UIT DE RIJNSTREEK B Firma G. H. MAAT - wunkooperu STADSNIEUWS AGENDA ATERDAG 23 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 OEGSTGEEST. 0. V. V.V. V. B. Kapelaan C. J. Roest geest. adv. van de R.-K. Voetbal- vereeniging O.V.V. verzoekt ons mede te deelen, dat hot O.V.V.-terrein alhier mor gen zal wordon gebruikt voor een massa repetitie door de Graal te houden voor het Pinksterspel. Daar de voetbalvereeniging „St. Ber- nardus" weigerde mede te werken aan een omzetting, zoodat de wedstrijd te Hazers- woudc zou worden gespeeld, zal deze wed strijd dus morgen niet doorgaan. WARMOND. De verbouwing van de Sociëteit „De Kaag". De sociëteit „de Kaag" wordt verbouwd. Een nieuw cirkelvormig lokaal met een middellijn van 14 Meter en rondom vrij uitzicht is bijna gereed en wordt met Pinksteren in bedrijf genomen. De gele genheid tot aangenaam bedrijf op de So ciëteit wordt hierdoor aanmerkelijk overbe- terd. Het bedrag benoodigd voor den bouw is zeer aanzienlijk én werd door ©en syn dicaat ter leen verstrekt Thans moet ech ter nog voorzien worden in de inrichting die in overeenstemming moet zijn met den landelijken aard van de sociëteit. Ten dien einde heeft het bestuur van „de Kaag" een oproep gedaan aan alle leden om iets te willen bijdragen om hiertoe te kunnen overgaan. Wij twijfelen niet of de leden zullen aan den oproep van het bestuur gaarne gevolg geven zoodat ook het inte rieur volkomen zal kunnen beantwoorden aan hetgeen het bestuur er zich van heeft voorgesteld. Molenbroek en Simontjespolder. Op het verzoek van het bestuur van den Broek en Simontjespalder ulhier om uit stel van ontruiming der onbewoonbaar verklaarde woning in den Broek- en Si montjespolder voor den tijd van 1 jaar, is door Ged. Staten afwijzend beschikt zoo dat deze woning op 4 Mei aa. door B. en W. zal worden ontruimd. Buitenplaats. De mooie en bekende buitenplaats aan de Leede, bewoond door den heer J. Sarlet, benevens de bekende buitenplaats Ma retraite, worden geheel verbouwd. Dit zal het aspect daar ter plaatse zeer verhoogen, daar beide villa's zijn gelegen aan de Leedo. VOORHOUT. Kind te water. Gisteren viel een kind spelenderwijs in de Dinsdagsche Watering alhier, elukkig werd dit bemerkt door den heer J. Bakker, die zich niet lang bedacht en geheel gekleed te water sprong. Hij mocht het genoegn smaken om het kind wederom op het droge te brengen. Het kind heeft geen nadeelige gevolgen van liet koude bad ondervonden. De daad van den heer Bakker is prijzenswaardig. De bloembollenvelden. De bloembol- lenvelden in deze gemeente zijn momen teel op het mooist. Vele akkers narcissen worden afgewisseld door de kleurige hya- einthenbloemen. Vooral de hoofdwegen in deze gemeente zijn bijzonder om van ae bloemenpracht dezer gemeente te geme ten. Wandelingen van Voorhout naar Sas- senheim en Lisse kunne wij derhalve zeer aan be velen. LISSE. Arbeidsbemiddeling. Bij den plaatse lijken correspondent der Arbeidsbemidde ling en Werkloosheidsverzekering dezer gemeente staan ingeschreven 346 personen, t.w. 264 landarbeiders; 23 timmerlieden; 10 metselaars; 7 schilders; 7 chauffeurs; 1 monteur-la&soher1 machinist6 lood gieters 1 smid1 machinebankwerker; 2 opperlieden; 3 kistenmakers; 2 monteurs centr. verw.; 1 kruideniersbediende; 2 mach. houtbewerkers 1 slagersknecht1 typograaf; 1 monteur. HILLEGOM. De Bloemenvelden. Thans staan de bloemenvelden in onze plaats schitterend, liet mooiste is thans te zien. Als het weer zich goed houdt zullen zeker Zondag dui zenden van deze voorjaarspracht genieten. Geboren: z. van G. Enthoven-Mar- seille; z. van G. Veldhuijzen van Zanten- van Hoeken; z. van G. d. de Kwaasteniet- Itos; z. van E. van Beek-Rietveld. Ondertrouwd: A. H. J. Otte en A. J. Weijers. A. Slot en H. Verhoeve. Getrouwd: O. Kahlmann en J. Hille- brand. J. Hopman en O. J. Schoneveld. N00RDWIJK. FLORAPARK 1932. Bekroningen van hyacinthen. De tulpen op het Florapark beginnen aardig te kleuren. Overigens houde het koude weer den bloei dit jaar wel tegen. De wilde narcissen-beplanting in het bosoh is prachtig en zal ook nog langen tijd mooi blijven, omdat hiervoor ook veel late soorten gebruikt zijn. Het bezoek aan het Florapark is goed. Men treft daar ook tamelijk wat buiten landers aan. Het tentoonstellingsbestuur heeft beslo ten om aan de schoolkinderen van Noord- wijk,- onder geleide van het personeel, gra tis op het Florapark toegang te geven. Het bestuur zal hierover met de verschillende schoolbesturen nog overleg plegen. Wij willen nog \ermolden, dat de musi cus Theodoor Polman een „Floramarsch" heeft gecomponeerd en deze aan de ten toonstellingscommissie heeft opgedragen. De marsch wordt thans door het strijkje van het Flora-paviljoen gespeeld. Voor de Hyacintheu-inzendingen zijn do navolgende bekroningen toegekend: groote gouden medaille aan de firma Groenevelt en Lindhout; kleine gouden medaille aan do firma Konijnen burr en Mar'- »n d— heer J. C. .an der Mti#» vergu' iIvoren medaille aan de firma P. v. d. Meer Czn., J. Alkemade Azn. en C. Alkemade Azn.; zilveren medaille aan G. C. v. d. Plas, Koos de Groot Jac.zn. en P. v. d. Meer Czn. KATWIJK. Onveilig duin. Op Maandag, Woens dag, Donderdag en Vrijdag zal het terrein bezuiden de schietbanen onveilig zijn we gens het schieten met scherp van 9 uur v.m. tot 3 uur n.m. en op Dinsdag van 93 uur en van 68 uur n.m. Als de roode vlaggen zijn ingehaald, is het terrein pas veilig. KATWIJK AAN DEN RIJN. Verkoop. Ten overstaan van Notaris Eerdbeek is verkoiht het woon- en winkel huis Kerkstraat hoek Commandeurspad. Stond in bod op 3000.afgemijnd, op 5.door G. v. d. Eykel Az. alhier. KATWIJK AAN ZEE. Concert. Op den avond van den ver jaardag van H. K. Prinses Juliana zal de Muziekvereen. U.N.l. een concert ge ven in de tent aan de Zuid-Boulevard. BODEGRAVEN. Volksbond. Kapelaan v. Kessel heeft in het patronaat voor de leden van den Volksbond en belangstellenden een leziug met lichtbeelden gehouden over de vrij metselarij. De redenaar toonde verschillen de platen: de herkenningsteekens, het in wendige van de loge, portretten van hoog geplaatste leden enz. Een dankbaar applaus van de jammerlijk niet in te groote getale opgekomen bezoe kers bewees, dat zij van deze rede hadden genoten. HAZERSW0UDE. Rietveldsche Polder. In de vergade ring van ingelanden van den Rietveldschen Polder werd tot voorzitter herkozen G. van Dorp. Inplaats van M. Moeken werd gekozen W. C. wan der Geest- Tot gecommitteerden werden herkozen J. Koetsier, C. N. Hollander en W. van Klaveren Jzn. De omslag werd vastgesteld voor dit jaar op 8.per H.A. Z0ETERW0UDE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdagavond te 6.45 uur teu gemeentehuize. 1. Ingekomen stuk ken. 2. Verzoek van het bestuur der R. K. Geitenfokvereeniging „Zorg en Vlijt" om subsidie, met voorstel van B. en W. 3. Sub sidie aanvrage van het bestuur der Zoe ter woudsche Burgerwacht, met voorstel van B. en W. 4. Voorstel van B. en W. om aan N. Overdevest, onderhands op te dra gen het uitvoeren van onderhoudswerken m de secretariswoning. 5. Als voren om over te gaan tot wijziging der begrooting 1931. 6. Als voren om over te gaan tot vast stelling eener concept-verordening rege lende de eischen van benoembaarheid en bezoldiging der veldwachters. 7. Als voren om over te gaan tot het vaststellen eener steunregeling, conform de rijksvoorwaar- den, voor het tijdvak 1 Mei31 December 1932, en tot dekking der kosten de navol gende maatregelen te nemen: a. aanvragen van rijkssubsidie; b. 10 pet. salarisborting toe te passen op de ambtenarensalarissen; c. bezuiniging op electriciteitsverbruik voor de straatverlichting; d. minder subsidie te verleenen aan de burgerwacht; e. de subsi die verminderen van de bijzondere middel bare scholen; f. verhooging van de opcen ten der Fondsbelasting met 12; g. heffing van 25 opcenten op de hoofdsom der Ver mogensbelasting. 8. Als voren om over te gaan tot vaststelling van het bestek \oor de leverantie van grind. 9. Als voren om over te gaan tot onbewoonbaar ver klaring der woning, plaatselijk gemerkt wijk D, no. 45. 10. Als voren om over te gaan tot vast stelling van veiligheidsmaatregelen in ver band met het veer bij Allemansgeest. 11. Rondvraag. ZEVENHOVEN. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit". Vrijdagavond vergaderde St. Deus Dedit in het Bondsgebouw onder voorzitter schap van den heer J. Aartman. Na geest. adv. en den heer B. Loerak ker welkom geheeten te hebben, las de secretaris de notulen der vorige verga dering, welke werden goedgekeurd. Daar na verkreeg de heer Loerakker het woord. Hij zag er niet veel van, maar 't zal toch wel waar zijn, n.l. het koperen feest van de afd. Hij feliciteerde de afd. met haar koperen feest en ook de heeren J. Aart- man en G. Cornelisse, resp. voorz. en secr. met de 12J^-jarige waarneming van hun functie. Hij wilde vanavond eens en kele misverstanden uit den weg ruimen, aangaande lidmaatschap en uitkeeringen. Heel duidelijk liet spreker uitkomen, hoe enkele leden in 't algemeen gesproken zelf de schuldigen zijn, dat zij in moeilijk heden komen. Verder besprak spreker de crisis, die niet zoo gemakkelijk is om op te lossen. Het eenige redmiddel is, dat de mensch zich tot God wendt en leeft vol gens geloof en zeden. Spr. spoorde de aanwezigen aan tot gebed en dengenen, die daarvoor in de gelegenheid zijn, ried spr. aan do H. Mis bij te wonen. Het was een leerrijke avond en allen waren welvoldaan. Dit bleek wel yit het applaudiseeren. Hierna sprak de geest. adv. een dank woord tot spr. en onderstreepte de woor den dezen avond gesproken. De voorz. sloot hiorna do vergadering net den okr. groet. B Gevestigd sedert 1833 2614 LEIDEN LEIDSCHE EXPLOITATIE-MIJ. VAN ONROERENDE GOEDEREN Jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders. Hedenmorgen werd in de bovenzaal van café-restaurant „In den Vergulden Turk" on der buitengewone belangstelling de jaarlijk sche vergadering van aandeelhouders gehouden der N.V. Leidsche Exploitatie Mij. van On roerende Goederen. De vergadering werd geopend door den president-commissaris, mr. Brantjes van Rhijn, die verzocht de besprekingen mede met het oog op de tijdsomstandigheden, zoo zakelijk mogelijk te houden. Hierna werden de notulen der vorige verga dering door den secretaris, mr. E. Bolsius, voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Vervolgens bracht de directeur, de heer N. A van Zijp, het verslag der directie uit. Dit luidde aldus: De in ons vorig jaarverslag verwachte gun stige vooruitzichten zijn niet verwezenlijkt ten gevolge van de moeilijke tijdsomstandigheden. In den beteren conjunctuurtijd is ons bezit van niet-rentegevende terreinen, waarop wij op zeer voordeelige wijze beslag konden leggen, buiten verhouding tot het rentegevend bezit vergroot. De algemeene teruggang van zaken en de in getreden moeilijkheden tot exploitatie van die terreinen hebben voor ons inderdaad nadee- lige gevolgen gehad. Wij blijven doende deze moeilijkheden zoo goed mogelijk te boven te komen en verzoe ken hiertoe uw welwillende medewerking. Mr. Bolsius gaf hierna verslag van commis sarissen. Hierin sloten zij zich in hoofdzaak aan bij het verslag der directie. Voorgesteld werd dit jaar geen dividend uit te keeren en het winstsaldo over te brengen op de nieuwe reke ning. De verslechtering van den econ. toestand gaf ons niet de gelegenheid een, naar thans gebleken is, voor onze vennootschap te groot complex bouwterrein op korten termijn te ex- ploiteeren, zoodat onze in het vorig jaar daar op gebaseerde verwachtingen, die gegronde redenen van bestaan hadden, niet in vervulling ziin gegaan, waardoor ons program voor de af wikkeling van onze verplichtingen werd ver stoord. Teneinde de liquidatiepositie te verbeteren, zal het noodig zijn een aanzienlijk deel van onze bezittingen te liquideeren, Op de balans per 31 December 1931 komen o.m. de volgende posten voor: Activa: huizen, terreinen en wegen 3.707.619; hypotheek u. g. 53.485; deelname zusterondernemingen 140.000; stortingen koopcontracten 29.645; materiaal en inventaris 2550, debiteuren 59.392, huur en interest 6235, kas en kas siers ƒ5805, vorderingen ƒ13.451, ingekochte eigen aandeelen 80.000, totaal 4.093 436, Passiva: aandeelen kapitaal in portefeuille 772.500: reserve 108.263. res. div. belangen 3929. hypotheken o.g. ƒ2533.112, stortingen verkoop contracten 3450. spaarfonds 1938, leeningen 312.750, waarborgstorting 1625. kassiers 173.777, geleend geld 56.719, cre diteuren enz. ƒ86.413, winstsaldo 1931 8040, totaal ƒ4.093.436. De winst- en verliesrekening over 1931 geeft de volgende cijfers. Debet hypotheek rente plus interest ƒ169,259. salarissen enz. ƒ35.138 onderhoud 31.570. onkosten 27.722, kosten bypotheekvernieuwing 5838, dienst der obli- gatieleening f 4290, koersverschillen 4806. winstsaldo 8040. Credit: winst onroerende goederen 68.296, huur 213.048, effecten 3724, provisie en trekgeld 1161, belastingen 435, totaal 286 666. De pres.ijcommissaris wenschte in afwijking van de gewone gang van zaken de balans en winst- en verliesrekening goed te keuren en de décharge tot nader orde uit te stellen. De heer v. d. Spek maakte naar aanleiding van de balans eenige bemerkingen. Daarop komt voor een bedrag van ongeveer 53000 aandeelen kapiltaal u. g., maar spr. meent te weten,is dit bedrag op commissarisen gecedeerd Dan had dit bedrag niet mogen voorkomen. Op verzoek van den president-commissaris sen zegt de heer Knol, dat het inderdaad niet noodig was, dat dit bedrag erop voorkomt, doch het is niet zeker of dit kapitaal zijn waar de behoudt. Op de vraag van den voorzitter, of de ver gadering het voorstel van commissarissen kan goedkeuren, zegt mr. de Haan, dat hij hiervoor niet veel voelt. Indien mocht blijken, dat er cijfers op de balans verkeerd zijn, kan men er later niet op terugkomen, hetgeey de voorz. ontkent, terwijl hij eraan toevoegt, dat men met al het vergaderen niets opschiet en dat het twij felachtig is of uitstel wel mogelijk is met het oog op de wet op de N.V. De heer v. d. Spek maakt nog aanmerking op een post van 38000, welke op de balans voorkomt, terwijl de accountant in zijn rapport zegt, dat deze post zeer aanvechtbaar is. De voorz. antwoordt hierop, dat deze post, heelemaal nog niet verloren is en zeer goed mogelijk, dat alles zijn waarde weer her- krijgt. De heer van der Spek becritiseert ook de post hypotheek gronden Zuiderzicht en consta teert na een uiteenzetting door den voorzitter, dat hier de winst al uitgekeerd was voordat et winst gemaakt was. Over de al of niet goedkeuring der balans ontspint zich, mede omtrent hetgeen in de sta tuten daarover is bepaald, nog eenige discussie De heer Stadhouder betoogde, dat het ge makkelijker is af te breken dan op te bouwen. Indien het voorstel-de Haan wordt aangeno men, dan is een faillissement onvermijdelijk, weshalve hij voorstelt het voorstel de Haan niet goed te keuren. Als het o« stemmen aankomt, blijkt, dat 393 aandeelen met 372 stemmen vertegenwoordigd zijn met een gezamenlijk kapitaa lvan ƒ196 500 Wanneer de voorz. wil overgaan tot stem ming, betoogen enkele aanwezigen, dat het beter is niet te stemmen om ook maar den minsten verkeerden indruk naar buiten weg te nemen. Mr. de Haan vraagt waarom er dan niet doorgewerkt kan worden, indien de balans niet goedgekeurd wordt, waarop mr. Bolsius antwoordt, dat zulks allerlei stagnatie kan ge ven in mogelijke transacties. Na een betoog van mr. Nord Thomson, waar in hij zegt, dat het toch voldoende is, dat de cijfers op de balans overeenstemmen met die in de boeken trekt mr. de Haan z ij n voorstel in, Hierna was de verkiezing van commissa rissen aan de orde. Aan de beurt van aftreding was de president-commissaris, mr. W. J. Brantjes van Rhijn. Op voorstel van den heer C. D. Wesselingh werd mr. Brantjes van Rhijn bij acclamatie her kozen. Bij de rondraag vroeg de heer Wesseling of er reeds eenige regeling was getroffen betref fende vergoeding van de commissie uit de obli- gatiehouders. De voorz. antwoordde hierop, dat zulks nog niet geschied wis, doch dat dit een zaak is van obligatiehouders. De heer de Cler zegt, dat de LEMVOG en hij zelf dezer dagen in de bladen zijn aangevallen Hij zal daaroD aan buitenstaanders geen woord geven. Wil men hem hier iets vragen, dan zal hij antwoorden. Verschillende aanwezigen en ook commissa rissen vragen al dat krantengeschrijf te laten voor hetgeen het is. De president-commissaris geeft echter, met verzoek een en ander niet in de pers op te nemen, een exposé van de schandelijk besproken transacties, waarmede de vergadering haar instemming betuigde. Op een vraag van mr, de Haan of het juist is, dat op Maandag 18 April aandeelen gewei gerd zijn te deponeeren ten kantore om op de aandeelhoudersvergadering vertegenwoordigd te kunnen zijn. De president antwoordt hierop, dat het in derdaad juist is, dat er aandeelen geweigerd zijn, omdat de statuten bepalen, dat zij uiter lijk vijf dagen van tevoren moeten zijn inge leverd. Had men zich hieraan niet gehouden, dan zou de rechtsgeldigheid van de vergadering en de besluiten kunnen bestreden worden. Naar aanleiding van het bericht in de bla- den. dat de LEMVOG in den Roomburger polder en den Rhijnzichtweg zouden zijn ver kocht vraagt de heer Teulings (Gemeenschap pelijk Eigendom) hoe dat bericht in de pers komt, waarop de voorz. antwoordt, dat dit aan het oestuur onbekend is. De heer Teulings zegt dan, dat bij dan ge rechtigd is mede te deelen, dat Gemeenschap pelijk Eigendom die transactie nog niet heeft gedaan en zelfs, dat het nog niet zeker is, dat de transactie tot stand zal komen. Per soonlijk betwijfelt spr. dit ten sterkte. De voorz. antwoordt hierop de mededeeling te aanvaarden en dat het bestuur, rustig den gang van zaken zal afwachten. Tenslotte deelt de voorz. nog mede, dat het bestuur van de N V. bereid is samen te wer ken met da dooi de commissie van obligatie houders benoemde trustee. Hierna werd de vergadering gesloten. ST. JORISDAG. Jaarlijksoh 23 April is het de groote feestdag voor de Padvinders-Broederschap De gewoonte getrouw zal heden zoo veel mogelijk de uniform worden gedragen met op den linkerborst een tulp, den dag zooveel mogelijk bestedende aan hulpvaar digheid en ridderlijkheid. Des avonds te half acht zullen overal de kampvuren wor den ontstoken en zullen zonder onder scheid van rang of stand, jongeren en ouderen zioh o-m de kampvuren verzame len om te luisteren naar het aloude ver haal van den jongen Ridder Joris, geboren op 23 April te Lydda in Palestina, hoe hij op den leeftijd van jongeman gekomen, zioh niet kon vereenigen met de gewoonte dat jaarlijks de draak kwam om het of fer in den vorm van tien maagden te eischen. Joris kon zioh niet indenken dat men maar telkens weer aan deze eisoh moet voldoen. Bij hem rijpt 't plan en hij brengt dit ook ten uitvoer, de draak, als jonge held, tegemoet te treden en de strijd met hem aan te binden. Na een ver woed gevecht van drie weken, waarbij zijn paard het leven laat-, zijgt eindelijk de draak ter aarde en buigt Joris de knieën om God te danken voor de kracht hem ver leend deze strijd te mogen volbrengen. Juist op 23 April keert hij moe van lichaam maar versterkt van geest in zijn dorp te rug. Het jaarlijksche offer der maagden aan de draak (vernieler van alle reinheid) behoefde niet meer te geschieden. Joris had getoond dat het kwaad in Gods kracht bevochten moet worden en hij in de lente van zijn leven, temidden van de lente in de natuur het nieuwe voor hem liggende volle leven kan intreden als een ware Ridder bij wien eer en Ridderlijkheid hei lig goed was. Later tijdens de Christenver volgingen onder Keizer Dioclenatius is Joris als Christenmartelaar gestorven op Goeden Vrijdag 23 April 303. Na vijfen twintig jaar wordt zijn lichaam naar Lyd da teruggevoerd en een kerk gebouwd aan hem toegeweid. In vele Landen vinden wij thans nog zijn naam aan de vergetel heid ontrukt, in Leiden denken wij slechts aan St. Jorissteeg en zijn ruiterstandbeeld boven de toegangspoort der Doelenkazer ne. De Padvinders vieren elk jaar hun St. Jorisdag, om hem weer als voorbeeld van Eer en Ridderlijkheid zich voor te stellen en hun belofte van trouw, hulp vaardigheid en gehoorzaamheid te her nieuwen. opdat ook zij in de lente van hun leven den strijd tegen den altijd nog offers-vragende draak van egoisme en Gemeentelijke Aankondigingen Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat zij, uit sluitend ten aanzien van de door de R. IC. Commissie voor Lichamelijke Opvoeding op 22, 23 en 24 April a.s. in de Stadsgehoorzaal alhier, te houden sportkermis, voor zooveel noodig. ontheffing hebben verleend van het sluitingsuur voor winkels. A. VAN" DE SANDE B 4 KTTUYZEN, Burgemeester. "VAN STRTJEN, Secretaris. Leiden, 22 April 1932. LEIDEN. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag. Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.308.30 uur. Maandag. Mij. tot bevordering der Toon kunst. Generale repetie Weih- nachts Oratorium. Stadsgehoorzaal 7 1/2 uur. Maandag. Fred Fry. Talenkennis. In den Vergulden Turk, 8 1/2 uur. Dinsdag. Mij. tot Bev. der Toonkunst, uit voering Weihnaohts-Oratorium, Stadsgehoorzaal, 8 uur. Donderdag. „Vriendenkring ter eere van het H H. Sacrament". Jeugdge- bouw, Maria Gijzensteeg, 8 1/4 uur. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door de doktoren: de Ja ger, Meijboom, Renaud, en Timmermans. De Zondagsdienst der huisartsen wordt te üegstgeest waargenomen door dr. Hu- genholz. Tel. 390. De avond-, naoht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 18 tot en met Zondag 24 April a.s. waarge nomen door apotheek M. Boekweijt, Visch- markt 8, telefoon 552. futloosheid zullen aanbinden en.hoe moeilijk het ook zij, overwinnen. Op Donderdag 5 Mei a.s. (Hemelvaarts dag). zullen de zes groepen Padvinders der afdeeling Leiden des middags demonstra ties geven op het Schuttersveld. Vereeniging tot Bevordering der Belangen van Slechthoorenden. Gisteravond hield de afd. Leiden van de Ver. t. Bev. d. Bel. v. S H haar laatste bij eenkomst in dit seizoen. Mogen deze avon den steeds goed bezet zijn, misschien was het, omdat het de laatste was, of dat het programma bijzonder aanlokkelijk was, de opkomst was gisteravond al bijzonder. Een 60-tal leden vulde de zaal van het Leidscbe Volkshuis. Te ruim 8 uur opende de Presidente Mevrouw Kranenburg-Siemens, de bijeen komst en heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder de dames Weiland-Kloots en Sta.linga en den heer Christiaanse, die ons dezen avond hun welwillende medewerking verleenden. De dames met muziek en zang, de heer Chr. met lantaarnplaatjes. Daarna bracht de Pres. dank aan het bestuur der opgeheven pantomime club V.O.D.O. voor het bedrag van ruim f 260.hetwelk ons was overgemaakt na opheffing van ge noemde club, en beloofde de gelden zoo nuttig mogelijk voor de Afd. te zullen be steden Het bestuur der Afd. biedt zijn hulp aan tot wederoprichting van een pantomime- club. Op 17 Mei a.s 's avonds 8 uur ten huize van Mevrouw Kranenburg, zal een vergadering worden belegd waarop de leden die voor wederoprichting iets gevoe len, worden verwacht. De groepstelefoon zal aanwezig zijn. De leden worden er op attent gemaakt, dat zij volkomen vrij zijn in de keuze van een eventuee'.e leider of leidster. Verder bracht Mevr. K. dank aan allen die hunne medewerking voor de verloting hadden verleend en spontaan hadden ge toond. hoeveel zij voor het werk der ver eeniging gevoelen. Voorts werd nog bekend gemaakt dat op Hemelvaartsdag een excursie zal worden gemaakt naar de von Siebold-tentoonstel- ling tegen gereduceerden prijs ad f 0.35, 's middags om 2 uur. Men geve zich tijdig op aan den heer J Mater. Rapenburg 44. Hiermede was het offieieele gedeelte van dezen avond afgeloopen en kwamen eerst de Dames Weiland en Stallinga aan het woord Mevr. W. die we al meermalen in ons midden mochten zien, vergastte ons op zeer mooi pianospel, terwijl Mei. Stal'inga liet hooren dal zii over een zeer mooien stem mag beschikken door een drietal mooie liederen te zingen. De Heer Chris tiaanse toonde een 25-tal lantaarnplaatjes van bekende en minder bekende nlekjes uit Leiden, waaraan hij een wedstrijd ver bond. Het lid dat 't grootste aart"] plaat jes herkende ontving een fijne doos bon bons. De gelukkige winneer was de heer Boekkooi, die 18 van de 25 plaatjes wist aan te wijzen. Even pauzeeren en een kooje thee met cake genoten, en daarna gaf Mevrouw Wei land ons noor een tweetal pianostukken en zong Mej. Stallinga, steeds becreleid door Mevr. W. weder een drietal liederen. Dat het gezelschap van deze mooie muziek en zang genoten had bewees wel het langdurig applaus en de spontane bloemenhuldde van de pres. De heer Christiaanse vertoonde daarna nog eenige plaatjes: prettige en minder prettige herinneringen aan onze stad. Met een woord van dank sloot de Pres. deze bijeenkomst. Het 4e Regimennt Infanterie zal van 25 t.m. 29 Juli schietoefeningen houden in de leger plaats bij Harskamp.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2