MAANDAG 11 APRIL 1932 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 kansje, zijn ver soliot snort even te hoog over den lat. Over het algemeen is Feyenoord een tik je sterker, doch het harde stugge verdedi gen van Enschede is Feyenoord te machtig. Het is een enkele maal wel eens te hard en te onvriendelijk. Even voor de rust brengt Vrouwdent handig den bal op, passeert goed naar Groenendijk, die er meer doorloopt tusschen de backs door, zijn ver schot gaat langs het dóel. Een foutje van Paauwe Jr., die te zacht terug speelt is oorzaak, dat Plas een vrij schot krijgt, de bal gaat over den uitloopenden van Maie heen, doch ook over doel. De rust komt met 01. Nauwelijks is weer afgetrapt, of Groe nendijk onderneemt in combinatie met Hendriks een aanval, hij krijgt den bal uit een voorzet weer te pakken, komt in vrije positie, maar schiet naast. Enschede is spoedig weer zeer actief door den rech tervleugel, met moeite verwerkt de verde diging de scherpe voorzetten van Nagels. Een vrije schop voor Feyenoord in het middenveld draait en der E'dammers om eenige spelers heen, zijn schot vliegt echter hoog over en kort hierna in soortgelijke positie snort een hard schot naast het doel. Na goed werk van beide Paauwe» plaatst Vrouwdent naar Barendregt die Groenen dijk een kort through-pass geeft. De En- schede-verdediging redt ten koste van een hoekschop. Plotseling een uitval van En schede, Hendriks krijgt den bal in buiten spelpositie, hij schiet naast. Feyenoord on derneemt thans eenige gevaarlijke aanval len, het binnentrio is net niet snel genoeg om te profiteeren van den kansen. Een mooi schot van Vrouwdent vliegt juist naast, dan is het Groenendijk die onver wachts een hard hoog schot lost, Kamst redt ten koste van een hoekschop. Enschede gaat dan weer wat uitvallen doen, na een ingooi komt Plas dicht bij van Male in het bezit van bet leder, zijn schot ketst van den lat het veld in. Als Bul bij een voorzet van rechts vlak voor doel eerst den man wil spelen en dan den bal, mislukt die poging, zoodat Plas sehietóh kan, van Male stopt echter. Na 25 minuten zet Hendriks scherp hoog voor. Barendregt kopt pachtig in een hoek je (11). Dat geeft Feyenoord moed, goed vallen de rood-witten aan, na een voorzet van Hendriks, kopt Vrouwdent op doel, Kamst kopt. Een vrije schop door van Dijke genomen levert niets op. Feyenoord blijft nu voortdurend sterken druk uitoefenen, •Enschede verdedigt met geoorloofde en niet geoorloofde middelen. Een kwartier duurt het alvorens Enschede het tot een uitval brengt, die eindigt met een schot vau Nagels, dat van Male stopt. Als er nog 10 minuten te spelen zijn passeeren van Heyzen, Barendregt en Groenendijk met kort spel de achterhoede der gasten, Ba rendregt kan van dichtbij inschieten. Kamst stopt wel, doch Hendriks schiet den bal hard in het net (21). Enschede geeft het niet op, de snelle Nagels blijft gevaarlijk en als van Dijke bij een snelle ren van Nagels naar de mee ning van den scheidsrechter onjuist aan valt binnen bet strafschopgebied, krijgt Enschede een strafschop te nemen, die Veldkamp benut (22). Zes minuten zijn er nog te spelen. Even voor tijd krijgt Feyenoord, dat sterker is gebleven, nog een hoekschop, waaruit van Heyzen juist naast kopt. AJAXP. S. V. 3—0, Een wedstrijd in storm en regen. Schotlaoze P. S. V.- voorhoede. Sterke verdedigin gen. Een Zuid-Westerstorm loeide door bet Stadion, felle regenvlagen striemden door de lucht. Het was koud en ongezellig voor d© duizenden liefhebbers van een goeden wedstrijd, maar wat het verblijf wel zeer onaangenaam maakte was de voortdurende regen, die door alles heen drong, ja die zelfs de ©ere- en marathon- tribunes drijfnat maakte. Vanzelfsprekend had een en ander grooten invloed op do opkomst der kijkers, waarvan er nu een kleine 8000 toeschouwers aanwezig waren. Bij gunstige weersomstandigheden was dit aantal zeker dubbel zoo groot geweest. Be- giijpelij'k is het, dat ook de spelers veel last van storm en regen hadden. Beide factoren deden veel afbreuk aan het spel, maar het moet toch direct gezegd worden, dat zoowel Ajax als P. S. V. zich wonder wel aan de abnormale omstandighedeii wisten aan te passen. Door het leder goed laag te houden bij een storm vanzelf sprekend hebben we nog van menig goed 8taaltje combinatiespel kunnen ge nieten en al ontbrak er soms nog al wat aan, het veld was glad en het leder schoot verradelijk door, de wedstrijd is het aan kijken waard geweest. Dat Ajax met 30 van Philips won is niet aan de bijzondere weersomstandigheden te wijten, beide par tijen hadden daar immers evenveel last van. De oorzaak ligt dan ook geheel in het spel zelf. In het veld was P. S. V. geens zins de mindere van Ajax, integendeel, we hebben menigmaal een groot overwicht van de Eindhovenaren kunnen constatee- ren. De fout zat hem in het binnentrio van Philips, dat door treuzelen en slecht schieten menige kans geboden door de uitstekend spelende buitenspelers te loor liet gaan. Van der Broek werd ge ducht gemist, in de voorhoede en met hem op de middenvoorplaats had de uitslag vermoedelijk wel anders geweest. Ajax heeft van dit elftal te Eindhoven zeker nog niet zoo maar gewonnen. In technisch opzicht gaven beide par tijen elkaar weinig toe, wellicht waren de Ajaxspelers op dit punt wel iets beter, vooral waar het balcontrole en kopwerk betrof. Maar als ploeg, als geheel van 11 spelers, waren de gasten volkomen de ge- olijke van Ajax. Aan beide zijden waren de verdedigingen zeer sterk, met Van Bun en Diepenbeek aan weerskanten de beste spelers. Ook in de middenlinies vermoch ten we niet veel verschil te ontdekken, al leen liet in sommige perioden het'steunen der Eindhovensohe middenlinie wat te wensohen over. Beide voorhoeden hebben rijkelijk veel kansen gehad, dat Ajax er eenige van be nut heeft en Philips niet, geeft volledige opheldering van de nederlaag van P. S. V. Vooral in de tweede helft heeft Eind hoven talrijke kansen gehad, maar op on begrijpelijke wijze gingen de schoten naast of treuzelde men net zoo lang, dat een Ajaxied redding kon brengen. Wat de individueel© prestaties betreft, keeper Boumans heeft zijn doel goed ver dedigd. In de modder viel bet niet mee zich snel te verplaatsen, en daaraan zal het wel te wijten zijn geweest, dat het eerste en derde doelpunt van Ajax kon worden gescoord. We schreven reeds, dat Van Run uitstekend op dreef was, hij en Lanegger verdedigden uitmuntend en zui verden met forsche en verre trappen hun terrein. De middenlinie van P. S. V. beging aan vankelijk de fout te voel achter te blijven, zoodat zij in haar voedende taak somwij len tekort schoot. Die fout werd echter in de tweede helft niet meer gemaakt en toen sloot het P. S. V.-elftal als een bus. Deze voorhoede was niet bij machte om één doelpunt te maken, wel ©en bewijs dat een schutter ontbrak. Wamt de kansen waren talrijk en goed. De Graaf viel voor Van der Broek in, hetgeen beslist een be langrijke verzwakking mag worden ge noemd. Af en toe trachtte de Graaf zijn gemis aan goede voetbalcapaciteiten te vergoeden door minder fair spel, doch scheidsrechter Wey hield de touwtjes goed strak. Het tempo van het aanvals- quintet was te langzaam. Het combinee ren liet niets te wenschen over, maar het binnentrio verknoeide door treuzelen en slecht schieten alle kansen. Visser was hier nog de beste. Wat Ajax betreft, ook daar was de ver dediging weer goed op dreef. Bonneveld had nogal last van het glibberige leder, overigens was zijn keepen niet onverdien stelijk. Eenige malen echter heeft hij met over geluk te klagen gehad. De midden linie speelde goed zonde., meer, terwijl in de voorhoede Mulders de gevaarlijkste man was. Hij was een voortdurend gevaar voor Van Eun c.s. die alle moeite hadden zijn aanvallen te stuiten. Zijn tweede doelpunt was buitengemeen fraai. De zwakke plaats in de Ajaxvoorhoede was de bezetting van de reóhtsbuitenplaats waar in plaats van Ten Have ditmaal Jurriaans was opgesteld. Ook dit mag een verzwakking worden genoemd, met Ten Have op die vleugel had aanvoerder Vol kers zeker beter gespeeld. Nu vonden we hem niet zoo actief en gevaarlijk als an ders. Van Reenen heeft geen enkel doel punt gemaakt, al heeft hij eenige goede schoten gelost. Zijn oude vorm heeft hij nog niet te pakken, geheel geven doet hij zich nog niet in verband met zijn blessure. De we^-.r.jd. Het P. S. V.-doel ontkomt al direct na d:n aanvar._ aan een doorboring als bet leder door een der Amsterdammers in de riohting van het doel wordt gekopt, doch het i leder via de lat weer in het veld terugspringt. Een ver naar voren geplaat ste bal wordt door de Graaf meegenomen, doch zijn schot lijkt nergens naar en 't leder verdwijnt zeker tien meter van het doel over de outlijn. Boumans krijgt al dadelijk c werk van Van Reenen, die twee har de lage schoten inzendt. Ook Jurriaans schiet tweemaal kort achterelkaar op doel maar Boumans houdt de schoten betrouw baar. Na een kwartier spelen, neemt Ajax de leiding. Volkers schiet hoog over, Mulders die wil inkoppen, valt tegelijkertijd, zoo dat het leder in plaats van in het doel wederom voor het doel terecht komt, waarbij Schubert handig tusschen eenige P. S. V.'ers doorschiet (10). De P. S. V.- achterhoede valt op, door haar resuluut wegwerken, terwijl de voorhoede van de ga-sten door haar schotloosheid de aan dacht trekt. Vlak voor rust nog eenige spannende momenten voor beide doelen. Uit een voorzet van Mulders ziet Volkers op twee meter afstand va<n Boumans nog kans naast te schieten. Visser heeft aan den anderen kant direct daarop een vrij veld voor zich, maar in plaats van zelf te schieten kan zijn voorzet worden weg gewerkt. En direct daarop ziet aanvoerder Volkers kans om vlak voor doel een kans te missen. Na de pauze. In den nog steeds stroomenden regen en stormvlagen wordt om acht over drie met de tweede helft aangevangen. Van Reenen schiet van ver naast en daarna krijgt de P. S. V. voorhoede de kans van den dag om den gelijkmaker te fabriceeren, maar alweer door treuzelen gaat de kans te niet. Visser zal het een maal zelf probeeren, maar ook zijn schot mislukt. Er volgt een uitgesproken meerderheid der Philipsspe- lers, maar zooals het zoo dikwijls gaat in dergelijke wedstrijden, juist aan den an deren kant wordt gedoelpunt. Mulders breekt fraai door de P. S. V .-verdediging heen, zijn boogschot wordt door Boumans verkeerd beoordeeld eu het leder ligt 12 minuten na de hervatting voor de tweede maal in het Eindhovensche doel (20). Het geeft Ajax moed en een oogenblik daarna lost van Deyck na bijzonder goed combi natiespel van de Ajaxvoorhoede een kans, zijn hard schot ketst tegen den onderkant van den lat weer in het veld terug, waar Schubert van dichtbij in plaats van te schieten met het hoofd den bal inkopt, zoodat Boumans gemakkelijk kan weg werken. Wederom volgt een uitgesproken P. S. V.-overwicht en P. S. V. 'heeft wel over pech te klagen, als Hunting van dichtbij nog via Bonneveld overtrapt. De Ajaxkee- per krijgt het zwaar te verantwoorden, doch zijn werk is nu wel betrouwbaar, al kan bij eenige malen slechts redden door corner te werken. Langzaam verstrijkt de tijd, het onproductieve Philipsbinnentrio ziet geen kans den achterstand te verklei nen. Als bij een uitval het leder van links naar Volkers wordt gegeven, maakt deze zich mooi vrij en zijn schot vliegt via Bou mans' in de touwen (30). Het pleit is beslecht en als niet lang daarna scheidsrechter Weij einde fluit, heeft Ajax zijn derden kampioenswedstrijd in successie gewonnen. EngelandSchotland 30. 90.000 toeschouwers woonden Zaterdag in het Wembleystadion den landen wedstrijd Enge.and—Schotland bij. De Engelschen waren gedurende den geheelen wedstrijd iets sterker, met de rust was de stand 10 voor Engeland, het einde kwam met 30 voor Engeland. Frankrijk—Italië 12. Onder groote belangstelling heeft giste ren te Parijs de ontmoeting plaats gehad tusschen Frankrijk en Italië. Het Italiaan- sche elftal won met 2—1. Het weer was prachtig. Italië B—Luxumburg 12—0. Uit Como wordt aan de „Crt." gemeld: De voetbalwedstrijd LuxemburgIta- liaansohe B-ploeg werd door de Italianen gewonnen met 120. Met de rust was de stand 40. R.-K. FEDERATIE. De uitslagen. Eerste'klasse A. CaesarR.-K.V.V.L. 51; Valkenburg R.-K. O.N.S. 50 Sitt. BoylsHelios 100 KimbriaVolharding 10. Eerste klasse B. S.V.B.R.-iK. T.V.V. 42; Brabantia Venlo 2—3; KolpingUnion 11; D.E.V. Geel Zwart 34. R.K. S. V. „LEIDEN". Door de buitengewoon ongunstige weersomstandigheden, heeft geen der vastgestelde wedstrijden doorgang kunnen /inden. De leden worden er aan herinnerd, dat de volgende clubavond wordt gehouden op Woensdag 20 April as. Elk lid brengt een nieuwe lid voor onze vereeniging mede Wie werken aan dezen clubavond medeï R.-K. Sportver. „Teylingen". Moest bet le eltfal naar BI. Zwart om daar den gestaakten wedstrijd opnieuw te gaan spelen, de Sassenheimers zijn we gens de weersgesteldheid thuis gebleven, zoodat wij hopen, dat deze wedstrijd de volgende week zal worden vastgesteld Was aanvankelijk op 17 April een schitterend voetbal-athletiekprogramma vastgesteld, deze datum is versohoven tot 24 April. Dien datum zal Teylingen I den strijd aanbinden tegen de kampioenen van den Bosschen Bond, zoodat er wel te genieten zal zijn. Doch niet alleen zal van voetbal te ge nieten zijn, maar ook van de athletiek-de- monstratie, welke zal gegeven worden door onze plaatselijke afdeeling. Niet minder dan 50 leden nemen aan deze demonstratie deel, welke staat on der de bekwame leiding van den heer A. Godijn. In de laatste weken zijn er nog al leden bijgekomen, waaronder ook een afd. voor de schooljeugd. Wij komen hierop nog na der terug 1 HOCKEY Het Nederlandsche elftal. Het Nederlandsche elftal, dat op Zater dag 30 April a.s. te Antwerpen tegen het Belgische elftal zal spelen, is als volgt sa mengesteld Hardebeck (Amsterdam), de Waal (Am sterdam), Tresling (H.O.C.), de Looper (Hilversum, ter Haar (Amsterdam), v. Lièrop (Hilversum), Gunning (Bloemen- daal), dc Geer (H.D.M.), v. d. Berg (Am sterdam) Dupont (Haagsch Lyceum) en v.d. Haar (Haagsch Lyceum). Als scheidsrech ter zal mr. F. Hoyer het el tal vergezellen. Amsterdam landskampioen. Door een 50 overwinning op P. W. heeft de hockeyclub „Amsterdam" gisteren beslag gelegd op het landskampioenschap. FrankrijkZwitserland 2—3. Te Nancy werd gisteren gespeeld de in terlandwedstrijd hockey tusschen Frank rijk en Zwitserland. Met de rust leidden de Zwitsers met 20, het einde kwam met 32 voor Zwitserland. WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE PARIJS. Van Kempen-Pijnenburg win naars Gistermiddag 3 uur had in den Zesdaag- schen Wielerwedstrijd te Parijs het Belgi sche koppel CharlierDeneef de leiding met 268 punten. Op een ronde achterstand was het Hollandsche koppel Pijnenburg1 Piet van Kempen tweede met 396 punten. Hierna volgden nog de koppels Blanchon- netGuimbretiehe met 136 punten en WambstBroccardo 130 punten. De andere koppels waren meerdere ronden achter. De Zesdaagsche is gisteravond geëindigd met een fraaie overwinning van het Neder landsche koppel. Van Kempen en Pijnen burg lagen des middags om drie uur bij de neutralisatie nog een ronde achter me>t CharlierDeneef aan den kop. Hun ver schillende pogingen om den achterstand te verkleinen faalden, totdat zij in de laatste 10 minuten er in slaagden de leiding te ne men en deze tot het einde toe te behouden. De gedetailleerde uitslag luidt: 1. PijnenburgVan Kempen, 666 p.; 2. CharlierDeneef 454 p.; 3. Wambst Broccardo, 300 p. Op een ronde: 4. PelissierLeducq, 427 p Op twee ronden: 5. BullaBoucheron, 526 p.; 6. ThierbachSiegel, 345 p. Op vier-ronden: 7. MervielFoucaux, 150 p. Op dertien ronden: 8. OoupryPecqueux 856 p. Op twintig ronden: 9. DebruyckerDe- corte, 235 p. Het koppel ChouryFabre moest de baan verlaten wegens hinderlijk rijden. De overige renners gaven op. In totaal zijn af gelegd 3450.5 K.M. DEN HAAG—BRUSSELRIT. P. M. v. d. Horst winnaar. De Den HaagBrusselrit, georganiseerd door de Residentie Rennerclub „Sparta" is een groot succes geworden. Om zeven uur gistermorgen vertrokken 150 renners van de Wagenstraat. De belangstelling langs -den weg was zeer groot, vooral te Breda, waar duizenden menschen zich hadden op gesteld. De rit is zonder een enkel incident verloopen. Het weer was niet bijster guns tig. Terwijl men bier te lande veel hinder van den regen ondervond, had men in Bel gië, waar het droog was, met den hevigen stormwind te kampen. Politie en mare- chaussée hadden langs het geheele traject voor een uitstekende afzetting gezorgd. Zooals bekend was door den Minister van Waterstaat voor het eerst sinds 10 jaar ver gunning gegeven voor het houden van een wegwedstrijd vanaf den Moerdijk. Als eerste passeerde te half drie P. M. vxl. Horst te Klundert, lid van Sparta, Den Haag, den eindstreep in 4 uur, 33 min. 45 sec. De verdere uitslagen luiden: 2. L. J. Slaats, Waalwijk, (Vitesse, Tilburg); 3. G. v. d. Ruit, Capelle a. d. LJssel („Rotter dam", Rotterdam); 4. F. J. van Gils. Ulven- hout (De Baronie,Breda); 5. J. C. Goderie, Zundert |(De Nieuwe Baronie, Breda); 6. A. Polak, Willemstad („Sparta", Den Haag) 7. B. Duyker, Amsterdam; 8. D. J. Ramp, Leiden (Sparta, Den Haag); 9. C. J. Gaal, Zundert (De Baronie, Breda); 10. C. Wiertz, (Düsseldorf) gediskwalificeerd); 11. C. Wijn- bej-g, Amsterdam (De Champion, Amster dam); 12. W. Willems, Sittard (Maastr. Kettinggangers, Maastricht); 13. Heeren, Sprundel (De Nieuwe Baronie, Br©1-'- 1. F. Raa-ymakers, Rotterdam É^tt^Wlam"); 15. F. Schröter, Ratingen (Duitschland). Het club-klassement luidt als volgt: 1. Sparta, Den Haag, 15 punten; 2. Wie- l,rclub „Rotterdam'', 41 p.; 3. Vitesse, Til burg, 52 p.; 4. Le Champion, Amsterdam, 88 p.; 5. De Germaan, 99 p. GYMNASTIEK Sportvereeniging „Jeanne d'Arc". Zondag a.s. hoopt bovengenoemde ver eeniging haar 35-jarig bestaan te herden ken, de feestelijkheden zullen Vrijdag avond a.s. worden ingezet met een rond gang met muziek door de stad. Zondag zullen alle leden onder de H. Mis ter H. Tafel naderen, daarna is er een feestelijk ontbijt in de zaal van den theetuin; des middags zal van half twee tot half drie gelegenheid zijn de vereeniging te compli menteeren in Huize Maria, 's Avonds te 8 uur zal er een groote feestuitvoering plaats hebben in de groote Stadsgehoorzaal. WANDELSPORT Leidsche Warde! Sport Vereeniging. Zondag j.l. organiseerde de L. W. S. V. wederom een trainingsmarsch over een af stand van 40 K.M. Ondanks het heer slech te weer startten te ongeveer 9 uur een 12- tal dames en heeren. In Meyendaal werd gerust en te ongeveer 4 uur kwamen allen welgemoed aan. Deze marsck ging ondanks het slechte weer toch door, omdat training voor de 50-' K.M. marsch in Hilversum noodig was. De voorgenomen marsch van Zaterdag j.l. werd afgelast. BRIDGEN Bridge-wedstrijd te Den Haag. De uitslag van den Zaterdag in Huize „Voorhout" te Den Haag gehouden wed strijd om het kampioenschap heerenparen vanwege den Nederlandsehen Bridgebond is als volgt: 1. Mr. M. E. Levenbach en P. Auerbach, te Amsterdam. 2. A. J. Ver steeg te Oegstgeest en dr. Th. Koot te Haarlem. 3. Ir. E. J. Flesseman en A. Je- les te Amsterdam. 4. Dr. J. ten Brink, Kol. M. M. Eyssel te Hilversum. 5. Mr. J. R. C. van Bernmel Suyck en Mr. S. van Houten, Den Haag. Het clasificatie-totaal bedraagt resp. 7, 13, 14, 14 en 15 punten. ATHLETIEK AMSTERDAMSCHE VELD-ATHLETIEK CLUB. Als slot van de serie afstandsmaröhea van de Vereeniging zal van Zaterdag op Zondag 2324 April een 70 km. afstanda- marsch georganiseerd worden. De deelname, aan dezen 70 km, marsch is slechts open voor heeren, welke den leeftijd van 16 jaar hebben bereikt en dit seizoen reeds een of meerdere marsch en over pl.m. 50 km. hebben volbracht, terwijl aan dezen marsch geen dames kunnen deelnemen. Teneinde logeerkosten te voorkomen ia besloten om evenals vorige jaren der Za terdagsavonds (23 April) te vertrekken en wel om 23 uur van Café „Schinkelhaven" Amstelveenscheweg 124, te bereiken van' C. S. het tramlijn 1, van W. P. met. lijn 6 (30 min. rijtijd). Parcours: Evenals het vorige jaar Rond de Haarlemmermeer, nl. via Haarlem, Heemstede, Bennebroek, Hillegom, Lissa, de Kaag, Oude Wetering, Leimuiden, Aals meer, Bovenkerk, Amstelveen. Tempo: Tot 3 km. na de start moet elkeen achter het A. V. A. C.-peleton blij ven, dat een tempo van pl.m. 6.5 km. aan geeft, daarna mag men op eigen gelegen heid verder gaan, doch wordt geadviseerd aan hen welke nog nimmer een dergelij- ken afstand meeliepen, zich bij het A. V. A. C.-peleton aan te sluiten dat gedurende het geheele traject genoemd tempo zal handhaven. Rusten: 3 maal zal gelegenheid worden gegeven te rusten en wel le rust te Heem stede na pl.m. 10 km. aan de Kaag, na pl.m 37 km. te Aalsmeer na plm. 50 km. in spe ciaal hiervoor toegeruste café's. Controles: Dezen zullen tijdens de ma ten gehouden worden, terwijl nog een 4e controle gehouden wordt op 6 km. van Am sterdam, nl. te Amstelveen. Deze controle plaatsen zullen worden geopend, berekend naar een tempo van 7 km. per uur en ge durende een half uur geopend blijven. Aan de laatste controle te Amstelveen zullen de wandelaars moeten wachten op het A. V. A. C.-peleton (6.5 km. p. uur) om zich hier achter te scharen en gezamenlijk da laatste kilometers af te leggen. SCHERMEN NEDERLAND—BELGIE PR0FESSEURS. Door de Vereeniging van in Nederland gevestigde sohermleeraaren werd te Rijs wijk een oef enbij eenkomst gehouden t ot samenstelling van de floretequipe tegen België. Zooals reeds gemeld, wordt deze returnwedstrijd gehouden te Amsterdam in de bovenzalen van de Kroon. Na een serieuze training onder leiding van de heeren Ch. L. Aerts en N. Sjerp werd de Nederlandsche professeurs-equipe als volgt samengesteld: K. H. J. van Huls- sen (Utrecht), C. van de Nieuwe Giessen (Den Haag), J. C. Paape (Den Haag) en D. Gijsberti Hodenpijl (Leiden). PAARDENSPORT ZUID-HOLLANDSCHE JACHT- VEREENIGING. Dat de belangstelling voor de paarden sport bij de Zuid-HolLandsohe Jaohtver- eeniging nog steeds in stijgende lijn gaat, bleek Zaterdag duidelijk. Ondanks het slechte weer kwamen 22 deelnemers, waar onder vier dames, bijeen, om deel te ne men aan den wedstrijd, welke bestond uit een dubbele cross country over 2000 M. elk en een wegparcours over 18 km. De secretaris, de heer A. von Hoboken, had weer zorg gedragen voor buitengewoon interessante crosses; vooral die over do weilanden van „den Houtboer" getuigde van veel vindingrijkheid. De geweldige regenbuien en de zeer straffe wind, maak ten den cross tot de zwaarste welke de Z. H. J. V. dit jaar organiseerde. Het wegparcours was als volgt: Zijde- weg, Buurtweg, Groot Haesebroeksoheweg Schouwweg door het dorp Wassenaar, waar de eerste controlepost was uitgezet, vervolgens via den Katwijkscheweg naar Wassenaarsche slag, waar de deelnemers wederom werden gecontroleerd. Langs het strand ging het daarop tot het z. g. stee- nen huisje en via de duinen en Meyendell naar de Roggewoning. Het gedeelte langs het strand, waar te gen den straffen wind moest worden iiv- gereden, was buitengewoon zwaar en zeer velen liepen dit gedeelte. Bij de beoordee ling gold de tijd vau den dubbelen cross en de resultaten van het wegparoours, dat in 2.30 uur moest worden afgelegd. Ondanks de ongunstige weersomstandig heden was er slechts een uitvaller. De resultaten waren: 1. E. Kahn met Kalage, tijd eerste cross country 4 min. 35.2 sec., tweede cross 3 min. 18.4 sec., to taal 7 min. 53.6 sec.; 2. Ph. Pander met Crocktail 4 min. 47 sec. en 3 min. 28 sec., totaal 8 min. 15 sec.; 3. D. Siem Jr. met Ohiquita 4 min. 45 sec. en 4 min. 4 sec., totaal 8 min. 49 sec.; 4. H. R. Wentges met PPieter, 5 min. 11 sec.; 3 min. 45 sec„ totaal 8 min. 56 sec.; 5. Ir. J. Mohrmann met Irish Boy, 5 min. 25 sec., 3 min. 46 sec., totaay 9 min. 11 sec.; 6. O. Menten Jr. met My Hobby, 5 min. 10 sec., 5 min. 1 sec., totaal 9 min. 11 sec.; 7. Gravin van Lim burg Stirum met Radboud 5 min. 30 sec., 3 min. 45 sec., totaal 9 min. 15 sec.; 8. Fr. Pander met Figaro, 5 min. 11 sec., 4 min. 7 sec., totaal 9 min. 18 sec.; 9. K. F. Bu»- ser met Iron King, 5 min. 26 sec., 3 min. 56 sec.; totaal 9 min. 22 sec.; 10. Jhr. H. A. Loudon met Lucky Bird, 5 min. 19 sec., 4 min. 15 sec., totaal 9 min. 34 sec.; 11. H. J. Stokvis met Lannoy, 5 min. 32 sec., 4 min. 12 sec., totaal 9 min. 44 sec.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6