SPORT LUCHTVAART RECHTZAKEN UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK Wat anderen er van zeggen WOENSDAG 27 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 „SPIRITISTISCHE SEANCE". Katholiek geestelijke Iaat „Geesten" verschijnen. Dezer dagen heeft de in Engeland wel bekende Dominicaner Pater Albert Knapp in een bijeenkomst, belegd door het „Ca tholic Evidence Guild", een „spiritistische seance" gehouden. Natuurlijk was dit geen voor geesten klopperij bestemde seance, zooals de met dansende tafels opereerende bijgeloovige aanhangers van spiritisme ze organisee- ren. maar was de vertooning alleen be doeld, om te bewijzen, hoe men met goo chelaarstrucs de effecten kan bereiken, die de heeren spiritisten aan begaafde of ook wel malle en domme geesten naar gelang van de door dezen bereikte resul taten plegen toe te schrijven. Om het effect van de seance te verhoo- gen, had pater Knapp de dame, die zich als „medium" beschikbaar had gesteld, ver zocht, zich als Japansche te klecden, het geen geschiedde. Bezoekers schreven vragen op strookjes papier, welke, in bruine enveloppen wer den gestoken. Pater Knapp zat op het podium. Het „medium" stond met de enveloppen mid den in de zaal. Er werd telkens op goed geluk een enveloppe door het medium ter hand genomen en de pater gaf tot groote verbazing van het publiek ieder maal het geëigende antwoord op de vragen, welke op de papiertjes in de uitgekozen envelop pe waren neergesohreven (ongeveer op dezelfde wijze dus als de zoogenaamde „helderzienden", die hier te lande in za^ len hun kunsten vertoonden). Verder liet pater Knapp spookachtige nevelige figuren over het podium zweven, de „hand van een geest" wees letters aan van het op het bord geschreven alfabet, die samen namen vormden van sommige aanwezigen. Andere „geesten" schreven mededee- Mngen op papier en één hunner openbaar de nauwkeurig, welke speelkaart één der aanwezigen aan het geblinddoekte „me dium" had gegeven. De „Japansche dame" kon ook precies zeggen, hoeveel geldstukken deze of gene toeschouwer in den zak had. Een ring, die het gebonden medium tus- schen de tanden hield, zat eenige oogen- blikken later, nadat eventjes sohermen om de „Japansche" waren geplaatst, ten einde „geesten" ongestoord hun gang te laten gaan, aan den vinger, van het me dium, zonder dat de zegels van haar kluis ters verbroken waren. Nog meer van der gelijke trucs werden vertoond. De aanwezi gen stonden, of liever, zaten, paf! Niemand der toesohouwers kon één van de trucs begrijpen. Pator Knapp gaf hun echter op ondubbelzinnige wijze te ver staan, dat dat gewone goochelkunstjes wa ren, die hij had geleerd, maar die hij na tuurlijk, als ieder ander goochelaar, niet verried, teneinde zijn „collega's" niet te dupeeren. In een toespraak zeide pater Knapp nog, dat vele gewetenlooze mensohen mis bruik maken van het geloof aan „een an dere wereld", dat hun cliënten koesteren, om hem te bedriegen en geld uit den zak te kloppen. Zij, die van het spiritisme een gods dienst pogen te maken en daarbij gods dienstige liederen zingen en gebeden ver richten op de seances, begaan, volgens pater Knapp, heiligschennis. KREUGER'S ZAKENLEVEN ONDERZOCHT. Geheime agenten in beurscentra. Naar de „Daily Telegraph" meldt, is bij het onderzoek naar de zaken van Ivar Kreuger thans bekend geworden, dat hij in totaal 200 maatschappijen had gevormd en dat hij bovendien in elke belangrijke stad, waar een beurs was gevestigd, minstens twee geheime agenten had, die elkaar niet kenden. De een verkocht, als de prijzen naar boven gingen, de ander kocht, als de zaken slecht waren en op deze wijze wist Kreuger altijd te verdienen en aanzienlijke gelden te verkrijgen, om zijn zaken gaande te houden. De meeste geheime agenten heb ben waarschijnlijk tijd gehad belastende stukken te vernietigen, doch him correspon dentie zal vermoedelijk tot hun opsporing leiden. Steeds worden nieuwe namen in verband met de Kreuger-transacties ge noemd. Kreuger's zakenleven schijnt een aaneen schakeling van zwendelarij te zijn geweest en volgens een intiem medewerker van Kreuger heeft hij zelfs zijn eerste betrek kingen in Amerika aan een vervalsching te danken. Kreuger was. zooals bekend, als jongeman naar Amerika geëmigreerd. In een der bladen las hij, dat een bekend mil- lionnair was overleden en Kreuger stelde een brief op, dien hij met zijns vaders naam onderteekende en die als volgt luid de: „Waarde vriend. Deze dienst, om mijn zoon Ivar bij u te introduceeren, die, wan neer ik mij niet vergis, een zeer bekwaam jongmensch is. die u misschien van dienst kan zijn. Indien gij een geschikte betrek king voor hem vinden kunt, zou mij dit ten 'zeerste verheugen. Met beste groeten, uw oude en toegewiide vriend". Ivar overhandigde dezen brief op het kantoor van den millionnair, waar men hem mededeeldo, dat de eigenaar was overleden en opgevolgd was door zijn zoon. Deze ont ving hem en bood hem eenige dagen later, om de nagedachtenis van zijn vader te eeren, een goede betrekking aan. Restauratie van de Aja Sofia. In de Aja Sofia te Constantinopel is men op het oogenblik, met toestemming van de Turksche regeering en in opdracht van het Byzantijnsche instituut van Boston, met een restauratie bezig. Genoemd instituut stelt zich ten doel Byzantijnsche moskeeën VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R. K. Athletiek- en Sportvereoniging „Rood-Wit". De clubavond, die het Bestuur beloofd heeft ter gelegenheid van het kampioen schap van het eerste junior-elftal zal a.s. Vrijdag plaats hebben. Deze avond wordt gegeven in een der zalen der Zita-vereeniging, Pieterskerk- koorsteeg 15, acht uur precies. Vele verrassingen staan te wachten en wij hopen dat allen, junioren zoowel als senioren, aanwezig zullen zijn. HOCKEY BELGIE—NEDERLAND. Het Belgisch en het Nederlandsch elftal. Het Belgische elftal dat Zaterdag op 't veld van de Agence Maritime (Wilrijk) tegen het vertegenwoordigend Neder- landsoh elftal zal spelen ia als volgt sa mengesteld Doel: Vandemerghel. Achter: Paquet, Wellens. Midden: Dekeyser, Mailleux, Adelot. Voor: Seeldraayers, Bernaert, Rensburg Lejeune, Portielje. Het Nederlandsohe elftal is als volgt samengesteld Doel: Hardebeck. Achter: De Waal, Tresling. Midden: De Looper, Ter Haar, Van Lierop. Voor: Gunning, De Geer, v. d. Berg, Du- pon, v. d. Haar. „Hbld." WANDELSPORT LEIDSCHE WANDEL-SPORT- VEREENIGINGEN. Propaganda-marsch voor nieuwelingen. Donderdag a.s., houdt de L. P. S. V. een propagandamarsch over een afstand van 15 km. Aan deze marsoh kan iedereen deelnemen. Het tempo zal niet meer dan 6.5 km. per uur zijn. Een goede gelegen heid voor nieuwelingén dus. Komt allen. Vertrek half acht vanaf de Hoogewoerd, Hoek Bolwerkstraat. BIL.IARTEN Lisser Biljart Kring. De eindstrijd van de 1ste klasse werd door een record aantal toeschouwers van den R. K. Volksbond te Hillegom bijge woond. De laatste pariij tusschen P. Dui venvoorden Jr. (Excelsior) en J. Veenman (O. N. A.) was buitengewoon spannend. Na 10 beurten was de stand 9959 voor P. Duivenvoorden Jr.. De spanning steeg ten top toen Veenman in de 2Sste beurt 31 carb. scoorde. De stand was toen 196 188. In de 29ste beurt wist de Excelsior- speler onder ademlooze stilte de restee- rende car. te maken en legde hiermede beslag op den eeretitel. De uitslagen lui den: pnt. brt. h.s. gem. C. Th. Duivenvoorden 200 33 22 6.06 (Luto) J. v. d. Heij (Schoonord) 93 33 9 2.81 J. Waasdorp (O.N.A.) G. O. Degger (Exc.) 200 24 47 8.32 167 24 21 6.95 P. Dpivenvoorden Jr. 200 29 25 6.89 (Excelsior). J. Veenman (O. N. A.). 188 28 32 6.71 De eindstand luidt: gesp. gew. verlï a.gem. h.s. P. Duivenvoorden Jr 6 5 1 6.48 38 J. Veenman 6 4 2 8.37 55 C. Th. Duivenvoorden 6 4 2 6.03 39 J. Waasdorp 6 3 3 6.42 47 G. C. Degger 6 3 3 6.26 55 A. Elfering 6 2 4 4.15 34 J. v. d. Me ij 6 6 3.15 21 Na afloop feliciteerde de voorzitter van den Lisser Biljart Kring, de heer J. van Riel, den kampioen met het mooie succes. Spreker bedankte alle spelers voor hun mooie spel, de marqueuers, de heeren Weijers en Juffermans voor de voortreffe lijke leiding. Ten slotte dankte hij de Bil jartclub O. N. A. voor het schitterend materiaal en de goede organisatie van deze wedstrijden. OLYMPISCHE SPELEN MEJ. KASTEIN GAAT NIET NAAR LOS ANGELES. Een belangrijk verlies voor onze delegatie. Naar het „Hbld." verneemt zal onze be kende schooislagzwemster Jenny Kastein zeker niet uitkomen in de Olympische Spelen te Los Angeles. Dit is een belangrijk verlies voor een eventueel uit te zenden zwemmersdelega/- tie naar Los Angeles, want Jenny Kastein heeft juist in den laatsten tijd getoond hoezeer haar uitzending op haar plaats zou zijn. te restaureeren. Onder toezicht van den Amerikaan Whittemore zijn twee Veneti- aansche mozaïek-specialisten sinds eenigen tijd bezig de verf van de oude mozaïeken te verwijderen. Zij hebben hiermede suc ces gehad: in een nis in het Zuidelijk deel van de moskee zijn prachtige bloemen op een achtergrond van goud te voorschijn ge komen. De mozaïeken zijn onder de verf verrassend goed gebleven, en 'men hoopt daarom, dat nog meer kostbare werken der Byzantijnsche mozaïekkunst te voorschijn zullen komen. SCHAKEN. Promotiewedstrijd Leidsch Schaakgenootschap II. Gisteravond werd in „In den Vergulden Turk" de aangekondigde wedstrijd ge speeld tusschen het eerste tiental van het Haagsohe Westerkwartier en het twee de tiental van L. S. G. De uitslag was de volgende: W. Kw_L. 8. G. A. v. MeenisJ. M. Volders xx Dr. F. StielG. Schoppen 10 J. de Leon—D. de Jong xx Ir. A. EscherA. G. de Blécourt xx J. SybrandyDr. J. F. Sirks xx H. A. van ItersonIr. J. Westra 01 C. v. d. VesehtB. J. Wittenberg 01 A. BekogelS. P. Ouwerkerk x—x J. B. JoustraL. J. Rutten 01 H. HoenA. L. de Wolf 01 Totaal 14 in het voordeel der Leidsohe club. 5 par tijen zullen door arbiters beslist moeten worden, Volders en De Blécourt staan slechter, De Jong, Sirks en Ouwerkerk ge lijk of iets beter, zoodat de vermoedelijke einduitslag 5.54.5 voor de Leidenaars zal zijn. A. S. C.H. S. C. De So»~**club A. S. C. „Alphen" speel de tegen H. S. C. Hazerswoude aan twaalf borden een vriendsohappelijken wedstrijd, waarvan de uitslag is als volgt: AlphenHazerswoude. Th. AdmiraalJoh. v. Veen 01 JJ. A. Basie—N. Cok 1-0 M. J. BierstekerG. Ruijs 10 Th. BasieD. Hofland 01 J. P. WolsJac. Cok 01 C. Geel—M. Matzen 01 J. van WijkC. J. Spruijt 01 C. den Ouden—J. P. v. d. Bosch 10 A. S. van BurenW. v. Luijk 10 K. HazebroekJ. van der Tooren 01 P. HoogendijkJ. van Veen 10 F. SmalC. van Veen 01 Totaal 5—7 Alphen had aan de oneven borden wit. BOTSING TUSSCHEN TWEE VLIEGTUIGEN. Nabij East Grinstead in Sussex zijn twee militaire vliegtuigen met elkaar in botsing gekomen. Een piloot werd gedood terwijl de ander zich met een parachute in veiligheid kon brengen. De twee ma chines zijn vernield. OVERVAL OP EEN BANK. Verdachte tot vier jaar gevangenisstraf Veroordeeld. De rechtbank te Botterdam heeft uit spraak gedaan in de zaak van den 21-jari- gen beeldhouwer uit Rotterdam, thans gedetineerd, die terecht stond wegens een overval op de' Incasso-Bank aan den Goud- sche Singel op 16 October jl. waarbij verd. in gezelschap van nog een man, gepoogd heeft, zich van het kasgeld meester te ma ken. Zooals bekend, mislukte do overval en werd de man na een wild gevec-ht op de Linker-Rottekade door het publiek en politie overmeesterd. De rechtbank veroordeeld verdachte tot vier jaar gevangenisstraf, met aftrek van voorarrest. De eisch was negen jaar. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Alhoewel de aanvoer Lang niet onbeteekenend is, is toch zeer goed te bemerken, dat vele kassen leeg ra ken en de koude grond nog niet voor vol doende aanvulling kan zorgen. Dit voorna melijk door het buitengewoon koude en Late voorjaar. De aanvoer is overigens dit seizoen zeer groot geweest. En niettegen staande die groote aanvoer, veel grooter dan vorige jaren, was de omzet beduidend lager. In .Januari en Februari viel dit al erg op dooh ook Maart gaf weer een on gunstig beeld en gaf aan „Flora" een klei nere omzet dan in Maart 1931 van ruim 56.000. En April zal geen mooiere cijfers te zien geven. Betaald werd voor tulpen per dozijn: Couleur de Cardinal 1420 ct., Pelikaan 1822 ct.. Rose luisante 1012 ct., Herman Schlegel 912 ct., Hobbema 1317 ct., Vuurbaak 1015 ct., La Reine 69 ct., Grand due 2329 ct., Rose Gris-de- lin 46 ct., Peach Blossom 1621 ct., Thee roos 813 ct., Cramoisie Brillant 46 ct., Rijzende Zon 24—31 ct., Murillo 914 ct., Duchesse de Parma 1117 ct., Couronne d'Or 17—23 ct., Ibis 1420 ct., Prins van Oostenrijk 912 ct., Flamingo 711 et., Fred. Moore 811 ct., Mr. van der Hoeff 2026 ct., Titiaan 1722 ct., Prosperity 58 ct., Le Notre 912 ct., Farncombe San ders 912 ct., William Copland 811 ct., William Pitt 1116 ct., Bartigon 1015 ct., Elisabeth 913 ct. Narcissen per 100: Lu cifer 812 ct.. Horace 3555 ct., Poëticus Ornatus 1520 ct., Sir Watkin 813 cc., King Alfred 1015 ct. ZEGWAART. Op een punt van een hek gevallen. De kleine 5 jarige V. uit Hillegersberg, die bij zijn grootmoeder op de Stationsstraat logeert, is achter de woning, bij het spelen, vermoedelijk in een punt van een hek ge vallen en ernstig aan den hals verwond. De kleine werd per auto naar dokter Palte vervoerd, die de wonde heeft gehecht. Van een steiger gevallen. Op de Sta tionsstraat had Dinsdagmiddag tusschen 12 en 1 uur een ernstig ongeluk plaats. De sfcucadoor W. N. uit Rotterdam was voor het perceel, bewoond door den heer B., op een steiger bezig de muur te bepleisteren. Bij het verlaten der steiger met materiaal is hij vermoedelijk misgestapt en van on geveer 5 Meter hoogte gevallen. Een zijner kameraden, die naar het werk kwam, vond hem op den grond liggen. De gevallene, die veel pijn had, werd bij den heer B. binnen gebracht. Door de doktoren Palte en Steur werd de eerste hulp verleend en gecon stateerd vermoedelijke beschadiging der ruggewervels. Per ziekenauto is hij naar een ziekenhuis te Rotterdam overgebracht. N. is gehuwd en heeft acht kinderen. Ongeval. De jongelingen I. H. en P. v. d. H. maakten op een motorrijwiel een toertje. Beiden waren niet in 't bezit van een rijbewijs om dat motorrijtuig te be sturen. Men zegt wel eene: het kwaad wreekt zich zelf, zoo ook hier. Eerstge noemde trad als bestuurder op. Bij het ne men van den hoek DorpsstraatStations straat reed de bestuurder tegen den muur van het perceel bewoond door den heer O. en vernielde een ruit van den woonka mer. De bewoners schrikten en de bestuur der verwondde zich aan een der handen. Schuldbewust verklaarde I. H. zich bereid de aangerichte schade te vergoeden. VEUR. Gemeenteraad. Donderdagavond te 7.15 uur komt de Raad der gemeente Yeur in openbare vergadering bijeen. Agenda: 1. Notulen. 2 Ingekomen stukken. 3. Reke ning 1931 Burgerlijk Armbestuur. 4. Wijzi ging reglemnt Burgerlijk Armbestuur. 5. Voorstellen, o.m. tot het vaststellen eener steunregeling voor werkloozen en tot het voteeren der in verband daarmede benoo- digde gelden. 6. Voorstel tot het verlee- nen van een aanvullingssubsidie van het Burgerlijk Armbestuur. 7. Voorstel hetref- fende uitvoering Winkelsluitingswet 1930 n. a. v. adres A. F. de Groot, Damlaan 22. 8. Voorstel tot het aangaan eener reke ning-courant overeenkomst met de N.V. Bank voor Nederl. Gemeenten. 9. Voorstel tot vaststelling verordening: a. op de hef fing van vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein, b. op de invordering daarvan, c. op de heffing van verlofsrecht voor den verkoop van zwak- alcoholischen drank in het klein, d. op de invordering daarvan. 10. Voorstellen: a. tot het verleenen van machtiging tot het aangaan van eene privaotrechterlijke over eenkomst met den Heer P. van Vliet ter zake kosten van rioleering, in verband met ingediend plan tot het bouwen van een woning op perceel kad. bekend, gemeente Veur, Sectie B. No. 2083 (Veursche Straat weg), b. tot het verleenen van ontheffing van het verbod, genoemd in art. 1 sub 2 der bouwverordening, voor zooveel betreft de eisch van rioleering, c. tot het in prin cipe besluiten tot demping van den sloot, gelegen voor de perceelen kad. bekend ge meente Veur, Sectie B. Nos. 2083, 2085, 2127 en 2728. 11. Voorstel betreffende her ziening jaarwedde van den burgemeester. 12. Bezwaarschriften betreffende straatbe lasting 1930 en schoolgeld 1931-1932. 13. Verder voorkomende zaken. ALPHEN AAN DEN RIJN. Mooie gift. Het bestuur der Martha- Stiohting ontving in de afgeloopen maand van een onbekende een gift van 1000. BODEGRAVEN. Ongeluk. Zondagmorgen werd een wielrenner tegenover het St. Jozefsgesticht door een auto aangereden. Zijn rijwiel werd geheel vernield ,hij zelf kwam er zonder ernstige verwonding af. Dr. v. Beek was direct ter plaatse doch kon ge lukkig niets ernstigs constateeren. Met dezelfde auto welke hem aanreed, ging de terug naar Leiden. Personalia. -— 2 Mei a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat P. Scheen in betrekking kwam bij v. d. Mareis Kunstmesthandel. Eerlijke vinder. Dinsdagmorgen ver loor op de markt een koopman uit Alk maar zijn portemonnaie met 25 gulden, plus 1 gulden kleingeld, 2 oude gouden munten en sleutels. J. v. d. Vlis Jr. die de portemonnaie vond en aan den verlie zer terugbracht kreeg de royale belooning van 10. LEIDERDORP. Wethoudersbenoeming. De Raad dezer gemeente benoemde he den tot wethouder den heer A. van Leeu wen (A.R.) met 4 van de 7 stemmen. Een stem werd uitgebracht op De Haas, 1 op A. Roest en 1 op K. de Graaf. De heer v. Leeuwen heeft zijn benoeming aangenomen. NOORDEN. Aanrijding. Tusschen de auto's van O. de Jong en den kaashandelaar Spreij uit Zwammerdam had gisteren op Het Kruis alhier een aanrijding plaats, waar door vrij beduidende schade veroorzaakt werd en de auto van laatstgenoemde per k*"»anwagen moest worden weggesleept. NIEUWKOOP. Benoeming. De tijdelijk Ambtenaar ter Secretarie alhier, A. C. Brussaard, ia met ingang van 1 Mei benoemd te Óos- terhesselen. (Dr.). Telefoonkabel. Door den aannemer W. Baas te Gouda is begonnen met de werkzaamheden om een tweede telefoon kabel vanaf het postkantoor tot en met het Zuideinde te leggen. De aanleg van dezen kabel is noodzakelijk geworden, omdat op den ouden kabel niet meer abonné's konden worden aangesloten. Met den nieuwen kabel zal het mogelijk zijn het telefoonnet met nog 20 abonné's uit te breiden. Bij het station te Leiden. Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van het lied van dezen tijd getiteld Welkom Vreemdeling, in uw blad van Zaterdag j.l. wil ik even het vol gende opmerken. Bij voorbaat mijn dank voor de plaatsing. Het is zeker tot dusverre aan de aan dacht van uw dichter-medewerker ontgaan dat op het vrachtgoederenterrein der Holl. Spoor vanaf 4 Oct. j.l. tot laatst van April een massa kermiswagens gestationeerd zijn hetgeen zeker geen opwekkend ge zicht is voor de talrijke vreemdelingen die de verschillende café's aan het begin der stad plegen te bezoeken en ook voor de aangrenzende bewoners der Stationsweg. Toch hebben deze tijdelijke bewoners al thans op him manier nog getracht voor onze goede stad Leiden reclame te maken. U weet mijnheer de redacteur dat Leiden zeer goed staat aangeschreven op het ge bied der wasscherij-branche zoowel in d© omliggende badplaatsen als in de nabij ge legen dorpen en zelfs groote steden. Ge noemde bewoners demonstreerden het was- scherij-vak in de openlucht en droogden dan het waschgoed aan drooglijnen vanaf de wagens tot aan het omringende hek werk. Er gaat niets boven natuurdrogerij. Deze reclame heeft gelukkig slechts kort geduurd en schijnt van hoogerhand verhin derd. In het vertrouwen dat genoemd terrein in het vervolg van dergelijk gedoe verschoond zal blijven teeken ik, nogmaals dankend voor de plaatsruimte, Uw abonnó. H. D. A. De vragen van den heer Lieverse in de Kamer-centrale. Geachte Redactie. Gelieve de volgende regelen te plaatsen in Uw veel gelezen blad, bij voorbaat mijn hartelijken dank. Naar aanleiding van de behandelde pun ten op de vergadering van de Kamer-Cen trale te Leiden j.l. Zaterdag het volgende: Daar de behandeling van het Kiesregle ment en de wijziging daarvan veel van de afgevaardigden heeft gevergd, en ook van mij, ben ik wel wat te kort geschoten in de verdediging van verschillende vragen door mij ingezonden. En om een vruchtbare ge- dachtenwisseling daarvan te verwachten, had daar dan ook meer bekendheid aan moeten gegeven worden. Nu zie ik mij ge noopt om op twee van de toen gestelde vra gen terug te komen: ten eerste cumulatie van ambten en de opeenhooping van pen sioenen. Aan het schrijven, dat gericht is aan het Partijbestuur, hecht ik niet de minste waarde om de eenvoudige reden, dat het de mogelijkheid openlaat om den desbe- treffenden toestand te bestendigen en alzoo geen afdoende maatregel is. Zoo'n afdoende regeling moet door een voorstel van wetswijziging worden tot stand gebracht. Ik ben ook voornemens om op de eerstvolgende vergadering een dergelijk voorstel te doen. Of de partijraad-vergade ring moet met een dergelijk besluit komen, dat bevredigend kan worden genoemd; dan zal ik dat zeker op hoogen prijs stellen. Want als er iets is wat tot ontevredenheid aanleiding geeft, is het wel dit, dat ver schillende functies hooge bedragen uit de openbare kassen eischen mede door pen sioenen die daaraan verbonden zijn. Er zijn er zelfs, die 5 maal gepensioneerd zijn, en dat behoort toch in een Christelijke maat schappij niet thuis. Ik zal dan ook, als 'b God belieft en mij de kracht wordt ge schonken, zooveel gegevens verzamelen, die een dergelijk voorstel wettigen. Ten tweede het voorstel tot het instellen van 'n Ministerie van Landbouw, waar alles ondergebracht kan worden wat betreft de Land- en Tuinbouw en aanverwante vak ken. Maar om dat te bereiken is het vol gende noodig: Dat de Kiesvereenigingen actief deelnemen aan de actie door haar stem te bepalen voor zulke onderwer pen, dat de Kiezers allen lid worden van hun Kiesvereeniging en vele afgevaardig den niet schitteren door afwezigheid zooals j.l. Zaterdag het geval was. Ik wensch niet van gedachten te wisselen met iemand, over te schrijven, Dat zal ik bij leven en welzijn doen op de eerstvolgen de vergadering van de Kamercentrale. Nogmaals dankend. De Afgevaardigde van Hoogmade, L. Lieverse.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6