maar wij als wij het geloof hebben in het H. Sacrament, als wij dit werkelijke aannemen, waarom zijn wij er dan niet toe te bewegen om de nood zakelijke stappen te zetten om dat geloof te beleven. Wij gelijken op de Pharizeeërs, die volkomen op do hoogte waren met de voorschriften van de Wet, doch deze niet beleefden. Uit „Coram Sanctissimo" van Mother Loyola las de spreker voor de klacht van Jezus in 't H. Sacrament over de onver schilligheid zijner vrienden. De wereld en de omgeving in het leven vraagt onze aandacht, maar er is toch maar één ding, dat aandacht verdiend, dat is Christus, onder de gedaante van brood en wijn verborgen. Het groote van ons leven is, ons hier klaar te maken om God te ontmoeten in de eeuwigheid. Daartegenover moet alles wegvallen, wat ons niet helpt, naar dit groote doel: de ontmoeting met God. Niets kan ons beter helpen dan het H. Sacra ment, de H. Communie. Da-t is de voorbe reiding tot de Eeuwige Communie: opgaan in God, genieten in God. Het H. Sacrament is de „groote parel" en de „verborgen schat" in deze wereld. Alles moeten wij prijsgeven om die eene parel te bezitten. Hoe werkt Jezus in het H. Sacrament? Het voornaamste in ons leven bereiken wij als wij Jezus' liefde bereiken. Alles be zitten we, als wij Hem bezitten, Hem, den Schepper van hemel en aarde wij met Hem één in de H. Communie. Wie zou niet verlangen naar dien rijkdom iederen dag. Arm zijn wij zonder Hem; rijk met Hem, overrijk, te luxueus bijna, want dat kunnen wij niet verwerken. Niemand, die goed nadenkt, kan Hem een dag missen. Wij moeten sterk zijn en wij zijn zwak; wij moeten moedig zijn en de moed zakt ons zoo dikwijls in de schoe nen wij moeten idealistisch zijn, hemel bestormers, maar wij nemen het zoo ge makkelijk, gemakkelijk op. Dat zwakke in ons, dat moet verdwijnen, door de Godde lijke kracht, die in ons wezen komt. Dat offersohuw-zijn, dat kruisschuw zijn, ver dwijnt als wij ons écn maken roet Christus, die geslachtofferd bij ons komt. Dat god delijke leven komt in ons; het menschelijke verdwijnt. Wij moeten heiligen zijn. Ieder ontvangt genoeg genade om een heilige te zijn. Ge- looven wij dan niet in de vruchten van Christus' lijden en sterven; die oneindige genaden staan tot onze beschikking. Wanneer we het H. Sacrament ontvan gen, krijgen we de Bron van alle genaden bij onsdan krijgen we genade om heili gen to zijn. Hij raakt ons aan; brandt weg onze zonden en fouten, ons vervullend met Zijn eigen goddelijke heiligheid. Als wij de H. Communie gaan beschouwen als het middenpunt van ons leven, zullen wij het geheele leven anders gaan bekijken, ons onderwerpen aan God9 H. Wil. Wij zullen prettige menschen zijn, als wij ons veilig weten bij den almachtigen, liefhebbenden God. De spreker besloot zijn toespraak met een schoone declamatie van gedichten van Vondel cn Guido Gezello. Do voorzitter dankte den spreker voor zijn gevoelvolle woorden, dankte het be stuur voor de bloemenhulde en sloot daar na de bijeenkomst. CENTRALE STIERENKEURING. Zwartblaar veeslag. Hedenmorgen werd op de Leidsohe vee markt nabij molen „De Valk" do centrale stierenkeurin voor 1932 gehouden voor het zwartblaar veeslag. Hiervoor waren ingeschreven 2 oudere stieren, geb. voor 30 Sept. 1928, 6 driejari ge, 8 tweejarige en 14 éénjarige stieren. De twee oudere stieren en een éénja rige stier waren niet present. De bekroningen werden als volgt door de jury toegewezen: Driejarige stieren: Eerste prijs A „Dictator" 938 S., geb. 9 Nov. 1928, eig. Fonds Vee-Export cn N. R. S., 's-Graven- hage, fokker P. Schilhorn van Veen, Uit huizen, gestat, bij W. de Wit te Lisse. Eerste prijs B.: „Baron Alexander" 898 S., geb. 22 Dec. 1928, eig. Joh. Eikel en- boom, Rijnsaterwoude, fokker P. Schil horn van Veen, Uithuizen; Tweede prijs A: „Oscar", 1556 S., geb. 1 April 1929. eig. fokker: Stal van der Kloot Meijburg, Al phen aan den Rijn; tweede prijs B.: „Jo- han" 1700 S„ geb. 2S Febr. 1929, eig. A. O. Vergunst Alphen aan den Rijn, fokker W. Zantinga, Ezinge (Gr.); derde prijs A: „Cors", 1703 S., geb. 24 Maart 1929 eig. C. van Gaaien, Alphen aan den Rijn, fokker C. J. Aukema, Zuidhorn; derde prijs B. „Mikado", 16G7 S., geb. 28 Febr. 1929. eig. L. Donker, Rijnzaterwoude, fokker P. D. Schilhorn van Veen, Uithuizen. Tweejarige Stieren: eerste prijs A: „Cor" 987 S., geb. 23 Febr. 1930, eig.-fokker C. van Briemen, Bodegraven; eerste prijs B: „Koetepoff" 6762 R. v. J., geb. 31 Jan. 1930, eig. W. de Wit Lisse, fokker J. Langeveld, Lisse, tweede prijs A: „Albertus", 903 C.. geb. 26 Dec., 1929, eig.-fokker J. Langeveld, Lisse; tweede prijs B: „Ceres" 2S3S8 R. v. J., geb. 12 Maart 1930, eig. M. v. d. Akker Nzn., Alphen aan den Rijn, fokker A. Zwanen burg, Bodegraven; derde prijs: „Herman" 6872 R. v. J., geb. 8 April 1930, eigenaar Wed. Hartveld, Ter Aar. Eenjarige stieren: eerste prijs A: „Frits", 7461 R. v. J., geb. 16 Maart 1931, eig. L. de Wit, Alphen aan den Rijn fokker J. J. Homan, Pieterzijl (Gr.); eer ste prijs B: „Cesar" 29427 K.B., geb. 24 Febr. 1931, eig. T. van Gaaien, Nieuwer- brug, fokker Tj. Dijkstra, Oldehove (Gr.); tweede prijs A: „Janus. 2", 8425 R. v. J., geb. 25 Jan. 1931, eig.-fokker M. van Zwio- ten, Alphen aan den Rijn; tweede prijs B „Tinus", 8332 R. v. J., geb. 13 Febr. 1931, eig. fokk. A. Zwanenburg, Bodegraven; derde prijs A: „Cronjé", 8335 R. v. J., geb. 26 Febr. Ï931, eig. Wed. C. Baars, Reeu- wijk, fokker A. Zwanenburg, Bodegraven; derde prijs B: „Dirk", 8408 R. v. J., geb. 5 Maart 1931, eig. fokker Stal van der Kloot Meijburg, Alphen aan den Rijn. Eervol ontslag. Met ingang van 1 Mei a.s. is aan den heer J. J. Gout, monteur bij de Rijkstelo- foon alhier na een diensttijd van 43 jaar op de meest eervolle wijze ontslag verleend Handelsregister K. v. K Wijziging: 5092 Gebrs. Hoogstra ten, Leiden, Morschkade 20a. Aannemers- en timmerbedrijf. Wijz. handelsn. in.: W. Hoogstraten. Men zie voor verder Stadsnieuws pag. 14. ACADEMIENÏEUWS LEIDEN Geslaagd: voor het doctoraal-examen rechtsge leerdheid de heer P. A. van Waardenburg, Den Haag; Arts-examen le gedeelte Mevr. M. C. O. Monod de Froideville, Den Haag en de hec- ren F. H. Cherieux, Den Haag; S. Muller, Haarlem en J. J. A. van Driem, Den Haag. Bevorderd: tot Arts mej. W. Huitema, Vlaardingen en de heeren II. van Hees, Delft en R. Stoop, Dordrecht. tot doctor in dc rechtsgeleerdheid op proefschrift getiteld „Seheepshypotheek" de heer S. X. van Opstall, geboren te En schedé, LAATSTE BERICHTEN OP EEN RIJDENDEN TREIN GESPRONGEN. Een reiziger gedood. Hedenmorgen wilde de 40-jarige heer Müller, woonachtig te Rotterdam, op het perron ie Amersfoort in den nog rijden den trein uit Amsterdam, wciko om half negen aankomt, stappen. Do man kwam te vallen en raakte bekneld tusschen den trein en het perron. Toen de man na eeni- gon tijd bevrijd was, bleek dat hem beide beenen gebroken waren, terwijl zijn borst kas was ingedrukt. Een geneesheer kon slechts den dood constateeren. Staking bij de Haagsche taxi-chauffeurs. Hedennacht vergaderde de Haagsche Chauffeurs Vereeniging, aangesloten bij do Ned. Federatie van Transportarbeiders. Eenstemmig is de volgende motie aange nomen: De drukbezochte vergadering enz., ge hoord de besprekingen over do plannen der taxi-patroons om het loon te verlagen en andere arbeidsvoorwaarden to ver slechteren; van oordeel, dat loonsverlaging moet worden afgewezen en dat tegen doorvoe ring daarvan do staking van de Haagsche taxi-chauffeurs dient te worden gesteld; verder van oordeel, dat een staking eerst dan het grootst mogelijke succes voor do taxi-chauffeurs kan hebben, indien stakers en leiding eensgezind tegen do werkgevers optreden, waarvoor gowensoht ia gezamenlijk optreden in dezen van den Ccntralen Bond en de bij de Transportfe- deratio aangesloten Haagsche Ohauffeurs- vereeniging, dringt er bij de andere organisaties op aan, samen te werken; besluit deze motie toe te zenden ann de besturen der overige betrokken arbei dersorganisaties. TELEGRAMMEN BOMAANSLAG TIJDENS JAPANSCHE PARADE. TAL VAN JAPANSCHE AUTORITEITEN GEWOND. Ernstige politieke gevolgen gevreesd. SJANGHAI, 29 April. (V.D.) Tijdons ecu parade in het Hongkioe-Park in dc inter nationale nederzetting te Sjanghai Ier go- legenheid van den verjaardag van den Ja- panschen keizer, heeft oen Koreaan een bom geworpen naar de tribune, waarop tal van Japansche autoriteiten bijeen zaten. De opperbevelhebber der Japansche troe pen te Sjanghai, generaal Shirokawa, do Japansche legeraanvoerder generaal Oeye- da, de Japansche gezant Shigcnmitzu, de opperbevelhebber der Japansche marine strijdkrachten te Sjanghai admiraal No mura, de Japansche consul-generaal Muraa, admiraal Shimada, generaal Tashiro en eenige Japansche vooraanstaando burgers werden gewond. De politie arresteerde zeven persouen. SJANGHAI, 29 April. (V.D.) Omtrent den bomaanslag tijdens de Japansche pa rade, wordt nader gemeld, dat de explosie plaats vond toen de Japansche troepen, ter sterkte van ongeveer tienduizend man, juist voorbij waren gemarcheerd. Een aan tal Japansche kinderen bnd- zich voor dc tribune verzameld, vanwaar de Japansche consul-generaal een toespraak zou houden. Toen ter inleiding het Japansche volkslied werd gezongen explodeeide do bom. Ter stond werden door de Japansche troepen alle uitgangen van het Hongkioe-Park af gezet. De politie vormde een cordon rond om de plaat.3 van den aanslag cn arresteer de zeven personen. Onder de ongeveer vijftienduizend aan wezigen ontstond een geweldige opwinding. Een der gearresteerden, de 25-jarige Ko reaan Yinhukitsu, die klaarblijkelijk den bom geworpen had-, werd door do menigte bijna gelyncht. Toen do Japansche politie agenten hem arresteerden stroomde het bloed over zijn gezicht. Men kon niet na gaan of hij gewond was door splinters van den bom of door den aanval van de woe dende menigte. Naast de tribune werd la ter een tweede bom gevonden, die een tweede dader waarschijnlijk heeft laten vallen. Van de gewonden is de consul-generaal Murai er zeer erg aan toe. Generaal Shiro kawa moest terstond naar het ziekenhuis worden overgebracht en onmiddellijk wor den geopereerd. Admiraal Nomura werd ernstig aan het oog gewond en zal waar schijnlijk zijn rechteroog moeten missen, terwijl ook de gezant Shigemitsu ernstig gewond werd. Naar verluidt, zou de Koreaan, die de bom zou hebben geworpen, deel uitmaken van de voorloopige Koreaansche rogeeriug, die met de Kwo Min Tang in verbinding zou staan. Volgens Japansche meening zou de dader in opdracht van dezen groep, die zich do bestrijding der Japanners in China met alle middelen ten doel zou hebben ge steld, hebben gehandeld. Heb Japansche Ministerie van Buiten- landsche Zaken heeft terstond den Japau- sc-hen autoriteiten te Sjanghai om een uit voerig rapport van het gebeurdo verzocht. Men vreest, dat deze aanslag zeer ernstige BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Hendrik Laurens, zoon van D. van der Laan en M. Barreveld. Ondertrouwd: A. don Boogert jm 28 jaar en J. M. van Noort d 26 jaar G. J. Hofman jm 24 jaar en J. C. van dor Mark jd 26 jaar A. J. J. van der Drift jm 27 jaar en M. C. W. Lindcnhoff jd. 26 jaar. gevolgen voor de verhouding tusschen Ja pan en China zal hebben. Nader wordt nog bekend, dat de Engel- sche, Fransohe, Italinanschc on Amerikaan- sche marine-attaché's, die do parade heb ben bijgewoond, korten tijd vóór den aan slag de tribune haddon verlaten. Slachtoffer van mijnramp overleden. HINDENBURG, 29 April. (V. D. Een der arbeiders, die gisteren bij do ontplof fing in de Concordia-mijn te Hindenburg werd gewond, is in den loop van gisteren overleden. De toestand van dc andere gewonden is iets boter, zoodat het waar schijnlijk bij dit ocne slachtoffor zal blij ven. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 29 April. Vee. Aangevoerd: 1684 rundoron, 302 kalveren, 988 schapen, 244 lammeren, 449 varkens, 530 biggen, 6 paarden, 2 veulens, cn 5 bokken en geilen. Prijzen: 67 stieren 45225, 369 kalf- en melkkoeien 130200, handel matig; 984 varekoeien 100190, handel stug; 257 vette ossen en kooien 135280, schoon aan de haak 3069 eont, handel stug; 7 pinken; 26 vette kalveren 3070, schoon aan de haak 50105 oent en 276 nuchtere kalveren 250'150; 8S8 vette schapen 1420, en 100 weideschapen 1316, handel zeer traag; 211 lammeren 25; 449 mestvarkens 412, Londenschc 13 15 cent en Zouters 1517 cent per kg. levend gewicht, handel zeer traag; 530 big gen 12.50, 6 paarden 80240; 5 bok ken en geiten 35. Kaas. Aangevoerd 68 partijen, waar van 51 partijen Goudsohe en 17 Leidscho kaas. Besteed werd voor: lo soort Goud- sche 1820, 2e soort 1517; le soort Leidscho 17—20; 2c soort 1416. Han del voqj Goudschc en Leidsohe kaas matig. ALKMAAR, 20 April. Kaas. Aangevoerd 63 stapels, zijnde 124.000 kg. Fabrieksbaas 20 per 50 kg.; Fabrieksbaas commissie 21 per 50 kg„ boerenkaas kleine 18.50 per 50 kg.. Boerenkaas comniissio 21 por 50 kg. Handel stug. LEIDSCHENDAM, 28 April. Groenten- veiling. Eng. komkommers lo soort 19— 23, 2o soort 1217, 3e soort 8—10, stek 1-2.40, gele komkommers lo soort 19 23, 2e soort 1418, 2o soort 813, stek 23.50, kropsla lo soort 47, 2e soort 1.503.50, stoofsla 614 cent, bloemkool le soort 1025, 2o soort 4 12, uitschot 13, andijvie 37, spina zie 2060 cent, postelein 3033, rabar ber f 614, radijs 25.50. WÖUBRUGGE, 27 April. Vrije veiling. Aanvoer 7485 eierene. Kipeieren ƒ2.402.65, eendeieren 22.15. Boter 4852 ct. per p. WISSELNOTEERTNOEN (AMSTERDAM) (N iet officieel). Berlijn Londen New York Parijs Brussel Zwitserland Milaan Madrid Oslo Kopenhagen Stockholm Weenen Praag Boedapest Prolongatie 1 1/4 pet. BEURSOVERZICHT. De zwakke lendenz, die gisteren in Wall- street heeft bestaan cn do onzekere toe stand op internationaal politiek gebied veroorzaakte op de ochtend beurs heden een lichte reactie. Kon. Olies daalden lot 103. In hel middaguur werd do tendonz iets va>>- ter, hetgeen voor een gedeelte het ge volg was van hot dwingen tot levering van stukken, die reeds vóór 4 dagen waren ge kocht door een 'der groote banken. Dege nen, die deze stukken in blanco luidden verkocht, moesten deze dus vóór 12 uur le veren of deze werden voor kosten van de verkoopers ter beurze ingekocht. Dit scheen hedenmiddag gebeurd tc zijn. Nadat de eerste koersen boven het peil van heden morgen waren gestegen, had wcor een reactie plaats. Suikers zwak, H.V.A.'s daal den beneden 130 cn ook de overige fond sen op deze afdeeling liepen terug. Tabak kon iets luior, lorwijl Mijn waarden on Rub bers slechts weinig verandering ondergin gen. Industrieclen vrij goed prijshoudend. Noch Philips en Unile\ers noch Aku's on dergingen wijzigingen van beteekenis. Ame rikanen gedrukt. Obligaties trokken nauwe lijks eenige attentie. 58.70 9.02 2.461 »/18 9.72- 34.55 47.021/2 12.70 19.35 49 50 45.50 85.25

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3