STADSNIEUWS UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK VRIJDAG 29 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 NEDERLANDSCHE BOYCOT TEGEN DUITSCHLAND? ULTIMATUM AAN DE REGEERING. Gisterochtend heeft de minister-presi dent Jhr. rar, Oh. Ruys de Beerenbrouck in de groote zaal van zijn departement vertegenwoordigers ontvangen van het li berale Ned. Verbond van werkgevers, de Alg. R.-K. Werkgeversvereniging, de Mij van Nijverheid en Handel, en van het Co mité van Economisch Verweer, gevormd uit de gezamenlijke landbouworganisaties. De heeren hebben aan den minister president verklaard, dat de Duitsche de viezen-verordeningen zulke toestanden hebben geschapen voor ons land, dat, bij aldien de Nederlandsohe regeering niet op korten termijn slaagt door onderhande lingen verbetering te bewerkstelligen, de geheele Nederlandsche Nijverheid en Landbouw een scherpen boycot zal begin nen tegen Duitschland. Het Comité voor Economisch Verweer, waarin vertegenwoordigd zijn de vol gende vereenigingen op landbouwgebied: de Algemeene Nederlandsche Zuivelbond, de Bond van Kaasproduoenten, de Chris telijke Boeren- en Tuindersbond in Ne derland, de Kath. Nederlandsche Boe ren- en Tuindersbond, het Koninklijk Nederlandsch Landbouw-Comité, de Ne derlandsche Pluimvee-Federatie en de Nederlandsche Tuinbouwraad, heeft, in samenwerking met de Centrale Organi saties op industrieel gebied, t.w.: de Alg. B. K. Werkgeversvereeniging, de Nederl. Maatschappij voor Nijverheid en Handel, het Verbond van Nederlandsche Werkge vers en de Vereeniging van Christelijke Werkgevers en Groothandelaren in Ne derland, het volgende manifest op 27 April aan de Begeering aangeboden. Reeds eenigc malen zag het Comité voor Economisch Verweer uit de Neder landsche Land- en Tuinbouworganisaties zich genoodzaakt, de Begeering te wijzen op de buitengewoon bezwarende omstan digheden, welke zich bij den export van landbouwproducten voordoen, speciaal eengevolge van de zeer ingrijpende maat- regeleri, welke de Duitsche regeering bij noodverordening genomen heeft inzake de afgifte der betalings-deviezen voor in gevoerde goederen. Door de steeds ver der gaande inkrimping van bet bedrag dat aan deviezen wordt beschikbaar ge steld en de willekeurige wijze waarop deze door de importeurs kunnen worden gebruikt, tengevolge van het ontbreken eener goede regeling, lijdt onze export met alleen groote schade, doch voorzien wij.binnen korten tijd een catastrophale daling der prijzen van zuivelproducten, eieren en tuinbouwproducten, welke da ling intusschen reeds ingezet is, omdat de export dezer producten voor een zeer belangrijk deel op Duitschland is aange wezen en de groote productie in ver band met het voorschrijdende seizoen voor de deur staat, waardoor groote hoe veelheden dezer producten onverkocht zullen blijven. Het is echter niet alleen de export van landbouwproducten, welke hier voor een debacle staat. Ook de export van indus- trieele producten ondervindt de gevol gen van de funeste werking der Duitsche maatregelen, terwijl bovendien de ineen storting van onzen boeren- en tuinders stand, tengevolge van de steeds lager wordende prijzen der producten, voor onze voor de binnenlandsche markt wer kende industrie onberekenbare gevolgen zal hebben. Het is daarom van het allergrootste belang dat onze export naar Duitschland veilig gesteld wordt, zoowel wat de hoe veelheid te exporteeren producten als wat de betaling daarvan betreft. Dit is een algemeen Nederlandsch belang en het Comité heeft daarom gemeend, zich te dezer zake niet tot den land- en tuin bouw te moeten bepalen, doch ook over leg te moetten plegen met de centrale industrieele organisaties, t.w. de Alg. R. K. Werkgeversvereeniging, de Nederland sche Maatschappij voor Nijverheid en Handel, het Verbond van Nederlandsche Werkgevers en de Vereeniging van Chris telijke Werkgevers en Groothandelaren in Nederland. De vergadering van deze organisaties, waarin dus zoowel de geheele land- en tuinbouw als de geheele Nederlandsche industrie waren vertegenwoordigd, was unaniem van oordeel dat ter zake van den export naar Duitschland de meest krachtige pogingen moeten worden aan gewend om de verdere ontreddering van het Nederlandsche bedrijfsleven tegen te gaan. Op dit punt moet ons land veel meer kunnen bereiken dan tot nu toe het ge val is. Tot nog toe was het alleen een welwillende houding, die wij tér zake van onzen export van Duitschland moch ten erlangen. Wij nemen gaarne aan dat deze welwillendheid bestaat, doch daar mede kunnen wij onzen export niet op de been houden. De door Duitschland ge nomen maatregelen inzake het handels verkeer met het buitenland treffen ons land even zwaar als de landen, die ten aanzien van den Duitschen export lang niet zoo'n belangrijke positie innemen als ons land. Het is een zakelijk belang voor ons land, zoowel als voor Duitsch land, dat hier een reciprociteit betracht wordt, die onzen export op de been kan houden en waaraan onze Regeering thans vóór alles aandacht dient te schenken. Onze import uit Duitschland is belangrijk grooter dan onze export daarheen. De cijfers voor 1930 cn 1931 waren als volgt: Waarde van den Duitschen export naar Nederland: 1930 1931 70S milliocn 620 millioen Waarde van den Nederlandschen export naar Duitschland: 1930 1931 366 millioen 256 millioen Deze cijfers doen zien dat ons handels verkeer met Duitschland niet alleen sterk achteruitgaande is, maar ook dat de Duitsche import uit Nederland naar ver houding in stérker mate afneemt dan de Nederlandsche import uit Duitschland. In procenten uitgedrukt bedraagt de da ling van den Duitschen import 30 pet., die van den Nederlandschen import ruim 19 pet. In beide gevallen heeft de waar dedaling der goederen natuurlijk een rol gespeeld. Onze handelsbalans met Duitsch land, die reeds sterk passief was, is in 1931 dus relatief nog passiever ge worden. Deze passiviteit bedraagt thans 59 pet. van onzen totalen import uit Duitschland, hetgeen dug zeggen wil dat wij van onzen Duitschen import slechts 41 pet. kunnen betalen in goederen en 59 pet. moeten betalen in geld. Voor Duitschland is dit een zeer gunstige ver houding, vooral waar dit land tegenwoor dig in uiterst moeilijke financieele om standigheden verkeert, zoodat alles er op gericht moet zijn om tot dergelijke exportoverschotten te komen. Anderzijds plaatst dit ons in een sterke positie te genover Duischland, omdat het onze klandizie noodig heeft. Deze omstandigheid moet voor ons be drijfsleven volledig benut worden. Het is de opvatting van de geheele georgani seerde Nederlandsche landbouw en in dustrie, vertegenwoordigd in bovenge melde vergadering, dat onze Regeering aan de Duitsche Regeering nauwkeurig omschreven eischen moet stellen ten aan zien van onzen export. Hieraan moet de volgende gedachte ten grondslag liggen. Door onzen veel grooteren import uit Duitschland. die ook behoorlijk betaald wordt, hebben wij er recht op dat onze export naar dit land op basis van 1930 gehandhaafd wordt en wij dienen zeker heid te hebben dat hetgeen wij leveren ook behoorlijk betaald wordt Maatregelen van handelspolitieken aard. die onzen ex port in belangrijke mate in gevaar bren gen. zooals het Duitsch-Finsche handels verdrag. dienen achterwege te blijven, tenzij Duitschland ter zake een zooda nige regeling treft dat met onze export- belanen in den bestaanden omvang wordt rekening gehouden (proportioneele con- tingen teering) en niet, zooals nu, alle landen gelijk stelt, ongeacht welke posi- I tie zij in zijn handelsverkeer innemen. I Duitschland dient, zoolang het geldver- I keer op de huidige wijze geregeld is. de J betaling van onzen export veilig te stel- len door een voldoende beschikbaarstel ling van deviezen. Het kan dit doen, omdat uit onzen veel grooteren import J een overschot van guldens-vorderingen beschikbaar komt. Hieruit worden thans verplichtingen tegenover andere landen voldaan. Wij hebben daartegen geen be zwaar. mits de Nederlandsche exnort op een bepaalde hoogte gehandhaafd blijft en hiervoor behoorlijke betaling plaats vindt. De meergenoemde vergadering stond op het standpunt, dat de Nederlandsche Re geering tot nog toe een zeer onvoldoende gebruik heeft gemaakt van de boven na der aangeduide sterke positie, die wij ten aanzien van Duitschland innemen, door dat zij nog nimmer de voorwaarden ge steld heeft, die noodig zijn om onzen ex port naar dat land op gang te houden. Zij was van oordeel dat nu het bedrijfs leven hier met den ondergang bedreigd wordt, indien er niet spoedig verande ring komt in den toestand, er niet lan ger gedraald mag worden met het nemen van krachtige maatregelen. Men ver trouwde dat de Regeering niet in gebreke zal blijven, een krachtige poging te doen om onzen export naar Duitschland te redden. De belanghebbende groepen zou den het betreuren, genoodzaakt te zijn, zelf in te grijpen, doch zij weigeren, zich te laten afslachten. Het is bekend dat de Algemeene Ne derlandsche Zuivelbond destijds op eigen gelegenheid een boycot is begonnen tegen de Duitsche artikelen in verband met een Duitsch-Finsche handelsovereenkomst. Het is ook bekend dat deze daad vooral in Duitsche industrieele kringen niet heeft nagelaten, den noodigen indruk te maken. Indien de Regeering niet spoedig handelend optreedt, zal het weer tot een dergelijk optreden der belanghebbenden moeten komen, doch dan in veel groote ren omvang en in veel krachtiger mate dan in 1930, daar nu de geheele georga niseerde landbouw en industrie het er over eens zijn, dat de tijd niet ver meer af kan zijn dat dergelijke maatregelen genomen moeten worden. „Koopt Duitschland niet meer van pns en zorgt het niet voor behoorlijke beta ling van het van ons gekochte, dan kun nen wij ook niet meer van Duitschland koopen", dit moet het uitgangspunt zijn der te voeren onderhandelingen. De Re geering zal daarbij het geheele Neder landsche bedrijfsleven achter zich heb ben. Voor het Comité voor Economisch Ver weer uit de Nederlandsche Land- en Tuinbouworganisaties is dit adres onder- teekend door: Posthuma, voorzitter, Ge luk, secretaris. Hun instemming met. dit adres hebben betuigd: de Algemeene R. K. Werkge versvereeniging, de Nederl. Maatschappij voor Nijverhied en Handel, het Verbond van Nederlandsche Werkgevers, de Ver eeniging van Christelijke Werk; Groothandelaars in Nederland, De werkloozen en de electriciteits- kwitantie. Aan de Raad der Gemeente Leiden is volgend adres gezonden: Undergeteekenden, respectievelijk voor zitter en secretaris van den Ned. R. K. Volksbond afdeeling Leiden, domicilie kie zende Leliestraat 7, hebben de eer den Raad der Gemeente Leiden het volgende onder uw aandacht te brengen. Het komt den laatsten tijd bij herhaling voor, dat personen welke reeds geruimen tijd werkloos zijn, bij ons bestuur komen met de mededeeling, dat het hun moeilijk valt de maandelijksehe rekening te betalen van het verbruikte electrisob licht. Wij kunnen ons dit zeer goed indenken, wanneer men in aanmerking neemt, dat deze menschen reeds langen tijd, sommi gen zelfs zeer langen tijd met een klein bedrag aan werkloozen-uitkeering moeten rondkomen. Niet alleen dat het deze menschen be zwaarlijk wordt de maandelijksehe kwitan tie van liehtafname te voldoen, daarbij komt nog de steeds terugkeerende meter- huur. Gezien deze toestand komt het ons be stuur voor dat er iets gedaan moet wor den. Verzoekt uw Raad beleefd doch dringend het daarheen te willen leiden, om in over leg met de Directie van de Sted. Lichtfa brieken, in te voeren het systeem van muntmeters voor electriciteit, zooals op andere plaatsen is ingevoerd. Door het invoeren van muntmeters voor komt men, dat de menschen meer stroom verbruiken dan zij willen, zonder gevaar te loopen den een of anderen keer voor het feit te komen staan, dat zij aan hun verplichtingen met kunnen voldoen, met de voor beide partijen schadelijke gevol gen. Vertrouwende dat uw Raad ons verzoek in gunstige overweging wilt nemen, teeke nen met verschuldigde hoogachting, enz. De opheffing en splitsing der openbare scholen. Aan den Raad der Gemeente Leiden is onderstaand adres verzonden: Het Bestuur der Afd. Leiden van de Vereeniging van Hooiden van Scholen in Nederland verzoekt U beleefd bij de be handeling der aanhangige voorstellen be treffende de Openbare scholen te Leiden te besluiten: le dat de school aan de Aalmarkt onge splitst blijft, zoolang nog geen nieuw schoolgebouw (in het Oostelijk deel der Ge meente is gebouwd, en 2e dat het Hoofd der ongesplitste school ambulant wordt. Beide maatregelen zouden naar onze meening het onderwijs bevorderen en en kele bezwaren, verbonden aan de opheffing der school aan de Boommarkt, kunnen on dervangen. R. K. Ver. van Handelsreizigers. De aid. Leiden van de R. K. Ver. van Handelsreizigers hield een algemeene ver gadering in Hotel den Burcht. De voorzitter, de heer F. Driessen, open de de vergadering met den christelijkeu groet en heette allen welkom, in 't bijzonder den weleerw. heer Rector Reynen, die de zen avond zou spreken over zijne reizen naar Palestina en zijne wetenschappelijke ervaringen, aangevuld door lichtbeelden. Ook tot de dames richtte de voorzitter een woord van welkom en uitte zijne te vredenheid over de opkomst. De notulen der vorige vergadering wer den voorgelezen en onveranderd goedge keurd. Door het bedanken van den tegenwoor- digen functionaris, den heer Bik, werd tot bestuurslid gekozen de heer v, d. Fluit, die de benoeming aanvaardde. Daarna verkreeg rector Reynen het woord en begon zijne inleiding met een aantal wetenschappelijke toelichtingen uit den tijd der oude Egyptenaren om daarna met een aantal lichtbeelden alles nader toe te lichten. Z.Eerw. heeft de aanwezi gen dan ook geruimen tijd aangenaam en leerzaam bezig gehouden. De voorzitter was dan ook wel aller tolk toen hij een dankwoord sprak voor het ge- notene. Een spontaan applaus was het be wijs daarvan. Hierna kwam Oog in behandeling de be schrijvingsbrief voor de aig. vergadering op 30 April a.s. De voorzitter deelde mede, dat het afd.bestuur gemeend heeft op de post begrooting een paar aanmerkingen te móeten maken. De heer Kortekaas, die voor smakelijke prijzen gezorgd had tot steun van de V.O. F. ontving ook dank voor zijn werk en moeite. Ondertusschen zorgde mej. Mien Bik voor afwisselende muziek, zoodat ook spoe dig de beenen van de vloer kwamen om nog een uurtje gezellig bijeen te blijven. Ook mej. Bik oprechten dank. Tenslotte een woord van dank aan den voorzitter, die ook door zijn idee om bij deze lezing ook d es uit te noodigen het zijne er toe bijgeu.agen heeft tot welsla gen van deze vergadering. Yoor de von Sieboltherdenking zijn als nog ter beschikking gesteld een groote zilveren wisselbeker met wapen aangebo den door de gemeente Leiden, groote ver guld zilveren medaille aangeboden door Mr. A. van de Sande Bakhuijzen, burge meester van Leiden en een zilveren me daille geslagen op het stempel van het Leidsch Studentencorps. R. K. Athletiek- en Sportvereeniging „Rood-Wit". Hedenavond precies 8 uur begint de clubavond van Rood-Wit tér gelegenheid van het kampioenschap van het eerste ju nioren-elftal. Voor vele verrassingen heeft het be stuur zorg gedragen en wij hopen dat de avond moge slagen. Tevens worden de di ploma's van de gehouden seriewandeling uitgereikt. Dus allen present! Zweminrichting „De Zijl". De Zweminrichting „De Zijl", welke ge legen is nabij de Kooi, zal Maandag a.s we derom voor het publiek worden openge steld. Direct bij het binnentreden der inrich ting ziet men, dat men in dit jaar de in richting, waar zulks noodig was, flink on derhanden heeft genomen. De kleedkamers in de dames-afdeeling, do kamer van het personeel, de machine kamer en het kantoor heeft men opnieuw van een helder verfje voorzien. Waar her stellingen noodig bleken te zijn, zijn deze op een voortreffelijke wijze uitgevoerd. Zoowel in het dames- als in het heeren bassin heeft men nieuw zand doen aanvul len: Met spoed worden thans de laatste werkzaamheden door den zwemmeester P. Arnoldus uitgevoerd. Het bestuur van bovengenoemde Zwem inrichting hoopt, dat in het komende sei zoen van deze moderne ingerichte zwem inrichting veelvuldig gebruik zal worden gemaakt en dat niemand zich onnoodig buiten de stad zal begeven, om daar de zwemsport te gaan beoefenen. Deze zwem inrichting voldoet aan de hoogste hygië nische eischen. TevenB zij vermeld, dat bet zwem-onderwijs voor zwemliefhebbers wordt gegeven door zwemmeesters, die in het bezit zijn van het diploma van den N. Z. B. De Leidsche Winkelstand. Gisteravond heeft de heer P. Schild in perceel Hoogewoerd 42 een nieuwe slage rij geopend, die aan de hoogste eischen van hygiëne voldoet. De winkel is geheel ge restaureerd en van een nieuwe uitsteken de electrische verlichting voorzien door den heer Faseur. De winkelinstallatie, als toon bank, ijskast en etalage-inrichting is van de firma Zuurdeeg uit R'dam. Te oordee- len naar hetgeen wij zagen omtrent prijs en kwaliteit van de voorradige artikelen kunnen we een bezoek gerust aanbevelen. Den heer Schild wenschen we alle succes toe. WASSENAAR. Gevestigd: E. O. Kastner, E. v. L. Duitsche dienstbode uit Oberhausen. van Calcarlaan 19 S. Nienhuys Mulder en gezin, N. H. kantoorbed. uit Den Haag, Wittenb.weg 16 M. Aohenbach, E. v. L. Duitsche dienstbode uit Dinslaken. Waals- dorperlaan 22b M. Krenzer, E. v. L., Duitsche dienstbode uit Solingen, Sohouw- weg 8111; S. Sohneewind, E. v. L.. Duitsche dienstbode uit Krefeld, Schouw- weg 57 M. Wallenstein, R.K. Duitsche dienstbode uit Duitschland, Buurtweg 93 O. E. Vreeken. dienstbode uit Haarlem mermeer, Wittenb.weg 182 D. Gar-ska, R. K. Duitsche dienstbode uit Den Haag, Gr. Hoefijzerlaan 28 E. J. E. v. d. Wall, 7e dag Adv. dienstbode uit Den Haag, Hoogeweg 13 K. Blom, N.H. dien-.rbo- de uit Waardenburg, Rust en Vreugdelaan 14 W. van Loon, Kellner uit Den Haag, Rijksstraatweg 338a A. J. M. Leeuwens. R.K. leerares uit Leiden. Hoogeweg 2 B. J. Gescher, N.H. uit Hannover. Konij nenlaan 6 H. C. Schellevis. N.H. Huis knecht-chauffeur. uit Den Haag. Steep- laan 27 E. C. Adelmann, E. v. L., Duit sche dienstbode uit Den Haag. Stoeplaan 27 G. Krol, R.K. dienstbode uit Den Haag. Lijsterlaan 1 M. Engeler, Zwit- sersche. uit St. Gallen, Buurtweg 14 H. v. d. Does, N.H. Tuinman-huisknecht, uit Den Haag, Schoolstraat 64 M. Th. van der Meulen, R.K. dienstbode uit Lei den, Waalsdorperlaan 20. Vertrokken: Wed. M. Grootveld en gezin naar Voorburg, van Wassonaar- straat 27 C. P. Zuiderduin naar Amster dam, Davidstraat 50 J. C. Oostertaan naar Rotterdam, Vijverlaan 54 A. L. v. Es en vr., naar Den Haag, Hedmerstraat 2 M. W. v. d. Gaag, naar Rotterdam, Bleiswijkstraat 40 A. van der Ploeg, naar Westerbork, Zwiggelte L. v. d. Vlekkert, naar Coevorden, Benbheimer- straat 54 J. v. d. Heide, naar Opster- land, Kortezwaag 52 L. Risinski naar Den Haag, Loosd. weg 529 C. M Schip per naar Den Haag, idem H. D. de Nie naar Delft, Oostsingel 180 A. J. Hoek stra, naar Voorschoten, Donklaan 30 Wed. H. P. NieveenBoersma en dr. naar Den Haag, Sleedoornstraat 64 J. van Klaveren, naar Leiden, Rijnsburgerweg 77a O. J. Hubrecht naar Wiesladen M. van Egmond naar Rijns-burg, Burcht straat 8 M. E. Wolfs, naar Sustercn, Baakhoven 8 A. Kubisiak naar Den Haag, Gev. Deijnootweg 55 S. Probst, naar Den Haag, Stuyvesandtstraat 322 W. M. J. Gieseler naar Den Haag, Roelof straat 51 L. Vonk, naar Den Haag, id^rn M. H. Ferwerda naar Bols ward. Bo- terstraat 1 M. Nischkowski naar Jlad- beck L. Buse naar Hohenlimburg H. Denekamp naar Diepenveen, Rande 217 T. ten Toom naar Capelle a. d. IJssel, Ke- tensohedijk 11. ALPHEN AAN DEN RIJN. Alphensche Bank. In de gisteren ge houden aandeelhoudersvergadering van de Alphensche Bank werden balans, verlies en winstrekening onveranderd goedgekeurd. Het dividend werd bepaald op 7 pet. Tot nieuwe commissarissen werden be noemd de heeren J. A. Bos en L. Sprey Jzn. BOSKOOP. Verbreeding Dorpsstraat. Het dok tershuis aan de brug is door de provincie wederom verkocht, doch thans aan een slooper, zoodat een dezer dagen dit zeer oude en fraaie gebouw onder sloopershan- den zal vallen ter vervreeding van de Dorpsstraat. BODEGRAVEN. Brandmeestersjubileum. Per 1 Mei heeft de heer Joh. de Vet te Bodegraven ontslag aangevraagd uit zijn functie van opperbrandmeester, na een 40- jarigen diensttijd bij de brandweer. Hij be gon als pomper en werd na ale functies te hebben doorloopen in het jaar 1918 be- acht jaren een tweetal motorspuiten. De gemeente Bodegraven bezit sinds acht jaren een twetal motorspuiten. Opheffing halte „Waarder". Naar wij vernemen zal dit jaar de halte „Waarder" nabij deze gemeente opgeheven worden. In verband hiermede wordt de haltewachter A. de Man overgeplaatst. Wel zal „Waar der'' een stopplaats blijven waar verschil lende greinen op verzoek zullen stoppen. De bewaking van den oevrweg aldaar zal tevens worden opgeheven, terwijl de wach terswoning in het belang voor het goede uitzicht zal worden afgebroken. HAZERSWOUDE (Groenendijk) Aanrijding. Gistermorgen kwam een trac tor met een aanhangwagen in volle vaart de Gemeeneweg afrijden. Doordat de tol wegens het vroege uur (het was ongeveer zes uur) nog niet geopend was, draaide de wagen in volle vaart de straatweg op in de richting Alphen. Ook van deze richting kwam een vrachtauto aanrijden, met gevolg, dat een botsing onver mijdelijk was. De vrachtauto werd door den tractor opzij gedrukt tegen het aldaar staande portiek voor het café van den heer Verhaar, welk gebouwtje geheel werd vernield. De auto's konden, nadat door de politie proces verbaal was opgemaakt, op eigen kracht hun reis voortzetten. WOERDEN. Auto-botsing. Gisteren te half zes had een auto-botsing plaats op de Groven- burg van twde auto's die beide met flinke vaart in de richting Utrecht reden, verloor de eerste een selutel en stopte met kracht Hierdoor botste de tweede met dezelfde vaart tegefc de andere en raakte met het voorste gedeelte er gehet onder, zoodat beide auto's midden op de brug geheel vast zaten. Tijdens de pogingen, die in 't werk gesteld werden om ze te los te krijgen, welke ruim een kwartier duurden, leidde de politie het verkeer over Breeveld en Geestdorp (besloten weg), zoodat stag natie vermeden werd. Viermaal dronken? Tegen zekere E. van \V., geen Woerdenaar, werden met tus- schenpoozen van een halve dag en meer in 't geheel 4 processen-verbaal opgemaakt dronkenschap. Z0ETERW0UDE. GEMEENTERAAD. De gemeenteraad kwam gisteravond in openbare vergadering bijeen. Aan de R.-K. Geitenfokvereeniging „Zorg en Vlijt" werd een subsidie van ƒ40 verleend, Besloten werd aan Nic. Overde- vest ondershands op te dragen het uitvoe ren van onderhoudswerken in de secreta riswoning, voor 319. Vastgesteld werd een concept-verorde ning, regelende de eischen van benoem baarheid en bezoldiging der veldwachters. Besloten werd aan te nemen de Rijks steunregeling voor werkloozen. De kosten voor dit jaar worden nog geraamd op 8000. Aan dekkingsmiddelen werden o.m. aangewezen 10 pet. salariskorting van alle ambtenaren en werklieden in gaande 1 Juni, verhooging opcenten fondsbelasting van 30 op 42, heffing van 40 opcenten op vermogensbelasting. (Uitvoerig verslag volgt). Z0ETERW0UDE (H. R.). Tooneel. Zondag gaf de Tooneelver- eeniging van re St. Josephgezellenver. een uitvoering, waarin opgevoerd werd „De Familie van Ingen", tooneelspel in drie bedrijven. Hiemede heeft de vereeniging getoond veel goeds te kunnen presteeren. Op verzoek zal dit stuk wederom opge voerd worden en wel op Zondag 1 Mei a.s. De prijs is zoo laag mogelijk gesteld, zoo dat iedereen daarvan gebruik zal kunnen maken. Wij hopen dat er velen zullen op komen, om dit mooie stuk te komen zien. yjL Hoe gaat het met uw rheumatiek, juffrouw. Nou slecht, dokter. Mijn rechterarm kan ik niet over mijn hoofd tillen, cn mijn rechterbeen ook niet.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 14