ACADEMIENIEUWS UIT DE OMGEVING UIT DE RUNSTREEK RECHTZAKEN TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN Advertentiën DONDERDAG 28 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 28 April 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 764.3 te Vardö en Breslau. Laagste barometerst.: 746.1 te Blacksod. Verwachting tot den avond van 29 April: Meest matige Zui delijke tot Zuid- Westelijke wind. Aanvankelijk be trokken met regen. Later tijdelijk op klarend. Iets zach ter. De rug van hooge drukking, die giste ren over ons land trok, ontwikkelt zich vooral over Scandinavië. De depressie bij Ierland breidde zich tot over ons land en Frankrijk uit. Spanje houdt hooge druk king, die met het Azoren-gebied samen hangt. Bij dezen toestand zijn de tempe raturen in de bovenlucht in Zuid-Duitsch- land reeds sterk gestegen, blijkens de vliegtuig-waarnemingen ook hier te lande, zoodat tijdens opklaringen hoogere tem peraturen aan het oppervlak te verwach ten zijn. De depressie brengt aan de Britsche eilandregen een matige tot krach tige wind, die heden tot ons land door dringen. Duitschland zal bi] gedeeltelijk helderen hemel heden reeds hoogere tem peraturen krijgen, terwijl tegen den avond in het Westen ook regen kan volgen. Uit Scandinavië verdween de vorst; de ooh- tendtemperatuur was er "nog onder nor maal. Er viel regen .op vele plaatsen maar geen groote hoeveelheid. Alleen la Coruna had 9 m.M. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 14.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Donderdagnamiddag 7.49 uur tot Vrijdagmorgen 4.07 uur. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Vrijdag 29 April voorm. 10.— uur en nam. 10.25 uur. en de droogmaling van dien polder na de overstrooming van 31 December 1925. Deze polder verkeert in buitengewoon benarde omstandigheden. De polderlasten bedragen ongeveer f 72.daar deze polder voortdu rend electrisch moet worden bemalen, we gens het feit, dat do polder anders door 't kwellen van do dijken zal volloopen. Ook aan het Rijk en de provincie Zuid-Holland is uitstel van aflossing gevraagd. De ge meente Gouda, welke den stroom levert voor het poldergemaal, heeft reeds ge dreigd wegens achterstand in de betaling voor stroom en kabelhuur de stroomleve- ring te staken. Tot het verleenen van het gevraagde uitstel werd besloten. Besloten werd tot het vaststellen van een besluit tot af- en overschrijving op de be grooting van 1931 tot een bedrag in ont vangst en uitgaaf van f 67161.86. Ten slotte werd het jaarverslag omtrent den waterstaat van Rijnland over 1931 in druk aangeboden. Is in deze vergadering niet ter tafel ge komen de gepubliceerde motie van den Zuidzijder- en Boezempolder te Bodegraven inzake verlaging van het Bundergcld? Of we herhalen onze reeds gestelde vraag hooren we daar niets meer van? LEIDEN", Geslaagd: Doctoraal-examen Godgeleerdheid me juffrouw G. L. can Dalfsen"(Scheveningen) Economisch doctoraal-examen Indologie de heer W. J. R. Zieck (Den Haag). OEGSTGEEST. Gemeenteraad. De gemeenteraad ver gadert Maandag 2 Mei, namiddags te 7 uur. Punten van behandeling: 1. Opening. 2. Notulen, ingekomen stuk ken, mededeelingen. 3. Benoeming tijdelijk adjunct-gemeenteopzichter. 4. Voorstel van B.en W. tot wijziging van de rekening-cou rantovereenkomst met de N. V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten. 5. Idem tot vaststelling van een verordening ex arti kel 9 der Winkelsluitingswet 1930. Stbl. 460. betreffende het langer openstellen van kappers- en barbierswinkels in de, in de onmiddellijke nabijheid van Rijnsburg lig gende bebouwing der gemeente. 6. Idem tot vaststelling van verordeningen op de heffing van vergunnings- en verlofsrecht. 7. Idem tot onbewoonbaarverklaring van de woning Abtspoelweg no. 14. 8. Idem tot vaststelling van de subsidie voor de Volks huishoudschool te Duinzicht over 1930. 9. Iedem tot vaststelling van het kohier van de Verlichtingsbelasting over 1932. 10. Idem tot aankoop van rentegevend goed 11. Idem tot wijziging van het huishou delijk reglement van de commissie tot wering van schoolverzuim. 12. Comptabiliteitsbesluiten. 13. School geldreclames. Rondvraag. HOOGHEEMRAADSCHAP VAN R1 «M« *ND. In de op 27 April j 1. te Leiden gehouden Vereenigde Vergadering van het Hoog heemraadschap van Rijnland werd mede- deeling gedaan van het overlijden van den heer N. Olieman Jzn., hoofdingeland plaatsvervanger voor het 16e district te Stompwijk, aan wien de Dijkgraaf eenige woorden van herdenking wijdde, welke door allen staande werden aangehoord. Mededeeling werd gedaan van de goed keuring van de begrootmg voor 1932, van het afkondigen en het in werking treden van de herziene Algemeene Keur en van het aan Mr S. J. Fockema Andreae, tijde lijk Archivaris van Rijnland, opgedragen beheer van het oud-archief van Rijnland, j -waardoor zijn titel thans komt te luiden i Archivaris van Rijnland. Nadat de uitslag der jongste verkiezin- gen was medegedeeld en de commissie tot j onderzoek der geloofsbrieven haar verslag had uitgebracht, werd besloten tot met- toelating van G. P. Vreeburg te Spaarn- woude als hoofdingeland voor het le dis trict en wel op grond van eenige fouten, bij het overleggen van volmachten gemaakt. Verder werd besloten tot toelating van P. Verdegaal Jr. te Lisse als hoofdingeland voor het 6e district, van J. A. Bernard te Leimuiden als hoofdingeland-plaatsvervan ger voor het 8e district en van de heeren E. J. Speelman te Sassenheim en G. van Schie te Warmond resp. als hoofdingeland en hoofdingeland-plaatsvervanger voor het 14e district. Goedkeuring werd verleend tot het on dershands verhuren van eenige perceelen grasgewas van den Spaarndamschen dijk, welke bij de openbare verpachting geen huurders hadden gevonden. Besloten werd tot toestaan van huurver- mindering aan een pachter der Ivatwijk- sehe landen. Wegens den bouw door het Rijk van een nieuwe brug over het Oegstgeesterkanaal op ongeveer 230 M ten W. van de bestaan de brug in den 'Rijksstraatweg, welke brug zal komen te liggen in een door het Rijk te maken nieuw wegvak onder Oegstgeest buiten de bebouwde kom om, werd aan het Rijk grond en water verkocht ter weerszij den van dit Kanaal. Verder werd besloten tot verkoop van een stukje water van het Kanaal achter Alphen aan N. Samson te Alphen a/d Rijn. Van den polder Broek velden en Vetten- broek onder Reeuwijk was een verzoek in gekomen om voor het jaar 1932 uitstel te verleenen van de jaarlijksche aflossing van het renteloos voorschot, aan dien polder verstrekt ten behoeve van het dijkherstel NIEUWKOOP. Schouw. Dijkgraaf en Heemraden van den Polder Nieuwkoop en Noorden zul len den eersten algemeenen schouw dit jaar drijven op Zaterdag 7 Mei a.s. Aan deze schouw zijn onderworpen de kant van den voorweg, alsmede over de brug gen en planken en de landhoofden in de voorwetering, voorzoover klachten daar over inkomen. Tevens wordt een inspec tie gehouden over alle kunstwerken van den Polder. ^verleden D. Dudink, oud SI jaar weduwnaar van R. Dekker C. Groenen dijk oud 79 jaar weduwnaar van M. Win ters. HET ONGELUK OP DEN SPOOROVERWEG BIJ DE VINK De Haagsche Rechtbank behandelde heden ochtend de zaak tegen den 36-jarigen spoor wegarbeider P. v. d. B. le Voorschoten, wien ten laste is gelegd, dat hij op 24 December j.l. te 5.15 uur nam. op den spooroverweg bij de Vink, met de bewaking waarvan hij was belast, niet tijdig de bocmen had gesloten en dat door dit nalatig verzuim een op den Rijdijk uit de richting Haagsche Schouw naar Leiden rijdende vrachtauto, werd gegrepen door den trein no. 3839 uit Leiden, waardoor de inzittenden van den vrachtauto A. J. van Brecht en A. J. van der Ham zoodanig licha melijk letsel bekwamen, dat eerstgenoemde daarop is overleden en dat van der Ham ge durende verscheidene weken verhinderd is ge weest in de uitoefening van zijn beroep van chauffeur. Het O. M, had 13 getuigen gedagvaard o.w. als deskundigen ir. L, W. Capel, rijksinspec teur van het spoorwegtoezicht, en dr, J. P. L. Hulst uit Leiden. Dr. Hulst was heden ver hinderd te verschijnen. De verdediger, mr, Waslander uit Utrecht, had als getuige a décharge den heer Varos- sieau opgeroepen. Ir. Capel en enkele stations- of wegbeamb ten legden eenige verklaringen omtrent de seininstructies af. De spoorwegarbeider Haam- ke deelde mede, dat de vorige trein no. 1120, uit den Haag, die te 17.05 had moeten passee- ren, ongeveer 8 minuten le laat was. Trein 38.39 had te 17.14 a 15 moeten naderen en deze was op tijd. Andere getuigen legden der gelijke verklaringen af. De tuinman G. W. A. Ligtvoet zag het onge luk gebeuren. Hij meent, dat eerst daarna de overwegwachter uit zijn huisje kwam. Verdachte zegt, dat hij reeds zijn huisje had verlaten toen het ongeval geschiedde, doch daarin was teruggekeerd om eenige seinen te geven om den geneeskundigen dienst te roepen; toen hij voor de tweede maal uit het huisje kwam zag de tuinman hem voor het eerst. Ligtvoet doet vervolgens nog eenige mede deelingen omtrent de getroffenen en omtrent den toestand op den overweg na het ongeluk; de vier boomen waren nog geopend, de vracht auto was vernield en de zakken meel lagen verspreid over den weg. De chauffeur v. d. Ham verklaart een en ander omtrent de verwondingen, die hij bij het ongeval heeft opgeloopen; hij heeft drie weken in het ziekenhuis gelegen en is nog niet geheel genezen in zooverre, dat zijn rug nog pijn doet en dat zijn linkerarm nog vrijwel krach teloos is. De wagenvoerder Ch. M. Honcoop van den trein 3839 deelt mede, dat de vrachtauto te gen de treeplank van het voorste personen rijtuig botste. Hij heeft onmiddellijk met uiter ste kracht geremd, maar toen was het ongeval reeds geschiedt. A. J. M. Witteman, groentenhandelaar, was met zijn paard en wagen juist den overweg gepasseerd, toen het ongeluk gebeurde. Hij heeft zijn paard aan den kant gezet en is daarna naar de plek des onheils gegaan. De auto had met ongeveer 20 K.M. snelheid ge reden. De boterhandelaar J. J. Bredeveld uit Lei den was per fiets bij den overweg, toen |t on geluk plaats had. Aanvankelijk vond men slechts één slacht offer, dat reeds stervende was. Kort daarna zag get. het tweede slachtoffer, v. d. Ham, een eind verder aan den kant liggen, op den buik en ernstig gewond. De heer Varossieau, spoorwegambtenaar, verklaart als onmiddelijk chef van van der B., dat deze zijn werk steeds goed verichtte, dat hij oplettend was en nooit sterken drank e.d. gebruikte. Getuige schrijft het verzuim toe aan de omstandigheid, dat v, d. B van streek was geraakt doordat de trein uit den Haag te laat was gepasseerd, vrijwel onmiddellijk voordat de trein uit Leiden naderde. Uit het rapport van dr. Hulst blijkt van wel ken aard de kwetsuren zijn geweest. Van Brecht was aan het hoofd zoodanig getroffen, dat de hersenen waren verbloed, terwijl voorts verschillende verwondingen aan het lichaam weren veroorzaakt. Verdachte verklaart, dat hij de boomen had geopend, nadat de trein 1120 uit den Haag was voorbij gereden. Het was duister en er zijn dan vele lichten op de baan. Verd. meende dat trein 1109, de volgende trein uit den Haag. reeds was voorbijgegaan, doch het was inderdaad 1120, die In minuut of acht te laat was. Hii wns toen even in de war en dacht niet onmiddel lijk aan de omstandigheid dat trein 3839 uit Leiden nog moest komen. Het wekkersein van 38.39 was op tiid gegaan. Verdachte erkent, d"t hij een verzuim heert genleegd. De officier van justitie, jhr. mr. van Asch van Wiick reauireerde 3 maanden hechtenis. LAATSTE BERICHTEN BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Willem z- v. F. Rietbergen en J. C. van Leeuwen. Emma dr. v. E. Timmerman en J. Westorink. Dirk z. v. F. Schipper en J. K. Nedcrveld. Anna Maria d. v. D. de la Rio en F. M. Kerk- hoff. Nicolaas z. v. D. J. de Jong en A. Smeding. Cornelia Alida d. v H. de Ruiter en J. W. Maliepaard. Johanna Catharina d. v. W. Kruit en A. Crama. Jacob Hendrikus z. v. P. Jasperso en M. van Rijn. Ondertrouwd: C. P. J. A. de Win ter jin. 24 j. en M. M. Devilee jd. 25 j. Gehuwd: J. P. Gordijn jm. en C. Lc- get jd. H. J. Teilegen jm. en S. A. Sij- branda jd. J. W. van Borselen jm. en L. Wiethoff jd. J. de Bruin jm. en M. II. Verboon jd. W. P. Dcmmenie jm. en A. E. H. Stein jd. O. van Duijn jm. en K. Szabó jd. H. Q. J. Fles jm. en J. C. Spruit jd. J. J. Gocdraad jm. en W. Bonte jd. J. M. de Haas jm. en J. O. Huter jd. J. Koet jin. en J. Swets jd. H. C. Kuijl jm. en G. Nievaart jd. A. C. van den Oever jm. en M. van Loef jd. H. de Roode wedn. en T. ansen wod. W. Siera jm. en J. Zwanenburg jd. J. B. Smit jm. en T. Bootsgezel jd. W. Zand vliet jm. en S. Wallaard jd. Overleden: M. S. Pasman—-De- ben vr. 60 j. J. van Duin m. 58 j. vriendschappelijk overleg gepleegd kan worden over export en import. Adressan te meent, dat de eenige steun die voor onzen Nederlandschen Zuivel-produceeren- den boerenstand werkelijk tot nut kan zijn, dan ook alleen is het scheppen van export mogelijkheden. NEDERLANDSCH VEE IN ITALIË BEKROOND. De Nederlandsche Kamer van Koophan del m Italië bericht, dat het Hollandscke vee, dat in de veeafdeeling der Jaarbeurs van Milaan, medeconcuri eerde, mot de vol gende prijzen bekroond werd: De Firma (Jyriel Pauwels Louis Willems heeft de hoogste onderscheiding behaald met een groep van 35 stuks zwartbont Friesch Stam boekvee, n.l.: le prijs met zilveren beker voor de beste greep; le prijs en kampioen, Koe Foeckje, fokker J. 13. Wiersma te Bij land; le prijs met den stier Tinus, fokker J. B. van der Meer te Triens; le prijs met de vaars Henriette, fokker Ooslorburg; le prijs het pink van der Meer, 18, fokker de Firma Schaap uit Deersum. De ingezonden groep Roodbont M. R. Y. vee van Landbouwvereeniging A. B. T. B., Directeur Frans Loefs te 's Heerenberg, heeft verschillende le en 2e prijzen be haald. AUTO MET VIER INZITTENDEN TE WATER. Een persoon verdronken. Hedennacht is op den Oostsingel te Delft een luxe auto bestuurd door den ga ragehouder van Z. uit Rotterdam na een aanrijding met een stilstaande auto, door dat hij het stuur kwijtraakte, in de Provin ciale Vaart gereden In de auto bevonden zich vier personen. De bestuurder en één inzittende wisten zichzelf te redden. Een agent van politie gelukte het na plm. 10 minuten een der iii- zittenden de heer B. uit Rotterdam aan don wal te brengen. De man die het bewustzijn had verloren, werd na eenigen tijd door kunstmatige ademhaling weer bij kennis gebracht. De inspecteud van den techni- schen dienst de heer Verhoef, die eveneens i was gewaarschuwd, begaf zich te water teneinde de vierde inzittende naar boven i te brengen. Dit had echter geen resultaat en eerst na plm. 20 minuten werd het lijk van den man opgedregd. Hij bleek te zijn de 25-jarige J. A. H. uit Rotterdam. Het lijk van H. is naar het Gasthuis vervoerd waarheen ook B. is overgebracht en ter ver pleging is opgenomen. De politie heeft het lijk van H. tot het instellen van een onderzoek in beslag ge nomen. f In een mes gevallen. Gisteravond had. de 21-jarige smidsknecht P. K. te Aerlerixtel bij het slachten van een varken in de slagerij van zijn ouders het ongeluk te vallen, waardoor het lange slagersmes, dat hij in de zak van zijn jas had gestoken, hem in het lichaam drong. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp in geroepen. Deze constateerde, dat het mes de longen en het hart had geraakt. Zijn toestand is ernstig. Aan de gevolgen overleden. De 68-jarige J. O verveer te Mierlo Hout bij Helmond, die vóór 14 dagen op 13 April 's morgens door de tram werd gegrepen en een 50-tal meters werd meegesleurd, is van nacht aan de gevolgen daarvan overleden. ONZE KAASUITV0ER NAAR DUITSCHLAND. De Vereeniging van Kaashandelaren Bo degraven en Omstreken heeft zich met een adres gewend tot de Tweede Kamer in verband met de moeilijkheden, die door de de\iezen-verordening in Duitschland aan den kaasuitvoer naar dat land in den weg wórden gelegd. Er wordt op gewezen dat de invoer van Duitschland beduidend grooter is dan on ze export, en dat er dus met Duitschland NEDELANDSCHE GOUDZENDING GESTOLEN. In Poolsche grensplaats. WARSCHAU, 28 Apri (V. D.). Eerst thans wordt bekend, dat in den nacht van Dinsdag op Woensdag uit het depot van het Poosche grensstation Nensohen een kist. met goud is gestolen, afkomstig uit Nederland en bestemd voor de Poolsche staatsbank. De inhoud van de kist be staat uit baren goud ten bedrage van 36.000. Een douanebeambte en een spoor wegarbeider, die van diefstal worden vei- daelit, zijn gearresteerd, terwijl de reoher- oke uit Posen een onderzoek instelt, om het verdwenen goud weer op te sporen. MIJNGASONTULOFFING IN 0PPER- SILEZIE. Negen mijnwerkers zwaar gewond. HINDENBURG, 28 April (V. D.). Op de Concordia-mijn te Hindenburg vond hedenmorgen vroeg op de 240 M. verdie ping van de Andreas-schacht een mijngas- ontploffing plaats, waarbij negen man ern stige brandwonden opliepen. Het ongeluk is waarschijnlijk ontstaan doordat een der mijnwerkers een lucifer aistreek, waardoor het aanwezige mijngas tot ontploffing werd gebracht. Golukkig was de luchtverversching-installatie goed in orde, waardoor het ongeluk geen groo- tere afmetingen aannam. De gewonden zijn naar het mijnwerkershospitaal te Hinden burg overgebracht. RUSLAND EN MANDSJ0ERIJE. MOEKDEN, 28 April. (V. D.). Op alle stations van den Oost^Chineeschen spoor weg is de vag van de nieuwe Mandsjoe- rijscho regeering gebeschen naast de Sov jet-vlag. Naar verluidt zou zulks zijn ge schied met goedkeuring van de Sovjet- regeering, wat volgens welingelichte per sonen beschouwd zal moeten worden als een eerste stap naar de erkenning van do Mandsjoerijscho republic door Sovjet-Rus land. Etende en sprekende staatslieden. GENèVE 28 April. (V.D.) De Engelsche premier MacDonald ontving hedenmorgen behalve den Duitschen rijkskanselier dr. Brüning ook Stimson en Paul Boncour voor een langdurig onderhoud. MacDonald bood hedenmiddag een lunch aan waaraan ook dr. Brüning en Stimson deelnamen. Heden avond biedt Stimson MacDonald en'Brü ning een diner aan, zoodat dc leidende staatslieden heden herhaalde malen gele genheid hebben besprekingen te voeren. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Luxor: Trianon: City: Afgekeurd. Vier beambten van het radio-station te Tsitsikar terecht gesteld. CHARBIN, 28 April. (V. D.). Te Tsit sikar zijn op bovcl van do Mandsjoerij scho regoering Poeyi vier beambten van heb militaire radiostation tochtgestcld, die er van besohuldigd worden, bevelen van den Chinceschen generaal Ma draadloos te hebben verspreid en zijn code-telegram men naar Nanking te hebben overgeseind. De doodvonnissen zijn te Tsitsikar in het openbaar voltrokken. LEIDEN, 27 April. GrOentenveiMng. Per 100 stuks: komkommers 1022, bloemkool 82-1, bloemkool II -115, roodekool 2.508.-10, savoyckool -1.10 12, pieterselie 1.103.60, prei 1.00 2.90, Radijs 1.90<1.80, kropsalade 1.00 6.50, selderie 1.002.50, wortelen 15 22, per 100 kg.: kroten gek. 68, wit loof 2027, postelein 3510, spinazie 610, wortelen 1016. GOUDA, 28 April. Vee. Aangevoerd in totaal 1796 stuks, waarvan 218 slaohlvar- kens, vette 910 cent, Londensche 78 cent en Zouters 8.59 cent per pond, le vend met 2 pet. korting. 455 magero var kens 612, 830 biggen 13, 6 runderen 165195, 168 nuchtere kalveren 1.50— 3.50, 68 lammeren 6.508.00 en 16 bok ken en geiten 13 per stuk. Handel stug. Kaas. le kwal. mot rijksmerk 18 20. 2e kwal. met rijksmerk 15—17, Han del matig. Boter. Aanvoer 977 ponden. Goebo- ter 4550 cent en weibotor 4015 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 149560 stuks. Prij zen: kippeneieren 2.302.75 en oenden- eieren 2.00—2.50 per 100 stuks. Handel willig. BODEGRAVEN, 27 ApriL Eierenvoiling Aanvoer 29101 stuks. Prijzen: kippeneieren wit 2.10—2.40, bruin 2.20—2.60 en een deneieren f 1.702.40 per 100 stuks. KOUDEKERK-RIJNDIJK, 27 April. Eierenveiling. Aanvxier 12890 stuks. Kip peneieren f 2.40—3.Eendeneieren f 2.20 2.50 per 100 stuks; Boter f 0.44—0.50, Kaas f 0.19—0.30 per pond; Kippen f 0.60—0.75 per stuk. W1SSELNOTF.ERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.7 4 Londen 9.05' New York 2.46.85 Partfa 9.7 U/* Brussel 34 57j/0 Zwitserland 47,93'/,, Milaan 12.681/^ Madrid 19.3O Oslo 45.80 Kopenhagen 49 70 Stockholm 45.60 Weenen 34.50nom. Praag 7.31 Boedapest BEURSOVERZICHT. van gisteren De Amsterdamsche fondsenmarkt had een lusteloos verloop. Do handel was van kleino afmetingen, terwijl do koers- variaties onbeteokenend waren. Zolfs in Kon. Olies ging zeer weinig om en liet was vrijwel alleen do berocpshandol, die eenig leven in de brouwerij bracht. Do noteering, die hedenmorgen tot enkele punten boven het slot van gisteren was gestegen, moest in do middaguren het avanco weer prijsgeven. Begin "beurs ging het in Scheepv. vrij druk toe; de stem ming was verdoeld. Ned. Scheepv. Unies bleven op peil, doch Kon. Pakketvaart en Rottcrdamsehe Lloyd waren lager op de dividend-passeering. Industrieclon kalm en prijshoudend. Philips en Unile vers bloven op peil, terwijl Aku's zelfs iets aantrokken na onveranderde» inzet. Rubbers hadden een beperkte markt. Do stemming was gedrukt. A'dam Rubbers verloren enkele pets'. Tabakken veron achtzaamd op orjgovcor do prijzen van gisteren. Suikers lagen wederom zwak. H. V. A.'s zetten hun daling voort en kwamen beneden 140. Ook de andere Suikerwaarden liepen iets terug. Mijnw. weinig veranderd. Alg. Exploraties nau welijks gewijzigd, ondanks de mooie slot- uitkeering. Amerikanen stil en prijshou dend. United States Steel flauw op de dividendpasseering. Prolongatie 1 pet. Ondertrouwd: JOH. F. STEENMEIJER Arts en MARTHA TH. v. GRIETHUIJSEN Huwelijksinzegening doorPs. J. C. AALPERS, op 11 Mei a.s. nam. 12.45 in het „Groene Kerkje" to Oegstgeest. Geen ontvangdag. Hengelo (0.) Dcldenerstraat 122 Oegstgeest Koninginnclaan 17. 28 April 1932.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3