KERKNIEUWS Wetenschappelijke Berichten LEGER EN VLOOT UIT DE PERS FAILLISSEMENTEN X S 20102 20113 20651 20725 20823 DONDERDAG 7 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 1 RIJPWETERING. Zangvereeniging „Zanglust". Zondag avond gaf de R. K. Gemengde Zangvereeni ging „Zanglust" haar tweede uitvoering in de zaal van „Rustoord" alhier. Was de eerste maal de belangstelling voor heb werk dezer jonge vereeniging groot, dit maal was de zaal van den heer van Ren ten bijna te klein om alle belangstellen den te bevatten. Het programma., dat composities van zeer onderscheiden aard bevatte, bood een aardige afwisseling van gemengde en man nenkoren. Begonnen- werd met het impo sante „Gods eer in de natuur" van L. van Beethoven, mooi erf fijn genuanceerd ver tolkt. Ditzelfde ma^g ook gezegd worden van de volgende nummers van het eerste programmadeel. In het tweede gedeelte g werd minder vast en minder zuiver ge- I zongen. Het wil ons voorkomen, dat de dames hun orgaan te veel hadden ver moeid door hare enthousiaste medewer king aan de cabaretliedjes van den heer v. Ruijten, aan wien de aanvulling van de pauzen was opgedragen. Vooral het be roemde „Largo" van „Handel" leed hier onder. Hot programma werd besloten met een naar vroolijke composities van onzen overleden plaatsgenoot, den heer J. J. Hoogenboom, welke toonzettingen, hoe»- wel niet onverdienstelijk, buiten onze ge meente zeer weinig bekend zijn. Tegen het einde der uitvoering had de huldiging plaats van den ijverigen directeur, den heer C. Oudshoorn, die geheel belangeloos de voorbereiding en leiding van deze uit voering op zich had genomen. In een aardige samenspraak werd hem hulde en dank gebracht voor alles, wat hij tot he den voor de vereeniging deed en namens de werkende leden werd hem als stoffelijk bewijs van dank een sehoone bloemen mand aangeboden. Vermeld dient verder nog, dat door de firma J U'ljee van Oud- Ade een reuzetaart was geschonken, welke ten bate van de kas der vereeniging werd verloot- Namens de aanwezigen sprak de zeer eerw. heer Th. Kwakman, pastoor der pa rochie een dankwoord tot de medewerken den, waarin de eerw. spreker vooral wees op den ijver en de toewijding door den directeur aan den dag gelegd. Wij hopen met den eerw. spreker de jonge vereeniging nog dikwijls te mogen hooren, doch wij meenen het bestuur in overweging te moeten geven, bij een vol gende gelegenheid, het cabaretprogramma als aanvulling en niet als afwisseling te gebruiken. Het publick blijft.dan beter in de stemming om ran de lcunct te genie ten en het peil der uitvoering zal daardoor zeker worden opgevoerd. RIJNZATERWOUDE. Gemeenteraad. De gemeenteraad ver gadert op Maandag 11 April, des namid dags te half 8 uur. Agenda 1. Vaststelling notulen; 2. Beëedigïng nieuwe leden van den Raad; 3. Behande ling ingekomen stukken; 4. Voorstel tot goedkeuring der rekening en verantwoor ding van ontvangsten en uitgaven over 1931 van de gezondheids-commissie geze teld te Bodegraven; 5. Voorstel tot adhae- sie-betuiging aan het adres van den Raad der gemeente Ooststellingwerf aan de Re geering inzake het nemen van maatregelen tot steunverlening aan den land- en tuin bouw; 6. Opnieuw vaststelling huurwaarde onderwijzerswoning; 7. Benoeming lid der Commissie tot wering, van schoolverzuim wegens bedanken van den heer A. de Kroes; 8. Voorstel tot wijzigen der bet s-aande rekening-courant-overeenkomst ipet de N.V. Bank voor Nederl. Gemeenten; 9. Voorstel steunregeling werkloozen; 10. Voorstel tot wijziging der gemeente-reke ning dienst 1930; 11. Comptabele besluiten; 12. Behandeling reclame schoolgeld. Vleeschkeuring. Ingevolge de Vleesch- keuringswet werd over de maand Maart ter gemeente-secretaris aangegeven: bedrijfs- slachtingen, drie varkens tot 50 K.G., 1 koe en 2 kalveren. Noodslachtingen, 20 kalveren waarvan 15 afgekeurd werden en 5 voor waardelijk goedgekeurd, 1 varken afgek., 2 schapen voorw. goedgek., 2e koeien 1 voorw. goedgek. en 1 afgek. Ingevoerd werd 210 K.G. varkensvleesch. Aan keurloon werd ontvangen f 39.25. Zeldzaamheid. Als een groote zeld zaamheid kan worden aangemerkt, dat bij den veehouder G. Eikelenboom een koe (vaars) drie levende kalveren ter wereld bracht. Het is een pracht gezicht deze die ren te zien,' daar de heer Eikelenboom, om dat de melk en do kalveren geen waarde hebben, deze dieren bij de moeder gelaten heeft, wat anders niet de gewoonte is. Vertrokken: C. J. van Staveren en gezin naar Amsterdam. H. van 't Ende en gezin naar Ysselmuiden. C. van der Zwan naar Woubrugge. J. Evers naar Woubrugge. SASSENHEIM. Kerkschapen. Door het R. K. kerk- en armbestuur zijn uit de hand verkocht 34 stuks schapen voor een bedrag van f 689.50. Kooper de heer Zwetsloot uit Leiden. Gasbedrijf. Met den bouw van het nieuwe gedeelte van het gasbedrijf is men thans zoover gevorderd, dat op 15 April de opening za'. geschieden, gelijk met het jubileum van den bedrijfsmeester. Geboren Jacobus Johannes Jozef, zoon van Q. J. E. Eikhuizen en C. G. Bad der Antonetta Jacoba, dochter van P. Roelajidse en J. M. Iloogervorst. Ondertrouwd Johannes Kruik en Jannigje Vos Petrus Jacobus Zuid hoek en Jacoba Agncs Maria Noorder- meer Cornelis Hermanus van Kuijeren en Cornelia Bernardina Koning. Getrouwd: J. A. Zomer en C. L. Moer kens. Gevestigd: A. Noort van Heemste- 'de J. van Eeuwen en gezin van Lisse E. v. d. Berg van Voorhout J. Kunst en echtgenoote van Den Helder T. Ver slijs van Arnhem Mej. M. E. Konings van Boxmeer. Vertrokken: A. Sohoo en gezin naar Texel Mej. AL J. v. d. Burg naar Oegst geest A. H. Balk naar Alphen aan den Rijn Mej. P. H. v. d. Kwaak naar Lisse Mej. M. v. d. Heiden naar Voorburg J. de Ruiter en echtgenoote naar Vieringen N. A. A. Huijg naar Anna. Paulowna. TER-AAR. Oprichting R. K. Voetbalvereeniging. Dinsdagavond werd in het R. K. Vereeni- gingsgebouw opgericht een R. K. Voetbal vereeniging als onderafdeeling van de St. Jozef-Gezellenver. Na eenige besprekin gen. die geleid werden door den Vice-Prae- ses, werd tot officieele oprichting overge gaan. 34 Gezellen-leden gaven zich op, en vorder nog een 12-tal personen van het Patronaat. Als Bestuursleden werden gekozen de heeren L. v. d. Laan, P. van Zaal, J. de Haan, Jac. den Haan en P. van Lamme ren. Aanvankelijk werden gekozen de hee ren J. Zwirs, B. Zwirs en Cor Hoogervorsb maar door drukke werkzaamheden van deze personen, bedankten zij hiervoor, met dank voor het vertrouwen van de leden in hen gesteld. Wegens het ver gevorderde uur werd de behandeling van het Regle ment en nadere huishoudelijke besprekin gen opgeschort tot Vrijdagavond. We verwachten natuurlijk alle leden. Ook zij die nog lid wenschen te worden^ zijn welkom. WASSENAAR. GEMEENTERAAD. (Vervolg). Hierna is aan de orde een bezwaarschrift van de N.V. ALHABO tegen een besluit van B. en W. tot weigering van den bouw van 40 woningen en 2 winkels op een ter rein aan den Rijksstraatweg nabij den Maaldrift. De weigering van B. en W. is gegrond op het feit, dat de bouw zou ge schieden op een terrein, dat niet in recht- streeksche verbinding staat met den Rijks straatweg, doch dat zou wor<?en gebouwd aan den weg, die op eigen terrein der on dernemers zou worden aangelegd en welke weg niet als openbare weg aanvaard kan worden, omdat hij niet op het uitbreidings plan der gemeente voorkomt en den aanleg dus in strijd zou zijn met art. 4 par. 2 der Bouwverordening. De heer Boender zal zich tegen het voor stel van B. en W. verzetten, omdat men steeds opnieuw tracht het de menschen moeilijk te maken, die nieuwe woningen willen bouwen met het motief, dat een en ander niet op het uitbreidingsplan voor komt. De voorzitter wenscht deze kwestie in een gesloten zitting te behandelen, waartoe wordt overgegaan. Na heropening in open bare zotting der vergadering, na een tijds verloop van ruim drie kwartier, deelt de voorzitter mede, dat met algemeene stem men is besloten recjuestranten niet ontvan kelijk te verklaren in hun beroep en hen mede te deelen, dat de Raad zich heeft uit gesproken dat hun plan in strijd is met de bouwverordening. Een bezwaarschrift van B. Broeksma tegen een geweigerde vergunning voor den aanbouw van een kamer aan zijn huis wordt afgewezen. Er wordt besloten om op de Gemeente- werf een wagenloods en een bergplaats voor gereedschap op te richten, waarvan de kosten worden geraamd op f 2500. Ten slotte wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten aan D. eldhuizen een perceel bouwterrein te vcr- koopen groot 830 M2 k f 7.30 per M2, waar na de vergadering wordt gesloten. Ouderavond. In het gymnastieklo kaal, behoorende bij de R. K. Meisjesschool is een ouderavond gegeven voor de ouders van leerlingen der R. K. U. L. O.-school voor meisjes. De bijeenkomst werd geopend door het Hoofd der School, Zuster Fidelia, die er haar vreugde over uitte, dat zoovele ouders aan den oproep hadden gehoor ge geven. Zij vertrouwde dat deze avond me de mocht bijdragen tot versterking van den band tusschen de school en het huis gezin. Door de leerlingen y?erd vervolgens een welkomstlied gezongen, dat zeer in den geest viel, terwijl daarna eenige pianonum mers werden gegeven. Vervolgens verkreeg kapelaan Verha gen het woord voor het houden zijner le zing over het onderwerp „Opvoeding tot kuischheid". Z.Eerw. ving zijn lezing aan met een uitspraak van Mgr. von Ketteler. „Onze jeugd heeft maar één deugd noo- dig, nl. de reinheid van zeden Hij heeft dit onderwerp gekozen, om de zware taak van de ouders te verlichten en uit liefde voor de kinderen. Allereerst geeft hij aan, wat onder kuischheid en zedigheid, welke deugd de schutse is van de kuischheid, woidt ver staan. Daarna geeft hij de natuurlijke mid delen aan, welke moeten worden aange wend, om de zedigheid te bevorderen en tenslotte geeft hij vorschi'lende wenken aan de ouders, waarop zij dienen te letten. O.m. op de slaapgelegenheid, dc lectuur, van de kinderen, de radio, het spel. Voorts waarschuwt hij in het bijzonder de kinde ren niet naar het d-uin te zenden, en hen te waarschuwen met. niemand mede te gaq.n. Dan heeft hij het over de voorlich ting. Hij meent dat het goed is de kinde ren tijdig in te lichten, niet Ie vroeg en niet te laat. Ten slotte sprak hij den wensch uit, dat van de aanwezige ouders eenmaal het zelfde zou kunnen worden getuigd als Guido Gezelle in een ontroerend gedicht deed van zijn stervende moeder. De met spanning aandacht gevolgde rede werd met luid applaus onderstreept. Zuster Fidelia bracht den Eerw. spreker uit naam van allen dank. Hierna werd gepauzeerd. Van deze ge legenheid maakten de ouders gebruik, om de groote collectie werkstukken van de leerlingen, in de zaal op keurige wijze ge arrangeerd, te bezichtigen, terwijl de zus ters voor den inwendigen monsch zorgden door het aanbieden van een geurige kop thee. Na de pauze werd door de leerlingen opgevoerd 't zangspel „Lentebloemen" van Hille Gaertho, muziek van Cath. van Ren- Dit stuk werd schitterend vertolkt, ter wijl aan de aankleeding en de verlichting de grootste zorgen waren besteed. De aanwezigen genoten dan ook volop en be wezen dit door luid applaus na afloop van elk bedrijf. Zuster Fidelia bracht bij het einde dank voor de belangstelling, welke was ondervonden. Ook dankte zij voor het ver trouwen, dat de oudei's schenken, door de zorg over de kinderen aan de zusters toe te vertrouwen. Zij hoopte, dat zij niet zouden worden teleurgesteld. PATER A. J. VAN LUBEEK O.F.M. In de St. Francis-cuskerk te Nijmegen herdacht de weleerw. Pater A. J. van Lu- beek O.F.M.kapelaan der parochie, zijn zilveren priesterfeest. De Jubilaris droeg een plechtige H. Mis op met den weleerw. pater Alb. van Lu- beek uit Leiden, broeder van den feeste ling, als presbyter-a&si.stens, den zeercerw. pater J. J. G. Ilentzen O.F.M., pastoor, als diaken, den weleerw. pater L. A. J. Kin ken O.F.M., kapelaan, als sub-diaken en den weleerw. pater J. II. Arriaaus O.F.M., kapelaan, als ceremoniarius. Het zangkoor voerde de Missa Solem- nis van Ph. Loots uit. Na de H. Mis had er in de pastorie een druk bezochte receptie plaats, waarbij de fanfare van het St. Franciscus-patronaat, waarvan de jubilaris directeur is, aan den jubileerende priester een aubade bracht. Als feestgave werd aan Pater A. J. van Lubeek een enveloppe met inhoud aange boden voor het katholieke jeugdwerk. Des avonds celebreerde de wëleerw. Ju bilaris het plechtig Lof met assistentie van den zeereerw. pater Ben. Woolderink O.F. M., Gardiaan van het Franciscaansche klooster te Nijmegen en Prof. Dr. Des. Franses O.F.M. DE JEZUÏETEN. Volgens e>en bericht in „El Debate" zijn er thans over de geheele wereld 22.337 le den van de Sociëteit van Jezus. Zij bestu ren 58 universiteiten, waar 84.876 studen ten onderwijs ontvangen, n.l. 21 kerkelijke hoogescholen (3276 studenten), 28 wereld lijke universiteiten (24.609 studenten) en 9 inrichtingen voor Hooger onderwijs in de missielanden die door 7000 studenten be zocht worden. Bovendien bezitten de Jezuieten nog 211 inrichtingen voor middelbaar onderwijs (Gymnasia, Lycea, Hooger Burgerscholen, Middelbaar-Technische scholen enz.) waar 79.177 leerlingen hun wetenschappelijke o|>- leiding ontvangen. Bovendien zijn er in de missie nog 35 middelbare scrolen. De Paters Jezuieten beheeren 26 Obser vatoria voor sterrenkunde. Zij besturen 11 hospitalen voor melaat- schen waar 8000 patiënten worden ver pleegd. In de missielanden staan er 15 semina ries onder leiding van dc Jezuieten, ter wijl de 2337 missiescholen door ruim 300.000 leerlingen bezocht worden. Tenslotte zij nog vermeld dat dc Jezuieten in dc missie nog 110 weeshuizen onderhouden met 11.500 weeskinderen en 50 ziekenhuizen met 20.000 bedden. EEN NIEUW MATERIAAL. IJzer met aluminium overtrokken. Gelijk bekend, bestaan er verschillende middelen om ijzer tegen roesten te bescher men. Volgens de „Köln. Ztg." zou het thaSis gelukt zijn, ijzer- en staalplaten te overtrek ken aan beide kanten met een laag alumi nium te overtrekken. Deze bewerking, zegt het blad, moet men niet beschouwen a's een eenvoudig op elkaar walsen van ijzeren- en aluminiumplaten. Tijdens de bewerking grijpen op de scheiding de beide metalen inelkaar, zoodat zij innig met elkander ver bonden worden. Dit nieuwe materiaal, P'eran gcheeten, heeft de gunstigste eigenschappen van alu minium, wat betreft de bestandheid tegen roesten van ijzer, niet betrekking tot do vastheid. Het is geschikt voor diverse doel einden, o.m. samenstelling van toestellen in de chemische- en voedingsmiddelen-in dustrie. Dunne platen zijn geschikt voor earosseriobouw, wandbokleeding, dakbe dekking, kachelpijpen, enz. LEG ER-MUTATIES. Bij Kon. Besluit is met ingang van 1 Mei 1932: I. aan den luit.-generaal E. F. Insinger, commandant van het Veldleger, tevens commandant der Vesting Holland en Gou verneur der Residentie, op het daartoe door hem gedaan verzoek een eervol ont slag uit den militairen dienst verleend ter zake van langdurigen dienst. II. den luit.-generaal Insinger voor noemd dank betuigd \oor de uitnemende diensten, door hem gedurende tal van ja ren in verschillende gewichtige betrekkin gen aan den lande bewezen; III. benoemd en aangesteld: a. tot luitenant-generaal, commandant van het Veldleger, tevens commandant van de Vesting Holland, de generaal-majoor Jhr. \V. Roëll, commandant van de le Divisie; b. tot generaal-majoor, commandant van de le Divisie de kolonel T. de Goeijeu, commandant van de le Infanterie-brigade (Brigade Grenadiers en Jagers); c. bij hot wapen der ïnlanterie: a. tot generaal-majoor, de kolonels J. L. M. van den Brandhof en H. G. M. Mathol de Jongh, resp. commandant van de Ille en Vie Infanteriebrigade; b. tot kolonel: do luit.-kolonel J. van Dijk, commandant van het 5e reg. infanterie. IV. een eervol ontslag uit den militai ren dienst verleend: le. op het daartoe door hem gedaan verzoek, ter zake van langdurigen dienst, aan de generaal-majoors J. L. M. van den Brandhof en H. G. M. Mathol de Jongh, beiden voornoemd, de kolonels K. van Drunen en J. R. L. Jaais, resp. comman dant der VlIIe en der Ve Infanterie-bri gade en den kolonel J. van Dijk voor noemd; 2e. ter zake van langdurigen dienst aan den kolonel-intendant J. Bovi, direc- DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. 319. De bel klonk, toen de vier wielrijders aan de start verschenen.. Aan den eenen kant van het stadion, waar de goedkoope plaatsen waren, riepen kwajongens de oudere fietsers allerlei spottende, opmerkingen top. „Ben je niet stram in je beentjes", riep er eentje. „Moet je geen krukkie", riep een ander. 320. En nauwelijks had dc koning weer liet sein gegeven of de renners trapten dat het een aard had. Eenige ron den lang bleven zij gelijk en men zag, dat het een span nende wedstrijd werd. Overal klonken aanmoedigingen. Het was een aardig gezicht, die kabouters te zien, ter wijl hun mutsen en baarden waaiden in den wind. e R. K. VOLKSPARTIJ. Op de jongste jaarlijksche vergadering van dc R. K. Volkspartij zijn veel scham pere opmerkingen geadresseerd aan de ka tholieke geestelijkheid, de vier katholieke ministers en de democratie in de R. K. Staatspartij, terwijl prof. Ude op het schild werd verheven. Maar dc democra tie is daarmede nog niet, door deze partij gepacht. Integendeel schijnt zij vooral in de principieele en practische opvattingen hopeloos verward. Een orgaan als D e Morgen moet er niets van hebben en schrijft „Als katholiek democraat hebben wij met verbazing het congres der R. K. Volks partij bijgewoond. Met verbazing en met spijt. Met verbazing, omdat wij hier in do praktijk konden aanschouwen, hoe men wanneer men eenmaal op extremistisch standpunt staat aangaande verschillende vraagstukken, steeds verder van den rech ten weg afdwaalt. En met spijt, omdat wij met eenifisn schrik «lachten aan de ver warring, der geesten, «lie ziel: eenmaal van hen meester maakt, die, met al liet idealis me, dat hun eigen is, zich in dienst stel len van zulk een streven. Omtrent, de meeningsverschillen in dc R. K. Staatspartij heeft, de R. Iv. Volks partij zich vaak opmerkingen veroorloofd, vooral wanneer het ging om dc democra tische richting, die zouden doen veronder stellen, dat zich in de 11. K. Volkspartij geen meeningsverschillen zouden voor doen, maar de heer Arts wees er met na druk op, dat, met de verkiezingen in zicht, alle meeningsvorsohillcn vergeten en ver geven moesten zijn. Ook wat het „beruchte politiek advies" betreft van do R. K. Staatspartij, hetgeen herhaaldelijk genoemd werd, is hef wel eens aardig er op te wijzen, «lat uit de vergadering een stem opging, die ver klaarde, dat, ala de R. K. Volkspartij over 10 jaar veel grootcr zou zijn, ook die jwirtij een dergelijk advies van hot Partijbestuur moest, krijgen, wilde zij niet den weg der ö.D.A.P. opgaan. En het partijbestuur pro testeorde niet! Eén indruk bij ons is ovcrlieerschend van dit Congres: de geestelijke verwarring in de ideeën. En dan het verbroken contact met de kerkelijke bedienaren! Het als propaganda aanmerken, wanneer men gezamenlijk met het congresstrikje op de jas, de H. Mis bijwoont; wanneer men, omdat geweigerd werd een officieele H. Mis te lezen,'niet luidruchtige voldoening vermeldt, dat prof. Ude voor het congres een H. Mis zal op dragen; dit alles is toch te opzettelijk naar voren geschoven om geen tegenspraak tc gevoelen met do vele protesten van Volks partij-zijde tegen het in dienst stellen van het heiligste voor de propaganda. Inmiddels meenen wij toch ook niet on zen indruk te moeten verzwijgen, dat dc ralc vreemdsoortige besluiten der R. K. Volkspartij teil aanzien van de praktische politiek niet aan omstandigheid, of kort zichtigheid van de leiding moeten verwe ten worden, maar wel degelijk ook aan opzet. Doch zeido uir. Arts ook niet in zijn rede, dat dc R. K. Volkspartij even „rood' was als de S.D.A.P. vóór de scheuring, die thans tot een burgerlijke partij verworden was? De R. K. Volkspartij even rood ais- de S.D.A.P.! En in dit toeken wil zij de verkiezingen van 1933 tegemoet gaan Zou men eerst niet oensr willen, aangeven wat dat „rood" nu eigenlijk inhoudt.'" teur van de centraio magazijnen van mili taire kleeding en uitrusting; 3e. ter zake van het, iu verband met zijn leeftijd, niet meer ten volle geschikt zijn voor de waarneming van den dienst aan deu luitenant-kolonel H. W. J. Dutry van Haeften, van den staf der lie infan- tcrie-bngade en aan den majoor J. C. van Reenen, van deu staf der genie. 4e. ter zake van ongeschiktheid voor de waarnoming van den militairen dienst uit hoofde van lichaamsgebreken, aan deu luitenant-kolonel M. VYalthecr, dant van het 8e regiment-infantcrie. Uitgesproken: L. van Waveren, bloemist, handelende onder den naam L. van Waveren Co. en „Itoyal Eiland Nursery", vroeger wonende te Hilversum, thans te Heemstede, ZanJ- voortsohelaan 62; cur. mr. F. J. D. Theyse, Haarlem. F. Gyselaar, bloembollenhandelaar, H i 11 e g o ra, Weertnisteinstraat 65; cur. mr. F. J. D. Theyse, Haarlem. Opgeheven: P. Straathof, Hille- gom. 459c STAATSLOTERIJ Niet officieel 2e Klasse. 4e UJsL Trekking van Donderdag 7 April 1932. Hooge Prijzen 2990 200. 8071 j 100 Prijzen ran 30.—. 49 214 289 315 798 818 945 1620 1638 1718 1872 2334 2525 2618 2750 2925 aÏÜ 3841 3916 4069 4153 4481 4603 itSa n129 525 5519 5702 5929 6189 7049 7460 7522 8019 8045 8320 9137 9172 9293 9307 9358 9437 9499 9868 10072 10164 10196 10257 10269 10863 11545 11567 11742 12935 13323 13457 13785 13881 14081 14414 14577 14726 14983 15042 15355 15476 15533 15614 15699 15949 0712 !8!51 17433 17490 n™ 17776 \mo 18213 18529 18662 18696 18728 19044 19226 19529 Verbeteringen: 2e klasse, 3e lijst. 15187 mjc. 15197 en 15418 m.z, 15408.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7