HET PAD LANGS DE KLIP. MAANDAG 18 APRIL 1932 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 In brand gevlogen bij het haarwasschen. Een ernstig ongeval had gistermiddag te Tholen plaats. Terwijl de ongeveer 27-jarige eohtgenoote van den onderwijzer, den heer J. van E. bezig was haar haar te wasschen met spiritus of benzine het slachtoffer kan dit zelf niet zeggen, vloog het haar in brand. Een groot e vlam werd buiten zicht baar zoodat een buurman, de heer C„ di rect te hulp kwam Mej v. Elsacker had zelf nog de tegenwoordigheid van geest ge had zich in een laken te wikkelen, hetgeeif evenwel niet kon voorkomen, dat zij zeer ernstige brandwonden bekwam aan hoofd en borst, terwijl de kleeren aan het boven lichaam verbrandden. Levensgevaar schijnt niet buitengesloten te zijn. „Do Crt.". BRANDEN. Ernstige brand te Amsterdam. In de achtorkamer van het gelijkstraat- sche gedeelte van perceel Kanaalstraat 17 te Amsterdam, waar onder den firmanaam P. Ligthart een kolenhandel wordt gedre ven, is gistermorgen tegen half twaalf brand uitgebroken. De vlammen vonden een weg naar een in het tuintje achter het percee staande houten opslagplaats, welke geheel met turf was gevuld, van waar zij in een oogwen'- de houten waranda's van de eerste, tweede en derde en langs zich daar bevindende houten luchtkokers lot het dak opklommen. Het benedenhuis, waar de brand was uit gebroken, werd bewoond door de familie Koter, bestaande uit man, vrouw en twee kinderen. Het viertal vluchtte dadelijk naar buiten en zoo deden ook de weduwe Dijk stra, die op de eerste etage woont en de families Klingenhoven en Groosz, die res pectieve, ijk de 2e en 3e etage in gebruik hebben. De brandweer werd van alle zijden gewaarschuwd; brandmeester Ysenberg, die spoedig met verschillende voertuigen ter plaatse was, liet, toen hij den feilen vuurgloed aan de achterzijde Wud.nam, een tweede alarm geven, waarop ook hoofd brandmeester Hartdorf met het noodige materiaal op de plaats van den brand ver scheen. In het geheel werden G stralen uit gelegd 3 door het benedengedeelte van de perceelen 15 en 19, 2 over de trappen van het perceel 17 en 1 over het dak, eveneens van perceel 19. De geweldige stroom van water die over de vlammenWerd uitgestort, deed den vuurgloed weldra zienderoogen afnemen cn daarmede meteen het in den aanvang zeer ernstig dreigend gevaar' wij ken dat het vuur naar de belendende per ceelen zou overslaan. Het blusschingswerk ging met een hevige rookontwikkeling ge paard. Het ge.ijkstraatsche gedeelte van perceel 17 brandde geheel uit. Van de eer ste en tweede verdieping werden de ach terkamer en alcoo'f een prooi der vlammen, terwijl op de derde etage de keuken het heeft moeten ontgelden. De lieer Koter die met vrouw en kinde ren bij de buren een onderdak had gevon den, was zoo overstuur dat hij weinig in lichtingen kon geven. Wel deelde hij mede dat in de achterkamer een klein lampje had gebrand, a.s nachtlampje voor de kin deren; omtrent-de oorzaak staat echter nog niets definitiefs vast. Druk werk voor de R'dam- sche brandweer. Zaterdagavond om ruim tien uur is brand uitgebroken in de garage van de fir ma J. Kagchelland Co. aan de Gedemp te Binnenrotte. De brandweer heeft deze brand mot één straal op de waterleiding goblu8cfit. Tijden-s het blusschingswerk kwam er be richt, dat er een felle brand woedde in do Houttun. Aanvankelijk verkeerde men in de mcening dat de bt. Laurcnskerk, de De- kanaïe kerk in de Houttuin, in brand stond, maar toen men ter plaatse kwam bleek, dat het vuur woedde in een pakhuis, dat juist naast deze kerk gelegen is. Op de derde verdieping van dit pakhuis dat toebehoort aan W. J. Wortelboer's Goederenhandel was een fabriekje van clo setrollen gevestigd. Het vuur vond hierin voedsel en men alarmeerde behalve de vele slangenwagens, twee motorspuiten en de machinale ladder, in totaal werd het vuur met tien stralen gedoeltelijk aan de Hout tuin en gedeeltelijk aan de Nieuwe Haven bestreden. Toen men deze brand vrijwel onder de knie had, kwam de melding, dat er een brand was uitgebroken aan de Oppert. Het bleek, dat deze brand woedde in het pand van de fa. J. Kagchelland Co. aan de Oppert, dezelfde firma due, bij welke te voren reeds een brand gewoed had. De brand in de garage 19 naar alle waar schijnlijkheid niet voldoende geblusoht ge weest, doordat de 'brandweerlieden te ge- .haast vertrokken zijn naar de groote brand in de Houttuin. Het vuur heeft zich tus- sohen de muren en do plafonds voortgezet en daardoor is brand ontstaan in de achter de garage gelegen winkel die aan de Op pert uitkomt. In dezen winkel lag klceding, in hoofd zaak regenjassen, zo.odat ook hier het vuur fel om zich heen kon grijpen. De brand dreigde zich nog een oogen- 'blik uit te breiden tot de eerste verdie ping, waar een groote hoeveelheid los pa pier lag opgeslagen. Men heeft echter de zen brand weten te beperken. DROEVIG INCIDENT. Vechtpartij tusschen politie en bewoners. In 'het dorpje Dnesuin m de Dokkumer- wouden heeft bij het vervoeren van een ze nuwpatiënt een ernstig handgemeen tus- scnen de politie en een deel der dorpsbe volking plaats gevonden. Ten einde een arUeider, bij wien zich verschijnselen \an krankzinnigheid hadden geopenbaard, naar het krankzinnigenge sticht te Franeker te vervoeren, vorsreüo- nen op zeker oogenblik drie politieagen ten aan de woning vttu den arbeider. De zoqjis van den patiënt, vreezende dat een en ander aanleiding tot verzet zou geven, verzochten den agenten in burgerkleeding hun opdracht uit te voeren. Dezen konden daaraan echter niet voldoen, daar oen der veldwachters geen burgerkleeding bezit en de andere twee uit een naburig dorp war ren overgekomen en evenmin burgerklee ding tot hun beschikking hadden. Aanvankelijk liep alles goed. De patiënt liet zich gewillig leiden oen eindweegs door het dorp tot aan de schuur van den vee houder J. S., waar de auto wachtte, waar mede de patiënt naar Franeker zou wor den gebracht. Een groot aantal nieuwsgie rigen had zich reeds op het erf vorzameld en wachtte in spanning de komende ge beurtenissen af. Toen de man den auto zag, werd hij onrustig en begon verzet te plegen, De veldwachters trachtten hem met vereende krachten in den auto te du wen waarbij de eigenaar van de boerderij assisteerde. Terwijl do patiënt zich ver zette, moet de veehouder den man een paar slagen met een touw en daarna met de vuist hebben toegediend, welk optreden «le verontwaardiging' vaülde omstanders op wekte. Inlusschen stond een groep vau onge veer honderd personen bij den auto. Toen de zoolis van den patiënt, ten einde hun vader te beschermen, den veehouder aan vielen, werd dit het sein tot een verwoed gevecht. In weinige oogenblikken ontaard de dit in een vechtpart ij tusschen de poli tie en den veehouder aan den eoncn kant en de bevolking, die de partij trok van den patiënt eA zijn zoons, aan den anderen kant. De veldwachters trokken hun gum mistokken en verdedigden zich tegen de dorpelingen, die er in slaagden den patiënt te bevrijden. De veldwachters, liepen bij de schermutseling gevoelige klappen op; een agent uit Murmerwoude Werd vrij ernstig aan hel gelaat verwond. Ook zijn collega's hadden het zwaar te verantwoorden. Ver scheidene' dorpelingen werden hevige sla- gen toegediend. Tijdens het handgemeen vervoerden de zoons van den patiënt hun vader Langs een omweg naar huis te ril g. Toen later dr. Oly- slagcr van Dantumawoude per auto don man kwam afhalen, ging hij gewillig mede en liet zich zonder eenig verzet naar Fra- UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Dinsdag 2 April. Huizon 1875 M. Uitsl. KR O-Uitzending. 8.009.15 Gramofoonpl. 9.30 Hoogmis uit de St. Cauisiuskerk te Nijmegen. 10.45 Gramofoonpl. 11.3012.00 Godsd. Halfuurtje. 12.15 KRO-Trio o. 1. v. Lustenhouwer. I.45 Gramofoonpl. 2.00 Vrouwennurtje. 3.00—4.00 Modecursus. 4.25 Cursus „De moderne Zakenman". 5.00 H.I.R.O. G.OO7.10 KRO-Kuustensemble o. 1. r. Lustenhouwer. 7.10 Dr. J. ten Heerdt: Bouw van het Heelal. 7.45 Verbondskwartiertjo. S.00 KR O-orkest o. 1. v. J. Gerritsen. Oa. Cello-concert A-moll, St. Saëns. S.30 Hoorspel „Bietje"' in 1 bedrijf van M. Sabbe. Regie: Dr. W. Frans. 9.15 Vaz Dias. 9.30 Vervolg KR O-orkest. 0.a. Ouv. „Bas- tien et Baslienne", Mozart; fragm. uit Wagner-Opera's en Caprice italieu, Tscliai- kowsky. II.0012.00 Gramofoonpl. Hilversum 298 M. Uitsl. AVRO-Uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Orgelconcert Fr. Hasselaar. M. m. v. Jo Juda (viool). 12.002.15 Omroep-Kamer-orkest o. 1. v. L. Schmidt m. m. v. Van Dijks Origineolo V olendammers. 2.30 Gramofoonpl. 3.00 Knipcursus. 4.00 Viool-recital door Andries Roodcn- burg. M. m. v. E. Kuypers (piano). 4.30 Kinderuur. 5.30 Omroeporkest o. 1. v. N. Treep en Gramofoonpl. 7.10 Alexander Moissi declameert. 7.30 Engelsche les. S.00 Residentie-orkest o. 1. v. A. v. Raalte. Soliste: Lotte Schoono (zang). O.a. Espana-Rhapsodie, Ohabrier en Friihlings- stimmen, wals, Strausz. 8.80 „Dolores Divine Schuldig of on schuldig", radio-drama van M. K. Ellis. Vertaling: Vogt. 9.15 Vervolg concert. Oa. uit „Zaubcr- flöte" en „Figaros Hochzoit", Mozart, en 3de Symphonic in F-dur, Brahms. 10.15 Vaz Dias. 10.3012.00 Kovacs Lajos en zijn orkost. (Refreinzang: Bob Scholte) en Gra-mofoon- platen. Daventry, 1554 M. 9.35 Morgenwijding. 9.50 Tijdsein, Berichten. .10.0510-520 Lezing. 11,20 Orgelconcert Edw. O'Henry. 12.20 Leonardo Kemp's orkest. 1.25 Voor de scholen. 3.20 Uit Edmburg: Studio-orkeet o. 1. v. G. Daines. 3.50 Grosvenor House-orkoat o. 1. v. J. Meeug. 4.35 Kindoruur. 5.20 Berichten. 5.50 Laffitte speelt Debussy's Pianomu ziek. 6.10 Lezing. 6.40 Vaudeville. Oa. BBC-Dansorkost o. 1. v. Henry Hall. 7.40 Lezing. 8.20 Berichten en lezing. 8.30 Radio-Militair-orkest o. 1. v. B. Wal ton O'Donnell. M. m. v. Thelma Bryau (piano). 0.a. Ouv. „Freischütz", Weber; Symphonische dansen, Grieg, en Pianocom posities van Brahms. 9.5011.20 Jack Harris en zijn Band. „Radio Paris". 1725 M. 7.05 en 11.50 Gramofoonpl. 8.05 Concert o. 1. v. Eugène Bigot, O.a. Ouv. Fingalshöhle, Mendelssohn en Sadko, Rimsky-Korsakoff. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Strijkconcert uit het Palace- Hotel. 2.204/20 L. Preils orkest m. in. v. E. Jo- hansen (piano). 7/20 „Maria Stuart", treurspel in 5 actcs van Schiller. 9.3510.05 Mandolineconeert door het Venetiaansch Trio. O.a. Pizzicato uit „Syl via", Délibes. 10.0511.50 Dansmuziek o. 1. v. T. Pe tersen. Langenberg. 473 M. 6.257.20 en 10.4011.20 Gnamofooupl. 11.2011.40 Concert uit Stuttgart. 12/201.50 Concert o. L v. Wolf. 4.205.20 Concert Philh. orkest Stutt gart o. 1. v. E. Kalui. 7/20 Bach's Hohe Messe in h-nioll. Koor en orkest uit Essen o. 1. v. M. Friedler. M. m. v. Mia- Peltonburg (sopraan) cn ande- R o m e, 441 M. 7.20 Gramofoonpl. 8.05 Gevarieerd concert. In de pauze: Radio-tooneel. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 11.35—1.05 Gramofoonpl. 4.20 Concert o. 1. v. André. 5.50 „Faust", Gounod. (Gramofoonpl.). 7.20 Concert o. 1. v. André. 0.a. Ouv. „Banditonstreiohe", Suppé; Verdi-Potpour ri, Weninger en „Zigennerliebe", wals, Lehar. 338 M.11.35—1.05 Gramofoonpl. 4.20 Concert o. 1. v. Kumps. 6.50 Gramofoonpl. 7/20 Avond gewijd aan Marcel Poot en G. D'Hoedt. M. m. v. orkest o. 1. v. Kunip» en solisten. ü.a. Rondo voor orkest en Fan- tasietta, M. Poot. Zo e een, 1635 M. 7.20 Militaire muziek uit Bremen o. 1. v. Obermuaiknieister Jung. 8.20 „lm Namen des Schickaals", hoorspel van L. Hinriohaem. M. m. v. Norag-Klein- orkeet o. 1. v. F. Gartz. 9.20 Berichten en Politiek Overzicht. 9.5011.20 Werken van Fr. Schubert.. M. m. v. orkest en solisten o. 1. v. José Eibon- schütz. DE STEM DER SPAANSCHE BESCHAVING. 1000 njksradjotoestellen in de dorpen. Naar do Madrileensche correspondent van. „El Muti" meldt* bereidt do minister van openbaar onderwijs, de los Rios, een de creet voor betreffende de plaatsing van duizend radiotoestellen op het platte land, teneinde de „stem der cultuur" ook daar te doen doordringen. De toestellen zullen geplaatst worden op kosten van den staat in lokalen, waar ieder toegang heeft. Tevens bestaat het voornemen, om ceil kraebtigen staatszender te bouwen, oau hierdoor vooral de Spaanschc muziek in het buitenland ineer bekend te maken. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Oude vrouw overreden door auto en over.eden. Zaterdagmiddag is de 75-jarige mej. S. do K. bij hot oversteken van de Benthui- zerstraat te Rotterdam door een auto ge grepen. De oude vrouw, die erg bijziende was. had do auto niet bemerkt. Zij werd naar het ziekenhuis aan den Bergweg ver voerd, alwaar zij aan de gevolen overleden as. Steigerhout in een autobus. Twee passagiers gewond. Zaterdag omstreeks twaalf uur reed on der Nijnsel, gemeente St. Oedenrode, een autobus van de Tramwegmaatschappij „De Meierij" in de nchtmg Eindhoven en pas seerde een kar met paard bespannen, die beladen was met steigerhout. Toen de bus halverwege gepasseerd was, werd het paard schichtig en maakte een zwenking met de kar in de richting van de bus. Dientengevolge sloegen de palen, die op de kar lagen, door den zijwand en de ruiten van de bus met het gevolg, dat twee vrou welijke passagiers zwaar gewond werden. Een hare-r heeft waarschijnlijk een horsen schudding bekomen. Ze mocht van den ge- neesneer niet worden vervoerd. Men vreest voor haar leven. Do andere passagiers in de bus werden door de glasscherven licht gewond. Motor tegen een boerenwagen gereden. Zaterdagavond heeft te Amersfoort een ernstig verkeersongeluk plaats gehad. Om streeks 8 uur passeerde een auto, welke in de richting Amersioort reed, op den Hooge- weg ter hoogte van het militair hospitaal een boerenwagen, welke in tegenoverge stelde richting reed. Achter den auto kwam in volle vaart de 20-jarige H. V. uit Hoe velaken op zijn motorrijwiel. Hij wilde den auto passeeren, doch bemerkte waarschijn lijk den boerenwagen niet, doordat doze als verlichting slechts een stormlamp voer de. Hij botste xn volle vaart tegen het lin kervoorwiel van den wagen, sloeg van den motor af en kwam, een boog van ongeveer 12 meter door de fucht makend, met zijn gezicht op de straatkeien terecht. Do ongelukkige was direct bewusteloos en werd zwaar gewond, vooral aan het hoofd een huis binnengedragen. Later werd hij naar het St. Eilisabethsgasthuis ver voerd. Tram tegen taxi. Gistermiddag te ongeveer twanlf uur ia op den Admiraal de Ruyterwcg bij de Prin ses Julianastaat te Amsterdam, een z.g. HG Taxi bij het oversteken van de straat door een naderenden tramtrein van de N. en Z.H. Tramwegmaatschappij m den flank gegrepen en over een grootco afstand medegesleurd, waarbij een groot stuk van het lick langs de baan geheel werd opge rold. In de auto bevonden zich behalve den chauffeur twee heeren, van wie er een eenige ribben brak en inwendige kneuzin gen bekwam. Do chauffeur liep een hoofd wonde op, terwijl de andere passagier on gedeerd bleef. De gewonde is per auto van de G.G. en G.D. naar een der ziekenhuizen vervoerd. De auto is geheel vernield. Van de tram werd het voorbalcon vrij ernstig beschadigd. Verdronken. Gistermiddag is te Zaandam hot 2-jarig dochtertje van den heer D. Stevens in oen onbewaakt oogenblik in den Zaan gevallen en verdronken. FEUILLETON. Uit hot Engolsch van J. S. FLETCHER, e) „Ja, ziet u. ik daoht, dat u het meende. Ik verkeerde altijd in de stellige overtui ging, dat u een van die zeldzame menschen was, die nodic iets zeggen wat ze niet mee- nen Sir Cheville liet, als ware zij een groote traan, de monocle uit z'n oog vallen en stampte met zijn modieuzen wandelstok op den vloer. „IJ drijft den spot met mij, meneer." i viel hij woedend uit. „U weet even goed als ik, dat de leening op korten termijn be doeld was. Dus ik vraag u nogmaals: „Wilt u zoo goed zijn, mij onmiddellijk te beta len." ,,*t Zal niet gaan", verklaarde Lucas Etherlon laconiek", ik heb het niet." „Wanneer hebt u het dan wel'", drong Sor Cheville aan. „Bepaalt u dan een da tum". „Kan ik evenmin," klonk het bijna on verschillig. „Het kan gauw zijn, het kan ook nog een poosje duren. Het is mc ab- Suluut onmogelijk dat op dit oogenblik met eenige zekerheid te zeggen. Ik geef u op deze manier antwoord omdat u deze aangelegenheid behandelt, zooals een ge wone „gentleman" tegenover den anderen, alsof u een slager of kruidenier was, die om I zijn geld komt." Sir Cheville, die vuurrood van kwaad heid gewordon was bij de lnatste woorden van don fabrikant, stapte op de schrijf tafel too en sloeg met zijn-vuist op het blad. „Als ik het morgen ora tien uur niet heb", viel hij uit", zal ik Birch opdracht geven, het langs gerechtelijken weg in to vorderen. Dat is mijn laatste woord in deze kwestie." Etherton keek op van zijn buroau en het leek zijn dochter dut oen andere gomoeds- spanning zich op zijn gezicht afteckende. „Birch", zei hij langzaam. „Aha, moet ik uit uw dreigement opmaken, dat u Birch ooit verteld hebt, dat ik u dit geld schuldig ben?" „Neon, dat is niet het geval," was het verontwaardigde antwoord. „Hot is niét mijn gewoonte mijn advocaat mee te dee- len, dat ik iemand geld geleend heb - zooals ik vaak genoeg doe. Maar nu zal ik het hem dienen te vertellen."' „Doe het niet", pleitte Etherton met een eigenaardige uitdrukking in ziin oogon. „Doe dat niet, alstublieft." „Waarom niet, als ik vragen mag?" klonk het scherp. Etherton keek zijn schuldeiacher een paar seconden strak aan. „Omdat het zekere plannen van mij in de war zou sturen", antwoordde hij toen. „Dat is de kwestie." „Plannen?" herhaalde Sir Cheville bits. „Wat voor plannen?"' „Ik kan u daar niets naders over raede- deelenZelfs al was ik u vijftigduizend pond schuldig, adn zou ik ze ul nog niet vertollen. Maar ik zou dolgraag weten, i waarom u die vijfduizend pond opeens mot alle geweld terug wilt hebben. U bent een schatrijk man, Sir Cheville en ik kan niet aannemen dat u ze noodig hebt. En ik heb ze wel noodig.... tenminste nog een tijdje.'..."' Sir Cheville wendde zich weer naar liet raam en staarde een oogenblik zwijgend naar buiten. Toen keerde hij zich weer met een ruk om naar den fabrikant. „Weet u wat ze van u vertellen, Ether ton?" vroeg hij zacht, maar tegélijk met iets dringends in zijn stem. „Er wordt be weerd, dat u in financiéele moeilijkheden verkeert; ik heb het van verschillende kanten gehoord. En hoewel ik inderdaad niet onbemiddeld ben, zooals u terecht opmerkt, voel ik er niets voor mijn geld te verliezen. Ik heb zelf ook belangen, waar voor ik contanten noodig heb.... ik moet met anderen rekening houdenenfin." hij haalde ongeduldig de schouders op, „ik ben u geen rekening en verantwoording schuldig, dat zult u moeton toegeven. En u zult ook moeten toegeven, dat u niet in staat bent vijfduizend pond bij elkaar te krijgen, ondanks uw oogenschijnlijk groo te zaken. Dus Etherton hief plotselina de hand op, als om stilte te verzoeken. Hij wees naar het gordijn, dat den doorgang naar de kamer van zijn secretaris aan het oog onttrok cn riep toen. op een toon alsof er niets bij zonders was: ..Pike, ben jij daar?" Er kwam geen antwooM en Etherton wende zich weer tot den bezoeker. „Tk dacht dat ik eon stap hoorde in die kamer", legde hij uit. „Die secretaris van mij loopt zoo zacht als een kat. Maar om op ons onderwerp terug te koinen. Sir Cheville. Ik zie in dat ik u in vertrouwen zal moeten nemen. U hebt mijn gedrag als onbehoorlijk pekwali- ficeerd, maar ik van mijn kant zal u be noker overbrengen. Evenmin verzette de bevolking zich toen de dokter alleen met den patiënt wogreed. Naar wij vernemen heeft de politie pro ces-verbaal opgemaakt van het gepleegde verzet. Vermoedelijk heeft niet het feit van het vervoer van den patiënt, inaar de wijze waarop dit plaats vond, aanleiding gege ven tot ingrijpen van de bevolking. Men verzekerde ons, dat wanneer de veldwach ters in burgerkleeding waren gekomen en met een auto naar het huis van den arbei der waren geroden, zoodat niet eerst een gedeelte van den dorpsweg had behoeven te worden afgelegd, niets zou zijn gebeurd. Do politie beroept zich echter op de last geving van den burgemeester van Dantu- madeel en meent, dat zij tactisch is opge treden. De hulp van den veehouder, die met touwen assistentie kwam verleenen, heeft echter de gemoederen in beweging gebracht. „Tel." handelen, zooals ik weet dat u bent.... een man van eer. Komt u ince, hierheen, alstublieft." Etherton stond op, wenkte Sir Cheville hem te volgen en liep naar den doorgang dio naar Pike's kamer voerde. Hij hield hot gordijn op, de bezoeker stapte door: hijzelf volgde. Toen draaide Letty zich om verliet de wachtkamer, ging de trap weer af, den tuin en den boomgaard door en liep vervolgens langzaam den heuvel op naar Low Hall. De behaapiijke weelde van het oude huis doed haar pijnlijk aan, toen zij de groote steenen portiek binnenging. Heb was een mooid oud huis, omgeven door een aardigen, ouderwet«chen tuin, vol kleurige bloemen. En het interieur.... iedefeen, die het kende, beschouwde Low Hall als een ide.ale woning, waar alles bijeen was wat een sterveling maar kau verlangen., schitterende meubels, boeken, schilderijen, kortom alles wat het leven van beschaafde en verfijnde lieden veraangenamen kan, want Etherton was met hart en ziel aan zijn voorvaderlijk hui6 gehecht, en een lief hebber van comfort en mooie dingen als hij was, hield hij van niet* ineer dan het lot een lust van liet oog te maken. En toch, wist Letty nu, lag een don kere schaduw over al die mooie dingen, enn benauwd en onheilspellend geheim: haar vader was 'geld schuldig aan Marton Stanbury's oom, en kou heb niët terug be talen. Rusteloos, zenuwachtig wachtte zo de thuiskomst van haar vader. Hot was zes uur toen Etherton haar op belde. „Letty"', zei hij haastig. „Ik kom niet thuis voor het diner; vanavond ook niet. Ik moet weg voor zaken. Zorg maar goed voor je zelf." „O,"' antwoordde zij teleurgesteld. „Hebt u geen vijf minuten om hier te komen? Of zal ik bij u komen'/ Toe nu maar." „Noen," klonk het kort.. „Onmogelijk ik moet er direct vandoor. Ik zie jc mor gen wol. Dag hoor." Ze wilde nog iets zeggen, maar hij had do hoorn al opgehangen en Letty wenddo zich bedrukt van het toestel af, om liet binnenmeisje naast zich to ontdekken. Het middagmaal was klaar en ze was ver oordeeld, om niet haar hoofd en hart vol zorgen, alléén te eten. HOOFDSTUK 111. De vertrouwde secretaris. Lctty's eetlust was niet bijster groot en zij was blij, toen zo zich aa.ii de zorgen van het bedienende binnenmeisje kun onttrek ken en haar geliefdkoosd hoekje in den tuin opzoeken. Het was een heerlijke, stra lende voorjaarsdag geweest, maar de ge beurtenissen der laatste twee uren hadden alle lentevreugde uit haar hart wegge vaagd. De zaken gingen niot goed.... dat stond vast, maar ze had geen idee. waar de schoen precies wrong. Wat was het geheim, dat Lucas Etherton zoo angst vallig voor haar verborgen hield en waar om nam hij thans don ouden Sir Ohevillo in vertrouwen? Waarom haar niet haar vader en zij waren immers onafschei delijk geweest, van het. oogenblik af, dat zij sohool thuis gekomen was, anderhalf jaar geleden nu. Maar ze m'ocst, zichzelf bekennen dat haar vader een goede re den had om Sir Cheville zijn toestand open te leggenhij was den baronet vijfdui zend pond schuldig (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9