HET HUIS DER VERSPIEDERS DINSDAG 5 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG, 9 Café te Elsloo afgebrand. Door onbekend© oorzaak ontatond brand in het café „De Drie Gemeenten", be woond door den heer Cats te Elsloo. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat het geheele gebouw, evenals de achter de wo ning staande schuur, terstond een vuur zee waren, zoodat de bewoners zich ter nauwernood in veiligheid konden stellen. Het vee, wist men met groote moeite uit de schuur te krijgen, doch de inboedel ging geheel verloren. De brandweer uit Oos/ter- wolde, welke op het terrein van den brand verscheen, kon geen hulp meer bieden en zij bepaalde zich tot het nathouden der puinhoopen. De schade wordt door verze kering gedekt. INBRAAK BIJ EEN BANK VAN LEENING. 3000 aan sieraden gestolen. Gisternacht is ingebroken in de Stads bank van Leening aan de O.Z. Voorburg wal te Amsterdam, waarin op den binnen plaats een gebouw is van één verdieping, waarin een magazijn en een toonzaal van panden, die verkocht worden, is gevestigd. In het belendend perceel is een ruit uitge sneden en zijn de dieven zoo op het platte dak gekomen, waar een groot aantal zil veren en gouden voorwerpen en kleine dia manten voorwerpen, ter waarde van ruim f 3000, zijn ontvreemd. Een agent van poli tie heeft een onbekend persoon zien vluch ten langs een regenafvoerbuis die uitkomt in de St. Barbarasteeg. De agent heeft ge schoten, doch de dief wist te ontkomen. TWEE DEVIEZEN-SMOKKELAARS AANGEHOUDEN. De Duitsche douane te Herzogenrath heeft een auto aangehouden met twee Po len, die in het bezit waren van 350.000 Mark en 45.000 gulden, welk geld over de Neder- landsche grens zou worden gesmokkeld. In de auto werd verder een omvangrijke cor respondentie gevonden waaruit het bestaan blijkt van een uitgebreide organisatie tot het smokkelen van deviezen. Het in beslag genomen geld en de papieren zijn ter be schikking van de douaneautoriteiten te Dusseldorp gesteld. WEER EEN SMOKKELAAR DOODGESCHOTEN. In het Duitsch grensgebied langs Gel derland en Limburg is het smokkelaars- leger nog lang niet uitgeroeid. Nacht op nacht trekken nog benden er met groote voorraden op uit. Duizenden kilo's koffie, tabak en graan worden nog gesmokkeld, terwijl de commiezen er bijna iederen nacht, in slagen benden te verrassen. In de omgeving van Aken werd Vrijdag een partij smokkelwaar van 2000 pond suiker en koffie in beslag genomen. Bij de achter volging der daders werd een jongen van 10 jaar door de commiezen zwaar in de dij getroffen. Te Burth bij Dorsten werd Vrij dagnacht een 50-jarige smokkelaar dood langs den weg gevonden. Naast den doodo, die een schot door de borst gekregen had, lag een bundeltje smokkelwaar. „Msbd." GEHEIME ZENDER TE DEVENTER. UIT DE RADIO-WERELD Programma's van Woensdag 6 April. Huizen 1875 M. Uitsluitend N.C.R.V.-Uiteending 8.00 Schriftlezing. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.00 Zang NOR V-Dameskoor. 10.30 Ziekendienst. 11.00 Concert. M. F. Jurjaanz, harmo nium; Mej. C. de Jager, sopraan; Mevr. R. Mijnhout, alt. 12.152.00 Concert. Mej. J. Kreyenbroek. sopraan; H. Hemann, viool; H. v. d. Horst. Jr., cello en Mevr. R. A. d. Horst-Bleek rode, piano. 2.30 Cbr. Lectuur. 3.00 Causerie voor de ouders. 3.30 Vanuit het Carlton-Hotel, A'dam: Mr. J. A. de Wilde: „Werkverruiming*. 4.00 Concert. Mevr. I. Mulder-Beleer, alt mezzo; J. H. E. Wittpen, fluit; G. Scager, cello en Mej. A. de Ridder, piano. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Voor de Landbouwers. 7.00 Causerie door Kolonel G. J Go- vaars, Pionierofficier v. h. Leger des Heils. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Concert door de H.O.V. o.l,v. F. Schuurman. Oa. Ouv. „Ga»za ladra", Ros sini en Potp. „Mignon", Thomas. 9.00 Dr. W. H. Gispen: Het jongste werk van John Garstang. 9.3010.30 Vervolg concert. Oa. Ballet egyptien, Luigini. Ca. 10.00 Vaz Diaa. 10.3011.30 Gramofoonplaten. Hilversum 298 M. Uitsl. V.AJE).A.-uitzending. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 Trio Michel. 10.00 Morgenwijding 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedrijven: Trio Michel, V ARA-tooneel en W. van Oap- pellen. Gramofoonplaten. 12.001 45 VARA-Septet od.v. Is. Eyl en Gramofoonplaten. 2.15 E. Kupers: De arbeiders en de werk vergunning. 2.45 Gramofoonplaten. 3.00 P. J. Kers Jr.: Onze Keuken. 3.30 Kinderuurtje. 5.30 VAR A-septet o.l.v. Is. Eyl en Gra mofoonplaten. 6.30 T. Vleeming: Drankbestrijding van man tot man. 6.40 Dr. F. M Wibaut: Het beginselpro gram van de SOAP (12). 7.00 Viool-recital Alexander Mo&kowsky. M m.v. Olga Moskowsky-Elias, piano. 7.30 „Ovorval op Prof. Weltmann", hoor spel van F. M-e^delssohn. Vertaling: Priem. (Groot Volkstooneel). 8 30 VAR A-orkest o.l.v. H. de Groot. M.m.v. F. Geiger, tenor. Oa. Ouv. „Frau Luna", Lincke. 9.15 Wakker en Tropenduit. 9.30 Vervolg concert. Oa. Ouv. „Zigeu nerbaron", Strausz. 10.00 Eli Bomli: Over de ijsvelden van Kiwantin. 10.20 Gramofoonplaten. 10.30 Vervolg concert. 11.00 Vaz Dias. 11.1512.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.5011.05 Tijdsein, berichten. 11.05 Lezing. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. LACHT0FFERS VAN HET VERKEER Kind door een auto gegrepen en gedood. Gistermorgen omstreeks 10 uur staken rie kinderen in de Paul Krugerstraat te [aarlem plotseling een rijweg over. 1 Een der kinderen de 7-jarige M. Dijk man werd door een luxe-auto overreden. Het meisje is naar het St. Elisabeth- Gasthuis vervoerd, waar zij kort na haar ■inkomst aan ernstige verwondingen aan het hoofd is overleden. f Autoband gesprongen. De I wagen in een sloot. Zondagavond te ongeveer kwart over ies reed een luxe auto op den straatweg vjan Dordrecht naar Willemsdorp, toen on verwacht een band sprong. De bestuurder, de heer E. C. W. Dinger Hattink uit Dor drecht raakte ten gevolge hervan zijn Ituur kwijt waardoor de wagen tegen een telefoonpaal botste. Ten slotte kwam de jftuto ondersteboven in een naast den weg gelegen sloot terecht. De bestuurder werd vrij ernstig gewond, evenals een der drie zich in den wagen bevindende passagiers. Beiden werden per auto naar het zieken huis te Dordrecht overgebracht. De auto is zwaar beschadigd. Tram met werkloozeri ontspoord. Gistermorgen om zes uur is nabij den spoorwegovergang te Weerdinge een tram der E.D.S. die werkloozen uit de gemeente Emmen naar de rijkswerbverschaffing te Zwinderscheveld vervoerde, ontspoord. De locomotief en een der met arbeiders gevul de wagens werden uit de rails geworpen, doch niemand bekwam kwetsuren. De tram ondervond eenige uren vertraging. Naar de oorzaak wordt een onderzoek ingesteld. Het heeft de aandacht getrokken, dat de tram ongeveer een half uur te voren op weg naar Nieuw-Weerdinge, zonder hinder den wissel passeerde, terwijl op den terugweg de wissel niet bleek te functionneeren. Men schijnt aan kwaadwilligheid te denken, doch gistermiddag had het onderzoek daar omtrent niets vastgesteld. „Vad." KINDERWAGEN MET DRIE KINDE REN TE WATER. Allen gelukkig gered. Gisterochtend wandelde een meisje van 9 circa 14 jaar te Amsterdam met een kin- J derwagen, waarin drie ba-bys op de Mar- nixkade bij het Marnixplantsoen. Plotse- E ling verstuikte het meisje haar voet, met, I hot gevolg, dat zij van pijn den kinderwa- gen los liet, welke laatste van de helling f van de gracht afrfeed, de Nassaukade in. I Enkele voorbijgangers hadden echter het incident zien gebeuren en liefst drie heeren sprongen geheel gekleed den wagen na en smaakten het genoegen de kleinen op het droge te brengen. Omwonenden hadden in middels den Geneeskundigen Dienst ge waarschuwd, die, toen hij arriveerde, de kinderen in den dienstwagen onderzocht, waarbij bleek, dat geen hunner eenig letsel had bekomen. Daarna werden de kleintjes I in den gereinigden kinderwagen gezet en I zoo naar huis vervoerd. Doodelijke val uit een raam. In de Poelestraat te Groningen is de echtgenoote van den heer J. L. bij het ft schoonmaken van de ramen barer woning I van de bovenverdieping op de straat ge- (vallen. Ernstig gewond werd de vrouw in het R.-K. Ziekenhuis te Groningen opgeno men waar zij aan de bekomen verwondin gen is overleden. FEUILLETON. Uit het Engelsch van WARWICK DEEPING. Vertaald door R. de Bree. I 69) - 1 Het Steenen Huis zelf scheen inmiddels f heel rustig geworden. Omstreeks acht E uur hoorde Nance voetstappen op de trap 1 en een dienblad werd buiten haar deur I neergezet Zij maakte de deur open, toen zij dacht dat de man weg was, maar zag d© Rothan dicht bij in den gang voor een I raam staan, kijkend naar Jeremy's man- nen op de weide. De heelkundige voerde I daar het bevel. Zij hadden een vuur aan- I gestoken en de blauwgrijze rook steeg op I in het zonlicht. De Rothan draaide zich om en glimlach- 1 te tegen Nance. j Die goede menschen zijn heel attent. i Ja, neem het blad, Nance, wij hebben nog I een paar theekopjes bewaard. Hij scheen onverstoorbaar vroolijk, alsof 1 hij pleizier had in dat soldaatje-spelen bui- ten. Mr. Benham heeft naar u gevraagd, I maar ik dacht dat het niet aardig zou zijn ft om zijn wonden weer open te rijten. Het I einde van zijn gevangenschap is heel dicht I bij. Ik hoop hem spoedig aan zijn vrienden I terug te geven. Nance weifelde, verlangend te weten wat I de Rothan verborg, achter het. masker van f bedaardheid. DOOR DEN STROOM GEDOOD. Gistermorgen om ruim half twaalf bad te Dordrecht een droevig ongeval plaats. Terwijl men in verband met het inschake len van een derde kabel werkzaam was in •het transformator-huisje Bleekersdijk— hoek Comelis de Withstraat, kwam de heer J. Arkema, opzichter bij het Electri- oiteitsbedrijf, en wonende Dr. Schaepman- straat 22, in doodelijke aanraking met een der kabels. Waarschijnlijk is hij inplaats van de stroom vrije cel de cel ingeloopen die onder stroom stond. In de meening de stroomvrije kabel aan te raken, heeft hij waarschijnlijk een der kabels aangevat, waar een stroom op staat van 6000 volt. De ongelukkige was op slag dood. On middellijk werd de Geneeskundige Dienst gewaarschuwd, en spoedig na het ongeval was dr. P. Romijn, geneesheer-directeur, ter plaatse, bijgestaan door dr. Burgers. Terstond werd kunstmatige ademhaling toegepast, die werd voortgezet, terwijl het slachtoffer per auto naar het ziekenhuis werd gebracht en daarna nog in het zie^ henhuis zelf. Helaas gelukte het niet de levensgeesten op te wekken. De ongelukkige was 47 jaar en laat een weduwe en één dochter achter. Hij stond bekend als een zeer kundig en voorzichtig vakman. Tengevolge van dit ongeval was de stad gistermorgen van half twaalf tot vijf minu ten voor twaalf stroomloos. AUTO DOOR AFSLUITBOOM GEREDEN. Koelbloedig chauffeur redt zijn leven. Aan den overweg Trumpert op den Roermondscheweg te Weerd reed een auto door den afsluitboom juist op het oogen- blik, dat een zware goederentrein op en kele meters afstand naderde. De autobe stuurder gaf vol gas en reed met groote kracht ook door den tweeden afsluitboom, waardoor hij buiten de spoorbaan kwam en aan den dood ontsnapte. De auto werd zwaar beschadigd. Tuschen raderen van een baggermolen bekneld geraakt Te Enkhuizen is gisteren de 19-jarige M. Wouwenhoven, werkzaam op een bagger molen tusschen twee raderen beklemd ge raakt, waardoor een van zijn beenen werd verbrijzeld. Lijk aangespoeld. Gisteravond omstreeks 9 uur is te Har- hngen het lijk aangespoeld van een mans persoon. Het vermoeden bestaat, dat men hier te doen heeft met een der slachtoffers van de ramp van de „Stanfrie® IV", doch de identiteit kon nog niet worden, vastge steld. BRANDEN. Brandstichting? Vrouw des huizes aangehouden. Zondagmiddag bemerkten voorbijgan gers brand in een woning in de van Bra- keistraat te Eindhoven. Wijl er niemand thuis was verschaften zij zich toegang tot de woning. Hier bleken verschillende kleed jes doordrenkt met petroleum op tafel te liggen. Verder hing goed bij de fel bran dende kachel. Het vuur weri spoedig gebluscht. Even later kwam de vrouw des huizes en haar zoon thuis. De juffrouw barstte in tranen uit, maar werd desondanks met haar zoon gearresteerd. De jongen is later losgelaten, de vrouw wordt echter in bewaring gehouden. De vader was naar een concours te Leende. U zult ons dus terug laten gaan naar onze vrienden Hij beek haar nieuwsgierig aan. Mr. Benham- zal naar huis terugkee- ren. Uw vader kan doen wat hij wil. Wat u betreft, Nance, u zult moeten doen wat den Chevalier de Rothan behaagt. U bedoelt toch niet. Ik verlang van u dat u met mij mee gaat naar Frankrijk. Het is een mooi land en het zal u bevallen. Zij had een impuls om de deur te sluiten, naar het raam te rennen en te schreeuwen naar Jeremy. Een wenk van de Rothan weerhield haar echter. Neen kind, loop niet weg, om naar je vrienden te schreeuwen. Ik verzeker je, dat het fataal zou zijn voor mr. Benhamb<> vendien zou het je ook niet in het minst helpen. Maar het is onmogelijkU kunt mij niet tegen mijn wil meenemen Hij maakte een sussend gebaar. Ssst, kind, wind je niet op. Ik doe je een groote eer aan. In Frankrijk zul je heel wat meer zijn dan de dochter van een oude schoolmeester. Kom, neem het blad op en eet een stukje. Men moet niet met een leege maag een belangrijke onderneming beginnen. XXXVII. Het grootste doel van den dag bracht Nance door aan het raam door terwijl zij den boomgaard overzag. Eens of twee keor wuifde zij naar Jeremy en hij wuifde naar haar terug, maar Nance had zoo'n doodelijke angst voor de Rothan gekregen, dat zij bang was iets in haar eigen be lang te ondernemen. Het scheen dat zij moest kiezen tusschen Jasper's leven en haar eigen eer, want er lag iets in de In den nacht van Zaterdag op Zondag omstreeks twee uur, werd de politie te De venter opgebeld door een naar de stem te oordeelen, jongmensch, die den diensb- doenden ordebewaarder verzocht, te willen luisteren naar de uitzending die op een golflengte van 296 M. plaats vond. Vrien delijk werd daarbij verzocht de radio te willen aanzetten. De politie voldeed inderdaad aan het verzoek en luisterde naar de uitzeding van een schitterende collectie gramofoonpla ten. Intusschen hadden de geheimzinnige omroepers niet de vermetelheid veel te spreken, omdat dit wellicht aanleiding zou kunnen zijn, dat men hen op het spoor kwam. Wie de geheimzinnige telefonische be- Rothan's hoonende opgewektheid, 8lat haar de overtuiging gaf dat hij niet zou aarze len zijn bedreigngen uit te voeren. Nance weerstond de verzoeking of schoon Jeremy's mannen binnen bereik van haar stem waren, omdat zij besefte dat een schreeuw van haar de heele crisis tot een ongewenscht einde zou brengen. Zij zouden het huis bestormen en de Rothan en zijn Fransehen overweldigen Maar dan in dien tusschen tijd, wat zon er met Jasper gebeuren, met dat brute beest van een Gaston bij hem op den zolder? Nance begreep de tactiek van Jeremy. Hij liet de Rothan duidelijk blijken, dat hij omsingeld was en wachtte tot de Fran- schen met voorwaarden zouden komen. Zij zou de dingen maar aan deze mannen overlaten, zou zich maar laten gaan. Was het niet onmogelijk voor de Rothan om door het cordon heen te breken en de zee te bereiken? De Rothan hield zich opgewekt, was keu rig gekleed en in 't geheel niet verbijsterd. Die gonzende wespen in den boomgaard schenen hem te amuseeren. Hij ging zelfs in den tuin en wandelde trotsoh als een pauw heen en weer op het steenen pad, hield stil aan de poort om zijn hoed af te nemen voor Stott, die in de weer was met glas en een flesch. De chirurgijn kwam naar de poort, in de meening dat de Ro than naar buiten gekomen was om te on derhandelen. Is bet de witte vlag, sir? Goeden morgen, sir. Ik hoop. dat mijn weide u aanstaat? Neen ik ben bezig een luchtje te scheppen, dat is alles. Brutale ploert! zei Stott. Maar de Rothan scheen het niet te hoo- ren. Omstreeks elf uur dien morgen ging richtgever was, viel evenmin uit te ma ken, omdat gebruik werd gemaakt van de locale telefoon en dus uit dien hoofde geen controle mogelijk was. Doch wat de politie thans wel weet is, dat de geheime zender zich moet bevinden in den telefonischen kring Deventer, omdat de automatiseering daar tot stand kwam. De politie stelt thans een onderzoek in. Ook in den loop der vorige week heeft men den 'clandestie- nen zender weer kunnen beluisteren. Het tijdstip was toen ongeveer half vijf 's mid dags. De uitzending van Zaterdag op Zon- dae duurde van 12 tot 4 uur des nachts. „TeV." hij naar boven om naar Jasper Benham te zien, die eiken dag verbitterder werd over zijn eigen morsige hulpeloosheid. Slecht voedsel en gebrek aan lichamelijke verzorging plegen spoedig alle romantiek uit het leven weg te nemen, vooral als er iemand is om een mensch wat moed in te spreken. Maar Jasper bezat een meer dan normale hardnekkigheid. Hij bleef zijn ideaal getrouw, a-fschoon menigeen de Ro than, den ouden Durell en zijn dochter in cluis naar de maan zou wenschen Goeden morgen, mr. Benham. Het zal u misschien pleizier doen te vernemen dat u morgen vrij zult zijn. Jasper keek hem aan met grimmige vij andschap. De Rothan's goede humeur en zijn zelfvoldaanheid waren nog niet min der geworden. Dank u. Maar op welke voorwaarden? Voorwaarden, mr. Benham? U is er de man niet naar om iets te geven voor niets. Eh Maar ik heb alles wat ik maar verlang. Ik zal u hier laten, terwijl u er op uw best uitziet en u trotsoh zult voelen op alles wat u bereikt hebt. Ik vertrek met die waardevolle dingen, die i k heb ver kregen. Ik neem Miss Durell mee naar Frankrijk om mijn vrouw te worden. Als Jasper's mannelijk gevóel weer nieu we bezieling noodig had, vond het die in deze woorden van do Rothan. Een oogen- blik geleden had hij zich blij gevoeld, dat- het avontuur ten einde was, dat hij in staat zou zijn zijn ledematen eens uit tc strekken, zich te wasscheo en tc scheren, een goed glas wijn te drinken en een goed bereid maal te eten. De reuk van de vrij heid was zijn neusgaten binnengedrongen. Maar nu had de Rothan een dieper en machtiger instinct in hem wakker geroe- 12.20 Orgelconcert, Q. MarLean. 1.05 Gramofoonplaten. I.502.35 Concert. B. Windsor, mezzo sopraan; Lupton Whitelock, fluit en Mary Gran dage, piano. 3.50 Sted. Orkest van Bournemouth oJ.v. Sir Darf Godfrey. Juliette Folville, piano. Oa. lste Symphone in C-moll, Op. 69, Brahms. 5.05 Orgelconcert Reg. New. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Helen Perkin ©peelt Haydn's Piano sonates. 7.10 Cau«eri<e. 7.25 Land bouw praat je. 7.50 Causerie over Goethe. 8.35 BBC-Symphonie-orkest m.m.v. Na tional Chorus en solisten o.l.v. A. Boult. Bach's Mis in B-moll. (Vanuit Queens Hall te Londen). II.20 Berichten. 11.2512.20 Jack Harris' Band. „Radio Paris". 1725 M. S.Oö; 12.50 Gramofoonplaten. 9.05 Concert. Piano-sonate, Beethoven door Leon Kart-un. 9.50 Vervolg concert. Oa. Strijkkwartet van Silvio Lazzari. Kalundborg, 1153 11.2012.35 Concert uit Rest. „Wivex". 2.204.20 Radio-orkest oLv. Gröndahl. 4.204.50 Gramofoonplaten. 7.20 Kamermuziek (cembalo-viool-viola da gamba). Oa. Trio F-dur, Lotti. 8.101.20 Dansmuziek voor de jeugd door diverse dansorkesten. Langenberg. 473 M. 6.257.20 en 10.4011.20 Gramofoonpl. 11.2012.10 Concert uit München. 12 201.50 Concert door werklooze mu sici o.l.v. H. Salger. 1.50 Gramofoonplaten. 4.205.35 Concert uit Stuttgart o.l.v. Görlich. 8.05 „Oberst Qhabert", hoorspel naar Honoré de Balzac van Alfred Mühr. Rtegie: Kandner. 9.4011.20 Populair concert door een or kest van werklooze musici te Berlijn. Brussel, 508 en 338 M. 508 M 11.351.05 Max Alexys' orkest. 5.35 Balalaika-orkest o.l.v. Zoueff uit Ho tel Albert I. 5.50 Gramofoonplaten. 7.20 „Un ami do jeunesso*', ooniedie van E. Sée. 8.15 Gramofoonplaten. (Russische koor zang). 8.30 2de en 3de acte van ,.Si j'étais roi" van Adolphe Adam. 338 M.: 11.35—1.05 Zie 508 M. 4.30 Sonaten (viool en piano). 5.00 en 5.50 Gramofoonplaten. 7.20 Kamermuziek. Ger tl er-kwartet. Oa. kwartetten van Haydn on Mozart. 8.209.20 Concert uit de Mcmlinc-zaal te Antwerpen. Rome, 441 M. 7.25 Gramofoonplaten. 8.05 Uitzending van een opera vanuit de Koninkl. Opera. Z e e s e n, 1635 M. 7.20 „Die Leipziger Lercbc", zangspel van Hansen en Ibing. Muziek van Schefflcr. 9.20 Lezing en berichten. Hierna popu lair avondconcert door een orkest van werklooze musici. Overspannen meisje springt te water. Gistermorgen omstreeks 8 uur is in den Wcerds-ingel te Utrecht bij de Noorder- brug een meisje in hoogstoverspaninen toe stand te water gesprongen. Omstandighe den thuis hadden haar blijkbaar zoozeer van streek gemaakt. De brugwachter, die het geval zag gebeuren, slaagde er in hot meisje met een haak op het droge te trek ken. Zij is overgebracht naar de psychia trische afdeeliug der Acad. klinieken, pen, physiek zelfs sterker dan dorst, hon ger en het verlangen om zindelijk te zijn. Jij schurk I De Rothan keek hem spottend aan. Mr. Benham, u. heeft een goede opinie van uzelf. Komt het niet bij u op, dat een vrouw van gedachte kan veranderen Neen. Dat is vreemd 1 Wat moet u weinig van vrouwen afweten. Denk eens een oogenblik na. Ik ben een zeer aanneme lijke partij, 'n have voet grooter da/n u, beter gebouwd en niet zoo stom. Ik ben een aristocraat-, een man van geest en iemand, die veel gereisd heeft. Vrouwen houden van een man met iets van een duivel in zich; dat is nu eenmaal de menschelijke na tuur. Tk zou u in een halve minuut bun nen dooden als wij op den degen moesten vechten. Nance weet dat. En een vrouw heoht daar waarde aan. TT is een leugenaar Neenik spreek de waarheid. Ik weet het, het is pijnlijker voor u dan wan neer ik mijn hand op uw gezicht tiet neer komen. Ik vertrek naar Frankrijk. Nance heeft er de voorkeur aan gegeven niet mij mee te gaan. Is het zoo heel verwon derlijk, dat zij de voorkeur geeft aan een Fransch aristocraat en een man van de wereld, boven een piepjong landjonkertje uit Sussex met een rood gezicht, die van zijn leven niet verder is geweest dan zijn drie parochies. Waarom zou ik u uitlachen? Het is de moeite niet waard. En toch is u een leugenaar. Wacht tot morgen cn oordeel naar de feiten. U zult die charmante oude heer Durell vinden om u te troosten. Omhels hom en tracht te denken dat het zijn doch ter k. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9