DONDERDAG 14 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 14 April 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Metoor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 772.0 fcc la Coruna, Laagste barometerst.: 745.2 te Vestmanoer Verwachting tot den avond van 15 April: Matige tot krach tige Zuid-Westelijke tot Westelijke of Noord-Wes.elijke wind. Zwaar be wolkt tot betrok ken mot tijdelijke opklaring. Nu en dan regen. Veel zachter des nachts, overdag waars ah ij nl ijk iets kouder. De gisteren genoemde depressie bij IJsland heeft zich in het afgeloopen et maal vooral over de Britsche eilanden uit gebreid en strekt zich thans m een lang- gerekten vorm van IJsland tot Zuid-Frank rijk uit. In onze omgeving daalt de baro meter verder, op IJsland stijgt bij weer. De depressie wordt gevolgd door een uit- gebreiden rug van hoogen druk. In Enge land en aan de Fransche kust waait het plaatselijk krachtig uit Zuid door Zuid- West naar Noord-West. De depressies in het Oosten vulden verder op. Het hooge drukgebied over Frankrijk verdween bijna geheel. De ochtendtemperatuur daalde een weinig in onze omgeving en Scandinavië, zij steeg op IJsland, in Zuid-Eugeland, Noord-Frankrijk en Midden-Duitschland."' Plaatselijk was de regenval weer te zwaar. Te Blacksod op Ierland werd 21 m.M. af getapt. Het is te verwachten, dat morgen het weer wederom een buiig karakter zal vertoonen. luchttemperatuur: Temperatuur des middags te half drie S.S gr. O. licht op voor fietsers e.a.: Van Donderdagnamiddag 7.25 uur tot "Vrijdagmorgen 4.36 uur. hoog water Hoog water te Katwijk aan Zee op Vrijdag 15 April voorm. 9.10 uur en nam. 9.35 uur. SPORT OLYMPISCHE SPELEN Gaat Taris niet naar Los Angeles? Jean Taiis, de bekende Fransche zwemmer, heeft medegedeeld, dat bij niet zal uitkomen in de Olympische Spelen te Los Angeles, om- het het Fransche Olympisch Comité gewei gerd heelt hem de onkosten te vergoeden voor eeu training gedurende veertien dagen voor de Olympische Spelen in Californië. STADSNIEUWS LOONSVERLAGING IS AANGEKON DIGD BIJ DE N00RD-ZUID-HOLLAND- SCHE TRAMWEG MIJ. De directie van de Noord-Zuid-Holland- sche Tramweg Mij. heeft aan de organisa ties van het personeel meuegedeeld, dat de toestand van het bedrijf het noodig maakt met voorstellen tot loonsverlaging te ko men. De door de directie voorgestlede loons verlaging is progressief gehouden en va rieert van f 0.30 tot f 3.00 per week voor de beambten en van f5tot f 25.per maand voor de ambtenaren. Deze loonsver laging zal op 1 Mei a.s. dienen in te gaan. In een Dinsdag a.s. te houden conferen tie tusschen deze directie en de organisa ties zal deze kwestie nader worden bespro ken. Het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Vereeniging van Spoor- en Tramwegperso neel zal in den avond van dien dag te Haar lem en Leiden met het personeel vergade ren om hare houding nader vast te stellen. De Werkloosheid. Op den 13en April waren 2659 (v. j. 1088) werkzoekenden ingeschreven. UIT DE OMGEVING 0EGSTGEEST. Landstormavond. In de groote zaal van het R. K. Vereenigingsgebouw, ruim en aangenaam van bouw, hield de Bijz. Vrijw. Landstorm een propaganda-bijeenkomst, die in ieder opzicht uitstekend is ge- Ondcr de talrijke aanwezigen, die de zaal vulden, waren verschillende hooge militaire cn civiele autoriteiten, alsmede ook Pas toor de Vetten en Kap. 'Roest. Het gemeen tebestuur was vertegenwoordigd door den Burgemeester en de heer Kortman, terwijl wethouder Riibenkamp door verblijf in het buiten.and niet aanwezig kon zijn. Als voorzitter der Plaatselijke Land stormcommissie opende burgemeester van Gerrevink de bijeenkomst en stelde voor H. M. de Koningin een telegram vén aan hankelijkheid en trouw te zenden. Spreker zette vervolgens het doel dezer bijeenkomst uiteen n.l. het aankweeken van nog meerdere be.angstelling voor het Instituut van den Bijz. Vrijw. Landstorm. De Res. Ie Luit. en secretaris van do Nat. Landstormcommissie G. F. Boulogne hield vervolgens een propaganda-rede. Spreker herinnerde aan de groote Land stormavond onlangs te Amsterdam gehou den, waar o.m. gesproken werd door den grijzen staatsman Mr. Heemkerk. Het instituut van den vrijwilligen land storm is een militair instituut. Spr. zet dit nader uiteen. Het grootste deel der leden bestaat uit arbeiders van aLe schakeerin gen. De Bijz. Vrijw. Landstorm is ook een nat. instituut en onder haar leden treft men personen aan van iedere richting en stand, van vrijz. dem. tot aanhangers van ds. Kerstens. Spr. schilderde vervolgens het spook der revolutie, dat gedragen wordt door een satanisch beginsel en besloot met een opwekking tot aansluiting bij den Bijz Vrijw. Landstorm. Nadat door de Chr. Zangvereeniging „Halleluja" een tweetal nummers waren gegeven, was het woord aan Mevr. van Ger revink, die als presidente van het vaandel comité, de afdeeling een vaandel aanbood en daarbij de volgende toespraak hield: Landstormors van üegstgeest In mijn hoedanigheid van Presidente van een dames-comité rust op mij de taak deze avond U toe te vertrouwen een vaandel. Dit vaandel is gemaakt van hout. zijde, gouddraad en vergu.dsel, bijeen gevoegd tot een wellicht schoon geheel. Maar gij weet allen, dat het zijne beteekenis niet ontleent aan zijn schoonheid noch aan de stof, waaruit het is gemaakt. Indien het geen hoogere dan stoffelijke, geen zinne beeldige bet cms <uu deze heid, deze vaandel-uitreiking zijn: kinder werk, een flauwe grap, naar hare gevo.gen een zinlooze geurmaker ij. Wij. vrouwen van Oegstgeest, reiken U dit vaandel uit en wij rekenen er op, dat gij u daaronder zult ge dragen als mannen, dat gij het u door nie mand zult laten ontnemen, zoolang nog één arm den geweergrendel kan openen en slui ten Uwe aanvaarding van dit symbool uwer eenheid, heeft een zeer hooge, een zeer wer- ke.ijke beteekenis; want indien gij dit vaandel hedenavond -it nv - inden aan vaardt, dan ligt in die aanvaarding een hernieuwde, plechtige belofte dat gij het, als het moet, zult opheffen en eenmaal op geheven ook in gevaar, hoog en veilig zult dragen, ter bescherming van uwe en onze koningin, tot handhaving van de blijkbaar door God gewilde maatschappe.ijke en rechtsorde, ter bescherming van onmisbare geestelijke en zedelijke waarde van uwe en onze heilige rechten. Daartoe zij de Heer u nabij. üp deze, onder de grootste stilte gehou- houden toespraak volgende een zeer lang durig applaus. De commandant der afdeeling, Luit. San ders, dankte met een vurig uitgesproken toespraak. Aan de vaandelcomité-leden Mevr. van Gerrevink, Mevr. P.uim-Metz, Mej. (Jhr. Rietmeijer eri Mevr Ds. Eringa werden bloemen aangeboden. Vervolgens spraken nog de voorzitter van de Gewestelijke Landstormcommissie en ue Garnizoen Commandant van het 4e Regiment. Na de pauze werden door Majoor Boots commandant van het Landstormkorps Z. H. West, de schietprijzen en brevetten met een voor ieder toepasselijk woord uitgereikt. He't woord was daarna aan den heer Rodi Roeiers, die als goochelaar en snelteeke- naar het publiek nog een poosje aange naam bezig wist te houden. Burgemeester van Gerievink sprak het slotwoord waarin hij dank bracht aan allen die tot het s.agen van dezen propaganda- avond hunne medewerking gaven. Crisis-Comité. De wekelijksche bus collecte heeft dezen keer opgebracht f 119 waarvoor het comité de ingezetenen harte lijk d?nk. In verschillen !e gemeenten, het is ons bekend, worden ten bate van het crisis comité uitvoeringen gegeven. Daar in onze gemeente verschi.lende amusem?nts-ver- eenigingen aanwezig zijn, zou het door het comité stellig op prijs worden gesteld in dien één of meer dier vereenigingcn het initiatief daartoe namen. LAATSTE BERICHTEN Dr. J. TH. DE VISSER, f Een schok van ontroering is hedenoch tend door het Nederlandsche volk gegaan, toen het bericht de ronde deed, dat oud- Minister dr. J. Th. de Visser in dun af geloopen nacht in het Roode Kruis Zie kenhuis is overleden. Eenige dagen geleden werd hij voor een niet-gevaarlijke operatie in deze inrich ting opgenomen en, zobals gemeld, was zijn toestand zeer bevredigend en giste ren, zelfs nog in den avond, deed niets ver moeden, dat het einde zoo nabij zou zijn. Nadat gisteravond zijn vrouw en kinde ren nog een bezoek bij hem hadden ge bracht, is hij ingeslapen. In den loop van den nacht is hij, onver wacht, in den slaap overleden. In dr. de Visser is heengegaan een man van zeldzame gaven van hoofd en hart. In hem \erliest ons land een zijner beste zo nen. Dr. de Visser stond alom bekend om zijn groote redenaarsgaven terwijl hij ook de pen met groote kunde wist te voeren. Als lid van ons parlement heeft hij ja renlang uitgebloken, en als Minister was hij geroepen om het eerst aan het hoofd te staan van het Departement van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen. Nimmer werd tevergeefs een beroep ge daan op de medewerking van den thans ontslapene, wanneer het betrof op de bres te staan voor het bereiken van goede doel einden. Vandaar dan ook dat tal ver ver eenigingcn en instellingen op philantro- pisoh, nationaal en maatschappelijk gebied in hem een groote steunpilaar verliezen. Dr. de Visser werd 9 Februari 1857 te Utrecht geboren. Daar bezocht hij ook het gymnasium en. studeerde aan de Univer siteit in zijn geboorteplaats in de Theo logie. llecds op zeer jeugdigen leeftijd, nog te jong om toegelaten to worden tot het pre dikambt, dat den leeftijd van 23 jaar ver- eisclit, had dr. de Visser reeds zijn acade mische studie voltooid. In 1880 proniOYeerde hij tot doctor in de theologie, welke promotie, gelijk met al de examens van dr. de Visser het geval was, magna cum laude plaats had. In hetzelfde jaar nam hij het beroep naar Leusden aan. Na 1 jaren aldaar het her dersambt te hebben vervuld, ging hij naar Almelo, vandaar naar Rotterdam en later naar Amsterdam. In 1896 richtte dr. de Visser mede den Ohr.-Historischen Kiezersbond op en werd hij na de fusie van dezen met de Vrij-Anti- revoiutionairen en Triesch-Chnstelijk-His- torisenen daarvan voorzitter. Een en ander bracht hem als vanzelf in de politiek en had zijn Kamerverkiezing bij bemaling tengevolge. In ons parlement wijdde hij in het bij zonder zijn aandacht aan onderwijszaken en sociale aangelegenheden. Zoo veel bewoog hij zich in het open baar leven en talloos vele zijn de functies, welke hij nog bij het klimmen der jaren bleet vervullen. Ook tal van geschriften zagen in den loop der tijden van zijn hand het licht. Als redacteur van Stemmen de-s Tijds leverde hij daarin verscheidene bij dragen; tal van jaren redigeerde hij het orgaan van den Chnstelijken Nationale» Werkmansbond en na zijn ministerschap nam hij het hoofdredacteurschap van het orgaan zijner partij „De Nederlander" ge durende eenige jaren waar. Na gedurende meer dan 20 jaren, van 1897 tot 1918, lid te zijn geweest van do Tweede Kamer, werd dr. de Visser in laatstgenoemd jaar in het Kabinet-Ruys de Beerenbrouck belast met de portefeuil le van het in September van laatstge noemd jaar ingestelde Departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en ook in het tweede Ministerie van dien- zelfden naam behield hij zijn porte feuille. De groote verdiensten van den over leden Staatsman ten opzichte van ons land, werden erkend door de hem in Augustus j.l. verleende hooge onderschei ding van te worden benoemd tot Minis ter van Staat, nadat hij reeds bij gele genheid van zijn 70sten verjaardag, 9 I Februari 1927, was bevorderd tot Com mandeur in de Orde van den Nederland- schen Leeuw. I Zijn 75ste verjaardag, eenige maanden geleden, tenslotte was de laatste gele genheid, waarop het Nederlandsche volk hem van zijn sympathie heeft kunnen doen blijken en dit heeft het ook op on- dubbelzinnige wijze gedaan. Dr. de Visser was toen reeds onge steld; aanvallen van het hart maakten het noodzakelijk, dat hij zijn kamer hield. Maar het sterke lichaam herstelde en eenige oogenblikkcn geloofden zijn fa milie en vrienden, dat hij weer geheel de oude zou worden. Thans is hij, onverwacht, heengegaan. De natie lijdt een groot verlies en on- J getwijfeld zullen het. dagen van natio nale rouw voor land en volk zijn. Dc teraardebestelling van het stoffelijk 1 overschot van oud-minister dr. J. Th. de i Visser zal plaats hebben Maandag a.s. op de begraafplaats Crooswijk te Rotter dam om half drie des namiddags. DF. KONINGIN TE AALSMEER. Hedenochtend brachten H. M. de Konin- gin en Prinses Juliana met klein gevolg onverwachts een bezoek aan A^cTnr>- De hooge gasten arriveerden omstreeks half 11 per auto en namen eerst het drukke be drijfsleven in de veiling Bloemen,ust" in oogenschouw. H. M. en de Prinses werden ontvangen door den secretaris van den Aalsmeerschen Tuinbouwbond en den voorzitter van „Bloemenlv.st". De Koningin en de Prinses onderhielden zich langen tijd met verschei dene kweekers om zich persoonlijk van den gang v i zaken, r' ook in I) e' t lesbehalve rooskleurig is, op de hoogte te stellen. Daarna bezochten de hooge gasten de Centrale Aalsmeersche veiling, waar de di recteur en de vo zit ter van het bestuur H. M. en de Prinses rondleidden. Ook hier onderhie'den zij zich met verscheidene kweekers. Tegen half 12 verlieten de Ko ningin en de Prinses weer per auto Aals- AUT0 HrT TonTTni" no~rqE0EN. Drie kinderen gewond. Gitermiddag is te Hil egom een Ford auto door een defect aan de stuurinrich ting plotseling gezwenkt en hel trottoir van de Weeresteinstraat opgereden. Daar soeelden drie kinderen van den heer L. die allen aangereden en daardoor vrij ernstig gewond werden. Per ziekenauto zijn de drie kinderen naar de Maria-Stichting te Haarlem gebracht. Hun toestand is niet levensgevaarlijk. De po'.itic heeft de auto die zoo goed als geheel vernield is in be slag genomen. De-bestuurder had pen kleine wond aan zijn hals. Tegen hem is proces verbaal opgemaakt. Hij heeft n.l. met een vaart van 50 K.M. per uur gereden. DE „HEEMSKERK" ZONDER SCHROEF BIJ HAAKS VUURSCHIP Naar wij vernemen bevindt zich in de na- bijtheid van Haaks vuurschip het Nederland sche stoomschip „Heemskerk" van de Ver- eenigde Nederlandsche Scheepvaart Maat schappijen, welk schip door het verlies van zijn schroef niet kan manoeuvreeren. Uit Rot terdam, IJmuiden en Terschelling is sleepboot- assistentie onderweg. Eenige sleepovereen- komst is nog niet getroffen, aangezien voor het schip geen onmiddellijk gevaar bestaat. Beter laat dan nooit. Gistermorgen zijn op het gemeentehuis te Apeldoorn in den echt verbonden de 85-jarige G. Lamark, zonder beroep, wonende in de Tuindwarsstraat alhier en de 59-jarige me juffrouw E. de Jong, wed. van F. J. Ver goed, wonende Elsweg te Apeldoorn. De man was niet eerder getrouwd geweest. TELEGRAMMEN De Hitlerianen beraadslagen. BERLIJN, 14 Maart (V.D.) De leiders der nationaal-socialisten zijn bijna voltallig te Berlijn in vergadering bijeen en bespreken op het oogenblik met Hitier en hun rechtskundige adviseurs, welke stappen tegen het verbod van de S. A. zullen worden gedaan. Waarschijn lijk zal een beroep worden gedaan op het rijks- gerechtshof, vooral omdat de politie materiaal in beslag heeft genomen, dat niet de S. A„ doch de partij toebehoort. 1-Mei feesten verboden. TOKIO, 14 April (V.D.) De Japansche minister van Binnenlandsche Zaken heeft be sloten, alle communistische demonstraties op 1 Mei onder den blooten hemel in geheel Ja pan te verbieden. De politie heeft opdracht ontvangen, alle demonstraties met geweld te onderdrukken. DE ONTVOERDERS VAN BABY LINDBERGH. NEW YORK. 14 April (V.D.). Gisteren is weder oen biljet van 20 dollar ontdekt van het pakket van 50.000 dollar, dat aan de ontvoerders van baby Lindbergh is bo- taa'd. De politie stelde terstond een onder zoek in, doch kon den uitgever van het bil jet niet meer opsporen. Men ziet er echter een aanwijzing in, dat de ontvoerders zich nog in de nabijheid moeten bevinden. Een vulkaan in de Andes weer in werking. SANTIAGO, 14 April (V.D.). Do Ameri ka ansche militaire attaché de Santiago do Chili deelt mede, op een verkenningsvlucht boven de Ande? te hebben waargenomen, dat de vulkaan Quixapo weer in werking is. HET VERBOD DER NATIONAAL SOCIALISTISCHE S.S. EN S.A.'s Een oproep van Adolf Hitler. BERLIJN, 14 April (V.D.) Naar aanlei ding van het verbod van de S.A.- cn S.S-loi- maties, heeft Adolf Hitler de volgende oproep gepubliceerd. „Nationaal Socialisten, partijgenooten. voor malige S.A. en S S.-mannen, voormalige leden der Nationaal Socialistische motor- en vlie ger-stormtroepen Thans weet gij waarom ik trachtte de can- didatuur voor het Presidentschap der zwart- roode partij te verhinderen. Generaal Groener he-ift als inzet voor de landsverkiezingen de S.S.- en de S.A.-troepen ontbonden. Rijks banier en IJzeren Front worden echter be schouwd als van groote waarde voor den staat en daarom niet verboden. Partijgenooten. ik begrijp uw gevoelens. Ja renlang zijt gij getrouw aan mijn orders legaal den weg gegaan van de verovering van de politieke macht. Gedurende dezen tijd zijt gij op de vreese- lijkste -wijze vervolgd en gefolterd. Honder den kameraden werden gedood, vele duizen den gewond. De laffe moordenaars en daders bevinden zich echter voor het overgroote deel op vrije voeten. Voor uw pogingen tot verzet hebt gij tallooze jaren gevangenis- en tucht huisstraffen gekregen. Ondanks de vreeselijkc nood, die door de schuld der thans regeeren- de partij ook u getroffen heeft, zijt gij eer lijke Duitschers gebleven. Het woord, dat de meest gekwelde zonen van ons volk de trouw ste burgers zullen zijn, hebt gij op heerlijke wijze vervuld. Wat generaal Groener, de hee- ren Braun, Severing. Greszinski, Stuetzel en Bruening willen, weet ik en gij weet het ook. Ons antwoord op dezen nieuwen wanhnpigen aanslag van hun systeem, zal geen parade, doch een houw zijn. Op 24 April is de dag der vergelding Daarom Taad ik mijn voorma lige kameraden van de S.A.- en de S.S.-for maties het volgende aan: 1. Van nu af zijt gij nog slechts partijge nooten. 2. Gij vervult als partijgenooten uw plicht, doordat gij u in de secties en afdeelingen als partijgenoot meer dan ooit vrijwillig ter be schikking stelt voor het politieke verkiezings- werk. 3. Geeft den huidigen machthebbers geen aanleiding om onder eenig voorwendsel de -verkiezingen te kunnen uitstellen. Wanneer ge uw plicht vervult, zal deze slag van generaal Groener onze propaganda duizendvoud op hem zelf en zijn bondgenoolen neerkomen. 4. Verliest niet het geloof aan de toekomst van ons volk, aan de grootheid van ons vader land en aan de overwinning van onze zaak, die wij allen zullen dienen. Ik zal het uiterste doen voor dezen strijd en daardoor voor Duitsch- Want ondanks generaal Groener: Zoolang ik leef behoor ik u en behoort gij bij mij. Op 24 April echter moge het dc rechtvaardige voor zienigheid welgevallig zijn om den strijd voor vrijheid en recht te zegenen. Leve de Nationaal Socialistische beweging. Leve Duitschland!" BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. City: Volwassenen. Trianon: Vofwaasenen, Luxor: Afgekeurd. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 13 April. Groentenveiling. Per 100 stuks: roodekool 1.305.80, sa- voyekool 1.605.10, pieterselie 1.00 3.50, prei 1.00—3.50, radijs f 1.50—3.80, kropsalade 1.005.20, selderie 1.00 2.00, rabarber 712; per 100 kg.: kroten 2.00—2.50, kroten gek. 5—7, witloof 1726, boerenkool 45, postelein 38 43, spinazie 1015, uien 1213, wor telen 69, spruiten 1020. GOUDA, 14 April. Vee. Aangevoerd in totaal 2020 stuks, waarvan 290 slaohtvar- kens: vette 1011 cent, Londensche 89 rent, Zouters 910 cent per pond, levend met 2 pet. korting; 432 magere varkens 612, 956 biggen 24, 5 runderen 175 —210, 328 nuchtere kalveren 2l, 7 bok ken en geiten 21 per stuk. Handel stug Kaas. Aanvoer 310 partijen. Prijzen le kwal. 1922 cent en 2o kwal. 1618 cent. Handel traag. Boter. Aanvoer 242S ponden. Goebo- ter 4550 cent en weiboter 4015 cent l»cr pond. Handel matig. Eieren. 14560 stuks. Prijzen: kippen eieren 2.00—2.50 per 100 stuks; eenden eieren 1.90—2.10 per 100 stuks. VOORSCHOTEN, 13 April. Veiling V. P. V. Prijzen: kippeneieren 2.303.10, eendeneieren 2.402.60, ganzeneioren 9.0010.00 en kalkoeneieren 7.00 per 100 stuks. Duiven 18 cent per stuk. LOOSDUINEN, 14 April. Melkveiling. Van 350 aanvoerders werd verkocht, om in de week van 1825 April dagelijks te leveren 85000 liter melk. Hoogste prijs was 5.20 en laagste 3.70 per 100 L. Z0ETERW0UDE, 13 April. Veiling „Zorg en Vlijt". Prijzen: kippeneieren 2.202.70, eendeneieren 1.802.60 per 100 stuks, kaas 21—25 cent per pond, kip pen 60 cent por stuk. TER AAR, 13 April. Centrale Veiling. Sla 1.206.20, vellen 2129 cent per kist, spinazie 4761 cent, witlof 6.5010.70, prei 0.90—5.10, radijs 1.90—2.70, dunsel 2.605.00, bloemkool 69 cent, selderie 1.00, peuleq 6 90 per 10 pond, snijboo- nen 1.10 per 100, raapstelen 34 cent per kist, Tulpen 2 cent, Narcissen 1 oent per bos. BOSKOOP, 13 April Bloemenveiling. Aozen per bos van 10 stuks: Golden Op helia 3548 cent, Hadley 60 cent, Colum bia 2535 cent. Butterfly <15—60 cent, Mac Keiler 1070 cent, Willi. Kordcs 35 60 cent, Rosalandia 4053 cent, Phoebe 3050 cent. Else Poulsen 1.001.70, Briarcliff 3512 cent, Gloria mundi J 0.70 1.30, Kil ham 3051 cent, Else Poulaen 0.60—1.00, Florex 50—70 cent. Diversen Lathyrus 1016 oent, Asparagus 1016 cent. Tulpen 1019 cent, Nelly Moser S0 cent, Clematis Sieboldi 1.20, Ville do Lyon 80 cent, Boteman 50SO cent, Edin- burg 1.10, CcraRus Hisakura 1.502.G0 Anemonen 1019 cent, Gcrbera 5080 cent, Rhododendrons 614 cent per tak, Azalea moller 814 cent i>cr tak, Eieren 26 cent per 10 stuks. W1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.60 Londen 9.333/4 New York 2.46.95 Parijs 9.74 Brussel 34 581/, Zwitserland 48 02 Milaan 12.671/, Madrid 18.75 Oslo 48. Kopenhagen 50 75 Stockholm 47.35 Weenen 34.50nom. Praag 7.32 Boedapest BEURSOVERZICHT. van gisteren. De New Yorksche effectenbeurs toonde gisteren een wat grootcr weerstandsver mogen en ook do Europeeschc beurzen lagen heden iets vaster, hetgeen een gun- stigen invloed uitoefende op de tendenz op onze fondsenmarkt. Verder ging een sti mulans uit van het vervallen van een executie van grooien omvang, die voor he den was aangekondigd. Het aanbod van materiaal, dat gisteren reeds zcor beperkt was, was heden verder ingokrompen, zoo dat de geringe vraag reeds voldoende was om een algomeenc krachtige koers- verbctering te doen plaats hebben. In Kon. Olies ging veel om, die 6 pet. stegen. Iu aansluiting hiermede lagen ook Alg. Ex ploraties iets hooger. Unilevers bij ope ning gedrukt, doch een herstel tot boven den pari-koers had in het verder verloop plaats. Akifs mede iets hooger afgedaan. Philips willig en stegen tot boven 60 pet. Suikers trokken zich niets aan van de flauwe stemming van het prodxiot en ver beterden algemeen onder leiding van H. V. A.'s die ruim 5 pet. aantrokken. Ta bakken, Rubbers en Scheepv. stegen al gemeen boven de prijzen van gisteren. Ame rikanen stegen boven New Yorksohe pa riteit. Ook do Obligatiemarkt was vast. Prolongatie l pet. .vftRANDERa.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3