OVERHEMDEN Küff Hl M B ÜL GORDIJNEN GORDIJNSTOFFEN GORDIJNGARNITUREN - VITRAGES - MYSTERES - MOQUETTES RECHTZAKEN AGENDA VRIJDAG 29 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. Z M jL ^9 Uitgebreide collectie's afgepaste gordijnen in velours pluchette en handweefstof, Madrasgordijnen zeer mooie en aparte tinten in gordijnvelours eveneens in moderne gordijnstoffen met handweef- HaapliSiraaf 230-136 effectie, alles Indanthren, dus hoogste waarborg voor kleurechtheid. CONTINGENTEERING VAN TEXTIELGOEDEREN. De verlenging tot 1 Febr. 1933 afgekomen. De Staatscourant van gisteravond, No. 82, bevat de reeds aangekondigde Kon. besluiten nos, 14, 15 en 16 dezer, waarbij voor 't tijdvak van 1 Febr. 1932 tot 1 Febr. 1933 do volgende contingenten voor den invoer worden vastgesteld: bovenkleeding voor mannen en jongens, vrouwen, meisjes en kleine kinderen, geen gebreide en tricotgoederen en niet ver vaardigd van weefsels met caoutchouc (gomelastiek of rubber) e.d.62.5 pet.; idem vervaardigd van weefsels met caoutchouc, stoffen en weefsels van wol of half wol: 65 pnet. boven- en onderkleeding, gebreid of uit tricotstof vervaardigd, zonder rubber (geen kousen of sokken): 70 pot. Alle contingenten worden naar de waar de der goederen berekend. De basisjaren zijn 1929, 1930 en 1931, behalve voor de gebreide of tricot boven- en onderklee ding, voor welke alleen 1929 en 1930 als basisjaren geldon. De besluiten treden 1 Mei a.s in wer king. OOK DENEMARKEN GAAT CONTINGENTEEREN. Naar de Deenschc minister van Handel mededeelde, bereidt de regeering de in stelling van contingenten voor den gehee- len Deenschen import voor. In verband hiermede zullen vorloopig geen deviezen meer worden verstrekt. Uitgezonderd zijn slechts artikelen als veevoeder, kolen en grondstoffen voor de industrie. Het Deensche parlement zal medio Mei bijeenkomen, om over de voorstellen der regcering te beslissen. «Tel." DAGELIJKSCHE VLIEGDIENST TWENTE—AMSTERDAM. Met ingang van 1 Juni a.s. Met ingang van 1 Juni as zal, aldus de „Tel.", een dagelijksöhe vliegdienst ge opend worden op het traject Amsterdam vlieghaven Twente. Des morgens zal een vliegtuig van Enschede en des namiddags een van Amsterdam retour vertrekken. Het garantiefonds, dat voor dezen dienst werd verefscht, is bijna volteekend. Ook de Kamer van Koophandel en Fabrie ken te Hengelo heeft het hare daartoe bijgedragen. BELGISCHE INVOERRECHTEN OP LINNEN EN MEUBELEN. De „Nation Beige" meldt dat de koning een decreet heeft grleekend waarbij de minister van Financiën wordt gemachtigd de invoerrechten op a'l dan niet geweven linnen met 50 percent te verhoogen, als mede op meubelen van alle soorten. Deze verhooging is terstond van toepas sing. Wedden burgemeesters, enz. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben een brief tot de gemeentebesturen dezer provincie gericht, waarin zij kennis ge ven van hun voornemen om op de wedden van burgemeesters, secretarissen, ontvan gers en wethouders en de vaste wedden der ambtenaren van den burgerlijken stand een tijdelijke korting toe te passen van 3 pet., voor zoover een zoodanige korting overschrijdt het bedrag, dat in vergelij king met het jaar 1931 wegens nieuw of verhoogd verhaal van pensioenbijdragen moet worden betaald en met dien ver stande, dat op de kindertoelage geen kor ting wordt toegepast en deze dus bere kend blijft naar de volle wedde. De kor ting zal gelden gedurende een tijdperk van 3 jaar. aanvangend op den eersten van de maand, volgende op de Koninklijke goed keuring. Aan de gemeentebesturen is verzoent, hun gevoelens kenbaar te maken vóór 31 Mei. Geen loonsverlaging voor de gemeente werklieden van Amsterdam. De gemeenteraad van Amsterdam heeft vier zittingen gewijd aan besprekingen om de loonen van het gemeentepersoneel te verminderen met gemiddeld 5 pet., om do opcenten op de gemeentefondsbelasting te bepalen op 74 en een suppletoire bo- grooting, waarop een bezuiniging voor komt van 2.400.000. Hedennacht is een beslissing gevallen over het eerste punt. Allereerst kwam in stemming een motie van den Bergh, waarin wordt uitgespro ken, dat de Baad de bestaande loonover- eenkomst niet behoort te vernietigen, dat de voorstellen van B. en W. inzake de werklieden-loonen niet dienen te worden aanvaard, dat bij verwerping van deze voorstellen het gemeentebelang zich tegen het handhaven van de door de beide an dere commission van overleg aanvaarde regeling verzet en dat de tot stand geko men wijzigingen inzake de ambtenaren- en politiesalarissen niet aanvaardbaar zijn. Deze motie werd verworpen met 20 te gen 24 stemmen. Het voorstel van B. en W. om over te gaan tot tijdelijke korting der loonen van de gemeentewerklieden werd vervolgens in stemming gebracht en verworpen mot 23 togen 21 stemmen. Deze uitslag was voor den Raad een verrassing, nadat de motie van den Bergh was verworpen. De drie middenstanders hadden eerst tegen de motie van den Bergh gestemd en stemden nu ook tegen het voorstel van B. en W. De raadsvergadering is daarna ge schorst. Hedenmiddag zullen de debatten over de beide andere punten worden voortgezet. DE DRONKEN LUITENANT. Het Hoog Militair Gerechtshof, heden uitspraak doende in de zaak van den 29- jarigen eerste luitenant der Jagers P. G., die door den Krijgsraad te 's-Hertogen- bosch was vrijgesproken van de hem ten laste gelegde mishandeling van een politie agent in een dancing te 's-Gravenhage, uit welke dancing hij door den exploitant ver wijderd was, heeft dit vonnis van den Krijgsraad vernietigd en opnieuw recht doende den luitenant veroordeeld tot 200 boete subs. 15 dagen hechtenis, wegens mishandeling, gepleegd tegen een ambte naar in de rechtmatige uitoefening van zijn functie. Het Hof heeft bij deze strafbepaling in aanmerking genomen de administratieve maatregelen, welke in verband met dit geval reeds tegen dezen officier genomen waren. De advocaat-fiscaal had tegen luitenant G. 14 dagen gevangenisstraf geëischt. SCHIETPARTIJ OP OUDEJAARS AVOND. Voor de Amst'erdamsche rechtbank heeft gisteren een 55-jarige rijwielhandelaar, wo nende te Amsterdam en thans gedetineerd in het Huis van Bewaring, terecht gestaan, verdacht van doodslag. Op Oudejaarsavond van het vorige jaar, zou hij op den O.Z, Achterburgwal met het oogmerk om opzettelijk S. van het leven te berooven, met een revolver op korten af stand op hem hebben geschoten. Tengevol ge van de bekomen wonden was het slacht offer kort na de overbrenging in het zie kenhuis overleden. Subs, werd verd. zware mishandeling den dood tengevolge hebbend te laste gelegd, terwijl de dagvaarding meer subsidiair te laste legde het door groote onvoorzichtigheid toebrengen van lichamelijk letsel,, dat den dood ten gevol ge had. S. werd door een kogel getroffen die in het lichaam doordrong en verschillende spieren, waaronder de rechter halsspier en de rechter bekken-ader en andere kleine bloedvaten heeft doorboord en bloedingen heeft veroorzaakt, tengevolge van welke verwondingen en bloedingen en de daarbij opgetreden shock aldus de dagvaarding S. eenige uren later is overleden. Na het gebeurde was S. naar het ziekenhuis gebracht; hij weigerde zich echter te laten behandelen en ging weer naar zijn woning. Zijn toestand was echter zóó ernstig, dat hij opnieuw naar het ziekenhuis moest worden gebracht. Direct operatief ingrijpen was noodzakelijk. Hij werd onmiddellijk onder narcose gebracht, doch vóór met de operatie begonnen werd, bezweek hij. Uit een brief van prof. Noordenbos, die de operatie zou leiden, bleek, dat hij zou opereeren toen de toestand van den patiënt levensgevaarlijk was. Over de vraag of de patiënt reeds vóór de operatie in het uiter ste levensgevaar verkeerde, ontstond een discussie tusschen deskundigen en recht bank. De deskundigen meenden, dat er nog een geringe hoop op redding voor het slachtoffer was. Zij konden niet met zeker heid zeggen of wonden en verbloeding op zichzelf den dood zouden hebben veroor zaakt. De officier van justitie, mr. B. Kist, eisch- te ten slotte een gevangenisstraf van twee jaar met aftrek van de voorloopige hechte nis. De officier hield er rekening mede, dat zijn tegenstanders als gevaarlijke personen bekend stonden, dat zij provoceerend optra den en dat verdachte een zeer zenuwachtig persoon is. Hij verwierp echter het verweer op noodweer, dat verdachte aanvoerde. De verdediger, mr. Th. Muller Massis, pleitte vrijspraak. Uitspraak 21 Mei. OEGSTGEEST. D00DELIJK AUTO-ONGELUK. Ingenieur A. Knappert uit Eindhoven gedood. Hedenmorgen om zes uur is op den Rijks straatweg onder deze gemeente een doode- lijk verkeersongeluk gebeurd, waarvan In genieur A. Knappert, leider van de afdee- ling bankwerkerij en bouwbedrijf der N.V. Philips Gloeilampenfabrieken te Eindho ven, het slachtoffer geworden. De heer K. kwam met zijn twoseater aangereden bij de Post'brug en kwam met zijn wagen in aan raking met de rails van de stoomtram. De auto vloog eerst tegen een steenen paaltje dat langs den weg stond en kwam vervol gens in botsing met een boom. De caros- serie werd totaal verbrijzeld. De heer K. werd dood achter het stuur vandaan ge haald. Hij ha-d een ernstige snijwonde aan het hoofd. De heer Knappert was gehuwd en vader van een kind. De heer K. was m gezelschap van een heer en dame, die in een andere auto ach ter hem reden. Het gezelschap kwam uit Amsterdam. H00GMADE. Volksbond. Deze vereeniging hield gisteravond haar gewone maandvergade ring in de zaal van Hillebrand. De voorzit- ter opende de vergadering met den ohr. groet en heette de leden van harte wel kom, in het bijzonder den centr. president v. d. Akker. De voorz. zette uiteen, dat deze avond zou worden een leerzame avond, zoodat wij in den zomer, daar dit de laatste vergadering zal zijn in dit sei zoen, dezen avond goed in herinnei-ing zullen houden, opdait, als wij in het najaar weer gaan vergaderen, wij met goede ge zindheid wederom onze belangen bespre ken en behandelen mogen. Daarna werd heb woord gegeven aan den heer v. d. Akker. Spr. zette uiteen het leven in onze orga nisatie, hoe wij moeten strijden voor onze •beginselen, niet. enkel voor onze stoffe lijke, maar ook voor onze geestelijke be langen. Vervolgens behandelde spr. het le zen van goede lectuur. Spr. toonde met voorbeelden aan hoe iemand door het le zen van één slecht boek zijn geloof kan verliezen, daarom, aldus spr., leest goede boeken eD katholieke dagbladen, ons ar beidersblad, de Volkskrant en ook onze vakbladen, waardoor wij mede de goede pers steunen. De voorz. dankte den spre ker voor bet gesprokene en hoopte, dat het zaad dezen avond uitgestrooid, goed zou ontkiemen. Daarna werden de notu len gelezen, welke onder dank werden goedgekeurd. Daarop volgde verslag biblio theek, waarvoor de voorz. eveneens dank zegde. Daarna behandeling ingekomen stukken, waaronder de agenda van den Centralen Raad. Vervolgens deelde de voorz. mede, dat de brandstoffen in de maand Mei zullen worden ontvangen en' spoorde de leden sterk aan om zooveel mogelijk hun kolenkaart wekelijks te laten stempelen. Daarna bespreking meeting, welke gehouden zal worden op Maandag 16 Mei (2en Pinksterdag) te Voorschoten. Voor de leden van onze af deeling, die deze meeting willen bijwonen zal gelegenheid bestaan om te gaan met de bus (niet-le- den kunnen ook medegaan). Ook werd ge vraagd om zich zoo spoedig mogelijk op te geven en wel op Zondag 1 Mei Bij A. C. C'olijn, H. Th. Elstgeest of C. Baak. De le den krijgen uit de bondskas reductie. De heer G. F. v. d. Ploeg vraagt dan of de kolen, die wij met Mei a.s. zullen ontvan gen gemeten of gewogen worden. De pen- ningm. zette dit nader uiteen. Na beant woording der overige vragen door den voorz. volgde sluiting met gebed. De col lecte voor „Hulp in Nood" bracht 2.001/2 op. LEIDSCHEND AM. Eerste Plechtige H. Mis. Den 21en Mei zal de weleerw. pater Nic. van Bohemen, van de orde der Augustijnen, door den Bisschop van den Bosch priester worden gewijd. Pater Van Bohemen zal op 29 Mei in de parochiekerk alhier zijn Eerste Plechtige H. Mis opdragen. zeker de vroolijke en opgewekte stemming, welke er den geheelen avond heerschte en het dankbare applaus, hetwelke den speel sters telkens ten deel viel. Wij kregen echter nog meer te hooren en te zien en wij moeten zeggen, dat onze ver wachtingen verre overtroffen werden door de mooie zangnummers, de gymnastiek en de schitterende reidansen, welke alle af waren en duidelijk toonden, dat de meisjes onder de eminente leiding der Dames en van den gymnastiek-leeraar, den heer van Oerle, heel wat geleerd hadden en het Pa- tronaatswerk rijke vruchten afwerpt. Het waren dan ook een paar avonden, die er zijn mochten en zooals wij den laatsten tijd zelden in het Patronaat zagen. Op het einde dankte de zeereerw. heer Pastoor allen voor de medewerking en het mooie spel, enz., in het bijzonder de dames voor hun vele en nuttige werk voor de meis jes gedaan en hoopte met aller steun het Patronaat tot steeds grooter bloei te bren gen. Om plm. 11 uur keerden allen overvoï- daan huiswaars, zeker niet in het minst de meisjes en de dames-bestuurders zelf, die werkelijk met trots en genoegen op deze avonden kunnen terugzien. De 2e avond werd aan Mevr. Mulder een prachtige fruitmand aangeboden; Mej. Roozenburg en de dames pianisten ontvin gen bloemen en de heer v. Oerle sigaretten;, dit alles in dank en waardeering voor het vele werk. N00RDWIJK. Korenbond „St. Willibrord". Donder dagavond had alhier de jaarvergadering plaats van den Korenbond „St. Willibrord", waarbij zijn aangesloten de Parochiale Zangkoren van Wassenaar „Sb. Willibrord", Goede Herder, St. Joseph, Voorschoten, Oegstgeest, Noordwijk en Katwijk a> d. Rijn. Te 7.30 uur werd een plechtig Lof in de parochiekerk van St. Jeroen opgedra gen door den Hoogeerw. heer Deken J. Borsboom, geassisteerd door de Zeereerw. heeren Pastoor C. Tholenaar en Pastoor J. C. Schiphorst, waarbij het Parochiale zangkoor op zeer verdienstelijke wijze de gezangen uitvoerde. Na het Lof kwamen allen te samen in het Juvenaatsgebouw, waar de voorzitter. Pastoor Tholenaar, op de hem gebruikelijke geestige wijze deze bijeenkomst opende. Spr. bracht dank aan den Deken voor zijn gastvrije ontvangst in Noordwijk en heette naast de Z.eerw. heeren en de leden in het bijzonder welkom de Paters Kruisheeren en de afgevaardig den van den Korenbond „De Rijnstreek". Z.eerw. sprak den wensch uit, dat deze jaarvergadering, doch tevens ook Zangers- avond, naar aller genoegen zou slagen en dat stemming en devotie zoo schitterend zouden zijn als de bloemen in Noordwijks Florapark. Bericht van verhindering was ingekomen van de Zeereerw. heeren Beu kers te Leiden, president van den Grego- riusbond, Pastoor Meijsing, welks koor eveneens niet aanwezig was, vanwege een Triduum in deze parochie en van Rector Reynen te Leiden. De secretaris, de heer Jac. Meijer, las hierna de notulen der vorige jaarvergade ring, welke onder applaus werden gearres teerd, evenzoo het jaarverslag, hetwelk een goed beeld gaf van de werkzaamheden in het afgeloopen jaar en bij allen nog eens in herinnering bracht de uitstekend ge slaagde viering van het le lustrum. Het financieele jaarverslag gaf aan inkomsten van 164.55 en een uitgave van 133.49 en sloot alzoo met een batig saldo van 31.06. Na enkele bemerkingen over nog te betalen achterstallige contributie, waarop de penningmeester mededeelde, dat dit wel in zijn geheel terecht zal -komen, werd deze functionaris voor zijn nauwkeu rig beheer gedechargeerd. De heer Lake- man die periodiek als bestuurslid af trad, WQrd na stemming als zoodanig her kozen. Hierna had de zang plaats, waarbij allen koren ieder afzonderlijk zongen de Com- munio „Factus Est" en ieder koor een vrij nummer. De koren kweten zich allen van hun taak door een goede weergave van gezangen, waaronder de beide Was- senaa/rscke koren onder leiding van den heer Beuk „met lof", doch a<l was de een iets minder dan de ander, toch was er we der een vooruitgang in de zang te bespeu ren, hetwelk stuwend zal werken in de toekomst. Pastoor Schiphorst, die het slot woord op dezen avond sprak, was het een genoegen, dat hij dezen avond weer heeft mogen meemaken en kon hierbij niet na laten het gepresteerde onder leiding van den heer Beuk te prijzen en allen tot voor beeld te stellen, waardoor niet zal uitblij ven, dat allen met onze mooie Gregoriaan- sclie zang zullen gaan meevoelen. Hij sprak de wensch uit, dat allen zich hiervoor zou den aanschaffen de Gregoriaansohe boek jes. Wanneer dit met dezen avond wordt bereikt mogen wij spreken van een uitste kend geslaagden avond. De voorzitter sprak hierna nog eenige dankwoorden tot de ver gadering, waarna hij met gebed deze bij eenkomst sloot. Tegen de boomen gereden. Gisteren middag kwam de heer M. R. alhier met zijn grooto vrachtauto den Gooweg afrijden in do richting Noordwijk, waarbij hij op een gegeven moment zijn stuur kwijtraakte en op de daar staande boomen inreed. Van de nog jonge boomen werden er zes aange reden, waarvan een geheel werd vernield. De politie, welke spoedig tor plaatse was, maakte van een ea ander procesverbaal op en nam beide inzittenden voor een ver- LEIDEN. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag. Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.308.30 uur. Vrijdag, R. K. Bond van Hotelpersoneel enz. „St. Antonius", gebouw R. K. Volksbond, 24 uur. Vrijdag. Operette-gezelschap Fritz Hirsch „Wenn die kleine Veilchen blü- hen". Schouwburg 8.15 uur. Vrijdag. Roomsche Reisvereeniging Bui tengewone ledenvergadering, Den Burcht, 8.30 uur. Zondag. K. J. M. V. „St. Peter Kanis", Pa troonsfeest, 9 uur H. Mis Kapel St. Elisabethgesticht. Maandag. „Boefje". N.V. Rotterd. Hofstad Tooneel. Schouwburg 8.15 uur. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 25 April tot en met Zondag 1 Mei a.s. waargenomen door de apotheken: G. F. Re ij-s fc, Steenstraat 35, telef. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 1313. ontvangsten der vereeniging, al is het dan ook slechts in geringe mate, zijn invloed deed gelden. De oontributies toch over het laatste kwartaal 1931 waren ruim 42. lager dan over het zelfde tijdvak in 1930. De bijdragen van donateurs en kunstlie vende leden blijken vrij stationnair, ook de extra-giften en ontvangsten waren niet lager dan de doorsnee over andere jaren. De totale ontvangsten hadden bedragen 1217.26, terwijl de totale uitgaven belie pen 1086.91, zoodat een batig saldo te boeken viel van 130.35. In het verslag wordt gezien de tijdsomstandigheden ook op bezuiniging aangedrongen. Auto in de sloot. Een auto komende uit de richting Sassenheim, reed op de hoogte van den Warmonderdamschenweg in de naast den weg liggende sloot. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor doch de auto van den heer "VV. uit Haarlem werd zwaar beschadigd. Met vereende krachten werd de wagen weer op den weg gehaald en vervolgens naar Sassenheim ge sleept. Werkloozen. Het aantal werkloozen ingesohrev en bij do correspondent der ar beidsbemiddeling bedroeg over de afgeloo pen week 52. UIT DE OMGEVING N00RDWIJKERH0UT. Gemeenteraad. De gemeenteraad ver gadert Zaterdag v.m. 10 uur. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken; 2. Voorstel van B. en W. tot verlaging der wedden van ambtenaren en werklieden; 3. Verzoek van L. van der Slot om vergoe ding uit de gemeentekas ingevolge art. 13 L.O.-wet; 4. Voorstel van B. en W. voor een ongelukken-verzekering voor het brand weerpersoneel te sluiten; 5. Voorstel van B. en W. tot verhooging van het voorschot op do gemeentelijke vergoeding overeen komstig art. 101 der L.O.-wet, voor 1931 verleend aan 't bestuur der St. Jos. school; 6. Voorstel van B. en \V. tot intrekking van twee raadsbesluiten: a. van 12 Jan. 1932 om bij de Coöp. Boerenleenbank als borg op te treden voor kleine kweekers; b. van 18 Febr. 1932 tot wijziging van het eerste besluit; 7. Reclames tegen de bedrijfsbe lasting. Meisjes-Patronaat. Woensdag en Don derdag werden door het Meisjes-Patronaat feestavonden gegeven in het Patronaat aan de Damlaan, welke avonden Bohitterend ge slaagd zijn. Om plm. 7.30 opende de Pastoor de avon den met den Chr. groet en heette allen har telijk welkom. Deze avonden, aldus Z Eerw. zullen de meisjes U toonen, wat zij op het Patronaat leeren en geleerd hebben en wat een prachtige en nuttige instelling het Pa tronaat is. Hij is er van verzekerd, dat de meisjes met tooneel, zang, gymnastiek enz. allen deze avonden ten volle zullen doen genieten en hij vertrouwt, dat dit een aan sporing zal zijn, dat steeds allen zullen medewerken met dit zoo mooie en noodza kelijke Jeugdwerk. Na een mooi muzieknummer, verscheen dan de tooneelclub der Meisjes voor het voetlicht. Opgevoerd werd „In hocger sfeeren'', blijspel in 4 bedrijven, een stuk dat door de meisjes op werkelijk keurige wijze werd gespeeld; alle rollen zaten er prachtig in en ook het spel was af, zoodat wij niet anders dan lof kunnen hebben voor het goede spel. Dat het stuk bij de aanwe zigen wel in den smaak viel, bewees zeer Exclusieve Aanbieding 150 Dozijn 150 Heeren Overhemden MET TWEE BIJPASSENDE BOORDEN. KEURIG PASSEND MODEL E N MODERNE DESSINS. Beslist superieure kwaliteit Gewone prijs 2.45 I^1" e^,u^ Nu. voor I (Z7Y en "I OC slechts 1#0" l*OD Deze Overhemden zijn buiten ons niet verkrijgbaar. ZIET ONZE SPECIALE ETALAGE hoor naar het politiebureau mede. De in vloed van sterken drank is niet vreemd aan deze aanrijding, welke voor de perso nen betrekkelijk goed is afgeloopen, daar beide slechts lichte verwondingen bekwa- Muziekuitvoering. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. H. Prinses Julia na zal het Fanfarecorps Zaterdagavond van 8.30 tot 10 uur een avondconcert geven op het Lindeplein. WARMOND. Warmondsche Fanfare. Uit het jaar verslag van de Warmondsche Fanfare ont- leenen wij het volgende: Het verslag wijkt ten deele af van de verslagen welke over vorige jaren zijn uitgebracht. In de eerste plaats viel in het vereenigingsjaar 1931 de viering van het tweede lustrum, waaraan een uitgave verbonden was van 238.78, waartegen een ontvangst stond van 210.90, zoodat deze viering voor de ver eeniging een extra uitgave medebracht van 27.88. In de tweede plaats worden door een samenloop van omstandigheden dit jaar drie uitvoeringen gegeven, waardoor deze uitgaafpost welke daarmede verband houdt ruim 90.hooger was dan in het vorige jaar. In de derde plaats valt het te betreuren dat de crisistoestand ook op de

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2