DONDERDAG 28 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 De overbrenging van de relieken. Tegen 2 uur zou de plechtige overbren ging plaats hebben van de groote gouden reliek schijnen mot do beenderen van de H. Martelaren, vanuit de oude kapel, naar de nieuwe kerk. Mot het kruis voorop gingen vanuit de kerk alle leeken en geestelijken naar de oude kapel. Achter het kruis gingen eerst de leeken, daarna de studenten van War mond, dan de priesters, gevolgd door de Schola C'antora. Mgr. Aengenent, met mij ter en staf, geassisteerd door de hoogeerw. hoeren Mgr. Taskin, van Noort, Deken van Amsterdam en Wijtenbcrg, Regent van het Klein Seminarie, sloot de stoet. In de oude kapel aangekomen namen de theologanten de reliekschijn op en onder hot zingen van do litanie van Allerheiligen werd het kostbaar gebeente via het martel veld naar de nieuwe kerk gebracht. Midden op het martelveld werd even gerust, terwijl do schrijn werd gezet onder de stccnen koepel, welke aan het hoofd van den vijver staat Een der diakenen hield hierbij een korte, geestdriftige predikatie Hierna bad Mgr. Taskin, terwijl allen ne- derknielden, ook de bisschop, het gebed ter cere van de Martelaren van Gorcum en vijf Onze Vaders en vijf Weesgegroeten, om door de voorspraak van de H.H. Martelaren van Gorcum van God te verkrijgen, dat een einde komt aan het onheil der gemengde verkeering in ons vaderland, waardoor zoo- velen verloren gaan voor de Katholieke Kerk, waarvoor de martelaren hun bloed en leven gegeven hebben. Hierna werd de reliekschrijn verder ge bracht naar de nieuwe kerk en neergezet, op een prachtig marmeren blok midden voor het priesterkoor, waar de heilige beenderen voortaan zullen rusten. Mgr Aengenent celebreerde nu een pon tificaal Lof met dezelfde assistentie als bij de overbrenging der relieken, waarmede deze indrukwekkende feestdag gesloten werd. Tegen vier uur waren de plechtig heden geëindigd. Een schitterend zonneweer had meege werkt om alle plechtigheden op bijzondere wijze te doen Blagen, terwijl ook een groote belangstelling van geestelijken en leeken luister bijzette Voor den Brielschen pastoor, den zeer- eerw. heer van Muyen. die zooveel heeft gedaan om deze plechtigheid tot een grootsch feest te maken, was dit schitte rend slagen een welverdiende hulde. Moge, nu de nieuwe kerk is gebouwd, Brielle nog meer dan vroeger een bede vaartsplaats worden voor heel katholiek Nederland. BINNENLAND KONINKLIJKE BESLUITEN. Burgemeesters. Bij Kon. besl. is aan jhr. J. G. Sohorer, op zijn verzoek, met ingang van 1 Mei 1932, eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Heerde; is aan W. E. H. Janssen, op zijn verzoek, met ingang van 1 Mei 1932, eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Belfeld. BEZUINIGING BIJ DE P. T. T. Inkrimping aantal postbestel lingen in plaatsen beneden 5000 inwoners. Naar het „Hbld." verneemt, behoort tot de bezuinigings-maatregelen, welke de Di recteur-Generaal der P., T. en T. in de te genwoordige tijdsomstandigheden gedwon gen is te nemen, het verminderen van het aantal postbestellingen tot twee per werk dag in de kom van die plaatsen, waar die kom niet meer dan 5000 inwoners telt. In verband daarmede aai, naar de direc teur van het Postkantoor te Rotterdam meedeelt, eerlang de tweede (middag) be stelling te Bareudrecht, Bolnes, IJsselmon- de, Kralingschveer, Krimpen a/d. Lek, Krimpen a/d. IJssel, Pernis en Slikkerveer worden opgeheven. Ook de tweede bestelling in plaatsen die tot den postkring Amsterdam behooren (o.m. Diemon, Diemerbrug, Abcoude, Sloten, Buiksloot, Nieuwendam, Sohellingwoude enz.) zullen dan worden opgeheven. UIT HET STUCADOORSBEDRIJF. Het collectief contract. In een te 's-Gravenkage gehouden be stuursvergadering van den Nederlandschen Stucadoors-Patroonsbond en den Ned. R. K. Bond van Stucadoors-patroons „St. An- tonius" werd o.m. het volgende meege deeld De besturen der patroonsbonden hebben een zevental conferenties met de vertegen woordigers der werknemers-organisaties gehouden, teneinde te komen tot een over eenkomst, die zich zooveel mogelijk aan past aan de nieuwe tijdsomstandigheden en die ook m verhouding tot de andere bouw vakken, evenals ten opzichte van de belan gen van de verbruikers, de meest ge- wenschte en meest billijke moest worden geacht. De R. K. en do Prot. Christelijke werk nemersorganisaties hebben zich daarbij aangesloten door aanvaarding van het nieuwe collectief contract dat 1 Mei a.s. wordt ingevoerd; de beide andere werkne mersorganisaties hebben zich op het stand punt gesteld, dat geen enkele tariefsveria- ging kan worden aanvaard, een standpunt, dat naar de inoening van de onderteeke naars van het contract getuigt van bodrijfs- egoïsme, met miskenning van het alge meen belang, terwijl aldus een situatie wordt geschapen, die tot conflicten moet leiden welke voor beide partijen schadelijk zijn. UIT DE STEENINDUSTRIE. Verdere beperking. In de heden te Arnhem gehouden ver gadering van de commissie van Nederland- sehe Steenfabrikanten, onder leiding van dr. A. R. Zimmerman, werd geconstateerd, dat do ontwikkeling dor toestanden in de steen-industrie van zoo'n ernstigen aard is. dat steeds vergaande maatregelen tot be perking onvermijdelijk zijn, zoowel wat metselsteenen als wat straatklinkers be treft. In de verschillende groepen, waarin het bedrijf in Nederland is georganiseerd, zal over den omvang en de methode der beperking worden overlegd. DE STEUN AAN DE MELKVEE HOUDERIJ. Adressen tegen het mengverbod voor margarine. In verband met het ingediende wetsont werp bevattende tijdelijke maatregelen tot hulpverleening aan de veehouderij, heeft te Amsterdam een bespreking plaats gehad van de vertegenwoordigers der navolgende vereenigingen: Algemeene Nederl. Zuivel- bond (F.N.Z.), Boud van Kaasproducenten, Christelijke Boeren- en Tuindersbond in Nederland, Kat/h. Nederl. Boeren- en Tuin- dersbodn, Koninklijk Nederl. Landbouw- Couiité, Coöp. Zuivel-Export Vereeniging „Brabant", Eerste Coöp. Boterverkoopver- eeniging. Friosche Coöp. Zuivel-Export Vereen., Geldersoh-Overijsselsche Coöp. Zuivelverkoopvereeniging, en Nationale Coöp. Zuivelverkoop Centrale. De vergadering besloot na ampele be spreking een adres te zenden aan de leden der Tweede Kamer, waarin namens boven genoemde vereenigingen er bij de Regee ring op wordt aangedrongen het wetsont werp zoodanig te willen veranderen: le. dat daarin duidelijk tot uiting komt, dat het de bedoeling heeft, aan den melk producent voor zijn op producten verwerk te melk een zoodanigen prijs te gerandee- ren, dat hiermede de productiekosten ge dekt kunnen worden; 2e. dat er de mogelijkheid in wordt ge opend, den export van zuivelproducten, zij het in beperkte mate, toch zoodanig in stand te houden, dat wij onze buitenland- sche relaties niet behoeven prijs te geven; 3e. dat het menggebod wordt vervangen door een matige heffing op de margarine, waardoor a. de bezwaren der organisaties tegen dit gedeelte uit den weg geruimd worden; b. er een veel grootere zekerheid wordt verkregen dat men met het te vor men fonds het beoogde doel zal bereiken; c. de uitvoering wordt vergemakkelijkt en minder storend op de bestaande verhoudin gen zal inwerken. De Ned. bond van den Margarinehandel en de Ver. van den Ned. Margarine-detail handel hebben een adres aan de Tweede Kamer gezonden naar aanleiding van het wetsontwerp tot het treffen van tijdelijke maatregelen tot hulpverleening aan de melkveehouderij. Adressanten geven een schema met be rekeningen, welke aantoonen de resultaten, die als steun aan de melkveehouderij zou den kunnen worden bereikt, indien wordt overgegaan tot het mengen van 20 pet. roomboter in margarine en 40 pet. in een artikel, dat de tegenwoordige melange (thans 15 pet. roomboter bevattend) zou vervangen. EXTRA TREINEN EN G0EDK00PE TREINEN NAAR DE BOLLENVELDEN Ook treinen uit het buitenland. Op Zondag 1 Mei zullen er verschil lende treinen van de gewone dienstre geling te Hillegom stoppen voor het uit laten of opnemen van reizigers voor een bezoek aan de bollenvelden. Verder zullen er aanstaanden Zondag 1 Mei drie goedkoope treinen ingelegd worden le. Uit do richting Enschede, Deven ter, Apeldoorn, Kampen en Zwolle over Amsterdam naar Leiden 2e. Uit de richting Helmond, Eindho ven, Tilburg, Breda over Rotterdam naar Haarlem 3e. Uit de richting Nijmegen, Doetin- chem, Arnhem, Tiel over Amsterdam naar Leiden. Strooibiljetten zijn verkrijgbaar aan alle vertrekstations. Op Hemelvaartsdag, 5 Mei, zullen eveneens diverse treinen stoppen te Hil legom en zullen er goedkoope treinen ingelegd worden uit de richting Den Hel der en Alkmaar naar Den Haag en Rot terdam. Op dienzelfden dag zullen boven dien goedkoope treinen loopen van de richtingen Leeuwarden en Groningen over Meppel naar Arnhem en Nijmegen en een uit de richting Nijmegen, Arnhem, Doetinchem naar Amsterdam W.P. met rondrit A. T. O. door Amsterdam en be zoek aan de Studenten Roeiwedstrijden per stoomboot Alkmaar Packet. Bovendien zullen op 5 Mei, Hemel vaartsdag, niet minder dan drie extra treinen uit Duitschland naar de bollen velden rijden t.w.: le. DortmundLeidenAmsterdam; 2e. KeulenAmsterdamLeiden 3e. WuppertalAmsterdamLeiden. Op Zondag 8 Mei voor hetzelfde doel een trein BrusselDen Haag en op 9 Mei nog een trein Dortmund en Aken-Leiden- Amsterdam. De goedkoope trein van Den Haag Rotterdam-Dordrecht; Amsterdam-Utrecht naar Tiel met rondrit A. T. O. door de bloeiende Betuwe en vender per trein naar Arnhem zal of op 5 of op 8, of op 15 Mei rijden. De datum wordt nader bekend go- maakt, afhankelijk van den bloei. ONDERLINGE BRANDVERZEKERING. L. T. B. Gisteren had in Hotel „Het Gulden Vlies" te Alkmaar de Jaarvergadering plaats. Na opening door den voorzitter, den heer J. G. Beusekom te Weesperkarspel, werden door den secretaris, den heer S. P. Kap- teyn te Alkmaar, de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. Uit het jaarverslag, uitgebracht door den Directeur, den heer Nico van Ommen te Leiden, bleek, dat het verzekerd kapitaal was gestegen tot 29.847.580.en aan brandschade was uitbetaald een bedrag van 39.676.20, Het reservefonds bedroeg 47.733.89 en de belegde reserve 15.350. Het rapport der Finantieele Commissie was vol lof over hot gevoerde beheer, waar na de rekening onder algemeene instem ming werd goedgekeurd. De aftredende leden van het College van Commissarissen, de heeren O. Schouten le Wognum en H. W. v. d. Berg te Heemste de, werden herkozen en namen hunne be noeming onder dankzegging weder aan. Aan de Finantieele Commissie werd een nieuw lid toegevoegd. Bij de rondvraag werden verschillende zaken van huishoudelijken aard behandeld, waarbij o,a. ook de wenschelijkheid naar voren werd gebracht, om alle verzekerings instellingen L. T. B., welke onder dezelfde Directie staan, op een en denzelfden dag in vergadering bijeen te roepen. Onder zocht zal worden of dit mogelijk is, waarna de vergadering op de gebruikelijke wijze werd gesloten. H. J. STINS. t Na een kortstondige ziekte is gister morgen in den ouderdom van 55 jaar over leden de heer H. J. Stins, voorzitter van den Ned. R.-K. Mijnwerkersbond en wet houder van Heerlen. De heer Stins werd geboren te Enschede waar hij omstreeks 1900 in de textielfa brieken werkte. Zijn kameraden vonden in hem een pleitbezorger bij de directies. Omstreeks dien tijd werd hij aangesteld als vrijgestelde van de R.-K. Propaganda- club te Enschedé, speciaal voor de Katho lieke pers. Na de bekende staking volgde in 1902 zijn benoeming tot voorzitter van den Christelijken Textielarbeidersbond. Bij de scheiding van dezen bond in de twee hui dige confessioneele bonden, legde hij deze functie neer. Hij was mede-oprichter van het Chr. Nationaal Vakverbond. Sinds 1 November 1915 was hij bonds voorzitter van den Ned. R.-K. Mijnwer kersbond en als zoodanig heeft hij zich groote verdiensten verworven voor de mijn werkers in het algemeen en de Katholieke mijnwerkers in het bijzonder. Sinds 1928 was. hij wethouder van de bedrijven der gebeente Heerlen, terwijl hij negen jaar lid van den gemeenteraad De begrafenis heeft Zaterdag a.s. plaats. „Msbd." STADSNIEUWS DE TWEEDE NACHTVERGADERING. De mannen van „Sint Antonius" hebben reeds kunnen lezen in de Volksbond-agen da en in een advertentie, dat onze nieuw- opgeriohte vakvereeniging Vrijdagnacht a.s. andermaal een vergadering voor leden en belangstellenden zal beleggen. Dat is de tweede naohtvergadering binnen den tijd van enkele weken. Deze vergadering is verre van overbodig, want vooreerst: als we nu niet vergaderen, hebben we daar toe waarschijnlijk in de eerstkomende maanden tijdens het zomerseizoen geen gelegenheid meer. Vervolgens is deze twee de vergadering een noodzakelijk verleng stuk, een noodzakelijke aanvulling van de eerste. In onze eerste bijeenkomst werd de principieels zijde van onze organisatie op uitnemende wijze behandeld. In deze tweede vergadering zal belicht worden op wat voor manier „St. Antonius" bij mach te is, om de materieele en vakbelangen harer leden te verzorgen, te verdedigen, te verbeteren. Mannen van „St. Antonius" zeg dus niet: „Ik blijf liever thuis, ik blijf liever gezond en ga fijn slapen; Ik zal Za terdagavond het verslag van de vergade ring wel in de krant lezen." Want dan ont neemt ge u zelf de kans om mee te doen aan debat en rondvraag. En die rond vraag wordt Vrijdagnacht uiteraard de hoofdschotel. Weest dus allen present. Er moet een degelijk menu verwerkt worden. R. REYNEN, Rector. Bezoek van Prinses Juliana. Prinses Juliana heeft gistermiddag een bezoek gebracht aan onze stad. Zij ver toefde eenigen tijd in het clubgebouw der Ver. van Vrouwelijke Studenten en maak te daarna met eenige van haar vroegere studievriendinnen een wandeling door den Hortus onder leiding van prof. Baas Mecking en den hortulanus. Omstreeks vijf uur is de prinses vertrok ken. Studieclub „St Petrus Canisius". Bovengenoemde onderafd. der St. Joseph Gezellen heeft voor Hemelvaartsdag een excursie uitgeschreven naar het Flora^ park te Noordwijk. Spoedige opgave ge- wenscht daar er voor een gering aantal personen toegangsbewijzen zijn beschik baar gesteld a 0.40, opgaven hiervoor tot uiterlijk Zondagavond bij een der be stuursleden. Voor niet-leden der Studieclub gewonen prijs. Deelnemers moeten uiterlijk 2 uur in de zaal aanwezig zijn daar er uiterlijk met de tram van half drie vertrokken kan worden. Allen dus op tijd aanwezig. EEN ANTWOORD EN NOG WAT ANDERS. In „Vooruit" schrijft het Eaadslid J. H. Schüller volgend ingezonden stukje: Onder bovenstaand opschrift komt in de Leidsohe Courant van jl. Zater dag een artikel voor, waarin de Re dactie aan haar gramschap over de zeer juiste artikelen welken in „De Vooruit" over de L.E.M.V.O.G. ver schenen zijn, uiting geeft. Ik zou op een dergelijk geschrijf niet ingaan, was het niet dat de Re dactie haar artikel aldus besluit: „Wij willen alléén dit nog zeggen. Bij bestrijding van anderen moet de waarheid voor alles gaan en moet eer en goede naam zooveel mogelijk wor den ontzien. Dat is eisch van christelijke be schaving, maar gelukkig toch ook een algemeen erkend cultureel goed." Bovendien sohrijft de Redactie: „De waarheid moet voor alles gaan". Juist, dat zeg ik als sociaal-democraat ook, vandaar dat ik deze Redactie vraag: maar waarom sohrijft u dan bewust de hier onder volgende leugen: „In de Vooruit van gisterenavond schrijft het soc.-democr. raadslid Schüller weer over de.. Leidsche exploitatie-maatschappij van onroe rende goederen (Lemvog) en wéér ook moet hij daarbij de eer en goe den naam van anderen, zonder bewij zen te kunnen aanvoeren en zelfs in flagrante tegenspraak met de waar heid, aanranden!" De Redactie, die de waarheid boven Alles stelt, eer en goeden naam zoo-* veel mogelijk ontziet, schrijft, dat dit een eisch van christelijke beschaving is. Zij zal tegenover mij als sociaal democraat eenzelfde houding dienen aan te nemen. Vandaar dat ik de Re dactie tart waar te maken, dat ik de schrijver ben van het artikel in de „Vooruit" van jl. Vrijdagavond. Of haar leugens, laster en insinuatie openlijk in te trekken. Wij hebben dit grappige stukje in zijn geheel overgenomen. De heer Schüller zegt dan, dat het ar tikel in de „Vooruit" „geheel juist'" was, maar noemt het „laster en insinuatie" dat wij dit artikel op zijn naam hebben ge zet. Wij zouden zoo zeggen, dat hier de heer S. beter had kunnen schrijven, dat de re dactie van onze courant een onjuistheid had begaan en hem een onverdiende eer had bewezen door hem als den schrijver aan te duiden van een „zeer juist" arti kel. Maar de woorden „laster" en „insi nuatie" worden nu eenmaal graag gebruikt door sommige menschen. Doch inderdaad hebben wij ons niet aan een onjuistheid (laat staan: laster en insinuatie) ten opzichte van den heer S. schuldig gemaakt. Want, op de eerste plaats, in het be doelde artikel werd de heer Schüller ge noemd als bron van d i e informaties, welke wij meer in 't bijzonder als insi nueerend hebben gewraakt. En, vervolgens, diezelfde insinuaties had de heer S. al reeds eerder zelf ge daan in een onderteekend artikel. De booze toon, dien de heer nu aan slaat, doet ons daarom grappig aan en moeten wij blijkbaar maar niet als ernstig nemen. Nu wij weer even moeten polemiseeren met de „Vooruit" willen wij herinneren aan twee beschuldigingen in dat blad, ge uit aan het adres van Katholieken, welke inderdaad „laster en insinuatie" moe ten heet en, en die nog steeds niet zijn ingetrokken. Dat is ten eerste, dat de Katholieke H. B. S. voordeel zou hebben bij den be kenden grondaankoop aan den Rijnsbur- gerweg een reden, waarom de-Katholie ke Raadsfractie voor een te duren grond aankoop aldaar zou zijn geweest. V ervolgens, dat de R. K. Raads fractie vóór de laatste Raadsvergadering door katholieke werkloozen zou zijn ver zocht, te ijveren voor een voortzetting van de gratis brandstoffenvoorziening. Beide beweringen berusten op feite lijke voor ieder te controleeren on waarheden. En het is een eisch, dat ze worden ingetrokken een eisch ook van zelf respect, die de „Vooruit" schrijver zich moest stellen. Lustrum Sportpropaganda-club. De bekende Sportpropaganda-club, wel ke gedurende de laatste vijf jaren veel ge ijverd heeft voor de R. K. Sport in Leiden, herdacht den dag, dat zij vijf jaren gele den werd opgericht. Het Bestuur, zoo schrijft men ons meende, dezen dag niet beter te kunnen herdenken, dan al léén in intiemen kring, vooral gezien de wederwaardigheden van den laatsten tijd. Dinsdagavond vereenigden zich alle leden met hunne dames in de gezel lige bovenzalen van „de Harmonie", alwaar de avond geopend werd met een korte rede van den voorzitter, den heer G. Ber gers. Spreker releveerde wat al zoo in die vijf jaren door de Propaganda-club voor de R. K. Sport werd bereikt en betreurde, dat de zeereerw. Rector Groot niet aan wezig kon zijn, daar hij de initiatief-nemer is geweest voor de oprichting van deze club. Spreker bracht dan een hartelijk woord van dank aan dc echtgenooton der leden voor de vele avonden dat zij hunne mannen hebben moeten missen, en wees er op, dat ook zij door deze opofferingen Gemeenteliike Aankondigingen Afsluiting verkeer Utrechtsche Veer. Burgemeester en Wethouders ran Lei den brengen ter algemeene kennis, dat het gedeelte van het Utreobtsohe Veer,, ge legen achter de perceelen aan de Plantage met ingang van heden tot nadere aankon diging, voor het verkeer met rij- en voer tuigen, zal zijn afgesloten. Afsluiting passage Uiterstegracht nabij den Ouden Rijn. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat in verband met het uitvoeren van riolee- ringswerkzaamheden, de Uiterstegraoht na bij den Ouden Rijn aan beide zijden, met ingang van 29 April a.s. tot nadere aankondigng voor alle doorgaand rij- verkeer, ook met handwagens, zal zijn afgesloten. Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat: a. A. van Berkel, te Leiden, een ver zoek heeft ingediend ter bekoming van een verlof A. voor den verkoop van zwak-alco- holischen drank in het klein in het perceel Watersteeg No. 2, alhier; b. Het Sint Antonius Patronaat, te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van een verlof B voor den ver koop van alcoholvrijen drank voor gebruik in het perceel Hazewindsteeg hoek Caeci- liastraat, alhier c. J. B. Hekkema, te Leiden, een ver zoek heeft ingediend ter bekoming van een verlof B. voor den verkoop van alcohol vrijen drank voor gebruik in het perceel Haarlemmerstraat No. 79, alhier; d. Het Nederlandsch Werklieden Ver bond „Patrimonium", alhier, verzoek heeft ingediend ter bekoming van een verlof B voor den verkoop van alcoholvrijen drank ovor gebruik in het perceel Hooglandsche Kerkgracht No. 48 hoek Moriaansteeg, al hier. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretarie. Leiden, 28 April 1932. AGENDA LEIDEN. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag. Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.30—8.30 uur. Donderdag. „Vriendenkring ter eere van het H H. Sacrament". Jeugdge- bouw, Maria Gijzensteeg, 8 1/4 uur. Vrijdag, 11. K. Bond van Hotelpersoneel enz. „St. Antonius", gebouw R. K. Volksbond, 24 uur. Vrijdag. Operette-gezelschap Fritz Hirsch „Wenn die kleine Veilchen blü- hen". Schouwburg 8.15 uur. Vrijdag. Roomsche Reisvereeniging Bui tengewone ledenvergadering, Den Burcht, 8.30 uur. Maandag. „Boefje". N.V. Rotterd. Hofstad Tooneel. Schouwburg 8.15 uur. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 25 April tot en met Zondag 1 Mei a.s. waargenomen door de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, telef. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 1313. een steentje hebben bijgedragen voor de goede zaak. Hierna trad de heer Nijman, humorist en conferencier, voor het voetlicht en deze heeft eer van zijn werk gehad. On- bedaardelijk is gelachen om z'n moppen en leuke liedjes en hij wist wel de stem ming er in te houden. Tussohen de num mers door werd op de muziek van een goed spelend strijkje menig dansje ge maakt. Tegen 12 uur werd een begin gemaakt met het door de Directie der Harmonie keurig verzorgd souper. Tusschen de ver schillende schotels door spraken verschei dene leden aardige speeches uit; de heer Tobé, die met z'n vrouw als eenige gast aanwezig was, sprak een opwekkende feestrede uit. Een der aardigste nummers was van enkele damesleden, die de eigen aardigheden van elk der leden in een lied hadden verwerkt. Voor men het wist was de tijd verstre ken en deze eenvoudige lustrum-herden king had later aangetoond, de goede har monie, welke onder de leden heerscht en den vriendschapsband, die allen bijeen houdt. Na de opwekking van den voor zitter om welgemoed en even eensgezind de volgende vijf jaren tegemoet te gaan kwam het einde van den buitengewoon gezeligen avond, waarvoor den heer Gé v. d. Linden en zijn feest-comité grooteu dank en hulde toekomt. Bij het hier geplaatste, ons toegezonden verslag, willen wij den wensoh voegen, dat in Leiden óók in de toekomst een R. K. Sportpropaganda-club moge werken met lofwaardigen ijver en in den goeden geest, en dat zij, die in het verleden naar katho lieke beginselen en opvattingen voor de sportorganisatie hebben willen ijveren, over „do wederwaardigheden van den laatsten tijd" zullen heenstappen, om op dien weg van de eerste vijf jaren voort te gaan. Opbrengst Emmabloem-collecte. De opbrengst van de Emmabloem-col lecte op Zaterdag jl. bedroeg 2506. Arbeidsbeurs. Op den 27sten April waren 2599 (v. j. 1099) werkzoekenden ingeschreven.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2