BUITENLAND LETTEREN EN KUNST LUCHTVAART MAANDAG 11 APRIL 1932 DE LEIDSCHE C0URAN1 TWEEDE BLAD PAG. 7 DUITSCHLAND EEN AANSLAG OP DR. LUTHER. De Rijksbankpresident vrijwel ongedeerd. Zaterdagavond omstreeks negen uur is op den Potzdamer Bahnhof te Berlijn een revolveraanslag gepleegd op den president der Duitsche Rijksbank, dr. Luther. Ofschoon het schot van vlakbij werd ge lost bleef de Rijksbankpresident wonder boven wonder vrijwel volkomen ongedeerd. De kogel doorboorde de mouw van zijn jaa en veroorzaakte slechts een schramme tje op Luther's arm. Het projectiel werd. kort daarop op een merkwaardige plaat-s teruggevonden. De kogel bleek namelijk in den hak van den schoen van een witkiel te zijn binnenge drongen, die op een paar meter afstand van den Rijksbankpresident had gestaan. De dader en een medeplichtige konden onmiddellijk in hechtenis worden genomen. Bij hun verhoor deelde de dader mede, Werner Kertscher te heeten en 34 jaar oud te zijn. Zijn medeplichtige is een zekere dr. Rosen uit Hamburg. Beiden zijn inmiddels naar het hoofdbureau van politie overge bracht. De aanslag werd gepleegd op het oogen- blik, dat dr. Luther op den D-trein v-g,n 20 uur 52 stond te wachten, ten einde zich naar Bazel te begeven, ter bijwoning van de zitting van den raad van beheer der Bank voor Internationale Betalingen. Ter wijl de leden der legatie op het perron heen en weer liepen, bevonden zich op het zelfde perron twee keurig gekleede heeren, die voortdurend in hun nabijheid bleven. Even voordat de Rijksbankpresident in den intusschen voor vertrek gereed staan- den trein wilde stappen, trok een der bei de heeren eensklaps een revolver en vuur de daaruit, vóór iemand het hem kon be letten, een schot op dr. Luther af, dat zoo als gezegd slechts diens mouw doorboorde. Zijn begeleider waarschuwde onmiddellijk een op het perron ptrouilleerend agent, die zich eveneens in de nabijheid der delegatie bevond en de twee mannen arresteerde. De dader bleek uiterst kalm te zijn. Toen de agent hem arresteerde, overhandigde hij dezen glimlachend en met een ironisch „Alstublieft" de revolver. Even later bleek tot ieders verrassing, dat degeen, die den stationschef had gewaarschuwd, zelf tot het complot behoorde. Hij werd daarop eveneens in hechtenis genomen. De politie zoekt op het oogenblik nog ijverig naar den tweeden medeplichtige, namelijk den man, die zich op het perron in Kertscher s gezelschap bevond, doch zich intusschen uit de voeten heeft gemaakt. Het verhoor der .beide gearresteerden bevindt zich nog in vollen gang. Veel wen- schen zij tot nu over de motieven, die hen tot hun daad hebben gebracht, niet los te laten. Echter is wèl reeds gebleken, dat politieke beweegredenen hierbij niet in het spel zijn geweest. Beiden bleken namelijk fanatieke aanhangers van een bepaalde economische leer te zijn. Naar zij verklaren hebben zij met het plegen van den aan slag uitsluitend bedoeld, tegen de valuta- politiek van dr. Luther te demonstreeren. Reeds verleden jaar October werd door hen bij de justitie een aanklacht ingediend te gen den Rijkspresident en het geheele di rectorium der Duitsche Rijksbank. Luther en het directorium werden destijds door Kertscher en Rosen van wisselruiterij, op lichting, hoogverraad, vervalschte boekhou ding, het berokkenen van nadeel aan het Duitsche nationaal vermogen enz. beschul digd. Aan deze aanklacht werd echter door den officier van justitie geen gevolg gege ven. Blijkbaar om uiting te geven aan hun ontevreednheid over het verloop der door hen aanhangig gemaakte zaak en tevens om de aandacht op zich te vestigen hebben zij toen besloten, een aanslag op den Rijks bankpresident te plegen. Dr. Max Rosen blijkt op 7 September 1873 te Buenos Aires te zijn geboren, van waar hij in 1930 naar Londen vertrok. Te Hamburg was hij later als rechtskundig adviseur en econoom werkzaam. Zijn ken nissen beschouwden hem als „een bekwaam financieel adviseur". Dr. Luther naar Bazel vertrokken. Een ooggetuige deelt nog mede, dat Lu ther nadat het schot op hem was gelo3t, uitriep: „Men heeft op mij geschoten!" On der de leden der delegatie ontstond he vige beroering. Men leidde den Rijksbank president naar de wachtkamer. Kort daar op kon hij deze echter weer verlaten, waar na hij de reis naar Bazel aanvaardde. Behalve de leden der delegatie zelf be merkte op den Potzdamer Bahnhof vrijwel niemand iets, van hetgeen was gebeurd. Van eenige opschudding bij het publiek of van eenige vertraging in het trein verkeer .was dan ook geen sprake. ITALIË DE GROOTE FASCISTISCHE RAAD. De voorwaarden voor de oplossing der wereldcrisis. In de tweede zitting van de April-bijeen- komst heeft de groote fascistische raad na een uitvoerige bespreking van den interna tionalen politieken én economischen toe stand, de werkzaamheden van den Ita- liaanschen minister van buitenlandsche za ken, Grandi, goedgekeurd. De raad nam een resolutie aan, waarin werd uitgesproken, dat ter oplossing van de wereldcrisis noodig 'zou zijn: 1. Staking der herstelbetalingen en schrapping der intergeallieerde oorlogs schulden. 2. Opheffing van de belemmeringen voor den internationalen handel. 3. Regeling van de positie der Donau- en BaIkansta-ten, die ongeveer 70 millioen menschen vertegenwoordigen. 4. Herziening van de clausules van de vredesverdragen, die oorzaak zijn van on rust onder de volken en de kiemen van nieuwe oorlogen in zich dragen. 5. Het staken van de al te veelvuldige internationale conferenties, die bij de vol ken steeds nieuwe hoop wekken, die door steeds heviger teleurstellingen wordt ge volgd en de punten van wrijving vergroo- ten. De groote fascistische raad heeft zich verder het recht voorbehouden, om in zijn Octoberzitting de verhouding van Italië tot den volkenbond aan de orde te stellen. CHINA WELLINGTON KOO MAG NIET NAAR MANDSJOERIJE. Doch de Volkenbondscommissie stelt een ultimatum. Volgens het officieele persbureau te Nan king is aan Wellington Koo, den Chinee- schen gedelegeerde in de Volkenbonds enquêtecommissie voor Mandsjoerije, ver lof geweigerd om Mandsjoerije binnen te komen onder het motief, dat er geen diplo matieke betrekkingen bestaan tusschen China en den nieuwen staat Mandsjoerije. De Chineesche minister van Buitenland sche Zaken heeft medegedeeld, dat hij de ze mededeeling niet wenscht te aanvaar den. Voorts wordt gemeld, dat er een krachtig protest naar Tokio ia gezonden, waarin verklaard wordt, dat de Japansche regeering aansprokelijk is voor de houding van Mandsjoerije. Naar uit Peking wordt gemeld, heeft lord Lytton, de voorzitter der Volken bondscommissie, verklaard, dat, indien Wellington Koo niet wordt toegelaten in Mandsjoerije, de geheele commissie zal wei geren zich daarheen te begeven. CHINEESCH GENERAAL VERMOORD DOOR ONDERBEVELHEBBERS. Niet anti-Japansch genoeg geacht Uit Charbin wordt gemeld, dat generaal Ting Tsjau, de commandant van de troe pen, die strijden tegen de Kirin-troepen en aangeworven werden, om de nieuwe regee ring van Mandsjoerije omver te werpen, te Ilan door zijn onderbevelhebbers is ver moord. Tihg Tsjau zou zich de ontevreden heid van zijn aanhangers op den hals heb ben gehaald, omdat hij niet anti-Japansch genoeg is. Cholera-epidemie te Haukau uitgebroken. Volgens een bericht uit Peking is te Haukau een cholera-epidemie uitgebroken. De autoriteiten hebben geen maatregelen kunnen treffen, aangezien hun de middelen daartoe ontbreken. Tot nu toe worden 32 slachtoffers gemeld. BUITENL. BERICHTEN. ONGELUKKEN. ONTPLOFMNG TE SAIGON. Negen dooden en vijf gewonden. Aan boord van het stoomschip „Armand Rousseau", dat te Saigon in het dok ligt ter reparatie, heeft een ontploffing plaats gehad. Negen inboorlingen werden gedood en vijf gewond. FRANSCHE KUSTBOOT VERGAAN. Naar Lloyd meedeelt, is van het Britsche s.s. „Deerpool" een draadloos bericht ont vangen, waarin wordt gemeld, dat vier ma trozen zijn opgepikt, die deel hebben uit gemaakt van de Fransche kustboot „Rou- zic'', welke zich van St. Malo op weg naar St. Pierre en Miquelon bevond en Zater dagmiddag tijdens een hevigen storm is vergaan. Nog acht sloepen met 25 man worden vermist. DE PAUS EN DE RADIO. Het Eucharistisch Congres te Dublin. Naar een der Engelsche bladen meldt, ge looft men te Rome algemeen en wel naar het schijnt, op goede gronden, dat de H. Vader persoonlijk het Eucharistisch Con gres te Dublin door middel van de radio zal openen. De belangstelling, welke Z. H. de Paus steeds getoond heeft in de radio, en zijn verlangen, meer en meer van deze prach tige uitvinding gebruik te maken, zijn alge meen bekend. Gezien de uitstekende outillage van het Vaticaansche radió-station, acht men het niet onwaarschijnlijk, dat de H. Vader dit jaar de radio zal benutten om de openings rede van het Congres zelf uit te spreken. Mijne heeren! Om U werkelijk met ge noegen te scheren moet U scheerzeep of scheer crème en een scheer mes van GIBBS ge bruiken. LOSGELD DOOR LINDBERGH BETAALD. Bandieten komen belofte niet na. Kolonel Lindbergh heeft thans toegege ven, dat hij inderdaad 50.000 dollar losgeld heeft betaald aan de ontvoerders van zijn zoon, na van hen de belofte te hebben ver kregen, dat zij hem de verblijfplaats van den jongen zouden wijzen. De jongen werd echter op de aangegeven plaats niet gevon den, waarna nog verscheiden dagen respijt werd gegeven voor het nakomen van de ge geven belofte. Lindbergh heeft echter de nummers van de bankbiljetten, welke aan de ontvoerders gezonden waren, opgeschre ven. Hij zeide, dat het niet de bedoeling was geweest, van deze notitie gebruik te maken, doch nu de ontvoerders zich niet aan de overeenkomst houden en niets meer van zich hebben laten hooren, is hij van meening, dat alle middelen moeten worden aangewend, om den jongen terug te krijgen. Daartoe heeft Lindbergh aan de federale politie om bijstand verzocht bij de naspo ring van de gebruikte bankbiljetten. Een vriend van kolonel Lindbergh heeft voorts aan United Press medegedeeld, dat Lindbergh tot dusver alles heeft gedaan om den ontvoerders fair play te verzekeren en ook thans moeten volgens zijn meening voor de ontvoerders alle kanalen open wor den gehouden om met Lindbergh in contact te blijven. ROOFOVERVAL IN D-TREIN MARSEILLEGENèVE. Zaterdagochtend in de vroegte is in den D-trein MarseilleGenève een rooföverval gepleegd. In de nabijheid van Valence-sur- Rhóne dwongen twee jongemannen vier reizigers in een coupé eerste klas hun al wat zij van waarde bij zich hadden te over handigen. Een der beroofden, de directeur van de Oostenrijksche Bondsspoorwegen Ceefehlner, werd door een revolverschot aan het hoofd gewond, waarna hem een cassette met geld en effecten werd ontsto len. Van de drie andere slachtoffers was één Zwitserde beide anderen waren Fran- schen. Twee K.M. voor Valence trokken de roo- ver« aan de noodrem. Aanvankelijk slaag den zij er in zich uit de voeten te maken. Later werden zij echter door gendarmes ge arresteerd. Men vond op hen hun revol vers en een bedrag van omstreeks 5000 francs. MILLI0NNAIR DOOR GANGSTERS VERMOORD. Joseph Cohen, een millionnair hoender fokker, was met zijn vrouw aan het kaar ten in de waranda van zijn woning in Brooklyn, toen plotseling drie gangsters te voorschijn traden en hem met kogels door boorden. De bandieten slaagden erin te ontkomen. GOETHE. In de Maartafl. van Leering en Leiding schrijft onder den titel Kunst voor het volk L. J. M. Feber over bovengenoemde dichter en besluit met recht aldus: „Goethe is een van de meest voltooide voorbeelden van den humanistischen levensstijl. Hij heeft daarvan alle mogelijk heden verwezenlijkt in een bewonderens waardige harmonie. Van de humanisten is hij mogelijk de grootste, de meest even wichtige; hij is echter niet méér dan hu manist geweest. De menschheid was hem een verheven ideaal; intusschen blijkt uit alles, althans uit zijn meest bewonderde houding in rijper jaren, dat hij zichzelf stelde als het hoogste doel van zijn be staan. En wel om zichzelfs wil. De bestemming van den mensch in tijd en eeuwigheid en het doel, dat hij zich heeft te stellen bij zijn aardsch bestaan, zijn echter van anderen aard. In allen eenvoud en diepte geeft de catechismus het eenig afdoend antwoord op het waar om en waartoe van ons leven hier op aar de. De mensch is geschapen om God te dienen en Hem eeuwig te aanschouwen in den hemel. Dat is alles; al het andere is bijzaak. Goethe is tenslotte, in absoluten zin genomen, niet boven de bijzaken uit- gekomen; zoomin als het antieke heiden dom, dat hij tot hoogste voorbeeld nam. De mensch is niet op aarde, om zich een maximum aan tijdelijk geluk te verzekeren, om 's levens beker zoo diep mogelijk te ledigen, met zoo min mogelijk bitteren na smaak. In een dergelijke levenskunst vindt het edele Glied der Geisterwelt zijn oplos sing niet. al ontlaadt het zich tijdelijk van zijn leed in de scheppingsdaad van een on geëvenaard kunstenaarsschap. De faustische drang is de drift der intel ligentie naar het waarom en het waartoe; het christe'ijk leven, het leven, is boven dien de overgave aan het waartoe. Deze overgave heeft Goethe niet verwezenlijkt; het eigen zelf was voor hem het waartoe van zijn gansche bestaan. Tot de groote overgave, waarin alleen de bevrijding is te vinden, tot het realiseeren van den metaphysieken zin van 's men schen aardsch bestaan, keert dit geslacht i terug na verbijstering en verdoling. Het- I geen zeggen wil, dat de mensch Goethe uit j den tijd is, al heeft de dichter poëmen ge wrocht van onverwoestbare schoonheid. VLIEGTUIGONGELUK BIJ GERA. Twee dooden. Zondagavond tegen 8 uur is op het vliegveld Gera een ernstig vliegtuigongeluk gebeurd. Het sportvliegtuig D. 1919 van het technicum Frankenhausen am Kyff- hau8er is van een hoogte van ongeveer 100 M. neergestort. De piloot, Ernst Tolks- dorf, een student van 't Technicum en zijn begeleider waren op slag door. Het vlieg tuig werd volkomen vernield. Tolksdorf was een der beste Duitsche vliegers. Hij was reeds versierd met het zilveren piloten- insigne. TWEE MILITAIRE VLIEGTUIGEN NEERGESTORT. Eén doode. Zaterdagmorgen zijn tijden* een esTcadcr- oefenvlucht ran het 34ste Fransche vlieg- regiment twee militaire vliegtuigen bij Fa- rijs met elkander in botsing gekomen en neergestort. Drie der inzittenden slaagden er in zich met hun valschermen veilig te doen dalen. Do vierde werd dood onder de overblijfselen van zijn machine te voor schijn gehaald. De beide vliegtuigen waren op het dak van do vliegerkazerne gevallen en werden volkomen vernield. DE „ZEPPELIN" OP DE TERUGREIS. De „Graf Zeppelin" heeft Zaterdag de terugreis van Pernambuoo naar Friedrichs- hafen in de vroege morgenuren aanvaard. GEMEENTERAAD VAN KATWIJK De raad dezer gemeente kwam Zaterdag middag in openbare vergadering bijeen. Voorz. was wethouder J. Dubbeldam, loco-burgemees- ter. Afwezig de heer Meerburg, die bericht van verhindering inzond. Salarisverlaging gemeentepersoneel. Na vaststelling der notulen komt in behan deling het voorstel tot tijdelijke korting op de salarissen van het gemeente-personeel. B. en W. deelen mede, dat zij, nadat het beginsel besluit was genomen om op de bezoldiging van het gemeente-personeel een tijdelijke korting toe te passen van 5 pet. zij het gevoelen heb ben ingewonnen van de verschillende organi saties van ambtenaren en werklieden, die allen tegen dit voorstel waren. B. en W. stel len voor dit besluit thans definitief vast te stellen en een korting op de salarissen te doen ingaan op 1 April 1932. Ten aanzien van den keuringsveearts en den hulpkeurmeester vloeit hieruit een wijziging voort van art. 2 van de gemeenschappelijke regeling inzake de vleeschkeuring; een ont- werp-besluit om op de salarissen van genoem de ambtenaren ook de korting van 5 ct toe te passen, bieden B. en W. thans den raad aan. Wat den schooarts betreft, deelen B. en W. mede, dat te zijner tijd een voorstel tot kor ting van het salaris aan den raad zal worden gedaan. De heer P. Guyt zegt, dat het voorstel als zoodanig nooit zijn sympathie heeft gehad. De korting is over de geheele linie hetzelfde. Een progressieve korting lijkt hem billijker te zijn. De heer J. v. d. Perk zegt, zich geheel met het praeadvies te kunnen vereenigen. Na inza ge van de brieven, van de organisaties ontvan gen, heeft spr. het betreurd dat men durft spreken van een niet-gemotiveerde korting. Spr. zou de vraag willen stellen, als het nu niet noodig is, wanneer het dan wél ge motiveerd zal zijn. Spr. is zelfs bevreesd, dat de korting hierbij niet zal kunnen blijven en dat deze wel hooger zal worden, al hoopt spr. het tegendeel. De heer L. v. d. Zwan zegt het met de op merkingen van den heer v. d. Perk ten op zichte van bedoelde correspondentie, geheel eens te zijn. Wel gevoeld hij iets voor pro gressie. De heer v. d. Bent spreekt zich ook uit voor progressie. De heer Eijkelenboom stelt de vraag of dan nu nog kan worden tegenge stemd. Kan er nu nog iets veranderd worden? Er volgen dan eenige besprekingen over de vraag wat in vorige vergadering wel of niet ten opzichte van dit punt besloten is, waarna het voorstel van B. en W. om thans definitief te besluiten tot een korting van 5 pet., ingaande 1 April. J.I., met op twee na algemeene stem men wordt aangenomen. Tegen de heeren P. Guyt en M. v. d. Bent. Steunregeling werklooze arbeiders. Voorstel tot verlenging van de steunregeling voor de werklooze arbeiders. Op 20 Febr. 1932 werd door den raad een steunregeling in het leven geroepen voor den duur van zes weken, waarvan de kosten werden geraamd op 5000 per week. Aangenomen werd, dat het Rijk een vierde zou bijdragen zoodat deze aangelegenheid de gemeente op 22500 zou komen te staan. In werkelijkheid heeft de regeling de eerste drie weken 6679.90 ge kost of 2230 per week. Blijkens schrijven vin den Minister is de regeling geldig verklaard voor de kuipers, visschers, stokers, varensge zellen, mandenmakers, landarbeiders, binnen schippers, scheepmakers, autogeen-lasschers en ijzerwerkers. Het toe te kennen percentage van den steun door het Rijk is nog niet vastge steld. Aangezien de steunregeling vermoedelijk de helft van het geraamde bedrag zal kosten, stellen B. en W. voor den duur der steunver- leening, welke op 17 April a.s. eindigt, weder om met zes weken te verlengen. Blijkens voorschriften van den Minister is de bepaling gemaakt, dat de kindertoeslag, respectievelijk dienen te worden gebracht van 1 en 0.75 op 0.75 en 0.50. Ingekomen is nog een schrijven van den Centralen Bond van Transportarbeiders, wat, op voorstel van B. en W., met het praeadvies op dit verzoek, tegelijk in behandeling komt. In dit verzoek wordt o.m. gevraagd de steun regeling onbepaald te verlengen, en meer aan dacht te schenken aan ontwikkeling en ont spanning der jeugdige werkloozen. Tevens om invalide arbeiders van 6065 jaar, die nu bui ten de steuregeling vallen, ook in de regeling te betrekken. B. en W. kunnen zich met het verzoek niet vereenigen, en adviseeren afwijzend te beschik ken. De heer Guyt vraagt waar de betrokke nen in beroep kunnen gaan als hun tekort is gedaan. De voorz. antwoordt, dat volgens be paling van den Minister B. en W. het orgaan hiervoor zijn. De heer van Tongeren zegt dat het hem lijkt dat de opstellers van het adres zich de taak niet goed hebben ingedacht. Een steunregeling voor onbepaalden tijd. zou ook zijn voor onbepaald bedrag en ieder begrijpt, dat zulks toch niet gaat. Er is trouwens nog wel een en ander te doen. Spr. noemt het mis dadig als men komt halen en het niet noodig heeft. Hij hoopt, dat de arbeiders zelf eens zullen gaan inzien, dat degenen, die het wer kelijk noodig hebben, voor moeten gaan. Wat de ontspanning betreft, kan men de overheid toch niet overal voorspannen. Er is een grens, 't Is maar erg gemakkelijk te roepen: de over heid, de overheid. En is er dan nog eenig gevoel van meeleven, van eenige dankbaar heid. Voor degenen die werkelijk nood heb ben, moet men zich opofferen. En zeer veel wordt er gedaan. De heer Guyt zegt ernstig bezwaar te heb ben tegen de uitsluiting van de valide 6065- jarige arbeiders. De voorz. zegt, dat een wij ziging der regeling op dit moment de geheele regeling in gevaar brengt, althans eenigen tijd kan stopzetten. Dr. Eijkelenboom zegt wel voor algemeene ontwikkeling te gevoelen. Dr. Lodder wijst er op, dat de, gemeente het geld noodig heeft voor directe steun en zich ver dere weelde toch niet kan veroorloven. Wet houder Veltkamp wijst er op en noemt eenige feiten wat in dezen geest reeds is tot stand gebracht en noemt b.v. een lezing met licht beelden, waarna men zelfs niet eens kwam zien. De heer v. Tongeren meent er op te moe ten wijzen, dat het niet de taak der overheid is, doch het particulier initiatief, waarna zoo noodig steun van de gemeente. Het voorstel- Guyt om arbeiders van 6065 jaar in de re geling te betrekken wordt verworpen met 5 st. voor: Kulk, Eijkelenboom, v. d. Bent, Lod der en Guyt. Het voorstel van B. en W. wordt z h. st. aangenomen. Ten opzichte van het verzoek der transportarbeiders wordt nog eenigen tijd gediscussieerd. De heer v. d. Zwan zegt in overleg te willen treden over ontspaningsaangelegenheden. De voorz. ver wijst naar het particulier initiatief. Wethouder Veltkamp zegt, dat wenschen als in dit adres staan, niet acceptabel zijn. terwijl de heer G. Duyn opmerkt, dat met dikke woorden soms beweerd wordt, dat er niets gedaan wordt, terwijl het tegendeel gemakkelijk te bewijzen is. Hiermede is dan deze zaak afgehandeld. Punt 5 is voorstel tot het wederinhuren van het strand, waarvan de pacht per 1 Mei 1932 afloopt. B. en W. stellen thans den raad voor te besluiten tot het weder inhuren van het strand met recht tot het plaatsen van stoelen, banken, tenten, badkoetsen en losse houten getimmerten op het gedeelte tusschen het Uit wateringskanaal en den watermolen van het Zeehospitium. Ingevolge mededeeling van den ontvanger der Registratie en Domeinen kan dit recht weder voor 5 jaar worden verkregen onder de oude voorwaarde en tegen denzelf den prijs, zijnde ƒ300 per jaar. Geen der le den heeft hiertegen bezwaar, zoodat zonder hoofdelijke stemming wordt besloten volgens het voorstel van B. en W. Punt 6. Voorstel tot aanvaarding en over dracht van gedeelten van den Wassenaarschen weg. In de ve^Jadering van 18 Jan. 1932 is een dergelijk besluit genomen. Later is ge bleken dat overdracht van nog een stukje berm noodig was. De heef baron van Wasse naar van Catwijck is ook hiertoe bereid ge vonden. Het betreft een stukje grond bij de grens KatwijkWassenaar, liggend bij de nieuwe brug aldaar. Baron v. Wassenaar van Catwijck staat het gratis aan de gemeente af, die het om niet aan de Provincie overdoet. Het vorige besluit wordt dan vernietigd en een nieuw voorstel van B. en W. om te be sluiten tot overdracht aan de Provincie wordt aangenomen. Aan de overdracht is de voorwaar de verbonden, dat de gemeente tevens in eigendom en onderhoud aanvaardt de brug, liggende over de Zanderijvaart in den Wasse naarschen weg en zich verbindt niet tot ver mindering van de doorvaart-hoogte, noch van de doorvaartbreedte van deze brug over te gaan. De kosten van overdracht komen voor rekening der gemeente. Aldus wordt besloten. De Katwijksche Kalkzandsteenfabriek vraagt 1800M2. grond te mogen koopen ten Zuiden der fabrieksterreinen. B. en W. stellen voor deze grond te verkoopen a 1.50 per M2, onder voorwaarde dat een stukje grond eigendom der fabriek, en enkele meters groot, gelegen bij de Sandtlaan, wordt omgeruild met grond van de gemeente. Besloten. Muziek op straal. De heer v. Tongeren vraagt of het aantal vergunningen voor het geven van straatmuziek niet bijzonder groot wordt en beperking niet gewenscht. De voorz. antwoordt, dat in 1930 256 derge lijke vergunningen zijn afgegeven en in 1931 321. Dit grootere getal zal wel veroorzaakt zijn door werkaloosheid. B. en W. meenen dat beperking nog niet noodig is. Dr. Hueting wijst op de buitengewoon slech te bestrating van de Voorstraat te Katwijk aan Zee en de Kerkstraat te Katwijk a. d. Rijn. De heer Grimbergen wijst op het vernielen der trottoirs in de Kerkstraat, veroorzaakt bij het leggen der telefoonkabel vanwege het Rijk De heer v. d. Zwan vestigt de aandacht van B. en W. op den slechten toestand van den straatweg vanaf Callaoweg tot hoek Kerk straat. In volgende vergadering zal op de laatste vragen geantwoord worden. Hierna sluiting der vergadering met gebed.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7