WOENSDAG 27 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN ZOETERMEER Maandagavond 1.1. 7 uur vergaderde de vcltalligo Raad dezer gemeente ten Raad- huize. Voorstemmer de heer J. A. Duinis veld De voorzitter, burgemeester L. R. Middelberg, opende de vergadering met het formuliergebed. Daarna werden door den secretaris, den heer C. P. Blaauwhof, de notulen gelezen, die onveranderd werden vastgesteld. De voorzitter deeldo mede, naar aanlei ding der notulen van de vorige vergadering, dat de werkzaamheden ten behoeve der verbetering en vernieuwing van de Dorps straat door B. en W. waren gegund aan den laagsten inschrijver P. van den Dool te Ammerstol voor een bedrag van 11.744. De bcgrooting was 13.000. De te leggen straat zal niet gefundeerd worden, in ver band met werkzaamheden die eventueel gedaan bchooren te worden voor het leg gen van een gasleiding, telefoon-aanslui tingen, enz. De heer Duinisveld stelt voor een veror dening te doen samenstellen, waarbij het verboden vvordt, dat markiezen over de trottoirs uitsteken. De voorzitter antwoordde hierop, dat deze materie is geregeld bij de verordening op de straten, wegen en voetpaden.- Mede- dceling werd gedaan van goedkeuringen van raadsbesluiten door Ged. Staten. Op het verzoek van den R. K. Volksbond aan den Raad om er bij de Regeering op aan te dringen, dat de bouwvakarbeiders mede worden opgenomen onder de crisis- werkloozen, ontstond een gedaohtenwisse- ling tusschen den voorzitter en den heer Gareman. Door B. en W. werd voorgesteld aan het verzoek adhaesie te betuigen. Hiermede was de heer Gareman het niet eens, en memoreerde o.m., dat door den R. K. Bond, Ghr. Bond en Modernen Bond van arbeiders in de bouwvakken een ver- xoek aan den betrokken Minister was ge richt den groep arbeiders in de crisisrege ling te betrekken. Spr. zou het zeer op prijs stellen zoo door de gemeente een dergelijk verzoek tot de Regeering werd gericht. De voorzitter, den spr. antwoordende, .vees er op, dat dit niet in het verzoekschrift etond. Ten slotte werd besloten, dat de heer Gascman nadere inlichtingen zou inwinnen en hiervan mededeeiing zou doen. Schrijven van den Landarbeidersbond om zooveel mogelijk personen te werk te stellen die georganiseerd zijn. De voor zitter zeido, dat alhier geen verschil werd gemaakt. Üp het verzoek van de gemeente Oost- stcllingswerf om adhaesie te betuigen aan haar schrijven aan de regeering werd met algemeene stemmen bes-loten. Bericht van den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, dat de verordening op de winkelsluiting doorgezonden was aan de Kroon ter goedkeuring. De heer Duinis veld stelde voor een bepaling in de veror- ning te doen opnemen, om na sluitingstijd met automaten den verkoop voort te zet ten. De Voorzitter'antwoordde hierop, met den voorzitter» van de R. K. Middenstands- vereeniging hierover gesproken te hebben en waren er vooralsnog geen termen aan wezig, in deze materie te voorzien. Dankbetuiging van de commissie voor do kinderfeesten met .verslag en eindreke- ning. Verslag wan den Keuringsdienst voor waren. Deze stukken werden voor kennis geving aangenomen. B en W. stelden voor opnieuw vaststel ling schoolgeld verordeningen. Hiertoe werd besloten. Met betrekking tot punt 3 der agenda, goedkeuring jaarstukken, statutenwijziging en bezoldigingsregeling technisch ambte naar drinkwaterleiding „de Tien Gemeen ten" ontspon ziek over de aanstelling en bezoldiging van den ambtenaar een uitge breide bespreking. De voorzitter lichtte het voorstel van het bestuur der drinkwaterlei ding toe. Ook de heer Groene wegen zette zijn standpunt betreffende deze aangele genheid uiteen. De heer Duinisveld was er niet voor een dergelijk ambtenaar aan te stellen. De heer Bos had vernomen, dat 10 de gemeente Benthuizen was besloten, de salarisregeling aldus vast te stellen: aan- vangsalaris 1800, met 4-éénjaarlijkscne verhoogingen van 50. Hiervan werd door den heer Duinisveld een voorstel gemaakt. Met 6 tegen 1 stom werd dit voorstel aan genomen. Betreffende de statutenwijziging werd door den heer Bos inlichtingen gevraagd, die door den voorzitter werden verstrekt. De verordening op het rookverbod voor kinderen beneden den leeftijd van 14 jaren werd door den voorzitter toegelicht en het standpunt van B. en W., waarom de veror dening in het leven werd geroepen, uiteen gezet. De heer Gaalman wensohte hieraan toe gevoegd een artikel waarbij het den winke liers verboden werd rookartikelen aan kin deren beneden 14 jaar te verkoopen. Eenj- ge principes werden hiertegen aangevoerd. De door B. en W. voorgestelde verordening werd met 4 tegen 3 stemmen aangenomen. Op het verzoek van het R. K. Kerkbe stuur, betreffende de aanschaffing gordij nen enz. R. K. Jongens- en Meisjesschool v/erd gunstig beschikt. De verordening regelende de jaarwedde van den gemeenteveldwachter werd als voorgesteld aangenomen. Het kohier der hondenbelasting werd vastgesteld. Eenige begrootingswijzigingen werden goedgekeurd. Bij de ronddraag deelde de voorzitter mede, dat de steunregeling tijdelijk werd stopgezet met 1 Mei a.s. Gedurende den tijd, dat uitkeeringen werden verstrekt was uitgegeven een bedrag van 1781.56 en zou per 1 Mei wel 2000 bedragen. Op de be grooting was een bedrag van 500 geraamd. De heer Gareman vroeg of er overleg was gepleegd met de Steuncommissie. De voorzitter antwoordde toestemmend en ver klaarde dat er geen geld meer was. De heer Gareman wenschte, dat in overweging werd genomen, dat op een anderen manier in deze zaak werd voorzien, hetgeen de voor zitter toezegde. De heer de Groot opperde ook zijn bezwaren tegen de tijdelijke stop zetting. De heer Duinisveld vroeg inlichtingen betreffende de teerproef op den Voorweg, waarop de voorzitter antwoordde, dat met Mei de proef zou worden genomen over een lengte van 1 K.M. en een breedte van 5 Meter. De heer Gareman merkte op, dat eenige landbouwers de gewoonte hadden hun krui wagens aan de vaart af te spoe'len en dit voor het te teren gedeelte bezwaren kan hebben. De heer Duinisveld deelde die bezwaren niet en verklaarde, dat hij maatregelen had genomen, dat ter hoogte zijner woning geen kruiwagens meer werden schoongemaakt. De heer Gareman vroeg den voorzitter naar het rapport omtrent de samenvoeging der gemeenten Zoetermeer en Zegwaart. De voorzitter zeide, dat binnen korten tijd het rapport kon worden tegemoet gezien Een geanimeerde bespreking volgde nog over het al of niet laten bestaan vaü de stoep voor het Raadhuis. De heeren Groe ne wegen en Duinisveld wilden de stoep la ten bestaan, de overige heeren wilden het trottoir doortrekken. Besloten werd de stoep te laten vervallen. Hierna sluiting. Aan- en Verknop van Kerkelijke Fondsen -: R. K. Turn- en Athletiekvereeniging „Sparta". Maandag- en Dinsdagavond gaf bovengenoemde vereeniging een uitvoe ring onder leiding van den heer Bouw meester, Gymnastiekleeraar. Onder de aan wezigen merkten we op de geestelijkheid der parochie, Dr. F. G. M. Haaren, terwijl ■uitgenoodigd waren het bestuur van de Gymnastiekvereen. R.O.D.A. en van den Kring. Wij ontvingen een zeer goed verzorgd programma. Kap. van Zon beschreef daar in de godsdienstige zijde der Sportbewe- ging, terwijl Dr. Haase het nut van turnen er in aanbeval. De secretaris der vereeni ging, de heer S. v. Bwaarden, beschreef daarin de revue der Vereeniging, wat er in de afgeloopen 2 jaren is tot stand gekomen. De Vereeniging bestaat uit ruim 100 leden. De clou van dezen avond wa-s wel toen de voorzitter van het Kringbest uur, de heer Paardekooper, onder eenige toepasselijke woorden aan vijf turners het diploma uit kon reiken. We laten hieronder even de na men volgon: S. v. Bwaarden, L. Kortekaas, L. Halfschepel, G. Rooyakkers en T. v. d. Eerden. Een luid applaus hadden deze heeren dan ook van de zijde der ouders en belangstellenden in ontvangst te nemen. Na een kort openingswoord van den voorzitter, den heer W. Baakman, die uit eenzette de reclame-campagne welke op touw gezet is om publiek te trekken, werd een aanvang gemaakt met de uitvoering. Vermelden we even, dat het muzikale ge deelte berustte bij het volledige Jazz-or- kest onder leiding van den heer J. Reeu- wijk. Het plan van dezen avond was als volgt. Het publiek werd getoond in Circus-model het kunnen der Vereeniging, met medewer king van ruim 130 personen. In gestudeerd werd het vermakelijk blij spel „Het Paardenspel van Sparta Co.", naar ontwerp van den heer W Buschma. Verschillende attracties waren hieraan ver bonden, zooals Muzikale Clown, optreden van Miss Cleta, paardrijdster, worstelwed strijden cn acrobaten-optreden. Dc heer H. De Kapelaan, voorzitter en moderator der vereeniging, opende dezen avond met gebed, waarna hij namens alle leden de belangstellenden een welkom toeriep, in het bijzonder den past-oor en kapelaan H. Sondaal van Alphen aan den Rijn, oud-ka pelaan van deze parochie, aan wien de J. M. V. zijn bestaan te danken heeft. Nadat eenige muzieknummers ten gehoore waren gebracht door eenige leden, werden door enkele jongens der le afdeeling Maria Con gregatie eenige zangnummers uitgevoerd. Deze stukjes vielen goed in den smaak. Ook werd een vroolijk liedje opgevoerd, ge titeld: „Daar was laatstmaal eon kwezel tje". Dit stukje sloeg in. Vervolgens werd een rede gehouden door kapelaan H. Sondaal. Bij zijn optreden werd hij begroet met een enthousiast ap plaus. Spr. gaf te kennen, gaarne gehoor gegeven te hebben aan de uitnoodiging van den pastoor, en verheugde zich, nogmaals te mogen spreken voor oude vrienden en kennissen. Langen tijd sprak spr. over: „Menschen van karakter". Aan het einde hiervan dankte hem een langdurig, geest driftig applaus voor zijn geestdriftige en leerzame rede. Hierna werden eenige gym- nastiekdemonstraues gegeven door welwil lende medewerking van gymnasten uit Leidschendam onder leiding van meester Kroon, ook gymnastiekleider te Nootdorp. Deze demonstraties werden vol bewonde ring gadegeslagen en telkens moesten de gymnasten een luid applaus accepteeren. De leden, die met piano en mondharmoni ca's voor de muziek zorgden, wisten een vroolijke stemming onder het publiek te brengen. Na de pauze werd nog door eenige leden der J. M. V. opgevoerd: „Het Duivelsbrug- getje", tooneelspel in één bedrijf, gemaakt door Henri Ghéon, naar een oude legende uit Bretagne in Frankrijk. Ook dit stuk had een goed verloop, en viel ook vrij goed in den smaak. Deze succesvolle avond werd gesloten met het „Roomsche Blijdschap waarna allen heel voldaan huiswaarts keer den. GEMEENTERAAD VAN WOERDEN Do raad kwam gisteren om half tien in openbare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent op gebruikelijke wijze de vergadering waarna 't ontwerp ambte narenreglement in behandeling komt Na gehouden correspondentie en bespre king met de Bonden, bieden B. en W. een concept ter vaststelling aan. In verband met- dit reglement dienen verschillende in structies gewijzigd te worden. B. en W. stel len voor de door hen aangeboden nieuwe wijzigingen vast te stellen alsmede een aanvulling van het salaris'besluit betreffen de de maand- en .weekloonen en vaststel ling der loonen van aankomende werklie den. Naar aanleiding van dit aangeboden reg lement zijn amendementen ingekomen van de heeren A F. v d. Bosch, de Wit en Koolhoven, terwijl de heer Sonnevelt schriftelijk mededeelt, dat hij onder de hui dige slechte economische toestanden aan neming van het reglement in welken vorm ook ten sterkste afkeurt. Na gehouden besprekingen, welke na een pauze van half een tot twee uur tot onge veer drie uur duurden, en waarbij door ver schillende raadsleden discussies werden ge voerd, werd het ambtenarenreglement aan genomen, terwijl de in werking treding werd vastgesteld op 1 Juli a.s. Ontslag onderwijzer. Naar aanleiding van een verzoek van H W. Böke, onderwijzer aan de O. L School alhier, om eervol ontslag wegens een be noeming aan de Beyerlandschool te Am sterdam. stel'en B en W. voor, dit ontslag eervol te verleenen en wel met ingang van een nader door het college te bepalen da tum. De heer Sonnevelt vraaet of er reeds naar een anderen onderwijzer is omgezien, waarop de voorzitter meedeelt dat er reeds een oproening is geschied. Het ontslag wordt eervol verleent. Verhaal op ambtenaren. Eveneens stellen B en W. voor. de raads besluiten tot het verhaal op ambtenaren, genomen in de vergadering van 7 April in te trekken en deze na het nu vastgestelde ambtenarenreglement opnieuw vast te stel len, waartoe werd besloten. Aankoop grond Griffioen. Door J. Griffioen is een aanvraag gedaan tot het koopen van grond aan de van de Valk Bouwmanlaan naast het reeds door hem aangevraagde perceel, ter breedte van 16 M. tot het bouwen van twee woonhuizen. Besloten werd het gevraagde perceel te verkooper. tegen dezelfde condities als tegen welke het vorige perceel werd ver kocht. Hierop deelt de voorzitter mede, dat B. en W.. naar aanleiding van het in vorige vergadering genomen besluit, juridisch ad vies in te winnen over de onteigenings kwestie v. d. Valk Bouwmanlaan en Oude- landschen weg, van meening zijn dat een dergelijk advies alleen geld kan kosten, doch geen resultaat op zal leveren, reden waarom zij voorstellen dit genomen besluit in te trekken De heer Snel vraagt waarom deze kwes tie nu eens niet goed uitgezocht zou kun nen worden, waarop de voorzitter ant woordt dat de besluiten genomen zijn naar aanleiding van mondelinge overeenkomst, zoodat de gedane toezeggingen niet bewe zen kunnen worden Na verdere discussies werd op voorstel van den voorzitter een commissie van drie leden benoemd, n.l. de heeren v. d. Bosch, Snel en van Doorn, welke commissie de be treffende stukken zullen nazien, waarna een besluit genomen zal worden hoe in deze gehandeld zal moeten worden De heer de Kruif vraagt hoe het staat met de winkelsluitingswet, waarop de voor zitter meedeelt, dat dp aangevraagde wij ziging niet is toegestaan, zoodat de wet ook voor Woerden in haar oorspronkelijken vorm gehandhaafd blijft. De vergadering is hiermee geëindigd, waarna in besloten vergadering nog enkele besprekingen gehouden worden. Wassenaar zong op zeer verdienstelijke wijze verskillende hedendaagsche liede ren. In ditzelfde circus kregen alle afdee- lingen van Sparta het werk te doen, ieder naar behooren Er is gewerkt en namens ouders en belangstellenden kunnen wij den leeraar onze lof toezwaaien voor het veie en vermoeiende werk, de jongens, vooral de kleinere, ingestudeerd. Zoowel Zweedsche gymnastiek, brugwerken en rekstok was in één woord af, hetgeen bewees het dankbaar applaus van de zijde der aanwezigen. Het optreden der acrobaten was verbluffend en deze hadden een dankbaar applaus in ont vangst te nemen. „Roomsch Lisse5* mag trotsch zijn op zoo'n Turnvereeniging. Moge zij op gebied van sport veel goeds voor onze Katholieke Jeugdbeweging tot stand bren gen. Verbetering. Vermelden wij deze week dat het concert van a s. Zaterdagavond ter gelegenheid der verjaring van Prinses Ju liana plaats vindt door de R. K. Muziek- vereeniging Adolf Kolping. Dit zal gegeven worden door de Muziekvereen. „Trouw moet Blycken". NOOTDORP. Patroonsfeest Jongemannen vereeniging. 1.1. Zondag vierde de R. K. Jongemannen- vereeniging „St. Petrus Canisius" haar pa troonsfeest. 's Morgens uit de H. Mis van 7 uur, waaronder allen ter H. Tafel waren geuaderd, waren bijna ailen in het Ver- eenigingsgebouw aanwezig, waar hun thee met beschuit werd aangeboden. Velen b!e ven tot laat in den morgen in de zaal en hielden zich bezig met de verschillende ver makelijkheden. Des avonds was een feest avond georganiseerd, waarvoor dezen keer bijzonder veel propaganda was gemaakt door het aanplakken van annonces op mu ren, borden en boomen. Ook hadden de leden reeds veel toegangsbewijzen aan den man weten te brengen. Toon het uur was gekomen, stroomde de zaal tot in de uitei ste hoeken vol met belangstellenden, waaj- van nog velen zich met een staanplaats moesten tevreden stellen. SASSENHEIM Berg- en Daalpolder. Dinsdagmorgen had de jaarlijksche Ingelandenvergadering plaats van den Berg- en Daalpolder in ho tel Het. Bruine Paard De heer J. C. van Reisen fungeerde weder als voorzitter Bij de opening van de vergadering braoht de voorzitter, na een woord van welkom o.a. dank aan het bestuur, de commissie tot stichting van het machinaal gemaal en In gelanden voor de eendrachtige samenwer king bij het tot stand komen van de ma chinale bemaling. Deze bemaling beant woordt aan de verwachtingen. Aanwezig waren een aantal Ingelanden, die in totaal konden uitbrengen 25 stem men. Het maximum aantal stemmen, dat in totaal kan worden uitgebracht bedraagt 66. De notulen van de laatstgehouden ver gadering op 14 April 1931 werden vastge steld. De rekening over 1931 werd vastgesteld aan inkomsten op ƒ2.304 90 en uitgaven op 1.774.31, zoodat het batig saldo be draagt 530.59. De omslag werd voor 1931 bepaald op 12.per H.A., makende over de grootte van den polder, zijnde thans 122 22.24 H.A., 1.446.67, De omslag bij contract bedraagt 33.61. De begrooting werd aan inkomsten en uitgaven vastge steld op 2.586.45. waarin een post van 390.14 is begrepen voor onvoorziene uit gaven. Geraamd werd de omslag voor 1932 op ƒ10.per H A, zoodat het kohier van omslag sluit met een bedrag van f 1.222.22. Als gevolg van een grenswijzigng van den polder is de grootte uitgebreid met 4 43 41 H.A. (Provinciaal blad No. 921/1671) Door de Commissie voor het nézien van de rekening over 1931 werd verslag uitge bracht. Namens deze commissie deelde de heer A. C. van Ruiten mede. dat de admi nistratie in goede orde was bevonden. De commissie voor het nazien van de reke ning over 1932 werd samengesteld uit de heeren J. Daraen, G. Hoogervorst en A. C. van Ruiten. Tot plaatsvervangende leden werden benoemd de heeren H. Slegtkamp, W. \V. Los en Th. G. Romeijn. Vervolgens had de verkiezing plaats van een polder meester wegens periodieke aftreding van den heer S. Warmerdam. Met 22 van de 25 uitgebrachte stemmen werd de heer S. Warmerdam herkozen tot poldermeester. Het crediet bij de Coöperatieve Boeren leenbank werd met ƒ2500 verhoogd. Met algemeene stemmen werd besloten den ouden windmolen, nabij den Loosterweg te Voorhout, indien mogelijk te verkoopen. Emmabloem. Gisteren is de jaarlijk sche collecte gehouden voor de Emma bloem, welke door eenige handige jonge jongedames vlug van de hand zijn gegaan. De opbrengst dezer collecte bedraagt 208.681/2. Voorwaar een mooi bedrag, .waarbij het roene Kruis wel vaart. Jubileum. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de bloemistknecht C. Hooger vorst in dienst kwam bij de firma Speel man, alhier. Deze dag ging op verzoek onopgemerkt voorbij, doch des avonds zijn de oud-firmanten en tegenwoordige direc teuren den jubilaris komen gelukwensohen en hebben Kees onder hartelijke woorden een enveloppe met inhoud overhandigd. De nieuwe Postbrug. Donderdag zal voor rekening van N. Sigaar een onders- iudsche aanbesteding plaats hebben on- Ier de Srssei e sc'.e aannemrvs. voer et bouv. en van een b e enwomng mei ''en aan Je Leidsche Vaart nabij Post brug. TER-AAR. Opbrengst Crisiscollecte. De opbrengst van de gehouden collecte ten bate van he' plaatselijk Crisis-comité is 146.23. Een woord van dank aan de dames, die zoo welwillend zijn geweest te collecteeren, is wel op zijn plaats. Melkfederatie Ter-AarRijnsaterwoude Leirruidcn. In het Café Hoogendijk te Langeraar werd Maandagavond een bij eenkomst gehouden van enkele leden der plaatselijke afdeeling der Melkfederatie. De voorl. voorzitter, de heer Jac. Visser. op>ent de vergadering met een woord van welkom en zet vervolgens uiteen met welk doel deze bijeenkomst opgeroepen is. Uit de besprekingen, die zeer Langdradig waren, constateerden wij. dat de Melkfe deratie hier ter plaatse nog weinig resul taat heeft afgeworpen, waarvan wel groo- tendeels de oorzaak is, dat een van de grootste afnemers het contract niet wilde teekenen. Op voorstel van den heer van Eijk weril besloten een aanvang te maken met de melk te veilen aan de Leidsche Veiling, doah dit bracht aanvankelijk eenige vrees mede, dat er n.l. te weinig melk zou zijn uit Ter-Aar om een goedkoope vervoergele- genheid te krijgen. Later toen er een op gaaf gevraagd werd. bleek, dat er lederen dag pl.m. 1500 Liter geleverd zou kunnen worden. Aldus werd aangenomen, dat vol gende week Maandag een aanvang gemaakt zal worden de melk te veilen te Leiden. De melk wordt gehaald vanaf de plaats, die wordt bepaald door den leverancier. De af rekening wordt thuisgezonden, en het geld kan men laten storten op de plaatselijke Boerenleenbanken. Sommige leden betreurden bet, dat de plaatselijke melkventers heel niet eens een uitnoodiging gehad hebben om ter- verga dering te komen. Deze mensehen weten van niets, hoe de Federatie werkt, welke be palingen eraan verbonden zijn enz. Een be spreking met hen, zegt de voorz., wordt in petto gehouden. Verder werd er geruimen tijd gediscus sieerd over de bestuursverkiezing. Enkelen waren van oordeel, dat het deze vergade ring niet kon, daar alle leden niet uifcge- noodigd zijn. Met goedvinden van de aan wezigen werd tot voorloopige secr. geko zen de heer C. Kroft, en deze zal alle le den uitnoodigen ter vergadering op vol gende week Maandag in Café Hoogendijk, waar dan bestuursverkiezing zal plaats hebben, tevens verkiezing van een voor zitter en secretaris. Doordat de Melkfede ratie gekomen is uit de 3 groote standsor- gamsaties, zullen, wanneer het bestuur ge kozen is (van iedere organisatie 2 leden) dit later nog weer moeten worden bekrach tigd door de plaatselijke afdeelingen der 3 organisaties. Na nog vastgesteld te hebben dat de vergaderingen zullen worden gehouden in het Café Hoogendijk, daar dit het middel punt is waarover de federatie zich uit strekt, n.l. Ter-Aar, Rijnsaterwoude en Leimuiden, ging de voorz. over tot sluiting van de vergadering. Handelsavondschool. Gisteravond had in het Patronaatsgebouw de uitreiking diploma's plaats aan cursisten van de ge houden Handelsavondschoool. De voorz. de heer v. d. Eerde, heette allen van harte welkom. Vooral bracht spr. een woord van welkom aan het comité, bestaande uit Ka pelaan v. Zon, Ir. K. olkersz en den heer F. M. erduyn. Dank weid gebracht aan e leeraien voor de woeitevolle arbeid, aa i le cu.sisten gegeven. Dank aan de oude.s jor hunne medewerking. Vervolgens bracht de heer C. Strik, lee raar, verslag uit over den laatstgehouden cursus. Hieruit blijkt, dat bij al de lessen door de leeraren gegeven, steeds de groot ste animo bestond. Er namen er aan deel 19 personen; 8 daarvan kwamen in aan merking voor het te houden examen; 7 daarvan slaagden voor dit examen. Aller medewerking werd verzocht om den cursus, die 'in het leven geroepen werd door de Hanze, te blijven waardeeren. In dezen tijd is het zeer noodig, dat men zijn kennis uit breidt, en deze cursussen zijn daarvoor de mooiste gelegenheid. Vervolgens hield de heer H. v. d. Eerden een lezing-, waarin naar voren werd gebracht de plicht van den Middenstand in den hedendaagsche maatschappij. De heer Volkersz sprak na mens het comité, en wees op het nut van een dergelijken te houden cursus. Spr. feli citeerde de geslaagde cursisten en prees hun energie, welke in hun latere leven zeer zeker gerespecteerd zal worden. Vervolgens werden onder een woord van felicitatie de diploma s uitgereikt door den heer Verduyn aan de navolgende perso nen, de heeren C. v. d. Aartweg, Th. Korte kaas. S. Vink, A. Mesman, M. de Blieck, J. d. Mey, P. Turkenburg. Gekomen aan het einde van dezen avond, dankte de heer A. Mesman, namens de leerlingen, de leera ren voor den gehouden cursus. STOOMV A ARTRCRICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. T ARAK AN (thuisr.) arr. 25 Apnl te Belawan. KON. NED. STB MIJ. AJAX arr. 25 April van Oran te Palermo EUTERPE. Vigo naar Amsterdam, pass. 26 April Ouessant. KON. PAKETVAART M!J. ROGGEVEEN vertr. 23 April van Mahe haar Batavia. SIGLI arr. 25 April te eBlawan. H0LLAND—AMERIKA LIJN. NEBRASKA, Vanc.-Rotterdam arr. 26 April te Londen. HOLLAND—00ST-AZIE LIJN. GAASTERKERK (thuisr.) vertr. 23 April van Kobe. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. IJSTROOM (uitr.) pass. 25 April Oues sant. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. EURYBATES arr. 26 April van Batavia te Amsterdam. PHILOCTETES vertr. 25 April van Vla- diwostock naar Rotterdam. SARPEDON arr. 26 April van Japan 1. v. Londen te Rotterdam. Zeg Frits, als je nu niet oogenblikkelijk met die vervelende hengelarij ophoudt, loop ik weg.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10