SÜPPDRIERSFEEST 40-116 BESTA! fl.S.C. HOE ENGELAND EEN TARIEVENLAND IS GEWORDEN SPORT LUCHTVAART FAILLISSEMENTEN DONDERDAG 28 APRIL 1932 DE LEIDSGHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 HET OPTREDEN VAN MR. MAC DONALD Een eerlijke, maar niet-populaire begrooting. LONDEN", 25 April 1932. Kolonel House, de beroemde Amerikaan- sohe staatsman, die als vriend en raadge ver van president Wilson gedurende de oorlogsjaren onberekenbaren invloed uit geoefend heeft op de wereldpolitiek, heeft eens gezegd, dat een ambassadeur niet te populair mag zijn. Men zou hetzelfde kun nen zeggen van een begrooting. Het laat ste budget, dat Mr. Winston Churchill als kanselier der schatkist in het conscrva- tievo kabinet-Baldwin indiende, was zeer populairachteraf bezien was het een slecht en oneerlijk budget. Mr. Snowden'8 eerste begrooting in 1930 verheugde zich eveneens in zekere popu lariteit; zij was minder oneerlijk, maar bleek ten slotte niet veel beter te zijn dan die van zijn voorganger. Mr. Snow- den's laatste begrooting, door hem opge steld vóór de algemeene verkiezingen, als kanselier in de Nationale regeering, legde allen klassen der bevolking drukkende las ten op, en kon dus niet „populair" zijn; zij werd desniettemin als een goede begroo ting geprezen omdat zij rekening hield met de sombere werkelijkheid. Zoo is er ook in het budget van mr. Neville Cham berlain niets, waardoor het populair zou kunnen zijn. Het is even stroef en realis tisch, mahr ook even eerlijk als dat van zijn voorganger. En ofschoon critiek uit geoefend wordt op bepaalde détails, er kent de openbare meening bijna eenstem mig, dat deze begrooting een moedige daad is. De belastingbetalers zijn eenigszins te leurgesteld. Een deel der pers had in hen de hoop aangewakkerd, dat de inkom stenbelasting verminderd zou worden met hetzelfde bedrag (6 d. in het pond), waar mede mr. Snowden haar een half jaar ge leden had moeten verhoogener hadden geruchten de ronde gedaan omtrent ver lichting van den belastingdruk voor ge zinshoofden. Met stelligheid had men ge rekend op verlaging van de bierbelasting, zoodat aandeelen van bierbrouwerijen op de Londensche beurs scherp opgeloopen waren. De verleiding om althans op één of twee punten voldoening te schenken aan het publiek, is steeds groot voor een kanselier, die immers als staatsman per soonlijk belang heeft bij een gunstige be oordeeling van zijn beleid door de kie zers. Mr. Chamberlain had door middel van manipulaties ,die helaas niet vreemd zijn aan de meeste beheerders der staatsfinan ciën, althans kleine gunsten kunnen bewij zen aan enkele klassen der bevolking. Hij heeft dit versmaad en men zegt, dat dien tengevolge al zijn kansen om inplaats van mr. Baldwin ooit aan het hoofd der con servatieve partij geplaatst te worden, ver keken zijn. En toch prijst de ernstige pers hem, gelijk sinds lang geen kanselier der schat kist geprezen is. Dat hij populariteit ver smaad heeft, en voor den dag gekomen is met een begrootiug, die de harde werke lijkheid weerspiegelt, dwingt eerbied af. Nieuwe invoerrechten. De meeste critiek is op de begrooting uitgeoefend geworden door hen, die een typisoh tarief-budget verwacht hadden. Keeds in voorgaande maanden had de Na tionale regeering veel verwijten te hoo- ren gekregen, omdat ijzer en staal onbe schermd waren gebleven, en zoozeer re kende men er op, dat deze begrooting tar lieven ten bate van de staalfabrieken zou brengen, dat de aandeelen dier onderne mingen aan de Londensche beurs gestadig opgeloopen waren. Maar de voorstanders van invoerrechten, die de meeste redenen tot ontevredenheid op mr. Chamberlain meenden te hebben, werden ruimschoots schadeloos gesteld door de tariefverhoo- gingen, welke onmiddellijk op de begroo ting volgden, en zich over bijna de go- heele linie uitstrekten. Van heden af zal een reoht van 331/3 pet. geheven worden op een groot aantal staalproducten; ver scheidene van de destijds ingestelde 10 pct.-tarieven op andere artikelen zijn ver dubbeld, verdrievoudigd en zelfs meer dan dat. Volgens sommige critici is de re geering nog steeds niet ver genoeg ge gaan. Mr, Amery, die lid geweest is van de beide kabinetten-Baldwin en een lei dende plaats inneemt onder de conserva tieve imperialisten, heeft in een redevoe ring de tarieven als te laag gebrandmerkt. Te Swansea is op een vergadering van ze ven-en-vijftig afdeelingen van den Indus- trieelen Bond in Zuid-Wales de eisch ge steld, dat alle ijzer- en staalproducten aan een tarief onderworpen zullen worden. Maar beschouwt men de zaak van meer algemeen standpunt, zonder Tokening te houden met de belangen van bepaalde in- dustrieele groepen, dan verbaast men zich er over hoe Engeland, na drie kwart eeuw van vrijhandel in een ommezien gewor den is tot een rasecht protectionistisch land. Een zaak, die een jaar geleden nog even hopeloos scheen te staan als in het begin dezer eeuw, heeft plotseling gezege vierd, maar eerst thans, nu de jongste ta riefmaatregelen bekend geworden zijn, wordt men zich bewust van den gewel digen omvang der zegpraal. Wij kunnen de verbolgenheid van Mr. Lloyd George en andere liberalen tegen hun nominale partijgenooten in het kabi net begrijpen. Wat aanvankelijk een nood- tarief leek, dat gerechtvaardigd werd door de noodzakelijkheid de handelsbalans in evenwicht te brengen en dumpen tegen te gaan, is geleidelijk uitgegroeid tot eeu principieel stelsel van industrieele be scherming. Het is waar, dat de Samuel-groep in parlement on regeering zich met de nieu we tarieven niet vereenigt. en dat Sir Her- bert Samuel morgen, evenals eenigen tijd geleden bij de behandeling van het In voerrechten-ontwerp, tegen de tariefpoli tiek spreken, en Woensdag waarschijnlijk ook ertegen stemmen zal. Maar er is geen sprake van dat hij en zijn geestverwanten in die politiek aanleiding vinden uit de regeering te treden. Zij kunnen tegen de tarieven protesteeren zooveel zij willen, zoolang zij zitting blijven houden in het kabinet, schenken zij deze protectionis tische regeering hun vollen moreelen steun. Hieruit kunnen de liberale kiezers geen andere gevolgtrekking maken dan dat he# kabinet in zijn huidige samenstelling, on danks de tarieven, een volstrekte nood zakelijkheid is, zelfs in de oogen der libe rale leiders. Maar indien tarieven gelijk liberalen steeds beweerd hebben het land noodlottig moeten worden, hoe kan dan een regeering, die ze afkondigt, een nationale noodzakelijkheid zijn 1 Een antwoord op deze vraag is nog steeds niet gegeven. De Eerste Minister. Mr. Ramsay MaoDonald is naar Genève gereisd, geëscorteerd door zijn geneesheer en zijn oogarts, die beiden liever gehad hadden, dat hij eenige weken rustig in zijn geliefd Lossiemouth was gaan doorbren gen. Zij hebben hem evenwel zekere be loften afgedwongen: hij zal niet meer dan zooveel uren per dag werken, en een re delijk deel van zijn tijd aan ontspanning wijden. Mr. MaoDonald is steeds een man geweest op wiens woord men aan kan; alleen wanneer hij belooft zijn gezondheid te zullen ontzien, is het nu en dan noodig hem aan zijn belofte te herinneren. Hij zal op 16 Juni persoonlijk de con ferentie te Lausanne bijwonen, en naar men beweert, ligt 't in zijn voornemen hieraan een behandeling van het Oost- Europeesohe probleem (een uitbreiding van het z.g. Donauvraagstuk) te verbin den. Met het oog hierop wilde hij, na de mislukte Donauconterentie te Londen, in persoonlijk contact treden met de leidende staatslieden te Genève, en ofsohoon de be richten uit deze stad op het oogenblik uiterst schaarsch zijn, wijzen de jongste telegrammen er toch op, dat mr. MacDo- nald in zijn besprekingen met de heeren Tardieu, Brüning, Grandi en naar men ge looft, ook Stimson, op meer dan één punt met succes zijn overredingskracht heeft doen gelden. Mr. .MaoDonald is in parti culiere besprekingen met buitenlandsche collega's meestal veel gelukkiger dan op de vele conferenties, die hij sinds 1929 bijeengeroepen heeft zonder ze behoorlijk voor te bereiden. Gedeeltelijk in verband met do nood zakelijkheid, waarin de Eerste Ministei verkeert, zich persoonlijk te ontzien, ge deeltelijk ook wegens zijn deelname aan de a.s. conferentie te Lausanne, zijn oogen- blikkelijk verblijf te Genève, en andere beslommeringen van internationalen aard, Worden zijn functies thans grootendeels waargenomen door Mr Baldwin, die met den titel van Lord President of the Coun cil, feitelijk een soort onder-Eerste Minis ter is. Dit heeft den laatsten tijd weer het aan zien gegeven aan geruchten, volgens wel ke mr. Baldwin opnieuw Eerste Minister zou worden, terwijl Mr. MacDonald tot peer zou worden verheven. Deze geruch ten, die ook in buitenlandsche bladen op genomen zijn, worden verspreid door een kleine groep conservatieven, die steeds tegen mr. MacDonald geintrigeerd heb ben. VOETBAL ATHLETlhh DE SCHORSING VAN NURMI. Zal opgeheven worden. Nu de verklaring van den Finsohen bond, dat Nurmi niet van een vergrijp te gen het amateurisme beschuldigd. kan worden, toegezonden is aan den voorzit ter van de Int. Athletiek Unie zal er vol gens bericht uit Oslo wel niet anders overblijven dan de schorsing van den Fin op te heffen, zegt het „Hbld.". Edström uitte zich tegenover een pers vertegenwoordiger als volgt: Hot is droevig, dat de Finsche bond bij het behandelen van het amateur vraagstuk een dergelijk standpunt inneemt. Er is reeds een dergelijk geval geweest, dat den schaatsenrijder Clas Tbunberg betrof. De ze ontving voor een start te Oslo 3000 Kronen. Terwijl de Noorsche bond twee personen, die zioh met. het geval hadden ingelaten, levenslang disqualificeerde, reageerde de Finsohe bond er niet op en liet Thunberg amateur. Nurmi zal Zondag a.s. officieel weder voor de eerste maal starten en wel voor het kampioenschap in den landenwedstrijd DIOO. HAABL. VOEBALBOND. DISTRICT LEIDEN VAN DEN D. H. V. B. Het District-Junioren Elftal. Na den 1.1. Zondag gehouden proefwed- strijd tusschen het voorloopig junioren elftal en dat van Lisse, welke door eerst genoemd elftal met 31 werd gewonnen, heeft de elftal-commissie gemeend nog enkele veranderingen te moeten aanbren gen. Voor a.s. Zondag is weer een proefwed- strijd vastgesteld en wel tegen Rood Wit I Junioren op het sportpark „Zuidwijck" te Wassenaar, aanvang 1 uur. Het voorloo- pige districtselftal is nu samengesteld als volgt: v. Egmond (Alph. Boys) A. Meiman A. v. d. Meer (R.W.D.) (Lisse) G. de Kier A. Kamphues H. Tijssen (Leiden) (Leiden) (Meerburg) O. Slootbeek v. Nierop B. v. Leeuwen (Lisse) (R.W.D.) (R.W.D.) B. Disseldorp J. van Hameren (S.N.A.) (D.O.S.) Reserves: W. Raaphorst (O.V.V.); J. Prins (Alph. Boys), F. Zandbergen (Meer burg); Jac. v. Kampen (S. J. C.); Jac. Groenewoud (S. J. O.), G. Verhagen (8. N. A.). Scheidsrechter: J. Graafmans. Spelers, reserves uiterlijk half één op het terrein. Er zal door de elftal-commissie speciaal gelet worden op vlug en goed samenspel. De Junioren-Competitie. Afdeeling C. S. M. C. IIMeerburg II 01. Programma voor Zondag 1 Mei: Afdeeling A. O. V. V. ILeiden I (2 uur) A. Knecht; S. J. C. ID. O. S. I (12.30 uur) Gussen- hoven; Lisse ITeijlingen I (12.30 uur), A. Waaier. Afdeeling B. Lisse IIMeerburg I (1.45 uur) H. van Velen. De competitieleider, P. J. A. DE VRIND. LEIDSCHE VOETBALBOND. HET VIERB0NDENT0URN00I. Het elftal van den Amst. Voetbalbond dat Zondag a.s. te Leiden voor den eind strijd van den vierbonden-wedstrijden te gen het elftal van den Haarl. Voetbalbond zal uitkomen, werd als volgt samenge steld Doel: Neuseling (Fred. Hendrik); ach ter: Snijders (Aalsmeer), Post (J. H. K.), midden; Bonking (A. F. C.), v. d. Velde (A. E. D.), De Moor (Fred. Hendrik); voor: Patzner (Aalsmeer), v. d. Berg (A. E. D.), Admiraal (S. N. A.), De Graaf (Fred. Hendrik), Oostwal (Madjoe). ENGELSCHE SPELERS NAAR HET VASTELAND? Engeland tegen het gevaar opgetreden. Nu Frankrijk pogingen heeft gedaan om Gallaoher en Law naar Frankrijk te krijgen, heeft de Engelsche bond het ge vaar ingezien van een „spelers-vluoht" naar het Continent en de F. A. heeft Gallaoher, Law en David Jack gewaarschuwd geen contracten in Frankrijk af te sluiten, daar zij nimmer, bij eventueelen terugkeer, in Engeland in genade kunnen worden aan genomen. De F. A. heeft verder, naar het Hbld. meldt, aan alle Britsohe vereenigingen het verzoek gericht om pogingen tot het weg halen van spelers te verijdelen. Engeland zou dan den maatregel nemen om de En gelsche ploegen te verbieden op het vaste land uit te komen. Engeland, dat niet bij de F. I. F. A. is aangesloten, ondervindt daarvan thans dus wel eenige nadeelen. Briefwisseling over de werving van Engelsche spelers. Sir Frederick Wall, secretaris van den Engelschen Voetbalbond, heeft het bericht tegehgesproken, dat er een protestbrief is verzonden naar den Franschen Voetbal bond over de werving van Gallacher en Law. Sir Fred. Wall heeft medegedeeld, dat de brief geen enkel protest inhield, maar als volgt luidt: Gij hebt ongetwijfeld de berichten in de bladen gelezen met betrekking tot Chelsea en hun spelers Gallacher en Law, die door een vertegenwoordiger van een Fransche club zijn gevraagd het volgend seizoen in Frankrijk te spelen. „Het lijkt mij daarom gewenscht u een afschrift te zenden van den brief, dien we van Chelsea hebben ontvangen, (deze bevatte, dat Chelsea voor Gallacher en Law aanbiedingen uit het buitenland had- ontvangen, maar geweigerd) alsmede af schriften van de bepalingen van het con tract tusschen spelers en club, zoodat u kunt bestudeeren hoe de positie der spe lers wordt, indien ze uitkomen onder de jurisdictie van uw bond. Volgens de be palingen van hun contracten hebben de spelers zioh gebonden zich aan de wetten der F. A. te houden. Spelers kunnen al leen van club veranderen, indien er spe ciale gronden aanwezig zijn". Gallacher en Law toch naar Frankrijk? Uit Parijs wordt aan dc Engelsche bla den geseind, dat de secretaris van Nimes medegedeeld heeft, dat het contract tus- Voor de Supporters en geregelde bezoekers der wedstrijden van bovengenoemde Vereeniging zijn a.s. DINSDAGAVOND om 8 uur, in Café-Restaurant „De Harmonie", gratis toegangsbewijzen verkrijgbaar voor den SUPPORTERS-FEESTAVOND op Zaterdag 7 Mei e.k. in „Zomerzorg". Namens de Supporterscommissie: 3„5 H. HOPPENBROUWER, Voorzitter. ii 111 ii ii ii i i ii i ii ii ii ii i o ii 111 ii mi ii ii i ii ii ii i ii iui iii iui in ii n ii i ii ii ii im ii ii iTitttmTi iirirnrrii it schen zijn club en de Engelsche spelers Gallaoher en Law is geteekend en dat deze beslist in het begin van Mei naar Nimes zullen komen. Het salaris bedraagt 40 pd.st. per maand. Aan David Jack is geen aanbieding ge daan, Een door Franschen geplaatste ad vertentie in de Engelsche bladen heeft 140 aanbiedingen van Eng. spelers tob gevolg gehad. „Hbld." EEN INTERNATIONAAL CONFLICT. Tusschen Zwitserland en Joego Slavië is een conflict ontstaan als gevolg van de weigering van den Zwitserschen bond om de in Zwitsersche vereenigingen spelende Joego Slaven Hitrec, Zivkovic en Sekulic af te staan voor de landenwedstrijden van Joego Slavië tegen Portugal en Spanje. De Joego-Slavisohe bond heeft nu besloten in de toekomst zijn spelers geen toestem ming meer te geven in Zwitserland te spelen en zal op de F. I. F. A.-vergadering te Stockholm een beslissing uitlokken of spelerê van een moederland voor lan denwedstrijden „opgeëischt" kunnen wor den. KORFBAL De wedstrijd Holland—België. Jn verband met het feit, dat de Belgi sche Korfbalbond niets onbeproefd laat om het vertegenwoordigend twaalftal dat, zooals bekend, Zondag 22 Mei a.s. op het groote ringterrein van „Houtrust" te Den Haag tegen het Nederlandsche twaaif- tal speelt terdege voorbereid binnen de lijnen te doen verschijnen, zal een Neder landsche trainer op 1, 8 en 15 Mei te Ant werpen aanwezig zijn om de oefeningen van de Belgen te leiden, zoodat den Belgen de fijne kantjes van het spel nog eens worden bijgebracht. Ook deze factor wijst erop, dat België op 22 Mei a.s. met een flink getrainde ploeg zal uitkomen en dat een interessante kamp kan worden tegemoet- gezien. Gezien de groote belangstelling, welke voor den landenwedstrijd blijkt te bestaan, heeft de voorbereidings- en regelingscom missie besloten toegangskaarten in voor verkoop verkrijgbaar te stellen aan de na volgende adressen: sigarenmagazijn „Flo ra VV. v. Zon, Goudenregenstraat 87o; idem P. G. Verboom, Hobbemastraat 159; idem „Corner House'Prinsestraat 134 en idem „De Valk", Weimarstradt 343, a-l!e Den Haag. Van Maandag 9 Mei af zal de voorverkoop ook plaats hebben aan de lo ketten van „Houtrust' Teneinde teleurstellingen te voorkomen wordt er nadrukkelijk op gewezen, dat scholierkaarten niet aan bovengenoemde adressen en op den dag van den wedstrijd ook met aan „Houtrust" verkrijgbaar zijn, doch uitsluitend voor de aangesloten ver eenigingen of bij de penixingmeesteresse der commissie, mej. F. van Honstede, Ha zelaarstraat 13, Den Haag. AUTOMOBILISME Race-auto verbrand. Een door den Franschen ingenieur Stapp gebouwde auto, waarmede hij het snelheidsrecord van den Engelschen ma joor Campbell hoopte te kunnen slaan, is gister te St. Nazaire in brand geraakt en vernield. De auto, die drie motoren van 800 P.K. had en theoretisch een snelheid van 5 k 600 K.M. per uur zou kunnen ha len, was voor een proeftocht op het strand gebracht. Stapp en zijn monteur hadden nauwelijks 200 meter gereden, toen de wa gen in brand vloog. De twee inzittenden konden er nog tijdig uitspringen en heb ben slechts lichte kwetsuren opgeloopen. „Vad." ZWEMMEN NIEUWE WERELDRECORDS. Uit San Francisco wordt gemeld, dat Helen Madison haar record van 50 meter (31.2 sec.) verbeterde en op 30.2 seconde bracht. Zij verbeterde daarmede voor de 57ste maal een Amerikaansch recordt en voor de 17de maal een wereldrecord. De 15-jarige scholiere Anni Goveduick zwom te New York de 100 yards schoolslag in den nieuwen wereldrecordtijd van 1 min. 18.9 sec. WIELRENNEN Selectieritten Olympische Spelen. Door de Nederlandsohe Wielren Unie zijn tot op heden twee selectieritten ge houden in verband met eventueele uitzen ding van wielrenners naar de Olympische Spelen te Los Angeles en wel een op de Stadion Wielerbaan te Amsterdam en een op de Wielerbaan „Rijswijk" te Rijswijk. Op Donderdag 5 Mei a.s. (Hemelvaarts dag) zal een derde selectierit voor dit doel worden gehouden op de Wielerbaan „Rijs wijk" te Rijswijk. SCHAKEN Om het kampioenschap van Leiden en Omstreken. De uitslagen der le ronde waren: W. F. Snieder verliest aan G. Bosscha Afgebroken is de partij W. H. Bosscha P. L. J. Rassers. De eerste partij was een d4 opening, verdedigd met PfG en d6. Zwart stond aanvankelijk gedrukt en wit kon daardoor bij den 14en zet een pion win nen. De versohillende varianten waren echter voor het bord niet alle gemakkelijk na te gaan. Zwart verkreeg nu spoedig de be tere stelling, wit moest een officier prijs geven. Hij hoopte nu nog langs de open lijn een aanval op den zwarten koning te kunnen ondernemen, maar zwart kon dit gemakkelijk verijdelen. Ten slotte werd wit door toren, looper en pion mat gezet. De tweede partij was een e4 opening, door Rassers verdedigd met Pf6, den zet van Aljechin. Wit stond alras slechter ontwikkeld en zwart won een pion en later nog één, maar nu kreeg wit den aanval. Hij had gemakkelijk kunnen winnen, maar verzuimde de goede voortzetting, die toch nog al voor de hand lag. Hij deed zelfs een heel slechte zet, die hem direct de partij had moeten kosten, maar zwart zag dit ook niet en thans is de partij afge broken, zwart staat het beste. Hieronder volgt de eerste partij: Wit: W. F. Snieder, Zwart: G. Bossen». 1. Pgif3 Pg8f6 2. d2d4 d7—d6 3. c2— c4 g7g6 4. Lelg5 Pb8d7 5. Pblc3 Lf8g7 6. e2e3 0—0 7. Lfl—e2 c7—c6 8. 0—0 h7h6 9. Lg5h4 Dd8c7 10. Ddl c a7—ad 11. Tal—cl e7—-e5 12. d4xe5 d6 xe5 13. h2h3 Tf8e8 14. Le2—d3 Pd7—c' Hier kon wit met Lh4xPf6 en daarna Ld3xg6 een pion winnen. 15. e3e4 Pf6 h7 16. Pc3e2 Pc5e6 17. Pe2—g3 Ph5—f4 18. Pg3e2 g6g5 19. Lh4—g3 h6—h5 20. Pe2xPf4? In elk geval was nemen met den looper de aangewezen zet, deze looper wordt nu opgesloten of veroverd. 20 e5xPf4 21. Lg3—h2 g5—g4 22. Kgl—hl g4xPf3 23. g2f3 Dc7e5 24. Tfl—gl Kg8— f8 25. Tglg2 De5xb2 26. Dc2xD'b2 Lg7x Db2 27. Tel—gl Lb2e5. 28. Ld3—c2 Lc8— d7 29. Lc2b3 c6c5 30. h3h4 Pe6d4 31. Tg8t Kf8—e7 32. Tg8—g5 f7—f6 S3. Tg5xh5 Pd4xf3 34. Th5—h7f Ke7—e6 35. Tgldl Ld7c6 Het verdere gedeelte der partij was weinig belangrijk. ERNSTIG VLIEGTUIGONGELUK IN BRAZILIË. Drie dooden, een minister gewond. Uit Bahia wordt gemeldt, dat een wa tervliegtuig, aan boord waarvan zioh de Minister van Openbare Werken bevond, verongelukt is. waarbij de minister ge wond werd. Drie personen werden gedood, o. w. de met groote mgoht bekleede re- geeringsgedelegeerde te Parahyba, Ante nor Navarro. WEDER MILITAIR VLIEGTUIG VERONGELUKT. Bij een landing te Harskamp neergestort. Gistermiddag omtreeks halfvijf is een militair vliegtuig te Harskamp bij het landen door tot nog toe onopgehelderde oorzaak neergestort. De bestuurder van het toestel, kapitein Versteeg, bleef vrij wel ongedeerd. Van het vliegtuig waren de propeller en een der vleugels zwaar beschadigd. Het toestel werd gedemon teerd en naar Soesterberg getransporteerd KONING ALBERT OVER ZIJN LUCHTREIS. Koning Albert van België is dezer da gen teruggekeerd van zijn reis naar den Congo, een reis die hij vrijwel geheel per vliegmachine heeft afgelegd. De groote belangstelling, welke deze vorst koestert voor de luchtvaart, is reeds bij tal van gelegenheden gebleken, en ook nu weer heeft hij, in een interview met den corres pondent van de „Daily Telegraph", den nadruk gelegd op zijn voorliefde voor rei zen per vliegtuig. Uitgesproken: K. Hogervorst, visscher en arbeider, Ter Aar, Kerkapd 190. R.c. mr. G. H. B. v. d. Boom. Cur. mr. C. M Loef, Boskoop. T. van den Haak Wzn., arbeider, R ij n s- b u r g, Brouwerstraat 25. R.c. Jhr. mr. Th. W. C. Calkoen. Cur. mr. N. G. Geelkerken, Leiden.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6