UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK MARKTBERICHTEN TELEGRAMMEN DINSDAG 5 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 5 April 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor, instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.762.3 te Valentia. Laagste barometerst.: 7441 te Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 5 April: Zwakke tot mati ge Noord-Westelij- ke tot Zuid-Weste lijke wind, zwaar bewolkt tot betrok ken, waarschijnlijk eenige regen, aan vankelijk weinig ver and e ring in tempe ratuur, later iets zachter. De ruiming van den wind, die voor onze streken gisteren werd verwacht, houdt lan ger aan en kon daarbij ook verder gaan, dan het zich liet aanzien, daar de nade ring van de depressie, die gisteren bij IJs land verscheen, langzamer verliep. De snelle drukdalingen der IJslandsche sta tions in den ochtend zijn in den loop van den dag al spoedig afgenomen. Vanoch tend is de druk op IJsland weer stijgend en de depressie vervolgt haar ongeveer Z. O. verplaatsing, zoodat het gisteren aangekondigde krimpen van den wind in den loop van den dag wel is te verwachten waardoor voor morgen weer met eenigcn regen is te rekenen. In de Golf van Bis- caje zette de druk verder op. De vorst in Scandinavië nam iets toe. Van het vaste land is Duitschland, waar gisterenmid dag temperaturen voorkwamen tot boven 20 graden Celsius, ook nu het warmst. In Zuid-Frankrijk en in het Zuiden van Scan dinavië vielen zware regens. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 6.7 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Dinsdagnamiddag 7.09 uur tot Woensdagmorgen 4.57 uur. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Woensdag 6 April voorin. 3.10 uur en nam. 3.35 uur. N00RDWIJK. De politie. Het totaal-aantal in onze gemeente door de politie opgemaakte pro- cessenverbaal bedroeg over het jaar 1931 6t>3, waarvan 92 betrekking hadden op misdrijven en 571 op overtredingen. Been gebroken. Gistermiddag waren op het Sportpark enkele jongens aan het spelen met een bal. Bij het wegrollen der bal onder een draad door kroop het zoon tje van v. E. hieronder door, terwijl een andere jongen over de draad heensprong met het gevolg dat deze op het been sprong van eerstgenoemde, wat tot gevolg had dat dit been brak. Na geneeskundige hulp is het patiëntje overgebracht naar een ziekeninrichting. OEGSTGEEST. College van B. en W. Wethouder Rü- benkamp zal vanaf 11 April voor een maand afwezig zijn. STOMPWIJK. Burgemeester. Bij Kon. Besluit is opnieuw benoemd tot burgemeester der gemeente Stompwijk W. J. H. J. M. Keij- Federatie van Kapperspatroons. In één der bovenzalen van Café-B estau- rant ,,de Harmonie", Breestraat alhier, waren gisterenavond de Leidsche kappers bijeen tot net houden van een propaganda voor tederatiei verband. De ieidmg dezer vergadering was in handen \an den voor zitter der Leitlsche Kapperclub „Hulp en Vriendschap Het bestuur der Bondsat- deeinig „Uns Belang'' was mgde aanwezig. Te ruim 9 uur opende de heer F. J. Cor- nelisse niet een woord van welkom tot al le aanwezigen, waarna de spreker voor dezen avona, de heer Kronenburg uit den Haag, in een kernachtig on goed gedocu menteerde rede aansluiting in de geiedeien der federatie van Kappers-Patroons in Nederland bepleitte. Van het stellen van vragen werd door den neer Kouwenberg Sr. gebruik gemaaüt, waarvan een aangenaam debat het gevoig was en op samenwerking werd aangedron gen. Te ongeveer 11 y2 uur werd met dank aan spreaer en aanwezigen deze bijeenkomst gesloten, terwijl drie nieuwe ieden voor de Kapperscluib konden geboekt worden. Ver meid daent nog, dat op een lijst met ver zoek aan Burgemeester en Wethouders de zer Gemeente tot verkrijging van Donder- dagmiddagsluiting in het Kappersbednjf by verordening door ruun 65 Kappers en Kapsters werd geteekend. Op het Havenplein had gisteravond een vechtpartij plaats, waarbij een der ruzie makers door de winkelruit van den heer Van der Vlist werd geduwd. De 18-jarige H. C. en de 13-jarige K. wa^ ren aohter-op een vrachtauto geklommen. De jongste meende, dat inj alleen recht op den wagen had en sloeg zijn buurman met een stuk ijzer op het hoofd. De jongeman liep een diepe snede aan het hoofd op, wel ke in het Acad. Ziekenhuis moest worden gehecht. C. H. B. viel op het terrein van de groen- tenveilmg aan den Zoeterwoudschen weg van een kar af, waardoor hy een arm brak. Opname in het Acad. Ziekenhuis was nood zakelijk! DAMES GYMN. VER. KLIMOP. Vrijdag 4.305.30 uur kleuterclubje. 5.306.30 Adspiranlen groep 1. 7.158.15 adspiranten groep II. 8.159.15 adspiranten groep III en leden. Aangifte nieuwe leden Mej. B. Sluis, Utr. Jaagpad 1. Aller opkomst dringend gewenscht, be spreking opening sportterrein. BODEGRAVEN. KONINKLIJK BEZOEK. De Koningin en de Prinses op de kaasmarkt. Hedenmorgen ongeveer kwart over acht verscheen op het marktterrein H. M. de Koningin- en Prinses Juliana met klein gevolg per auto. H. M. vertoefde gerui- men tijd op het marktterrein en onder hield zich met den Burgemeester, den kaashandelaar J. Beijen en den landbou wer W. Boer, om zich op de hoogte te stellen met de toestanden in landbouwbe drijf en kaashandel. Daarna gingen zij in het beursgebouw, waar H. M. achtereenvolgens sprak met de heerer^F. van Dam en B. Baars, kaas handelaren, den lieer v. Tilburg, landbou wer-kaasmaker en den heer Ad. Veelen- turf, leverancier consiunptiemelk. De prinses onderhield zich achtereen volgens met den heer J. Beijen, A. Veelen- 'urf en v. Tilburg. Als een loopend vuurtje ging het nieuws dat de Koningin op de markt was en wel dra was er een groote menigte die de vorstelijke personen bij het vertrek luide luide toejuichte. Na hun bezoek aan Bodegraven bega ven de Koningin en de Prinses zich naar Gouda, waar een bezoek werd gebracht aan de Goöp. Handelsvereenigmg „De Producent", waar H. M. de fabriek van korstlooze kaas bezichtigde. Ten slotte werden twee boerderijen be zocht te Stolwijk, waar Koningin en Prin ses alleen naar binnen gingen en alles met boer en boerin bezichtigden. KOUDEKERK. Keuringsdienst. Aan het bureau van den keuringsdienst alhier werden de af- geloopen maand de navolgende slachtingen aangegeven: bedrijfsslachtingen4 runde ren en 20 varkens; huisslachtingen: 16 varkens; noodslachtingen: 1 rund, 3 var kens, 6 schapen en 1 kalf. Diamanten bruiloft. Op 11 April a.s. hoopt het echtpaar P. de Bruin en K do Brumvan den Akker, wonende aan den Hooge Rijndijk zijn 60-jarige echtvereeui- ging te herdenken. NIEUWKOOP. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Vrijdag 8 April a.s., des voormiddags 9 uur. De agenda luidt als volgt: 1. Beëediging nieuw benoemd raadslid. 2. Ingekomen stukken en mede- deelingen. 3. Benoeming van een lid voor de commissie van het Gemeentelijk Ontgm- nmgsbedrijf en van de Werkverschaffing. 4. Wijziging van de gemeenschappelijke re geling voor de electriciteitsbedryven. 5. Ontslagaanvrage van ondergeteekende als schatter van de dranklocalueiten en voor stel om alszoodanig te benoemen den Ge meente-opzichter. 6. Nieuwe regeling om trent Achttien hoven, met bijgevoegd prae- advies. 7. Voorstel inzake werkverschaffing op den weg op de wijze als is aangevangen en voorstel inzake teren van den weg. 8. Wijziging van de begrooting. NIEUWVEEN. Been gebroken. Het drie-jarig zoontje van den heer J. Spr. in 't Veld, brak bij het vallen een beentje. Overbrenging naar het Academisch Ziekenhuis bleek noodig. ALPHEN AAN DEN RIJN. Boer, pas op jebiggen! Gister middag reden onze plaatsgenooten, de mo torrijders C. B. en G. B., door de gemeente Hazerswoude, toen plotseling ter hoogte van notaris Engelberts een drietal var kens de weg overstak, met het gevolg dat een der dieren (dat misschien de motor voor worstmachine aanzagin onzachte aanraking kwam met 'fc rijwiel en als we derdienst de motor en zijn berijders een flinke schuiver liet maken over de straat- steeuen. 't Geval liep vrij goed af: een paar ontvellingen aan handen en beenen, ge scheurde kleeren en enkele beschadigingen aan de motor, die gelukkig nog dienstwil lig bleek. Proces-verba al is opgemaakt tegen den landheer, daar deze onwillig bleek do schade onderling te regelen. Hij heoft ml. verzuimd 'n afsluiting te plaatsen op een kiene dam, waardoor 't vee vrijen toegang heeft tot den vrij drukken rijweg. Botsingen. Gisteravond heeft een Haagaoh autobestuurder, na eerst met ziju wagen tegen een schutting te hebben ge botst, langs den Steekterweg een gaslan taarn stuk gereden. Technisch personeel der gemeentebedrijven was spoedig aan wezig om het euvel te herstellen. In de Prins Hendrikstraat had gis teravond een auto-aanrijding plaats. De heer S. alhier wilde uit genoemde straat met zijn auto de Zaalbergstraat inrijden. Dit werd blijkbaar niet tijdig bemerkt door den bestuurder van een hem achterop ko mende auto uit Katwijk, met gevolg een aanrijding. De auto van den heer S. beliep materieele schade, welke door verzekering wordt gedekt. LAATSTE BERICHTEN WOERDEN. Personalia. De heer E. Bos, stations chef alhier, wordt met ingang van 1 Mei gepen sionneerd. De heer Droogendijk, directeur v. h. Gemeentelijk Gas- en Electriciteitsbedrrjf alhier, slaagde te Berlijn aan de Techni sche Hoogeschool voor bet examen Elec- tro-Techniek en Werktuigkunde. Melkoorlog. Er is hier ter plaatse een soort melkoorlog gaande, ontstaan door het uitventen door een drietal boeren tegen een prijs van 5 ct. per L. De algemeene prijs van 8 ct. is door de melkhandelaren reeds verlaagd tot 7 ct. en zal vermoedelijk tot 6 ct. dalen. HAAGSCHE RECHTBANK. Inbraken te Wassenaar. Wegens een serie inbraken gepleegd te Wassenaar in 1928 en in begin 1929 ge pleegd waarbij slechts kleine voorwerpen werden ontvreemd, stond heden voor de Haagsche Rechtbank terecht dc 24-jarige chauffeur E. O., die bekende de dader van deze inbraken tc zijn geweest. Een door het O.M. ingewonnen rapport luidde ongunstig voor A. Met het oog hier op eischte de officier 6 maanden gevange nisstraf. Vonnis 19 Maart lus. ERNSTIGE VECHTPARTIJ. Uit Rpozendaal wordt ons gemeld: Maandagavond heeft te Bosschenhoofd onder de gemeente Hoeven een ernstige vechtpartij plaats gehad. Omstreeks half 8 kwam een 4-tal personen a.daar in het café van den heer Luijkx. Nauwelijks waren zij binnen of een van hen sloeg den 20-jargen zoon van den caféhouder zonder dat daar toe eenige aanleiding was, met een steenen aschbak op het hoofd, zoodat de jongen be wusteloos neerstortte. De caféhouder, die achter het huis aan het werk was en het tumult hoorde, kwam binnengesneld, greep den aanvaller, een zekeren J. Heeren. beet en sloeg hem eenige malen met het hoofd tegen den grond, waardoor hij bloedend werd gewond. Na dat dokter Dortmund uit Hoeven het eerste verband had geleed. werd hij met verbrij zelde kaak en eenige andere verwondingen naar het ziekenhuis te Oudenbosch ver voerd. Intusschen waren ook de kameraden van H. tegen Luykx van leer getrokken. Niettegenstaande het feit, dat druk van messen gebruik werd gemaakt, slaagde de caféhouder erin het geheele stel naar bui ten te krijgen. Hier werd de strijd echter even verwoed voortgezet. Daar ter plaatse herstellingswerkzaamheden aan den Rijks straatweg RoozendaalBreda weren uit gevoerd, hadden de belhamels strijdmidde len te over De roode lantaarns, die langs den weg waren geplaatst, werden wesr,ee nomen en door de ruiten van het café ge slingerd. Groote straatsteenen werden voor hetzelfde doel gebruikt. Zware balken wer den als stormrammen gebruikt, waarmede de deuren van het huis werden ingeram- meld. Toen de politie even later arriveerde, was het tooneel van den strijd in een ware ruine herschapen, terwijl rondom het huis overal bloedsporen vielen waar te nemen. De caféhouder liep eenige snijwonden op. Een broer van bovengenoemden Heeren werd ernstig aan de linkerpols gewond, terwijl een zekere Haperen uit Roozendaal en snijwonde over het voorhoofd kreeg. Beide laatstgenoemden zijn door d,e politie gearresteerd. Doodelijk ongeval. Maandagavond is ir. C. J. Bouten, ter wijl hij op een ladder stond, om werkzaam heden in de nitraatfabriek van het Stik stof-bedrijf te Lutterade te controleeren, door het uitglijden van de ladder ongeveer 3 M. omlaag gestort. Ir. Bouten bekwam een linkel-schedelbasisbreuk en is aan de gevolgen daarvan in den afgeloopen nacht in het St. Josephsziekenhuis te Heerlen overleden. Ir. Bouten was 47 jaar, ge'iuwd en kwam 28 Juni 1929 als adjunct bij de Staatsmijnen in dienst. Op 1 Juli 1931 volg de zijn benoeming als ingenieur. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Pietertje, d. van H. Ouds- hoorn en M. Tierolf. Willy Lide, d. van J. Panhuysen en A. A. Donia. Cornelis Willein Johannes, z. van P. C. Robbers en J. Geen jaar. Hendrik, z. van P. A. .de Jong en C. W. Verhaar. Neeltje Bertina, d. van J. Vonk en N. B. van Geel. Jo hannes, z. van M. P. Tichelaar en O. P. Honcoop. Johannes Cornelis, z. van J. C. Versluijs en M. de Roode. Antonia, d. van A. de Man en G. Hoogmoed. Cor nelis, z. van J. Dijkstra en C. Wiegand. Jacobus Johannes, z. van P. van den Bosch en S. la Lau. Pieternella Johanna, d. van B. Schroder cn P. Kelderman. Abi- gaël, d. van P. J. Ravensbergen en P. Sio- val. Gerardus Marinus, z. van G. J. Al kemade en M. Zwetsloot. Overleden: M. Bouman-van Iterson vr. 4G j. F. P. Kievijt m. 69 j. H. G. J. Regters zn. 18 j. J. M. Kok-van Barno-. veld vr. 50 j. Roofoverval op een Postkantoor. HAMBURG 5 April. (V.D.) Gisteravond is een poging tot roofmoord gedaan op den postdirecteur Braskert van de Oostzec- badplaats Groemitz. Tegen 9 uur verscheen een man, die den directeur wenschte te spreken voor een gezelschapsrit met een auto van de Rijkspost. De postdirecteur be gaf zich met zijn laten bezoeker naar een der dienstlokalen, om hem de tarieven voor zulk een autotocht mede te deeleu. Plotseling greep de bezoeker van onder zijn jas een ijzeren staaf, waarmee hij den amb tenaar eenige slagen op het hoofd gaf, ten gevolge waarvan deze een schedelfractuur bekwam. De onbekende zag kans te ver dwijnen met een bedrag aan baar geld van 150 Mark. Groote brand in dorp bij Geislingen. STUTTGART 5 April. (V.D.) Hedenmor gen is een groote brand uitgebroken in het dorpje Weiier bij Geislingen, waar verschei dene huizen in brand zouden staan. De brandweren uit alle omliggende steden en dorpen verleenden assistentie. Ook eenige motorspuiten uit Goeppingen zijn ter as sistentie vertrokken. De oorzaak en den juisten omvang van don brand is nog niet bekend. 24-uurs-staking der Parijsche theaters en variëté's. PARIJS, 5 April. (V. D.). Heden be gint te Parijs de algemeene 24-uurs-staking van theaters, bioscopen, variëté's en ca barets, alsmede van de verschillende café's waarin aan kleine cabaret-kunst wordt gedaan en die zich op het laatste oogen- blik nog bij de staking hebben aangeslo ten. De „Graf Zeppelin" hedenmorgen naar Zuid-Amerika gestart. FR IEDRICHSH A FEN, 5 April. (V. D.). Het luchtschip „Graf Zeppelin" is heden morgen te 6.32 uur onder bevel van kapi tein Lehmann voor de tweede maal in dit jaar gestart voor een vlucht naar Zuid- Amerika. Tengevolge van den krachtigen Noord-Oosten wind ondervond het ver trek twee uur vertraging. Er zijn acht pas sagiers aan boord. Vele toeschouwers woon den het vertrek bij. Op de „Zeppelin '-werf was oa. dr. Eckener persoonlijk aanwezig. Communistisch wapendepot te Keulen ontdekt. Keulen, 5 Aprl (V. D.). Gisteravond deed de politie onverwachts een huiszoe king in het communistische clublokaal aan de Groszen Grechenmarkt te Keulen. Er werd een trommelrevolver en 65 houw- en steekwapenen, w.o. messen, bijlen, ploer- tendooders enz., in beslag genomen. Veer tig personen werden Trianon: City: Casino: Luxor: BIOSCOPEN. Voor volwassenen. Voor volwessenen. Afgekeurd. Afgekeurd. prijzen. De aanvoer van vette kalveren was tamelijk ruim. De handel zeer slecht tot bijna onverkoopbaar. De prijzen van gisteren konden dan ook met moeite be dongen worden. Een puik best kalf ging nog tot 5 cent boven noteering. In de magere markt was de aanvoer van melk en kalfkooien groot. Do handel stil en de prijzen in dalende lijn. Jong vee met re delijken aanvoer. Eveneens zeeir stillen handel on de oude prijzen moeilijk te handhaven. Nuchtere fok- en slachtkalve- ren waren woder aangevoerd. Luie handel en onveranderde prijzen. Do aanvoer van werkpaarden, slachtpaarden .veulens en hitten was flink roet zeer stillen handel en de prijzen van de vorige week konden met moeite bedongen worden. Biggen ta melijk aangevoerd; tamelijk handel en vaste prijzen. Schapen en Lammeren maar matig ter markt. Weinig vraag en dezelfde prijzen. ROTTERDAM, 4 April. Binnenl. Granen en Peulvruchten. Gerst 6.25—. Haver 6.00--7.00. Erwten. Kleine Groene 8.5012.75, Schokererwten 816. Bruineboonen 67. Blanke kwaliteit tot 8.25. Alles per 100 kg. Buitenlandsche granen. Stemming vast. 73-4 k. Zuid-Russische disp. 6.20, 72-3 k. Noord-Russische disp. 6.25; Cana da no. 2 disp. 6.30, Canada no. 3 disp. 6.30, 76-7 k. Bahia Blauea disp. 6.35. Gerst Canada no. 3 disp. 124, idem aangek, 123; 64 k. Zuid-Russische disp. 123, 62-3 k. idem 122; 70 k. La Plata disp. 126; 64-5 k. La Plata 124; 64-5 k. Ia Plata stoom, 123. Haver. Canada No. 3 dop 7, Canada N 3 stoomeud 6.606.50, Canada feid N 1 Extra disp. 6.60, Canada feid N 1 disp. 6.45, 52-3 k. Zuid-Russische 6.50, 51-2 k. Zuid-Russische 6.20, Zuid-Russische 5.80 49-5 O. K. La Plata 4.90. Mais per 2000 kilos La Plata disp. 8S, idem aangekomen 86, idem stoornend 37 S6, La Plata Cinquantine disp. 92, Witte Zuid-Russische <iisp. 8384, Donau Gal- fox disp. 91, Gele Bulgaar stoomeud 90 BODEGRAVEN, 5 April. Kaas. Aange voerd 113 partijen Goudsche kaas, waar onder 111 met rijksmerk, totaal 4607 stuks wegende 41463 kg. Prijs met rijksmerk le soort 2124, 2e soort 1820. Handel flauw. BOSKOOP, 4 April. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Op helia 3550 cent, Hadley .">068 cent, Co lumbia 3250 cent, Butterfly 3756 cent, Mac Keiler 6080 cent, Wilh. Kordes 40 58 cent, Rosalandia 3560 cent, Phoebe 55 cent, Kilham 3448 cent, Else Poulsen i.oo1.80, Gloria mundi 1.001.40, Aug. Niaok 3448 cent; Diversen: Lathyrus 20 cent, Tulpen 1619 cent, Clematis in soor ten 3060 cent, Cerasus Hisakura 1.80 3.10, Seringen 80120, Anemonen 19 23, Clematis Nelly Moser 70SO cent, eieren 2024 cent per stuk. TER-AAR, 4 April. Centrale veiling. Sla 1.005.80, vellen per kist 2735 cent, spi nazie 38—47 cent, Dunsel 1.405.10, ra- 1 dijs 1.40—1.90, roodekool 1.90, witlof j 4.00—10.20, prei 2.40. ZOETERWOUDE, 5 April. Veiling „Ik leer nog". Aanvoer 8243 eieren. Prijzen: kippeneieren 2.30—2.60, eendeneieren i.802.10 per 100 stuks, boter 4055 cent, kaas 25—30 cent per pond, kippen 75 cent, eenden 45 cent, duiven 17—19 cent en ko nijnen tent per stuk. NIEUWE GEVECTEN BIJ SJANGHAI. MOSKOU, 5 April. (V. D.). Volgens een Russisch bericht uit Sjanghai hebben Japansche troepen gisteren plotseling een algemeene aanval ondernomen op de Chi- neesche stellingen bij Sjanghai. De aanval die ongeveer twee uur duurde werd gedaan in drie verschillende richtingen en zou door de Chineesche troepen zijn afgesla gen. LEIDEN, 4 April. Groentenveiling. Per 100 stuks: roodekool 1.905.20, savoyekool i 1.404.40, pieterselie 1.503.prei j 1.40—3.20, radijs 1.40—3.80, kropsalade 1.50—6.50, selderie 1.10—2.00, rabarber j 7—11; per 100 kg.: kroten 1—3, kroten gek. 3—6, witloof 20—25, boerenkool 5—8, postelein 40—44, spinazie 6—9, uien 1314, Wortelen 58, spruiten I 15—22, spruiten II 512. 5 April. Vette Varkens. Aanvoer 613 stuks. 551 zwaar 22—24 cent en 62 licht 21 22 cent, zouters 1819 cent per kg. le vend gewicht. Handel matig. ROTTERDAM, 5 April. Vee. Aaflvoer: 207 paarden, 3 veulens, 1915 magere run deren, 960 vette runderen, 393 vette kal veren. 1783 nuchtere kalveren, 75 schapen of lammeren, 70 biggen, 9 bokken of gei ten. Prijzen per half kg: koeien 1620, 27 30 en 3436 cent; ossen 1620, 2628 en 3133 cent; stieren 1517.5, 2022.5 en 2527.5 cent, vette kalveren 22.532.5, 40—45 en 50—55 cent. Prijzen per stuk van mager vee. Melkkoeien 150240. kalf- koeien 140230, vaarzen 130185, werkpaarden 175275, biggen 2.50 5.00, slachtpaarden 100175, hitten 70 115, nuchtere fokkal véren 9—15, nuch tere slaohtkalveren 2.505.00, kalf- koeien 140—230, ;nnkcn 80—140, vaar zen 130—185, biggen 2.50—5.00, biggen per week 4070 cent. Overzicht: Dc han del was zeer gedrukt; de prijzen van de eerste soorten bleven gehandhaafd, ten- wel de tweede en derde soorten lager werden verkocht. Een prima spoelingkoe ging tot 1.5 cent boven noteering. Stieren neens met flauw a aanvoer en lagere WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.65 Londen 9.31 New York 2.471/4 Parijs 9.741/2 Brussel 34 571^ Zwitserland 48.— Milaan 12.80 Madrid 18.70 Oslo 49. Kopenhagen 51.25 Stockholm 50.25 Weenen 35.25 Praag 7.34 Boedapest Prolongatie 1 pet. BEURSOVERZICHT. De beurs was hedenmorgen niet ongun stig gedisponeerd en de noteeringen trok ken eenige pets. aan, als gevolg van de vaste tend enz, die in New York gisteren tegen hot slot plaats had en van de gunsti ge perscommentaren aangaande de Lon- denschc conferentie. In de middaguren echter konden de koerswinsten zich niel handhaven, waarschijnlijk onder invloefl van dc flauwe houding van de Berlijnsciu beurs. Versier oefenden de berichten, dat Roemeensche petroleum iu de Vereen. Sta ten tegen zeer lage prijzen wordt ingevoerd een druk op de koers van Kon. Olies uit die dan ook iets lager kwamen. Aku's wa. ren beneden het vorig niveau. Unilevers ei Philips op peil. Suikers eveneens, doch Ta j bakken en Rubbers Lagon eerder iets luier Van de Mijnaandcelen zakten Alg. Explo raties 6 pet., in, maar liepen later weer wai op. Scheepv. aan den gedruktcn kant Scheepv. Unies verloren iets van hun pen j Yankees weinig veranderd. Ook dc Obli 1 gatiemarkt bleef op peil.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3