HET HUIS DER VERSPIEDERS DONDERDAG 7 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Ernstig auto-ongeval bij Diepenveen. Toen Woensdagmorgen mevrouw Van Limburg Stiriun uit Olst per auto den Boxbergerweg in de richting'Deventer pas seerde, kwam, ter -hoogte van het z.g. Ha- nendorp onder Diepenveen, plotseling een wagen met paard uit een zijpad den groo- ten weg oprijden. Mevrouw Van Limburg Stiruui remde nog uit alle macht, ten ein de een aanrijding te voorkomen. Maar de auto slipte evenwel door het krachtige rem men en reed toen in volle vaart tegen een boom. De wagen werd, naar de „Tel." meldt, geheel vernield. Mevrouw Van Lim burg Stirum werd bewusteloos binnenge dragen bij den landbouwer Diekman. Dr. Muys uit Diepenveen, spoedig ter plaatse, constateerde ernstige hoofdwonden en liet de gewonde, na voorloopig verbonden' te zijn, naar haar woning, huize Spijkerbosch, vervoeren. De chauffeur, die achter in den auto gezeten had, had lichte kwetsuren be komen. Wijl de auto dwars over den weg stond, was het verkeer geruimen tijd ge stremd. De vernielde wagen is later naar Deventer gesleept. BOTTER GESTRAND. De opvarenden gered. De Scheveningsche botter „Scheveningen 54", welke ter garnalen vangst was uitgeva ren, is ten gevolge van den wind tusschen Kijkduin en Monster gestrand. Het kleine soheepje was een speelbal van de golven en werd vrij spoedig op het strand geworpen. De drie opvarenden wisten zich te redden. De positie van het soheepje is zeer ongun stig. Doodelijk arbeidsongeval. Bij de Nederl. Dok Mij. te Amsterdam is gistermiddag een arbeider, die iq Oost- zaan woont, door een zuurstofcylinder ge troffen, die omviel. De man kreeg de cylin der op het hoofd en was op slag dood. Het stoffelijk overschot is naar het Binnengast huis overgebracht. BRANDEN. Boerderij afgebrand te Hinde- loopen. Te Hindeloopen is de kapitale boerderij van den heer W. de Boer totaal afgebrand. De veestapel kon worden gered. Tijdens het blusschingswerk heeft een der brand- wachts verwondingen opgeloopen. Omtrent de oorzaak is niets bekend. Verzekering dekt de schade, die ongeveer 15.000.be draagt. Boerderijbrand te Delfgauw. Gistermiddag is een felle brand uitge broken in do boerenwoning van den land bouwer G. de Reede te Delfgauw, gemeen te Pijnacker. Door den krachtigen wind breidde het vuur zioh snel uit, zoodat de vlammen weldra uit het dak sloegen. De motorspuit van Pijnacker, die vrij spoedig ter plaatse was, gaf met twee stralen wa ter. Men riep echter eveneens dé hulp in van de Deltsche politie-brandweer, die met een groote motorspuit, onder leiding van den commandant U. van der Zee assisten.- tie verleende met een drietal stralen. Na ongeveer een half uur was men den brand meester. Uitgebrand zijn de bovenverdie ping en een gedeelte van heb benedenhuis. De schade, die aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. Door de gunstige windrichting konden de achter het huis liggende veestallen behouden blijven. HET VERMISTE HAAGSCHE MEISJE. De 18-jarige Elsa Hannesen, uit de Eer ste v. d. Bosch3traat in Den Haag, die se dert Vrijdagochtend j.l. wordt vermist, is, naar de „Avondpost" meldt, het laatst ge zien bij het veer aan de Kniplaan te Voor schoten. Zooals bekend, heeft Elsa Hannesen Vrij dagmorgen omstreeks half zeven haar wo ning verlaten om, als gewoonlijk, voor het ontbijt een fietstochtje te doen. Het doel van deze tochtjes was zeer ver schillend. Nu eens fietste zij door het Haagsche Bosch, naar Wassenaar of in de richting van Scheveningen, dan wéér in de richting van Voorburg en verder. Vrijdag morgen schijnt het meisje, naar uit ver schillende verklaringen blijkt, laatst ge noemde richting te hebben gekozen, waar bij zij om welke reden is niet bekend zeer gehaast scheen te zijn. Een jongeman heeft verklaard, een meisje van het signale ment van de vermiste en blootshoofds even na half-zeven Vrijdagmorgen in vliegende vaart te hebben zien fietsen op de Konin gin Wilhelnnnalaan, op de grens van Voor burg. Eenigen tijd later is zij door iemand anders opgemerkt, fietsende langs den Vliet tusschen Voorburg en Leidschendaon, in de richting Stömpwijk. Ook te Stömpwijk is zij geweest. De knecht van het overzetveer aan de Koiplaan heeft verklaard, dat hij het meisje Vrijdagmorgen omstreeks half-acht heeft overgezet van Stömpwijk naar Voorschoten, hetgeen eveneens door een boerenarbeider is gezien. De veerkneoht, Van der Zijden, heeft het meisje vaq het portret herkend. „Alleen haar haar", zoo zeide hij, „zat anders dan op het portret", welke mededeeling klopt met de werkelijkheid. Het was den man opgevallen, dat het meisje zeer gehaast was. Nauwelijks had het veer aan den Voorschotenschen kant aangelegd, of zij sprong op de fiets en reed het koolaschpad af, dat uitkomt op deu greroten weg VoorburgVeurVoor schotenLeiden. Van de zijde der Haagsohe politie verne men wij, dat tot op heden in verband met de verdwijning sinds 1 April, des ochtends vroeg, van de lS-jarige Elsa Hannesen geen positief spoor is ontvangen. Systematisch worden alle plaatsen, waar het meisje wel placht te komen, onderzocht. Zoo werden gisterenmiddag het terrein bij Waalsdorp en het gebied van Meyendell, in samenwerking met de Wassenaarsohe politie, nauwkeurig doorzocht, met gebruik making van de hondenbrigade, onder lei ding van een Haagschen politie-inspecteur. De aanwijzingen omtrent het veerpontje bij „De Knip", waarover in een der bladen mededeelingen zijn gedaan, worden van po litiezijde niet belangrijker geacht dan ver schillende andere mededeelingen van per sonen, die meenen, het meisje, te oordeelen naar het portret of signalement, te hebben gezien. Jongen verdwenen. Sedert Maandagmorgen wordt te Ter- apelkanaal vermist de 15-jarige G. P. Hij moet des nachts in nachtgewaad verdwe nen zijn. want zijn kleeren lagen 's mor gens onaangeroerd in zijn slaapkamer. Men vreest, dat hij te water is geraakt. Dreg gen heeft echter bot nu toe geen resultaat opgeleverd. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Vrijdag 8 April. Algemeen programma verzorgd door de K.R.O. Huizen, 1875 M. 8.009.15 Gramofoonpl. 10.00 GramofoonpL 11.30 Voor zieken en ouden van dagen. 12.15 KRO-kunstensemble o. I. P. Lus- tenhouwer. 2.152.30 Gramofoonpl. 3.00 Orgelconcert door Evert Haak, m. m. v. Marcus Plooyer (tenor). 4.30 Oharley Gertyn's band. 6.45 Mej. Dr. J. B. L. Hol: Waterkracht winning. 7.10 Tuinbouwpraatje. 7.45 Piano-recital door mevr. Chr. v. Hcl- lenberg-Huber-v. Wamel. Sonate op. 31, No. 3, Beethoven. 8.05 KR O-orkest o. 1. v. Gerritsen, on. Ouv. Enthfuerung aus dem Serail, Mozan-; Danse macabre, St. Saëns. 8.45 Vervolg piano-recital, Oriëntale cor- doba, Albeniz. ca. 9.00 Vaz Dias. 9.15 Vervolg orkestconcert, o.a, Fant. Eugen Onegin, Tschaikowski. 11.0012.00 Gramofoonpl. Hilversum, 298 M. 6.457.00; 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht W. v. Cappelien. 10.30 Gramofoonpl. 11.00 VARA-septet o. 1. v. Is. Eyl. 12.00 Omroeporkest o. 1. v. N. Treep. Gramofoonpl. 2.00 Mevr. B. Paulden-Kopuit: „Een reis naar Canada". 2.30 A VRO-kamer orkest o. 1. v. Jonny Heykens. 4.00 Piano-recital door Joh. Joeg. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 VARA-orkest o. 1. v. H. de Groot en gramafoonpl. 6.45 F. van Meurs: Het beginselprogram van de S.D.A.P. (13). 7.15 Vervolg VARA-orkest. 8.00 Mej. ds. F. W. Rappold: „De Gelij kenissen uit het Nieuwe Testament". 8.30 Concert. D. Waleson (viool;, Th. v. d. Pa® (piano), on. Sonate in Bes, Mozart. 9.00 Prof. dr. J. Lindeboom: Beginselver klaring van het Vrijzinnig Protestantisme'.' 9.30 Vervolg concert, o.a. sonate op. 139 in c-moll, lleger. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 A. Donker: In memoriam Frits Hopman. 10.45 Gramofoonpl. 11.0012.00 GramofoonpL (VARA). Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Emanuèl Starke^s orkest. 1.05 Orgelconcert H. Dawson. 1.502.50 Gramofoonpl. 4.20 Moschetto'a orkest. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Helen Perkin speelt Haydn's piano sonates. 7.10, 7.25 en 7.50 Lezingen. 8.20 BBC-orkeat o. L Lewis, m. m. v. Jan van der Gught (tenor), o.a. ouvert. Pique Dame, Suppé; Drie dansen uit Nell Gwyn, German. 9.20 Berichten en lezing. 9.55 „The Path of Glory", hoorspel van L. du Garde Peach. Regie: Howard Rose. 11.00 Dansmuziek. 11.0512.20 De Savoy Hotel Orpheans. „Radio Pari s", 1725 M. 8.05 en 12.50 Gramofoonpl. 9.05 Literair programma. Dichtere uit Lille. K a I u n d b o r g, 1153 M. 11.2012.35 Concert uit Hotel Angel- te rre. 2.204.20 Radio-orkest o. 1. v. Reese. V. Holböll (zang) en V. Fischer (piano). 7.209.05 Radio-toonoel. 9.05 Deensche liederen door Johanna Karstens. Vleugel: F. Jensen. 9.3510.25 Concert door het Omroepor kest o. 1. v. Gröndahl, m. m. v. P. Knudsen (zang) en F. Jensen (piano), oa. Ouverture „Zauberharfe", Kuhlau. L a n g e n b e r g, 473 M. 6.257.20 en 10.4011.05 Gramofoonpl. 11.2012.10 Concert uit Mühlacker, o. L van Reinhold Merten. 12.201.50 Concert o. 1. v. Wolf. 4.205.35 Concert uit Mühlacker o. 1. Görlich. 7.20 Concert o. 1. v. Wolf, oa Einzug der Gaste, Wagner. 8.20 Werag-orkest o. 1. v. Busohkötter m. m. v. Jan Dahmen (viool), oa. Spaaneoh vioolconcert, Lalo en Derde symphonie in D-dur, Dvorak. 10.0511.20 Darwanuziek o. 1. r. Eysoldt. Brussel 508 en 338 M. 50S M.: 11.351.05 Gramofoonpl. 4.20 Concert o. 1. v. André. 5.20 en 5.50 Gramofoonpl. 7.50 Concert uit Warschau o. 1. v. Gr. Fitelberg, m. m. v. orkest en solisten. S.30 Max Alexys en zijn orkest. "333 M.: 11.351.05 Gramofoonpl. 4.20 Concert o. 1. v. Kumps. 5.50 Gramofoonpl. 7.20 Concert o. 1. v. Mculemans, o.a. Liebestraum, Liszt, Frühlingslied, Meu- delssohn; Frühlingsstimmen, Strausz. R o m e, 441 M. 7.10 Gramofoonpl. 8.05 Les Gloches de Corneville van PLanquette, Muziekleiding: Alberto Pao- Ie tti. Z e e s e n, 1635 M. 7.20 Ilja Livschakoff on zijn orkest. 7.50 Europeesch concert uit Warschau. Leiding Greg. Fitelberg. 9.30 Berichten en hierna tot 11.50 dans muziek door Juan Lloesos en zijn orkest. Lourdes voor de microfoon. Een Fransche Omroepmaatsohappij heeft aan Kardinaal Verdier het verzoek gericht een microfoon te mogen opstellen bij de Grot van Lourdes. De onderhandelingen zijn thans beëindigd en weldra zal de mi crofoon opgesteld worden. Zij, die niet een pelgrimstocht naar Lourdes kunnen ma ken, zullen in het vervolg de grootsche plechtigheden bij de miraculeuze Grot in hunne huiskamer kunnen volgen. aschbak en slingerde die. -laar den heer v. d. Hoek. De voorzitter gelastte den heer Collé on middellijk zijn verontschuldiging aan te bieden, wat de heer Collé beslist weigerde, waarop gestemd is over art. 72 der Go- meentewel en hem met algemeenc stemmen de aanwezigheid verder is ontzegd. Do voorzitter: Ik verzoek u de vergade ring te verlaten. De heer Collé: Je kunt zooveel verzoe ken als je wilt. De voorzitter: Bewaar het decorum van den raad! De heer Collé: Wat decorum, 't i6 sch.. Twee politieagenten en een rechercheur waren vervolgens noodig om den heer DE RADIO IN SOVJET RUSLAND. Sedert de intensieve reclame-campagne, die de afgezanten van het Sovjetregime ia alle landen gevoerd hebben, om het overi ge Europa in kennis te stellen met de heer lijkheden van den Russischen heilstaat, ge voelt mon onwillekeurig het verlangen in zich opkomen eens nader kennis te maken met die Russische zaken, waarvan wij slechts weinig weten, deels door het ge brekkige verkeer met Rusland, deele ook doordat de Sovjet-ruachthebbere er zorg vuldig voor waken, dat de buitenwereld niet te weten komt, wat zij geheim wen- aclien te houden. Zoo zijn er slechts weinig concrete cij fers te geven omtrent de organisatie van den Ruasisohen radiodienst, ofschoon we! bekend is, dat tengevolge van allerlei om standigheden de Radio der Vereenigde Soviet-Republieken zich niet zoo sterk ont wikkeld hóéft als die der overige Europee- sche landen. De Sovjetleiders hebben even wel zeer goed ingezien, welk een machtig bondgenoot de draadlooze voor hen kan worden. Thans is een actieve propaganda-cam- pagne ingezet met het doel do stem va a hun zender te laten doordringen tot in alle huiskamers. In alle bioscopen der Sovjet-Unie loopt thans een film, getiteld „Vijf jaren Sovjet Radio". Tijdens de opvoering wordt een gramofoonplaat afgedraaid met een rede voering van Lenin waarin de roode leider de taak van de radio in politiek, artistiek en economisch opzicht bespreekt. Allen, die weten welk een invloed en gezag de roode dictator uitoefende over de massa, zullen beseffen welk succes de organisa tors van deze campagne hopen te bereiken met deze redevoering, die als het ware vau de andere zijde van het graf nog door klinkt. Bij alle volken van bet onmetelijke Rus sische rijk is een intense politieke propa ganda op touw gezet ten gunste van de radio. Enkele Russische zendstations beschik ken reeds over een goed orkest. Aan den grooten Moskauschen Zender is een sym phonie orkest verbonden met 280 muzi kanten, verder een aalonorkest met 36 executanten, verder kwartetten en sextet ten voor kamermuziek en verscheidene bij zondere kunstenaars, die oud-Russische instrumenten bespelen. De Sovjet-regecring heeft onlangs een. inschrijving geopend ten bate van het Ra dio-Paleis te Moskou. Dit wordt een ge weldig gebouw met niet minder dan 36 stu dio's. Bovendien is aan de radio een be- VQorrochte plaats toegekend in het vijfja ren-plan. Zooals uit het bovenstaande blijkt zijn de Sovjet-leiders'van plan de radio ie populariseeren onder het Russische volk, teneinde het zoodoende nog beter in hun macht te krijgen. Ook don bouw van zend stations met groot capaciteit, waarmee het buitenland kan worden bestreken, wordt niet uit het oog verloren. In Moskou weet men zeer goed, dat hierin een machtig mid del gelegen is voor de verspreiding van de communistische leer over de wereld, in het bijzonder over Europa en Azië. Ongehin derd overschrijden de radiogolven a!le grenzen, als voorboden van het. Internatio nale Vaderland, dat de Bolswieken vanuit Moskou over de wereld willen vestigen. Gollé van zijn zetel vandaan te krijgen cn hem naar buiten, de trappen van het stad huis af te dragen en hom in het bureau op de Markt op te sluiten. De voorzitter achtte dit treurig incident 'n gevolg van de interrupties. Hij maande de leden aan voortaan wat ingetogener te zijn. Daarna is de vergadering voortgezet. Inbraak te Schipluiden. Bij de Wed. v. d. B. te Schipluiden ^s, naar het „Vad.' meldt, inbraak gepleegd. Een bodra.g van 1500 wordt vermist. Do politie van Schipluiden heeft een uitge breid onderzoek ingesteld, doch van do daders is geen apoor te ontdekken. Een lange reis. Dezer dagen ontving het hoofd der school te Ganzedijk (gem. Finsterwolde) een courant/ welke dén 20en Januari j.l. uit Hilversum was afgezonden met het ietwat vage adres: Ganzedijk (Gron.) Het druk werk bleek, voordat het zijn bestemming bereikte al een reis van zeventig dagen achter den rug te hebbena Het belandde eerst in Ga-roet (Java), waar het op 26 Fe bruari werd afgestempeld. Vandaar ging de courant naar Grouw (Fries1- n en van deze plaats naar Gorredijk. Tenslotte kwam het blad dezer dagen te bestemder plaatse aan. „Tel." INCIDENT IN DEN SCHIEDAMSCHEN RAAD. Een raadslid uit de vergadering gezet. In den gemeenteraad van Schiedam is gisteren een incident voorgevallen. Bij de behandeling van de reorganisatie van het Burgerlijk Armbestuur was de heer Collé (communist) aan het woord, en blijk baar eenigszins zenuwachtig geworden door enkele interrupties, waardoor hij den draad van zijn gesprek kwijt raakte. Toen de heer Van den Hoek (s.d.) iets wilde vragen en tweemaal achter elkaar mijnheer de voor zitter gezegd had, vatte de heer Collé dat op als napraten, omdat hij het z©lf drie maal achtereen had gezegd, greep een FEUILLETON. Uit het Engelsch WARWICK DEEPING. Vertaald door R, de Bree. 71) XXXVIII. De rook krulde nog uit den loop van het leege pistool van chirurgijn Stott en hijzelf putte zich uit in een stortvloed van nadrukkelijke verwenschingen. Hij schreeuw de naar Tom Stook, die nog over de weide stond te staren. Vooruit, kerel, loopWok Mr. Win ter. Maar Jeremy was reeds een minuut ge leden wakker gemaakt door den schild wacht in don boomgaard, die zich over hem heen gebogen had, toen hij onder een appelboom te slapen lag. Mr. Winter, sir, Mr. Winter, het huis staat in brand. Jeremy sprong overeind en zag de man wijzen naar de zolderverdieping van t Stee nen Huis. Het huis lag donker in den maneschijn, maar aan één van de gevels was een zol derraam hol verlicht door den brand. Het kozijn was duidelijk omlijnddoor het open traiievenster kwamen kleine rook wolkjes en een moment kon men een zwar ten vorm waarnemen, als van een man die in wanhoop zijn armen bewoog. Jeremy's hart klopte hem in den keel. Groote hemel Hij liep rond om zijn mannen wakker te makeq en riep in 't bijzonder om John Jenner, den hoefsmid van Rockhurst. Zij renden naar het huis, juist nadat het pis toolschot van Stott als een grimmige waar schuwing weerklonk. Stott, Jeremy en da mannen ontmoetten elkander in den tuin aan den voorkant. Een oogen'blik was er aarzelen aan beide kanten, omdat men niet wist of men tegenover vijanden of vrienden stond. Stott,. 1 Ik ben het, air. Ze zijn doorgebroken, verdorie En het huis staat in brand. De schurk heeft Jasper achter gelaten om levend te verbranden op den zolder Bij GeorgeEn zij hebben het meisje meegenomen. Wij zullen ze wel krijgén en allemaal afmaken. Jenner, Jack Jenner, heb je je gereedschap bii de hand 1 Ja zeker, Mr. Winter. Alles liep precies zooals de Rothan uit gerekend had, dat het zou gebeuren. Je remy, Stott, Steyning en de jonge Parslee stormden het huis binnen, Jeremy met een lantaarn in de hand, die hij had overgeno men van een van de mannen uit den boom gaard. Zij vlogen de trap op, Jeremy met een visioen van Jasper vastgebonden in een brandende kamer. Halverwege' de trap kwam iemand op hen instormen. Het was Anthony Durell, half gekleed en heelemaal overstuur. Verdraaid, sirik had U bijna I overhoop geschoten. Waar is do kamer van Benham? Weet u dat? Durell kon geen woorden vinden. Mr. Winter, sir! Ikik heb niet.. Jeremy vlqekte, duwde hem od zij en snelde voort, terwijl de Test hem volgde en Durell uitgeput tegen den muur leunend achterbleef. De brandlucht wees hun de goede rich ting, een scherpe reuk van brandend hout. De trappen, die naar de zolderverdie- T'ink voerden, waien nauw en mot veel draaien, zooals de trappen in een ouden toren. Jeremy bemerkte het eerst den glans van geel licht onder een deur. Het knappen van brandend hout was duidelijk te hooren. Kleine rookwolkjes dreven den gang in. Jeremy rende naar de deur van de brandende kamer en vond die gesloten. Hij trachtte haar met zijn schouders tc for- ceercn, maar zij week niet. Jack Jennerdeze deur. Jasper, jongenJasper De mannen in den gang luisterdon op eens aandachtig, terwijl zij elkaar aanke ken. De smid wilde juist den arm opheffen voor een zwaren hamerslag. Stott legde zijn hand op Jeremy's schouder. Hallo, Jeremy, hallo Heb klonk als de stem van een geest, niet uit de brandende kamer, maar aan het eind van den langen gang met zijn dakvensters en schuine dakvlakken. Eeni- ge van de mannen op de trap keken ver schrikt en wachten om te zien wat Jeremy zou doen. Jasperhallo Hallohallo. Jeremy schreeuwde en stormde den gang af. Deze duivelsche streek van de J RoChan was niet zoo gemeen als hij eerst leek. Het wa* in de eerste 'plaats een krijgslist geweest om hen te misleiden en om tijd te winnen. Jasper, jongen, waar ben je? Hier, in de laatste kamer. De doui' was gesloten en Jeremy maak te plaats voor Jenner den smid. De man nam een aanloop, lichtte zijn been op en schopte met zijn zwaren schoen tegen do plek waar het slot ongeveer moest zitten. De deur vloog open alsof zij niet goed ge sloten was geweest en door een windvlaag gegrepen werd. Bij het licht van de lantaarn zag Jeremy Jasper op zijn strooleger liggen. Winter knielde bij hem neer en sloeg zijn eene arm om Jasper's schouders, terwijl hij den smid aanspoorde om zijn werk té begin nen. Wij dachten, dat de schurk je gebra den bad, jongen, want het huis staat in brand. Sla deze bouten uit den vloer, Jenner, sla ze d'er uitWij moeten de helft van ons nachtwerk nog doen. De smid hamerde op de bouten welke do ringen op den vloer vasthielden. Chi rurgijn Stott had de deur gesloten en stond er met zijn rug tegen. Iemand in den toestand van Jasper Bonham heeft er een hekel aan om aangegaapt te worden door staljongens en boerenknechten. In de gang keek de jonge Parslee naar de deur van do brandende kamer. Hij droeg een bos touw over zijn arm, zoodat zij een mid del tot ontsnapping hadden voor het geval het vuur de gang zou bereiken, voordat Jasper bevrijd was. Wat is er gebeurd, Jeremy? Waar is de Rothan? I Ontsnapt, jongen; door onze linie ge broken. Wij waren bezig het huis Ie be legeren. Nance Een harde trek kwam om Jeremy's mond Dat is het juist, jongen wij moeten, hein en het meisje nog snappen, vóór hij kans ziet aan boord te komen. Zij ging niet uit zichzelf mee, Jerry? Vastgebonden in een deken, air, viel Stott in. Jasper's ongeduld flikkerde op als vuur. Jack Jenner. kerel, sla toch die ver duivelde bouten d'er uit! Trek je maar niets van mij aan ik ben niet bang voor een paar kneuzingen. Jawel, Master llenhaiu, ja wol, maar het is eikenhout. Sla d'er op vent, «la d'er op. Met de boeien spelen wij het later wel klaar. De smid slaagde er in de bouten uit den vloer te slaan en Jasper wa« vrij! Hij probeerde te staan, maar hij moest tegen Jeretmy blij ven leunen, slap in do knieën en duizelig. Jenner de smid vu een kerel met ge voel en tact. Hij bukte zich en bood Jasper zijn rug aan om hem naar beneden te dra gen. Klim erop. Master Ben ham, sir. Rtott ging vooruit om den weg naar be nedon vrij te maken en Jeremy hoe-sch. Jasper op den rug van Jenner. Ze waren niets te vroeg. De deair vaa den zolderkamer had het nfeelegd en gele vlammen likten het brandende hout.. De trang was vol rook, die een zilveren kleur kreeg, waar het maanlicht er op scheeo. Jack Jenner knipte met zijn oogen ea stapte zwaar als een olifant, met Jasper op zijn rug, naar beneden. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9