UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK LAND- EN TUINBOUW FAILLISSEMENTEN woensdag 20 april 1932 de leidsche courant tweede blad pag. 6 De noodtoestand in het volvette kaasdistrict. Het Utrechtsch Landbouwgenootschap heeft in verband met den noodtoestand in het volvette kaasgebied den volgen den brief aan den minister van binnen- landsche zaken en landbouw gericht: In het grootste gedeelte van de pro vincie Utrecht is het hoofdproduct van het veehoudersbedrijf de volvette boeren kaas. De uitkomsten van de kaasberei ding zijn van doorslaggevende beteekenis voor de bedrijfsresultaten. De daling van de kaasprijzen heeft thane dusdanige afmetingen aangenomen, dat voor alle bedrijven in het gebied van de zelfkazende boeren van een noodtoe stand kan worden gesproken. Het prijs niveau is ver beneden het peil van vóór den oorlog aangeland. Daar tegenover blijven de bedrijfsonkosten zeer hoog. Het gevolg is, dat het aantal executies van financieel minder sterk staande veehou ders hand over hand toeneemt. Snel en krachtig ingrijpen zal noodzakelijk zijn om een débacle over de geheele linie te voorkomen. Met voldoening namen wij kennis van de in de pers gepubliceerde berichten betreffende voorstellen tot het verleenen van steun aan het veehoudersbedrijf in het algemeen. Wij vertrouwen, dat de meest mogelijke spoed zal worden betracht om algemeene steunmaatregelen in'werking te doen tre den. Daarnaast zal echter voor de zelf kazende boeren noodzakelijk blijken om door maatregelen den afzet van de vol vette kaas in het buitenland te bevorde ren. Wij herinneren hierbij aan de op onze algemeene ledenvergadering d.d. 29 December 1931 te Utrecht aangenomen motie, welke ter kennis van U.E. is ge bracht en waarin werd verzocht om bij het treffen van steunmaategelen voor de veehouderij rekening te willen houden met de bijzondere positie van het kaas- bedrijf op de boerderij en de daaruit voortvloeiende speciale eischen, welke dit bedrijf stelt. Gezien de bestaande toestanden kan met zekerheid worden voorspeld, dat zon der ingrijpen van regeeringswege inzake den uitvoer, bij de sterk stijgende pro ductie van de komende maanden de boe renkaas practisch onverkoopbaar zal worden. Wij sluiten ons dan ook ten volle aan bij het omtrent deze aangelegenheid door den Bond van Kaaeproduoenten te Gouda tot U.E. gericht adres. Het is van het grootste belang, dat in de eerste plaats aan de kunstmatige bemoeilijking van den kaasuitvoer naar Duitschland, het belangrijkste afzetgebied van onz» volvette kaas, zooveel en zoo snel mgoe- lijk een einde worde gemaakt. Verder dienen ernstige pogingen in het werk te worden gesteld om ook elders de bezwa ren, welke de uitvoer ondervindt te ver minderen. Afschrift van dezen brief is gezonden aan de ministers van buitenlandsche za ken en van arbeid, handel en nijverheid. Korenbond „St. Willibrordus". De Korenbond „St. Wilübrordus" geves tigd te Wassenaar en omvattend de Zang koren van Wassenaar, St. Will Wassenaar G. Herder; Wassenaar, St. Joseph; Voor schoten. Oegstgeest, Noordwijk en Katwijk a. d. Rijn, zal op Donderdag 28 April zijn jaarvergadering met Zangersavond hou den in het Juvenaat te Noordwijk. Te vo ren, te 7.30, is er Plechtig Lof in de Pa rochiekerk, gecelebreerd door Deken Bors- boom met assistentie van Pastoor C. Tho- lenaar en Pastoor J. C. H. M. Schiphorst, resp. voorzitter en vice-voorzitter van den Korenbond Het Zangkoor van Noordwijk zingt de Lofgezangen. Na het Plechtig Lof de jaarvergadering in het Juvenaat naast de Kerk, waarna de zangersavond waar de verschillende koren niet alleen een zelfde Greg. no. de Commu- nio van Pinksteren „Factus est", Grad. blz. 275, zullen zingen, doch ieder koor nog afzonderlijk te zingen heeft opgekregen een Gregoriaansch nummer, elk koor een ge- dee te van de gezangen van den dag van de i Patroonheilige der Parochie. Des avond, na de vergadering, is er extra gelegenheid voor vervoer per autobus. Onderwijs. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft benoemd tot lid van de Commissie, belast met het afnemen van de examens ter verkrijging van een akte van bekwaamheid voor het Nijverheidsonderwijs Na, Nq, Nr en Ns, de heer H. G. de Boer, Hoofd van de R. K. Jongensschool, alhier, en Leeraar bij het N ij verheidsonderwijs. Gevonden. Een dameshandsohoen, bruine aktetasch, heerenpolshorloge met riempje, zwarte fototasch, grijsbruine da- mesportmonnaie met inhoud, bruine dames handschoen, alpaca muts en een kinder handschoen. Inlichtingen uitsluitend des Woensdags en des Zaterdags van 12 tot 1 uur op het Politiebureau te Noordwijk-bin- nen. KATWIJK. Werkloosheid. Stand der werkloos heid: varensgezellen 13, visschers 162, kuipers 36, autogeen-laeschers 1, binnen schippers 13, stokers 11, machinisten 1, mandenmakers 3, kistenmakers 1, mon teurs 1, ijzerwerkers 1, scheepmakers 1, expeditieknechten 1, chauffeurs 2, maga zijnbedienden 1, grondwerkers 79, opper lieden 18, metselaars 22, timmerlieden 24, schilders 7, log arbeiders 158, fabrieksar beiders 7, landarbeiders 149, bloemisten 3, tuinlieden 1, boerenarbeiders 1, kan toorbedienden 1, bakkersknechts 1; totaal 720. Verder staan een zestal jongens in geschreven. Bij de werkverschaffing werden 27 ar beiders geplaatst. ALKEMADE. Geboren: Jozef Johannes Ignatius, z. v. Johannes Petrus Hegenboom en Anto- nia Petronella Straathof. Ewaldus Igna tius, z. v. Albert us Adrianus Brand en Ce cilia Louter. Gerardus Hendricus, z v. Johannes Joseph de Jong en E.isabeth Ma ria van Oosten. Hendrikus Wilhelmus, z. v. Cornells Wilhelmus Korlekaas en Ma ria Margaretha Adriana Roeien. Overleden: Leonardus Theodorus Witteman, oud 8 maanden, z. v. Cornelis Witteman en Petronella van der Hulst. Gehuwd: Adrianus Johanens Beuk, jm oud 27 j. te Leiden en Hendrika Jacoba van Ruiten jd oud 22 j te A.kemade. Ondertrouwd: Johannes Leonardus van Goozen, oud 25 j. te Woubrugge en Lijntje Lems, oud 21 j. te Alkemade. RIJNSBURG. Bloemenhandel. 't Is misere, 't blijft misere in den bloemenhandel. Nu voor ex port weinig vraag is, drukt ook dit nog op de prijzen. De aanvoer is nu niet buiten sporig groot. Dit is m zekere mate nog ge lukkig. Van buiten komt nog weinig Alleen wat Narcissen. Betaald werd per dozijn voor tulpen: Murillo 813 ct., Prins van Oostenrijk 813 ct., Theeroos 912 ct., Aza lea 1015 ct., Duchesse de Parma 1015 ct„ Couleur de Cardinal 2025 ct„ Ibis 1418 ct., Herman Schlegel 1015 ct., Prosperity 69 ct., Titiaan 1823 ct., Rij zende Zon 2026 ct., Grand due 1925 ct., Vuurbaak 1014 ct„ Mr. v. d. Hoeff 2027 ct., Rose luisante 1014 ct„ Flamingo 68 ct., Hobbema 1419 ct., La Reine 710 ct., Farncombe Sanders 1013 ct., William Copiand 913 ct. Madame Krelage 1014 ct„ Le Notre 1013 ct., William Pitt 913 ct., Elisabeth 914 ct. Narcissen per 100: Laurens Koster f 1.00 f 1.70; Kink Alfred f 0.35—f 0 55, Poë ti- cus Ornatus f 0.15f 0.20, Sir Watkin f 0.40 f 0.60. ALPHEN AAN DEN RIJN. Een fiets gevonden. Bij de politie zijn inlichtingen te bekomen omtrent een door den landbouwer de J. aan de Nieuwe Sloot op zijn erf onbeheerd gevonden transport- rijwiel. BODEGRAVEN. Emmabloemcollecte. De collecte voor het Emmabloemfonds der T. B. C.-Vereeni- ging heeft 242.60 opgebracht, n.l. 205.35 y, in Bodegraven, 37.24 K in Zwammerdam. :hina RESOLUTIE DER COMMISSIE VAN NEGENTIEN. Japans aanvaarding onzeker. De redactiecommissie van negentien voor het Japansch-Chineesche conflict is het in haar gistermiddag te Genêve ge houden geheime zitting eens geworden over do resolutie in zake de vaststelling van het tijdstip voor den terugtocht der Japansche strijdkrachten uit Sjanghai. De resolutie behelst, dat een te Sjanghai samen te stellen gemengde commissie, waarvan gedelegeerden van Japan en China en der vier geïnteresseerde groote mogendheden deel zullen uitmaken, een voorstel zal doen met betrekking tot het tijdstip voor den terugtocht der Japansche troepen. Wordt zulk een voorstel door de beide bij het conflict betrokken partijen niet aanvaard, dan zal de gemengde com missie hiervan mededeeling doen aan de commissie van negentien, die dan verdere besluiten zal moeten nemen. Minister Hymans zal deze resolutie thans aan de gedelegeerden van China en Japan voorleggen, waarna zij in een door de commissie van negentien te houden openbare zitting zal worden behandeld. Men heeft echter te Genève weinig hoop, dat de resolutie door de Japansche dele gatie zal worden aanvaard. STAKING OP CHINEESCHEN OOSTERSPOORWEG. Troepen-transport belemmerd. Het geheele personeel van den Chinee- schen Oosterspoorweg heeft besloten in staking te gaan, als protest tegen de ar restatie van een veertigtal employé's na den dynamietaanslag op den Japanschen troepentrein op 12 April. Deze staking zal het transport van Japansche troepen sterk belemmeren. Uit Tsjanghoen wordt gemeld, dat in den sector Imienpo-Pogranitsjnaja van den Chineeschen Oostenspoorweg een toestand van anarchie heerscht. De schade, die door de ongeregelde Chineesche troepen en bandieten is aangericht, wordt door de Ja panners op 200 millioen dollar geraamd. De Japansche bewoners van Soejfenho en Ta- feiho vluchten op Rusisch grondgebied. COMMUNISTISCHE ACTIE IN F0EKIEN. Troepen naderen Amoy. Naar de „Times" uit Peking meldt, hebben zich 30 000 man goed uitgeruste troepen, onder bevel van generaal Soen Lien-tsjane, vroeger onderbevelhebber van generaal Feng Joe-siang, geconcentreerd in het Z.O. van Foekien. Volgens de jongste telegrammen uit Amoy hebben deze troe pen, die goed schijnen te zijn afgericht, Boengjentsjau bezet, op 160 K.M. van Amoy en zal weldra ook Tsjangstjau, op 64 K M. van Amoy, bezet worden. In Amoy komen duizenden vluchtelingen aan. Tot handhaving van de orde zijn duizend Chi neesche mariniers aan land gezet. buitenl. berichten. DE AARDBEVING BIJ BAKOE. Twaalf dooden. De aardbeving op het eiland Swiatoj, in de Kaspische Zee, heeft, volgens het rap port van een enquête-commissie, groote schade aangericht. Huizen en vuurtorens werden geheel vernield. Er zijn acht man nen, een vrouw en drie kinderen om het leven gekomen. ONGELUK BIJ DEN STUWDAM-BOUW NABIJ GRENOBLE. Uit Grenoble wordt gemeld: Verschei den duizenden kubieke meters rots, die van de helling waren losgeraakt, zijn 130 Meter omlaag in de stroombedding geval len, waar drie arbeiders in de buurt van den in aanbouw zijnden stuwdam aan het werk waren. De drie mannen werden door het gesteente gedood. VERSCHRIKKELIJKE DAAD VAN EEN KRANKZINNIGE. De Antwerpsche correspondent ran de Msb. meldt: Zondagavond heeft te Wilrijck (Ant werpen) een afschuwelijk drama plaats gehad. Daar kwam in een kleinen krui denierswinkel een heer vragen naar den prijs van druiven. De dochter des huizes ongeveer 20 jaar oud antwoordde dat zij 55 frs. per half kilo bedroeg. De klant vond zulks hoog maar bestelde niettemin een half kilo. Terwijl het meisje zich omkeerde om het gevraagde te geven, loste de man twee schoten op de dochter, die dood neerstortte. De kooper bleef haar star bezien, tot hij door toegesnelde buren werd gegre pen en aan de politie overgeleverd. Daar Verklaarde hij, dat hij sinds ©enigen tijd de spot was van de gemeen te en.... dat hij den prijs der druiven te hoog vond. Dat alles wilde hij niet lan ger dragen. Uit deze woorden bleek al spoedig dat men met een krankzinnige te doen had. De dader is een zekere Voorspoels, bouw kundige, die sedert eenigen tijd blijken gaf van zinsverbijstering. De familie had bij de gemeentelijke autoriteiten reeds vroeger verzocht, den man in een gesticht te doen opnemen, doch de overheid zou geantwoord hebben, dat hij niets mis deed en dat men hem nog maar een tijdje moest laten begaan. SPOORWEG DWARS DOOR DE BERGEN. 31 tunnels, 38 bruggen, 65 slachtoffers. Men meldt uit Rome aan de „M»b.": Over de nieuwe spoorwegverbinding, welke tusachen Florence en Bologna mid den door de Apenijnen wordt aangelegd, kan thans een aantal interessante bijzon derheden worden gemeld. Dat de aanleg van dezen spoorweg zeer groote moeilijkheden medebrengt, blijkt wel uit het feit, dat tot nog toe reeds 65 arbeiders bij de verschillende werkzaamheden het leven hebben ver loren. De lijn moet op 21 April 1934 in be drijf kunnen worden gesteld en daarom arbeiden thans eenige duizenden arbei ders dag en nacht aan het baanvak, dat een deel vormt van de zoogenaamde „Di- rettissimi", dat wil zeggen de snelverbin- dingen in Italië. De nieuwe lijn heeft een lengte van ruim twee en tachtig kilometer. Over een afstand van vijftig kilometer er van zijn niet minder dan 31 tunnels gepro jecteerd. Verder bevat het baanvak 38 bruggen en viaducten en 180 overgangen. Vijf en veertig prooent van de geheele lijn loopt door tunnels, welke zich door de steenmassa's van de Apenijnnen bo ren. De grootste tunnel van de lijn is 18.51 kilometer lang en naar de Italianen be weren, daarmede de grootste tunnel van de wereld. Daarbij wordt er aan herin nerd, dat de Simplon-tunnel wel 19.7 ki lometer lang is, doch slechts enkel spoor bevat, terwijl de nieuwe tunnel door de Apenijnen over zijn geheele lengte van dubbel spoor wordt voorzien. Voordat men met het boren van de tunnelr begon, werden eerst zeven bo ringen in het gesteente verricht om den toestand er van te onderzoeken, waarbij bleek, dat ©enerzijds door de hardheid van het gesteente, anderzijds door de weekheid van den leisteen in het lan gere deel der Apenijnnen, op groote moeilijkheden te rekenen viel. Bovendien bleek uit deze boringen, dat de bergen zware gasmassa's bevatten, welker che mische samenstelling ernstige gevaren voor het leven der arbeiders voorspelde. Niettegenstaande deze weinig bemoe digende resultaten, werd op vier ver schillende punten met de werkzaamheden een aanvang cemaakt. In het midden van den aan te leggen tunnel werd een gat geboord, dat 270 meter diep is- en waar een verzamelplaats werd gemaakt voor den afvoer van het losgewerkte gesteente. Bij alle plaatsen, waar geboord wordt, werden groote ven tilatoren ingebouwd, welke 24 kubieke meter lucht per seconde naar binnen persen. Toen het werk zoo ver gevorderd was, dat een klein s<poor kon worden aange legd voor het vervoer van materiaal, maakte men gebruik van kleine locomo tieven, welke gedreven werden met sa mengeperste lucht. Hoe verder de werkzaamheden vorder den, des te meer moeilijkheden deden zich voor. Men ondervond veel last van wateraders, welke het water met een snelheid van 60o liter per seconde in den tunnel uitstortten. Er moesten derhalve pompen worden ingebouwd om de water massa's te verwijderen. Spoedig kreeg men echter te doen met een nog veel gevaarlijker vijand, namelijk het vuur. Steeds weer braken branden uit, waarvan die in April 1928 zeer ern stig was. Deze brand was het gevols van het afgaan van een dynaimietpatroon, waarmede men het gesteente liet sprin gen. Het in den tunnel hangende gas vloog in brand en geheel het werk moest worden stilgelegd. De strijd tegen het vuur ging met do grootste moeilijkheden genaard en toen het eindelijk was geblusoht, was al het tot nog toe verrichte werk geheel of ge deeltelijk te niet gedaan. Nadat een breede nevengalerij was aan gelegd. konden de werkzaamheden worden voortgezet. Tot nog toe zijn dagelijks drieduizend arbeiders aan den tunnel werkzaam, wien het gelukt is, ondanks de geweldige moei lijkheden, ongeveer zeven meter per dag te vorderen. De pompinstallaties van den tunnel hebben 6600 P.K. vermogen om de wa termassa's te verwerken. Om de 1.510.000 kubieke meter steen, welke reeds verwij derd is, te doen springen, werd 985 ton dynamiet gebruikt. Tot nog toe waren aan electriciteit 115 millioen kilowatturen noodig, terwijl 440.000 kubieke meter muurwerk zijn op gebouwd. Dit titanen werk kost een milliard en tweehonderd millioen lire. Op vernuftige wijze worden alle water bronnen, welke bij den bouw van den tunnel te voorschijn zijn gekomen, benut als waterleiding voor de Toscanisdhe stad Prato en de rondom liggende stadjes en dorpen. GROOTE BRAND TE BUEN0S-AR1ES. ALLERLEI. De aardbeien. Midden vorigen week werden op verschillende veilingen de aard beien per gewicht verkocht, waaruit dan ook blijkt, dat de aanvoer geregeld toe neemt. De noteeringen waren uitstekend; er werd 8.per kilo besteed. Druiven brachten het even over 5.dus de aard beien winnen het glansrijk. Men verwacht nu echter een spoedige daling. De bloemkool. Alles is laat in dit voorjaar, al bracht de maand Maart veel zon en groeizaam weer voor wat het glas- goed betreft. De eerste helft van April is al bijzonder slecht te noemen. Er komt dan ook nog maar weinig bloemkool aan de veilingen. Andere jaren was om dezen tijd de aanvoer reeds beduidend. Wat echter afkomt, is flink van stuk en goed van kleur. Voor één perzik. Als een bewijs, dat men voor fruit nog wel wat over heeft, bleek wel Woensdag j.l. toen in het West- land 0.85 per stuk voor één perzik werd betaald-. Het waa zeer mooi goed. Postelein. De aanvoer van postelein nam midden dezer week heel snel toe, waardoor de noteeringen eenigszins terug liepen. Wel blijft het goed heel mooi en ook de beschotten laten op de meeste tui nen niets te wenschen over. Het product geniet veel vraag. Meloenen-planten. Men is op het oogenblik begonnen met het uitzetten van meloenen onder het platte glas; er is een mooie voorraad goede planten, terwijl er verschillende nieuwe soorten in cultuur worden gebracht. Over het algemeen wor den veel suikermeloentjes in teelt geno men, doch ook oarbonkels worden in mas sa's uitgepoot. De slechte uitkomsten der komkommerteelt zullen hieraan wel niet vreemd zijn. Vuur in de komkommers. Het plant seizoen is ternauwernood aangevangen of reeds komt het zoo schadelijke vuur in de planten voor. Een tuinder in de om streken van Delft zag zich in de vorige week genoodzaakt om zijn geheelen voor raad planten op te ruimen van wege dit euvel, en besloot om maar meloenen te gaan teelen in den a.s. zomer. Duizenden guldens kost deze ziekte elk jaar aan de komkommerteelers. De slamassa. De slavloed ir er weer, en wat dit zeggen wil. weten wel do vei- lingbesturen, die eiken dag millioenen kroppen te verwerken krijgen. De handel blijft zeer goed, echter komt veel luis in dit product voor. Geen beste tulpen. De Darwintulnen komen in gTOote massa's in den handel; de kwaliteit valt echter tegen. Deze teelt is lang niet best geslaagd; er komen zeer veel nieten in de Darwinsoorten voor. De zeer bekende variëteit „William Copland" valt momenteel tegen en natuurlijk werkt dit op den priis in. Ook de prijzen der andere tulpenbloemen schommelen sterk heen en weer door den moeilijken straat handel. De gele kleuren blijven het meest gewild. 20 ct. per doziin kan men alleen bedingen voor extra bloemen; du? bene den den kostnrijs. Ook laat van deze tul pen de kwaliteit meermalen te wenschen over. Luis in sla. Op vele plaatsen komt luis in de slaplanten voor. In weerwil van de op ruime schaal toegepaste be strijdingsmiddelen. Het is wel jammer voor den tot op heden bevredigend loo penden handel. Rabarber. Rabarber komt thans meer en meer af; de stengels hebben van de meeste partijen al een normale leng te en ook is voor den tijd van het jaar de zwaarte mooi te noemen. Dit goed geniet nu zeer veel belangstelling; het wordt sterk govraagd en flink verkocht. Ook buiten op den kouden grond is het reeds aardig ver, daar de groeikracht schitterend is. Nog steeds andijvie. Op enkele plaatsen teelt men veel vroege andijvie, zoodat de nieuwe voorraad voor de oogst gereed staat; intusschen is er nog oud gewas van 1931. Per kist of bak worden deze nu verkocht voor ongeveer 60 h 70 ets per stuk, mits de andijvie nog goed van kleur is. De eerste snijboonen. In de stook- kassen worden in den laatsten tijd tame lijk veel snijboonen geteeld. De eerste kwamen in de week van 10 tot 16 April in den handel. Het is nog een dure groente, daar men r ct. per stuk betaalt. Gelukkig ook kunnen wij melden, dat het standgewas vrijwel niet te wenschen overlaat. LANDB0UWPR0TECTIE IN ENGELAND. WASSENAAR. DIEVEN AANGEHOUDEN. Op aanwijzing van een slagers-jongen. Als vermoedelijke daders van de talrijke diefstallen van geld uit de keukens van villa's zijn aangehouden S. en R. uit Den Haag. R. heeft zijn medeplichtigheid be kent, doch S. blijft ontkennen. S., die bij de arrestatie van R. wist te ontsnappen is door de Haagsche politie aangehouden. De aanhouding van R geschiedde op aan wijzing van den slagersjongen Th. West geest, die de beide mannen na de uitroep „dieven",, geuit door Mevr. v. D. aan de Prinses Marieiaan, alwaar de poging tot diefstal verijdeld werd, onopgemerkt was gevolgd. Vandaaltjes. Van het papierpakhuis van het Brokkenhuis aan het Tuinpad, zijn 5 ruiten ingegooid. De politie wist de twee jeugdige vandalen op te sporen. NIEUWKOOP. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdag, des namid dags 6 uur. Agenda: Restauratie van den hoofdweg door de Gemeente, voorzoover deze ook bij haar in onderhoud is. De kos ten voor het meest voordeelige plan, zijn de het onder profiel brengen en teren van I den weg, worden geraamd op 24,450. Hier is bij inbegrepen een som van 3350, dat bij wijze van werkverschaffing verloond kan worden en waarvoor een rijksbijdrage van 25 pet. vermoedelijk te verwachten is. Het gedeelte vanaf de R. K. kerk tot Z. Otto te Noorden heeft een extra voorzie ning noodig, waarvan de kosten geraamd worden op ƒ9000. Voorgesteld wordt de verbetering van dit gedeelte uit te stellen tot een ander jaar en voor dit jaar 15.350 beschikbaar te stellen, waarbij is inbegre pen het bedrag dat thans reeds aan den weg besteed is. Het plan ligt op de Ge meente-secretarie ter inzage. Arsenaal en pakhuizen in vlammen. In het marine-arsenaal en de pakhuizen van de stad Buenos-Aires is een groote brand uitgebroken, welke met het oog op den aard der opgeslagen goederen een alarmeerenden omvang dreigt te krijgen. In de stad is een reeks krachtige ontplof fingen gehoord. Meer dan *100 brandweer lieden bestrijden het vuur, dat in zes van de twaalf pakhuizen woedt. Zij trachten uitbreiding van de brand te voorkomen, doch het blusschingswerk is zeer moeilijk. In de pakhuizen bevinden zich groote hoe veelheden levensmiddelen en hout, bene vens een aantal zuurstofcylinders, die de ontploffingen veroorzaakten. Om 1 uur 20 gisterochtend (plaatselijken tijd) woedde het vuur nog steeds. Contingenteering van bacon en varkens wordt overwogen. Do Minister van Landbouw en de Staats secretaris van Schotland hebben een toe lichting gegeven op de plannen van de oommissie tot reorganisatie van den in voer van landbouwproducten ten aanzien van den handel in varkens en varkens- vleesch. De commissie zal o-a. do mogelijkheid van contingenteering van den invoer on derzoeken van varkens en bacon en ver schillende andere regelingen van den in voer van andere producten van varkens vleesch. Zij onderzoekt, hoe dergelijke re gelingen het beste getroffen kunnen wor den lq het algemeen NOORDWIJK. Bij het achteruitrijden. De heer W, al hier, deed bij de Politie aangifte, dat door de auto H 46129, bestuurd door den heer G. te "s-Gravenhage. bij het achteruitrijden zijn benzinepomp is aangereden, waardoor 1 deze ernstig werd beschadigd. Uitgesproken: P. van Egmond Lzn., te Rijnsburg; our. mr. G. H. E. Nord Thomson, te Leiden.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6