ZATERDAG 9 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 AFDLELING LEIDEN R. K. DIOC. VROUWENBOND Deze rubriek verschijnt des Zaterdags om de veertien dagen. Brieven, vragen en mededeelirigen te richten aan één der redactieleden: Mejuffrouw Jo van der Laan, Kijnsburgerweg 20, Leiden; Zr. L van den Abeelen. Willem de Zwijger- laan 25, Uegstgeest; Mevr. FehmersBoer— Knottnerus, Warmonderweg 37. ZATERDAG 9 April 1932. Vooravond van het feest van den Goeden Herder. In dezen titel wordt gevierd en herdacht het Leiderschap van Christus over Zijn Kerk en door Zijn Heilige Kerk, en dat wel naar aanleiding van den titel, dien de Zaligmaker Zichzelf gaf bij Johannes X: „De Goede Herder", tegenover de mislei ding van de slechte leiders van het Jood- sche volk en alle andere slechte leiders in het algemeen. Veelal heerscht de meening, dat onder den Goeden Herder verstaan moet worden de herder uit de parabel van het verloren schaap, welke verhaald wordt in het Evan gelie van St. Lucas 15, IVII. Dit is ecü- ter niet het geval. Deze parabel heeft een andere gedachte, een andere bedoeling, werd uitgesproken tegen een ander pu bliek, onder andere omstandigheden. Im mers, bij St. Lucas wordt vertaald, dat de Pharizeeën en Schriftgeleerden Christus verweten: „Hij ontvangt zondaars en eet met hen". Om dit verwijt der Pharizeeën te weerspreken en aan te toonen, dat Hij gekomen is om te zoeken en te redden, wat verloren was. (Luc. 19, X), antwoordde Jezus den Pharizeeën met drie parabelen, de parabel van het verloren schaap, van de verloren drachme, van den verloren zoon. Evenwel, in de parabel van den Goeden Herder, welke Johannes X vermeldt, spreekt de Zaligmaker niet tot de Phari zeeën en Schriftgeleerden, maar tegen het volk en daar noemt Hij Zichzelf den Goe den Herder, Die door de Profeten voor speld is, tegenover de Herders van Israël, die door den Profeet verworpen waren. Het volk kende die profetieën en erkende daarom in Christus de vervulling dier pro fetieën. Christus is reeds voorspeld als de Her der in den 22sten Psalm van Koning Davrd ongeveer duizend jaren vóórdat Christus op aarde verscheen Psalm 22. „De Heer is mijn Herder en dus ont breekt mij niets. „Op groene weiden weidt Hij mij: naar „verfrisschend water geleidt Hij mij en „verkwikt mijne zieL „Op rechte paden geleidt Hij mij om „wille van Zijn naam. „Ook als ik ga in donkere kloof vrees ik „geen onheil, want Gij zijt bij mijUw „staf en Uw stut, die geleiden mij. „Gij bereidt een maaltijd voor mij voor „het oog mijner vijanden. „Gij zalft met olie mijn hoofdT en mijn „beker (eigenlijk drinkbak) vloeit over. „Slechts geluk en genade begeleiden mij „alle dagen mijns levens, „Ja, ik mag wonen in het huie van God „in lengte van dagen". (Overgenomen uit 'n boekje, dat gedrukt is ter gelegenheid van de Wijding der Kerk van den Goeden Herder op heden). OFFICIEELE MEDEDEEL ING EN. 14 April. Donderdag des avonds 8 uur in de Kleine Stadsgehoorzaal demonstratie filmavond door de Naaml. Venn. J. A. Carp's Gaienfabneken. 15 April. Vrijdag des avonds 8 uur in den Stadsschouwburg Cabaretavond. Liefdadig heidsuitvoering onder leiding van mejuf frouw Jo Kortmann tén bate van onze on- derafdeeling „Sancta Veronica". Helpt kier door uw aller aanwezigheid! Van de stedelijke fabrieken van gas en electriciteit mochten wij een exemplaar van het boekwerk: „De toepassing van Electriciteit in onze Woning" door Ir. H. Th. Baart de la Eaille, Hoofdingenieur bij de gemeente-electriciteitswerken te Am sterdam ontvangen. In dit boek wordt op populaire wijze voor ons, huisvrouwen, veel wetenswaardigs behandeld. Het zal menig een in voor haar moeilijke zaken den weg kunnen wijzen en het is een vraagbaak op het gebied van electriciteitstoepassingen voor het huishouden. Het boek zal aan de leden op aanvraag bij mevr. Manders, Oegstgeesterlaan 12, doch telkens voor niet langer dan dne dagen worden uitgeleend. Voor de uitleening zal 10 ets. per keer in rekening worden gebracht* welk bedrag in het „Eigen-gebouw-fonds" gestort zal wor den. Verder ligt het boek voor raadpleging ter inzage van belangstellenden. Crisis-comité. Het Leidsche crisis-comi té roept de hulp in van vele dames om de wekelijksche collecte langs de huizen te kunnen houden. Het is voor velen een kleine moeite om eens per week een wijk te loopen. 'n Dankbaar werk is het vaak niet, maar daardoor laat zich de katholie ke vrouw niet afschrikken, 't mag juist een aansporing voor haar zijn om dan hulp te verleenen. Dames, welke bereid zijn te collecteeren, kunnen zich opgeven bij mevr. J. Manders-Vermeulen, Oegstgeesterlaan 12, Tel. 292. Brokkenhuis, Ook het Brokkenhuis helpt graag en wil graag blijven helpen in deze benarde tijdsomstandigheden. Zij, die bij de schoonmaak overtollige kleedingstuk- 1 ken, meubelen enz. tegenkomen en moge lijk deze zelfs liever kwijt dan rijk zijn, kunnen daarmede het Leidsche Brokken huis een grooten dienst bewijzen. Stuur even een boodschap of telefoneer even met mevr. Manders, telefoon 292, en u is 't zoo kwijt. „SANCTA VERONICA". Hartelijk dank voor aller medewerking, die we ondervinden bij ons werk ten batè van de Stille Armen. U blijft ons toch hel pen en steunen? Wij vertrouwen er op. Feestavond van „Sancta Veronica". Vrijdag 15 April wordt zoo u weet, in den Schouwburg ten bate van Sa. Vero nica een feestavond gegeven door 't Mankrot-ensembie, onder leiding van mej. J. Kortman. Voor deze uitvoering zijn nog toegangsbewijzen te verkrijgen. De lagere rangen zijn zoo goed als uitverkocht; loge en baignoire daarentegen nog niet geheel en al. Mogen wij by deze een beroep doen op uw aller hulp, om ook deze rangen zoo mogelijk .geheel bezet te doen zijn? Kom, dames en heeren, de prijs kan toch geen bezwaar zijn. Hetgeen u dien avond te genieten zult krijgen is ten volle uw be langstelling waard. Geen moment zult u zicü uw uitgave en uitgang verwijten, inte gendeel voldaan èn om den avond zelf èn om 't goede doel, hetwelk gij, tegelijkertijd gesteund hebt, zult gij op dezen avond terug zien. Kaarten voor zoover voorradig, zijn ver krijgbaar bij mevrouw Pollmaan, N. Rijn 1 en des avonds aan de kassa van den Schouwburg. MISSIE-NAAIVEREENIGING „ST. FRANCISCUS XAVERiUS". Morgen (Zondag) zal te 9 uur in de ka pel van het Sint Ehsabeth-Gasthuis door den Geest. Adviseur Rector R. J. Reynen een gezongen H. Mis worden opgedragen ter herdenking van het 6-jarig bestaan der vereeniging. Deze plechtigheid ie toegankelijk voor alle leden, donateurs(tnces) en weldoeners der vereeniging. Het Bestuur. DE VOLMAAKTE GEHUWDE VROUW. In eenige vervolgartikeltjes willen we enkele gedeelten naar voren brengen van het werk van Fray Luis de Leon n.L: De volmaakte gehuwde vrouw. Een korte inleiding over den schrijver doet ons zijn werk beter begrijpen. Deze Spanjaard is geboren en gestorven in de 16e eeuw. Pas in Jan. 1925 werd men hier in Holland door een Spaanschen medewer ker van „De Tijd" opmerkzaam gemaakt op de handschriften van dezen broeder Luis de Leon, die in Salamanca in de klei ne kloosterkapel begraven ligt. Prof. Geurts, die voor de Hollandsche vertaling bewerkt door mevrouw P. Lissone- Wierdels, het voorwoord schreef, zegt: „Salamanca en de Salamanticensers spelen in de geschiedenis ook heden ten dage nog, een groote rol. Als zij gesproken hebben, behoeft men wel met te zwijgen, maar dient men toch, in gezelschap van de groo te godgeleerden eerbiedig te luisteren". „De volmaakte gehuwde vrouw" of „La per fecta Oasada" wordt ook heden nog bijua iedere Spaansche vrouw bij haar huwelijk ten geschenke gegeven en het is dus geen vraag meer of het boek steeds actueel ge bleven is of niet! Het zijn de lofprijzingen van de H. Schrift over „De sterke vrouw". Velen zullen zeggen: Nooit heb ik kunnen vermoeden, dat er in de oudheid ooit zóó iets moois, zóó iets aangrijpends, ja zóó iets.... moderns geschreven ïsl Het hoofdthema van zijn betoog is: geen andere weg om heilig te worden ligt voor de gehuwde vrouw open, dan de plichten van een huisvrouw zoo volmaakt mogelijk te vervullen. Veel voorbeelden haalt hij aan uit het boerenleven, omdat hij houdt van den land bouwer, van zijn akkers, van zijn vee en zijn huis. Hij is vol eerbied voor de deugdzame, naarstige en vrome huisvrouw. Toch spreekt dit boek voor de stadsvrouwen en, vooral voor ons Hollandsche huisvrouwen, mis schien wel even sterk als voor de platte landsvrouw. In de volgende rubriek zal ik een be gin maken met één of meerdere van de hoofdstukken te behandelen. UIT DE GESCHIEDENIS VAN EEN PARAPLU IE. Bij het invoeren van nieuwtjes lachen de meeste, daarmede het bewijs leverende, dat zij niet verder zien dan hun neus lang is, daar veie nieuwigheden later als gewoon heden worden beschouwd. De parapluie is daarvan een goed voorbeeld. Van Chinee- schen oorsprong, kwam het voorwerp over Perzië naar Europa. Het eerst werd het in Engeland gezien, toen in 1780 de En- gelsche schrijver Hanway zich, gewapend met een parapluie, in de straten van Lon den vertoonde. Van alle kanten stroomden de menschen bijeen, om het wonder te aan- INTERPAROCHIEELE ADOLF KOLPING. XXX Waarheen het roode gevaar voert en tot welke doeleinden het de menschen gebruikt werd door Kolping in zijn redevoeringen dikwijls naar voren gebracht en hij aarzel de niet het jonge Duitsche volk te wijzen op de ramp der revolutie. In een te Mün- chen gehouden rede zei hij oa.: ..Waarheen genen u voerden, hebt gij gezien. Ze plaats ten u op de barrikaden en daarna smeten ze u in den kerker, omdat gij goed waart hun als boeteling te dienen. Eerst zagen ze in u den mensch, rijp voor de omwente ling en later werd ge de christen, rijp voor hun smaad". Kolping hield veel van de werkelijkheid en in de donkere dagen van toen waren zijn woorden bemoedigend in den ernst der zin. „Al schijnen de tijden nog zoo droevig, ik houd ze niet voor zoo zwart, als ze ge schilderd worden; waar nog zooveel goede menschen leven, laat God de wereld niet ten gronde gaan. God zegene het eerzame handwerk''. Door de kernachtige woorden, die we ook in voorgaande artikelen schreven, zal het den lezer duidelijk zijn dat we Kolping ook een sociaal-voelend priester bunnen noemen. Ter zake onkundicren heeten Kol ping soms niet-sociaal omdat hij den na druk legt op gezins-opbouw Maar juist dat is allereerst noodig! Wat baat het ons uit stekende organisatie-menschen te maken, als we het gezin, de grondslag der samen leving, laten vernielen door het doodzieke element dat men ..de were'd" noemt. We winnen er niets mee als „Übermensch" te leven en aan de andere zijde te vervallen tot, zij 't dan modern, heidendom. Laat anderen daarin geluk zoeken, ons geloof moge ons er voor hoeden. Ter bevestiging van het belang dezer organisatie-trek hield Praeses Mayer te München in het jaar 1853 een algemeene vergadering voor de Beiërsche Gezellen. Dertig vp waren aanwezig en in den middag sprak Kolping in kernachtige woorden over den socialen weg, dien men in en door de vereeniging heeft te gaan. Zou hij dat gedaan hebben als zijn ver eeniging niet-sociaal was? Hier is geen twijfel mogelijk. Midden September van hetzelfde jaar werd te Weenen een Algemeene Katholieke vergadering gehouden en Kolping verzocht alsdan te komen spreken. Hij deed het en in een schitterende rede besprak hij, na tuurlijk!, eerst het godsdienstig program en vervolgde met een sociale uiteenzetting, die met grooten bijval werd begroet. Zoo was Kolping de sociale oreanisator in DuitscblTud. tegelijk met Mgr von Ketteler. Dat spoedig het ontwikkelde so ciale leven de steun zou krijgen van Pau selijke Encyclieken was buitengesloten. Het was nog een zoeken en tasten, ja een op bouwen waarbij het afbreken niet achter wege bleef. In 1854 waren 90 vereenigingen opgericht en in 1858 bestonden er 185, een bewijs van krachtige ontwikkeling. Keulen verheugde zich over den gewel digen groei en bloei zelf schitterend. Bij een der feesten werd den gewe'dig-grooten „Gürzenich" (een vergaderzaal) geheel be zet door duizenden menschen, want Kol ping zou spreken. Zoo was hij ook de redenaar uit en voor het volk en ontzaglijk groot zijn op dat ter rein zijn verdiensten geweest. Met recht kan men van hem getuigen, dat God hem heeft gesierd met vele en groote gaven. S. M. INSTALLATIE-FEEST. Op Zondag 17 April a.s., het Bescherm- feest van St. Joseph, heeft wederom een plechtige installatie plaats. Des morgens is er e>en Alg. H. Communie van de Adspi- rant-leden, die tot de installatie zullen worden toegelaten. Des avonds heeft een huiselijk feest plaats, waaronder de instal latieplechtigheid wordt voltrokken. Bij deze viering zal o.m. een groep jongeren van „Adolf Kolping" een aardig tooneelstuk opvoeren. schouwen, doch al spoedig veranderde de stemming onder het publiek. Inplaats van den drager van het nieuwe voorwerp vrij te laten in zijn bewegingen en hem onge stoord zijn gang te laten gaan, begon men hem te schimpen, en uit te lachen, terwijl de lieve straatjeugd, evenals het bij ons te lande zoo vaak voorkomt, hem met han den vol modder gooide. Het scheen wel, ahof Hanway een daad had gepleegd te gen de goede zeden; zoo werd hij aange vallen en geplaagd, dat hij meermalen zijn parapluie heeft moeten laten overtrek ken, met nieuwe zijde, wanneer deze ge scheurd was door de vele steenworpen. Hij gaf het echter niet op en smaakte ten slot te het genoegen, nog bij zijn leven te mo gen ondervinden, dat de Londenaars ren slotte er ook toe overgingen zich van een parapluie te bedienen, om zich tegen de j regen te beschermen. LENTEWEELDE. De lente is in t land. De natuur ver toont overal nieuw ontluikend leven. Wonderen geschieden alom van een krachtige jeugdige frischheid. Zoo'n klein, onnoozel zaadje ontkiemt. Eerst teer en fijn, dan steeds steviger en krachtiger, naar gelang de zomer nadert. Om eenmaal zoover gevorderd tot volle wasdom gekomen, nieuw zaad voor het ko mende jaar voort te brengen. Schoon is het, ieder jaar heeft 't plaats, toch blijft het steeds nieuw. Vervelen doet het nooit. Moeder natuur schenkt onafge broken met kwistige hand haar milde ga ven in bloemenpracht en plantenweelde. Een keur, ontelbaar in afwisseling en verscheidenheid. De levendige bedrijvigheid van ons vo gelvolkje is gewoon koddig. De lawaaierige musschen en de schetterende en kwetteren de spreeuwen. Of de lijsters en merels, die zoo stil het noodige voor hun nestjes op zoeken. Laat ze echter niet schrikken, want dan schieten ze de lucht in, terwijl ze een lange toon van trillers doen hooren. Aangrijpend is het. Dit allee toch dient en looft hun grooten Schepper. Zij dienen hun Opperheer onwetend, maar wij, voor O"* is 1 veel mooier en schooner Hem eer f- daar wij weten waarom Hij dit alles schiep. Wat duizelingwekkende grootheid door Zijn almachtig willen riep Hij het uit 't niet te voorschijn. Wij zijn nu in de lente van ons leven, j Trachten we nu onze Schepper goed te dienen, dan zal het spreekwoord „Jong gewend, oud gedaan" allicht bij ons in ver- I vulling gaan. Gaat eens één keer extra te communie 1 voor onze afgedwaalde broeders, of voor hen die hun Paa-schplichten niet goed ver vulden. I De lente zal dan in ons nog hechter be zegeld worden om, laten we hopen, nooit weer te verdwijnen. A. K o 11 r o STUDIE- EN DEBATINGCLUB. Op Donderdag 31 Maart hield bovenge noemde club haar 6de winterbijeenkomst op I de bovenzaal. j Na voorlezing der notulen geeft Praeses het woord aan den inleider André van Re- mundt, die zal spreken over Photographie en Filmband. Spreker begint met de aller eerste uitvinding op dit gebied in het jaar 1828, die in haar ontwikkeling zulk een vluoht heeft genomen dat het tot een der grootste uitvindingen kan gerekend wor den. Ook bij de-ze uitvinding heeft het toe val een groote rol gespeeld. De uitvinder Daguerre, in 17S7 te Cor- mellos in Normandië geboren, was oor- j spronkelijk belasting-ambtenaar. Nu was dit werk hem niet naar den zin. zoodat hij in z'n vrije uren veel schilderde en wel vooral theater doeken, waarvoor hij de Camera Obscura gebruikte. I Was de „camera obscura" voor Daguere het uitgangspunt, met de hulp der chemie zou bet hem gelukken het- idee om op een I plaat een vast beeld te krijgen, welke men ten allen tijde kon laten zien, te verwezen- I lijken. De foto bestaat uit twee zeer voorname deelen, n.l. de camera en die chemische stoffen, welke onder invloed van het licht een wezenlijk scheikundige verandering on dergaan. Nieuwe vindingen werden gedaan. Maar nog had men niets gevonden om die beelden welke opgenomen waren op een zoogenaamd gevoelige plaat te ontwikke j len en af te drukken. Dit zou eerst later door Joh. Herschel gebeuren, j Als tweede deel van zijn lezing gaf spr. nog een korte uiteenzetting van de film, haar ontstaan, ontwikkeling en het oor spronkelijk doel Haar oorsprong vindt de film in de foto grafie, welke in de loop der tijden zioh zoo heeft ontwikkeld, dat men is begonnen om foto s, welke maar een kleine afwijking hadden, vlug achter elkaar te bewegen, zoodat het was of het plaatje begon te leven. Duizenden van zulke plaatjes vormen thajis onze groote films. Was men in de eerste tijd tevreden met lantaarnplaatjes, met de vooruitgang, de techniek, hield de film gelijken tred. .^1 is de film oorspronkelijk alleen als reclame bedoeld, spoedig werden er ook speciale verhalen voor geschreven, waarin de mimiek een groote rol speelde. In den laatsten tijd kwam daarbij de klankfilm. Geb-ek aan ruimte noopt mij dit verslag te beëindigen en ik hoop hier een heel klein overzicht te hebben gegeven van de zen zoo welgeslaagden avond. In z'n dankwoord zeide dan ook de Prae ses dat deze avond moge zijn een voor beeld voor anderen om ook eens iet-s over hun eigen werk te vertellen wat niet alleen heel nuttig, maar ook heel aangenaam kan zijn. Na enkele mededeeling omtrent de Pink ster-excursie en de verkoop van de Sociale Encyclieken, sluit de Praeses dezen mooien en leerza-men avond op de gebruikelijke wijze. W. N, secr. STUDIE- EN DEBATINGSCLUB. Den 27sten April is het feest van den Pa troon dezer club St. Petrus Canisius. In de week daaraan voorafgaande zal dit worden gevierd door een feestelijke bijeenkomst van de leden dezer club in de Groote Zaal, tot welke bijeenkomst ook alle leden der Vereeniging worden uitgenoodigd. Als spreker zal hier optreden de heer Piet- Kas teel, de parlementaire redacteur van De Maasbode, met het onderwerp Communis me en Katholicisme. Tevens staat voor de komende maanden op het program dezer club het volgende: Donderdag 5 Mei, Hemelvaartsdag, Ex cursie naar het Flora-park te Noordwijk. Donderdag 19 Mei, Vraagavond Elck wat wils. Zondag 5 Juni Excursie naar den K/R'.O. met bezoek aan het Kolpings Vacantie-oord De Leibaard. Nader vast te stellen datum Excursie naar de Sted. Lichtfabrieken. KALENDER DER WEEK BESCHERMFEEST VAN ST. JOSEPH. ZONDAG 10 April. 2e Zondag na Pa- schen. Mis: Misericordia. 2e gebed Con cede (ter eere van Maria); 3e voor Kerk of Paus. Kleur: Wit. Van Gods barmhartigheid is geheel de aarde vervuld! (Introitus). Boven alles schittert de barmhartigheid Gods uit in de bovennatuurlijke orde, de orde der ge nade. Christus, ons voorgesteld onder het beeld van den goeden Herder (Evangelie; Alleluja-vera Communio) heeft in Zijne barmhartige liefde gedaan, wat Hij kon doen, om ons, Zijne schaapjes, verdwaald tuschen de doornen der zonde weer terug te brengen in de weide Zijner Goddelijke genade. Daarvoor heeft Hij veel geleden (Epistel) ja Zijn leven gegeven (Evangelie). Laat ons dankbaar volgen de voetstap pen van den goeden Opperherder onzer zielen (Epistel), naar Zijne stem luisteren (Evangelie) iederen dag opnieuw, reeds bij ons ontwaken onze ziel tot Hem verheffen (Offertorium), opdat wij na dit genade leven ons eeuwig mogen verheugen over de genade, hèt geschenk van Gods liefde volle barmhartigheid. (Postcommunio). MAANDAG 11 April. Mis v. d. H. Leo I, Paus, Belijder en Kerkleeraar: In medio. Kleur: Wit. De H. Leo I, de Groote, Paus van 440 461, behoedde Rome tegen de woede der Hunnen en Vandalen onder Genserik. Krachtig handhaver was hij van de eenheid der Kerk en het gezag v. d. H. Stoel tegen de pogingen van keizers en heerschzuchti- ge Patriarchen. Hij hield de 4e algemeene Kerkvergadering van Chalcedon in 441. DINSDAG 12 April. Mis v. d. vorig en Zondag: Misericordia. 2e gebed Concede; 3e voor Kerk of Paus. Geen Credo. Kleur: Wit. WOENSDAG 13 April. Beschermfeest van den H. Joseph. Mis: Adjutor. 2e geleed (alleen in stille H.H. Missen) v. d. H. Her- menegild, Martelaar. Kleur: Wit. De H. Joseph, tijdens zijn leven bescher mer van Christus' vleeschelijk lichaam, is door Paus Pius IX z.g. verheven tot be schermer van Christus- geheimzinnig Lichaam de H. Kerk, „door vijanden om sloten en door zware rampen bedreigd". H. Joseph, wee-s onzer indachtig en treedt bij uw Goddelijk Voedsterkind voor ons met de hulp van uw gebed. (Kerk. Get.). DONDERDAG 14 April. Mis v. d. H. Liduina van Schiedam, Maagd: Dilexisti. 2e gebed v. d. H. Justinus, Martelaar; 3e v. h. octaaf v. d. H. Joseph; 4e v. d. H.H. Tiburtius en Gezellen, Martelaren. Kleur: Wit. De H. Liduina is ons vaderlandsch toon beeld van wonderbaar geduld en overge ving aan Gods H. Wil voor hen, die eea langdurig, smartelijk ziekbed hebben. Ten gevolge van een val op het ijs brak zij, als meisje van 15 jaren, een ribbe. Sindsdien heeft zij een allersmartelijkst ziekbed ge had tot haar 53-jarigen ljeeftijd toe. VRIJDAG 15 April. Mis v. d. 3en dag onder het octaaf van SL Joseph: Adjutor. 2e gebed Concede; 3e voor Kerk of Paus. Kleur: Wit. ZATERDAG 16 April: Mis als gisteren. 2e gebed Concede; 3e voor de Kerk; 4e voor den Paus. Kleur: Wit. N.B. Als niet anders wordt aangegeven dagelijks Gloria en Credo. Tot Woensdag de Prefatie van Paschen. Vanaf Woensdag de Prefatie v. d. H. IN DE KERKER DER E.E. P.P. FRANCISCANEN: ZONDAG. 2e gebed v. d. Z. Marcus Fan- tuzzi, Belijder; 3e Concede. DINSDAG. Mis v. d. Z. Angelus van Chi- vasso, Belijder: 0s Justi. 2e Concede; 3e voor Ker kof Paus. Geen Credo. Kleur: Wit DONDERDAG. Mis v. d. H. Justinus, Martelaar: Narraverunt. 2e gebed v. d. H.H. Tiburtius en Gezellen, Martelaren; 3e gebed v. d. H.H. Tiburtius en Gezellen, Martelaren. Kleur: Rood. ZATERDAG. Plechtige gedachtenis van onzen H. Vader Franciscus. Mis: Scitis. 2e gebed v. h. octaaf v. d. H. Joseph; 3e v. d. H. Benedictus Jozef Labre, Belijder; 4e voor den Paus. Prefatie v. d. H. Fran ciscus. Kleur: Wit. Amsterdam. ALB. M. KOK, Pr. VOETBALCLUB „KOLPINGS BOYS". Woensdag a.s. wordt te half negen op de Bovenzaal een praatavond gehouden voor de leden dezer club. Het lid onzer elftal commissie W. van Hoorn zal een uiteen zetting geven van de spelregels. Al onze boys zijn present. SYMPHONIE „FRANZ SCHWEITZER". Maandag 1.1. hield deze onderafdeeling, die in de laatste weken zoo versterkt en verfrischt is, een leden-vergadering. Tot secretaris-bibliothecaris werd gekozen P. Vreeburg, tot penningmeester P. de Kier. Eenige huishoudelijke besprekingen werden gehouden o.m. over de aanschaffing van nieuwe muziek. Tevens werd besloten 'tij dens de repetitie in den vervolge een kleine tien minuten te pauzeeren. Het ge stadige, harde werken maakte dit nood zakelijk. Bravo! Er kunnen nog enkele nieuwe leden wor den geplaatst.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6