SPORT RECHTZAKEN TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN Advertentiën MAANDAG 11 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. fwtmiwiï*. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 11 April 1932 medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst."767.1 te La Coruna Laagste barometerst.: 733.3 te Nordyan. Verwachting tot den avond van 12 April: Tijdelijke krach tige Westelijke tot Noordelijke wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklarin gen, regen of hagel buien, aanvankelijk kouder. De depressie verplaatst zich naar de Noorsohe kust en vanaf IJsland heeft zich hooge drukking over het Westen uitge breid, waarbij de temperatuur op IJsland tot 7 graden onder nul daalde. Nu begint de barometer op IJsland weer te dalen, zoodat aanvanki'ijk zeer buiig weer te wachten is. Het buiig weer heeft zich over het geheele waarnemingsgebied uit gebreid en op allerlei plaatsen viel zware regen, te Kopenhagen 21, le Havre 18, Gro ningen 16 m.M. In Oost-Duitschland werd het veel zachter. Op de Bntsohe eilanden daarentegen is de temperatuur sterk ge daald, in onze omgeving zal de tempera tuur verder dalen. De windkracht nam af maar bereikte plaatselijk op de Britsche eilanden nog stormkracht int het Noorden. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 9.5 gr. C. N LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Maandagnamiddag 7.16 uur to't Dinsdagmorgen 4.49 uur. GEMEENTERAAD. Voorzitter de burgemeester mr. A. v. d. Sande Bakhuijzen. Afwezig met kennisgeving de heer Ei kerbout. Onder de ingekomen stukken bevinden zioh verschillende adressen inzake de voor gestelde verhooging der vermakelijkheids belasting (waarvan wij die van den Ned. Middenstandsbond, van den Bioscoopbond en van de afd. Leiden van den Bond van Hotel-, Café- en Restaurant-personeel reeds vermeld hebben) welke adressen behandeld zullen worden bij punt 10. Verder is er een adres van den heer J. J. de Cler inzake het bouwrijp maken van landerijen, welk adres in handen van B. en W. wordt gesteld om prae-advies. De heer Coster heeft een voorstel inge diend om a. de bepaling van art. 2a. der Winkel sluitingswet niet van toepassing te ver klaren op inrichtingen, waarvoor een ver gunning B (slijtvergunning) is verleend. b. de opheffing gegeven in art. 4, 2e lid sub d ten aanzien van Banketbakkerswin kels voor 31 Dec. ook op te nemen in de schrikkelijke plaatselijke verordening voor inrichtingen met vergunningen B. (slijt- vergunningen). Dit voorstel komt ter sprake zoodra het voorstel der commissie voor de straf verordeningen aan de orde wordt gesteld. Het reeds door ons gepubliceerde voor- stel-v. Eok komt ter sprake bij punt 13. Het voorstel-Verweij inzake de verma kelijkheidsbelasting komt ter sprake bij punt 10. De agenda. lo. Benoeming van 4 Schoolartsen, voor het tijdvak 1 April 1932—1 April 1933. Mej. dr. C. Hovens Gréve en de heeren H. P. Veldhuijzen, W. J. E. M. Simonsen A. J. B. Poortman worden in hun betrek king bestendigd. 2o. Benoeming van een lid van het be st uur der vereeniging de „Ambachts school". Herkozen wordt de heer P. Otto. 3o. Praeadvies op het verzoek van mej. M. Th. J. Reuser, om eervol ontslag als on derwijzeres aan de school Zuidsingel B. Goedgekeurd. 4o. Praeadvies op het verzoek van A. Schwantje, om eervol ontslag als onderwij zer in de lichamelijke oefening bij het open baar lager onderwijs en als tijdelijk leeraar in de lichamelijke oefening aan de Kweek school voor onderwijzers en onderwijzeres sen. Goedgekeurd. 5o. Voorstel om B e meester en Wet houders te machtige.! eenige localiteilen van de Stads-Gehoorzaal van 25 tot en met 29 Mei a.s. kosteloos ter beschikking te stellen van het genootschap „Mathesis Scientiarum Genitrix", ten behoeve van de te houden jaarlijksche algemeeno vergade ring en van de tentoonstelling van werk stukken, door de leerlingen der school ver vaardigd. Goedgekeurd. 6o. Voorstel tot verhuring van eenige ge deelten van het perceel teelland, kad. be kend gemeente Oegstgeeet, Sectie E No. 2511, gelegen langs de trambaan 's Gra- venhageWassena arLeiden. Goedgekeurd. Spoedeischend wordt daarna aan de orde gestold de verhuring van eenige pereeelen weiland in de Groote Stadspolder, hetgeen wordt goedgekeurd. Eveneens wordt spoedeischend aan de orde gesteld »een voorstel tot verhuring van perceel Vischmarkt hoek Kapelsteeg, hetgeen eveneens wordt goedgekeurd. Een voorstel tot aanbesteding vau de wegbedekking van den Haarlemmerweg wordt eveneens spoedeischend aan de orde gesteld. De lieer Wilbrink vindt dit geen voorstel om spoedeischend behandeld te worden, hierbij gesteund door den heer S c h 11 e r, die opmerkt, dat zelfs do Comm. van Fabricage geen gelegenheid heeft gehad daarover te debatteeren De voorz. deelt mede, dat de termij nen, welke aan deze zaak verbonden zijn, spoed gewenscht maken. De heer Knuttel vindt dit geen ar gument. Waarom komt dit voorstel zoo laat en hals over kop; de voorbereiding is lang genoeg geweest. Het voorstel wordt daarna z.ha. aange nomen. 7o. Voorstel tot verpachting van heb reoht tot heffing van den weg- en watertol tegenover den Rijnsburgschen Vliet, bij het „Leidsche Hek" ca,., aan P. Ciggaar. De heer v. Eek vraagt of B. en W. reels plannen hebben om te geraken tot op heffing van deze tol. De voorz.: Plannen niet; doch wan neer deze opheffing bevorderd kan wor den zonder bezwaar van de schatkist, zul len B. en W. niet achterblijven. Daarna z.h.sl. aangenomen. So. Voorstel tot verpachting vac de ex ploitatie van den Burcht aau de Graan- beurs, alsmede het voormalige z.g. „Nato- rishuis", aan A. Backer. Goedgekeurd. 9o. Voorstel inzake het doen rooien van boomen aan den Hoogen Rijndijk tusschen de Wilhelminabrug en de Roomburger- brug en voorbij deze brug, een en ander met het oog op eene voorgenomen verbree ding en verbetering van den Hoogen Rijn dijk. Goedgekeurd. De verhooging der vermake lijkheidsbelasting aangehou den. lOo. Voorstel: "a. tot vaststelling van: lo. de verordening, regelende de heffing van opcenten op de hoofdsom der Vermo gensbelasting te Leiden; 2o. de verordening, regelende de invor dering van die opcenten; 3o. de verordening, regelende de invorde ring van de opoenten op de hoofdsom der Grondbelasting 4o. de verordening, houdende wijziging van de verordening van 18 Mei 1931 (Gem.- blad No. 15), op de heffing van eene belas ting op tooneeivertooningen en andere ver makelijkheden; b. in zake de intrekking van de verorde ning van 28 October 1873, regelende de in vordering der opcenten op de hoofdsom van 's Rijks directe belastingen binnen de ge meente Leiden (Gem.blad No. 2). De voorzit t e r deelt mede, dat het voorstel a. sub 4 (vermakelijkheidsbelas ting), zal worden aangehouden tot een vol gende Vergaderinghetgeen zka. wordt ««tor Andere belasting kwesties. De heer Bosman constateert, dat deze voorstellen het begin moeten zijn van an dere nadere voorstellen, want het tekort wordt door de geraamde opbrengst dezer belaslingverhoogingen geenszins gedekt. De gemeente zal zuiniger moeten wor den. Wanneer nadere voorstellen in die richting gedaan worden, zal spr. er nader op ingaan. De heer Knuttel vindt het geen ver heffende gedachte, dat nu reeds zóó kort na de begrooting een belasting verhooging moet plaats vinden. De raming van deze belaslingverhooging is weer buitengewoon naief. De verhoo ging der hondenbelasting bijv. zal volgens spr. niet meer dan 1000 opbrengen. Men kan dergelijke belastingen niet willekeu rig verhoogen zonder hun grondslagen te ondermijnen. Een hoogere hondenbelasting zou het houden van een hond tot een luxe maken, alleen door meergegoeden te beta len. Beter zou men een progressieve hon denbelasting kunnen invoeren. Spr. gelooft niet, dat de belastingpolitiek ook in tech nisch opzicht bij B. en W. in goede han den is. De heer V e r w e y zal ook kort zijn, temeer daar het uitstel van de vermake- lijkheidsbelastingsverhooging alle bekoring aan de debatten heeft ontnomen. Spr.'s fractie zal stemmen voor de verhooging der opcenten op de vermogensbelasting, evenals voor de andere voorgestelde be- lastingverhoogingen, uitgezonderd dc ver hooging der hondenbelasting. Deze belas ting acht spr. onsympathiek en met der gelijke kleine middelen moet men niet werken. Wat de vermakelijkheidsbelasting betreft, wijst spr. er op, dat Leiden niet te klagen heeft over de opbrengst van deze belasting. Bij een verhooging zal de op brengst z.i. belangrijk achteruitgaan, voor al ook gezien het dreigement van de bios copen. Wij mogen ook niet blind zijn voor de belangen van het personeel in dienst dezer bioscopen. De heer de Eeede spreekt zijn te leurstelling uit over het aanhouden van de vermakelijkheidsbelastingverhooging. Spr. ziet daarin een zwakheid van de zijde van B. en W. Dat de ramingen van B. en W. bij de begrooting zou ver mis geweest zijn betwist spr. Men heeftrekening ge houden met mee- on tegenvallers. Spr. gelooft verder ook niet, dat de zeer bescheiden verhooging der vermakelijk heidsbelasting eenige invloed zou hebben op het bioscoopbezoek. Dat kan de raad thans evengoed behandelen als een volgen de keer. Omtrent de andere belastingvoor stellen heeft spr. geen bezwaar. Wethouder G os li n ga erkent, dat B. en W. binnenkort den financieelen toe stand van de gemeente nader zullen be schouwen en wel in verband met de uit voering van het Kortingswetje. De kapi taalpositie is wel niet zorgwekkend, maar toch zorg eischend. Terecht merkte de heer Bosman op, dat deze voorstellen slechts een begin zijn. Ook spr. staat op het stand punt, dat eerder gezocht moet worden naar bezuiniging dan naar belastingverhooging. Deze belastingverhoogingen acht spr. ver antwoord, daar het hier betreft oen iets zwaarder druk op menschen, die het nog wel betalen kuijnen. Do heer Knuttel is wel onbillijk inzake zijn critiek op B. en W. De begrooting is den raad in Augustus van het vorig jaar aangeboden. Spr. heeft er bij de begroo- tingsdebatten ook op gewezen, dat de be grooting verscheidene zwakke plekken ver toonde. Verheffend zijn deze belasting voorstellen niet, maar de heele financieele positie is niet verheffend. Het uitstel van het voorstel inzake do vermakelijkheidsbelasting is het gevolg van een onderhoud, dat spr. Zaterdag met ver tegenwoordigers van den Ned. Bioscoop bond heeft gehad en waarin argumenten naar voren zijn gebracht, welke spr. niet heeft kunnen onderzoeken. Ook inzake het voorstel-Verwey heeft spr. pas hedenmid dag een rapport ontvangen, dat hij nog niet heeft kunnen verwerken. De hondenbelasting ie onsympathiek ge noemd, doch het voorstel tot opvoering van deze belasting komt lAtor aan de orde. De heer Knuttel wijst erop, dat B. en W. reeds lang gelegenheid hadden ge had om met nota's van wijziging der begroo ting te komen. Thans is de begrooting hee- lemaal fictief. De wethouder verschuilt zich achter een onderhoud met de bios- coopmensohen, maar wat de wethouder Za terdag gehoord heeft, had hij allang kun nen weten uit de ervaringen in Groningen. Wethouder Goslinga wijst erop, dat de heer Knuttel vergeet, dat tijdens de begrootingsdebatten het Kortingswotje aanhangig was. Wij hebben afgewacht, of dat wetje al of niet zou worden aangeno men. Verder wijst spr. erop, dat de toe standen in Leiden niet gelijk zijn aan die van Groningen. Daarna wordt overgegaan tot afzonder lijke behandeling der verordeningen. Zonder hoofdelijke stemming worden de verschillende verordeningen goedgekeurd. (Wordt vervolgd). Morgen zal de Conservenfabriek v/h E. J. Schoondergang en Speet veertig jaar bestaan. Den 13den April hoopt do heer W. Smit, machinist bij M. P. Splinter's Steenfabrie ken aan den Zijlweg, zijn gouden jubileum in dienstbetrekking to herdenken. Van de 36 personen, werkzaam in het gemeentelijk radio-idistrubtie-bedrijf, zijn er 12 ontslagen, daar de werkzaamheden minder worden, en het aantal nieuwe aan sluitingen afneemt. Bij de politie is een fiets gedeponeerd, welke onbeheerd is aangetroffen op den hoek van het Noordeinde. Dc alhier tot arts gepromoveerde semi-arts C. Ouwehand is bestemd tot officier van ge zondheid 2e kl. bij het leger in Nederlandsch- Indië. Gehouden verkooping in het Notarishuis al hier op Vrijdag, f.1. ten overstaan van: 1. J. A. van Hamel, notaris alhier: heeren huis, Morschsingel 10, kooper A. H. Visser c.s. voor 10.000, Schelpenkade 8, P. Starkenburg qq. voor 4052. Uiterstegracht 109, J. Stoute voor 575, 2. M. H. M. A. Coebergh, notaris alhier, bouwterrein, Rijnsburgerweg, niet ge gund. 3. H. M. Markusse, notaris alhier. De werkplaats Lage Rijndijk, E. Starkenburg qq. voor 3600. Tuinland met garage, Delftsche Jaagoad, E. S'arkenburg qq. voor 1300, L. Rijndijk 120, niet gegund. HOCKEY Duitschland—Oostenrijk 102. Te Leipzig sloeg Duitschland Zondag voor 4000 toeschouwers Oostenrijk met 10 2. Ruststand was 3—1 voor Duitschland. Alhoewel de overwinning groot is gewor den, is men in Duitsche hockeykringen niet geheel tevreden over de Duitsche presta ties. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Do los werkman P. J. ,0. H. uit Noordwij- kerhout heeft te N o o r d w ij k tijdens een sportbeest niet voldaan aan de bevelen van de politie, toen hij zich op een afgesloten gedeelte van het strand begaf. Verdachte's verdediger Mr. v. d. Tas, voerde aan, dat H. zich bevond op een strook, onmiddellijk aan zee grenzend, too- behoorend aan het Rijk, welke niet algezet kan worden krachtens overeenkomst tus schen het Rijk en de Maatschappij Zeebad, zoodat de politie volgens pleiter geen recht zou hebben deze strook af te zetten Het O. M. vorderde f 25 boete subs. 25 d. hechtenis. Z.E.A. zeide, dat de politie ook op Rijbrterrein het verkeer kan regelen n verdachte in ieder geval, aan haar bevelen had te voldoen. Do politierechter zal op 18 dezer uit spraak doen. LAATSTE BERICHTEN DE SMOKKELARIJ. Jongen doodgeschoten. Gisternacht is aan de grens te Aalten een 16-jarige Duitsche jongen uit het ge hucht Spork, die voor smokkelaars op wacht stond, door een Duitschen kommies met een schot door het hart gedood. Daar de jongen zich juist op Nederlandsch ge bied bevond, werd do burgemeester van Aalteu telefonisch gowaarsohuwd, die on middellijk een onderzoek tor plaatse instel de. Ook het parket uit Zutphen en de in specteur der belastingen uit Winterswijk, zijn reeds voor een onderzoek overgekomen. DOOR WINDVLAGEN OVERVALLEN. Twee meisjes te water geraakt en verdronken. Te Erica heeft Zaterdagmiddag een droévig ongeluk plaats gehad. Twee tien jarige meisjos, dochtertjes van L. Vos en J. Schepers, zijn nabij de woning van eerst genoemde tengevolge van een windvlaag in het kanaal geraakt en beiden verdron ken. Het lijkje van het kind van Schepers werd spoedig opgehaald. Nader meldt men nog uit Erica, dat de beide meisjes, die in het Baggeroosterveen verdronken zijn, de tien-jarige Willempje Vos, op twee na het jongste van acht kin deren uit het arbeidersgezin Vos, en de ackt-jarige Aaltje Schepers, de jongste van zes kinderen, eveneens uit een arbeiders gezin waren. Zij speelden samen buiten en werden overvallen door hevige windvlagon, gepaard gaande met zwaren regenval. Om zich daartegen te beschermen sloegen de meisjes het manteltje van één harer over haar hoofdjes. Waarschijnlijk doordat het kleedingstuk den kinderen voor de oogen is gewaaid, zijn zij in het kanaal goloopen. Gisterenavond is het lijkje van het meisje Schepers ook gevonden. Duitsch stoomschip gestrand. Hedennacht strandde op het Bornrif (N. W. Ameland) het Duitsche stoomschip „No- bis" van Stettin, geladen met steenkolen. Do bemanning is nog aan boord. De sleep boot „Oceaan" van de firma Doekoen heeft getracht het schip vlot te brengen, tot dusver echter zonder resultaat. De sleep boot „Texel" van dezelfde firma is ter as sistentie onder weg naar hier. De stoom- reddingboot „Insulinde" van Oostmahorn blijft ter everitueele assistentie bij do boot. De motorreddingsboot „Insulinde" van Oostmahorn heeft heden do bemanning van het Duitsche s.s. „Nobis'' van boord ge haald. Pogingen het schip vlot te krijgen zijn mislukt. Daar het schip lek is, wordt het als verloren beschouwd. Auto ten"o In den nacht van Zaterdag op Zondag reed do bierbottelaar W. uit Vroomshoop met zijn auto op het Westeind te Almelo. Do wagen slingerde en op een gegeven mo ment reed deze recht op het kanaal af. Op hot laatste moment botste do wagen echter tegen een hoop stoenen. W. w^rd door dnn schok uit de wagen geslingerd en bekwam een ernstige hoofdwonde. Zijn toestand is zorgwekkend. Het onderzoek heeft uitge wezen dat W. onder den invloed was van sterken drink. HET KABINET-BRüNING BLIJFT. BERLIJN, 11 April. (V.D.) Rijkskanse lier dr. Brüning heeft hedenmorgen, zooals na de verkie- var den Rijkspresident gebruikelijk is, Rijkspresident Von Hinden burg het ontelag van hot geheele Duitsche Rijkskabinet aangeboden. Von Hindenburg heeft daarop dr. Brüning verzocht, met zijn kabinet in functie te willen blijven, aan welk verzoek door dr. Brüning is voldaan. ENGELSCHE PERSSTEMMEN OVER DE DUITSCHE VERKIEZINGEN. LONDEN, 11 April (V.D.). Algemeen be groet de Engelsche pers de herkiezing van Rijkspresident Von Hindenburg, terwijl zij in de toeneming van het aantal op Hitier uitgebrachte stemming een merkwaardig voorteeken ziet voor de verkiezingen in Pruisen. De „Morning Post'' schrijft, dat het pleit voor de aangeboren stabiliteit van het Duitsche volk, dat het Hindenburg trouw is gebleven. De vermeerderde invloed van Hitler toont echter, dat men voor de toe komst rekening met hem moet houden. In hoeverre dit zal moeten geschieden, zal voornamelijk afhangen van het succes, dat de Europeescho staatslieden bij de behan deling der moeilijke Europeesche kwesties weten te behalen. In denzelfden zin uiten zich ook de „Daily Mail", de „Daily Express", de „Fi nancial Times" en „News Chronicle"', welk laatste blad nog eens den nadruk legt op de te verwachten successen der nationaal- socialisten in Pruisen. Do socialistische „Dail Herald" staat op het standpunt, dat de groei van de op Hit- Ier uitgebrachte Btemmen voornamelijk ver oorzaakt is door communistische hulp. De Duitsche sociaal-democraten hebben hier door een dankbare verkiezingsleuze gekre gen bij de komende verkiezingen voor den Pruisi8chen Landdag. DYNAMIETAANSLAG TE SRINGFIELD. Vijf dooden en zestien gewonden. NEW YORK, 11 ApriL (V.D.) Tc Spring field vond een hevige ontploffing plaats in een drie verdiepingen booge huurkazerne. De ontploffing was zoo hevig, dat de schok in de geheele stad werd gevoeld. Vijf per sonen werden gedood en zestien gewond. Vier van de vijf slachtoffers zijn vrouwen. Een hunner is do echtgeuoote van den lei der der Syrische kolonie te Springfield. De politie neemt aan dat men hier met oen dynamictaanslag te doen heeft.' BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Johannes Maria Anthonius, v. P. de Wekker en J. M. A Tille. Ro land Enoch, z. v. N. Chr. G. Spijker en A. V. A. J. Bouqaert. Ondertrouwd: W. Siera jm. 25 j. en J. Zwanenburg jd. 22 j. J. W. Zeegors jm. 25 j. en J. v. Es jd. 22 j. J. J. Ho- gervorst jm. 24 j en O. M. v. d. Pluijm jd. 22 j. P. A. Klinkhamer jm. 22 j. en A. Stouten jd 21 j. J. Bentveld jm. 28 j. en J. S. Kienjet jd. 21 j. R. Molenaar jm. 25 j. en G v. d Steen jd. 18 j. Overleden: G. J. van der Werff- Verstecg, vr. 49 j. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. City: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. Luxor: Afgekeurd. AMSTERDAM, 11 April. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 520 vette kooien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 70—76 cent, 2o kwal. 5600 cent, 3e kwal. 4454 cent en mindere soorten 32 42 sent per kg. slachtgowicht; 100 molk en kalfkoeien 190280, 195 vette kalve ren le kwal. 5662 cent, 2e kwal. 4854 cent en 3e kwal. 3046 cent por kg. levend gewicht; 150 nuchtere kalveren 150500 per stuk, 1000 vleeschvarkens, wegende van 90— llo kg. 20—28 cent, zware 2426 cent en vette 2224 cent per kg. slachtgowicht 33 paarden 50125 per stuk. ROTTERDAM, 11 April. Vee. Aanvoer: 489 koeien, 1366 varkens, 123 schapen of lammeren. Prijzen per half kg.: koeien 16 20, 2729 en 3325 cent, ossen 1620, 2527 en 3133 cent, vette kalveren 25 32.5, 37.542.5 en 47.5—51.5 cent, schapen 1723 cent, idem por stuk 1016, var kens 10.5, 11.5 on 12 oent, zoutere 11 cent. W18SELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.56l/2 Londen 9.36l/< New York 2.46.82!/o 9.74 Brussel 34 59 Zwitserland 48 06 Ff ilaan 12.701/, Madrid l «,7!> Oslo 48.00 Kopenhagen 51.30 Stockholm 18.20 Wconen 84.50nom. Praag 7.8U/2 Boedapest De Heer en Mevrouw J. H. POST IJITKRWEKR HOFWEGEN geven mot ge noegen kennis van do ge boorte van hun zoon CLEMENS. Langeraar, 8 April 1932. 2936 Heden is onze innig ge liefde Man, Vador, Be huwd- en Grootvader, de Heer 2948 JOHANNES HENDRIKUS TEEUWEN, in don ouderdom van 64 jaar, in vrede ontslapen. Leiden: C. W. TEEUWEN-Mizée H. L. A. TEEUWEN J. 0. TEEUWEN- van Disski, cn kinderen Ermelo: W.J. ÜKKKËR-Tebvwex H. DEKKER. IJ muiden Oost: Chr. W. J. TEEUWEN H. D. TEEUWEN. 1>B ROOY Lei den: J. H. TEEUWEN. C. H. KARSTENS. L bides, 10 April 1932 Hoogewoerd 156. Do begrafenis zal D.Y. plaats hebben op Donder dag a.s. des middags te 12 uur, op de Begraaf plaats „Rhijnhof". Geen bezoek. Geen bloemen.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3