DCWDERDAG 28 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 HILLEGOM. Hanze. De aid. Hillegom van de Hanze hield gisteravond in de Tooneelka- mer van „Flora" een best bezochte jaarver gadering. De voorzitter, de heer P. Klaver, opent de vergadering. De toename van het ledental is een gelukkig verschijnsel. Uit het. jaarverslag van den secretaris noteerden we: er worden 4 ledenvergade ringen gehouden en evenveel bestuursver gaderingen; aan de Winkelsluitingswet werd groote aandacht geschonken en een speciale vergadering daaraan gewijd. De propagandaconimissie heeft nuttig werk verricht, waarvan straks het verslag komt. Tegen de gehouden Vliegende winkel werd actie gevoerd, jammer genoeg zonder re sultaat. De zware tijden, die ook onze mid denstanders meemaken, en die zware of fers vragen, maakt aller samenwerking noodzakelijk; het ledental ging vooruit, zoodat wc de 60 hebben overschreden. Met een mooie peroratie eindigt de secretaris zijn met applaus begroet verslag, waarvoor de voorzitter namens de vergadering dank zegt. Het bestuur deelt mede het verzoek der Hanze bij het Gemeentebestuur inzake bi- zondere faciliteiten bij de Winkelsluitings wet, welk adres met succes is bekroond en waarbij weer blijkt, dat de Overheid zich liet allereerst met de organisaties bemoeit. De penningmeester deed hierna verslag van zijn beheer; het batig saldo bedroeg ƒ119.06, terwijl de stand der kas is 392.07. De heer Schulte Kuperjans brengt nu verslag uit van de Propaganda-comr sie. Hij wijst op de toename van het leciental, op de uitnemend geslaagde feestavond, op de verlichting der etalages en spoort ieder aan, die een propaganda-middel meent te weten, daarvan een tip aan de commissie te geven. De voorz. brengt de commissie gaar ne dank. Hierna had de bestuursverkiezing plaats. De heer L. van Dijk werd herkozen, ter wijl in de vacature H. Jonkman gekozen werd de heer A. W. Koppers. .Rondvraag. De heer Schulte Kuperjans en de heer Trossel vinden het heel jam mer, dat geen dispensatie van de Sluitings- wet gevraagd is voor de Pinkster week, het geen voor de manufacturiers altoos een zeer drukke week is. De heeren G. B. en H. Kroon zouden het boetestelsel voor weg blijvers weer in willen voeren; deze ge dachte vindt echter weinig instemming. De heer Van Gennip wijst er op, dat een actie gaamde is, om te komen tot het oprichten van een Vereeniging ter Bevor dering van het Vreemdelingenverkeer (deze is opgericht. Verslaggever). Spr. juicht dit toe, doch betreurt het, dat nog zooveel ge beurt, dat de vreemdelingen afstoot, waar van spr. een staaltje geeft opzichtens Bel gische Bloemenkijkers j.l. Zondag. Ligt het niet op den weg van ons bestuur, dat we aan de Hoofden der Scholen verzoeken, hun leerlingen er nogmaals op te wijzen, dat ze beleefd moeten zijn opzichtens an deren? De voorzitter kent het feit even zeer. Hij hoopt, dat de pers er in het ver slag de aandacht op zal willen vestigen. De heer L. Bakker vraagt inzake het zit ting nemen van een der leden van het Hoofdbestuur in het comité van Prijsvast stelling voor sigaren en tabak of daartoe de afdeelingen zijn geraadpleegd, zoo niet, dan verdient zulk een handelwijze zeker afkeuring. De voorzitter heeft niet begre pen, dat het de vorige maal de bedoeling van den laatsten spreker was, dat wij dat zouden infonmeeren; indien de heer B. zijn bedoeling schriftelijk aan het bestuur ken baar maakt, zal er alsnog naar geïnfor meerd worden. Hierna sluiting met een pas send dankwoord en den chr. gr. EindwedstrijcJ Biljart Onder zeer groo te belangstelling had de eindwedstrijd plaats der persoonlijke Biljartseriewedstrijd der Lissesche Biljartkring. De uitslag was als volgt: carb. brt. h.s. gem. C. T. H. Duivervoorden 200 33 22 6.06 J. van der Meij 93 33 9 2.81 J. Waasdorp G. O. Degger 200 24 47 8.32 167 24 21 6.95 P. Duivenvoorden Jr. 200 29 25 6.89 J. Veenman 188 28 32 G.71 Door deze overwinning van P. Duiven voorden Jr. is deze speler kampioen ge worden van dezen kampstrijd, waarmee we hem gaarne feliciteeren. De heer C. Juffer mans van Heemstede was Markeur voor deze partij en deze kweet zich- op schitte rende wijze van zijn taak. Na afloop sprak de heer Jos. van Biet, voorzitter van den Kring, de heeren toe. Hij wenschte in de eerste plaats den kam pioen geluk met zijn succes en hoopte, dat hij nog vele jaren dien titel mocht voeren. Ook de overige spelers ontvingen een woord van lof. In het bizonde-r richtte hij zich tot den heer Veen-man, die den prijs behaalde van het grootst moyen en den heer G. C. Degger voor do hoogste serie in dit tournooi. Ten slotte dankte hij het bestuur van de Biljartvereeniging „Ons Nut" voor het goede verloop van dezen kamp. Vele toeschouwers hebben van dit mooie spel genoten. SASSENHEIM. Gevestigd: A. J. v. Dissel en echt-g. van Warmond. P. de Wreede van Noord- wijk. Mej. M. E. Seifert van Noordwijk. Vertrokken: Mej. J. A. M. Noor- dermeer naar Noordwijk. C. M. Kuyeren en echtg. naar Auna Paul ow na. Geboren: Elisabeth Theresia Maria, d. van J. A. J. Boozen en I. v. d. Weiden. Gehuwd: P. J. Zuidhoek en J. A. M. Noordermeer. C. H. van Kuyeren en C. B. Koning. KATWIJK. Burgemeestershuis. Naar we verne men heeft burgemeester W. J. Woldringh v. d. Hoop de villa van onzen oud-burge meester Schokking aangekocht en zal daar na Pinksteren zijn intrek nemen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ongeval. De arbeider N. werkzaam aan de Kalkzandsteenfabriek trof het on geval, doordat hij achter een rail bleef haken, in het water te vallen. Daar hij met zijn been achter de rail bleef haken waren ook 2 teenen van hem gebroken. Na behandeling van dr. E. is hij naar zijn woning vervoerd. Afgesloten rijweg. De Noordwijker- weg is voor het verkeer met auto's en rij tuigen afgesloten, wegens werkzaamhe den aan de houten brug over de zanderij- vaart. Waarom juist in dezen drukken tijd, nu dagelijks honderden auto's passeeren, deze werkzaamheden moeten geschieden, kon men ons niet vertellen. Ook van den winter was het bekend, dat deze brug dringend verbetering behoefde. Gevaarlijk parkeeren. Den laatsten tijd komt het nog al eens voor, dat op de Voorstraat auto's parkeeren, en daardoor gevaar opleveren voor het verkeer. Verle den week was een aanrijding daarvan het gevolg. Naar we vernemen heeft deze zaak de volle aandacht van de politie. Zoo j noodig zal proces-verbaal worden opge maakt. TER AAR. Ziekenhuisverpleging. In de voorzit tersvacature van de R.-K. Vereeniging tot Verlichting der Verplegingskosben in Zie kenhuizen, ontstaan door het bedanken van den heer P. van Rijn, is gekozen de heer M. Hölscher, tot 2e voorz. J. W. Kel der. Arm gebroken. Het dochtertje van den heer v. Zw. was na schooltijd met haar vriendinnetjes aan het spelen gegaan in de groote „tas" van den heer v. B. Een poosje was dit heel aardig gegaan, maar onverwachts kwam 't meisje van een hoop hooi afvallen en kwam zeer ongelukkig te recht. Deed aanvankelijk het geval zich niet ernstig voor, toen de ontboden ge neesheer v. d. W. kwam, bleek, dat haar arm gebroken was, maar het was niet van dien aard, dat zij naar het ziekenhuis ge bracht moest worden. WARMOND. Volksbond. In Hotel de Stad- Rome had onder voorzitterschap van den heer M. J. Hogenboom een algemeene verga dering plaats van de afdeeling Warmond van den R. K. Volksbond, welke vergade ring zeer druk bezocht was. Te ruim half negen opende de voorzitter de bijeenkomst met een hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen, inzonder tot den geestelij ken adviseur. Tot zijn genoegen zag spre ker, dat vooral de jongere generatie goed vertegenwoordigd was, hetgeen hij be schouwde als een medeleven in het wel en wee der vereeniging. Hierna werden door den secretaris de notulen der vorige vergadering voorgele zen en zonder op- of aanmerkingen vastge speld. Bij de ingekomen stukken was een schrijven met betrekking tot de Encycliek viering op 16 Mei a.s. te Voorschoten. In een krachtige peroratie spoorde spreker de leden aan zooveel mogelijk aan deze mee ting deel te nemen. Mede was ingekomen een schrijven van Burgemeester en Wet houders van Warmond, waarbij dit College mededeelde, dat de Raad geen termen had kunnen vinden om adhaesie te betuigen aan het aan de regeering gericht adres om de bepalingen van de rijkssteunregeling ook van toepassing te verklaren op de bouwvakarbeiders. Hierna kwam aan de orde de behande ling der agenda voor de a.s. vergadering •van den CentraJen Raad. De afdeelmg Goes wilde paal en perk gesteld zien aan de cu mulatie van diverse betrekkingen, terwijl de afdeeling Amsterdam een voorstel in gediend had om in het vervolg de Centrale llaad slechts eenmaal per jaar te laten ver gaderen. Beide voorstellen hadden de vol ledige instemming der vergadering. Beslo ten werd den afgevaardigde naar deze ver gadering vrij mandaat te geven. Vervolgens was het woord aan den pen ningmeester tot het uitbrengen van het fi nancieel verslag. De ontvangsten bleken bedragen te hebben 148.58 en de uitga van 25.70, zoodat een batig slot te boe ken viel van 123.S8. Wat betreft het zie kenfonds bleek, dat de ontvangsten had den bedragen 95.33 en de uitgaven 52.50, zoodat ook hier een batig saldo te boeken viel van 42.83. Beiden penningmeesters werd door den voorzitter een woord van dank gebracht. Nadat de voorzitte^ nog een krachtig woord van aansporing tot deelneming aan de a.s. retraite had ge sproken, werd overgegaan tot de gebrui kelijke rondvraag. Als steeds werd door velen van deze gelegenheid gebruik ge maakt om verschillende zaken, al of niet het belang der vereeniging rakende, naar voren te brengen. Uit de discussies bleek, dat, wat betreft de sluiting van het werk- loozen-gebouw, bij verschillende ingezete nen een misverstand bestaat. Dit gebouw is niet gesloten door den Burgemeester doch door het bestuur van den Volksbond, welk bestuur zich tot dezen maatregel ge noodzaakt zag door het zeer af te keuren optreden van werkioozen. Van verschillen de zijden werd dit optreden dier werkioo zen zeer gelaakt. Ook de geestelijk adviseur zag zich genoopt een woord van protest te doen hooren tegen het lastig vallen van meisjes en vrouwen op den openbaren weg. hetgeen hij zeer sterk afkeurde en vei trouwde, dat hieraan spoedig een.einde zo- komen. Nadat nog eenige zaken van huis houdelijken aard waren afgehandeld weid de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze gesloten. WASSENAAR. N. Herv. Kerk. Door ds. ten Cate te Enschede, is het beroep naar de 2e predi kantsplaats alhier aangenomen. Deijleroord en Omgeving. In hotel Bel- levue hield bovengenoemde Buurtvereeni- ging onder vice-voorzitterschap van den heer G. L. C. Zeedijk, een algemeene leden vergadering. Door hem werd een kort ope ningswoord gesproken, waarbij hij de moei lijke zaak van dezen avond schetste, daar heden een nieuwe voorzitter zal moeten worden gekozen door het om gezondheids redenen bedanken van den heer F. C. Hirsohmann. Daarom verheugt het hem zeer, dat de opkomst zoo groot is. Verder stelt hij het op de vorige ledenvergadering benoemde bestuurslid de heer Pel voor, waarna door den secretaris, den heer mr. J. C. Rom Colthoff, de zeer uitvoerige no tulen der ledenvergadering van 28 Octo ber 1931 worden voorgelezen, die zonder aanmerkingen worden vastgesteld. De heer Hirschmann werd tot eere-lid der vereeniging benoemd. De heer Kist werd met zeer groote meer derheid van stemmen tot voorzitter geko zen. Tijdens het opnemen der stemming werd een schrijven van B. en W. voorgele zen, waarin werd aangedrongen op aller medewerking om ter bestrijding van het venten te geraken. Bij de rondvraag vraagt de heer A. Prins of nu volgens hem het getij verloopen is, het bestuur de bakens niet moet verzet ten en een andere taktiek moet volgen om tot succes te geraken. Hierover wordt over en weer breedvoerig gesproken, waarna tenslotte deze vergadering door den voor zitter wordt gesloten. Een stofzuiger voor den tuin? De heer M. deponeerde op het politiebureau een aantal onderdeelen van een stofzui ger, die door een reiziger, bij hem in den tuin waren achtergelaten. Wonder boven wonder. Het 4-jarig zoontje van den heer Z., werd uit school komende, aangereden door een auto, be stuurd door den heer M. Het ventje kreeg een stoot van een spatbord en kwam toen onder een achter wiel terecht, dat hem over beide beentjes ging. De ouderlijke woning binnengedragen zijnde, werd door de doktoren Baart de la Faille en Janse geconstateerd, dat het knaapje geen ernstig letsel had bekomen. Werkloosheid. Het aantal ingeschre vene werkioozen bedraagt deze week 289. GEMEENTERAAD VAN AI.KEMADE De Raad dezer gemeente vergaderde Woensdagmiddag om twee uur. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig 11 van de 13 leden Na opening der vergadering met het ge bruikelijke gebed worden de notulen van de vorige vergadering gelezen en onveran derd vastgesteld. Dank aan de Koningin. Alvorens met de afwerking der agenda een aanvang te nemen brengt de voorzitter in dankbare herinnering het bezoek van H.M. de Koningin, vergezeld van H K H. Prinses Juliana, aan deze gemeente. De beide hooge gasten waren zeer diep door drongen van de nooden in deze gemeente en de voorzitter heeft aan Hare Majesteit zijn oprechten dank gebracht voor het be wijs van medeleven met de bevolking. Spre ker is ervan overtuigd, dat nu de Koningin hier zelf ooggetuige is geweest van den cri sisnood. dit zijn weerklank zal vinden in Den Haag Hierna is aan de orde de agenda: 3% Korting. lo. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het toepassen van een tijdelijke salanskortmg, groot 3%, op de jaarwedden van de ambtenaren in deze gemeente, in- f gaande 1 Mei 1932. De voorzitter doet voorlezing van het schrijven van de Comnlissie voor georgani- seerd overleg, waaruit blijkt, dat de Com missie volkomen kan meegaan met de voor- j gestelde salariskorting, alleen wat het sala ris van den 3cn ambtenaar ter secretarie betreft, geeft de Commissie B. en W in overweging, in verband met de geringe be zoldiging, aan het emde van het jaar'aan dezen ambtenaar door toekenning van een gratificatie in de korting van 3% tegemoet te komen. Na voorlezing van het prae-advies van B. en W., waaruit tevens blijkt, dat de Bur gemeester, Secretaris en Ontvanger vrij willig instemmen met een 3% salariskor ting, vraagt de heer Verweij het woord. Spreker zal in deze vergadering geen sa larisdebat voeren, doch slechts een enkele opmerking maken Spr. constateert met ge noegen dat de ambtenaren zoo spontaan uit eigen beweging zich met de salariskor ting hebben kunnen vereenigen; hoewel hij hiervoor aan den eenen kant hulde brengt, wil spr. er aan den anderen kant op wijzen, dat degenen, die bij de behandeling van de begrooting de toekomst donker hebben geschetst, dit niet zoo onjuist gezien heb ben. Uit het rapport van de Commissie voor Georganiseerd overleg wordt slechts aan het eind even op den crisis gewezen, het zwaartepunt legt de Commissie op den maatregel der Regeering Spr betreurt deze houding, hoewel hij er tot zijn genoegen aan toe kan voegen, dat de Commissie in dezen niet afwijzend staat en er bij haar toch al een zeker licht begint te dagen. Er zullen echter ryjg wel meer stappen op den weg van de bezuiniging moeten worden ge daan en spr. hoopt dan ook, dat het wei nige licht, dat in het rapport der Commis sie is naar voren gebracht, later meer en meer zal toenemen. Een ding heeft spr. ge typeerd n.l de Commissie erkent dat de salarissen der lagere ambtenaren niet te hoog zijn doch in een salariskorting geen bezwaar zien. Spr. gelooft toch, dat een gulden korting voor een lagere ambtenaar meer beteekenis heeft dan voor de hoogere ambtenaren, zoodat een progressieve af trek een meer juister beeld had gegeven. Spr. kan dan ook in dezen het advies der commissie niet begrijpen. De heer Rotteveel wil met Breeroo zeg gen: „het kan verkeeren" en acht het een gelukkig verschijnsel, dat de salariskorting uit den boezem der ambtenaren is voortge komen. Spr. acht dit een stap in de goede richting en is ook van meening dat in de toekomst, hoe ongaarne dan ook, nog meer dere verlaging aan de orde zal moeten wor den gesteld. De heer Bontje als lid van de Commis sie. wil even opmerken, in verband met het gezegde van den heer Verweij, dat de Com missie niet gezegd heeft, dat de salarissen voor do wegwerkers zonder eenig bezwaar kunnen worden verlaagd, doch het motief is geweest, dat de levensstandaard ook voor deze categorie van ambtenaren dusdanig is gedaald, dat een korting geen ernstig be zwaar oplevert De heer Verweij repliceert en merkt op dat de redactie dan niet dui delijk is geweest Hierna wordt zonder hoofdelijke stem - ming besloten op de jaarwedden van alle ambtenaren in dienst dezer geineenie een tijdelijke salariskorting toe te passen van 3% en wel ingaande 1 Mei 1932. 2o. Voorstel tot verlenging van de steun regeling voor werkioozen tot 4 Juni 1932. De steunregeling. De voorzitter deelt méde, dat de steun regeling slecüts geldig is tot en met 30 April a s. Het aantal werkioozen, dat mo menteel nog 104 bedraagt is nog zoo groot, dat B. en W. verlenging van üe steunrege ling dringend noodzakelijk achten. De nood toestand in de tuinbouwbedrijven ontslaan, heeft tengevolge dat de tuinders niet m staat zijn personeel in dienst te nemen. B. en W. stellen dan ook voor de steunregeling te verlengen tot 4 Juni a.s. Wat betreft de steun aan de z.g. Halfiuinders zijn B en W. van meening dat deze zonder al te groot bezwaar per 30 April als geëindigd kan worden beschouwd. De heer iAetbroek kan zich volkomen met het voorstel van B. en W. vereenigen, doch vraagt of het in de bedoeling van B. en W. ligt. om ook de verlenging toe te pas sen op de bouwvakarbeiders. Z.i. is hier ook wel degelijk sprake van een crisistoe stand Er zijn voor deze categorie van ar beiders geen perspectieven voor werkgele genheid. Voorzitter antwoordt dat het in de be doeling van B en W. heeft gelegen om de bestaande steunregeling voor deze groep van arbeiders tot en met 4 Juni te verlen gen. Vervolgens vraagt de heer Riet-broek of het niet mogelijk is aan de gehuwde geor ganiseerde arbeiders trekkende uit de werkloqzenkas een huurtoeslag te yerlee- Voorzitter antwoordt, dat dit aan hoogere goedkeuring zal zijn onderworpen. De be langen der arbeiders zijn echter in handen van B. en W. zeer veilig. De heer Pennings wijst op de reconstruc tie van den weg LeidenNieuwe Wetering met het oog op de werkverschaffing. Voorzitter antwoordt, dat in het be stek van de Provincie een bepaling is op genomen, waarbij 50% van de arbeiders uit de gemeente bij de weg ver betering te werk zullen worden gesteld. Eenzelfde po ging heeft spr. nog gedaan voor de komen de werkzaamheden bestaande in het leg gen van een telefoonkabel. Na herhaalde conferentie is van den hoofdingenieur der telegrafie bericht ingekomen, dat deze tot zijn spijt niet kon overgaan tot opneming van een voorwaarde in het bestek, als door de Provincie is geschied. Bij gunning van het werk zal met den aannemer worden ge confereerd. Zonder hoofdelijke stemming keurt de Raad de verlenging van de steunregeling goed. Met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten te 's-Gravenhage wordt een nieuwe rekening-courant-overeenkomst aan gegaan. Leerplicht. Bij de vasstelling van een nieuwe veror dening als bedoeld bij artikel 13, eerste lid, der Leerplichtwet, Wordt door den heer Bontje gevraagd of het tijdvak 1 tot 28 Mei gesteld voor de buurtschap Roelof- arendsveen ook van toepassing is voor de buurtschap Nieuwe Wetering. Voorzitter antwoordt ontkennend. Mochten er even wel leerplichtige kinderen zijn, die tuin bouw verlof wenschen voor de aardbeien- pluk, dan kan wellicht de Inspecteur hier op een uitzondering toestaan. De heer de Koning deelt als lid van de Commissie van Toezicht, mede, dat voor Oude Wetering geen behoefte bestond om het tijdvak te wijzigen, voor de buurtschap Nieuwe Wetering is geen onderzoek inge steld geworden ln de periodieke aftreding van een lid van de Commissie van Toezicht op het La ger Onderwijs wordt met algemeene stem men herkozen de heer G. Meijer. Te weinig licht gebruikt. Tot de ingekomen stukken behoorden o.m een schrijven van de Stedelijke Licht fabrieken te Leiden, houdende verzoek om toezending van een bedrag ad f 2338 46 we gens te weinig afgenomen stroom, in ver band met de garantieregeling. De heer Pennings zou gaarne zien, dat dè stroomverbruikers in het Lageland ge lijk werden gesteld met de andere verbrui- ers. Als zijn voorstel wordt aangenomen, dan is spreker er van overtuigd, dat het troom verbruik zeer zal toenemen, ln ver band met de bezwarende voorwaarde, dat 20 cent per K.W.U moet worden bijbe taald, wordt van het electrisch licht door vele veehouders geen gebruik gemaakt, ter wijl hij ervan overtuigd is, dat na de drie jaar het stroomverbruik wel zal verdub beld zijn. De voorzitter gaat de geschiedenis van de totstandkoming van het electrisch licht in deze gemeente uitvoerig na. Het Lage land heeft in 1912 licht kunnen krijgen doch wenschte van het aanbod geen gebruik te maken De ingezetenen uit de Klaag hebben lestijds ook het licht moeten betalen tegen 45 cent per K.W.U. De heer Rietbroek gelooft dat het uit practisch oogpunt beter is de toeslag te laten vervallen, waardoor meer licht zal worden verbruikt. De heer Bontje is tegen dit voorstel, om dat hij de Lagelanders veel te goed kent. De heer de Jong. wethouder, wijst erop, dat er nog meerdere plaatsen in de ge meente zijn, die om electrisch licht hebben gevraagd Met het oog op de gevolgen, is spreker tegen het voorstel van den heer Pennings. Voorzitter is er niet tegen als de stroom verbruikers aldaar met een voorstel willen komen hierover te confereeren. Het con tract wil spreker voorloopig handhaven. De uitvoermg van deze aangelegenheid wordt aan het College van B. en W. overgelaten. Nog is ingekomen het verslag van de Commissie van toezicht op het Lager On derwijs over het jaar 1931. De heer Rietbroek beschouwt dit verslag als een schreeuwende aanklacht tegen de commissie zelf. Als de Commissieleden geen tijd hebben voor geregeld schoolbezoek dan moeten zij maar hun ontslag nemen. De heer Verweij merkt op, dat men het verslag kan beschouwen als een aanklacht op den Raad, daar de leden door den Ge meenteraad worden benoemd. Voorzitter merkt op, dat de Lageronder- wijswet bepaald, welke personen in de commissie zitting moeten hebben Er is in deze gemeente slechts een openbare school zoodat de samenstelling der commissie al tijd een groote moeilijkheid oplevert. De heer Rotteveel vraagt of deze Com missie een levenskwestie is. De heer van Dooren heeft nog nimmer eenig nuttig effect van de Commissie ge zien, want wanneer de Commissie met een voorstel kwam werd die meestal ter zijde gelegd. Op het verzoek van H. Schoo om een te gemoetkoming uit de gemeentekas te mo gen ontvangen, als bedoeld in artikel 13 der Lageronderwijswet 1920. wordt afwijzend beschikt, op grond van het feit, dat adres sant tot 1 April 1932 zijn leerplichtig kind steeds heeft gezonden naar de bijzondere lagere school, zoodat voor het bezoeken van een openbare lagere school te Leiden, in verband met het K B. van 23 Juni 1925 geen vergoeding kan worden verleend. Rondvraag. De heer Rotteveel vraagt, nu er toch ge- straat wordt voor de kerken, ook de straat bij van der Poel in orde kan worden ge bracht. Vervolgens wijst spreker op een ge deelte van den weg bij de brug, dat steeds verzakt; indien dit niet spoedig wordt her steld kan dit gevaar opleveren voor de vei ligheid. Voorzitter antwoordt, dat binnenkort de straat bij van der Poel in orde zal worden gebracht. Evenzoo het weggedeelte bij de brug. De heer Los wijst erop, dat nu al stee- nen in het water liggen van de nog kort geleden aangebrachte straat. Voorzitter zegt onderzoek toe. De heer Verweij vraagt, welke maatrege len zijn getroffen geworden om het bezoek door steuntrekkenden tegen te gaan in cafés. Voorzitter antwoordt dat aan Rijks- en gemeentepolitie opdracht is gegeven hier op nauwlettend toe te zien, terwijl geduren de veertien dagen in het stempellokaal een publicatie heeft gehangen waarin gewezen is dat de steun wordt ingetrokken, zoodra cafébezoek wordt geconstateerd. Hierna sluiting. STOOM VAAR1 BERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. P. C. HOOFT vertr. 27 April van Bata- via naar Amsterdam. TANIMBAR (uitr.) (uitr.) vertr. 27 April van Djeddah. POELAU ROEBIAGH (uitr.) vertr. 26 April van Belawan. POELAU TELLO (uitr.) pass. 26 April Gibraltar. TABINTA (uitr.) pass. 26 April Perim. KON. NED. STB. MIJ. BODEGRAVEN (uitr.) arr. 26 April te Valparaiso. ERATO arr. 27 April, van Amsterdam te JUNO vertr. 23 April van Kingston (Ja.) MARS vertr. 25 April van Kingston (Ja) NEREUS vertr. £6 April van Danzig naar Stettin. KON PAKETVAART MIJ. NIEUW HOLLAND, Adelaide naar Singapore, pass. 26 April Thursday Isle. HOLLAND-AFRIKA LIJN. AMSTELKERK (thuisr.) arr. 27 April te Dar es Salaam. HOLLAND—AMERIKA LIJN. DELFDIJK, Rott.-Vanc. 1. van Londen, pass. 26 April Deal. MAASDAM, arr. 27 April van Rotter dam te New-Orleans. NEBRASKA, Pacifickust naar Rotter dam, vertr. 27 April nam. v. Londen. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. TALISSE (thuisr.) vertr. 27 April van Duinkerken naar Antwerpen. H0LLAND-00ST-AZIE LIJN. GAASTERKERK (thuisr.) vertr. 27 April van Dairen. ROTTERDAMSCHE LL0YD. KERTOSONO (thuisr.) pass. 27 April te Finistorre.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10