HET HUIS DER VERSPIEDERS MAANDAG 4 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 HILLEGOM. DE BLOEMENVELDEN. De planten groeien zienderoog. De regen, die thans overvloedig op vel den en tuinen neerstroomt, komt ook de mooie Bloemenvelden van plaats en streek ten goede. Nog zelden kwam het voor, dat bij een winter vrijwel zonder vorst of sneeuw, zoo weinig hemelwater viel. In den regel is bij open winter regen en wind da gelijks aan de orde. De zandgronden der Bloembollenstreek waren dan ook intens droog, zoodat kruid en onkruid zich niet gehaast hebben in een snel tempo te groei en. Een en ander heeft de werkloosheid der land- en tuinarbeiders dan ook helaas on gewild bevorderd. De bloemisten konden hun riet gemakkelijk en droog weghalen en optassen. Die groote droogte is ook oor zaak geweest, dat de bloemen „laat" zijn zooals men zegt. Daartegenover staat, dat geen nachtvorsten de frissche, jonge scheu ten troffen en verwoestten. Het is ons al herhaaldelijk opgevallen, hoe op een zeldzame uitzondering na, al toos de volle bloemenpracht op half April te genieten valt. Ook nu weer: öf men heeft een opvallend vroeg ontluiken met een stagnatie van soms wel 3 weken, óf alles blijft lang primitief om dan als in galop den achterstand in te halen. Dit laatste ge beurt thans: men kan het zien groeien. Hier en daar beginnen zich de kleuren der Hj'acinthen af te teekenen, doch nog slechts sporadisch. In de komende dagen zal 't len tezonnetje beslissen. Als we lezen of hoo- ren van d e(n) Bollenzondag moeten we al toos even glimlachen: die is er niet. De komende Zondagen valt er te genieten en voor we een week verder zijn, geven we wel een lijstje der mooiste routes. In hoeverre de vroege Tulpen gelijk zul len bloeien met de Hyacinthen is nog niet te zeggen. Een feit is, dat alles van heinde en verre komt voor de Hyacinthen; voor alleen Tulpenvelden die naar ons en veler oordeel het van de Hyacinthen in kleurschakeering verre winnen zijn de couranten nog steeds met bij machte ge weest, de verdiende belangstelling van bui ten de streek te wekken. Hopen we, dat het nog eens zoover mag komen. Geen promotie. Wegens bezuiniging zal het Station Hillegom der H.S.M. wor den omgezet in een halte. Wij kunnen dat nu juist geen eervolle vermelding noemen. Verschillende redenen kunnen er o.i. toe hebben bijgedragen. Voorop dient gesteld, dat het feit dient te worden betreurd. Aan een en ander heeft do Directie en ook het publiek schuld. Beide staan met elkaar in verband. Het reizen vooral de verbinding HillegomHaarlem en HillegomLeiden is te duur, omdat tot heden geen buurt verkeer tusschen die steden mogelijk is, terwijl toch onze plaats het eerst en het meest op die 2 steden is aangewezen. De ligging: van het station is in vergelijking met Lisse en Sassenheim werkelijk gunstig te noemen: van 't centrum der plaats is de afstand ten onzent naar 't station nauwe lijks een kwartier. Maar ook het publiek via de organi saties heeft £ecr weinig gedaan, om meerdere verbindingen van "t Station in beide richtingen te erlangen, 't Aantal treinen, dat hier stopt, is voor een plaats van rond 11.000 inwoners eenvoudig be spottelijk klein. Indien b.v. Bloembollen cultuur, Kweekersgenootschap en Hanze gezamenlijk pogingen hadden aangewend, om meer treinen te Hillegom te laten stoppen, staat het voor ons vast, dat resul taten waren bereikt. Het motief van vroe ger, dat het stoppen der stoomtreinen zoo veel geld kostte (en dat was waar) is thans met de electrische treinen vrijwel verval len. En zoo zullen we de degradatie bele ven, dat er smalend kan gezegd wordende halte HillegomHet is wezenlijk erg. Ho pen we nu nog maar, dat straks het aantal treinen, dat niet te Hillegom stopt, niet nog gaat toenemen! De tegenwoordige ohef, de heer Spoor, wordt met ingang van 1 Mei overgeplaatst naar Amsterdam (Station Willemspark- weg), terwijl als haltechef naar hier komt de heer Hileniue van Lisse. Aar» GIBBS. Nlejuffers en Mevrouwen, QC Kunt U zich veilig toever- trouwen, \r—S Gebruikt zijn tandzeep, (fwi\ toiletzeep, huidcrême, I poeder. L'H!) Zoowel voor het reizend publiek als meer nog voor het spoorpersoneel is het heen gaan van den heer Spoor te betreuren: hij was een humaan patroon en hulpvaardig mensch. Het ga hem in de Hoofdstad wel DE KWAKEL. Kiesvereenigng. De R.-K. Kiesv. „Uit- hoorn II" vergaderde Vrijdagavond half- acht in café C. Pouw. Opkomst vrij goed. Een kort welkomstwoord van den voorzit ter, den heer Th. Voorn. Notulen goedge keurd. Behandeling van „het voorstel tot wijziging van het kiesreglement 1927". Sommige artikelen leidden tot een vrucht bare bespreking. Vooral art. 8 lid 5. Be pleit werd inplaats van 2/5 daarvan te ma ken 9/10. Men zag in onze Rijkskieskringen dat het beter was 1 kwaliteitszetel en 2 vrije „dus niet omschreven zetels". Hier door werd men beter in de gelegenheid ge steld een tuinbouwafgevaardigde naar de Kamer te zenden. Het volgende amende ment werd aangenomen: Uithoorn- II stelt voor het aantal kwaliteitszetels zoo sterk mogelijk te verminderen, ten einde de kiezer meer vrijheid te geven over an dere zetels te stemmen. Lid 7 van dit ar tikel komt hierdoor te vervallen. Art. 21 wil men dusdanig gewijzigd zien, dat voor 31 ec. van 't voorafgaande jaar wordt ge lezen „1 April van 't jaar waarin de stem ming geschiedt." Hierna kreeg de heer N. Nederland het woord, die sprak over den Raad en zijn werkzaamheden over de financieele moei lijkheden der gemeente. Daar 't sluitingsuur zoover genaderd was leidde de Heer Meuwissen zijn rede. die hij over 4 weken zal houden in. Na een korte rondvraag sluiting op de gebruikelijke wijze. Aanneming nieuwe leerlingen. Op Zondag 10 April a.s. zal er na de Hoogmis en na de Vespers gelegenheid bestaan in de R.-K. School tot aangifte van nieuwe leer lingen. Deze moeten op 1 Nov. aa. den leeftijd van 6 jaar bereikt hebben. LEIMUIDEN. „St. Deus Dedit". De aid. .Leimui- den hield vorige week een propaganda- vergadering, welke goed bezocht was. De voorzitter opende de vergadering met den Chr. Groet, heette de aanwezigen welkom, in het bijzonder den spreker van dezen a-vond, den heer Dekker, alsmede den pas toor. De notulen werden door den secre taris voorgelezen en onder dank goedge keurd. Hierna was het woord aan den spr., die in korte maar duidelijke woorden het organisatieleven uiteenzette en de aanwe zigen aanspoorde om zich zoo spoedig mo gelijk te organiseeren en zich op te geven als lid. Hierbij sprak de zeereerw. heer pastoor ook nog eenige opwekkende woor den dat ieder moest georganiseerd zijn in den bond, waarin hij thuis behoorde. Aan de orde was vervolgens de benoe ming van een controlecommissie. Benoemd werden W. de Hollander, B. de Vries en een lid van het bestuur. Van de aanwezi gen gaven zich 14 als lid op: zoowaar een mooien vooruitgang. Bij de rondvraag kwam nog ter sprake de werkverschaffing. De heer Dekker zei, dat de burgemeester bericht had dat het dezen winter meer een noodregeling was en dat het, wanneer het een ander jaar weer zoo is er wel een andere regeling getroffen zou worden. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzit ter deze goed bezochte vergadering met den chr. groet. N00RDWIJKERH0UT. Uitvoering Crisis-Comité. Op Donder dag 7 April a.s. 8 uur zal ten bate van het Crisis-Comité in de zaal van het Café vaD mej. de Wed. J. L. Brama een uitvoering gegeven worden door de Chri3tO'ijke Zang- vereeniging „Concordia" alhier met mede werking van het jeugdkoor, directeur de heer Verdoorn uit Leiden. Eere-voorzitter is ds. J. van Nooït. Pianobegeleiding door mej. Heine te Leiden. Tet programma luidt als volgt: 1. Ope ning door den EdelAchtbaren heer A. A. C. M. van lersel. 2. Uitvoering van 9 num mers. 3. Pauze. 4. Uitvoering van het laat ste nummer „Jeftha". Cantate voor ge mengd koor en soli. De toegangsprijs be draagt 0.25. Wij twijfelen er niet aan of velen zullen, gezien het mooie doel, naar deze uitvoering komen. Wit-Gele Kruis. In het café van mej. de Wed. J. L. Brama werd een algemeen e ledenvergadering gehouden van het Wit- Gele Kruis, alhier. De voorzitter, de Edel- Achtbare heer A. A. C. M. van Iersei, open de de vergadering met den chnstetijken groet en verzoekt den secretaris, den heer E. L. Rorsthuxs, de notulen voor te iezen van de vorige vergadering. Deze notulen werden zonder wijziging vastgesteld. Hier na leest de secretaris-penningmeester het volgende verslag voor: Op 1 Januari 1931 stonden 488 huisgezinnen en alleenstaan de personen als lid of begunstiger inge schreven. Het aantal begunstigers bedraagt heLaa-s nog maar 18. Er werden 2 bestuurs vergaderingen gehouden en wel op 16 Maart en 17 Juli. Van de aanschaffing van verplegingsart-ikelen, zoo hard noodig, komt nog niets, wegens gebrek aan bergruimte. Verder heeft het bestuur gezorgd, dat er voldoende moedercursussen gegeven wer den. Om de netto-opbrengst van de Emma- bloemcollecte, welke m 1931 138.51 be droeg, geheel te kunnen behouden, heeft de Vereeniging zich aangesloten bij de Ne- derlandsche Vereeniging tot bestrijding der tuberculose. In het afgeloopen jaar werden er twee tuberculoselijders ver pleegd is de sanatoria „Berg en Bosch" en Dekkerswald". Wat de wijkverpleging be treft het volgende. Door de Zuster-wijkver- pleegster werden niet minder dan 1460 huisbezoeken afgelegd. In het zusterhuis vonden 1926 kleine verplegingen plaats. Hoogtezonbestraling kon wegens de ver bouwing niet plaats hebben. In het geheel werden er 240 verplegingsartikelen uitge leend, welke helaa-s na het gebruik niet altijd direct werden terugbezorgd. Het be stuur hoopt in de toekomst nog meer te kunnen doen, maar tot heden laten de geldmiddelen nog niet alles voldoende toe. Den secretaris werd dank gebracht voor dit keurige verslag. Een commissie uit het bestuur bestaan de uit de heeren J. van den Berg Wzn. en E. Oostdam Jac.zn. verklaarden dat de boeken en kas van den penningmeester m orde waren bevonden, zoodat besloten werd de functionaris te déohargeeren. Bij de bestuursverkiezing welke nu volg de werden de aftredende heeren dr. Wös- ten, E. L. Horsthuis en O. Deutekom allen bij acclamatie herkozen en verklaarden al len hunne benoeming weer te willen aan vaarden. Bij de rondvraag werd bespro ken om in het vervolg de vergaderingen der vereeniging door een convocatiebiljet be kend te maken, daar dit vermoedelijk het bezoek zal vermeerderen. Nadat verschil lende meeningen hierover naar voren wer den gebracht zei de voorzitter, dat deze zaak nader zal worden besproken in het bestuur. Nadat verder nog eenige huishoudelijke punten werden besproken sloot de voor zitter de vergadering. KATWIJK. Crisis-comité. De laatste 2 weken heeft het comité met uitzondering van 100 pond spek, verstrekt door den heer 0. T„ gelden noch gaven in nature ontvangen. Het aantal steun trekkeneden is na toege paste strenge selectie, gestegen tot 181 per- FEUILLETON. Uit bet Engelsch van WARWICK DEEPING. Vertaald door R. de Bree. 68) Hij ging naar buiten, de deur achter zich Bluitend. Nance stond op en maakte met bevende handen het pakje open. De Rothan's zilveren beker was half gevuld. Zij sloop om den tafel en wierp het poe der in zijn glas, verfrommelde het papier en verborg het weer in haar keurslijf. Zij beefde als een riet en trachtte dit wanhopig te verbergen toen de Rothan weer terugkwam. Hij kwam binnen in een nonchalante houding, terwijl hij hetzelfde lied neuriede als zooeven in den gang. Hij wierp Nance een scherpe zijdelingsche blik tee en glimlachte. U wilt het wel verontschuldigen, dat ik de hall in een stal verander, maar de omstandigheden zijn dringend. Francois had mijn orders noodig. Ik hoop dat de gelegenheid u te pas kwam. Zijn ironische houding deed haar ver stijven. Ze zag dat hij zijn plaats weer in nam, zijn beker opnam, er in keek, een weinig van den drank proefde, daarna achterover leunde in de stoel en lachte. Nance, je hebt nog niet op mijn gezondheid gedronken. Laat mij je den liefdedronk reiken. - Zij zat hem hulpeloos aan te staren en was zich bewust van haar jammerlijke figuur. Wat, u wilt mij niet toedrinken? Ver onderstel eens, dat wij de beker naar Mr. Benham zouden zenden? Ik zal er meer wijn inschenken, want hij zal ongetwijfeld dorstig zijn. Jean, Jean, kom hier. Jean kwam binnen en stond naast de stoel van Nance. Maar de Rothan keek niet naar hemzijn oogen boorden zich in die van Nance. Jean, ik dacht dat ik je noodig had, rnaar ik merk van niet. Ga Francois met de paarden helpen. De man verdween, de Rothan hield met een hand de beker omklemd, zijn oogen nog steeds op Nance gericht. Zij voelde zich vernederd, uit het veld geslagen, te schande gemaakt voor hem. Het was zoo duidelijk dat hij het wist en dat deze .we tenschap hem amuseerde. Nance, je speelt je rol niet goed, mijn kind. Wij zijn te verstandig voor de lief tallige heldin uit een treurspel die gif mengt in den beker van een ridder. Hield die opschepper van een schermmeester mij voor zoo'n dwaas Ze gaf geen antwoord. Nachtelijk gefluister onder het ven ster van een ladySommige huizen bren gen het geluid op een vreemde wijze over, kind en mannen die hun leven op prijs stel len, wenschen geen extra risico te loopen. Oh, ik maak je er geen. verwijt van. Echt- genooten worden vaker vergiftigd dan minnaars en toch ben ik genegen het ge vaar te trotseeren! Hij stond op en gooide de kelk uit het raam leeg. U zult ongetwijfeld verlangen om over hetgeen aan deze zaak vastzit na te denken. Slaap wel vannacht. U zult het noodig hebben. Verspil den kostbaren tijd niet door het geven van seinen met kan delaars. Hij liep de kamer door en opende de deur voor haar. Nance was opgestaan. Haar gevoel van hulpeloosheid had plaats gemaakt voor woede en vrees. Ik haat u, zeiden haar oogen hem. En hij lachte. Francois, let er op dat de paarden zich netjes gedragen. Miss Durell gaat naar haar kamer. Nance was bitter gestemd en niet be paald enhousiast over Jeremy's handig heid. De Rothans hoonende voldoening maakte haar ontzettend angstig. Veron derstel dat hij het zou winnen, Jeremy schaakmat zou zetten en naar Frankrijk zou uitwijken? En dat hij van plan was haar mee te nemen? Alles was even onge rijmd en toch afschuwelijke werkelijkheid. Zij zag dé duisternis vallen en zat pein zend aan haar raam, terwijl de bosschen zich donker afteekenden tegen den onder- gaanden zon. Zij veronderstelde dat Jere my en zijn vrienden daar ginder in die- bosschen verborgen waren. Zij zouden het huis geen moment uit het oog verliezen voor het sein, dat zij niet geven kon. Nance kon dien nacht niet slapen. Dat was ook geen wonder want het huis was vol rumoer, het stampen van de paarden op de eiken vloer van de hall, het heen en weer loopen van mannen, bijl- en hamer slagen in verschillende kamers. De Ro than maakte zijn bagage gereed voor den plotselingen aftocht, pakte zijn bezittingen bij elkaar en gaf zijn mannen opdracht ad- UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Dinsdag 5 April. Huizen 1875 M. Uitsl. K. R. O .-uitzending. 8.00—9.15 Gramofoonplaten. 10.00 K. R. O.-Kunstensemble o. L v. Piet Lustenhouwer. 11.30 Godod. Halfuurtje. 12.15 K. R. O.-Trio o. 1. v. P. Lustenhou wer. I.453.00 Uit het Carlton Hotel, Am sterdam Nederlandsche week. 3.30 Cramofoonplaten. 4.25 Cursus „De moderne zakenman". 5.00 K. R. O.-orkest o. 1. v. J. Gerritsen. 6.259.15 Uit Weenen: Die Sohöpfung, oratorium van Haydn. 9.15 Vaz Dias. 9.30 Verbondskwartiertje. 9.45 Gramofoonplaten. 10.00 Politieberichten. 10.15—12.00 Balalaika-orkest o. 1. v. Iwan Schustow. Hilversum 298 M. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Orgelconcert P. v. Egmond, J. Sa- methini (cello). II.00 Kookpraatje door Mevr. N. Wolf- Kaufmann. 11.30 Vervolg concert. 12.00 Grmofoonplaten. 12.15 A. V. R. O.-Klein-orkest o. 1. v. N. Treep (Intermezzo: Acoordeonmuziek). (Duo v. d. Zee-Meier). I.45 Nederl. Week i. h. Carlton Hotel Amsterdam. Rede van Mevr. H. A. van RielSmeenge. 2.15 Pauze. 2.30 Vervolg uitz. u. b. Carlton Hotel. 3.00 Knipcursus. 4.00 Piano-recital Mevr. M. Frenchv. d. Heek. 4.30 Kinderuur. 5.30 Kovacs Lajos en zijn orkest (Re- reinzang Bob Scholte). 6.00 Onderwijsfonds Binnenvaart. 6.30 R. V. U. Prof. Dt. A. H. de Hartog Muziek en wereldbeschouwing. 7.00 Kovacs Lajos en zijn orke-st. 7.30 Engelsche les door Fred Fry. 8.00 V. A. R. A.-orkest o. 1, v. H. de Groot. O4i. Fragm. „Faust", Gounod. 9.00 „Dolores Divine. Schuldig of on schuldig", Hoorspel van Kenneth M. Ellis. 9.20 Omroeporkest o. 1. v. N. Treep. O.a. Weibermarsch uit „Lustigj Witwe", Lehar Louis Noiret (liedjes). 10.00 Vaz Dias. 10.15 Vervolg concert. O.a. Ouv. Kalief van Bagdaod. Boieldieu. Ensemble Doeke Stuurop (liedjes). II.30—12.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. 11.05—11.20 Lezing. 12.20 Orgelconcert Edw. O'Henry. 1.20 Leonardo Kemp's orkest. 2.15 Televisie proeven. sonen, er wijl nog steeds nieuwe aanvragen binnenkomen. Daarom wekt het Comité ieder die wat te missen heeft op, zijn plicht en roeping als mensch te verstaan. Het Comité ontvangt veel aanvragen om kinderkleeren en beddegoed. Nu de schoonmaaktijd aangebroken is zullen in vele gezinnen kleeding en andere voorwerpen die nog bruikbaar zijn, doch door andere vervangen worden, voor den dag komen. Het crisis-comité kan met deze bruikbare kleedingstukken nuttig werk doen. Stel deze kleedingstukken daarom tér be schikking van het Comité; U verricht hier mede een goed werk. les kapot té breken, wat achtergelaten moest worden. Jean werd rondgestuurd met een bijl ora de stoelen kort en klein te hakken, de klokken stuk te slaan en -de paneelen van kisten en kasten te versplin teren. Eenigen tijd na middernacht, hoorde Nance iemand praten in den boomgaard achter de stallen. Zij hoorde het geluid van loopende mannen, geschuifel van voe ten op de steenen van de binnenplaats, ge rinkel van glas en breken van hout. Daar na een booze stem en schaduwen schoven teleurgesteld weg in de duisternis. Na-nee hoorde de Rothan spreken uit een van de bovenvensters. Er valt daar niets te stelen, gentle- men. Ik heb vanmorgen juist men paarden- van de hand gedaan. Wij zijn toevallig wakker hier, dus ik zou u aanraden om maar rustig weg te gaan. Onder een appelboom in den boomgaard stond Jeremy te vloeken tegen de ge- kuisebte ooren van chirurgijn Stott. De duivel hale dien kerel. Hij is zoo glad als een aal. Hij heeft de paarden in het huis gehaald. Ik weet wat dat be tee kent. Hij wil probeeren de kust te berei ken. Dominee Goffin verscheen, een lange donkere schaduw tusschen de appelboo- men. Hij nam snuif en was rijp voor een geweldige en niet te onderdrukken ex plosie. Ha....tschoehatschoe. Loop naar den donder, Goffin, je bent een mooie kerel voor een nachtelijke over rompeling. Het had anders niet veel van een overrompeling, sirIk kan zonder gevaar net zoo hard niezen als ik wil. 2.252.50 Grmofoonplaten. 4.20 Gred. GrinkC (viool) en Rob. Ed wards (piano). Sonates. 4.50 Grosvenor House-orkest. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Helen Perkin speelt Hydn's Piano sonates. 7.10 Lezing. 7.50 Radio-Militair-orkest o. 1. v. ODon- nell. Bernard Ross (bariton). O. a. Ouv. Verkaufte Braut, Smetana en scènes na- politaines, Massenet. 8.50 Piano-recital door Reg. Reynolds. 9.20 Berichten en lezing. 9.55 „A Mis ©ellany", gevarieerd muzi kaal hoorspel van C. Denis Freeman en M. H. Allen. 10.5512.20 Bertini's Danoe-Band. R a d i o-P a r i s", 1725 M. 8.05, 12.50 Gramofoonplaten. 9.05 „Fortunio", opera van Messager. M. m. v. Orkest en solisten o. L v. Henri Defosse. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Concert vanuit het Palace- Hotel. 2.204.20 Radio-Blaasorkest o. 1. v. An dersen. 7.209.20 „Josua", oratorium voor solis ten, koor en orkest van HandeL Leiding Niels Andersen. 9.3511.50 Dansmuziek. Langen berg, 473 M. 6.25—7.20 en 10.4011.20 GramofoonpL I.2012.10 Concert uit Stuttgart. 12.201.50 Concert o. 1. v. Wolf. 4.205.35 Werag-Orkest o. h v. Kühn. M. m. v. solisten. 6.259.15 Uit Weenen: „Die Sohöpfung" van Haydn. M. m. v. orkest, koor en solos- ten o. L v. Robert Heger. Brussel, 508 en 338 M. 508 meter: II.351.05 Gramofoonplaten, 4.20 Concert o. 1. v. Kumps. 5.50 Gramofoonplaten. 7.20 Concert o. 1. v. Kumps. Oa. Uit „Ca- valleria rusticana", Mascagni en uit „Sam son et Dalila", St. Saëns. 338 meter: 11.351.05 Gramofoonplaten. 4.20 Haydn-ooncert o. 1. v. André. 5.50 Gramofoonplaten. 7.20 Revue v. d. Sarov „Is dat Politiek!?" Rome, 441 M. 7.35 Gramofoonplaten. 8.05 Gevarieerd concert. 0.a. Menuet, Pugnani-Kreisler. In de pauze: Radio-too- neel. 10.15 Laatste berichten. Z e e s e n 1635 M. 6.25 Oratorium, „De Schöpfung,, van Jos. Haynd. Leiding: Robert Reger. 9.15 Berichten en lezing en hierna tot 11.20 Concert door het Norag-orkest o. 1. v. H. Platen. VEUR. Geboren: Nicolaas, z. v. H. M. Flin terman en A. Olieman. Helene Therése, d. v. H. F. M. van Zeeland en Chr. A. W. M. Lops. Gerard Maria Cornelis, z. v. J. C. v. Bohemen en J. C. Jurgens. Ja cobus Jozef, z. v. A. Frenech en P. Th v. d. Meer. Ondertrouwd: Jan ten Hoopen en G. A M. S. Hol. N. C. J. van Dijk en C. M. Sohuijt. H. H. Hilgersom en A. W. Christiaansen. Overleden: G. J. Verboom, 15 j. H. W. Th. Rusman, 67 j. Hatschoeha tschoe Jeremy vloekte. Het werd belachelijk. Luister eens, Stott, wij zrullen hier moeten bivakkeeren.het huis blokkee- ren. Er zal niets anders opzitten, sir. Ik zal Parsloe terugzenden voor pro viand en daarna naar de kust om daar te waarschuwen voor verdachte personen. We zullen hier blijven zitten en zullen trom petten met onze neuzen, dominee en ho pen dat de muren van Jericho zullen val len. Toen het dag werd, zagen de menschen in het Steenen Huis Jeremy's mannen bi vakkeeren in den boomgaard en op de weide aan den voorkant van het huis. Jeremy had zijn armee in tweeën verdeeld om beide kanten van het huis bezet te houden. Nance stond voor haar raam en zag Jeremy op en neer loopen in den boomgaard, zijn hoed strijdlustig op het hoofd en een korte steenen pijp tusschen zijn tanden. Hij bleef staan en wuifde met zijn hoed naar haar, toen zij aan het raam verscheen en Nance wuifde terug. Ze vond iets geruststellends in Jeremy's activiteit en in de mannen die zij zitten zag met hun rug tegen de stammen van de appelboo- men met musketten of oude geweren ge reed over hun knieën. Bijna geen enkele van de kerels kon schieten, maar toch leek het indrukwekkend. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6