HET HUIS DER VERSPIEDERS ZATERDAG 9 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 1? DE AFGELOOPEN WEEK Verkiezingsroe s. Morgen wordt de laatste beslissende ronde gestre den in den wekenlangpn strijd om het kam pioenschap tusschen Hindenburg en Hitier. Hinderb-rg zelf heeft het gemakkelijk; hij laat de rijkskanselier voor zich werken. Hitier echter moet zelf den boer op en hij spreekt op één dag in drie verschillende steden. De als toekomstig keizer mislukte kroon prins. die achteraf ook al aspiraties blijkt te hebben gehad naar de candidatuur voor het rijkspresidentschap, heeft zich vóór Hitier verklaard. Ondanks dezen steun zullen er behalve dan in de rangen van Hitler's leger weinigen zijn. die in ernst geloover., dat de kersversch gebakken Duit- scher, d>e vlak vóór zijn candidatuur nog een vreemdeling was. het zal winnen van den grijzen veldmaarschalk Maar wij allen zijn benieuwd hoe ver de nazi-leider het wel brengen zal in stemmenaantal. Dat de organisatie van het bruin-hemden- leger inderdaad geen quantité negligeable is, is onlangs gebleken uit de onthullingen van den Pruisischen minister van binnen- landsche zaken Severing, over de revolutie plannen, welke de nationaal-socia'isten koesterden. Slechts aan her feit, dat zoo wel de Pruisische regeering als de Rijksre- geering met deze plannen op de hoogte waren en aan het feit, dat de nazi's dat ook wisten en eveneens op de hoogte waren van het voornemen der regeeringen om el- ken aanval met wapengeweld af te slaan, is het te danken, dat de verkiezingsdag op 13 Maart zoo rustig is verloopen. Het legertje van Hitier moet zooge naamd dienen om eventueele aanvallen van socialisten en communisten af te weren, wanneer deze zich niet zouden neerleggen bij de wettige verkiezing van Hitier tot staatshoofd. Maar wanneer Hitier nu eens niet geko zen wordt? Morgen zal het pleit beslecht worden. Zooals men weet, zal nu van de drie Can dida ten (Hindenburg, Hitier en Thalmann) diegene gekozen zijn welke de meeste stem men op zich vereenigd zal hebben, dus die de relatieve meerderheid zal hebben be haald. Bij de eerste verkiezing moest de absolute meerderheid (de helft der uitge brachte stemmen plus één) worden behaald, hetgeen zelfs Hindenburg niet gelukte. Ter vergelijking brengen wij nog even de cijfers van de verkiezing van 13 Maart in herinnering. Hindenburg ^ehaalde toen 18.661.736 stemmen, Hitier 11 338.571, Tha'mann 4,982.079 en de thans afgevallen candidaten Düsterberg 2.557. 876 en Winter 111.470 stemmen. D o n a u-c onferentie. Conferen ties zijn een noodzakelijk kwaad; als de machine niet meer rollen wil, komt men in 's hemelsnaam maar weer in conferentie bijeen. Als ze nog maar iets hielpen, zou men er vrede mee kunnen hebben, doch iedere conferentie wordt tegenwoordig met een medelijdend schouderophalen begroet en als zij afgeloopen is, weet men, dat dit gebaar weer eens een juiste voorspelling is geweest. Zoo is het nu weer met de Donau-confe- rentie te Londen Daar zijn Engeland, Frankrijk, Duitschland en Italië bijeen ge komen om te beraadslagen over hulp aan de Donaustaten. Dat vraagstuk moest even gauw worden opgelost, want Maandag be gint te Genève aiweer de Ontwapenings conferentie. Zoo gauw ging het evenwel niet. De heeren bleken al te wantrouwend tegenover elkander te staan, of om in de taal van officieele commumqué's te spre ken de moeilijkheden bleken nog nader bestudeerd te moeten worden, ofschoon de besprekingen zich kenmerkten door een buitengewone hartelijkheid. Enfin, men kan zich troosten met de ge dachte, dat dezelfde heeren (uitgezonderd MacDonald) zich Maandag weer te Genève zu,len ontmoeten, ditmaal in hun kwaliteit van ontwapenaars. Maar ook buiten de ver gaderzaal kan geconfereerd worden en zoo als men weet, zijn zulke conferenties altijd de meest gewichtige. IN HET BUITENLAND Kinderkruistocht. Deze week heeft de internationale jeugd de actie voor ontwapening te Genève reeds ingeluid. Een delegatie van den Europeeschen Jeugd- kruistocht voor de ontwapening, die Zon dag te Genève is aangekomen, na Frank rijk, Duitschland, Nederland en België te zijn doorgetrokken, en die vertegenwoordi gers uit Engeland, Frankrijk, Duitschland, Nederland, België, Oostenrijk en Zwitser land omvat, heeft aan den president van de ontwapeningsconferentie, Henderson, een aantal resoluties overhandigd inzake de verwachtingen die deze jeugdbeweging van de conferentie koestert. In de eerste plaats hoopt zij, dat alle delegaties als eind doel zullen erkennen de totale ontwapening voor alle staten, aangezien, zooals met klem door verschillende leden der delega ties werd betoogd, geen veiligheid zonder ontwapening mogelijk is. Aangezien totale ontwapening niet onmidde lijk bereikt zal kunnen worden, vraagt de petitie een wa penvermindering van 50 pet, te verwezen lijken in de komende vijf jaar en gedurende het jaar 1932/33 ten minste een verminde ring van 25 pet. Verder verzoekt de bewe ging om de afschaffing van de speciaal agressieve wapenen, zooals groote slag schepen, onderzeebooten, bomvliegtuigen en het bereiden en gebruik van giftige gas sen en bacteriologische oorlogsmiddelen en de afschaffing van de particuliere wapen- fabricage; verder afschaffing, zij het ook slechts geleidelijk, van den militairen dienstplicht en verbod van militaire trai ning van de jeugd, en het m stand houden van niet-officieele militaire organisaties. Henderson dankte voor de propaganda voor de ontwapening door den Jeugd- kruistocht gemaakt. Het slagen van de conferentie hangt voor een groot deel af van den steun, dien de conferentie van de openbare meening ondervindt. Hij wees er op, dat de wenschen van de jeugdbewe ging grootendëels reeds in voorstellen, op de conferentie ingediend, zijn vervat. Hen derson sprak zijn vo'le vertrouwen uit. dat de oonferentie zal slagen en over de zoo algemeen mogelijke onderteekening van een doeltreffende ontwapeningsconventie als een eerste stap in de richting van de totale ontwapening. De dood van de Dnjestr. Reeds ednige weken lang verschijnen er ge regeld berichten in de kranten over inci denten aan de Russisch-FOoemeensche grens, waar de Russische grensbe waking herhaaldelijk het vuui opent op de groe pen boeren, die met pak en zak een toe vlucht aan de Roemeensche zijde van de Dnjestr. zoeken. Er schijnt thans zelfs een gemengde Russisch-Roemeensche commis sie te zijn benoemd om een onderzoek in te stellen. Dezer dagen bevatte de Pos'ednija No- wosti een brief uit Boekarest, die over deze zaak licht verspreidt. Volgens den schrijver heeft de collectivisatie-politiek van de sov- jetregeering zich eerst het vorige jaar in de Moldavische repub.iek, gelijk het ge bied aan den linkeroever van de Dnjestr heet, laten gelden, maar werd dan ook met de noodige kracht doorgezet. Ook hier wer den de koelaki naar het noorden en naar Siberië verdreven. De middelboeren kregen respijt en de arme boenen en landarbeiders werden naar de kolchozy gedirigeerd. De oogst viel slecht uit en werd onordentelijk binnengehaald. Daarentegen waren ie graanafgiften naar een uitstekenden oogst berekend en zoowel van de middelboeren als van de kolchozy werden zij nochtans zonder pardon opgeëischt. Na nieuwjaar begonnen vele kolchozniki honger te lijden. Een veldtocht tegen de middelboeren was daarvan het gevolg. Graan en teerkost werden van hen weggenomen en „vijftal len", bestaande uit een rechter en vier komsomoltsen stelden huiszoekingen in naar verborgen voorraden. Op ontdekking daarvan stonden strenge straffen. Zoo werd uit het dorp Karagatsj een boer naar Siberië gezonden, omdat men 15 pond zonnebloemenzaad bij hem opgepot gevonden had. Bestond het vermoeden, dat de boeren hun graan begraven hadden, dan SPORT VOETBAL R. K. FEDERATIE. R. K. S. V. „Leiden". Het eerste elftal der Rood-Zwarten zal morgenmiddag te half drie het eerste elf tal van S.J.C. aan den Maaldrift ontmoeten. Dat belooft na den wedstrijd van j.l. Zon dag een spannende kamp te worden, waar bij S.J.C. wel voor revanche zal zorgen. Morgen zal ons tweede elftal in „Leid- sche Courant-beker-formatie" naar War mond trekken, om daar in vriendschappe- lijken kamp S.M.C. I te ontmoeten. Rood-Zwarten laat deze mooie trainings gelegenheid niet voorbij gaan, en weest eens allen op uw post! Onze Juniores spelen om één uur even eens een vriendschappelijken wedstrijd te gen Rood-Wit. De a.s. clubavond wordt gehouden op 20 April. Wie werken aan dezen clubavond mede? Het belooft weer hoogst interes sant te worden. Geen „Leiden"-lid mag daarom deze keer ontbreken. Onze leus zij: „Alle leden bezoeken steeds getrouw onze clubavonden. Nog steeds stroomen opgaven voor de reis naar Arnhem binnen. Wie verzuimden nog? Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Eerste klasse A. CaesarR. K. V. V. L.; Ohèvremont Kerkrade; ValkenburgR. K. O. N. S.; Sitt. Boys—Helios; V. V. H.Marsana; KimbriaV olharding. Eerste klasse B. S. V. B.R. K. T. V. V.; Brabantia Venlo; Venl. BoysWilhelmina; Kolping Union; D. E. V.Geel Zwart. Tweede klasse O. Blauw Zwart—Teijlingen (2.30 uur). DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R. K. Sportvereeniging „Meerburg" Zoeterwoude (H.-R.). Het programma voor morgen is wel zeer beperkt, maar desondanks toch zeer be langrijk. Immers zoowel de promotiewedstrijd van Meerburg I, als de competitiewed»- strijd van Meerburg III is van het groot ste gewicht. Meerburg I speelt te Pijnacker haar tweede promotiewedstrijd tegen Oleveo I Na de nederlaag van Zondag jl. zijn we allerminst optimistisch, daar Activitas en Oliveo wat krachtsverhouding betreft beide gelijk moeten worden aangemerkt. Het feit. dat de sterkte van Oliveo voor namelijk in ausdauer en enthousiasme scliuilt, doet ons niet al te pessimistisch stemmen, daar ongetwijfeld ons team tac tisch en technisch hooger staat. Een voor spelling durven we niet geven, de toe stand van het terrein, zal gezien de ver schillende speltypen, van grooten invloed zijn; immers bij een vochtig terrein is werd volgens een van de uitgewekenen een batterij geschut opgesteld en onder bedrei ging, dat het dorp zou worden platgescho ten, werden de boeren gedwongen het ver borgen graan weer op te graven. „De pa triarchale en zeer aan hun bezittingen ge hechte Moldaviërs worden in massa van hun grond losgerukt en met heele treinen, mannen, vrouwen en kinderen afzonderlijk, in onbekende richting weggezonden. Op de ontruimde hofstede" dorpsarmoede uit andere plaatsen onderge bracht, voornamelijk de jeugd, die voor den militairen dienst geschikt is. Volgens be richten van de Roemeensche autoriteiten, ontleend aan getuigenissen van honderden uitgewekenen, mag er binnen een afstand van 50 K.M. van de Dnjestr niet een Mol- daviër meer blijven wonen. Alles moet daar gecommuniseerd worden en op militairen voet gebracht. Daarom loopen de Molda viërs weg naar Roemenië. Oliveo in het voordeel. Het eerste is ech ter volkomen bewust van de zware taak, het zal zich dus geheel geven. De mid denlinie diene echter de aanvallende taak Diet te verwaarloozen. De wedstrijd vangt ditmaal aan om half vier. Vertrek spelers en reserven om 2 uur vanaf het Kort Galgenwater per touring car. Zooals een dezer dagen reeds is gepu bliceerd bestaat er voor de supporters gelegenheid het elftal te vergezellen. Bij deelname van minstens 16 personen be dragen de kos'en 0.50 per persoon. Aanmelden uiterlijk Zondagmorgen bij den heer J. Dorlandt, Rijnegommerstraat Vertrek supporters per auto om kwart over twee van de Rijnegommerstraat. Meerburg III speelt om half drie in Oegstgeest tegen de O. V. V.-reserven. Ongetwijfeld kunnen de derde elftallers dezen wedstrijd winnen, hetgeen de kans om op de laatste plaats te eindigen al zeer gering maakt. We hopen, dat de reserven het gewicht van dezen wedstrijd inzien en de beide puntjes mee naar Zoe terwoude nemen. Om half één wordt op ons terrein een wedstrijd gespeeld tusschen twee junioren- proefelftallen van het Leidsche District. Onze leden Fr. Zandbergen, die reeds eer der in een vertegenwoordigend junioren- elftal uitkwam, en H. Tijssen zijn in deze elftallen gekozen. Ongetwijfeld voor ons twee goede vertegenwoordigers. Het zal dan ook wel de moeite waard zijn om den wedstrijd tusschen de sterk ste junioren uit het Leidech District te gaan bijwonen. R. K. Sport vereen. „St Bernardus". Als de regen van de laatste dagen geen spelbreker wordt, belooft het a.s. Zon dag voor twee elftallen van „St. Bernar dus" een spannende voetbaldag te wor den, daar voor het eerste elftal de degra datie wedstrijd tegen S. N. A. uit Stomp- wij'k is vastgesteld. Deze matoh belooft zeker een spannende te worden, daar S. N. A. ongeslagen kampioen is der derde klasse van den D. H. V. B. Deze wed strijd wordt gespeeld op eigen terrein en neemt te 2 uur een aanvang. Wij ho pen, dat een groot aantal supporters de zen belangrijken wedstrijd zal bijwonen. Wie van beide zal winnen daarvan dur ven wij nog geen voorspelling geven, daar St. Bernardus vermoedelijk uitkomt met enkele invallers. Voor het tweede elftal is eveneens een belangrijke wedstrijd vastgesteld. Dit moet te 12.30 uur den eersten promo tiewedstrijd spelen tegen „Blauw-Zwart" III te Wassenaar. Het gezamenlijk vertrek is vastgesteld te 11 uur vanaf het terrein. N.B. De spelers die een aanschrijving ontvangen hebben voor een van deze beide wedstrijden, worden dringend ver zocht aan dezen oproep gehoor te geven. Dus jongens, 'allen present op de aange geven plaats! R. K. Sportvereeniging S. N. A. A.s. Zondag zal dan, indien het weer zich goed houdt, S. N. A. voor het eerst moeten uitkomen in den promotiewedstrijd tegen St. Bernardus T in Hazerswoude. Aanvankelijk zouden beide rivalen zich jl. Zondag in Stompwijk ontmoeten doch wegens afkeuring van het S. N. A^ter- rein konde wedstrijd niet doorgaan. Nu is de kans voor S. N. A. precies hetzelf de als vorige week, daar zij het nog één keer zonder den keeper moet doen. Doch we vertrouwen, dat de eerste elftallers hierdoor niet ontmoedigd worden en spe len voor wat ze waard zijn. Met een ge lijk spel zijn we al tevreden. Dus. eerste elftallers, allen present en het beste beentje voor. De wedstrijd vangt om 2 uur aan en het gezamenlijk vertrek is bepaald om kwart voor één per fiets van het Bles- sepaard. De opstelling is als volgt: A. Olijhoek A. Luijten G. M. Vogelaar W. Verhagen J. Gronneman Th. Bohemen W. Belt H. v. d. Pijl P. Beekman H. Olijhoek M. van Rijn R. K. Sportvereeniging A. V. V. Zondag spelen A. V. V. c en A. V. V. b voor het Juniorentournooi, district Den Haag, en wel A. V. V. a om 2.30 uur tegen D. V. S. a te Honselersdijk en A. V. V. b om 1.15 uur tegen W. V. V. a op eigen ter- Tein. Wij rekenen er op, dat de Junioren de A. V. V.-kleurcn zullen hoog houden en zullen trachten in mooie faire wedstrij den beide puntjes te bemachtigen. Ook A. V. V. I speelt een vriendschap pelijke wedstrijd en wel tegen S. D. S. I R. K. Sportvereeniging Alph. Boys. Voor de competitie wordt er morgen niet gespeeld. Wel komen morgen drie on- zer junioren in het veld nl. A. van Eg- mond (doel), P. Wortman (rechts back) en G. Prins (linksback), welke zijn gekozen voor het proef-elftal van het District, Komt, jongste boy®, zet uw beste beentje nu eens voor. R. K. Sportvereeniging S. M. C. Indien de voorjaarsstormen met bun regenbuien wat minder worden, zoodat het S. M. C.-terrein weer bespeelbaar wordt, staat de spelers en het publiek voor morgen een interessante strijd te wach ten. S. M. C. I speelt nl. een medaille- wedstrijd tegen een Leiden I—II combi natie. Gezien het goede en faire spel der Leiden-spelers zal deze strijd van groot nut zijn voor de S. M. C.'ers om zich voor te bereiden voor de a.s. promotie-wedstrij den. Aanvang 2 uur. S. M. C. III vertrekt te 12 uur naar het terrein van R. W. D„ waar tegen het 2e elftal van die club te 1 uur een amusante partij zal worden gespeeld terwijl het 2e elftal van S. M. C. te 2.45 uur de zaken ernstiger zal moeten opnemen tegen R. W. D. I Anders zou R. W. D. de S. M. C.'ers een lesje gaan geven. Dit mag ech ter niet, dus wordt er aangepakt van begin tot eind. Vertrek te kwart voor twee. De le junioren gaan nogmaals naar Lisse om den uitgestelden strijd tegen Lisse FE te verwerken. We verwachten een beter resultaat dan vorige week maar dan ook volledig naar Lisse; vertrek te half 12 van de Baan en op elkaar wachten. R. K. Athletiek- en Sportvereeniging „Rood-Wit". Voetbal Morgen komen vier van de vijf elftallen in actie. Het eerste ont vangt S. M. C. II, ondanks het feit dat S. M. C. een klas hooger speelt dan onze jongens, gelooven wij toch, dat zij de War- monders behoorlijk partij zullen geven. Het tweede zal het tegen S. M. C. III ook niet gemakkelijk hebben, dus aan pakken. Het eerste junioren elftal beeft rust, aangezien enkele onzer jongens moeten uitkomen voor de proefclftallen van het District Leiden. De betrokken spelers herinneren wij er aan, dat zij precies half een op het Meer burg-terrein aanwezig moeten zijn. Het tweede gaat bij onze stadgenooten op bezoek. Onze boys gaan naar Voorschoten en zullen hun meerdere in V. V. L. II wel moeten erkennen; vertrek 1.45 uur vanaf het Noordeinde per fiets. De wedstrijden van a.s. Zondag vangen aan: 1 uur R. W. D. II—S. M. C. II; 1 uur Leiden I Jun.R. W. D. II jun.2.30 uur R. W. D. I—S. M. C. TI; 2.30 uur V. V. L. TI jun.—R. W. D. III jun. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Promotie en degradatie. Eerste klasse. Oliveo IMeerburg I (3.30 uur). Tweede klasse. St. Bernardus I-S. N. A. T. Derde klasse. Blauw Zwart IISt. Bernardus II. FEUILLETON. Uit het Engelsch van WARWICK DEEPING. Vertaald door R. de Bree. f3) Waarom hebben wij het huis in brand gestoken? Wel, kijk eens, liefje, het was oen prachtige truc om den stier af te lei den. Zij konden mr. Benham niet achterla ten om ievend te verbranden. Als zij daar ginds klaar zijn zullen zij ons wel achter na zetten. Maar dan, zie je, zullen ze niet weten waar zij ons moeten zoeken. Zij was benieuwd of hij de waarheid zei of alleen maar zoo sprak om haar gerust te stellen. Zijn triomfeerende opgewekt heid deed baar denken aan de glinsteren de, harde facetten van een mooi gesneden steen. Het was nutteloos een beroep op zijn gevoel te doen en zij zelf kon niets doen. De minuten schenen te galoppeeren m geüjk tempo met de paarden. Zij schenen in heuvelachtig terrein te zijn en over grasland te rijden te oordeelen naar het doffe stampen \aD de hoeven. Plotseling hield de Rothan den teugel in en zijn man nen kwamen om hem heen, terwijl zij een zwarte schaduw wierpen op den heuvel top. Aan den rechierkant verhief zich de lange donkere Keten, die opliep tot Fair- lïght Down en voor hen lag de zee; een rustige, zoraersche zee, die zich baadde in het maanlicht. Het strand leek de don kere franje van een zilverig kleed. De Rothan en zijn mannen stonden te turen, uitkijkend naar iets, dat niet ver af zichtbaar had moeten zijn. Eenige oogen- blikken was het stil en Nance voelde haar hoop breken onder het gewicht van haar onzekerheid. Hm, w;j" zijn wat vroeg. Laten wij naar het strand gaan. De paarden sloegen een nauwe, helle laan in, die steil naar beneden liep naar de vlakte tusschen de heuvels en de zee. Losse steenen rolden onder de paarden hoeven naar beneden. Nance had het ge- voei alsof in de Rothan's humeur iets ver anderd was. Zijn arm hield haar heviger vast. Hij was grimmiger en minder op zijn gemak. Een oogenblik later hadden zij den voet van den heuvel bereikt en de steenachtige bodem veranderde weer in gras. Zij reden nog een t'riehonclf-rd meter verder en toen hield de Rothan stil. De shawl, waarmede haar armen gebonden was, werd los ge maakt en do deken weggenomen. Zij zag, dat zij zich op ruw grasland bevonden vlak bij het strai.d He1 was een verlaten plek, heelemaal begroeid met brem en braamstruiken. De goiven braken met een zwak geluid op hel met keisteenen be dekte strand en de maan deed het opspat tende schuim in duizenden glinsterende j schubben veranderen. De Rothan stond op een kleine hoogte en tuurde over de zee Nance zag zijn pro fiel, strak en toornig De man scheen on- j gerust, maar niet bang. Hij wendde zich tot baar met een air van cynische beleefd heid. Schikt het je met me een eindje langs het strand te wandelen? Ik moet je iets vertellen. Zij was bang met hem alleen te zijn en de Rothan bemerkte dat. Kom, kom, ik ben niet van plan je de keel af te snijden of ruw te zijn. Gas ton, stel je zelf en de paarden verdekt op onder die bremstruiken. Wij zullen niet lang behoeven te wachten. Nu, Nance, ik ben klaar. De streep grof gras scheidde de brem van het strand en de Rothan liep in Oos- teijke richtincr met Nance naast zich. Het meisje was bleek en op haar hoede. Het doffe breken van de golven op de stee- non gaf haar een somber gevoel van ver latenheid. Nance-lief, je bent nog heel jong. Waarom ben je.bang voor mij en de toe komst die ik je aanbied? De triomfantelijke teederheid in zijn stem deed haar huiveren. Is het nog noodig, dat u mij dat vraagt? Het is alleen maar een stoutmoedig avontuur en ben ik niet een man om weg te galoppeeren met een meisjeshart? AvontuurIk haat dat woord Hij lachte. Arme Nance, wel beschouwd past het ook niet bij het geluid van breinaalden. Het is alleen prettig om er in boeken over te lezen, wat Waarom geen aardig kas teel aan den anderen kant van het water, wat zwanen in slotgracht en een mooie ouderwefsche tuin? Je zou je heel tevre den voelen met zulke rustiue, huiselijke dingen. Juist haar vrees voor hem maakte haar hartstochtelijk ongeduldig. Zij stapte op zij en ging op een lage bank zitten in het volle maanlicht. Ik zal u niet antwoorden. Mr. Benham is een huiselijke, jonge man, hè? Hij riekt meer naar de haard en de keuken. Terwijl ik een galante ridder ben en een van de "beste schermers van Frankrijk. Zij liet haar ellebogen op haar knieën rusten, haar kin steunde in haar beide hand pu. Wat voor een man is u toch om mij op deze wijze te behandelen Als u ook maar een greintje eergevoel had Eergevoel Tk heb evenveel eergevoel in mij. als mr. Benham en heel wat meer hersens. Ik heb tenminste mijn trots behou den en mijn toorn tegen u. Lieve Nance, denk je dat je oo zoo te gen mii zult spreken, als wij aan den an deren kant van het water zijn? Ik denk 't niet Er lang een bedreiging in zijn oogen maar ook het juichen van een wild verlan gen. Hij keek haar een oogenblik aan en begon toen op en neer te loopen, telkens scherp turend naar de maanverlichte heu vels en naar de zee. Het was duidelijk, dat er een woest ongeduld bij hem opkwam en dat zelfs zijn brutale voldoening hem niet voor twijfel kon behoeden. Wéér stond hij te luisteren, omdat hij zich verbeeldde, dat hij het geluid van gar loppeerende paarden op de heuvels hoorde. De duivel hale dien kerelWaarom is hij niet hier met ziin schuit? Nance keek nieuwsgierig naar hem toen zijn lange schaduw heen en weer ging over het gras. Een vonk van hoon was in haar opgekomen, een besluit om een laat ste wanhopige poging te wagen. Zij luister de aandachtig in de hoop eenig geluid te hooren boven het gedruisch van het war ter. Als Jeremy slechts wist welken weg ze genomen hadden. Als hij en Jasper nog maar bijtijds zouden komen. Haar hart zou opgesprongen zijn als zij de lange lenige figuur had kunnen zien die door de bremstruiken sloop. Het was een man die naar beneden gekropen was om te verkennen en die nu weer terug sloop naar de heuvels. Halverwege den heuvel stond een dicht boschje van klein» door den wind verdraaide eiken. De man kroop dien kant uit, en steeds in de scha duw blijvend van de bremstruiken. Hij be reikte het boschje en verdween er in, om direct daarna omringd te worden door een groep ernstige mannen. Nieuws, Tom? Zij zijn daar beneden de drie ke rels met de paarden en Miss Durrll en de Fransche deugniet een eindje verder langs het strand. Er ging een gemopel van stemmen op en men hoorde het klikklak der pistool- loten. Denk om je kruit, jongens. Luister ïu. Zij hadden hun paarden aan den ande- ■en kant van de heuvel gelaten, waren over den top gekropen in de schaduw van een heg en hadden zich verdekt opgesteld in het eiken boschje. Tom Stook was op verkenning uitgezon den. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 13