DE GRAAL. HUIZE „ST.AGNES" LAND- EN TUINBOUW ZATERDAG 9 PRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. r Wat voor zorgen de organisatie van een massaal leekespel al niet meebrengt Wie zou denken, dat de Graal van den •hemel de fcoovermacht in pacht, heeft, oin zonder moeite met 10.000 leden een stuk als de „Pinksterzegen" in het Stadion te Am sterdam uit te voeren, vergist zich zeer. Die geheime kracht is ook in de Graalbeweging helaas nog niet gevonden, en dus moeten de ontegenzeggelijk groote moeilijkheden overwonnen worden door een krachtige centralisatie, en niet het minst door een sterke persoonlijke zelfverloochening van elk der medespeelsters afzonderlijk. Het kan 'misschien ook voor andere jeugdbewegingen zijn nut hebben eens een openlijk verslag te geven van de samen werking der verschillende groepen en oom missies, tot voorbereiding van het Pinkster spel in het leven geroepen, en hieronder volgt dus in grove trekken een overzicht van de wijze, waarop de studie, inoefening en voorbereiding van zoo'n massaal leeke spel in de Graalbeweging in zijn werk gaat. Toen begin Januari het stuk gereed was, moest eerst de geest ervan voor leidsters en leden uiteengezet, en metterdaad be oefend en ingeprent worden. Immers, wij bedoelen met ons Pinksterspel niet maar een willekeurige vertooning of demonstra tie, neen, wij beschouwen het als een mo dern, in den gbest van den tijd liggend mid del, om, wat ons van binnen beweegt, naar buiten te openbaren, om te getuigen voor de wereld van onze idealen, om ook ande ren te overtuigen en te winnen voor Gode *aak. En daarom werd pas, toen wij er zoo ze ker van waren, dat in de duizenden Graal- leden de liefdesidee, gelijk wij ze hebben begrepen, niet alleen theoretisch maar vol op practisch allen bezielde en enthousiast had gemaakt, met de inoefening der ver schillende rollen en scènes begonnen. Elke stad kreeg een eigen taak; Amster dam speelt de Graalster, waarbij elk der 7 huizen een der 7 sterrepunten inoefent; uit Haarlem komen de bewaarengelen, Alk maar levert de Seraphs en Cherubs, Lei den en den Haag de bekeerlingen. In Delft oefenen zich de helsche machten; Rotter dam, Schiedam, Dordrecht en Gouda ne men de Kruiskinderen voor hun rekening, en Heemstede de hemelsche stem; de ka- detten komen uit de verschillende steden, en de Graal wachten zijn grootendeels in gedeeld bij de huizen, waaronder zij res sorteeren. Nu komt de groote zorg voor de verschil lende huisoversten, om voor ieder der deel neemsters met een nummer op den platten grond haar juiste plaats aan te wijzen. Dat dit niet eenvoudig is, zal voor iedereen dui delijk zijn, als men weet, dat de deelneem sters alle te samen uit meer dan 70 ver schillende plaatsen van het Haarlemsche Diocees zijn gerecruteerd. Daarenboven hebben wij ditmaal niet, zooals het vorig jaar bij het „Koninklijk Paaschkruis'', slechts te maken met eene opstelling, die het heele spel door gehandhaafd kan blij ven; maar heeft elk der dertien tafereelcn haar eigen- en nog wel een zich voortdu rend verplaatsende-opstelling en enscenee- ring. En toch moet ieder der 10.000 meisjes van elk van die dertien tafereelen precies weten, waar zij staat, en hoe zij gaat; of schoon zeker de kleine helft voor Pinkste ren het Stadion niet krijgt te zienDat hierbij me nsc hen kennis en tact allerlei moeilijkheden moeben overwinnen, spreekt voor iedere jeugdleidster van zelf, en de Tafelronde heeft er dan ook heel wat moei te mee, al die verschillende genummerde platte gronden- met naamlijsten nauwkeu rig in orde binnen te krijgen. Ondertusschen is men overal begonnen de tekst van het spel te leeren. Dat komt practisch hierop neer, en de verschillen de rollen zijn met opzet zoo verdeeld, dat de meesten in groszen Ganzen de heele tekst van het spel van buiten kennen. Dit is noodig, willen wij er zeker van zijn, dat wat wij uitspreken, ons ook werkelijk col lectief bezielt; dit is echter ook een van de kostbaarste middelen, waardoor wij berei ken, dat de geest van het spel: de groote liefdesidee, voor al onze leden levende wer kelijkheid gaat worden, en steeds dieper doordringt in hun geest. Het „Koninklijk Paaschkruie" van verle den jaar, waar vanzelf de rol van ieder al les omvatte, heeft dit ten duidelijkste bewe zen. Want telkens als in het afgeloopen jaar, de een of ander moeite bleek te heb ben met het dragen van haar kruis, waren de vriendinnen met haar goed geheugen er onmiddellijk bij, om de patiënt op de een of andere toepasselijke zin uit het Kruiskoor te trakteeren; en als de Graal ergens door aan geest en levenskrachten gewonnen heeft dit jaar, dan is het zeker door die tallooze citaten uit het Kruis koor geweest, die dan ook prijken langs de wanden van bijna al onze clubkamers. Hier en daar vindt men nu ook reeds verzen uit het Pinksterspel, als een bewijs, dat de geest daarvan levend bezit gaat worden van onze beweging.... De eigenlijke inoefening van den tekst gaat als volgt in haar werk. Een kleine, daartoe benoemde commissie onder voorzit terschap van de Tafelronde, wordt het na herhaalde samenlezing definitief eens over alle accenten en betooningen, en over alle nuances der stemmelodie. Dat gaat letterlijk zoover, dat zij het als een getrou we gramofoon als precies op dezelfde wijze voordragen. Dan wordt het geleerd aan de leidsters, die natuurlijk niet allen er in slagen ons te bevredigen. Om een goed koorleidster te zijn, worden immers weer heel andere gaven vereischt, dan noodig zijn voor een goed clubleidster. Maar wie een „brevet" voor het spreekkoor krijgt, gaat onmiddellijk op oefening der leden uit. Het is merkwaardig te zien, hoe stand, studie of ontwikkeling hierbij weinig be- teekenen. Uit alle kringen onzer beweging krijgen we perfecte koorleidsters, die het heele stuk van 60 bladzijden van az met alle finnesses van accent en zinsmelodie volkomen en klaarbewust tot hun dispo sitie hebben. Want dit is tenslotte het eerst noodig. Al deze koorleidsters moeten elk accent, elke stembuiging precies op dezelfde wijze doen; en in staat zijn, die toon aan groote groepen door te geven. Alleen zoo kan wor den bereikt, dat op den dag der uitvoe ring er eenheid is in de voordracht, ook bij groepen, die elkaar te voren niet konden ontmoeten; en het koor niet wordt ver vlakt en verward door versnippering van accent en toonhoogte. Dat deze methode van de koorleidsters, behalve een fijn en scherp gehoor, een groot en soepel aanpassingsvermogen, ook heel wat zelfbeheersching vraagt, behoeft geen betoog. Immers deze groep van 60 is allesbehalve homogeen, maar zijn allen in dit opzicht zeer begaafde vrouwen, met een eigen in- divuiueeie opvatting, die zij natuurlijk op de Qelft van de punten hebben moeten prijsgeven, om de massale eenheid mogelijk te maken. Maar als deze groep eenmaal aan het werk is, komt de veel grootere moeilijkheid der standen en gebaren, de mimiek van mond en oogen. Üp dit punt is absolute eenheid natuurlijk onmogelijk. Iedereen heeft zijn eigen gebouwd lichaam, waaraan niets te veranderen valt, en zoo is de ge lijkenis van mimiek en gebaren aitijd slechts een analoge. Bij de koorleidsters, die voor de orale executie zijn goedge keurd, is er vanzelf altijd een groep, die op hot gebied van gebaxen en mimiek vol strekt onbevredigende resultaten leveieu. Maar daar vallen dan weer andeie voor m, en r.oo vordt mei de ge'm enstudie dan ongeveer zes weken na den aanvang dér repetities begonnen. Het „Koninklijk PaaschkruL"' ste.de geen verdere eischen. Maar me' de „Pinksterze gen" zijn wij nu pas op de helft dor moei lijkheden gekomen. Daar is op de eerste plaats nog de dans. Want niet alleen spe len de negen groote groepen van ons Pink sterspel eik een vrij bewegelijke rol, wat dus op elk oogenblik de regelmatige mas sale beweging vraagt van groepen van 50U— 1500 en 2000 personen groot; maar boven dien zijn er nog enkele aizuiidernjke groep- dansen ingelascht, die van onze drie dans groepen van elk 500 ïeaen, een heele pres tatie vragen, is niet altijd ineens van roo- rende scnoonheid, dan toch zeker van de meest gedisciplineerde en verfijnde een dracht. Dat ook hierbij het kruis der zelf verloochening bij verschil van meaning aanhoudend langs onze wegen staat, zal toch niemand verwonderen. Al deze voorbereidingen zijn echter nog slechts van uit de verte, en op het oogen blik voor het grootste deel klaar. Maar nu komt pas het ergste. Hadden wij het vo rig jaar nog een algemeene dirigente met twee gestieleidsters, nu is dat onmogelijk geworden, èn door den omvang èn door den aard van het stuk. Er zal dus met Pink steren geen zichtbare aanvoerdster zijn. Wel zullen de hoofdleidsters op de verant woordelijke punten, schijnbaar als gewoon medespeelster in de arena staan, maar zoo, dat de toeschouwers de leiding niet merken of raden. Maar ook dan nog is het door den mas- salen omvang van het stuk onmogelijk, de leiding vanuit een punt te doen geschieden. En dus heeft van elke hoofdgroep weer een andere leidster de regie; en aan haar ge hoorzamen alle medespeelsters, laag of hoog, zoowel op de repetities ais op de uitvoering. Natuurlijk vraagt deze vorm van leiding een uitermate nauwkeurige voorberekemug van alle platte gronden en groepcontacten. Wie nader wil zien, hoe wij onze scènes in teekening brachten, sla er het eerstvol gend nummer van de Zilveren Trompet op na, waarin wij voor elk tafereel een of meer plattegronden van het stadion zal vinden. Wat> er in de laatste weken moet gebeu ren is de oefening op groote vlakten, zoo mogelijk op het Stadion zelf. Want hier liggen de grootste moeilijkheden voor onze „Pinksterzegen". De Tafelronde. VOORHOUT (Z.-H.) 2686 Pension Ie, 2e en 3e klas DAMES EN HEEREN W PROSPECTUS OP AANVRAGE -m Directie: Zusters Franciscanessen van Veghe GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Goed afgeloopen. Toen de handelsreiziger D. S. uit Gouda met zijn auto den onbewaakten overweg van de spoorlijn GoudaSchoonhoven aan den Goejanverwelledijk wilde passeeren, kwam juist een locaaltreintje aangereden. De bestuurder, die het gevaar, waarin hij verkeerde bemerkte, remde uit alle macht en slaagde er in de vaart van zijn wagen zoodanig te verminderen, dat hij met be trekkelijk geringe kracht tegen de locomo tief reed. De locomotief wierp den auto, welke door de botsing reeds beschadigd was terug, ten gevolge waarvan hij tegen een langs den weg staande telefoonpaal terecht kwam en verder werd vernield. De chauireur bleef ongedeerd. Hij liep geen enkel letsel op en kwam met den schrik vrij. De trein had geen vertraging. VOETGANGER DOOR AUTO GEDOOD. In de gemeente Oosterhesselen is de heer J. Viempema, toen hij plotseling den weg overstak, aangereden door een auto, be stuurd door den heer van N., uit Zwolle. De heer K., werd naar het ziekenhuis te Hoogeveen vervoerd, waar hij aan de be komen verwondingen overleden is, ZWAAR ONWEER BOVEN GOUDA. De 0. L. Vrouwekerk door den bliksem getroffen. Donderdagnamiddag omstreeks 6 uur ont lastte zich boven Gouda een kort, doch bui tengewoon hevig onweer, gepaard gaande met felle bliksemslagen en zware slagre gens. De bliksem sloeg in den toren van de kerk van O. L. Vrouw Hemelvaart aan den Kleiweg, vernielde eerst de verlichting van het torenuurwerk, nam vervolgens zijn weg langs de electrische geleidingen en 6loeg den motor van het orgel en een tweetal lichtkronen stuk. Via een raam in de secris- tie verliet het hemelvuur het gebouw en sprong daarna over op een aan den Blee- kerssingel staanden telefoonpaal, aan welks installatie hij eveneens schade aanrichtte. Een in de onmiddellijke nabijheid sur- veilleerende politie-agent werd door den luchtdruk ter aarde geworpen. Nog trof de bliksem een in de nabijheid van het station staand gebouwtje. Hier sloeg hij door het dak en spleet den stoel, we.ke de steeds in het kantoortje vertoe vende bediende juist een oogenblik te voren had verlaten De man, die voor het gebouw tje vertoefde bleef ongedeerd en kwam met den schrik vrij. SMOKKELARIJ AAN DE OOSTGRENS. Twee gewonden. De smokkelarij in Noord-Limburg, Duitsch grensgebied, duurt, ondanks het feit dat door de sterke bezetting van de grens honderden smokkelaars gearresteerd worden, onverminderd voort. Gisternacht werd in de nabijheid van Veest een smok kelbende door een douane-patrouille over vallen. De smokkelaars sloegen op de vlucht achtervolgd door de kommiezen. die kans zagen vijf van hen te arresteeren. Een van hen kwam zoo ongelukkig te vallen, dat hij een been brak. Hij werd naar het zieken huis te Geldern overgebracht. Ruim 200 K.G. koffie en tabak viel den douanebe ambten in handen. In de onmiddellijke nabijheid van het sta- station te Geldern bcLnpte een douanebe ambte een smokkelaar, die een partijtje kof fie vervoerde. De man trachtte te ontko men, maar toen hij na herhaalde waarschu wing niet bleef staan, loste de beambte een schot dat hem in den voet trof. Ook deze pechvogel werd in het ziekenhuis te Geldern ter verpleging opgenomen. Werd tot vóór kort bijna uitsluitend door Duitschers gesmokkeld en vergenoegden de grensbewoners op Nederlandsch gebied er zich mede de smokkelwaren met een zoet winstje te verkoopen, of tegen een ruime belooning op te slaan, den laatsten tijd i« het aantal Nederlanders dat aan de smok kelarij zelf deel neemt zeer aanzienlijk toe genomen. Van heinde en verre komen de liefhebbers naar het grensgebied om als overbrenger te fungeeren. Als regel komt men nog handen te kort. Gedurende de maand Maart zijn in het district Düsseldorf tientallen Nederlanders wegens smokkela rij gearresteerd en in Duitsc-he gevangenis sen opgesloten in afwachting van hun be rechting. Indien men weet dat het dragers- loon van 3 tot 4 1'2 gulaen vr—Vprt waar voor men behalve de kans op een arrestatie het gevaar loopt neergeschoten te worden, is het duidelijk, dat met de smok^-plarij een karie stuk brood verdiend wordt. Het meest profiteeren van de smokkelarij de in de on-, middelijke nabijheid van de grens wonende boeren, Hie hun schuren voor opslagplaats beschikbaar stellen. De zakken graan wor den door de smokkelaars ingebracht en uit gedragen, zonder dat de boeren er een hand voor hoeven uit te stek-'*" Zij ontvangen een opslag'.oon van 10 cent per zak. Dat de bittere nood in Duitschland vele menschen tot smokkelen verlokt, die in nor male omstandigheden geenszins met den slu....iandel in hun onderhoud zn wil len voorzien, vindt bewiïzen in het feit. dat zich onder de aangehoudenen vele werk'oo ze boekhouders, kantoorbedi?nder e^ zelfs gewezen officieren bevinden. „Bbld." Boerderij afgebrand te Oude Tonge. Zes paarden en der tig runderen omgekomen. Te Oude Tonge is gisteravond de boer derij van den heer O. de Witt door den bliksem getroffen en geheel afgebrand. Er zijn zes paarden en dertig stuks runderen in de vlammen omgekomen. Verzekering dekt de groote schade. „Tel." Te Winkel vijf auto's ver brand. Oude man met moeite gered. Gisternacht omstreeks 2 uur is brand uitgebroken in het perceel van den expedi teur J. J. Peetoom te Winkel. De daar aan wezige vier transportauto's verbrandden, terwijl bovendien de daar geborgen vracht auto van den expediteur uit Alkmaar N. P. Peetoom eveneens in de vlammen op ging. De bewoners konden nog bijtijds het huis verlaten met achterlating van alles. Een 80-jarige man, die een deel van het huis bewoonde, kon met moeite gered wor den. De oorzaak van den brand is onbe kend. Verzekering dekt de schade. De be lendende perceelen konden behouden wor den, doch kregen veel waterschade. Te Boelenslaan boerderij en vier koeien verbrand. Te Boelenslaan (Fr.) is de nieuwe boer derij van E. Bekkema afgebrand. Vier koeien kwamen in de vlammen om. KADEMUUR INGESTORT. Gistermorgen omstreeks kwart over tien bemerkten eenige arbeiders, die werkzaam waren op een schip in de Nieuwe Haven te Rotterdam, dat er een stuk kademuur los raakte en te water viel. Achter het gat, dat zij in den muur zagen, bemerkten de man nen een holle ruimte; ze vluchten zoo spoe dig ze konden en kort daarop stortte de kademuur over een lengte van ongeveer dertig meter in. Een auto van den heer Peppel uit Dordrecht, die achter de hoo rnen geparkeerd stond, geraakte tengevol ge van het instorten te water. I De brandweer werd gewaarschuwd ten einde eventueel opruimingswerk te kunnen verrichten, maar gelukkig waren er geen persoonlijke ongelukken voorgekomen. De Nieuwe Haven is voor een gedeelte voor het verkeer afgesloten. Het instorten van den muur is waar schijnlijk te wijten aan het feit, dat de kade reeds geruimen tijd ondermijnd is geweest en dat het hooge water van de laatste da gen het metselwerk heeft los gemaakt. HET VERMISTE HAAGSCHE MEISJE. Omtrent het thans weergevonden Haag- sche meisje Else Hannesen verneemt het „Vad." nog het volgende: Zij heeft medegedeeld, dat zij het ouder lijk huis was ontvlucht wegens de slechte cijfers van haar rapport op de H.B.S. en dat zij, hoewel in het bezit van een pas zijnde, zonder doel heeft rondgezworven. Ook vertelde zij dat zij in dien tijd geen bijzondere avonturen heeft gehad. Zooals wij mededeelden, zijn Donderdag middag de ouders gewaarschuwd. Gisterochtend zouden de heer en mevr. Hannesen van Parijs naar Epinay vertrek ken en het plan bestond om gistermiddag naar den Haag terug te keeren, indien de middagsneltrein nog gehaald kon worden. Nader verneemt het blad echter, dat de moeder zóó overstuur was, dat zij niet naar Parijs is gegaan en de vader en het zusje daarheen zijn vertrokken. Gistermiddag tusschen 3 en 4 uur zou het meisje in Parijs komen en daar haar familie treffen. Els had de geheele vacantie hard ge werkt om haar minder goed rapport in te halen; toen zij inzag, dat dit niet meer ging, is zij weggeraced en heeft daarna haar ouders niet meer durven waarschu- Zonder pas twee grenzen gepasseerd. Tenslotte verneemt het blad no>g, dat de 18-jarige Else Hannessen thans bij haar vader in Parijs vertoeft en dat haar gezond heidstoestand aanzienlijk verbeterd is. De terugkeer naar Nederland ondervindt een kleine vertraging, daar de Nederland- sche consul te Parijs eerst nog eenige for maliteiten in orde moet brengen. Else Hannesen heeft n.l. zonder pas gereisd en heeft dus kans gezien, met haar rijwiel zon der papieren zoowel de NederlandschBel gische als de BelgischFransche grens te passeeren. Niet onmogelijk is het intusschen, dat men toch reeds vandaag de terugreis naar Den Haag zal kunnen aanvaarden. DE ZAANSCHE INBREKERSBENDE. Gistermiddag is een der gearresteerde inbrekers, welke zich hebben schuldig ge maakt aan een reeks diefstallen in de Zaanstreek, J. B. uit Oostzaan voor den burgemeester van Diemen geleid, aan wien hij uitvoerig heeft medegedeeld op welke wij'ze de centen-voorraad, zijnde 40.000 stuks, is gestolen uit de offerblokken en collectekassen van de R.K. Kerk te Die- men. Daarna is B. naar Amsterdam overge bracht, waar van hem vingerafdrukken zijn genomen. De man is in verzekerde bewa ring gesteld. Vermoed wordt, dat de po litie binnen korten tijd een der gestolen voorwerpen van de inbraak te Jisp in be slag zal kunnen nemen. Wat de kleerendiefstal in Zaandam be treft, kan worden gemeld, dat na de inbe slagname de meeste kleedingstukken door de betrokken vrouwen zijn herkend. De ge arresteerde C. W., zal volgende week Dins dag in Haarlem worden verhoord. Deze wordt verdacht van de eerder vijf inbraken. Een uitbreker. Te Rotterdam is aangehouden de Duit- scker W. F., die bleek zich te hebben schul dig gemaakt aan diefstal van goederen te Capelle aan den IJssel. Na zijn overbren ging naar Capelle aan den IJssel is hij in een cel op het raadhuis aldaar opgesloten. Toen in den nacht van Donderdag op gis teren omstreeks halféén twee rijksveld wachters op surveillance zouden gaan, von den zij, naar het „Vad." meldt, in de bene denverdieping van het raadhuis een raam geopend. Bij een onmiddellijk in de col in gesteld onderzoek bleek, dat F. er vandoor was. Hij had twee ijzeren staven van het hekwerk van de cel doorgezaagd en zich door de opening gewrongen. Een met knip pen afgesloten tusschendeur was ontzet. Onmiddellijk heeft men de geheele ge meente per auto afgezocht, doch van den ontvluchte is geen spoor ontdekt. BROEDERS-CONGREGATIE 0.LVR0UVU VAN VII SMARTEN NOVICIAAT JUVENAAT VOORHOUT MISSIE IN CHINA Opleiding vanaf 12 jaar voor jongens die neiging gevoelen om Broeder te worden in verschillende ambachten bij het Lager On derwijs en Nijverheidsonderwijs. Kost- en leergeld nader overeen te komen. Prospectus wordt gratis op aanvrage toe gezonden. DE PACHTWETTEN IN DE EERSTE KAMER. Kath. Boeren en de R.-K. Staatspartij. De „R.-K. Boerenstand" meldt: Op Za terdag 2 April j.l. heeft te Amersfoort de bcpreking plaats gehad tusschen het dagelijksch bestuur der R.-K. Staatspartij en een afvaardiging van het hoofdbestuur van den Nederlandschen Boerenbond over de verwerping der Pachtwetten door de Eerste Kamer, welke bespreking door ons hoofdbestuur in zijn brief van 18 Februari 1932 was verzocht. Tusschen genoemde besturen is uitvoerig van gedachten gewisseld over de beide punten, welke in den brief van het hoofd bestuur naar voren zijn gebracht. De bespreking, welke voor de verdere houding van ons hoofdbestuur van groot belang was, droeg een vertrouwelijk ka rakter. Omroepers, proevers en kofferpakkers. In geen enkele stad ter wereld bestaan zulke vreemde beroepen als in Londen. In de straten der hoofdstad kan men dikwijls omroepers zien, die met luide stem berich ten bekend maken, die meestal voor het publiek van geen belang zijn. Men kan nl. in Londen door tusschenkomst der politie een omroeper huren, die in de straten van een bepaald stadsgedeelte omroepen zal dat er een gouden horloge of een por tefeuille verloren is. Ceremoniemeester voor besloten gezel schappen is in Londen ook een beroep dat veelvuldig voorkomt. Kortgeleden is do oudste ceremoniemeester, een zekere William Knightsmith, in den ouderdom van 74 jaar overleden. Knigthsmith was een meester in zijn vak. Hij bezat een stentorstem en was bij zonder geschikt om bij feestelijke bankets in voorname huizen alles te regelen en de gasten naar hun plaatsen te leiden. Geen enkel groot banket vond in Londen plaats, zonder dezen „prominent". Het honorarium van Knigthsmith be droeg gewoonlijk 20 pond en het is pas den laatsten tijd, tengevolge van den economi- schen toestand op 15 pond gedaald. Zoo kon de senior der ceremoniemeesters een aardig vermogen nalaten. Vele jonge dames in Londen verdienen haar geld door wandelingen te maken. -Zij hebben met een gummifirma gecontrac teerd iederen dag 20 kilometer te loopon om de soliditeit te beproeven. Hierna wor den de zolen pas verkocht. De jonge da mes zijn voorzien van pedomoters, en ont vangen een fatsoenlijk salaris. Menschen, die een bijzonder ontwikkel den smaakzin hebben, worden in Londen geëngageerd om bij groote diners het eten te proeven. Zij proeven en geven den raad het ontbrekende nog toé te voegen. Verder zijn er nog specialisten in liet pakken van koffers. Zij worden hoofdzake lijk door onhandige vrijgezellen in dienst genomen. Hebt u wat insectenpoeder voor met Verpakt of los? Och, gooi het moteen maar achter in mijn nek.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 5