UIT DE OMGEVING HET PAD LANGS DE KLIP. WOENSDAG 27 APRIL 1932 o DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 s la- 1AR- mde- rnsto aison Celef. 4639 zijn Co., 4517 too GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. AUTO DOOR DEN TREIN AANGEREDEN. De drie inzittende personen kwamen met den schrik vrij. npn Maandacnamiddag werd een auto van .estate Gebr. "Bredewolt uit Zwolle, beladen met fruit, groenten en bloemen, komende lit. de richting Heerde, op den onbe- ivaakten overweg aan den Zwolsoheweg ;egrepen door een van Heerde in de 'iohting Zwolle rijdenden trein, die ruim 5 uur van het station Heerde was vertrok- ten. De auto werd verbrijzeld, terwijl de inhoud van den vrachtauto over den grond rverspreid werd. De trein had eenige oogen- blikken vertraging. Het ongeluk moet ver moedelijk aan de onoplettendheid^ van den bestuurder geweten worden, daar het uit zicht door het afbreken van de wachters woning bij den overweg thans ruim is. De drie inzittenden lcwamen met den schrik vrij, behoudens enkele lichte ver- mondingen. „Tel." DOOR EEN AUTO GEGREPEN EN GEDOOD. Gisteravond heeft een doodelijk ongeval pla %V gehad op den Dordtsche Straatweg onaer IJsselmonde. De 49-jarige metselaar G. Verweerd is daar door een auto aange reden. Hij werd in zorgwekkenden toestand het ziekenhuis aan den Coolsingel te Botterdam vervoerd, waar hij kort na aan komst is overleden. ;efd alle te- den rent EL, TRAGISCH ONGELUK. Meisje in overspannen toestand zichzelf in brand gestoken. Maandagmiddag was het 13-jarig meisje B. V., een kind van den Voordijraad en [pleegkind van den Zeereerw. heer pastoor 'te Acht (Eindhoven) op school gestraft. De ;dienstbode van den pastoor was hierover Iboos geweest op het meisje. Het kind heeft zich dit blijkbaar zoo aangetrokken, dat het zich op de W. C. in brand gestoken I heeft. In vlammen gehuld kwam het meisje daarna huilend van pijn de speelplaats van de school opgeloopen. Direct werd het kind in een deken gewikkeld en naar het R K. ■Gasthuis te Best overgebracht, waar het [na voorzien te zijn van de H.H. Sacramen ten der Stervenden is overleden. „Msb.'' GEWELDIGE BRAND TE UTRECHT. Op de terreinen der Ned. Spoorwegen. Gisteravond heeft te Utrecht een hevige brand gewoed opde terreinen waar de construct ie-werkplaatsen van de Ned. Spoorwegen zijn gevestigd. De vuurgloed was zoo ontzettend, dat men tot in Amers foort den weerschijn er van merkte en men een oogenblik dacht, dat de krankzinni gengestichten in Den Dolder in brand stonden. De brand bleek te woeden in een zeil en zadelmakerij, die gebouwd was tus- sohen een groot aantal nevengebouwen, waar grondstoffen als olie, teer en pek waren geborgen, terwijl zich in de onmid dellijke nabijheid eenige ondergrondsche tanks met olie bevonden. Bondom de werkplaats liggen nog een aantal loodsen van de wagenmakerij en telegrafie. Te midden van den doolhof van gebouwen stonden op de rails nog een aantal wagons die spoedig op gloeihitte waren en die met groote moeite door toe gestroomd personeel in veiligheid konden worden gebracht. Men staat voor een raad sel hoe de zeilmakerij in brand kan zijn geraakt. Om half zes werd het gebouw als gewoonlijk door het personeel verlaten en in verband met gevaar voor kortsluiting wordt dan de electrische stroom uitge schakeld. Elk uur wordt controle uitge oefend. Om negen uur stond het gebouw plotseling in lichterlaaie. Een spoorweg arbeider ontdekte den brand het eerst. Hij heeft onmiddellijk de brandweer van de spoorwegen zoowel als de stedelijke brandweer gewaarschuwd. Er werd direct groot materiaal uitgezonden, terwijl de eigen brandweer het vuur onmiddellijk aantastte. Het vuur leverde een schrik wekkend schouwspel op, daar de vonken- zee steeds grooter werd en groote stuk ken brandend hout door de lucht vlogen, zoodat de bewoners van de huizen op eenige honderden meters afstand reeds aanstalten begonnen te maken met het ontruimen hunner woningen. Op de daken der omliggende gebouwen had men brand weerlieden geposteerd teneinde begin nend vuur daar te kunnen blusschen. In totaal waren enkele tientallen stralen water uitgelegd. De geheele loods is uitgebrand en hon derden zeilen zijn verloren gegaan. Hoe groot de schade is, kan nog niet geschat worden, hij is echter in ieder geval aan zienlijk. Om half twaalf kon gezegd wor den, dat de brandweer het vuur meester was. Tot ver in de nacht bleef men echter met het nablusschen druk doende. Op het terrein van den brand waren aanwezig de burgemeester van Utrecht, de burgemeester van Zuilen, de leden van de spoorwegdirectie, de heeren Van Maanen en Van Dijk, de chef van het Centraal Station te Utrecht, de heer Sohoewert en tal van andere spoorweg en politieautoriteiten. In den vooravond heeft eveneens op de terreinen van de spoorwegen nog een ste vige brand gewoed, waarbij een takken- loods, die in de nabijheid van de machine- loodsen was gelegen, een prooi der vlam men is geworden. Toen de tweede brand uitbrak, was men daar nog met het na blusschen bezig, doch het materiaal werd direct voor de zeilmakerij gerequireerd. Omtrent de oorzaak dezer beide bran den tast men nog volkomen in het duister. ERNSTIGE VERWAARLOOZING VAN KINDEREN. Moeder In hevige mate zenuwziek; vader werkloos. In het gezin M. te Oostzaan is, zoo meldt de „N. B. Ot.", een zeer ernstig geval van kinderverwaarloozing geconstateerd. Reeds eerder was bij genoemde familie iets der gelijks gebeurd, n.l. in den strengen winter van 1929, toen de ouders een dochtertje dag en nacht op een zolder hadden opge sloten. Het kind was onvoldoende gekleed en kreeg niet genoeg voedsel, zoodat de po litie op verzoek van de buren een onder zoek instelde. De beide beenen van het kind bleken afgevroren te zijn. Zij werd on der geneeskundige behandeling gesteld en beide beenen werden geamputeerd. Na haar herstel is zij aan de ouderlijke macht ont trokken en in een gesticht ondergebracht door tusschenkomst van den voogdijraad. Thans deed zich weer een treurig feit voor. Dezer dagen is het oudste dochtertje overleden. Vermoedelijk is dit te wijten aan zeer groote vervuiling. Het bleek, dat de vijf andere kinderen op ergerlijke wijze waren verwaarloosd. Twee van hen zijn overgebracht naar het Binnengasthuis te Amsterdam. De moeder, die in hevige mate zenuw ziek is, is dezer dagen gebracht naar het gesticht te Santpoort De man, een werk loos arbeider, die zich niet om zijn gezin bekommerde, zal vermoedelijk uit de ouder lijke macht worden ontzet. De drie andere kinderen zijn voorloopig op kosten van het burgerlijk armbestuur geplaatst in een weeshuis VAN HET SMOKKELFRONT. EEN SMOKKELAAR, DIE ER WAT BIJ-VERDIENEN WILDE. In de vlucht, ondanks sommaties doorgeloopen. Gisternacht zijn, zooals wij gisteren reeds meldden, in het grensgebied Geldern en Aroen hevige gevechten voorgevallen tus- schen smokkelaars en douane-beambten. In de buurt van Veert bij Geldern stiet de douane op een smokkelcolonne van ruim twintig man. De smokkelaars weigerden aan de sommatie van de douane gevolg te geven en trachtten door schieten de douane op een afstand te houden. De beambten openden echter ook het vuur en slaagde er in de bende uiteen te drijven en te ver spreiden. Bij de achtervolging gelukte het de douanebeambten een der bendeleden te achterhalen, ze sommeerden hem halt te houden, waaraan geen. gevolg werd gege ven. Ze losten een schot in de lucht, doch ook thans zette de smokkelaar de vlucht voort. Toen trof één der beambten den smokkelaar met een schot in zijn rechter schouder. De man stortte neer en werd door de beambten verbonden. Na korten tijd overleed hij echter. Op de plaats ivan den overval vond men een groote partij smokkelwaren, waaronder 200 K.G. koffie en tabak. Het slachtoffer was 26 jaar oud en af komstig uit Friesland, waar hij diende als melkknecht op een boerderij langs de grens. Daar zijn loon verminderd was en hij voor het onderhoud van zijn bejaarde moeder te zorgen had, die nog in Fries land woont, trachtte hij met smokkelen eenige bijverdiensten te verkrijgen. Hij werd in het bezit gevonden van een zakje koffie. SLUIKHANDEL WORDT 0NV00R- DEELIG. Douane neemt duizenden kilo's waren in beslag. Het smokkelen in het grensgebied Aken neemt hand over hand toe. Zaterdag maak ten beambten in en om Aken jacht op smok kelaars en deden huiszoekingen. Ze namen in beslag 63000 sigaretten, 900 KG. tabak, koffie en suiker en 160 K.G. brood. In Heinsberg bij de Limb, grens werden denzelfden nacht 3900 KG. tarwe en 900 K.G. meel in beslag genomen. Bij een land bouwer in Scherpenzeel werden 11 gesmok kelde varkens in beslag genomen. Zondag nacht passeerde een vrachtauto den spoor wegovergang Schmithof bij Aken. Toen de chauffeur den geposteerden beambte zag, sprong hij van den wajren en verdween in de duisternis. Daar de smokkelaar de rem niet had vastgezet, reed de auto in snelle vaart den hellina- af. De auto bevatte 3000 pond meel en suiker. Dé merkteekens van den wagen waren vervalscht. Aan het grenskantoor Pannosheide bij Kerkrade werd Zondag een vrachtauto aangehouden. Bij onderzoek bleek, dat tus- schen de gedeclareerde daling 2800 pond meel en tarwe verborgen was Auto en con- trabonde werd in beslag genomen. De twee inzittende personen werden gearresteerd. Aan hetzelfde kantoor werd een personen auto gevisiteerd. Er kwamen 100 K.G ta bak voor den dag. De auto en de smokkel waar werden ingeslag genomen. Vier per sonen onder wie dames, werden in arrest gesteld. Tn het Akener woud werd Zondae een smokkelbende aangehouden. In beslag genomen werden 250 pond suiker en cacao, benevens 14000 sigaretten. UIT DE RADIO-WERELD Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot SpPUtoIr Bij alle Drogisten Programma's voor Donderdag 28 April. Huizen, 1875 M, 8.009.15 en 10.00 Gramofoonpl. 10.15 Ziekendienst. 10.45 Gramofoonpl. 11.30 Godsd. halfuurtje. 12.15 KR.O-orkest. 2.00 Handwerkcuraus. 3.003.30 Vrouwenhalfuurtje. 4.00 Ziekenuurtje. 5.00 Cursus handenarbeid voor de jeugd. 6.45 Friesch liederenuurtje door Lucas Hannema (bariton), en L. Lauenroth (pianoo). 6.45 Knipcursus. 7.00 Causerie over „Limburgsche sagen". 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Katwijksohe mondorgelclub „Concor dia" o. 1. v. D, v. Wouw, oa. Wien bleibt Wien, marsch, Schrammel. 9.00 Dr. J. C. Roose: „Bewust of onbe wust". 9.30 Zang door E. Miedema (tenor), G. v. d. Burg (piano), oa. uit „Elias", Mendels sohn en de Messias Handel. 9.45 Vaz Dias. 10.3011.30 Gramofoonplaten. H i 1 v e r s u m, 296 M. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Concert Henny Hlshoff (pianoo), Corry Bijster (zang), beg. Egb. Veen. 11.00 Knipcursus. 11.30 Vervolg concert. 12.00 Omroeporkest a. 1. v. N. Treep en gramofoonpl. 2.002.30 Halfuur voor de vrouw. 2.45 Gramofoonpl. 3.00 Knipcursus. 3.45 Gramofoonpl. 4.00 Ziekenuur. 5.00 Radio-kinderkoorzangles o. 1. v. ,T. Hamel. 5.30 Omroep-Klein-orkest o. I. v. N. Treep. 6.30 Sportpraatje H. Hollander. 7.00 Vervolg Ümroep-Klein-orkest. 7.15 Uit het Concertgebouw te Amster dam: Haydn-festival o. 1. v. dr. Willem Mengelberg. Toonkunstkoor, Concertge bouworkest, Mia Pelten burg (sopraan), .Ju lius Patzak (tenor) en Hermann Sohey (ba riton). „Die Jahreszeiten", in 4 deelen, Jos. Hayda. In de pauze: Vaz Dia-s. 11.0012.00 Gramofoonpl. Da ven try, 1554 M. 9.35 Morgenwijding. 9.50 Tijdsein en berichten. 11.20 Uit Edinburgh: Omroeporkest o. 1. v. G. Daines. 12.20 Shepherd's Bush Paviljoenorkest o. 1. v. H. Freyer. 1.25 Voor de scholen. 2.20 Kerkdienst. 3.20 BBC-Daasorkest o. 1. v. H. Hall. 3.50 Midland Studio-orkest o. 1. v. F. Cantell. 4.35 Kinderuur. 5.20 Berichten. 5.50 Handels Pianomuziek door E. Ben- bow. 6.10 Duitsche causerie. 6.40 en 6.50 Lezingen. 7.20 Radio-militair-orkest o. I. v. B. Wal ton O'Donnoll, m. m. v. Webster Gibson (tenor), o.a. liederen van Dvorak en Puc cini en suite „In England", Wright Wil liams. 8.20 Berichten en lezing. 8.55 Radio-koor o. 1. v. Stanford Robin son m. m. v. mevr. Norman O'Neill (pianoo), oa. piano werken van Scarlatti. 9.50 Kerkdienst. 10.0511.20 Dansmuziek. BBC-Dausor- kest o. 1. v. H. Hall. „Radio-Paris" 1725 M. 7.05 en 11.50 Gramofoonpl. 7.20 Gramofoonpl. 7.50 Operette „Nina Rosa'' in 2 acten (naar Herbach) van Mouezy-Eon en Albert Willemsz. Muziek van Romberg. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Concert uit het Palace-hotet. 3.104.20 Concert uit Rest. Wivex. 7.309.35 Concert Radio-symphonie-or- kest o. 1. v. Hans Weisbach, m. m. v. Ma ria Miiller (zang), oa. ouvert. Euryant-he, Weber; uit Egmont, Beethoven; 7de Sym phonic in a-dur, Beethoven en ouvert. en aria uit Tannhauser, Wagner. 9.5011.50 Dansmuziek o. I. v. Otto Ling- ton. Langen berg, 473 M. 6.25—7.20 en 10.40—11.20 Gramofoonpl. 11.2012.10 Concert uit Münohen. 12.201.50 Concert o. 1. v. Eysoldt. 4.205.35 Werag-kamerkoor o. 1. v. Zim- mermann, m. m. v. Egb. Grape (piano). 7.50 Wagnercyclus: 3de bedrijf „Sieg fried". Dirigent: Busohkötter. Regie: An- heisser. 10.0511.20 Dansmuziek o. 1. v. Eysoldt. R o m e. 441 M. 7.20 Tijdsein en gramofoonmuziek. 8.05 ltaliaansche muziek o. 1. v. Alceo Toni, oa. Fant. „I vespri siciliani", Verdi. Brussel. 508 en 338 M. 508 M.11.351.05 Gramofoonpl. 4.20 Lichte muziek, o. 1. v. Meulemans. 5.50 Muziek uit klankfilms (gramofoonpl). 7.20 Gramofoonplatenconcert, m. m. v. Jean Lahcye (accordeon), oa. ouvert. „De Hugenoten", Meyerbeer en Caprice espag- nol, Rimsky-Korsakow. 338 M.: 11.35—1.05 Gramofoonpl. 4.20 Concert vanuit het Petit-Semiuairo te Hoogstraten, o. 1. v. mr. l'Abbé Weyts. 5.50 Gramofoonpl. 7.20 Concert o. 1. v. Meulemans. Oa. Voorspel 3de acte „Lohengrin", Wagner; L'apprenti" sorcier, Duka6. Zeesen, 1635 M. 7.20 „Bitter Roland", heroisch-komischo opera in 3 acten van J. Haydn, bow. dr. E. Latzko. 9.50 50-jarig bestaan v. h. Conservatorium te Klindworth-Scharwenka. Concert o. I. v. R. Robitschek. Hierna dansmuziek door Barnabas von Geezy en zijn orkest. ST0MPWIJK. Gemeenteraad. Vrijdag 29 April 1932 des avonds te 7.15 uur komt de Raad der gemeente Stompwijk in openbare vergade ring. bijeen. Agenda: 1. Notulen. 2. Inge komen stukken. 3. Rekening Burgerlijk Armbestuur. 4. Voorstel o.m. tot het vast stellen eener steunregeling voor werkloo- zen en tot voteering der in verband daar mede benoodigde gelden. 5. Voorstel tot het verleenen van een aanvullingssubsidio aan het Burgerlijk Armbestuuj;. 6. Voor stel tot verhooging opcenten Gemeente fondsbelasting. 7. Voorstel tot vaststel ling verordeningen: a. op de heffing van vergunningsrecht voor verkoop van ster ken drank in het klein b. op de invorde ring daarvan c. op de heffing van ver lof srecht voor den verkoop van zwak-al- coholischen drank in het klein; d. op do invordering daarvan. 8. Voorstel tot wij ziging der gemeentebegrooting 1931. 9. Verder voorkomende zaken. WASSENAAR. Inbraak. In een kantoortje in do bol lenschuur van den hoer v.' d. M. aan den Rijksstraatweg is ingebroken. Ontvreemd werden een vulpenhouder, een aschbak en eenige potlooden. Bij een inbraak in do kiosk van den heer Z. van den Meijendelschenweg zijn eenige versnaperingen ontvreemd. Z0ETERMEER. Geboren: Christianus Jacobus, z. v. G. L. de Groot en M. A. Kleijnvegt. Arie, z. v. A. Gohverdingen en A. Bender. FEUILLETON. Uit het Engelsch van J. S FLETCHER. 13) „Het zou inderdaad gelukkig voor haar zijn", stemde de kolonel toe. „Maar och, och, wat is het toch vreeselijk plotseling gebeurd. Maar nu moet ik naar de „Gran ge", Getherfield. Er is zeker wel iemand, van de familie.... Sir Marston vermoede lijk?" „Marston is er en zijn moeder ook", ant woordde de oude heer. Hij knikte tegen den kolonel en reed voort. Toen ze uit de oprijlaan van de „Gran ge" weer den weg indraaiden, boog hij zich met een eigenaardig lachje op zijn gerimpeld gezicht naar Letty toe en zei: „Je moet je niet verbazen kindlief, als hier allerlei vreemde verwikkelingen uit voortkomen. Er is iets geheimzinnigs aan deze geschiedenis. Houd je oogen en ooren goed open en je gedachten bij elkaar." „Maar ik kan er toch niet in betrokken worden riep ze verrast en lichtelijk ge schrokken. „Niemand kan vooruit zeggen wie er di rect of indirect, in betrokken zal worden", verduidelijkte de oude man. „Evenmin aan wie vragen gesteld zullen worden. Mijn indruk aan de zaak is. dat zich op de Zwar te Klip iets heeft afgespeeld, waaromtrent voorloopig alleen maar gissingen te maken zijn.". Letty was te verbaasd om te kunnen antwoorden en zij reden zwijgend voort tot zij aan de poort van de fabriek kwa men. Daar stond, pratend met een voorbij ganger, een van Lucas Etherton's opzich ters, een man dien zij allebei goed kenden. „Is de patroon ook ergens te vinden. Robertshaw vroeg Getherfied. „Heb je hem vanochtend al gezien „U had hem te pakken kunnen krijgen, als u tien mniuten eerder was gekomen meneer Getherfield", antwoordde de op zichter „Hij heeft de heele fabriek rond geloopen vanmorgen, maar hij is juist naar de stad gegaan, met den trein van half elf; u zult hem wel hier of daar in Hallith- waite kunnen vinden." „Dan zal ik ook naar de stad rijden en zien dat ik hem tref." beslikte de oude man, zijn rijtuigje keerend. En daarop tot Letty: „Op mijn terugweg kom ik op Low Hall aan. Ga jij nu maar zoo gauw moge lijk naar huis en denk aan wat ik je daarnet gezegd heb, kind Hij zette zijn paard aan en Letty wan delde de laan in, die naar Low Hall voer de. Maar ze had nog niet ver geloopen of bij de eerste bocht, stond ze opeens te genoverBradwel Pike. HOOFDTUK VI. Een vijand gemaakt! Letty begreep onmiddellijk dat Pike op ,.Low Hall" was geweesthij kwam uit de richting van het huis en had blijkbaar groote haast. Zij zag hem vóór hij haar zag i en de uitdrukking van zijn gezicht trof j haar dadelijk en ze voelde dat de secre taris een of ander idee, een of ander plan aan het uitbroeden was zijn oogen wa ren strak op het pad gericht waarlangs hij zic-h voortspoedde en zijn dunne lippen be wogen voortdurend. En toen hij opkeek en baar zag, kwam er een vreemde glans in'zijn groene oogen en hij haastte zich met een kennelijke gretigheid naar haar toe. „Juffrouw Letty", riep hij uit. „Ik ben juist op het huis geweest om u te spre ken. Ik Letty had zich voorgenomen hem met een korten groet te passeeren, maar zij be vonden zich op een nauw gedeelte van het weggetje, dat van de fabriek naar het huis liep en Pike versperde haar den doorgang blijkbaar van plan zich niet te laten afschepen „Wat wilt u?' vroeg ze koeltjes. „Ik moet naar huis". „Een minuut", verzocht Pike. Hij keek om zich heen als om zich te verzeke ren dat zij alleen waren. „U moet me een minuut. laat ik zeggen een paar minu ten toestaan,. Het is ernstiger dan u denkt." Letty keek hem recht in het gezicht. „Zegt u alstublieft onomwonden wat u bedoelt, meneer Pike", klonk het vrij-scher- pe wederwoord. „Wat is ernstig?" Pike wees met zijn lange vingers naar den rand van het moerland boven hen Van de plek waar zij stonden, konden ze de donkere rotsmassa zien, die de Zwarte klip werd genoemd, en toen Letty omhoog keek, zag ze de gestalte van een politie agent zich tegen den hemel afteekenen. op de plaats waar Sir Cheville omlaag was gestort. Pike zag het ook en knikte veelbe- teekenend. „D at is ernstig", zei hij toen. ,„Wat zich daar heeft afgespeed. Ik zeg nogmaals ernstiger dan u denkt, voor meer dan één persoon, juffrouw Letty. Pike boog zijn lange gestalte iets dichter naar haar toe. „Juffrouw Letty" vervolgde hij, zijn stem afdempend tot een gefluister: „U hebt na tuurlijk gehoord, wat iedereen gehoord heeft; ik bedoel over Sir Cheville Stan- bury. Het nieuws is in do heele streek be kend. óók wat dr. Marchniont tegen de politie gezegd heeft, nadat hij het lichaam had onderzocht. Hij is nog jong, die March- mont, hij had het voor zich moeten hou den tot bij het inquesteen doktor met meer ervaring zou het hebben gedaan. Maar hij liet het zich ontvallen en de po litic heeft het al verder verteld. Geen on geluk, juffrouw Letty!..,. de oude man is van de rots geworpen. Vermoord!" Er was iets sinisters in de manier waar op hij dit laatste woord uitsprak en nog meer in den weerschijn, die in zijn loeren de oogen kwam; het bezorgde Letty een huivering. „Vermoord!" herhaalde Pike, op den zelfden somberen toon. „Vermoordmet voorbedachte rade. En als er eon moord gepleegd wordt, is er ook een dader niet waar? Wie is die dader in dit geval?" „Waarom zegt u dit alles tegen mij", vroeg Letty, innerlijk allerminst op baar gemak. Pike keek langs haar heen naar de fa briek toen dwaalde zijn blik in de richting van Low Hall. „Ik spreek in vertrouwen, juffrouw T.etty", zei hij „Ik weet iets. Er is iemand. in gevaarin groot gevaar." „ik wou dat u er niet telkens omheen draaide", drong Letty aan. „Zegt u alstu blieft zonder omwegen wat u denkt. Wie is in gevaar?" Piko bracht zijn mager gezioht dichter bij het hare. „Uw vader", klonk het zacht en toch duidelijk, scherp bijna. „Uw vader is in gevaarLucas Etherton." Letty werd vuurrood en maakte een be weging om weg te gaan, maar Piko hield haar tegen. „U deed beter met naar mij te luiste ren", waarschuwde hij. „Ik weet wat ik zeg. Ik weet bepaalde dingen.... en of ik ze vertellen zalwel, dat hangt van. u af." „W a t weet u V' vroeg Letty behoed zaam. Ze begon te merken, dat er een ern stige bedreiging school achter Pike's onbe wogen en zelfs kwasi-vriendelijke manier van doen en haar intuïtie zei haar, voor zichtig le zijn. „U spreekt in zulke vage termen," vervolgde ze. „Ik begrijp werke lijk niet wat u bedoelt." „Ik zal het u zeggen. Ik heb tegenwoor dig veel last van slapeloosheid; het komt door te veel geestelijke inspanning, denk ik. Ik heb den laatstcn tijd getracht het tekort in mijn ontwikkeling aan te vullen en tot 's avonds laat zitten lezen en studeeren. Daarvan komt hot waarschijn lijk. En om mijn slapeloosheid te bestrij den heb ik het middel geprobeerd om des avonds laat lange wandelingen over do hei de te maken. En de kwestie is, juffrouw Letty, dat ik dat gisteravond ook gedaan heb. Omstreeks middernacht." „Wat wilt u daarmee zoggen", zei Letty. 1 „Dat uw vader daar ook wasop do heide". (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9