MAANDAG 4 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 VOETBAL KON. NED. VOETBALBOND. Overzicht. In de kampioenscompetitie is heb Feijenoord gisteren weer niet gelukt van P. S. V. in Eindhoven te winnen. Het resultaat was een blanke gelijke stand, waarmede de Overmaasche club haar eerste punt in deze belangrijke compe titie verspeeldo, waarmede echter aller minst gezegd is, dat Ajax nu betere kan sen heeft. Want, al wonnen de Amster dammers op overtuigende wijze van Veendam, de komende wedstrijden kun nen nog genoeg moeilijkheden opleveren. De stand is nu: gesp.gew.gel.verl. v.t. pnt. Feijenoord 3 2 1 102 5 Ajax 2 2 131 4 Enschedé 3 2 1 74 4 P. S. V. 2_ii 2—5 1 Veendam 4 4 222 In" de promotiecompetitie der 3e klasse ran Afdeeling I wist Zandvoort opnieuw te winnen. Watergraafsmeer werd met 52 het kind van de rekening. Zand voort heeft dus een goede kans op be houd, wijl de stand is: Zandvoort 2 2 Alphen 1 Watergraafsm. 1 6—2 4 1 0—1 1 2—5 Voor de 2e klasse promotiecompetitie in Afd. II stelde Gouda haar aanhang opnieuw teleur. Het oude H. F. C. bleek inderdaad in staat, zij het dan met be hulp van oude krachten als Sigmond en den oud-Haarlemspeler Houtkooper een 30 zege te behalen. De vraag is nu wat de oude garde tegen D. H. C. zal pres tee ren. Het programma voor de tweede helft van deze promottie- en degradatiewed strijden is als volgt: 10 April: GoudaH. F. C. 24 April: D. H. C.Gouda. 1 Mei: H. F. C.—D. H. C. Van de overige wedstrijden noemen we nog den beslissingswedstrijd in het Zui den tusschen Bleyerheide en B. V. V. De Zuid-Limburgenaars handhaafden zich zooals wel te verwachten was door een 2o zege op de Bossche club. B. V. V. moet nu nog tegen de Valk spelen. Ein digt deze match in een gelijk spel dan blijft B. V. V. voor de eerste klasse be houden, wijl het beter doelgemiddeldo beslissend is. Men zie de cijfers: Bleyerheide B. V. V. De Valk 6—0 4 1 0—2 1 o_4 De uitslagen. Kampioenschap v. Nederland. VeendamAjax 19; P. S. V.Feijen oord 00. AFDEELING I. Tweede klasse B. T. O. G.Hercules 29. Promotie 3de klasse. O. S. V.De Spartaan 44; Water graafsmeerZandvoort 25. Derde klasse D. HollandAmsvorde 50. AFDEELING II. Promotie 2de klasse. H. F. C.Gouda 30. Promotie 3de klasse. Steeds HoogerHoek v. Holland 20; OlympiaVriendenschaar 42. Promotie 4de klasse. G. S. V.V. C. S. T. 40; Schiedam Trans valia 12. Promotie Bes. 2de klasse. Unitas IIS. V. V. I 22. Promotie Bes. 3de klasse. O. D S. n—B. F. C. II 2—4. Bes-. 3de klasse D. Alphia IIHerculeB II 25. AFDEELING IV. Beslissing eerste klasse. BleyerheideB. V. V. 20. Om den K. N. V.B.-beker. K. H. C.—D. O. S. 24; Emmen— Stadskanaal 00; K. V. V.Hengelo 04; FeijenoordDe Kennemers 36; Z. N. C.—H. B. S. 3-4; V. S. V.—Avan- ti 42; S. 6. C.Noordster 0—2; V. U. C.—A. P. G. S. 4—2; M. S. C.—Xerxes 2—4; V.O. G. E. L.—H. D. V. 2—5; Ex celsiorBob. et Velocitas 72; Willem IIFortuna 53; D. U. N. O.Allen Weerbaar 04; QuickD. C. L. 34; PalemigHoensbroek 75; S. V. V.O. D. S. 01; SliedrechtSloterdijk 61; VitesseZ. A C. 63; B. E. C.Assen delft 64; Wageningen—Hillinen 64; U. V. V.—B. C. H. 3—9; Zwolscho Boys- Eindhoven 1—8; H. V. V.—Germanicus 101; BloemendaalR-. O. D. A. 113; D. F. C.Beverwijk 71; B. F. O.H. V. C. 9—1; N. O. A. D.—A. D. O. 5—2; V. C. 0.Zeeburgia 13; N. A. O. West Frisia 13; D. O. T. O.Haaks bergen 9—0; F. V. O.—Veendam 7—2; G. O. L. T. O.—T. S. C. 7—2; Ede—Frisia 20; HelmondBe Quick 22; Dongen Waubach 3-0; G. V. A. V.—O. B. L O. D. 6-4; Velox—L. O. N. G. A. 1—1; 8. F. C.—Zeist 0—6; Bi?. Hope—Scheveningen 55; LeeuwardenA. G. O. V. V. 05; De ValkOoslerhout 71. P. S. V.FEIJENOORD 0-0. Voor circa 8000 toeschouwers speelden de Zuidelijke kampioenen gisteren hun eer sten kampioenswedstrijd op eigen terrein. Ondanks den aanhoudenden regen van de laatste da-gen verkeerde het veld in goed bespeelbaren toestand. Het resul- tat van den wedstrijd bleek voor beide partijen een tegenvaller. Over het geheel genomen had P. S. V. wel een doelpunt verdiend. Haar aanvallen waren veel ge vaarlijker dan die van Feijenoord. Dat zij tenslotte niet heeft kunnen scoren, is voor al aan het kranige werk van keeper Van Male t-oe te schrijven. Deze doelman was de eenige speler van Feijenoord dit uit blonk. Bij P. S. V. wa8 Van Bun de sterkste. Aan hem dankt P. S. V. dat doelman Bou- mans over het algemeen een gemakkelijke taak had. P. S. V. kwam met een geheel gewijzigd elftal uit. Deze wijziging was een gevolg van het mankeeren van van den Broek en Hermens, die beiden op de ziekenlijst staan. Van den Broek blijkt een zeer ernstige blessure aan het been te hebben opgeloo- pen, zoodat hij wellicht nog in verschillen de wedstrijden niet van de partij zal kun nen zijn. Zijn afwezigheid werd in de voor hoede sterk gevoeld. Invaller de Graaf verrichtte aardig werk, doch hij miste nog al eens kansen, terwijl hij zijn schot te vaak te hoog hield. Hermans leverde keu rig veldwerk, doch zijn schot faalde her haaldelijk, evenals dat van Visser. In de P. S. V. middenlinie verrichtte van Zeyl goed werk als speler, maar P. van Eerd was hier verreweg de beste. In de achterhoede was Van Bun verreweg te beste. Bij Feijenoord was, zooals ook reeds ge zegd, keeper Van Male de beste. Ook de beide backs leverden hier keurig werk. De middenlinie kon maar matig bekoren. Het slechtste speelde de voorhoede. Er •wordt wel af en toe aardig werk te zien gegeven, doch het schieten was slecht en ongevaarlijk. Het spelverloop. Onmiddellijk na den aftrap door P. S. V. ontwikkelt zich een zeer snelle wed strijd. Tegenover het buitengewoon en thousiaste spel der Zuidelijken, speelt Feijenoord opvallend rustig en zonder eenig enthousiasme. Om beurten zijn béi de partijen in den aanval, doch spoedig blijkt dat P. S. V. veel gevaarlijker op het doel aanstormt dan de Botterdammers, zoodat- Van Male herhaaldelijk moet ingrij pen. Hij doet dit vaak op meesterlijke wijze Soms ontstaan voor het doel van Feijenoord zeer spannende momenten, maar de backs der gasten behouden hun rustig spel, ter wijl Van Male met de grootste zekerheid optreedt. Een keer heeft hij echter geluk als hij een bal mist en Hermans ten slotte langs het verlaten doel schiet. Visser mist een paar opgelegde kansen. Voor Feijen oord geeft Hendriks herhaaldelijk goede voorzetten, doch deze gaan door het snel lere ingrijpen van de gastheeren verloren. De rust komt met blanken stand. Tweede helft Na de hervatting aanschouwen wij bijna hetzelfde spelbeeld. Alleen blijkt nu Feijenoord enthousiaster spel .te leveren. Haar voorhoede weet echter niet door te zetten, zoodat de achterhoede van P. S. V. telkens met succes in ban grijpen. De aan vallen der Botterdammers zijn vaak veel te doorzichtig en wat het belangrijkste in dezen wedstrijd was, niet snel genoeg. Te gen het einde zien wij veel spannende mo menten voor beide doelen, vooral voor dat van Feijenoord, doch in den stand komt geen verandering, zoodat het einde een 00 resultaat brengt. VEENDAM—AJAX 1—9. Moddervoetbal. "Was er reeds den geheelen Zondagmor gen een motregen gevallen, welke het erg ste deed vreezen, tegen 12 uur werd het nog erger, het begon zelfs te stortregenen, zoodat velen de hoop hadden opgegeven omtrent het doorgaan van deze ontmoe ting. Tegen 2 uur kwam de wind opzetten, welke de zware wolken uiteendreef en kon onder leiding van den heer Voltijn de match een aanvang nemen. Toch had de regen zulk een nadeeligen invloed op het veld uitgeoefend, dat er vooral voor de doelmonden een ware modderpoel was ont staan, waar de spelers zich ternauwernood konden staande houden. Ten aansohouwe van ongeveer 5000 bezoekers stelden de beide elftallen zich op. De wedstrijd. Direct na den aftrap zette Ajax er een flinke spurt in, welke het ergste deed vree zen. Doch eenige harde schoten werden door Boossies uitstekend behandeld. Hier door bemoedigd ging het geheele Veen- dammer elftal zioh in den strijd werpen, zoodat van een Ajax-overwicht toen niets viel te bespeuren. Zelfs ging de geel-zwarte voorhoede een aanval opbouwen, welke bijna noodlottig was geworden voor de gas ten. De bal ging echter over de deklat en zoo verliep de strijd met wisselende kan sen bijna een half uur. Toen kwam het eerste doelpunt voor Ajax, door Van Boenen gemaakt, (01). Na dezen inzet gingen de gasten echter nog eens een wedstrijd spelen voor lief hebbers om van te watertandenSteeds wae het de gevaarlijke midvoor van Ajax, die de geel-zwarte defensie lastig maakte. De handige van Beenen bracht met een schitterend schot den stand op 02. En 1 minuut later op 03. Toen was er om trent den uitslag geen twijfel meer en zoo verstreek langzamerhand de eerste helft DE WEDSTRIJD NEDERLAND—BELGIë Wat meer zitplaatsen in het Stadion. Naar wij vernemen zal het aantal zit plaatsen voor den op 17 April a.s. te Am sterdam in het Stadion te spelen voetbal wedstrijd NederlandBelgië wederom worden vergroot. Thans zal ook voor de eere-tribune op de wielerbaan een tribune van hout wor den opgetrokken, waardoor 600 zitplaatsen meer ter beschikking komen. van den wedstrijd. Doch van Beenen acht te den voorsprong blijkbaar nog niet groot genoeg, want met een welgericht schot wist deze bekwame speler nogmaals te doelpunten (04). Wel hebben de gastheeren in deze pe riode eenige aanvallen ondernomen, waar uit een hoeksohop ontstond, doch ernstig gevaar kwam er voor Ajax niet. Zoo kwam de rust met 04. Na de rust. De tweed© helft zette voor de Veen- dammers ©enigszins hoopvol in. Althans wisten zij een tweetal hoekschoppen te for- ceeren, doch succes bracht het hun niet. Integendeel was spoedig weer het woord aan Ajax. Het was wederom van Beenen, die den stand op 05 bracht, direct gevolgd door een zesde doelpunt van de voet van den zelfden speler (06). De linksbuiten Twel- ker, nam het zevende doelpunt voor zijn rekening (07). Wie nu gedacht had, dat de geel-zwarten zich bij den nederlaag hadden neergelegd, vergist zich. Vooral Woltjes Sr., die niet minder was dan zijn partner Anderiessen, stuwde herhaaldelijk zijn voorhoede op om te redden, wat nog te redden viel. Zoo kreeg Boomsma een reuzen-kans, doch hij werd unfair in den rug weggeduwd. Van Beenen wist van de gelegenheid een beter gebruik te maken en bracht den stand op 08, waarna rechtsbuiten Ten Have hef; negnde doelpunt maakte (09). Er waren nog vijf minuten te spelen en nogmaals zetten de geel-zwarten zich er voor om de eer van den dag te redden. Het lukte Boomsma met een vrijgemaakte bal van Woltjes Jr. een tegenpunt te maken (19). Spoedig kwam daarop het einde. Vergelijken wij de spelwijze van beide elftallen, dan valt dit natuurlijk zeer ten voordeel e van Ajax uit. Het vlotte combi natiespel van de gasten bracht de talrijke bezoekers in verrukking. Steeds werd de bal doorgegeven naar den vrijst-aanden medespeler, zoodat de Veendamsche de fensie voor moeilijke problemen werd ge plaatst. Hoewel het veldspel van de thuis club hier niet zoover bij ten achter stond, was het juist de voorhoede van de geel zwarten, di$ te lang wachtte met het doorgeven van den bal, zoodat de Ajaxie- den steeds weer den tijd werd gelaten om zich ter herstellen en dit is altijd de groot ste fout van de Veendammers. G. S. V.—V. C. S. T. 4-4). Op een slecht bespeelbaar terrein is het den Gouwenaars gelukt het 3e klasse-schap te behouden. Over het algemeen genomen bleek G. S. V. iets beter voetbal te spe len, dan haar tegenstanders. In het begin evenwel leek het er niet op dat G.S.V. zou winnen, want V.O.S.T. viel met wind mee direct fanatiek aan, zoo zelfs dat voor haar een paar zeer goede kansen ontston den. De schutterscapaciteiten of te wel de zenuwen deden deze om hals brengen. Geleidelijk kwam G.S.V. iets meer in den aanval, maar haar linksbuiten was te zwak in zijn voorzetten. Meer gevaa/r kwam van den G.S.V.,-rechtervleugel, en nadat de Haagsche keeper een paar maal ver dienstelijk had gered, moest Hij ten slotte voor een zuiver geplaatst schot van den rechtsbuiten zwichten. (10). Moedig speelt V.O.S.T. verder, maar de Goudsche achterhoede met den keeper aan 't hoofd keert alle aanvallen. Na de hervatting vallen do Hagenaars opnieuw heftig aan, maar zonder succes. Plots een doorbraak van G.S.V., zuiver plaatst de midvoor naar den vrijstaanden rechtsbuiten en als iedereen (zelfs den V.O. S.T.-keeper) denkt dat hij zal voorzetten, volgt plotseling een knal enG.S.V. leidt met 20. Een keurig doelpunt. Groot is het enthousiasme van de Gouwenaars- supporters, en de geheele A.S.C.-tribune is in rep en roer. G.S.V. gaat zich eenigszins op verdedigen toeleggen en V.C.S.T. wij zigt haar opstelling. Juist dit laatste blijkt achteraf een groot nadeel te zijn. Wel zijn de Hagenaars even sterker, maar als de G.S.V.-aohterhoede de druk heeft weer staan, blijkt de achterhoede der tegenpar tij niet zoo safe meer en twee goede doel punten van midvoor en linksbinnen zijn het gevolg (40). G.S.V. bleef hierdoor 3e klasser, en ver diende de overwinning volkomen. Na af loop werd de G.S.V.-aanvoerder door zijn supporters naar de kleedkamer gedragen. B .K. FEDERATIE. De uitslagen. Eerste klasse A. HeliosCaesar 26; KimbriaRFONS 22; VolhardingValkenb. 12; Sit-t. BoysMarsana 31; Kerkrad eWH 3—1. Eerste klasse B. UnionVenlo 52. Eerste klasse K DEMDe Spartaan 12. Beslissingswedstrijd kamp. 2e k 1 a s s e O. Lenig SnelWilhelmus 3—2. („Mndmrg.") R.-K. Sportver. „Leiden". De tocht van ons eerste elftal naar Neerland's eerste badplaats is een groot succes geworden. Met 42 werd SJ.G. aan de Leidsche zegekar gebonden B. Goddijn opende kort na het begin de score met een goed doelpunt, terwijl Lek niet lang daarna k la Bonsema nummer twee in de Noordwijksohe touwen deed verhuizen. Voor de rust maakten de gast heeren nog gelijk. Na de thee, zorgden B. Goddijn en Wi Godijn voor de twee andere goals, waarna het einde kwam aan dezen „6hrough-pass" wedstrijd waarin de Leidsche linksbinnen Fr. Goddijn een levendig aandeel had We hopen dat- dez wedstrijd den Rood- Zwa-rten zal hebben geleerd: „We spelen met ons elven". Leidenaars a.s. Zondag allen present om den strijd tegen de Hollandsche Leeu wen aan te bnden. Onze juniores hadden noodgedwongen rust, omdat de Meerburgers niets van zich lieten zien Het terrein, alsmede de weersomstan digheden waren toch niet van dien aard, dat er niet gespeeld kon worden, zoodat een en ander zeer te betreuren is. De vergadering der elftalcommissie zal hedenavond gehouden worden ten huize van onzen voorzitter. De leden der elftalcommissie gelieven van deze wijziging goede nota te nemen. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. HET KOPEREN JUBILEUM. Op eenvoudige wijze heeft de Dioc. Haarl. Voetbalbond gisteren zijn koperen jubileum gevierd te Haarlem. De dag werd begonnen met een H. Mis in de kapel van het R. K. Lyceum, opge dragen door den weleerw. pater F. L. Es- ser, voorzitter van den D. H. V. B. geassis teerd door rectorBraakman en kapelaan v. Houten. Na de H. Mis vereenigden bestuur, dis- trictsbesturen en genoodigden zioh aan een koffietafel in café-restauranb Brink man, waar tevens de3 middags de feest- vergadering zou worden gehouden. Uit alle deelen des lands waren felicita tie-telegrammen ingekomen, terwij] tal van bloemstukken van aangesloten bonden, R. K. Utrechtschen Voetbalbond, Dioc. Haarl. Gymnastiekbond enz. de zaal in een bloementuin hadden herschapen. Na de gebruikelijke opening door den voorzitter werd het woord gegeven aan rector Braakman, geest, adviseur van den bond, die „de principieele gedachte in de sport" behandelde. Na de eenvoudige maar niettemin leer zame rede van rector Braakman kreeg de heer G. Kruyver het woord over „Richt lijnen voor de R. K. Sportorganisatie." Pater Esser huldigde de heeren Kruyver en Hubaty, die beiden van de oprichting af zitting hebben in hefc bestuur. Na de beide revoeringen werd hierover door diverse personen van gedachten ge wisseld en tot ieders tevredenheid werden verschillende belangrijke aangelegenheden opgelost. Een gemeenschappelijke maaltijd besloot deze uiterst sobere maar nuttige feestvie ring. Zij nog vermeld, dat besloten werd aan pastoor Looyaard, eerste geest, adviseur van den Bond een telegram van dankbe tuiging te zenden, alsmede aan den heer H. Putter, voorzitter van het Amsterdam- sche district die wegens ziekte verhinderd was de vergadering bij te wonen. „Mndmrg." R. K. Sportvereeniging „Meerburg" Zoeterwoude (H.-R.). Zooals we in ons overzicht vermoedden trof Meerburg I in Activitas I een buiten gewoon sterken tegenstander. Deze Rofc- terdamsche club vormden een prachtig ho mogeen elftal, dat ook toen het voor de rust met 10 achterstond een uiterst faire partij voetbal speelde. De ploeg sloot schitterend en vertoonde geen zwakke plekken, met de voorhoede als beste deel. De Meerburgploeg vormde niet zoo'n goed geheel. Een en ander vond voorna melijk zijn oorzaak in het feit dat onze center-half A. v. Schie, zich wegens ziekte niet geheel kon geven. De kant-halfs hoe wel verdedigend uitstekend, schoten in hun aanvallende taak te kort. Door een en ander stond onze voorhoede voor de moeilijke taak de hechte defensie van Ao- tivitas te passeeren. Dè kansen zijn er echter wel geweest, doch werden door het slechte terrein en voor een gedeelte ook door de zenuwen niet benut. Ons achtertrio was zooals altijd subliem. De backs, zoowel als de doelverdediger hebben heel wat werk verzet. Over den wedstrijd het volgende: Onder leiding van den heer Snellen trapt Activitas I tegen wind in af. In snel tempo wordt de Meerburg veste bestookt, doch onze achterhoede, met onze all-roun der, J. Snijders, weert zioh geducht. Ook het Meerburg-elftal belaagt het vij andelijke doel. Van links komt de bal bij D. Verplancke, die prachtig doorgeeft aan zijn broer, die uit een mooie positie jam merlijk overschiet. Dit is echter uitstel van executie. Bij een goede aanval komt de bal bij A. Beekman. In razende vaart pas seert hij de links-achter van Activitas en schiet onder donderend gejuich, onhoud baar, het leder in de touwen. (10). Het spel gaat, het slechte terrein in aanmer king genomen, tamelijk snel op en neer. De verdedigingen blijven echter meester van het terrein. Dan een snelle aanval van Meerburg, de linksbuiten draait om den Activitas rechtsback, op het juiste mo ment geeft hij den bal naar binnen. Drie Meerburgers staan totaal vrij, met alleen de doelverdediger voor zich, doch op on begrijpelijke wijze wordt tegen de lat ge schoten. Een prachtkans, doch juist in deze gevallen spreken de zenuwen een woordje mee. De tijd verstrijkt en reeds denkt ieder dat met dezen stand zal worden ge draaid, als plotseling Activitas doorbreekt en op fraaie wijze de wel verdiende ge lijkmaker scoort. De stand 1-1 dru'kt bij de rust de ver houding precies uit. Na de rust is Activitas, dat zioh beter aan de terreingesteldheid aanpast, mee- rendeels in den aanval. Onze verdediging krijgt handen vol werk. De tegenstand: wordt te groot, en Activitas weet na plan. 20 min. de voorsprong te nemen (12). Door het slechte" weer (het regende aanhoudend) wordt het spelpeil steeds minder. Onge veer 15 minuten voor het einde weet Ao- tivitas andermaal het net te vinden, en den stand op 13 te brengen. Meerburg geeft zich nu gewonnen en komt het einde met een alleszins verdiende overwinning voor Activitas. De heer Snellen en de twee neutrle grensrechters leidden naar ieders genoegen. De overige wedstrijden zijn door de on gunstige weers- en terrein-omstandigheden niet doorgegaan. Volgende week Oliveo I (Pijnacker) Meerburg I. Gymnastiek. De jongens-junio ren gelieven er nota van te nemen dat er hedenavond, Maandag, geen les is, wegen» het niet beschikbaar zijn van de zaal. R. K. Athletiek- en SportvereenïgTny „Rood-Wit". Het is onzen jongens niet mogen geluk ken ook maar 1 puntje uit de gespeelde wedstrijden binnen te halen. In Zoeter woude werd verloren met 41, in Lisse m et- 31. De beide nederlagen waren vooral toe te schrijven aan de slechte toestanden der terreinen. Beide elftallen kunnen evenwel op een goeden wedstrijd terugzien en wanneer men met evenveel enthousiasme in de toe komst blijft spelen, zullen zeker wederom, verschillende overwinningen volgen. R. K. Sportvereeniging V .V. L. Van vier elftallen is er maar één in actie geweest. Het eerste kon niet naar Graaf Floris wegens ziekte der spelers. Het 2de junioren elftal wist het zoowaar nog tot een gelijk spel te brengen tegen den kampioen van haar afdeeling, waar mede A. S. C. bofte, daar V. V. L. wel had kunnen winnen. Aan A. S. C., die nu kampioen is, onze hartelijke gelukwen- schen. R. K. Sportvereeniging Teijlirtgerv. De wedstrijd Concordia ITeijlingen I ging niet door wegens afkeuring terrein. De overige wedstrijden konden even eens niet doorgaan daar ook het Sportbof werd afgekeurd. De afkeuring moest ge schieden daar het terrein wordt opge knapt door de gemeente, zoodat cr een groote hoeveelheid zand voor de doelen was blijven liggen. Volgende week is hot terrein weer in orde. R. K. Sportvereeniging Alph. Boys, Zooals we hadden verwacht heeft het eerste elftal der Boys dezen laatsten wed strijd der competitie met een groote over winning op O .V. V. weten te beëindigen. Met een 15 nederlaag moesten de Oegst- geeatenaren in eigen huis hefc onderspit delven. Na een aanvankelijke tegenslag, hebben de Alphenaren noor hun laatste overwinningen zich bij hefc einde der com petitie ten slotte nog een goede plaats op de middenhelft weten te vrezekeren, waar mede zij zeer zeker tevreden kunnen zijn. PekaneezenLisse 2—3. Na de prachtige 41 overwinning in Haarlem heeft P. K. gisteren op het Lei terrein leelijk het loodje gelegd tegen de stoere K. J. M. V.-'ers uit Lisse. Toen deze te plan. half drie aftrapten, allen getooid met hun aardige clubpetten, hadden deze zelf niet verwacht, dat zij d© 50 nederlaag van vorig jaar zoo schitte rend zouden wreken. De Leidsche Peka neezen verschenen met 7 invallers en hoofdzakelijk gemis aan samenspel heeft hen doen verliezen. De wetdstrijd zette vlot in, binnen 7 minuten had Leiden een 10 voorsprong, die spoedig verloren ging toen de Lissenaren in een verlaten doel schop ten. De wedstrijd kenmerkte zich steeds door solo-spel, vooral P. K. viel in dez© fout. Voor rust wisten beide partijen nog éénmaal te scaren zoodat rust met gelijk spel inging. Zelfs de komst van den mo derator wist de Pekaneezen naet tot doel punten te animeeren. Direct na rust regende het corners op het Lisse-doel, maar zonder resultaat. Ook Lisse verknoeide 3 opgelegde kansen. Na een scrimmage voor doel maakte Lisse 33 welke stand ongewijzigd bleef. De Leidsche voorhoede heeft door ge brek aan samenwerking geen productivi teit gehad. In de achterhoede viel nie mand op, ze werkte in zijn geheel be hoorlijk, in de half-linie was dit echter de linkshalf, die een nieuwe soort kousen had, uitgevonden. Na afloop ging de geheele K. J. M. V. sportwereld naar het Eigen Huis van P. K. voor de officieele uitreiking mn don gewonnen medaille. Het was er gezellig en vol. Men zong de verschillende clubliede ren en andere opgewekte Schlagers. Bij d© uitreiking wees de Leidsche voorzitter speciaal op het amicale verloop van den wedstrijd. Na diverse hoera's vertrokken de Liseenaren in hun Pullman weer naar hun woonsteden.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10