MAANDAG 11 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. F* GYMNASTIEK LANDENWEDSTRIJD DUITSCHLAND—NEDERLAND. Duitschland wint met ruim 80 punten. Sandrock eerste in het persoonlijk klassement. Van Dam eer ste der Hollanders. In de Stadthalle te Muehlheim a. d. Ruhr vond gistermiddag en een deel van den avond de landenturnwedstrijd plaats tusschen Duitschland en Nederland plaats De Stadthalle was in geenn deele uitver kocht, hetgeen toegeschreven kan worden aan de wel wat dure prijzen, terwijl voorts de presidentsverkiezingen wel van invloed zullen zijn geweest op het bezoek. Om half drie werd begonnen en om 8 uur he denavond waren de wedstrijden pas afge- loopen. Oponthoud werd nog veroorzaakt door het onklaar raken van de ringen, waardoor de oefeningen hieraan moesten worden onderbroken. In het algemeen liep de organisatie niet zoo vlot als wel Dr. Schmitt, Oberbuergemeister was aanwezig, terwijl de kreisvertegenwoordi- ger van de Deubsche Turnerschaft een welkom uitsprak. Natuurlijk werden de beide turnliederen ten gehoore gebracht. Als we onzen totaal indruk moeten weergeven van dezen tweeden landenwed- strijd, dan valt in de eerste plaats op, dat de Duitsche turners in het algemeen hun oefeningen exacter uitvoeren dan de Hol landers. Logisch was, dat de Hollanders met de ringoefeningen de Duitsohers verre de baas waren, waarbij Zwaaf met een magnifieke krachtoefening het maximum, nl. 40 punten behaalde. De Duitschers lie ten meer zwaaioefeningen zien, doch het" gehalte der onzen was veel beter. Meer dan 100 punteh verschil in het voordeel der Hollanders aan dit toestel is toch wel merkwaardig. Voorts kunnen wij nog opmerken, dat de Duitschers soepeler turnden, er zat meer verband in hun oefeningen en hun liohaamswerk was soms magnifiek. In de meeste gevallen werkten onze vertegen woordigers minder rustig; wel werden de oefeningen vaak goed ingezet, doch door te groote snelheid werd het werk soms slordig, al dient gezegd dat ook het tur nen der Hollanders op een zeer behoorlijk peil stond. Wat de verschillende toestellen betrof, de paardoefeningen bleken voor sommige turners onoverkomelijke moei lijkheden met zich te brengen. Er waren maar zeer weinig turners, die hun oefe ningen aan dit evenwichtstoestel vrijwel zonder fouten verwerkten. Begonnen werd met de vrije oefeningen waarna achtereenvolgens de ringoefenin gen te zien werden gegeven. Daarna werd gewerkt aan het paard, brug, tremplin- paard en rek. Het toestelwerk. Sandrock behaalde bij de vrije oefenin gen 38 punten, terwijl aan het paard Dep- pe het hoogst aantal punten behaalde nl. 36, Agsteribbe was de beste werker aan het paard der Nederlanders en behaalde hier 28 punten. Aan de brug werd al heel wat beter werk te zien gegeven, Nigge was de beste Duitscher met 38 punten, terwijl Van Dam eerste werd aan dit toestel met 36.5 punten. Van Dam toonde zich bij het springen de beste Hollander (36), terwijl Deppe uit Essen niet minder dan 39.5 punten wist te behalen. Aan de ringen waren de Hollanders stuk voor stuk sterker en Zwaaf bracht een ieder in verrukking met een werkelijk feillooze zware oefening, waarvoor de jury hem het maximum toekende nl, 40 punten. Tenslotte het rekwerk, waarin de Duit schers werkelijk prachtig werk hebben la- ten zien. Zwakke punten waren er nergens en zoo kon het zijn, dat iedere turner ge middeld 36 punten behaalde. Sandrock werkte zijn oefening op buitengewone wijze af en hij kreeg er 40 punten voor. Melk man was aan dit toestel de beste Hollan der met 36 punten. De uitslagen. Duitschland won tenslotte den landen- wedstrijd met 1622 punten tegen Neder land 1540.5 punten. De totaalcijfers aan de verschillende toestellen waren: Vrije oefeningen: Nederland 262 punten Duitschland 281.5 punten. Ringen: Nederland 348.5 punten, Duitsch land 239 punten. Paard: Nederland 201 punten, Duitsch land 272 punten. Brug: Nederland 316.5 punten, Duitsch land 353.5 punten. Paardspringen: Nederland 329.5 punten Duitschland 355.5 punten. Rek: Nederland 298 punten, Duitsch land 359.5 punten. Naar men weet worden slechts de acht beste turners aan ieder toestel geplaatst voor de puntentelling. De ploegen waren als volgt samengesteld: Kreis Rijnland: Brandfasz, Nigge, Rein- bot, Schmitz, Goos, Deppe, Ellert, Rei- nartz, Fleckhaus en Sandrock. Nederland: Agsteribbe, Zwaaf, van Kerckhof, v. d. Vinden,- Van Genderen, Ca- ranca, Ens, Haufe, Melkman en Van Da^n. In het persoonlijk klassement werd Sandrock eerste met- in totaal 212 punten. Zijn cijfers aan de verschillende toestel len waren: Vrije oefeningen 38, ringen 36, paard 34.5, brug 37, paardspringen 36.5, en rek 40 punten. Tweede in het persoonlijk klassement was Reinartz met 200 punten. Derde en eerste Nederlander was de Hagenaar Van Dam met 198.5 punten, waarbij we de vol gende cijfers voor hem konden noteeren: vrije oefeningen 35.5 punten, ringen 37, paard 23.5," brug 36.5, paardspringen 36 en rek 30. Melkman volgde direct op hem met pre cies twee punten minder, nl.: 196.5. Zijn cijfers waren resp. 32.5, 35, 23,5, 35.5, 34 en 36. Voor Nederland waren de heeren J. H. F. Sommer en A. de Jong juryleden terwijl de heer J. Hop uit Haarlem als vertegen woordiger van het K. N. G. V .-bestuur de reis meemaakte. KON. NED. VOETBALBOND. Overzicht 't Was gisteren een slechte dag, niet in het minst voor de voetballers. De regen trad op vele plaatsen als spelbreker op en 't is te voorzien, dat het einde van het sei zoen nog niet zooveel vroeger zal vallen als andere jaren. In de kampioenscompetitie wist Ajax zich met 30 op P.S.V. te handhaven, waardoor de Eindhovenaren reeds een achterstand van vijf punten hebben, die tegen de concurrenten Ajax, Feyenoord en Enschede practisch niet meer in te ha len is. Dat ook Enschede bij dit drietal be hoort, bewees de wedstrijd van gisteren tegen Feyenoord wel. De Oosterlingen hebben daar een kost- baar puntje binnengehaald. De stand is thans: 16— 1 2 124 11 96 Ajax Feyenoord Enschede P. S. V. Veendam Van de vastgestelde promotie-wedstrij den voor de tweede klasse werd er slechts één gespeeld, n.l. Enschedesche Boys Quick. De Boys wonnen met 21, zoodat zij twee kosctbare puntjes binnen hebben De rust kwam met blanken stand. Na 20 minuten had Quiok de leiding (01), doch door twee doelpunten verzekerden de Boys zich van de overwinning. Voor de promotie-competitie 3e klasse werd de wedstrijd Alphen—Watergraafs meer afgelast, daar de scheidsrechter het terrein voor den aanvang afkeurde. Scheveningen won met 31 van Steeds Hooger. De beslissingswedstrijd in het Zuiden tusschen B.V.V. en de Valk eindigde in een gelijk spel zoodat de Valk degradatiewed strijden moet spelen. De uitslagen. Om het landskampioenschap. AjaxP.S.V. 30 FeyenoordEnsche de 22. AFDEELING II. Promotie 3e klasse. ScheveningenSteeds Hooger 31. Promotie res. 2e klasse. S.V.V. II—V.U.C. II 0—1. AFDEELING III Promotie 2e klasse. Enschedesche BoysQuick 21. AFDEELING IV. Beslissing 1e klasse. B.V.V.De Va-lk 11. Om den N.V.B.-beker. 3de ronde. TECRigterbleek 47 AcihillesEn schede 01 VIOS—Vlissingen, 26; Alci- desHeracles 17. 4de ronde. Gron. BoysPSV 2 07 HeerVitesse 1—1; GOLTO-DJK 1—5; DOTO-Xerxes 34; DFCBloemendaal 53; Palemig DCL 10; Willem IIAllen Weerbaar 92 TubantiaHilversum 35 DOS Zeeburgia 23; NOADRFC 13. FEYENOORD—ENSCHEDE 2—2. De techniek van Feyenoord vermocht niets tegen weer en wind; Enschede een geducht tegenstander. Onder zeer moeilijke omstandigheden van weer en veld heeft Feijenoord gisteren uit den tweeden thuiswedstrijd niet meer dan 1 punt kunnen halen. Zoo moeilijk was de bal te spelen, dat de betere techniek van de Rotterdammers niet zulk een groo te factor bleek te zijn als in vorige wed strijden. De Rood-Witten hadden thans zelf vrij veel moeite om het leder onder controle te brengen en te houden, en de snelheid, waaraan een groote dosis geest drift werd gepaard van Enschede bracht Feyenoord herhaaldelijk in moeilijkheden. Vooral in de eerste helft was er van een overwicht van de Rotterdammers geen sprake. Wel verdedigden Bul en van Dijke solieJe, en steunde de middenlinie goed do voorhoede, maar de aanvalslinie kon zich niet voldoende aanpassen aan de terreins omstandigheden, het samenspel was on nauwkeurig, zoodat de snellere Ensche- deërs steeds konden ingrijpen. Daar kwam bij, dat de vleugelspelers van Feyenoord zwak waren, van Heyzeu deed weinig goeds en Hendriks durfde zich tegen de stevige tegenstanders niet geheel te geven, zoodat hij van zijn snelheid geen behoorlijk profijt trok. Groenendijk bleek op de midvoorplaate een volkomen misluk king; de voorhoede van de gasten, met Na gels op de rechtsbuitenplaats als de ge vaarlijkste man, bracht er meer van te recht, indien zij een beetje gelukkiger was geweest met schieten zou de voorsprong met de rust van Enschede grooter zijn ge weest. Thans bepaalde die zich tot een doelpunt, en dat was nog dubieus, want do Feyenoord-verdediging scheen in de mee ning te hebben verkeerd, dat de bal, die Nagels op korten afstand van het doel voorzette, de achterlijn reeds was gepas seerd. Plas, de maker van het doelpunt, had niet de minste moeite om op een paar meters afstand van van Male den bal in het net te werken. Na de rust is het spel vrij spoedig van karakter veranderd. Enschede opende die tweede helft goed, doch weldra nam Feyenoord het initiatief tot vele aanval len, en behoudens uitvallen van Enschede, die te tellen waren, doch altijd door no snelheid waarmede zij geschiedde, oplet tendheid vereischten, was Feyenoord sterk in de meerderheid. In de tweede helft heeft Enschede met een hardnekkigheid verde digd, welke bewondering afdwingt. Af en toe was het spel van de gasten te robust. De beide Paauwes, speciaal de spil, bouwden iederen aanval op, en toen na 25 minuten de gelijkmaker ter wereld kwam zag men Feyijoord met de minuut beter gaan Bpe- len. Groenendijk werd plotseling een klasse beter, en ook van Hendriks ging veel meer uit. Dat de Enschedo-verdediging stand zou houden onder dien druk was niet aan te nemen en tien minuten voor het eind nam Feyenoord dan ook de leiding. Maar een uitval van Nagels bracht den stand toch weer gelijk. In het strafschopgebied werd hij door van Dijke op zijde gezet, naar de moening van scheidsrechter Voltijn op ongeoorloofde wijze, De strafschop werd benut. Bij Enschede heeft Nagels zich vooral onderscheiden. In de eerste helft was spil Veldkamp eveneens zeer goed, later zak te hij wat af. Veldkamp Jr., die na het uitvallen van Heutingh de rechtsback- plaats bezette, verrichtte daar zeer goed werk. Ook Nagels speelde een soliede partij. Doelman Kamst stopte veel, maar hij ia niet erg klemvast, hetgeen onder deze omstandigheden van veld geen wonder mocht worden genoemd. We hebben hot spel van de twee Paauwes al geprezen. Van Heel viel niet zoo op. De achterhoede liet de gasten weinig kansen en ook van Male verdedigdo zijn doel uit stekend. In de voorhoede was het behalve een half uur in de tweede helft, miB. Ba- rendregt, die een prachtig doelpunt maak te, was hier nog de beste. Scheidsrechter Voltijn had het lastig, foutloos was zijn leiding zeker niet, doch onvoldoende zeker ook niot. Het spelverloop. Feyenoord kiest een beetje voordeel van den wind, die nagenoeg dwars ove»r het veld staat en Enschodo onderneemt den eersten aanval, waarbij Paauwe Sr. tot twee maal toe een vrije schop tegen zich krijgt. Uit den laatste wordt de bal goed voor doel geplaatst, doch van Dijke kopt ver weg. De Feyenoord-aanval kan in de eerste minuten niet los komen, de gasten 'spelen zeer enthousiast, zelfs de beste techniek kan de moeilijkheden, die het glibberige veld opleveren, niet overwinnen, van Ma len wordt het eerst op de proef gesteld door een mooi ver schot, van spil Veld kamp. De voorhoede van Enschede, die goed gesteund wordt, is zeer actief. Met kort samenspel wordt do achterhoede van Feijenoord gepasseerd, Plas schiet van dichtbij, van Male slaat don bal weg en van Dijke geeft hom een tikje verder, doch Veldkamp Sr. goochelt langs een paar te genstanders, schiet echter juist naast. Da delijk er op is het Fröhlich, die een fraai laag schot lost, dat ook juist naast gaat. Feyenoord antwoordt mot een paar aan vallen, eens passeert Barendregt uitstekend de achterhoede, die ver naar voren is op gesteld, doch zijn ver schot faalt. Dan breekt de linkervleugel van Feyenoord door, een afgepast voorzetje naar den vrij- loopenden Groenendijk, diens schot is ech ter precies op den doelman gemikt. Feyenoord verknoeit twee prachtige kansen, eens als de door Paauwe Sr. naar Groenendijk gespeelde bal stuit en door schiet, zoodat Barendregt yoor open doel komt, doch hij schiet tegen den doelman, die valt; van Heyzon krijgt op korten af stand voor open doel een kans, doch hij schiet nog tegen den vallenden doelman aan, waardoor het leder tot hoekschop wordt verwerkt. Feyenoord is nu hardnek kig aanvallend. Groenendijk, die onregle mentair wordt aangevallen, doet even lee- lijk tegen zijn tegenstander, de twee Paau wes zetten mooie aanvallen op uit een waar van schiet Hendriks laag en goed, de doel man stopt vallende het leder. Heutingh raakt gobleascerd, Veldkamp Jr. neemt zijn plaats in en Meilink komt linkshalf te staan en Ras linksbuite/i. Nadat de thuis club een tijdje in de meerderheid is ge weest, valt de rechtervleugel van Ensche de aan, van Dijke loopt toe, Nagels krijgt den bal in buitenspelposntie en de Feyen oord-verdediging blijft staan. Maar de uifc- loopende van Male kan Nagels niet pas- seeren, zijn voorzet biedt Fröhlich een kans, die echter te lang aarzelt, do bal komt bij Plas, die tegen den paal schiet. Het gevaar is geweken, maar een moment later is een soortgelijke aanval Feyenoord noodlottig. Nagel's snelhoid is van Dijke te groot, de rechtsbuiten houdt nog juist een bal, die achter dreigt te gaan, binnen do lijnen, zet voor en Plas scoort van dichtbij onhoud baar (01). Er zijn dan 33 minuten ge speeld. De aanval van Feyenoord, die op dit doelpunt volgt, biedt Groenendijk een In het Olympisch stadion te Amsterdam had Zon dag de voetbalwedstrijd plaats tusschen AJAX EN P. S. V. waarbij de Zuidelijke kampioenen een 30 nederlaag leden, Een corner op het Ajax-doel. De wedstrijd FEIJENOORDENSCH EDE, te Rotterdam eindigde in een gelijk spel (22). Een moment uit dezen wedstrijd, welke niettegenstaande het minder fraaie weer door een be hoorlijk aantal toeschouwers werd gevolgd. DE ZESDAAGSCHE, welke te Parijs werd gehou den, is gewonnen door het Nederlandsche koppel van KempenPijnenburg. Hierboven van Kempen met Pijnenburg (inzet).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 5