LUCHTVAART FAILLISSEMENTEN DONDERDAG 14 APRIL 1932 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 1 N ATHLETjfcK De schorsing van Nurmi. Zooals reeds gemeld, heeft de Finsche Athletiekbond geweigerd Nurmi als ama teur te diskwalificeeren. Het bestuur der Intern. Federatie, dat op 3 April te Ber lijn besloot de uitspraak over te laten aan de Finsohe organisatie, heeft echter toen tevens bepaald, dat, wanneer de Finsche Bond op 30 April a.s. geen sancties tegen Nurmi getroffen had, deze laatste ipso facto den volgenden dag als amateur werd gediskwalificeerd. WIELRENNEN NEDERL. WIELRENNERS NAAR DE OLYMPISCHE SPELEN. Trainingswedstrijden. Naar men zich herinnert werd op de eind Maart te Amsterdam gehouden ver gadering van het Nederlandsch Olympisch Comilé medegedeeld, dat de Nederlond- sche Wielren Unie besloten had twee of drie renners voor eigen rekening uit te zenden naar de Olympische Spélen te Los Angeles. In verband hiermede werden gisteren avond op de Stadionbaan te Amsterdam verschillende trainingswedstrijden gehou den om een overzicht te verkrijgen welke renners eventueel in aanmerking komen voor uitzending naar Los Angeles Reeds een tweetal malen waren deze matches uitgesteld in verband met de slechte weersomstandigheden. Aan den oproep van de Nederlandscho Wielren Unie, welke renners eventueel bereid zijn en genoegzame tijd hebben om uitgezon den te woorden hebben ongeveer 20 ren ners gehoor gegeven. In twee groepen ver deeld kwamen de meeste renners op de Stadionbaan uit, terwijl nog een vijftal oefenwedstrijden worden gehouden te Den Haag. Voor Amsterdam waren de volgende renners uitgenoodigd: G Groot, Amster dam. J. Homma, Ams'erdam, J. J. van Egmond. Haarlem. G. Stroop, Amsterdam, J. Thiel, Laren (N.H.), B. van Dijk. Heem stede. J. S. Cornelissen, Amsterdam, A. van der Linden, Amsterdam, W. Schaft, Zaandam, N. B. de Bruin, Amsterdam, K. J. Looyen, Amsterdam, A. A. Korlaar, Am sterdam en A. Sabbé. Amsterdam. Naar wij vernemen zal Nederland geen vertegenwoordigers hebben in het tandem- rummer en ook niet in den wegwedstrijd. Gereden werd gisteravond de 1 K.M. wedstrijd op het horloge en voorts ver schillende sprintwedstrijden. In de sprintwedstrijden werd een aan tal matches a deux verreden, waarbij de laatste 200 meter werd opgenomen. De snelste tijd over de laatste 200 nieter werd gemaakt door Van der Linden 12.8 sec., die in zijn match tegen Looyen met drie lengten voorsprong won. De meeste renners maakten een tijd van 13.4 of 13.6 sec. over de laatste 200 m. De 1 km» werd alleen gereden en hier maakte van Egmond den besten tijd nl. 1 min. 18 sec. Van der. Linden deed er 1.4 sec. langer over, terwijl Loser over de k.m. 1 min. 19 8 sec. deed. De anderen bleven allen boven de 80 sec. Ook de bekende wegrenner Visser, die Zondag jl. nog heeft meegereden in den Den Haag—Brussel rit, mocht geen snel len tijd boeken, daar hij er 1 min. 25.6 sec. over deed. De meeste renners bleken nog onge oefend te zijn en zoo zullen nog wel meer trainingswedstrijden worden gehouden. De mogelijkheid bestaat, dat over twee weken wederom op de Stadionbaan zal worden geoefend. De bedoeling van het Bestuur der Nederlandsche Wielren Unie is, na eenige trainingswedstrijden eenige rijders aan te wijzen, die eventueel voor uitzen ding in aanmerking komen. Deze zullen dan in verschillende wedstrijden in het land uitkomen, waarna een definitieve beslissing zal worden genomen. SCHAKEN De competitie van den Schaakbond voor Leiden en Omstreken. Gisteravond werd de laatste wedstrijd in dit seizoen te Boskoop gespeeld. De Leiderdorpsche Schaakclub was de gast van de schaakclub „Inter Nos' te Bos koop, om te spelen tegen het tweede tien tal. De thuisclub leed de nederlaag, zij verloor met 7 punten tegen 3 punten. De volledige uitslag luidt: LeiderdorpBoskoop, v. KlaverenW. Geers 10 P OuwerkerkJ. v. d. Horst 1/21/2 de Koning JMzn.N. Kok 1/21/2 KraninburgC. van Veen 01 de Koning AznJ. P. C. Bauman 10 G. CortsJoh. de Ruyter 10 GoedhartD. Graatsma 10 den BlankenJ. Goudkade 10 SplinterD. Hilarides 1/21/2 M. de Koning—M. Schrijver 1/21/2 Totaal 7—3 De eindstand in deze groep is dan de volgende: (de beide nog te spelen partijen van den wedstrijd L. S. G. IIIIIZoeter- woude voorloopi'g als remise beschouwd). gesp. gew. gel. verl. v.t. tot. L. S. G. II-III 5 4 1 34 -J6 9 Voorsch. 5 4 1 29 -21 8 Leiderdorp 5 3 1 1 28.5-21.' 7 Zoeüerwoude 5 1 4 23.5-26.5 2 Philidor 5 1 4 20 -30 2 Boskoop II 5 1 4 15.5-34.5 2 EEN ONDERHOUD MET DR. ECKENER. De kansen van een luchtschipverbinding met Ned.-lndië. Met dr. Eckener, den commandant van I het luchtschip „Graf Zeppelin'', die Dins dagavond te Amsterdam is aangehouden, heeft een vertegenwoordiger van het pers bureau Vaz Dias gisteren een onderhoud gehad. Dr. Eckener deelde mede, dat de „Graf Zeppelin'' de volgende week voor de der de maal naar Pernambuco vertrekt en wel onder commando van hemzelf. In het na jaar zullen weer drie reizen naar Zuid- Amerika gemaakt worden. Met een regei- matigen dienst heeft men hier dus niet te doen. Dr. Eckener legde er den nadruk od, dat ondanks het vlotte verloop van deze reizen de tochten van de „Graf Zeppelin" door hem toch nog beschouwd worden als te verkeeren in het stadium van het expe riment. Voortdurend stuitte men weer op nieuwe problemen, die om oplossing vroe gen. Voor de tochten over den Oceaan waren de meteorologische moeilijkheden nu lang zamerhand wel opgelost. Aanvankelijk was men verrast door den waterval van regen in de tropische regenzones, vooral omdat de regenval de eerste malen het uitzicht geheel benam. Naderhand was men hierop verdacht en dr. Eckener achtte op het oogenblik deze regenzones de gemakkelijk ste om door te vliegen, omdat het er meestal windstil was en men er niet voor meteorologische verrassingen kwam tc staan. Nu dr. Eckener toc-h over de tropen had gesproken, vroegen wij terstond naar de zaak, die ons uiteraard sterk interesseer de en waaromtrent reeds geruimen tijd al lerlei geruchten de ronde doen: de instel ling van een eventueele luchtschependienst tusschen Nederland en Nederlandsch-Indië, waarover volgens vroegere berichten reeds onderhandelingen tusschen de Luchtsche pen werf te Friedrichshafen en de belang hebbende Nederlandsche stoom vaartonder nemingen zouden zijn gevoerd. Veel definitiefs kon of wilde dr. Eckener ons hieromtrent nog niet mededeelen. De route naar Nederlandsch-Indië is van ge heel anderen aard dan die over den Oceaan, vooral wat de meteorologische toe- j standen betreft. Alvorens over de moge- I lijkheden van ©en dergelijke luchtverbin- ding iets naders te kunnen zeggen, dien den deze toestanden langs de geheele route nauwkeurig bestudeerd te worden, waarbij rekening moest worden gehouden met den natten moeson, zoodat de studie het best zou kunnen plaats vinden in de maanden van de ongunstigste weersgesteldheid, i Pas wanneer een dergelijke studie vol doende gegevens had opgeleverd om fe kunnen nagaan of er inderdaad kans op verwezenlijking was. zou men als proef een reis met het luchtschip kunnen maken. De I proefvluchten naar Zuid-Amerika konden i gemakkelijk ondernomen worden, omdat men te Pernambuco beschikte over een I ankermast, bedrijfsstoffen en andere ma terialen, terwijl het niet de moeite loont i in Nederlandsch-Indië al deze dingen aan te schaffen voor een enkele reis, waarvan j het niet vaststaat of een herhaling zal vol- gen- I De ontwikkeling van het luchtschepen- verkeer wordt zaoals te begrijpen is, sterk geremd door de slechte economische toe standen. Op de werf te Friedrichshafen is een tweede luchtschip in aanbouw, doch men tracht den bouw te rekken omdat men op het oogenblik niet weet, wat men met het luchtschip zou kunnen doen waxi- neer het gereed is. In Duitschland zijn de toestanden te slecht en terwijl men tot voor I eenigen tijd nog zijn hoop kon vestigen op Amerika, zijn detoestanden daar op het 1 oogenblik eveneens zooveel slechter ge worden, dat men het luchtschip in aan- 1 bouw nog maar rustig op de werf laat. Wij vroegen dr. Eckener of de kosten van de luchtreizen der „Graf Zeppelin' door de opbrengst worden gedekt. L)it bleek nog I niet ten volle het geval te zijn. Toch was dr. Eckener van meening, dat een renda- I bele exploitatie mogelijk was. Naar ZuiJ- Amerika is het luchtschip steeds niet vol geboekt, maar iedereen wil bij iets nieuws natuurlijk eerst eens afwachten, hoe bet gaat. I „Er loopen op het oogenblik mensohen rond met plannen om een soort raket van Europa naar Amerika te schieten zeide dr. Eckener. „Alvorens me beschikbaar ie stellen om als passagier in zoo'n raket moe te gaan, zou ik ook eerst wel eens willen zien, hoe het met een ander afloopt die dat doet". Het publiek zou echter naar ma'e er meer vlot verloopen reizen waren ge maakt, wel grooter belustheid toonen^ >m de reis naar Amerika met de „Graf Zep pelin'" te maken. Door de passageprijzen behoefde men zich niet te laten afschrik ken. Terwijl de maximumprijs op de snel ste luxe stoomschepen 1800 Mark bedraagt, kost de reis per luchtschip slechts 2000 Mark, waarbij men bovendien een gewel dige tijdsbesparing heeft. In totaal heeft de „Graf Zeppelin" se dert zijn bestaan een afstand van 390.000 K.M. afgelegd, of bijna tienmaal om de we reld. Pas éénmaal is van motoren gewisseld. Bij een der eerste reizen heeft men ook eens te Toulon van motoren moeten wisse len, maar dat was te wijten aan een tech nische fout, die men pas in de praktijk van het varen bemerkte, namelijk dat de ma toren verkeerd gekoppeld waren waardoor het luchtschip begon te wringen. Omtrent zijn verdere plannen kon Ir. Eckener weinig meer mededeelen. Boven dien stond zijn auto ie wachten, waarmee hij naar Haarlem zou vertrekken, naar tuj ons mededee.de om een bezoek ie bre i- gen aan het Frans Hals-Museum. Hij «s een groot bewonderaar van Frans Hals en reeds jaren hoeft hij verlangd naar een ge- GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Uit een kinderwagen gevallen, overreden en gedood. Gistermiddag liep in de Rapenburger straat te Amsterdam een moeder met haai- kind in een kinderwagen, re wandelen op het trottoir. Op een gegeven oogenblik kantelde plotseling de kinderwagen en viel het kind er uit. Juist passeerde een vrachtauto van de A. T. O Het kind werd door den wagen gegrepen en op slag ge dood. Den chauffeur van de vrachtauto treft geen schuld. Auto tegen een boom. Twee inzittenden gewond. Te Oterden nabij Delfzijl is de vracht rijder A. Godlieb uit Farmsum bij het uit wijken voor een schaap met zijn vracht auto in volle vaart tegen een boom gere- j den. G. en de mede inzitenden Medema liepen vrij ernstige wonden op. De auto i werd vernield. Door de tram overreden. Gistermorgen had te Mierlo—Hout een ernstig tramongeval plaats. Een ongeveer 65-jarige man wilde op het moment, dat de tram passeerde, de rails oversteken met het noodlottig gevolg, dat hij door de tram gegrepen werd. Toen de tram tot stilstand I was gekomen bleek dat de oude man ern stig gewond was Men vreest voor zijn le ven Vermoedelijk is de oorzaak van het ongeval het feit, dat de man hardhoorend i is en daardoor de tram niet heeft ge- l hoord. Botsing tusschen auto en autobus. Langs het Merwedekanaal bij den Lies- boschweg te Utrecht heeft Dinsdag een botsing plaats gehad tusschen een gesloten luxe-auto, welke van den Ooden Rijn kwam en een uit Utrecht komende autobus. Door den schck vloog de luxe-wagen zoodanig uit de richting, dat hij in het Merwedekanaal verdween. De bestuurder slaagde erin, door het stukslaan van de zijruit, uit den auto te komen en naar den kant te Gisteren is de wagen gelicht. ROEIBOOTJE OMGESLAGEN. Twee personen verdronken. Gistermiddag te omstreeks vijf uren zijn twee timmerlieden, die in de haven van Grave werkzaamheden verrichtten te water geraakt, toen het bootje plotseling omsloeg. Hoéwei een van beiden vrij spoedig op het droge was gebracht waren de levens geesten reeds geweken. Het slachtoffer is de 17-jarige H. v. d Hoogen uit Velp (N - B.). Om zeven uur gisteravond werd het lijk opgehaald van den 35-jarigen G. Ket- terings uit Grave. De beide ongelukkigen zijn naar het St. Catharinaziel.enhuis te Grave overgebracht. De heer K. was ge huwd. Verdro-iken. Te Nieuw Amserdam is het 12-jarig doch tertje van den heer van Loo, dat op weg naar school was, in het kanaal geraakt en verdronken. Oude vrouw te water en door haar zoon gered. Dinsdagmiddag was de 78-jarige weduwe T. de Gr. geb. J. in de Ringvaart van den Haarlemmermeeroolder een emmer aan het omspoelen. Plotseling werd zij door een dui zeling bevangen en geraakte te water. Haar oudste zoon, die juist thuis kwam, zag het ongeluk gebeuren en snelde te hulo. Hij mocht er in slagen zijn moeder spoedig op het droge te brengen. Het oudje had reeds water binnengekregen en verkeerde in be- wusteloozer toestand Na toepassing der kunstmatige ademhaling en het toedienen van zuurstof kwam zij weder bij kennis, doch na medisch onderzoek bleek haar toe stand zeer ernstig te zijn. Woedendè stier. Te Berlicum (N.-B.) ontstak een stier, die een veeheelkundige bewerking moest on dergaan, daardoor zoo in woede, dat hij de in de stal aanwezige personen aanviel. Na dat een der omstanders door het dier op de horens was penomen en ver weggewor pen en een ander een trap tegen het lichaam -had gekregen, werd een derde per soon tegen den muur gedrukt Slechts met moeite s aagde men erin het beest weder in zijn macht te krijgen. De beide eerstaan- gevallen personen kregen geen noemens- waardig letsel, doch de derde heeft ernstige kneuzingen opgeloopen. Door anderhalven ton ijzer getroffen. Gistermiddag is de arbeider S S. uit Landmeer tijdens het lossen van goederen aan de Superfosfaatfabriek tc Oostzaan door anderhalven ton ijzer getroffen Den man werden beide beenen gebroken Hij is naar het ziekenhuis te Amsterdam ver voerd. legenheid om de Haarlemsche collectie eens te bekijken. Van Haarlem werd de reis vooitgeze naar Dei. Haag. waar dr. Eckener gist^:- middag de gast was van Prins He idriK, die hem voor den lunch heeft uitgenoodigd. Doodelijk mijnongeluk. De 24-jarige mijnwerker M. G. uit Bleijer- heide is in de Domaniale mijn te Kerkrade op de 3S0 Meter-verdieping in de schacht Beerenbosch om het leven Noodlottige val. Te Scbijndel viel de circa 20-jarige van Zutphen van zijn fiets en kwam zoo onge lukkig met zijn hoofd op een hek terecht, dat de dood onmiddellijk intrad. Bewusteloos gevonden. Dinsdag werd bij „de Diervoort" onder Hatert bij Nijmegen een zekere van H. uit Overasselt bewusteloos langs den weg ge vonden. De man had hevig gebloed. Door een passeerenden auto werd hij opgenomen en naar huis gebracht Men vermoedt dat de man door een auto was aangereden en» aan zijn ^ot overgelaten. Het slaelitcffer is nog steeds bewusteloos; de politie stelt een onderzoek in. Felle brand te Arnhem. Gezin bijtijds gered. Dinsdagavond omstreeks kwart over tien uur werd brand ontdekt in het perceel Kerkstraat 2a te Arnhem, een bovenhuis dat sedert korten tijd bewoond wordt door een gezin van den heer Hosmus bestaande uit man vrouw en vier kinderen. Het gezin dat zich reeds ter ruste had begeven werd gewekt door «dasqrerinkel veroorzaakt door een schoen, die door een der omwonenden door een der ruiten werd .geworpen om de bewoners op het gevaar dat hen dreigde op merkzaam te maken Door dit lawaai kwa men ook de buren naar buiten ge oopen van wie enkelen onmiddellijk de politie en brandweer waarschuwden. De brand bleek te woeden op de eerste verdieping en wel zoo hevig, dat de vlammen reeds naar bui ten sloegen toen de eerste reddingspogin gen werden ondernomen. Door eenige personen werd de buiten deur geforceerd, zoodat men zich toegang tot het brandende perceel kon verschaffen om het gezin, dat op de tweede verdieping sliep, te redden. De man, die 1102 slechts tijd had gehad om een deken om zich heen te s aan, kwam hen reeds op de trap tege moet met twee kinderen in zijn arm, die bij buren werden ondergebracht. Het gerucht liep. dat de vrouw en nog 2 kinderen zich nog in het brandende oerceel zouden bevin den en men kan zich de angst van den man voorstel'en, toen hij bemerkte dat zijn vrouw met de andere kinderen hem niet op zijn vlucht waren gevolgd. Al spoedig bleek echter dat de vrouw en de twee overige kinderen in veiligheid waren gebracht door den bakker Wrisink m de Arke Noaoh- straat die aan de achterzi'de hét branden de perceel had weten te be:eiken. Aan blusschen vie! niet meer te denken al wist men het vuur grootëndeels tot de> eerste verdieping te beperken. Deze ver dieping brandde échter geheel uit. zoodat van den inboedel weinig of niets gesèaard bleef. De benedenbewoners die een groen- tenz"?k drijven kregen zeer veel water schade Naar de oorzaak tast men in het duister. Groote brand te Oisterwijk. Vee omgekomen. Ten gevolge van onbekende oorzaak zijn te Oisterwijk de boerderij en een aan grenzende schuur van den landbouwer C. Verhoeven gehel afgebrand. Verscheidene stuks vee kwamen in de vlammen om. Van den inboedel kon slechts weinig gered worden. Verzekering dekt de schade. Brand in een sigarenfabriek te Sittard. Gistermorgen omstreeks vier uur ont stond brand in de sigarenfabriek van Pe ters aan den rijksweg Noord te Sittard. De vrouw van P. werd in de slaapkamer wakker door de uitslaande vlammen. Ter stond daarop waarschuwde P. de brand weer, die spoedig ter plaatse verscheen en het .vuur krachtig bestreed. Zij was evenwel niet bij machte om te voorkomen dat de fabriek uitbraadde. Slechts het aangrenzende woondgedeelte t en de naast de fabriek gelegen panden kon de brand weer behouden. Een aanzienlijke partij ruwe tabak en een groote hoeveelheid si garen gingen verloren. De aangerichte wa terschade is aanzienlijk. In den loop van den morgen was de brandweer nog steeds aanwezig voor de nablussching. Omtrent de oorzaak van den brand is niets met ze kerheid te zeggen. Vermoed wordt dat hij m de droogkamers is ontstaan. Zoowel de fabriek als de inventaris is verzekerd. „Tel." HET „SM0KKELDRAMA" BIJ AALTEN. Verslagene geen smokkelaar. Omtrent de droeve gebeurtenis aan de grens bij Aalten, waarbij de zestienjarige Wilhelm Busch door een schot doodelijke getroffen werd. kan worden geme d, d^t de jonge.ing zich niet met smokkelarij inhield. Hij ging voor zijn familie boodschappen op Nederlandsch gebied doen. B. raakte toen verzeild tusschen een groep persen-en die van smokkelarij verdacht werden. De kom miezen waren op hun ronde de troep tege moet gegaan. Zij deden eerst eenige scho ten in de lucht, maar de smokkelaars stoor den zich daaraan niet. Toen nu met scherp een schot werd gelest, hoorden zij wel een noodkreet, doch op hun onderzoek bespeur de zij niets. Eerst later, toen de zusters van den verslacene door diens lang uit-b ijven pingen zceken, ded" deze de droeve ont- '7 t haar br-e~ pi v':ft:?n - ter rfst nd van de Trens doodelijk getroffen was door een geweerschot. «Tel." RUIM 15000 SMOKKELAARS IN EEN JAAR GEARRESTEERD. Officieele cijfers van den omvang van het smokkelbedrijf op de Duitsche grens. De correspondent van het „Hbld." te Nijmegen meldt: De zoo juist gepubliceerde cijfers van het Landes Finanzamt te Dusseldorf de smokkelarij in het Nederlandsch-Duit- sche grensgebied voor zooverre het betreft het district Dusseldorf gedurende de maand Maart, geven een merkwaardig beeld van den omvang, die het smokkelbedrijf heeft aangenomen. Gedurende dé maand Maart werden niet minder dan 1450 smokkelaars gearres teerd. Hiermede is het aantal gearresteer de smokkelaars, in een periode van één' jaar tot 15 200 gestegen. In Maart werden in beslag genomen 65.000 sigaretten, 19 400 pak'es sigarettenpapier. 5000 K.G. tabak, 4F00 K.G. koffie. 26.500 K G. graan, 4500 K G. meelproducten, 7500 eieren en 1500 K.G. diverse smokkelwaren. Ongeveer tweehonderd voer tuigen in beslag genomen. De voor het smokkelen gebruikte voer tuigen, 166 fietsen, drie motorrijwielen en dertien vrachtauto's werden eveneens beslag genomen. De smokkelwaar. In één jaar werd in het district Dussel dorf in totaal in beslag genomen 4.000.000 sigaretten. 100 000 pakjes sigarettenpapier, 35 000 K.G. tabak. 34.000 KG koffie, 30.000 K.G. gjraan. 64.000 K G. meeloroduc- ten, 125.000 K.G. aardappelen, 37.000 K G. suiker en 23.U00 K.G. diverse smokkelwa ren. Verder werden in beslag genomen 1300 fietsen en .123 vrachtauto's. Intusschen gaat de smokkelarij in on verminderde mate door. Herhaaldelijk stui ten douanepatrouilles op benden smokke laars, die zij hardnekkig achtervolgen. Het optreden van de smokkelaars wordt met den dag brutaler. Bij Woensel hielden de kommieen een smokkelbende aan, die met achterlating van de rijwielen en smok kelwaar wist te ontkomen. De in genomen rijwielen werden voorloo-pig in een gebouw in de omgeving opgeborgen. Later in den nacht keerde de smokkelben de terug en wisten de bewakers der rij wielen door bedreiging met mishandeling en brandstichting te bewegen de fietsen weer terug te geven. Drie colonnes aangehouden. Bij Zammersdorf werden in de laatste drie nachten drie smokkelcolonnes door beambten van het Durener douanekantoor aangehouden. Men kon beslag leggen op 30.000 sigaretten. In alle drie gevallen betrof het beruchte smokkelaars .uit. Diiren, Het schijnt dat zij bij elkaar, beh opren, doch gescheiden in kleinere ëolonnes werken. Een spannende jacht. Een spannende jacht is ook gehouden bij het grenskantoor Gros-Reken. Daar passeerde een personenauto met groote vaart de grens De kommiezen sa ven last te stoppen, doch de chauffeur reed door, ook toen op de auto geschoten Bij een bocht in den weg reed de auto tegen een telefoonpaal en de wagen werd geheel vernield. Twee inzittende smokkelaars wisten, hoewel gewond, te ontkomen. De bestuur der viel echter in handen van de toegesnel de douanebeambten. Het bleek, dat de auto 250 K G. tabak vervoerde. Uitgesproken M. van Zoen, Sassenheim, Warmon derlaan 41, cur. Mr. F J. J. Trapman, te Leiden. H. van der Meij Nzn, koopman Oegst- geest, Hooge Morsehweg 104; cur. Mr. Pk K. Reysenbach de Haan. Den Haag. G. W. van Gent, timmerman, Kaag gem. Alkemade; cur. mej. Mr. M. Kluitman, Haarlem. C. W. van Hummel, rijwielhandelaar en reparateur, H i 11 e g o m, Meerstraat 42; cur. mr. P. Tideman, Haarlem. C. Walraven, bloembollenhandelaar, Hillegom, Ambachtstraat; cur. mr. M. van Toulon van der Koog Haarlem. De professor: „Wel allemachtig, nu heb j ik weer geen enkele knoop aan mijn pan-

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6