_o/FLY-T0X a>M°T' -z&ÏSL HET PAD LANGS DE KLIP. DONDERDAG 28 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN DOODELIJKE VAL. Een 33-jarige glazenwasscher, die gister middag van de tweede verdieping van de St. Vinoentiusschool, Bilderdijkstraat 27, te Amsterdam, de ramen schoon maakte, is door niet opgehelderde oorzaak van de vensterbank, waarop hij stond, naar bene den gevallen en op de binnenplaat» terecht gekomen. In hoogst zorgwekkenden toe stand is de man per auto van den G.G. en G.D. naar het Wilhelminagasthuis ver voerd. Hij verrichtte zijn werkzaamheden met drie collega's, die niemand hebben zien vallen. Hij werkte zonder ladder, doch was binnen door op de vensterbank geklommen. Nader wordt gemeld, dat de man gister avond aan de bekomen verwondingen is overleden. ONTPLOFFING IN EEN FABRIEK. Te Gilze ontplofte een gaakuip in de stoomschoenfabriek N.V. G. de Jong. De ontploffing ging met een heftig geluid ge paard. Doordat de machinist toevallig niot aanwezig was, bleven persoonlijke ongeluk ken gelukkig achterwege. Het bedrijf on dervindt eenige storing. BRAND IN EEN HAARDENWINKEL TE DELFT. Als het daar niet brandt.... Gistermiddag is omstreeks vier uur door tot nu toe onbekende oorzaak een felle uitslaande brand uitgebroken in het maga zijn van haarden, kachels enz. van de wed. Aschman, aan de Voorstraat te Delft. Er ontwikkelden zich groote rookwolken, zoodat een brandweerman, die het bran dende perceel was binnengedrongen, be wusteloos geraakte. De man werd naar bui ten gebracht, waarna het bewustzijn weer kon worden opgewekt. De politie-brandweer, die onder leiding van den commissaris, den heer U. van der Zee, met vier stralen op den motorspuit deu brand bestreed, gelukte het den hard- nekkigen brand onder de knie te krijgen, waarbij van rookmaskers moesten worden gebruik gemaakt. Om half zee kon de brandweer inrukken. Daar op de zolderverdieping een groote partij haarden enz. waren opgeslagen, werd gevreesd, dat de zolder zou instorten. Hit kon evenwel worden voorkomen. Uitge brand zijn de zolderverdieping "benevens de woonkamer. De schade, die niet onaan zienlijk is, kon niet door verzekering wor den gedekt. DE OORZAAK VAN DEN BRAND IN UTRECHT. Het is gebleken, dat de brand in de tak- kenbossenloods op het terrein van de Ne- derlandscke Spoorwegen te Utrecht ont staan is doordat een drietal knapen, waar van twee van 5 jaar en een van 8 jaar, met de takkenbossen wilden spelen, en deze in brand staken. Toen zij zagen wat zij hadden gedaan, zijn zij naar huis ge hold. Wat de brand in de zeilmakerij betreft is gebleken, dat deze door broeiing i6 ont staan. Een verklaring voor het feit, dat bij de controle niets bijzonders ontdekt is, zoekt men hierin, dat een eventueele brand lucht naar den kap van het hooge gebouw kan zijn getrokken, terwijl den tocht bet vuur in alle hevigheid naar buiten heeft doen slaan. Acht biggen verkocht voor een glas bier. Uit Ridderkerk wordt aan de „Tel." gemeldAls een niet alledaagsche ge beurtenis in den veehandel kan gemeld worden, dat in een plaats in deze om geving dezer dagen acht biggen van twee maanden oud werden verkocht voor.... één glas bier. OVERVAL OP EEN HAGENAAR IN RIJNLAND. Naar een Berlijnsch blad meldt, hebben in de nabijheid van Frankfort a. d. Main, nationalisten een Nederlander uit Den Haag, die een tochtje door het Rijnland maakte, overvallen. Zij Bloegen hem tegen den grond en lieten hem toen met zware verwondingen aan zijn lot over. Het slacht offer kon zioh pas een paar uur later met moeite naar een nabij gelegen dorp slee pen. »Tel." STEEKPENNINGEN BIJ OPENBARE WERKEN. Naar de „Nieuwe Haarl. Crt." meldt, stelt de politie te Haarlem een onderzoek in naar het aannemen van steekpenningen door een ambtenaar in dienst van openbare werken aldaar. Dit onderzoek is zoover ge vorderd. dat de stukken aan den officier van justitie bij de Haarlemsche rechtbank zijn overgelegd. Het onderzoek heeft zich uitgestrekt tot leveringen van zand, grint en heipalen. DE MOORD OP HET MEISJE TE NAALDWIJK. Naar wij vernemen is het psychiatrisch onderzoek naar de geestvermogens van deu 22-jarigen letterzetter, die is gearresteerd in verband met den moord, op ©en zestien jarig meisje uit Naaldwijk, thans beëin digd. Naar wij voorts veruemen conoludeeren de beide psychiaters, dr. Scholtens en dr. Gerritsen, in hun rapport tot verminderde toerekeningsvatbaarheid. Inbraak in een sigarenwinkel. Door middel van een valsohen sleutel, is' te Delft ingebroken in een sigaren winkel aan het Noordeinde. Een geld kistje inhoudende 655 aan contanten werd ontvreemd. Het ledige kietje is gis termorgen gevonden op den Nieuwen Rijksweg. NOORDWIJK. FLORAPARK. Bekroningen voor Narcissen. Nu de laatste dagen het lenteweer zich wat meer doet gevoelen is het bezoek aan het Florapark buitengewoon groot. Zondag j.l. bedroeg het aantal betalen de bezoekers ruim 8000. Ook heden was het bezoek zeer groot. In den loop van de volgende week zul len dé kinderen van de Noordwij'ksche scholen onder geleide van het onderwij zend personeel gratis op het Florapark worden toegelaten. Wij willen nog vermelden, dat door het gemeentebestuur van Sassenheim nog een kleine gouden medaille voor het Flora park beschikbaar was gesteld. Voor de narcissen-inzendingen zijn de navolgende bekroningen toegekend. Beker aan J. C. van der Meer. Groote gouden medaille aan de N.V. Ver. voor Bloembollenculturen. Kleine gouden me daille aan de N.V. P. van der Meer Czn., Th. va* der Weijden en L. van Beveren. Verguld zilv. medaille aan C. J. Hooge- veen, N.V. Konijnenburg en Mark, D. Lindhout en Zonen, O. Soeteman en C. Alkemade Azn.. Zilveren medaille aan G. C. van der Plas, C. P. Alkemade en H. Ruigrok. Groote gouden medaille aan J. 0. van der Meer voor groep Naroissen: Franciscus Drake, Golden Harvest en Monte Carlo. Kleine gouden medaille aan de N.V. Vereenigde Bloembollenculturen voor het perk NarcissenMedusa. ONTHULLING DAMES-MONUMENT. De grondlegger der moderne bloembollen cultuur geëerd. Dinsdagmiddag a.s. zal de officieele ont hulling plaats hebben van het Dames-mo nument op het terrein vóór het laborato rium voor bloembollcnonderzoek, naast do Rijkstuinbouwschool te Lisse. De heer Dames was een der eersten, die de schuur be handeling der hyacinthen in voerde en was de ontdekker der prepa ratie-methode der hyaointhen, welke voor de afzet wan dit product van zoo onschat bare beteekenis is geweest. En niet alleen de hyacinthencultuur, maar de geheeto bloembollencultuur is hem zeer veel dank verschuldigd. Ook de andere bolgewassen immers hebben öf mede geprofiteerd van de nieuwe cultuurmethoden, óf 'hebben hun afzetgebied zien vergrooten, waar de hya ointhen vasten voet hadden verworven. Op het gebied dor hybridisatie der bol gewassen heeft hij belangrijke resultaten verkregen, waarvan niet in de eerste plaats hijzelf, maar vooral vele andere de vruch ten hebben geplukt. Hij was een der eer sten, die de kunstmest gebruikte en hij moedigde anderen aan zijn voorbeeld te volgen. We moeten wijion den heer Dame9 beschouwen als de grondlegger der mo derne bloembollencultuur. Niet alleen echter het buitengewone in tellect van wijlen den heer Dames meenen we te moeten eeren, maar bovenal ook de grootheid van zijn karakter, waarmee hij belangeloos zijn gaven aan de geheele cul tuur heeft geschonken en voor zoovelen een zoo sympathieke leermeester is ge weest. Zoowel de beoefenaren van het weten schappelijk onderzoek als van de praktiik van de bloembollencultuur, hebben op de door hem gelegde fundamenten voortge bouwd en oen comité voor dit doel samen gesteld heeft gemeend zijn nagedachtenis niet beter te kunnen eeren. dan door: le. het plaatsen van een monument op het terrein vóór het Laboratorium voor Bloembollenonderzoek en naast de Rijks- bloembollenschool, en 2e. door het vormen van een Dames fonds, waaruit periodiek voor belangrijke prestaties op het gebied der bloembollen cultuur een gouden Dames-medaille kan worden uitgekeerd. Het Comité heeft den beeldhouwer, den heer Bon. Ingenhousz te 's-Gravenhage, be reid gevonden het ontwerp voor het mo nument te vervaardigen, dat zoowel de na gedachtenis van den heer Dames zal eeren, als de beoefenaren van de bloembollencul tuur, die op zoo waardige wijze hun dank baarheid aan een der hunnen willen toonen. Het eere-comitè voor de Dames-huldi ging bestaat uit: den Burgemeester van Lisse; E. H. Krelage, voorz. van de Alge- meene Ver. voor Bloembollencultuur; S. Schoneveld, voorzitter van het Holl. Bloem- bollenkweekersgenootschap; J. M. van Til, voorz. der Comm. voor het Wetensch. On derzoek van het C.B.C.; M. Veldhuyzen van Zanten, voorzitter van de Ver. de Hya cinth; A. Verduyn, voorzitter der afd. Lisse van de Algem. Ver. v. Bloembollencultuur; Ir. K. Volkersz, Rijkstuinbouwconsulent en H. van Zonneveld, voorzitter van den Bond van Bloembollenhandelaren. Het Uitvoerend Comité wordt gevormd door: Prof. dr. E. van Slogteren, voorzitter, Heemstede; J. P. Engelhard, secretaris, Lisse; J. Berbee Gzn., Penningmeester, Lisse; A. Colijn, Oegstgeest; J. F. Ch. Dix, Heemstede; W. Jonkheer, Hillegom; J. W. A. Lefeber, Lisse; L. Onderwater, Lisse; J. P. Segcrs, Lisse en H. J. Voors, Heem stede. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Vrijdag 29 April. Huizen, 1876 M. Algem. programma, verz. door de NCRV. 8.00 Schriftlezing. 8.15—9.30 Gramofoonpl. 10.30 Ziekendienst. 11.00 Gramofoonpl. 12.15 Concert. N. Pielstroom (bariton), H. Hermann (viool), H. .v. d. Horst Jr. (cello), mevr. R. A. v. d. HorstBleek rode (piano). 2.00 Carillonbespeling op de St. Ja- cobstoren to Den Haag door Job. de Zwaan en J. Vincent. 3.00 Concert. A. de VinkVerschoor (sopraan), C. Castendijk (mezzo-sopraan), O. Rietveld (viool) en A. Schellevis (piano). 5.00 Voor de Postzegelverzamelaars. 5.30 Voor amateur-fotografen. 6.00 Causerie door H. J. Steinvoort. 6.30 Gramofoonpl. 7.10 Praatje over Linoleum. 7.-15 Gramofoonpl. 8.00 NCRV.-Harmonie-orkest o. 1. v. P. v. d. Hurk. O.a. Ouv. Preciosa, Weber en Fruehlingsstimmen, wals, Strausz. 9.00—9.30 Declamatie door Arie Post. 10.4511.30 Gramofoonpl. Ca. 10.00 Vaz Dias. «dlfri Hilversum, 296 M. 6.-157.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht door Ad. Bouwmees ter, 10.30 VAR A-Septet o. 1. v. Is. Eyl. 11.00 Vrouwenkwartiertje. 11.15 Vervolg VAR A-Septet. 12.00 Omroep klein-orkeet o. 1. v. N. Treep en Gramofoonpl. 2.00 Voor de scholen. 2.304.00 Omroep-Kamer-orkest o. 1. v. L. Schmidt en Gramofoonpl. 4.00 Piano-recital door Joh. Jong. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 VARA-orkest o. 1. v. H. de Groot en Gramofoonpl. 6.40 Ir. J. W. Albarda: Het beginsel program der S. D. A. P. 7.00 Gramofoonpl. 7.15 Vervolg VARA-orkest en Gramo- foonplaten. 8.00 Mej. Ds. F. W. Rappold: De ge lijkenissen uit het nieuwe testament. 8.30 Concert.. P. Lentz (cello) en G. v. Renesse (piano). O.a. Sonate g-moll, Beethoven. 9.00 Dante-cursus door Dr. J. C. A. D. Fetter. 9.30 Vervolg concert. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Fragmenten en verhalen door Ds. E. D. Spelberg. 10.45 Gramofoonpl. 11.00 Toespraak v. d. Wereldbond voor Sexueele Hervorming door Dr. B. Prem- sela. 11.2012.00 Gramofoonpl. Daventry, 1554 M. 9.35 Morgenwijding. 9.50 Tijdsein, berichten. 11.20 Emanuel Starkoy's orkest. 12.05 Orgelconcert H. Dawson. 12.50 Gramofoonpl. I.45 Voor scholen. 3.35 Edinburgh Studio-orkest o. 1. r. G. Dainos. 4.35 Kinderuur. 5.20 Berichten. 5.50 Handél's Pianomuziek door E. Benibow. 6.10; G..25 en 6.50 Lezingen. 7.20 „New songs for old", arr. G. Mc Connell en Chr. Stone. M. m. v. Revue- koor en Theater-orkest, 8.20 Berichten en lozing. 8.65 Kamermuziek. R. Maitland (bari ton) en Catterall-Srtijkkwartet. O.a. Kwartet in D., op. 76 nr. 5 Haydn en Liederen van Brahms. 10,2011.20 Savoy Hotel Orpheans1. „R a d i o-P a r i s", 1725 V 7.05 en 11.60 Gramofoonpl. 4.05 Muzikale causerie. 7.20 Gramofonopl. 7.50 „L'Arlesienne" van Alph. Daudet. Muziek van G. Bizet. Kalundborg, 1153 M. II..201.20 Concert uit Hotel Angle- terre. 2.004.00 Radio-blaasorkest o. 1. v. J. Andersen. M. m. v. S. Stein (zang) en V. Fischer (piano). 7.20 Wcstnoorsohe uitzending. Orkest o. 1. v. H. Heide. O.a. werken van Grieg. 8.20 Radio-tooneel. 9.35 Herdenking Axel Grandjean. M. m. v. orkest en solisten o. 1. v. Emil Ree- sen. 10.2011.35 Dansmuziek. Langenberg, 473 M- 6.257.20 Gramofoonl. 11.2012.10 Concert uit Frankfurt. 12.201.50 Concert o. 1. v. Wolf. 4.205<35 Werag-orkost. C. Hansen (so praan), J. Schömmer (tenor), F. Legrand (tenor) en H. Wocke (bariton). Werken van d'Albert. 7.35 „Eine kleine Melodio", vrolijk spel met muziok van W. Grosz. Dirigent: Dr. Edm. Nick. Regie: Bischoff. 9.4011.20 Concert o. 1. v. Eysoldt. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 11.35—1.05 Gramofoonpl. 4.20 Orkestconcert o. 1. v. Kumps. 5.20 Gramofoonpl. 7.20 Concert o. 1. v. Kumps. O.a. Ouv. „Le choval do Bronze", Auber en 1ste rhapsodic, Brahms (pianosolo). 338 M.: 11.251.05 Gramofoonpl. 4.20 Dansmuziek. 5.20 en 5.50 Gramofoonpl. 7.20 Piano-recital door A. M. Persin. 7.50 „De giftmengers", comedie van E. W. Schmidt. 8.209.20 Concert in „Oud-België" te Brussel. Rome, 441 M. 7.10 Gramofoonpl. 8.05 „Les cloches de Oorneville", ope rette in drie actes van Planquette. Lei ding: Alberto Paolotti. Z e e s e n. 1635 M. 7.35 Zie Langenberg. 9.00 „Funk-Kalendor". 9.55 Berichten en hierna tob 11.50 Dansmuziek. Adalbert Lutter en zijn or kest. 's kes*e Mottendooder ^•Gegarandeerd afdoende. Let op de blauwe verpakking baar eitjes. «CQ? nfj'ea. Kaar Hinderwet. Door God. Staten van Zuid-Holland is aan hot bestuur van don Lageveenschen polder alhier ingevolge de Hinderwet, verggnning verleend tot het oprichten van een bemalingsinrichting ten behoeve van dien polder, op het per ceel kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie A. No. 400. VOORHOUT. Vorstelijk bezoek. Dinsdagmiddag om streeks 4 uur hoeft H. M. de Koningin de gemeente Voorhout niet een bezoek ver eerd. HM. heeft de bloembollenvelden in deze gemeente bezichtigd en van en kele tuinen een schets gemaakt. Heb be zoek was geheel incognito bij 't gemeen tebestuur wa-s er niets van bekend. Radio-distributie. Door den minister van Waterstaat is de heer Th. C. Diemel gemachtigd tot hot hebben en houden van een radio-distributiestation voor de ge meente Voorhout. Naar wij vernemen loopt het getal aan sluitingen steeds vooruit. Het distributie net moet ingevolge bovenvermelde machti ging aan verschillende eischen voldoen, hetgeen de toch reeds perfect werkende radio-distributie nog meer ten goede komt. FEUILLETON. Uit het Engelsch van J. S. FLETCHER. 14> 7 Pike wierp zijn hoofd iets achterover en keek haar scherp aan, als om het effect van zijn woorden te zien. „Uw vader was er ook", herhaalde hij, „dat is een vast staand feit." „Mijn vader was deli heelen nacht weg voor zaken", wierp Letty tegen. „Dus u moet u vergissen." „Uw vador was om twaalf uur op de Zwarte Klip," hield Pike vol. „En wat zijn afwezigheid betreft, hij heeft op zijn kamer in de fabriek geslapen: hij is vannacht om één uur naar binnen geaanik heb bet met mijn eigen oogen gezien." Letty antwoordde nietze besefte dat Pike de waarheid sprak. En Pike van zijn kant merkte heel goed, dab zij geloofde, wat hij zei en haastte zioh daarmee zijn voordeel te doen. „Welnu," redeneerde hij verder", als u denkt aan wat u en ik gisterenmiddag heb ben gehoord, juffrouw Letty, en wanneer u rekening houdt met dr. Marchmont's be wering, dat er geweld is gebruikt; kortom als u alle bijzonderheden in aanmerking neemt, gelooft u dan niet, dat uw vader om het maar zacht uit te drukken, in ern stige moeilijkheden zou komen als ik eens ging rondvertellen, dat hij op de Zwarte Klip was daar rond slenterde juist toen die arme oude man den dood vond. Denkt u daar eens goed over na, juffrouw Letty „Ik zie geen reden om dat te doen, meneer Pike", antwoordde Letty. „Mijn vader zal zonder twijfel een alleszins be vredigende verklaring van zijn doen en laten kunnen geven. Denkt u werkelijk dat hij Sir Cheville van de Klip naar be neden heeft gegooid?" „Wat ik denkt, komt hierop neer, dat niets zoo zeer in het voordeel van uw vader zou zijn, als dat ik mijn mond houd", ant- woorde Pike met een plotselinge blikke- ring van zijn tanden. „Als ik naar de poli tie ga en zegt wat ik weet en ik heb u nog niet alles verteldis het niet moei lijk te raden, wat er gebeuren zal." „En dat is?" „Dat uw vader gearresteerd wordt. Wat dacht u anders 1 De aanwijzingen zijn wel heel bezwaarlijk voor hem." „U deed beter mijn vader te vertellen, wat u mij allemaal verteld heeft", meende Letty. „Neen, dat ben ik niet van plan". Pike schudde energiek het hoofd. „En u moet het ook niet doen. Meneer Etherton ver staat uitstekend de kunst zijn geheimen goed te bewaren. Maar ik kan het minstens evengoed. Neenik heb u dit verteld. Houd het voor u, en niemand zal er ooit iets van weten. Ik zal er met geen sterve ling over spreken als u dat ééne woord zegt." „Welk woord 1" vroeg Letty onschuldig. Ze had zioh gepantserd tegen alles wat ko men mocht en was vast besloten een ein de te maken aan de* pogingen van den se cretaris om met haar te complotteeren achter den rug van haar vader. „Spreekt u toch, alstublieft duidelijke taaldrong ze nogmaals aan. „Dat zal ik," zei Pike. Hij vouwde zijn dunne handen samen, als in een smeekend gebaar, en keek haar aan op een manier, die het bloed naar haar wangen joeg. „Dat zal ik", herhaalde hij, „U herinnert u waarschijnlijk wat ik gisteravond zei, juf frouw Lettydat ik droomen had. ïk vertelde, dat ik een goede zoon voor uw vader zou zijn. Begreep u niet wat ik be doelde? U moet het wel begrijpen. Ik wil u..., ik heb altijd naar u verlangd.... zoolang als u, wel toen u nog in korte kleeren liep. Ik heb den grond waarop u liep, aangebeden het is voor u, dat ik gezwoegd en gesloofd heb. dat ik mij ont wikkeld heb. Ik zou bereid zijn, voor u door de hel te gaan, als u het van mij verlangde." „En nu tracht u mij te krijgen door mijn vader te dreigen", klonk Letty's minach tend antwoord. „Een mooie manier om uw toewijding te toonen, meneer Pike; dat moet ik zeggen I" „Neenneen," protesteerde de secre taris. „Integendeel ik wil hem voor on aangenaamheden en verdenkingen behoe den. Ik kan hem redden als u het eene woord spreekt, juffrouw Letty. Geef mij een klein beetje hoop al is het uiaar een sprankje. Bedenk toch wat een schit terende oplossing het is. Ik zou een model echtgenoot voor u zijn u kent me nog niet en als uw vader mij als compagnon in de zaak nam en wij Etherton en Pike werden, ojuffrouw Letty, u weet niet wat een geluk nog voor ons allen is weg gelegd werkelijk niet." „Dat is dus de prijs van uw stilzwijgen, nietwaar?" vroeg Letty koud. terwijl ze hem van het hoofd tot de voeten opnam. Pike was, gelijk vele lieden van zijn slag in sommige opzichten buitengewoon han dig en intelligent. Boordevol van opgebla zen eigenliefde en van zijn listig-overleg- de plannen, ontging hem de onverholen minachting en afkeer in de oogen van het meisje. En hij lachte, verstandig ale hij meende, maar in werkelijkheid verregaand onnoozel. „Iedereen verlangt een tegenprestatie voor wat hij doet", verklaarde hij. „En het zou ons aller voordeel zijn, juffrouw Letty, spreek dat eeno woord en geen syllabe van wat ik u verteld heb, zal ooit over mijn lippen komen." „U moet mij gelegenheid geven na te denken", zei Letty na een korte stilte. „Laat u me nu alstublieft gaan ik wil naar huis." Pik© stapte opzij, dadelijk: zijn ijdel- heid was zoo sterk, dat hij stellig ge loofde dat de dochter van zijn meester de zakelijke voorfleelcn van den koop die hij haar had voorgesteld, ernstig over woog. Er was een gliinp van triomf in zijn oogon, toen hij zijn hoed afnam. „Ik ben een man van mijn woord", klonk hot zacht. „Dat eone woord juffrouw Letty en de zaak is zoo diep begraven, alsof zij op den bodem van de zee lag. Ik zal het onderwerp nooit weer aanroeren zelfs niet tegenover u." Letty liep door zonder te antwoorden. Enkele minuten later was zij thuis en ze ging rechtstreeks naar de telefoon. Zij had, toen ze van Pike was weggegaan, be sloten onmiddellijk te handelen. Zij was fel verontwaardigd dat Pike zelfs maar durfde veronderstellen, dat zij in staat zou zijn dergelijke hoogst-ernstige dingen voor haar vader verborgen te houden en begeerde niets vuriger dan hem van alles op de hoogte te brengen, zoodra zo hem bereiken kon. Zij wist, dat hij naar Hallith- waite was gegaan en nadat ze tevergeefs zijn kantoor in de stad en de beurs had opgebeld, vond ze hem ten slotte op do club. Uit den toon waarop hij haar ant woordde, concludeerde het meisje, dat hij in zijn gewoon, goed humeur moest zijn. „Hebt u meneer Getherficld nog gezien", vroeg zij. „Hij is op het oogeniblik bier bij me op de club", luide het antwoord. „Waarom wil je dat weten V' „Heeft hij u alles verteld wat hij gis teravond van mij heeft gehoord vroeg Letty verder. „Ik denk van wel", anwoordde Ether bon laconiek. „Wat zou dat overigens „Bent u er niet boos om?" „Geen sprake van", klonk het opge wekt. „Maak je maar niet ongerust, hoor." „Luistert u eens even", zei Letty daar op, „ik zou erg graag willen dat u dade lijk thuis kwam. allebei." Hot antwoord liet onkel© seconden op zich wachten en toen Etherton weer sprak was zijn toon lichtelijk verstoord. „Wij zouden juist gaan lunchen", pre testeerde hij. „Neen" hield Letty form aan. „U moet heusch allebei thuis komen: ik heb n drin gend noodig." „Is er iets bijzonder?" vroeg Etherton. „Ja, komt u alstublieft dadelijk zoo gauw u kunt. Ik zal zorgen dat de lunch klaar is." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9