WAALS REDUCTIE-BON STADSNIEUWS AGENDA DINSDAG 5 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 HAARLEMMERSTR. 130-136 VOOR BEDDEGOEDEREN VOOR BEDDEGOEDEREN - VOOR BEDDEGOEDEREN I Pers. Kapokmatras, gevuld met prima onvermengde 'Java- 4f) nn kapokiu.au 2 Pers. Driedeelig Kapokmatras met 2 Pers. Driedeelig Kapok Matras 3chuine peluw en twee kussens, het met peluw en 2 kusser- 1 alles Javakapok vulling kussens, no en geheel rondom afgerand, met nq ie "ling tü.üU Lje allerbeste kwal. gevuld uu.ld 2 Pers. Driedeelig Kapok Matras met peluw en twee kussens, zeer solide damast overtrek, ov cn prima Javakapok vulling ül.uU 2W* BETERE MATRASSTELLEN VOLGENS GEWICHT DER VULLING EN PRIJS VAN OVERTREKSTOF EN AFWERKING Inlevering van deze BON geeft U recht op een GLAZEN HANDDOEKREKJE met nikkelen montuur, gewone prijs 0.57A/a, tegen den verminder- n den prijs van U.Hü /2 WIELRENNEN ZESDAAGSCHE TE PARIJS. Gisteravond om 11 uur is te Parijs de zesdaagsche wielerwedstrijd begonnen, waaraan de volgende koppels deelnemen: Piet van KempenPijnenburg (Neder land), Linaridi Paco (Italianen); Batte- siniBresciani (Italianen), OharlierDe- neef (Belgen); DebruyckereDecorte (Bel gen), ThierbachSiegel (Duitsohers), Bulla Boucheron (Ooster. en Fransohm.), Ch- PelissierLeducq (Fr.), G. WambstBroc- cardo (Fr.), BlanchonnetGuimbretière (Fr.), ChouryFabre (Fr.), PeixDayen- Fr.), GoupryPecqueux (Fr.), Lemoine Mouton (Fr.), MervielFoucaux (Fr.). De stand van den Zesdaagschen wieler wedstrijd te Parijs was hedenmorgen zes uur, toen door het leidend koppel 271.200 K.M. was afgelegd, als volgt: 1. Pelissier- Leducq 27 punten. 2. Op een ronde achter stand Charlier-Deneef 40 punten. 3. Wambst-Broccardo 10 punten. Op 3 ron den achterstand: Choury-Fabre 23 punten. Op 4 ronden achterstand: 5. Blanchonnet- Guimbretiere 28 punten. Op 5 ronden ach terstand: 6. Coupry-Perqueux 28 punten. 7. Peix-Dayen 22 punten. 8. Van Kempen- Pijnenburg 18 punten. 9. Merviel-Foucaux 12 punten. 10. De Bruicker-Decorte 10 pun ten. Op zes ronden achterstand: 11. Thier- bach-Siegel IS punten. Op zeven ronden achterstand: 12. Bulla-Boucheron 14 pun ten. Op 8 ronden achterstand: 13. Lemoine- Mouton 7 punten. 14. Battesini-Bresciani 6 punten. Op 11 ronden achterstand: Li- nard-Di Paco 8 punten. MOTORSPORT MotorweekOosterbeek. Evenals verleden jaar zal ook dit jaar te Oosterbeek een Motorweek, georgani seerd door de Oosterbeeksche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer (O.V.V.), wor den gehouden. De Motorweek zal plaats vinden van 4 tot en met 7 Mei a.s. Op Woensdag 4 Mei zijn er betrouwbaarheidsritten voor auto's en motorrijwielen. Op 5 Mei wordt 's mor gens een sterrit gehouden en 's middags behendigheidswedstrijden, eveneens voor auto's en motorrijwielen. Deze wedstrijden vinden plaats op het prachtig gelegen sportterrein op „De Bilderberg'*. De prijsuitdeeling van de Behendigheids wedstrijden zal op 5 Mei in hotel „De Tafel berg'' plaats vinden waarna 'n soiree dan sante den dag zal besluiten. Op 7 Mei wordt eveneens op „De Bilderberg" een concours d'Elégance gehouden, terwijl gedurende de geheele motorweek op het terrein van hotel Vreewijk een „feestmarkt" zal worden georganiseerd. Behalve deze Motorweek organiseert O.V.V. ook windhonden rennen welke waarschijnlijk op Tweeden Pinksterdag op de baan van „De Bilderberg'* zullen plaats vinden. Deelnemers voor al de-ze wedstrijden kun nen zich opgeven bij het secretariaat-Mo- torweek, Breijenscheweg 10, Oosterbeek. INGEZONDEN STUKKEN Er wordt maar raak gereden. Zoeterwoude, April 1932. Mijnheer de Redacteur, Het is of er in Zoeterwoude geen poli tie of gemeenteverordening bestaat op het auto- en wielrijden. Men rijdt maar raak, zonder licht, zonder belastingplaatje. Even min let men er op, dat minderjarigen op een motor rijden zonder bewijs op verbo den weg, op 't Watertje (betgeen er wel meer doen). Het is een verboden weg, maar berg je lijf, je bent- zoo aan morze len. Tk hoop dat er eens een einde aan wordt gemaakt, en dat geen kinderen op motoren meer rijden. Ook de ouders moes ten wijzer zijn, want er gebeuren al onge lukken genoeg, en op zoo'n manier werkt men de ongelukken in de hand. Met groeten, Een bewoner van 't Watertje DE JUBILEERENDE „GRIJZE CONFERENCIER". EEN GEESTDRIFTIGE EN VR00LIJKE HULDE VAN DE LEIDSCHE BEKEERLINGEN. Het dubbele jubileum van den „grijzen conferencier" is gisterenavond te Leiden op buitengewoon gezellige en vroolijke wijze gevierd. In „Zomerzorg" waren de bekeerlingen van Pater Hendrichs bijeen gekomen de zaal was geheel vol om het „feestvarken" (zooals het programma oneerbiediglijk vermeldde) te befeesten. Pater Hendrichs rolt in deze dagen van het eene feest in het andere. Geen ver moeienis was echter aan hem te bespeuren, toen hij met gewone veerkrachtige stap de zaal binnenkwam, terwijl hem een feestlied werd toegezongen, waarin de jubilaris zich zelf vond uitgeteekend zooals hij langs 's Heeren wegen wandelt: Met grijze lok en groene toog, Boeffant en lange jas, Met paraplu en slappen hoed En die eeuw'ge bruine tasch!" De paraplu, de hoed en de tasch vormden het refrein van een welkomstlied op de wijze van het plechtstatige „De boertjes hebben 't overwonnen, hiep, hiep hoeraaa De goede stemming zat er onmiddellijk in. Bij het lezen van het programma reeds kreeg je schik in dit feest. De ontwerper van dit programma, getiteld „De gouden keten der .Vroolijkheid" heeft wel bizondere voldoening van zijn werk gesmaakt. Door het lezen van deze jolige feestwijzer was ieder reeds in een goed humeur gebracht vóór de avond aanving. Na het welkomslied nam Pater Hen drichs in de eerezetel plaats in gezelschap van Pastoor Beukers en alle kapelaans der St. Petruskerk, van Prof. Juffermans, Rec tor Groot, Pater C. Buschman O.F.M. Ook waren tegenwoordig twee leden van het lande'ijk feestcomité te Den Haag. Pastoor Beukers hield daarna de vol gende toespraak: Derhalve vieren wij heden het gou den en diamanten feest van Pater Hen drichs. Nopens dit feest, dat in der eeuwen loop niet gevierd is noch gevierd zal wor den omdat er maar één Pater Hendrichs bestaat zijn wij bijeengekomen, om in opgewekten zin en dankbaren geest dit ju bileum te Leiden te herdenken. Scheurmakers Bij de voorbereiding tot dit feest is het bijna gekomen tot een scheuring onder zijn bekeerlingen en is er bijna een toestand gekomen, zooals gegispt wordt in het ant woord op vraag 589, bladzijde 119 rechts bijna onderaan in „De Schuine Keten der Waarheid"! Maar gelukkig is op het laatste oogen- blik deze ramp langs ons heengegaan. Wat toch was het geval: allen wilden op dezen avond het woord voeren om hun gevoelens ten opzichte van Pater Hendrichs kenbaar te maken. Ten slotte is goedgevonden, dat spr. namens allen den jubilaris zou geluk- wenschen, om hem te danken voor alles wat hij gedaan heeft, voor zijn prachtige onder richting en zijn aangename lessen kortom voor al datgene, wat ertoe heeft bijgedra gen de bekeering te bewerken van degenen, die hier in de zaal aanwezig zijn. Wat ©en zonnig geluk hebt gij gebracht in het leven van velen Dat is te .ezen op hun van vreugde stralende voorhoofden, dat is te zien aan de spontane bijdragen voor het jubileum-geschenk. De Leidsche bekeer lingen brachten daarvoor f 125 bijeen. De dankbaarheid heeft zich geuit in de H. Mis met H. Communie, welke gisteren in de kapel van „De Voorzienigheid" is opgedra gen, waarbij de bekeerlingen God heel spe ciaal bedankt hebben voor het werk van P. Hendrichs. Daar hebben zij gesmeekt, dat hij nog vele jaren zijn heilzaam werk moge voortzetten en vele anderen mag ge lukkig maken. Zijn vreugde en zijn kroon. Hoogheemraadschap Rijnland. Zeker mag wel overbekend zijn de ver regaande partijzucht, welke én bij bestuurs benoemingen én bij aanstelling van amb tenaren van Rijnland in dit Waterschap hoogtij viert. Voor de Onr. partijen, wordt zelfs geen schijn van kans gegeven. Dit bleek zeker weder duidelijk op de vergadering van den 3dcn Maart, toen men den A.R. heer Bicmont negeerde op de voordracht aan de Kroon. Wat rest ons nu? Geen R. K. stem wordt bij de a. s. verkiezing door ons uitgebracht op 'n ean- didaat, die niet- openlijk heeft verklaard een rechtvaardige vertegenwoordiging te willen helpen bevorderen. Op deze wijze alleen kan en moet worden beëindigd een t< estand van bewuste of onbewuste over- heersching van één richting. Bovendien verleene men steun aan die hoofdingelanden van wie men verzekerd is, dat zij de zéér noodige bezuinigingen in het waterschap willen helpen bevorde ren. Men klage dus niet thuis blijvend, maar ga stemmen en neem de gelegenheid waar. Rijnlander. Daar hebben zij gesmeekt, hun Katho lieke verplichtingen zoo stipt mogelijk te kunnen blijven vervullen, opdat zij mogen blijven, zooals St. Paulus in zijn brief aan de inwoners van Philippi IV zegt: „Zijn vreugde en zijn kroon!" Zóó noemde hij zoo gaarne en zoo dankbaar zijn bekeerlingen. Zij hebben gevraagd en wenschen het hem toe, dat P. Hendrichs veel vreugde mag beleven van zijn moeizaam werk, maar ook dat hij sterkte zal ontvangen om dat alles met kracht te blijven ondernemen. Pastoor Beukers besloot zijn toesprgak met den feesteling van harte geluk te wen schen en een „Lang zal hij leven" in te zet* ten, waarmede allen van ganscher harte in stemden. Vervolgens nam Pater Hendrichs het woord, om te antwoorden op de zoo sym pathieke woorden hem door Pastoor Beu kers toegevoegd. Ik heb er op gestaan, zei spr., dit feest met de bekeerlingen te vie ren, niet omdat ikjioodig had te weten wat gij voor mij voelt (dat weet ik uit uw hand druk en uw hartelijkheid), maar omdat ik weet, dat het u goed doet mij geluk te kun nen wenschen. Een afspraak vóór op de tram. Maar wat u niet weet en het is ken schetsend. voor onzen gastheer, die het werk hier in Leiden in gang heeft gezet dat is de wijze waarop ik in de St. Petrus- kerk ben gekomen. En Pater Hendrichs verhaalde hoe op zekeren dag, toen hij naar gewoonte op het voorbalcon van lijn 10 met den bestuurder stond te praten, Pastoor Beukers naast hem sprong en hem vroeg ook in Leiden een cursus te komen geven. Het onderhoud heeft geen twee minuten geduurd en zoo is aan het initiatief van Pastoor Beukers te danken, dat Pater Hendriohs in Leiden kwam. Het is een unicum, zei spr., dat ik tien maal in dezelfde kerk mijn conferenties heb gehouden en geen haar op mijn hoofd denkt eraan (zooveel ik er dan nog heb) om uit de Petruskerk weg te gaan. Spr. wil niet vleien, maar hij •dankt ont zettend veel aan Pastoor Beukers. Dat heeft spr. ook gezegd aan mgr. Gallier: Lei den is natuurlijk veel kleiner dan Den Haag en 'Kbtterdam, maar het percentage bekeer lingen is er veel grooter dan elders en het getal van hen, die afvallen, is totaal onbe duidend. Dat is te danken aan de gebeden en de samenwerking der geestelijkheid. Gelukkig velen gelukkig te heb ben gemaakt. Spr. is dankbaar voor deze overgelukkige dag. Gij kunt niet begrijpen hoe gelukkig ik ben zoovelen gelukkig te hebben mogen maken. Het is prettig te weten, dat men op ouderen leeftijd nog het vertrouwen heeft van de jongelui. Ik dank jelui hartelijk, want inderdaad: jelui zijt mijn kroon bij God. Spr. is buitengewoon tevreden over Lei den. Op de vervolg-cursussen is meestal al les compleet. Spr. hoopt, dat allen eerste klas Katholieken mogen zijn. Het heeft hem verbazend goed gedaan te vernemen, wat Pastoor Beukers gisteren op de recep tie verteld heeft en wat spr. is oververteld: „er zijn veel bekeerlingen van Pater Hen drichs, die een voorbeeld voor de parochie zijn". Een convertiet is heel goed of hij zakt langzaam af. Er is een spreuk: „het bederf van het beste is het slechtste" Deze spreuk is ook op de bekeerlingen van toepassing. Hoe hooger men is komen te staan, hoe zwaarder men vallen kan. Wat gistermorgen in de kapel der „Voor zienigheid'' was gebeurd, was spr. onbe kend. „Dat is echt weer Leiden; daarvoor ben ik u buitengewoon erkentelijk". Laat dit feest dit besluit bij allen oproe pen in eigen parochie een voorbeeld en een gangmaker te zijn en te bidden voor dege nen, die nog zoeken en rondtasten. Laten wij nu reeds de volgende cursus voorberei den door ons gebed. Tenslotte deed spr. mededeeling van het schrijven van den Bisschop, waarin deze zijn dank bracht voor alles wat Pater Hen drichs in zijn bisdom heeft gedaan. Laten wij zorgen, besloot spr., dat dit werk blijft een voorwerp van dankbaarheid van den bisschop; dat het moge worden een kroon voor mij, een kroon voor u allen in der eeuwen eeuwigheid! (Geestdriftig applaus). Na deze toespraken had uitdeeling plaats van „haring en wittebrood, mitsgaders tabak". Het „Veluwsch Duo'' oftewel „Babbele- boerie'' heeft de gasten kostelijk geamu seerd met boeren-liedjes, waarvan Konin- ginnefeest, Hotel Bock, Geef ons maar een Mazurka en de Dans reusachtig in de smaak vielen. Heel mooi was „d'Klokke van de Toorne". Eenige toelichting gewenscht! Misschien heeft de manier, waarop Pas toor Beukers zijn toespraak opende, wat be vreemding gewekt. Ter toelichting zij ver meld, dat de woorden „nopens'' en „der halve" in de mond van Pater Hendrichs (Hendrichs met c h s alstublieftbestorven liggen. Ook de andere nummers van het pro gramma verdienen eenige „deskundige" toe lichting. Op den vervolgcursus gebruikt Pater Hendrichs in zijn voorbeelden aller lei onmogeijke namen, om maar zeker er van te zijn niemand leed te doen. Zoo werd in het volgend programmanum- mer de „Edele Desideria levend ten too- neele gevoerd'*. Desideria had voor haar aardige voordrachtjes een begaafd accom- pagnateur uitgekozen! „Jan Hoepelstok" toonde zijn virtuositeit op de „trekpiano" of harmonica en „Kees Bijt-in-de-Knie'' en „Jan Aardappelenwater" voerden mooie muziek uit met behulp van een tingeltan gel en een jammerhout. Er is deze avond veel pret en pleizier ge weest. Pater Hendrichs heeft met enkele woor den nog uiteengezet wat hij beoogt met de tehuizen voor bekeerlingen. In den loop van deze uiteenzetting deelde de Padre mede, dat hij binnenkort zijn 197ste be keerling in het huwelijk ziet treden. Dit werk moet dus blijven bestaan, zei spr. Ik ben bijna aan het einde van mijn leven (eenparig geroep van: „néén" en „nog lang niet'*), maar dit werk moet worden voort gezet. De tehuizen zijn daarvoor een nood zakelijke voorwaarde. Pastoor Beukers dankte onder groot ge juich aan het einde het Veluwsch Duo en den pianist. „Hij leve lang Het „Welkomstlied" werd tot afscheid nog ééns gezongen. Een spontaan cn enthousiast „Hij leve lang'' steeg op voor Pater Hendrichs, voor Pastoor Beukers en voor de kranige feestcommissie. En toen was het feest uit! De klok sloeg midder nacht. „DE KATHOLIEKE VERKENNERS". Cursus voor leiders. Ten einde de beweging der Katholieke Verkenners, die zich reeds op zoovele plaat een ook in ons diocees in een rustige, doch zeker ontwikkeling mag verheugen, ook in Leiden te kunnen organiseerden, vragen on- dergeteekenden een oogenblik de belang stelling van allen, die zich reeds met het jeugdwerk bezig houden, maar ook van hen, wier sociale gevoelens in 't algemeen op dergelijk werk gericht zijn. Het zou onmogelijk zijn, in het korte be stek van dit stukje het werk der Verken ners uiteen te zetten. Laat het genoeg zijn te verklaren, dat tal van jeugdleiders in alle Landen der we reld het geniale opvoedingssysteem van Baden-Powell met enthousiasme hebben overgenomen. Dat zij hierbij worden gesteund door het Kerkelijk Gezag, ook het Hoogste, waar Z. H. de Paus en tal van kardinalen en bisschoppen dit werk herhaaldelijk in de warmste bewoordingen hebben aanbe volen. Alleen de praktijk, het actieve deelne men is in staat, zooals reeds zoo dikwijls is gebleken, de waarde van de Verkenners beweging juist te beoordeelen. En even dikwijls ia gebleken, dat de be weging t,evens staat en valt met het leiders- corps, hetgeen iedereen zal begrijpen. Daarom dan ook wordt in Den Haag een leiderscursus gehouden, waaraan ook be langstellenden uit Leiden kunnen deelne men. De cursus wordt gegeven door leden van de St. Jan's Staf op Huize Katwijk, Raain- weg 50, en vangt aan op Zaterdag 16 April, 4.30 uur. De volgende data zijn 17 April, 30 April, 1, 7, en 8 Mei, drie week-ends dus (het week-end van 23—24 April valt uit wegens het St. Jorisfeest). Men kan gemakkelijk op en neer reizen, de juiste uren worden bij nader overleg op den eersten cursusdag geregeld. De kosten voor den cursus bedragen 10.-. Een aanbeveling van de geestelijkheid der parochie is voor deelname vereischt. Deelname aan den cursus verplicht nog niet tot leiderschap, men kan zeer goed alleen uit belangstelling voor deze betrek kelijk nieuwe en volgens alle ingewijden zeer aantrekkelijke vorm van jeugdwerk aan den cursus deelnemen. Wij hopen, dat vele jongemannen ook deze eisoh des tijds mogen verstaan en aan onze oproep mogen gehoor geven, door zich zoo spoedig mogelijk aan te melden bij een der twee Laatste onderge- teekenden. Kap. TH. v. WOESIK, Dioc. Verk. Geestelijke. Dr. L. BERGER, Dioc. Commissaris, Bachmanstraat 47, Den Haag. Kap. H. J. M. M. v. d. VEN, Ass. Dioc. Verk. Geestelijke voor Leiden, Breestraat 139. LEIDSCH CRISIS-COMITé. Wekelijksche bijdrage Leerlingen R.K. H.B.S. 3.50 DENKT MORGEN OM DE WOENSDAG COLLECTE. Houdt uw gave gereed, waardoor men den tijdroovenden eP moeizamen arbeid der collectrices helpt verlichten. Tijd is geld. LEIDSCHE EXPLOITATIE- MAATSCHAPPIJ VAN ONROERENDE GOEDEREN. Nog geen overeenstemming. Naar wij vernemen hebben de onderhan delingen met eenage houders der 6 pet. obli- gatiën van de Leidsche Expl. Maatschappij voor onroerende goederen, welke obligatie- houders een bedrag vertegenwoordigden van 31.500 van de 46.000 in omloop zijn de obligatiën betreffende het moratorium nog niet tot een definitief resultaat geleid. In Haarlem had hierover gisteren een ver gadering dezer obligatiehouders plaats. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat er nog een basis gevonden wordt, waarop overeenstemming kan worden bereikt. Bouw R.K. H.B.S. en Klooster. Het bouwen van een R.K. H.B.S. aan den Rijnsburger weg is gegund aan de laagste inschrijfster, de firma Venhoven en Evers te Heemstede voor de somma van 161.685; de bouw van het Eranciscanerklooster werd opgedragen aan de firma Hilborst te Amsterdam voor de som van 43.690. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen. 5952. A. Heuzen, Lei- muiden D. 80, rijwielhandel en reparatie- inrichting. Bijv. uitgeoef. bedr.: aanleg van licht- en krachtinstallatiesauto-verhuurin- richting. 96. N.V. Kom Ned. Febriek van Wol len Dekens v.-h. J. C. Zaalberg en Zoon, Leiden, Vestestraat 22. Uittr. Proc.: H. L. A. van der Horst, Leiden. 5874. De Leidsohe Dekenfabriek „Hol land", Leiden, Heerengraoht 24. Uittr. Proc.: H. L. A. van der Horst, Leiden. Naar wij vernemen zal luit. kolonel jhr. D. de Brauw, commandant van het 4de reg. infanterie alhier, met ingang van 1 Mei a.s. worden overgeplaatst naar Den Haag en worden benoemd tot commandant van I het regiment Grenadiers. Gemeentelijke Aankondigingen RECTIFICATIE. Publicatie geldleening in ons blad van 2 April: in sub d moet nummer 1822 gewijzigd worden in 1833 in sub C nog op te nemen nk 1291 num mer 1297. Hinderwet Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat op Zaterdag 9 April 1932, des voormiddags te half elf uren in het perceel Breestraat No. 125 (Bureau van Gemeentewerken) ge legenheid zal worden gegeven om bezwa ren in te brengen tegen hun voornemen den conoessionaris ontheffing te verleenen van een voorwaarde verbonden aan de vergunning tot het oprichten van een on- dergrondsche bewaarplaats voor benzine met bovengrondsche aft^pinrichting in en op den Haagweg vóór het perceel Haag- weg No. 52, kadastraal bekend gemeente- Leiden, Sectie O. No. 771. De stukken op deze zaak betrekking hebbende liggen op de gemeente-secreta rie ter inzage. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 5 April 1932. Burgemeester en Wethouders van Lei den doen te weten, dat door den Raad dier gemeente, in zijne vergadering van den 15en Februari 1932, is vastgesteld de volgende verordening: Verordening, hou dende wijziging van de verordening van 26 Mei 1898 (Gemeenteblad No. 10), op de Markten, laatstelijk gewijzigd bij verorde ning van 21 Januari 1929 (Gemeenteblad No. 4). Artikel I. In artikel la der bovenge noemde verordening wordt „ooft" vervan gen door „fruit". Artikel II. Aan artikel 3 der boven genoemde verordening wordt toegevoegd een nieuw lid 2, luidende als volgt: „De Directeur van den Markt- en Haven dienst of zijn adjunct is echter bevoegd toe te laten, dat de voor de groente- en fruitmarkt bestemde koopwaren ten hoog ste 11/2 uur vóór den aanvang van de markt op het marktterrein worden aange voerd, indien de omstandigheden zich daartegen niet verzetten en onder voor waarde, dat daarbij voor de omwonenden hinderlijk geraas wordt vermeden." Vastgesteld door den Gemeenteraad van Leiden, in zijne openbare vergadering van den löden Februari 1932. De Burgemeester, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, De Secretaris, VAN STRIJEN. Zijnde deze verordening aan de Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland, volgens hun bericht van den 21/30 Maart 1932, B, No. 1455/95, (2e Afd.) G.S. No. 453/2, in Afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort', den 5den April 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. LEIDEN. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag. Vincentiua- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.308.30 uur. Dinsdag „The Staff" Engelsche folkloris tische dansen ten bate van het Leidsch Crisis-Comité. Stadsge hoorzaal, 8 uur. Dinsdag. K. J. M. V. „St. Peter Kanis", Feestavond, Foyer, 8.15 uur. Woensdag. „De Hanze", In den Vergulden Turk, 8.30 uur. Donderdag. Zitting van „Sancta Veronica", Pieterskerkkoorsteeg 15. De uitslag der gisteren door Commissa rissen der Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit gehouden aanbesteding voor het bemetselen van een ijzeren vak- werkbouw voor de uitbreiding van het ketelhuis der Electr. fabriek en het maken van een voorbouw aan het ketelhuis en <le machinekamer van die fabriek luidt als volgt J. I. Planjer, Leiden A 29.000, B ƒ60.000; C. J. v. Valderen, Leiden, A ƒ26.666, B 53.772; N. Cobelens en Zn., Haarlem, A ƒ23.500, B 52.250; J. War- naar, Leiden, A 23.100, B ƒ52.100; C. Boel, Voorburg, A ƒ24.790, B ƒ51.790; H. Korswagen, Leiden, A ƒ24.000, Z 48.975; Wed. H. v. Driel, Koudekerk, A 24.300, B 48.750; D. Kaay en Zn., Oegstgeest, A 25.020, B ƒ46.030; C. v. d. Wiel en Kort, Noordwijk, A 22.000, B ƒ45.900; W. Hoogstraaten, Leiden, A 20.364, B 45.900; de Later en Meijers, Oegstgeest, A 19.200, B ƒ44.100; Gebrs. den Oudeu, Oegstgeest, A ƒ20.913, B 43.650; Bik en Breedte veld, Leiden, A 19.995, B 43.595; Fa. Gesman en Zoetemeyer, Alphen, A 20.590, B ƒ42.790; Th. L. J. Zitman, Lei den, A 18.700, B ƒ41.400; v. d. Lelie en Kanteboen, Leiden, A 17.887, B 40.187 J. Gesman, Turkenburg en Oudenes, Al phen, A 19.715, B 39.960; N. Timmers, Leiden, A 15.400, B 30.400.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2