RECHTZAKEN EKKERE KOFFIE SUPERIEUR! WOENSDAG 13 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 DE AANKOMST van DR. ECKENER. De commandant van de Graf Zeppelin, dr. H. Eckener, is Dinsdagavond aan het Weesperpoort- station te Amster dam aangekomen in verband met een door hem te houden lezing op Donder dag a.s. in het Ko loniaal Instituut. In het midden dr. Ec kener, rechts naast hem ir. W. Hupkes van de Nederl. Spoorwegen. STORM EN HOOG WATER. Schipbeek en Boiksbeek bui ten haar oevers. Door den vrij sterken regenval der laat ste dagen en den aanvoer van water uit Duitschland, is het water in de Schipbeek en Bolksbeek zoodanig gestegen, dat de kaden over 'n vrij groote lengte over stroomden. Bij de Schipbeek te Markelo sloeg de kade zelfs over een lengte van 20 meter weg, waarna de doorbraak hersteld werd met behulp van werkloozen. De laag gelegen broeklanden in de omgeving van Markelo staan wederom geheel blank. De werkzaamheden voor het TwenteRijn kanaal, n.l. het maken van een inlaatwerk bij de Bolksbeek. alsmede 't maken van een duiker bij de Schipbeek en den onder bouw der grensbrug, ondervinden door deze water misère groote slagnatie.* Van waterschapswege worden de kaden dtfg en nacht bewaakt, terwijl vanwege de Nederl. Spoorwegen bij de Bolksbeekbrug even eens een bewakingsdiénst is ingesteld. Kademuur weggeslagen. Tengevolge van den harden wind en den hoogen waterstand, in het Reitdiep, is voor den tweeden keer een eind muurwerk van ruim 100 meter te Zoutkamp wegge slagen. To Eelde heeft een windhoos op tal van plaatsen schade aangebracht; in de bos- schen werden tal van boomen ontwor teld Te Scheemda zijn tengevolge van den storm drie groote spiegelruiten ingewaaid en tevens tal van boomen ontworteld. ONGEREGELDHEDEN TE DELFT. Een werklooze vlucht op het dak. Gistermiddag hebben te Delft vrij ern stige relletjes plaats gehad. Onder leiding van de R.V.O. werd een optocht georgani seerd. Op de Wijnhaven waren de betoo- gers dermate rumoerig, dat de commissa ris van politie te Delft, de heer U. van der Zee. het noodig oordeelde den stoet te ontbinden. Aan zijn hiertoe gedaan bevel werd geen gevolg gegeven. Een der werk loozen viel daarentegen den commisaris aan, terwijl hij een toeschietenden agent van politie eveneens mishandelde. Hierop werd met sabel en gummistok een charge nitgevoerd, waarbij eeuige demonstranten werden gewond. De aanvaller vluchtte in een woning aan de Flouw, waar hij ge volgd werd door eonige agenten. De man begaf zicb naar het dak, waarna de politie enkele schoten loste, die den man aanlei ding gaven zich over te geven. Hij is naar het bureau overgebracht en in arrest ge steld. De goedkoope eieren. In de Meierij worden de eieren verhan deld voor anderhalve cent. Zelfs vóór den oorlog zijn sinds menschenhengenis zulke lage eierprijzen nimmer meegemaakt. Een verre reis. Het bekende verhaal van het vrouwtje van Stavoren en de weergekeerde ring is dezer dagen op typische en zeker niet alle daagsere wijze in herinnering gekomen door een geval dat zich in het Westland heeft afgespeeld, aldus de „Tijd". Een Westlandsche koopman miste een gouden ring en deed daarvan aangifte bij een veilingbestuur, omdat iuj meende den ring m n groote hoeveelheid spinazie ver loren te hebben. Alle zoeken was vergeefs, zoodat de hoop reeds werd opgegeven den ruig ooit terug te vinden. Wie schetst ech ter de verbazing van den man toen eeni- ge weken later uit Duitschland het bericht kwam, dat aldaar een ring in de groenten gevonden was. Via den langen weg van veiling, exporteur en koopman kwam de reohtmatige bezitter weer aan zijn ring. LUCHTVAART MILITAIR VLIEGTUIG IN SPANJE NEERGESTORT. Bij een oefenvlucht is bij Madrid een Spaansch militair vliegtuig neergestort. De piloot is om het leven gekomen. BRUGGENBOUW IN NEDERLAND. De bouw van de brug over het Merwedekanaal maakt goede vorderingen. De betonfundeering in wording DE OVERVAL OP HET BIJKANTOOR VAN DE INCASSO-3 'VNK TE ROTTERDAM. Tegen een der daders negen jaar geeischt. De Rotterdamsche Rechtbank behandel de gisteren de zaak tegen den 21-jarigen beeldhouwer J. N. F. M., wien ten laste was ge egd, poging tot diefstal met geweld pleging, subsidiair poging tot afpersing en verder poging tot doodslag, subs tot zware mishandeling. Het betreft hier den overval, welke M. tezamen met een ander, die zich aan ver volging heeft weten te onttrekken, gepleegd heeft in den namiddag van den zestienden October van het vorig jaar, in het bijkan toor van de Incasso Bank aan den Goud- sohen Singel te Rotterdam. net tweetal was. naar n: zich herinnert des middags ongeveer vijf uur, kort voor het sluiten van het kantoor, het pand bin nengedrongen, waarbij M., die met twee re volvers gewapend was. het personee. in be dwang hield, terwijl de ander zich naar de brandkast begaf. Zij werden echter in hun pogingen gestoord door het binnentreden van een kantoorlooper. De mannen zetten het toen op een loopen met het bekende ge volg. Verdachte, die een volledige bekentenis aflegde, hoorde door het O. M. tegen zich vorderen een gevangenisstraf van negen jaar, met aftrek van preventieve hechtenis. De verdediger, mr P. A N. Houwing, pleitte de uiterste clementie met het oog op den jeugdigen eeftijd van zijn cliënt, welke nog een voorloopig vonnis tegen zich heeft loopen, hetwelk niet ten uitvoer ge bracht zal worden. Uitspraak over veertien dagen. DE MALVERSATIES BIJ DEN PENSIOENRAAD. Voor de Haagsche Rechtbank diende gisteren opnieuw de op 5 Jan. uitgestelde zaak legen de drie ambtenaren van ien Pensioenraad J. J. Z.. H. t. E. h. R. en J L. P., verdacht van valschheid in geschrif te ten nadeele van dien Raad. Tien nieuwe getuigen werden gehoord. Het O. M. vorderde, hoewel z.i. de con trole veel te wenschen had overgelaten, met het oog op den ernst van net teit, waar bij de Staat voor 35000 is benadeeld, te gen verdachte Z. 3 jaren gevangenisstraf. Air. C. J. Goudsmit voor dezen verdach te als pleiter optredende, wees op het ge mis aan controle en op de volledige mede werking van Z., zonder wiens bekentenis deze zaak wellicht niet tot klaarheid zou zijn gebracht. Spr. pleitte uiterste clemen tie. Het O.M. vorderde na gehouden getui genverhoor, ook tegen den tweeden ver dachte, R., die zich bijna 15.000 heeft toe geëigend 3 jaten gevangenisstraf. Mr. Wissen berg voor verdachte R. op tredende, stelde voorop, dat er zicb ook in de zaak van zijn cliënt hetzelfde voor doet als m de zaak van Z., n.l. dat er geen bewijs is volgends de wet. PI ontkende, dat valschheid in geschrif te heeft plaats gehad. Hij beval zijn cliënt in uiterste clementie aan. Voor verdachte J. L. P. trad als pleiter op mr. H. Parfumier. De regeling moet hier volgens hem correctief optreden. Ook hij pleitte uiterste clementie. Uitspraak 26 Aug. Officier dronken achte* het stuur. Voor den Krijgsraad te 's-HertogenboscJi stond gisteren terecht een kapitein van het regiment Grenadiers en Jagers te Den Haag, wien ten laste was gelegd dat hij op 13 November 1931, des nachts te omstreeks 12.50 uur te Den Haag, als bestuurder van een vierwielig motorrijtuig daarmede heeft gereden op de openbare rijwegen Laan van Meerdervoort, Edisonstraat, Valkenbosch- laan, Valkenboschplein, terwijl hij verkeer de onder zoodanigen invloed van het ge bruik van sterken ürank, dat hij niet in staat moest worden geacht het motorrij tuig naar behooren te besturen, op zooda nige wijze en met zoodanige sne heid. dat de vrijheid en de veiligheid van het verkeer werden belemmerd en in gevaar gebracht. Beklaagde ontkende het hem ten laste ge legde en betwist ook dat hij onder invloed van sterken drank verkeerde. De auditeur-militair acht, na de uitvoe- BESTRIJDING VAN BOSCHBRANDEN OP DE VELUWE. Op verschillende plaatsen zijn gereedschapsdepots ingericht, om in geval van nood onmiddellijk het vuur te kunnen bestrijden rige verklaringen van de getuigen, welke in het dossier zijn neergelegd, de schu d van beklaagde voldoende bewezen. Ten slotte concludeert de auditeur-mili tair schuldig-verklaring aan het in de dag vaarding ten laste gelegde en veroordee ling tot een geldboete van f 15 of 5 dagen en een van f 15 of 15 dagen gevangenisstraf. De raadsman van beklaagde, mr. R'olan- dus Hagedoorn te 's-Gravenha;e wijst er in zijn pleidooi op, dat het getuigenverhoor door de politie niet vo ledig is geweest en licht nader toe dat een veroordeeling op deze getuigenverklaringen niet kan vol gen. De Krijgsraad, uitspraak doende, ver oordeelde beklaagde tot honderd gulden boete of 10 dagen gevangenisstraf. Financiën en Economie N.V Verzekering Maatschappij" „Sint Petrus''. Op de jaarlijksche algemeene vergade ring, van Aandee houders van bovenge noemde Maatschappij, gehouden op 9 April j.l. ten kantore der Maatschappij, werd door de Directie verslag uitgebracht over het boekjaar 1931, waaraan wij het volgen de ontleenen: Hoewel in het afgeloopen boekjaar reeds duidelijk een algemeene gedruktheid in het zakenleven vie, waar te nemen, mogen wij, rekening houdend met de huidige tijdsom standigheden, tevreden zijn over de verkre gen resultaten. Het ingeschreven bedrag Kapitaal- en Volksverzekering steeg met f 2.659 410 95, dat der Spaarkassen met f 194.931.to taal met f 2.854 341.95, zoodat het ingeschre ven bedrag een totaal bereikte van f 30.375.411.83, De totaal premie-ontvangst bedroeg in 1931 f 645 032.58 1'2 (vorig jaar f 547.493.30 1 2), terwijl het totaal spaarte goed is gestegen tot f 2.940 347.60 1/2, (v j. f 2.140.5lT .09 12). De Balans en Ver.ies- en Winstrekening werd door de Algemeene Vergadering goed gekeurd. Aan houders van aandeelen van nos 1— 300 zal een dividend worden uitgekeerd van 11% en aan overige aandeelhouders 8%. Aan Directie en Commissarissen werd al- geheele decharge verleend voor het gehou den beheer De aftredende Commissaris de heer F. M Verbeek, werd met groote meerderheid van stemmen herkozen. Directie, gedelegeerd Commissaris en Personeel werd door den President-Com missaris, Air. Dr J. W. Schneider, dank ge bracht voor de door hen betoonde ijver en p.ichtsbetrachUng. Drukkerij „De Spaarnestad". In de algemeene vergadering van aan deelhouders der N.V. Drukkerij „De Spaar nestad' te Haarlem werden balans, winst en verliesrekening goedgekeurd en weid besloten, in verband met den minder guu- stigen toestand der zaken het dividend te bepalen op 4 pet. minder dan over 1930 en derhalve 12 pet. op de gewone aandeelen en 7 pet. voor de preferente aandeelen. De heer mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen werd tot commissaris herkuzen. Bij de rondvraag heeft de directie me degedeeld, dat, m velband met de malaise, waaronder de zaken der vennootschap zoo- we] in binnen- als buitenland te lijden heb ben, er op gerekend moet worden, dat over het jaar 1932 een belangrijk lager dividend op de gewone aandeelen zal worden uitbe taald. Het bestuur heeft echter gemeend in een tijd als deze hel dividend over 1931 niet lager te moeten stellen dan hetgeen geannonceerd is, teneinde de aandeelhou ders, die toch reeds veie inkomsten zullen missen, nog niet verder te dupeeren. „Msbd." Alphensche Bank. Aan de op 25 dezer te Alphen a. d. Rijn te houden algemeene vergadering zal wor den voorgesteld het dividend over 1931 vast te stehen op 7 (v j, 8J pCt. Uit het verslag blijkt, dat Qoewei de ongunst der tijden ook aan deze instelling j niet ongemerkt is voorbijgegaan, de direc tie toch meeni dar de resultaten niet on bevredigend mogen worden genoemd. L>e uitstaande credicten hepen ongeveer 25 pC't. leiug, als gev.dg van de mindere bedrijvigheid in handel en industrie. EEN KOFFIE MET ZOO'N SMAAK. ZOO N GEURMOET VAN „V A PSELLE" ZIJN De verlies- en winstrekening wijst een batig saldo aan van J 47.823 (52.507). Dit bedrag is ruim voldoende om het sedert een reeks van jaren uitgekeerde dividend vaui 8 pCt. te handhaven, doch gezien de groote onzekerheid, die schier nog op e'k terrein heersckt, acht de directie het raad zaam een flink bedrag in het bedrijf re houden. Voorgesteld wordt daarom f 1685 toe te voegen aan het ondersteuningsfonds van het personeel10.000 aan de deb.-res. en 10.000 te besiemmen tot vorming van een fonds voor bijzondere belangen; en van het restant een dividend van 7 pCt. (8 pCt.j uit te keeren. Scheurleer en Zoonen's Bank. In de algemeene vergadering van aan deelhouders der N.V. Scheurleer en Zo.i- nen s Bank in hq. te Delft werd aan den liquidateur mr A. Diemer Kool te Den Haag op zijn verzoek eervol ontslag ver leend en in zijn plaats voor de verdere af wikkeling benoemd mr. P. de Meester te Den Haag. In antwoord op een desbetreffende vraag deelde de voorzitter mede, dat aandeel houders hoogstwaarschijnlijk ongeveer het percentage zullen ontvangen zooals m de vorige vergadering in het vooruitzicht werd gesteld. Incasso-Bank N.V. De directie van de Incasso-Bank N.V. stelt aan de aandeelhoudersverg. voor een dividend uit te keeren van 3 pet. (v. j. 6 pet.). „Pas op, vrouw, ik hoor een lawine aan komen."

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10