5PORT MAANDAG 4 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 HOCKEY NEDERLAND—BELGIE 2—0. Matige wedstrijd. Tresling en Wellens uitblinkers. Huldiging van Tresling. In het Stadion te Amsterdam vond gisteren voor de dertiende maal de lan- denontmoeting plaats tusschen Neder land en België. Over het algemeen ie het een vrij ma tige wedstrijd geworden, waarbij het spel peil nimmer een bijzondere hoogte be reikte. Als voornaamste oorzaak kan die nen, dat het veld in verband met den regen der laatste dagen, vrij zwaar voor hockey te bespelen was. De sticks woel den den grond om en mede daardoor bleef het kleine witte balletje nog al eens steken. Dit werkte remmend op het spel Ook het stickswerk der spelers leed zicht baar onder deze omstandigheden. In dit verband is het ook begrijpelijk, dat het tempo in dezen wedstrijd lang niet zoo e-nel was als gewoonlijk in hockey-ontmoe- tingen het geval is. Daarbij kwam nog het feit, dat vooral aan Hollandsohe zijde het spel te klein werd gehouden. De eenige mogelijkheid om tot scoren te ko men was snel open spel, maar juist het Hollandsche binnentrio peuterde veel te veel, waardoor de sterke Belgische ver dediging herhaaldelijk kon ingrijpen. Voorts floten de scheidsrechters o.i. veel te veel voor onbeduidende overtredingen met het gevolg, dat het spel steeds in de kiem gesmoord werd en geen van beide partijen gelegenheid kreeg zijn gewone spelwijze te ontplooien. Vooral het fluiten van scheidsrechter Liegeois (België), leek ons nog al aanvechtbaar. In de eerste helft zag hij een zeer duidelijk buiten- spelgeval over het hoofd, met het gevolg, dat Holland zijn eerste doelpunt kon ma ken. In de tweede helft gaf hij wonder lijke beslissingen, waaruit we soms niet wijs konden worden. Het soheidsrechters- probleem bij hockey is al zeer actueel geworden. Huldiging van Tresling. fn de pauze werd Ab Tresling van H. O. C. gehuldigd in verband met het feit, dat hij heden zijn 25sten interlandwed strijd speelde, doch tevens ook zijn laat ste wegens vertrek naar Indië. De voor zitter van den Nederlandschen Hockey en Bandy-Bond, de heer Baron van Pal- landt huldigde den sympathieken speler voor zijn uitstekend spel in de reeks wed strijden, waarin hij voor Holland de kleuren op zoo'n waardige wijze hoog hield. Als blijk van waardeering over handigde spr. hem een zilveren sigaret tenkoker. Ook de aanvoerder van het Neder- landsch elftal, de heer de Waal sprak voor de luidsprekersinstallaties eenige woorden van hulde. Het was een eenvou dige, maar trefende huldiging van een speler, die een der grootste steunpilaren is geweest van het Nederlandsche na tionale en internationale hockey. De wedstrijd. Om ruim half drie stellen de volgende elftallen zich tegen elkaar op: Nederland: Hardebeck De Waal Tresling De Looper Ter Haar van Lierop De Geer v. d. Berg Du Pon Gunning v. d. Haar Naamdag /j**® Buvoegsel OM HET VOETBALKAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Te Eindhoven ontving P. S. V. Feijenoord op bezoek, en het eindresultaat van den fraaien wedstrijd was 00. Een moment voor het doel van P. S. V. Seeldrayers Portielje Bernaert Rensburg Lejeune De Keyzer Mallieux Adelot Paquet Wellens v. d. Merghel België. Tijdens een fiksche regenbui wordt be gonnen. Nederland krijgt de eerste kans, al- de Oranjevoorhoede in duidelijke bui tenspelpositie het balletje krijgt toege speeld, doch het gevaar wordt nog ge keerd. Een corner wordt door v. d. Bergh ingeschoten, doch het schot gaat rake lings naast. Als Hardebeck is uitgeloopen ontstaat er een critiek moment voor het Hollandsche doel, waaruit een strafcor- ner mag worden genomen. Deze door Wellens keihard ingeschoten wordt dooi de Waal nog fraai uit doel gehouden. België is nu even iets sterker, maar Tresling brengt opluchting en onze lin kervleugel dringt gevaarlijk door tot het Belgische doel, waar v. d. Bergh zeer hard op doel schiet. De Belgische keeper trapt den bal corner. Een voorzet van Gunning wil Du Pon inschieten, maar v. d. Merghel werpt zich er voor. Het bal letje belandt tenslotte bij v. d. Haar, die naast schiet. Holland leidt. Onverwacht neemt Nederland de lei ding. In duidelijke buitenspelpositie krijgt Du Pon bij missen der Belgische verde diging den bal toegespeeld en kan ge- makelijk scoren (10). Er is dan een half uur gespeeld. In de resteerende vijf minuten gebeurde niets bijzonders meer en de rust gaat in met een 10 voorsprong voor Holland. Tweede helft. Voordat weer aangevangen wordt, vindt de reeds gememoreerde huldiging plaat? van Tresling. Het is nu droog geworden en af en toe komt zelfs het zonnetje door de wolken In het Olympisch stadion te Amsterdam werd Zondag de HOCKEYWEDSTRIJD NEDERLAND—BELGIE gespeeld, welke door Nederland met 20 werd gewonnen. Een overzicht tijdens het spel schijnen. Drie minuten na de hervatting krijgt na uitstekend werk van den rech tervleugel Du Pon weer een kans en voor de tweede maal passeert hij v. d. Mer ghel (2—0). Holland is sterker] maar het binnen trio houdt het spel té kort, waardoor de sterke Belgische verdediging, die even als in de eerste helft uitstekend op dreef is, steeds kan ingrijpen. Het stickwerk is af en toe bepaald slecht en er wordt heel veel gemist. Eerst krijgt België een aantal corners te nemen, maar deze wor den allen naast geschoten. Dan is het de beurt aan Holland, maar alhoewel hier gevaarlijker situaties ont staan, kan ook Holland niet meer scoren en als de tijd verstreken is, heeft Hol land gewonnen met 20. Rest nog te vermelden, dat Mallieux kort voor het einde moest uitvallen we gens een blessure in het gelaat. Geheele .voldoening heeft het Neder- landsch elftal niet geschonken. In de achterhoede werkte alles rustig en goed. Dat was werk van internationale klasse. Vooral Tresling speelde een buitengewoon goede partij, het is een van zijn beste in ternationale wedstrijden geworden. Hem zal men zeker in de komende wedstrijden missen. De middenlinie was- goed zonder meer. Alleen scheen men veel last van het veld te ondervinden, waardoor b.v. een van Lierop beneden zijn vorm van anders bleef. De voorhoede schonk nog de minste voldoening. Gunning speelde te individua listisch, v. d. Bergh heeft voorts heel wat kansen gemist en was menigmaal t© langzaam. Du Pon speelde uitstekend ter wijl v. d. Haar niet genoeg te doen kreeg. De Geer viel niet op. In de Belgische verdediging evenaarde Wellens onzen back Tresling. De Belg heeft een zeer fraaie partij gespeeld. Ook Paquet was goed. Alle andere spelers voldeden wel, al hoewel geen der anderen een bijzondere prestatie leverden. Een uitzondering mag misschien nog worden gemaakt op den snellen rechtsbuiten Seeldrayers. De stand. Door dezen uitslag is de stand gewor den: gesp.gew.gel.verl. v.t. pnt. Nederland 13 8 3 2 207 19 België 13 2 3 8 7—20 7 NEDERLAND—WEST DUITSCHLAND (Dames) 1—0. Gistermiddag is te Arnhem op het Sportpark Klarenbeek de dames-hockey wedstrijd NederlandWest-Duitschland gespeeld, die door onze dames met 10 werd gewonnen, dank zij een betere stick- techniek, maar vooral door het enthou siast werken van de geheele ploeg. De Nederlandsche dames waren in het veld overwegend sterker, doch misschien als gevolg van het enthousiasme liet het po sitiespel zeer veel tet wenschen over, ter wijl het aanvalsspel te kort werd gehou den. De Duitsche ploeg werd dikwijls volkomen ingesloten en zoo was het lan gen tijd vrijwel onmogelijk om tusschen de vele sticks en beenen door tot doel punten te komen. Het opstellen der Duit sche dames was ongetwijfeld veel beter en bij iedere aanval trokken zij in een breede, open formatie op doel af. De stick-techniek van het Duitsche team was echter dermate onvoldoende, dat de Ne derlandsche verdedigsters met hare te genstandsters niet veel moeite hadden, temeer daar het binnentrio beslist on voldoende was. Speciaal de dames In- fanti en Potthoff speelden zeer zwak. Het gevaar kwam dan ook het meest van de beide vleugelspeelsters,, waarvan vooral de linksbuiten Blum op een zeer goeden wedstrijd kan terugzien. Uitblin- sters in dit team waren voorts linksbock Brohl, spel Piedboeuf en rechtsbuiten Rosenbaum. In het Nederlandsche team viel vooral mej. Pabst, die links-half speelde, op. Met forsche, verre slagen zuiverde zij haar gebied, terwijl zij steeds weer de voorhoede aan het werk zette. Mej. Eilers speelde veel minder. De beide Nederlandsche backs, de dames Franzi en Rollin Couquerque waren uit stekend. De Nederlandsche voorhoede had veel productiever kunnen spelen, in dien zij later op hun plaats gebleven wa ren. Individueel werd echter zeer goed De leiding van mr. Hoyer had iets strenger kunnen zijn, terwijl de Duitsche collega dr. Blum geen enkele maal floot voor links aanvallen. Gedurende de eerste speelhelft was hij beter dan tijdens de tweede. Het spelverloop. Kwart over een wordt begonnen en terstond dringen de Nederlandsche da mes reeds door tot de Duit-sche strafcir- kel. Nederland onderneemt aanval op aanval, maar de Duitsche verdediging met de dames Jackel en Brohl weert zich tot het uiterste. Mej. Pabst blijkt uit stekend op dreef te zijn en wordt vrijwel niet gepasseerd, evenmin trouwens mej. Rollin Couquerque. Ettelijke malen ont snapt het heiligdom van de middelmatige Duitsche keepster, frl. Mueck ternauwer nood aan een doorboring. Even werkt de Duitsche ploeg zich los, echter zonder bepaald gevaarlijk te worden. Het tempo is nog vrij langzaam, wat gedeeltelijk aan het vrij zwaar bespeelbare terrein geweten mag worden. Opvallend is ech ter, dat de Duitsche dames stuk voor stuk harder loopen en sneller starten. Naast tempo in hot spel spreekt techniek echter ook een woordje mee en daar de gasten dit missen, zijn toch de Neder landsche dames in de meerderheid. Even moet halverwege de eerste helft de wed strijd gestaakt worden, daar mej. Rollin Couquerque een blessure oploopt boven haar rechteroog. Even is men in span ning of zij zal uitvallen, maar als zij na verbonden te zijn het veld weer betreedt gaat een applausje op. Het spel is nau welijks enkele minuten hervat of mej. v. d. Berg scoort voor Nederland. Het doel punt wordt echter geannuleerd, daar juist afgesloten werd voor een overtreding van een der Duitsche backs. Wel worden op het Duitsche dpel nog verscheidene straf- en gewone corners genomen, doch de Ne derlandsche dames wordt geen gelegen heid gegeven een behoorlijk gericht schot te lossen. De rust komt dan ook met blanco stand. Gedurende de tweede helft hebben de Nederlandsche dames nog meer over wicht. Zij begaan echter de fout, de Duit sche dames, die soms met haar elven zich tot de 20-yards lijn terugtrokken, absoluut in te sluiten. Het is duidelijk, dat goals op deze wijze moeten uitblij ven, daar men elkaar voortdurend in den weg loopt. Zooo ver is het Nederland sche team opgedrongen, dat de doorbra ken van de snelle Duitsche voorhoede zeer gevaarlijk zouden zijn geweeat, ware het niet, dat ook schotvaardigheid daar in ontbrak. Eindelijk, ongeveer 10 minu ten voor het einde bezwijkt het Duitsche doel, daar mej. Bauduin uit een scrimage gelegenheid krijgt een schot to lossen, waarvan zij een dankbaar gebruik maakt (l—0)- Even later komt mej. Inflati voor het geheel verlaten doel, waar een zacht rol- lertje voldoende was om den gelijkmaker te scoren, peert zij de bal meters hoog over het doel heen. Nadat mej.. Bauduin nog een keihard schot inzendt, dat ech ter tegen den bovenlat afketst, wordt in het heetst van den strijd het einde aan gekondigd. Een volkomen verdiende overwinning, die grooter ware geweest, indien de Nederlandsche dames een openspel-metho- de hadden toegepast tegen deze tech nisch veel zwakere tegenpartij. DENEMARKEN—NEDERLAND. Naar wij vernemen zal in Mei tijdens de Pinksterdagen te Kopenhagen een in terlandwedstrijd worden gespeeld tusschen de vertegenwoordigende hockeyploogen van Denemarken en Nederland. Een in teressante hockeyontmoeting voor onzen nationalen ploeg is er dus in dit nog bijgekomen. HET DAMES KAMPIOENSCHAP. Yoor het hockey-kampioenscshap van Nederland voor dames is Zaterdag te Arn hem de wedstrijd H. O. C.Zutphen ge speeld. H. O. C. won met 31. Mej. JENNY KASTEIN heeft te Amsterdam het wereld-zwem- record voor dames 400 M. schoolslag verbeterd in 6 min. 38 sec. De zwemkampioene in de bloemetjes.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9