KERKNIEUWS LAND- EN TUINBOUW SPORT HET PAD LANGS DE KLIP. DONDERDAG 14 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 LIDUINA VAN SCHIEDAM. NATIONALE ROEM. Liduina stierf den 14 April 1433; Jeanne I d'Arc twee jaar vroeger, den 30 Mei 1431. I Frankrijk heeft dezen sterfdag met weer- I galoozen luister herdacht. Het vijfde eeuw feest der nationale Heilige nam drie jaar in beslag; het werd gevierd o\er het gan- sche land, maar vooral te Urléans, de stad der overwinning en te Rouaan, de stad 1 van het brandolfer. Het ging gepaard met alle vormen van vereering: allereerst, na tuurlijk, de volle praal der Liturgie en de blijde vroomheid der geloovigen, zooals het voor een Heilige past. Maar dan ook de jubel van publiek feest vertoon: optochten en vergaderingen, versiering en muziek, uitvoeringen en voordrachten, historisch Congres en Tentoonstelling, oprichting van standbeeld en bouw van kapellen en nieu we kerken. Te Urléans werd de groc huldiging bijgewoond door het hoof. den Staat, president Doumergue; Rouaan door Minister Bérard, vice-voor/, ter van den Ministerraad. Op beide plaat sen was de Paus vertegenwoordigd door een Legaat a Latere, die te Rouaan nie mand anders was dan Kardinaal Bourne van Westminster. Het was een schoon mo ment en een treffend gebaar van eerher stel en huldiging, toen deze hooge Engel- sche waardigiieidsbekieeder, geleid door den Vice-President der i'ransclio Regee ring en den Gezant van den Koning van Engeland op de brug der Seine verscheen en een bouquet van rozen en leliën liet vallen in den stroom, op de zelfde plaats, waar vijfhonderd jaar te voien'de verkool de asck der Heilige was weggeworpen in de rivier. Terwijl al de klonken der stad beieraen, ae oorlogsbodems der vloot don- deraeu, de troepen op het commando der groote aanvoerders Pétain, Weygand, Lyautey de wapens presenter Jen, en do burgexlijke en militaire overneuen van land en stad, de vertegenwoordigers der publie ke lichamen en der Universiteiten, de bui- tenlandsche gezanten en diplomaten, de honderdduizenakoppige menigte, allen, eerbiedig het hooid bogen onder de zege nende handen van den Pauselijken Legaat en van de zeventig Bisschoppen die hem omringden. Welke ook, in gewonen tijd, de wrijvingen mogen zijn tusschen Kerk eu Staat, ine» jn wij ze waarlijk één van gevoel en «.—x van daad bij de huldiging van de H. Jeanne d'Arc, dit achttienjarig meisje, slachiotler van volkenhaat en macntsmisbruik, zachte heldin, die voor alle F ranschen is en blijft de roem en de trots van het vaderland. Men koine nu niet, in echte Phanseèrsteinming, afgeven mensch op mêSsch, volk op volk, en zeg gen: „Wij, wij zijn anders en beter dan die tollenaars'. Eéne zaak is zeker: Frankrijk eert zijne groote mannen en vrou wen. Al zijn het ook Heiligen! Martinus en Bernardus, V inoentius a Paulo en de Pas toor van Ars, Genovefa en Jeanne d'Arc kunnen tot bewijs dienen. Van ons degelijk maar nuchter volk ver wachten wij niet dat 14 April 1933 gaat worden bij ons, wat 39 Mei 1931 ginder was. AI stellen wij gaarne den vrede bo ven alles wat maar eenigszins naar wa- penenroes riekt, de vredelievende Maagd van Schiedam zal, op haar vijfde eeuwfeest, ver m de schaduw blijven bij haar tijdge- noote, de strijdende Maagd van Urléans en van Rouaan. Doch één vraag moeten wij ons stellen. Daar wij, Nederlanders, nog al in veel zaken „andersdenkende en an- derswillende" blijven voor elkaar, zou het nu niet heerlijk zijn, indien wij eens, op één punt, één hart en één ziel gingen wor den m waardeering van Liduina, deze edele dochter van onzen stam'! Eensgezindheid, die wij niet zouden droomen wanneer het Canisius gold of de Gorcuinsche Martela ren, maar die wij wel durven vragen voor eene alom beminde Heilige van den tijd „toen wij nog één waren"; eene Heilige wier heldhaftig lijden bewondering af dwong, zoowel bij een Willem Moll, den schranderen, critischen historicus, als bij een Pater Brugman, den vurigen, onstuimi- gen middeleeuwer. Unze saamhoorigheid in dezen konden wij gerust overlaten aan de bezielende lei ding van Haarlems Kerkvoogd en clerus die met piëteit over Liduina's graf waken. Willen wij echter niet te zeer achter staan bij de volken die ons omringen en die allen hunne groote mannen hoog houden, dan mogen wij, bij het naderend vijfde eeuw feest, drie wenschen naar voren brengen, te weten: 1) Niet enkel Katholiek maar heel Ne derland onverdeeld geve aan Liduina, te Schiedam, een monument haar waardig. 2) Katholiek Nederland zorge dat Liduina op de zelfde trap van eeredienst worde gebracht als Willibrordus en Boni- facius, als Elisabeth van Duitschland of van Portugal, Theresia van Spanje en kleine Theresia van Frankrijk. f 3) Nederlands vrouwen en groote meis jes laten zich in dit jubeljaar, in een tri duüm, de lessen voorhouden die stralen uit het leven van deze Vrouwe, liclii _.i sieraad van haar geslacht. Het is een minimum-program. Volge ieder verder de ingeving van zijn gemoed. Wij vragen vooral overtuiging, nobelen eenvoud en daden. F'linke daden van ver eering, navolging en liefde. HUBERT MEUFFELS O. M. FRATE MARIA ELIGIUS. f In het ij auis van de Fraters der Congregatie van U. L. Vr. Moeder van Barmhartigheid te Tilburg is in den ouder dom van 52 jaar overleden de Eerw. Fra- ter Maria Eligius (in de wereld de heer F. F. J. Eligih). Frater M. Eligius i« jaren lang alge meen overste van de Congregatie geweest en was thans nog lid van het hoofdbestujr en secretaris-generaal. Hij was thans in het 35e jaar van zijn religieuse professie. Eenige dagen geleden werd hij ziek en moest reeds spoedig van de laatste H. Sa cramenten worden voorzien. PLANNEN TOT STEUN AAN PLUIMVEEBEDRIJF. Actie van beicU-ghebbcncen in Landsmeer en omstreken tegen evt. opslag in koel huizen. Men meldt aan de „Tel.": Er is gisteren te Landsmeer een ver gadering gehouden van pluimveehouders, georganiseerd in plaatselijke vereenigin- gen. Afgevaardigden waren aanwezig uit Oostzaan, Ilpendam, Landsmeer, Volen- dain en Broek in Waterland. Tot oprich ting van een vereeniging van Noord-Hoi- landsche pluimveehouders werd besloten, waarbij zich mede zullen aansluiten de vereenigingen uit Wieringen, Beemster, enz. Getracht zal worden ook afdeelingen in andere provincies op te richten, om daarna tot landelijke organisatie te gera ken. Bij de bespreking van door de regeering aan de pluimveehouders te verleenen steun, werd afkeurend gesproken over den voorgenomen maatregel tot aankoop varl 100 millioen eieren en deze in koelhuizen op te slaan. Algemeen werd gemeend, dat deze steunverleening niet aan de pluim veehouders ten goede komt. Gemeend werd, dat hulp alleen kan verleend worden in den vorm van een toeslag op van mark ten en veilingen aangevoerde eieren,Da vaststelling voor de verschillende deelen van het land van een productieprijs of wel in den vorm van een toeslag aan den ge- lieelen pluimveestapel (dus berekend per kip) met beperking evenwel tot die pluim veehouders, die voor het grootste deel hun bestaan in het bedrijf vinden. Eerlang zal te Purmerend een groote vergadering worden gehouden, voor bijwo ning, waarvan alle pluimveehouders in Noord-Holland zullen worden uitgenoo- digd en waarin regeeringssteun in den hier bedoelden zin zal worden bepleit. De TIP der TIPS Uw merk is GIBBS! TANDZEEP. SCHEERZEEP, HUIDCREME en andere Toiletartikelen. 2998 VOETBAL R. K. FEDERATIE. R. K. S. V. „LEIDEN". Aangezien <ie kaartenverkoop voor den internationalen wedstrijd^R. K. Nederland R. K. Duitschland, zulk een geweldig snel verloop heeft, dat hu reeds eenige rangen zijn uitverkocht, doet bij deze het bestuur der R. K. S. V-. „Leiden" een laatr sten oproep. De termijn voor welke men zijn naam en adres aan het secretariaat L. Pieters- kerkkoorsteeg 17 moet opgeven sluit on herroepelijk Woensdag 20 April a.s. De reiskosten' zullen hoogstens 3.82 bedragen, maar zullen bij groote deelnam en wanneer per autocar gereisd wordt wel veel minder zijn. Alle verdere inlichtingen aan het secre tariaat. Woensdag sluit de gelegenheid tot opgeven, men haaste zich dus watl Geen echt Roomsch voetballer mag de zen wedstrijd verzuimen bij te wonen! Zegt het voort! DIOC. HAARL. VOETBALBOND. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. De Junioren-competitie. Programma voor Zondag a.s. Afdeeling B. Lisse IIS. M. C. I (1*2.30 uur) A. Knecht. In verband met den wedstrijd der ju- nioren-proefelftallen a.s. Zondag op het Meerbujg-terrein, konden geen verdere wedstrijden worden vastgesteld. De competitieleider, P. J. A. DE VRIND. CHELSEA IN NEDERLAND. De bekende Londensohe eerste klasser Ohelsea-, met den beroemden Schotsen in ternationaal Gallacher op <fen middenvoor plaats, zal op Woensdag 25 Mei a.s. op het terrein van Sparta te Rotterdam te gen een Nederlandsche B-ploeg spelen. Daar op 29 Mei la.s. de wedstrijd Neder landTsjechoslowakije gespeeld wordt, kunnen geen spelers van de nationale ploeg in het elftal worden opgenomen, doch men zal trachten een zoo sterk mogelijke B- ploeg in het veld te brengen. Engeland en de invallerskwestie. De Engelsohe Voetbalbond schijnt lang zamerhand te begrijpen, dat het toch wel wat zonderling is, dat in internationale wedstrijden, op het vasteland de continen tale ploegen voor gewonde spelers wèl in- UIT DE RADIO-WERELD Programma's van Vrijdag 15 April. Huizen 1875 M. Algemeen Programma, verzorgd door de N.C.R.V. 8.00 Schriftlezing. 8.159 00 Gramofoonplaten. 10.30 Ziekcndicnst. 11.0012.00 Gramofoonplaten. 12 15 Concert. H. Hermann, viool; T. G. v. d. Haar, viool; H. v. d. Horst Jr., cello; Movr. R'. A. v. d. Horst-Bleekrode, piano. 2.00.230 Gramofoonplaten. 3.00 Concert. D. Weiman, bas-bariton cn declamator en Mcj. L. de WaaL piano. 5.00 Gramofoonplaten. 5.30 Voor amateur-fotografen. G.00 Causerie over Knutselwerkjes. 6.30 Tuinbouwpraatjo. 7.00 Herdenking v. k. 25-jarig bestaan der Ver. van Marechaussee-Onderofficio- ren. 7.45 M. W. IC. Gerisch: Harz en Thürin- gen. 8.00 Dr, H. J. Lovink: De landbouwcri sis. 8.40 Amsterd. a capella-koor „Bel Canto'' o.l.v. A. Vranken en Gramofoonplaten. ca 10.00 Vaz Dias. 10.4511.30 Gramofoonplaten. Hilversum 298 M. 6.45—7.00 en 7.307.54 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 Trio Michel. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht Janny van Oogen. 10.30 Vervolg Trio Michel. 11 00 Vrouwenkwartiertje. 11.15 Trio Michel en Gramofoonplaten. 12.00 AVRO-Klein-orkest o.l.v. W. Knik ker. 2.00 B Blinxma: Yzer (voor scholen). 2.304.00 AVRG-Kamer-orkest o.l.v. G. Hemmes en Gramofoonplaten. 4.00 Piano-recital Joh. Jong. 4.30 Voora de kinderen. 5.00 VAR A-orkest o.l.v. H. de Groot en Gramofoonplaten. 6.50 Dr. S Kleerekooper: Het beginsel program der SDAP (XV). 7.00 Vervolg VAR A-orkest en Gramo- foonpl. 8.00 Mej. Ds. F. W. RappoldGelijke nissen uit het Nieuwe Testament. 8.30 Concert. Mara Dyxboorn, sopraan en II. Basmans, piano. U.a. Adolaide, op. 40, Beetnoven en Mahler-liederen. 9.00 Prof. Dr. J. Lindeboom: Beginsel verklaring van het Vrijz. Protestantisme. 9.30 Vervolg concert. Liederen van Fauró Debussy. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10 05 Vaz Dias. 10.15 H. Faber: Zomerkampen van de Vrijz. Chr. Jeugdoentralc. 10.45 Gramofoonplaten. 11.0012.00 Gramofoonplaten (VARA). Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. 11.05 Lezing. vallers mogen nemen, doch dat Engelscho ploegen dat niet mogen doen. Do Engelschc re'gel omtrent dc inval lers wordt op het vasteland door vrijwel geen enkel land meer gehandhaafd. Om aan dezen zondorlingon toestand een ein de te maken, stelt de Engelsche V. B. voor don regel te wijzigen, meldt het „Vad". De Engelsche V. B. zal op de a.s. ver gadering van de International Board voor stellen de regeling als volgt te doen lui den: „Behalve bij onderlinge afspraak voor het begin van den wedstrijd ge maakt, zullen geen invallers voor gewonde spelers worden toegelaten". Dit is dus de regeling, zooals ze op het vasteland vrij wel overal toegepast wordt, waarbij dus do invallerskwestie bij eiken wedstrijd vooraf wordt geregeld. Dat dit uitsluitend een concessie aan 12 20 Emanuel Starkey's orkest. 1.05 Urgolconcert Herbert Dawson. I.502.50 Gramofoonplaten. 4.20 Moechet/to's orkest. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Havdn's Piano-trio's door het West Regional Trio. 7.10, 7.25 en 7.50 Lezingen. 8.20 Concert. Ev. Seotney, sopraan en Solomon, piano. O a. Uit „Der Liebestrank" Donizetti. 9.20 Berichten en lezing. 9.55 „Arrest in Africa", muzikale klucht van Lancc Sioveking. II.1012 20 Savoy Hotel Grpheaus. „Radio Paris". 1725 M. 7.05 en 11.50 Gramofoonplaten. 7.20 Fragm. uit „Der Freischuotz'', We ber. 8 20 Fragmenten uit „Fidelio". Beetho ven. 8.50 „La demoiselle Elue" van Cl. De bussy. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Concert uit Hotel Anglcter- re. 2.204.20 C. RycLahl's orkost. 7.208.20 Liefdadigheidsconcert iu.w.v. solisten. 8.20 Radio-tooncel. 8.45 Fluit-recital. 9.45—10.20 Deensche composities voor zangstem en piano. L a n g e n b o r g. 473 M. 6.257.20 Gramofoonplaten. 11.2012 10 Concert uit Frankfurt. 12.201.50 Concert o.l.v. Wolf. 4.205.35 Concert o.l.v. Eysoldl. 7.358.05 Symphonic nr. 97, C-Dur, Ilaydn. (Leipziger Symphouie-orkcst o.l.v. Blumer). 8.05 Wilhelm Busch-herdcnking. 10.0511.20 Uit Frahkfort: Hlvondoon- ccrt. Rome, 441 M. 7.10 Gramofoonplaten. 8.05 Gpcretto „L'Amante uuova", P. Us- tali. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 11.351.05 Gramofoonplaten. 4.20 Concert o.l.v. André. 5.20 Gramofoonplaten. 7.20 Concert o.l.v. Kumps m m.v. J. Pier re, zang. 0.a. Uuv. Tooverfluit, Mozart, cn Ballet, egyptien, Luigini. 338 M.: 11.851.05 Graniofoonpla/ten. 4.20 Concert o.l.v. Kumps. 5.20 en 5.50 Gramofoonplaten. 7.20 Avond gewijd nan Pol do Mont. M. m.v. Dr. G. Meir, voordracht. 8.35—9.20 Concert o.l.v. F. André. U.a. Les Patineurs, wals, Waldtoufel. Zoeson, 1635 M. 7.20 Kurt G. Soil: Worueber man in Amerika spricht. 7.35 Populair concert, door Ilja Livscha- koff's orkest. 8 20 Concert vanuit Hamburg o.l.v. José Ei'benschuetz. 9.35 Berichten en hierna uit Hannover: Instrumentaal ca/baret. hot vaeteland is, waarvan de Engelsche clubs alleen gebruik zullen makon bij wedstrijden van hun vertegenwoordigend elftal of hun clubs op het vasteland, blijkt uit de omstandigheid, dat tegelijkertijd wordt voorgesteld een regeling te treffen tusschen de voetbalbonden van Engeland, Wales, Schotland cn Ierland. waarbij wordt bepaald, dat geen invallers zullen worden toegestaan voor gewonde spelers in cenigen internationalen of anderen wedstrijd, gespeeld onder de re.gels vaix een competitie binnon hun rechtsgebied. Voor al die bonden blijft dus de oude re geling van kracht. FEUILLETON. Uit het Engelsch van J. S. FLETCHER. 2) Letty plukte een takje heide en trok dit in gedachten in stukjes. Het bleef enkele oogenblikken stil. „Marston", hernam ze eindelijk, „wat «egt je moeder er wel van Marston knikte als een Chineesche man darijn, vóór hij antwoordde: „Je bedoelt, waarschijnlijk", verbeterde hij met een veelbetcekenend glimlachje, „je bedoelt, wat zegt ze nietl Jandorie, je hebt er geen idee van wat ze zoo al be weerd heeft.cn ze was nog op vollen stoom, toen ik 'm smeerde. Ik had er schoon genoeg van 1" Tegen wien beweerde ze dat dan alle maal, vroeg Letty. „Tegen jou?" „Ik zal het je precies vertellen, luister maar", vervolgde Marston. „In de comedie hoor en zie je het niet beter. Mijn moeder en ik zalen aan de lunch, we waren juist zoowat klaar en ik dacht niet anders of ik zou direct kunnen weggaan, naar jou toe, toen mijn oom kwam binnenstappen. Ik zag dat er iets bijzondere was., hij wil de niets hebben, zelfs geen glaasje sherry en hij was knapjes zenuwachtig. Mijn moe der zond het binnenmeisje weg, dat be diende zij zag ook, dat de oude jongen iets had, dat hij wensehte te vertellen, zonder dat onbescheiden ooreb het hooren zouden. En toen viel hij met de deur in huis.... hij kondigde formeel aan dat hij ging trouwen. Met de FrancaiseDeksels, ik dacht dat mijn moeder het te kwaad kreeg." „Dat is warempel niet te verwonderen", meende Letty. „Eerst", ging Marston voort, „wilde zij het niet gelooven. Maakte een niet ber paald zachtzinnige toespeling op zijn leef tijd. Dat stak hem. Hij zei stijfjes, dat hij geloofde, zoo flink en krachtig te zijn als een man van zestig. En toenje weet hoe heetgebakerd mijn moeder wezen kan haalde ze mij er bij. Ik was, zei ze, zijn neef en erfgenaam van den titel en in de verwachting daarvan opgegroeid en nog con hoop van dat moois meer. Als uit dit huwelijk een zoon geboren werd verloor ik mijn erfdeel, en dat zou een allergemeen ste streek zijnwant het was om zoo te zeggen, zoo vast als 'n huis, dat zijn erfgenaam was. Gin kort te gaan..-, ze was razend." „En Sir Cheville?" vroeg Letty zichtbaar geinteresseerd. „Hij werd hoe langer hoe ijziger onder den woordenstroom van mijn moeder. Be weerde dat. de mogelijkheid dal hij nog eens zou trouwen op hoe laten leeftijd ook, altijd had bestaan en dat het dom was ge weest daarmee geen rekening tc houden. En verder dat hij, of ik den titel kreeg of niet royaal voor mij gezorgd had, veel te royaal, herhaalde hij met nadruk en ik zou nooit aanleiding hebben om over hem te klagen. Maar het is dc kwestie van den titel, die mijn moeder zoo hoog zit, zie je. Zij is er altijd vreeselijk tuk op geweest, dat ik Sir Marston Stanbury baronet zou worden, dat is de heele zaak." „En jij, Marston", vroeg Letty," hoe denk jij zelf er over?" „De titel kan me geen klap schelen Als de oude knaap wil trouwen, laat hem zijn gang gaan. Dat is zijn zaakniet de mijne. Wat i k wil, is met jou trouwen, d a t is mijn zaak. En weet je, Lettiy, als dit doorgaat, wat zeker wol hot geval zal zijn, zal het voor jou en mij alles veel ge makkelijker maken." „In welk opzicht?" klonk Letty's vraag. „Wat voor verschil zal het maken." „Ik bedoel het zoo", verduidelijkte Mar ston. „Zoolang het zeker was, dat er niets tusschen mij en den titel stond als Sir Cheville zelf, had hij tot op zekere hoogte vat op me. En zooals we maar al te goed weten, zijn hij en jouw vader niet wat je noemt dikke vrienden 1 Maar nu hij met dat huwelijk zijn eigen weg volgt, kan hij er niots tegen hebben, dat ik hetzelfde doe. Vandaar dat ik me eigenlijk verlicht voel door het nieuws. Ik ben er sterk voor om onze verloving zonder omwegen aan jouw vader en moeder mee te deelen. Wat dacht jij cr van 1" Letty wendde het hoofd wat ter zijde en keek peinzend over de heide. Het duur de eenigen tijd voor zij sprak. Ze keek Marston ernstig aan eu vroeg hem: „Heb je een idee, waarom je oom cn mijn vader niet met elkaar overweg kunnen?" „Niet de minste notie", verklaarde Mar ston. „Maar je weet boe de toestand is. Je vader is vooruitstrevend en Sir Cheville is conservatief in merg en been. Dat heeft aanleiding tot kwestie gegeven bij de laat ste verkiezingen voor den graafschaps- raad. Dat is het eenige, wit ik mij moge lijkheid kan bedenken „Er zit meer achter", meende Letty." Zij zijn altijd politieke tegenstanders geweest, zoolang als ik me kan herinneren, maar dat belette niet, dat ze vriendschappelijk met elkaar omgingen. Een poos geleden veranderde dat. Er moet iets zijn, Mar ston.... ik ben er zeker van. Mijn vador tobt den laatston tijd over het een of an der; ik heb bet duidelijk gemerkt, hoewel hij probeert het voor mij te verbergen. En als we hem over onze evrloving moeten spreken, is 't het beste dat ik dat doe. Jij kunt je moeder dan op de hoógte brengen." „Zij zal geen bezwaren maken", oor deelde Marston op een toon van rotsvaste overtuiging. „Maar wat is er met je va der? Zakelijke moeilijkheden?" „Misschien", klonk liet vaag, maar ze ker weet ik het niet. Natuurlijk hoor ik wel het een en ander: zc zeggen dat. hot slecht is in de handel. Maar jij en ik we ten zoo weinig van die dingen...." Marston antwoordde niet. Zijn gedach ten dwaalden af naar het gebied achter den noordelijken rand van hot heideland.. Litherdalc met zijn veelzijdig, opgewekt bedrijfsleven de stad Hallithwaite aan het een einde, dc kleinere industriestadjes aan den anderen kant bijeengegroept: de groo te, grauwe fabrieken mot hun hooge schoorsteenen, de menschenma.ssa's die daar werkten en in het bijzonder aan de weverij en spinnerij van Lucas Etherton, een van de grootste fabrieken van het dis trict. Hij dacht ook aan Lucas Etherton zelf, een zwaargebouwd, in-zich-zelf te ruggetrokken man, van wien een indruk van krachtig overwicht cn wolgesteldheid uitging. „Ik zou denken, dat dc zaken van jo vader cr nogal goed voor stonden", zei hij zich plotseling losrukkend uit zijn gepeins, „als je alleen maar bedenkt hoeveel raen- schen hij aan 't werk heeft en er is voor zoover ik weet, nooit slapte op zijn fa briek." „Wat het ook zijn mag, dat er iets is, staat als 'n paal boven water", hield Letty vol. „Hij is stiller en afgetrokkener, dan hij ooit is geweest; zonder dat hij or iets van merkte, heb ik hem dikwijls gadege slagen en dan was het duidelijk- dat hij over ict3 zat te tobbon. Daarom wil ik hem liovnr op dit moment niet lastig vallen met onze aangelegenheden.... Laten we nog wat wachten, in ieder goval tot Sir Che ville getrouwd is." „Als ze oogen in hot hoofd hebben, we ten ze het tóch al", verklaarde Marston. „Zo zien ons altijd samen.... cn dc rost is gemakkelijk te radon! Dus, als jij dat pret tiger vindt, is het niij best de zuuk te laten rusten tot die oude vriend aan' die Fran caise vastgeketend zit. Dan.... wel dan kunnen we dezen zomer nog getrouwd zijn. Lijkt je dat?" „Ik donk van wel", antwoordde Letty met een plagend lachje. Marston klopte de nsch uit zijn pijp en sloeg zijn arm om haar middel. „Het is knapjes warm hier", zei hij, „lcoin mee onder het pijnboomonboschje, het eenige beetje schaduw, dat iu de huurt te vinden is." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 5