HET HUIS DER VERSPIEDERS WOENSDAG 30 MAART 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 De brand te Echt. De jong ste zoon overleden. Zondagnacht is eeh der slachtoffers van den brand te Echt, de 12-jarige Hubert Kuiper, de jongste zoon der familie Kui per, in het ziekenhuis te Sittard aan de bekomen brandwonden overleden. De oudste zoon, die zijn broer gered heeft, is er nog zeer slecht aan toe. Landbouwerswoning afgebrand. Maandagmiddag brak brand uit in de landbouwerswoning van den heer B. in de buurtschap Zieuwent onder de gemeente EMurlo. Terwijl de vrouw met eenige kinderen in de keuken was, kwamen voorbijgangers waarschuwen, dat het huis in brand stond. Men begon oogenblikkelijk het vee naar buiten te brengen. Het vuur greep evenwel zoo snel om zich heen, dat vier kooien niet meer naar buiten konden worden gebracht en verbranden. De brandweer uit Ruurlo en Lichtenvoorde kon tegen het vuur niet veel uitrichten. De bijliggende schuren konden evenwel behouden worden. De woning brandde totaal uit. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade wordt door verzekering gedekt. Brandstichter gearresteerd. Zeven branden op zijn geweten. De talrijke voorkomende bosch- en hei debranden op den Lemelerweg te Ommen deden het vermoeden ontstaan, dat er kwaadwilligheid in het spel was. Het is thans de Rijksveldwaoht gelukt de hand te leggen op zekeren H. te Lemelerveld die op heeterdaad werd betrapt bij het in brand steken van de heide. Hij heeft be kend reeds zeven maal brand te hebben gesticht. Hij is ter beschikking gesteld van dén Officier van Justitie te Zwolle. OUDE MISDAAD OPGEHELDERD? Een verdachte thans aangehouden. Op 7 Maart 1926 is de marktkramer H. Simon in een huis aan de Antoon Dansaer- straat te Brussel vermoord gevonden met vijf messteken in de hartstreek. Men ver onderstelde aanvankelijk, dat wraak de drijfveer van den dader was geweest; doch toen de verdwijning van een brieventasch met 15.000 fraijk werd vastgesteld, gingen de vermoedens in een andere richting. Men kreeg echter geen licht in de zaak. Doch thans, op den dag, dat het 6 jaar geleden wa-s, dat de misdaad gepleegd is, heeft een man, die van den moord beweert af te weten, gesproken. De man, de 25-jarige V., uit Brussel, ver klaarde aan de politie, dat hij met den 32- jarigen J. V., uit St. Gillis, uit was geweest en dat deze hem toen bekend had, dat hij een slag ging slaan om geld te krijgen. Toen V. den volgenden dag in de bladen over den moord las, wist hij genoeg/ Hij ont>- moette daarna J. V. en ontving geld van hem. V. zal geconfronteerd worden met den verdachte, die de politie te Rotterdam heeft aangehouden. De verdachte ontkent iets met den moord uitstaande te hebben. Kort na de misdaad heeft V. eveneens J. V. beschuldigd. Deze is toen ook aange houden, doch werd in vrijheid gelaten, na dat hij een alibi had gevonden en V. zijn beschuldigingen had ingetrokken. EEN SMOKKELAUTO BESCHOTEN. Op den Grensweg tusschen Stralen eh Herongen bij het gehucht Holt is gepas- seerden nacht ongeveer twee uur een snel rijdende smokkelauto zoodanig door Duit- sohe grensambtenaren beschoten, dat zij moest stoppen en in een bermsloot terecht kwam. Bij onderzoek bleek, dat de chauf feur, zekere H. Human, uit Vierseu, door de schoten getroffen en gedood was. Een tweede inzittende sprong uit de auto en ontkwam ia de duisternis. De auto had on geveer duizend pond koffie, sigaren en cho colade in, welke werd geconfiskeerd. „Vad." UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Donderdag 31 Maart. Huizen, 298 M. S.009.15 en 10.00 Gramofoonpl. 10.15 Ziekendienst. 10.45 Gramofoonpl. 11.30 Godsd. halfuurtje. 12.15 KR O-orkest o.l.v. J. Gerritsen. 2.00 Handwerkcursus. 3.003.30 Vrouwenhalfuurtje. 4.00 Ziekenuurtje. 5.00 Cursus Handenarbeid v. d. jeugd. 5.45 Cello-recital door H. R. Franke. Vleugel: mej. A. Hendriks. 6.45 Knipcursus. 7.00 Vragenhalfuurtje. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Zangver. „Weesper Mannenkoor" o.l.v. J. Boon. Oa. Wiegenlied, Brahms. 9.00 Causerie over Jeugdwerk. 9.30 Vervolg concert. 0.a. 3 Vlaanisohe liederen, De Clercq en Soldatenkoor, Chr. Gounod. 10.00 Vaz Dias. 10.3011.30 Gramofoonplaten. Hilversum 1875 M. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Concert Toos van Veen (zang), Leo Wolfsbergen (zang), Egb. Veen (piano). 11.00 Voordracht door Rolien Numan. 11.30 Vervolg concert. 12.00 Cmroeporkest o.l.v. N. Treep. 2.00 J. Combrink: Hand weven. 2.20 Pauze. 2.45 Max Tak: De groote symphonie- orkesten en hun leiders. 3.30 Zang door Geertruida van Vlade- rackken. Jan Poortenaar (piano). 4.00 Ziekenuur. 5.00 AVRO-kamerorkest o.l.v. L. Schmidt Intermezzo: Zang door Charlotte Jaeckcl. Piano. Egb. Ween. 6.30 Sportpraatje door H. Hollander. 7.00 Kamer-orkest (vervolg). 7.30 J. Peper: Causerie over Handcis- onderwijs. 8.00 Gramofoonpl. 8.15 Concertgebouw-orkest o.l.v. dr. W. Mengelberg. Maria Ivogiin (zang). O.a. Londensche Symphonic- HaydnMozart- aria's Salome's Tanz, R. Strausz. In de pauzeKon. 's Hertogenbosch' Mannen koor o.l.v. P. Kallenbach. 10.30 Vaz Dia-s. 10.40 Gramofoonpl. 11.00 Uit Rest. „Haeck", Den Haagi Orkesten o.l.v. Pali Tot en Cornelius Co- dolban. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.5b-jll.05 Tijdsein, Berichten. 12.20 "Orgelconcert door Reg. Fnort. 1.20 Shepherd's Bush Paviljoen-orkest o.l.v. Harry Fryer. 2.05 Lezing. 2.202.50 Gramofoonpl. 3.0 Kerkdienst van uit de Westminster 4.05 BBC.-Dansorkest o.l.v. Henry Hall. 4.50 Grosvenor TLouse-orkcst o.l.v. J. Meeus. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. VALSCH ZILVERGELD VERVAARDIGD Complot ontdekt te Rotterdam. Naar de „Tel." verneemt heeft de Rotter- damsche recherche een complot valsche munters ontdekt, dat sedert geruimen tijd op zeer listige wijze valsch zilvergeld wist te vervaardigen'en uit te geven. Door de geraffineerde wijze waarop de heeren te werk gingen, konden zij lang buiten schot blijven, totdat zij thans eindelijk in de val zijn geloopen. Er moet een vrij groot aantal valsche rijksdaalders in omloop zijn ge bracht. De werkplaats waar het valsche geld werd vervaardigd, is door de politie opgespoord. Met de ontdekking van dit complot heeft de Rbtterdamsche recherche een goede vangst gedaan. 6.50 Franck Merrick spoelt Haydn's Piano-sonates. 7.10 en 7.40 Lezing. 7.50 „Der Zigeunerbaron", operette ran Jon. Strausz. B.B.C.-orkest, dwoor en so listen o.l.v. Adrian Boult. Regie: Gordon McConnell en John. Watt, 9.20 Berichten en lezing. 9.55 Concert: Winifred Small (viool) en Maurice Cole (piano). O.a. Prélude uit de „Suite Bergamasque", Debussy. 10.50 Kerkdienst. 11.0512.20 BBC-Dansorkest o.l.v. Hen ry Hall. „R a d i o-P a r i s", 1725 M. 8.05; 12.50 en 7.50 Gramofoonpl. 9.05 dito. 9.20 Vanuit het Ambigu-Thcater: „La Retraite" van Bayerlein. (Tooneel). Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Concert uit Fest. „Wivex". 2.204.20 L. Preil's orkest. M.m.v. B. Heilman (zang)- en F. Jensen (piano). O.a. Schotsche liederen en strijkkwartet Op. 76, No. 4, B-dur. 9.35—10.15 Deensche muziek o.l.v. Grön- dahl. Oa. Suite voor strijkorkest A-moll, Nielsen. Langenberg. 473 M. 6.20—7.20; 10.40—11.20 Gramofoonpl. 11.2012.35 Haydn-herdenking. 12.451.50 Concert o.l.v. Eyaoldt. 4-205.20 Concert door het Werag-or- kest. 7.20 Concert o.l.v. Wolf. O.a. fragm. uit „De Tooverfluit", Mozart. 7.50 Uit de operettes van Suppé. Stcd. orkest van Munster o.l.v. Wolf m.m.v. so listen. 9.20 Berichten en hierna tot 10.20 con cert o.l.v. Wolf. 10.2011.20 Concert uit Café Corso. Brussel, 508 en 333 M. 508 M.12.352.05 Gramofoonpl. 5.20 Concert o.l.v. Meulemans. 6.05 en 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Concert o.l.v. Andrc. M.m.v. nioj. Gravis (zang) en G Valentin (tenor). O.a. Ouv. Sommernachtötraum, Mendelssohn Serenade, Toselli en Pas de Fleurs, Déli- bes. 338 M-; 12.352.05 Gramofoonpl. 5.20 Concert door het Omroeporkest. 0.50 Gramofoonpl. 8.20 Concert door heb Omroepsorkefit m.m.v. het koor „Pogen". O.a. Vie Pari- sienne, Offenbach. Rome, 441 M. 7.20 Gramofoonpl. 8.05 Beethovenconcert o.l.v. Santarclli. M.m.v. Arrigo Serato (viool). 0.a. 3de Lco- nore-Ouverture en fragm. uit de 9de Sym phonie. 9.05 Radio-tooneel. Hierna vervolg con cert: O.a^ Vioolconcert D-dur. Zeesen, 1635 M. 7.20 Concert dpor het Leipziger Sym- phonie-orkest o.l.v. J. Fritzsche. 8.20 Haydn-herdcnking m.m.v. orkest, strijkkwartet eu solisten. 9.50 Berichten en hierna Concert. (Dan sen en marschen van Tschaikowsky). STAKING OP DE „NIEUW AMSTERDAM". 23 stokers gearresteerd. Lloyd verneemt uit Durban in Z.-Afrika, dat het s.s. „Nieuw Amsterdam", van Rot terdam naar Osaka aldaar is binnengeloo- pen, daar een lek van ernstigen aard aan de ketels werd geconstateerd. 23 stokers zijn gearresteerd omdat zij weigerden to werken. Het Nederl. m.s. „Rliea" aan den grond. Volgens een telegram van Lloyd's uit Haiti, is het Nederlandscho motorschip ,,'FJhea" tusschen Gonaives en St. Marc aan den grond gevaren. Hulp is derwaarts ver trokken. Het m.s. „Rhea", groot 1386 brute en 702 netto tons en gebouwd in 1922, be hoort aan de Kon. Ned. Sbbt. Mij. te Am sterdam. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. De doodelijke aanrijding te Utrecht. Een automobilist te Arnhem aangehouden. Door de politie te Arnhem is een auto mobilist aangehouden, wiens aanhouding door de politie te Utrecht was aangevraagd aangezien hij er van verdacht werd in de Biltstraat te Utrecht een wielrijder te heb ben aangereden, tengevolge waarvan deze is overleden. Door een woesteling aan gereden en gedood. Maandagavond 7 uur werd op de Oost- Singel te Delft de 17-jarige kantoorbedien de P. V. uit Rotterdam, die daar per fiets reed, aangereden door een auto, die met een vaart van 'meer dan 60 K.M. per uur naderde van de tegenovergestelde zijde «onder signalen te geven. V. werd over den weg geslingerd, bleef bewusteloos liggen en werd door de poli tie per auto naar het Gasthuis vervoerd, waar hij kort daarop is overleden. Als verdacht van deze aanrijding is aan gehouden in een danslokaal te Delfgouw de 19-jarige monteur A. D. uit Delft, ver dacht van het veroorzaken van dood door aohuld. Door een motorfiets aan gereden. Gistermorgen reed mej. N. O. Mertens, een 17-jarige dienstbode te Zwolle per fiets van den Groeneweg naar de Gasterlaan. Zonder uit te kijken stak zij den drukken Deventerstraatweg over. Een motorrijder zag geen kans een botsing te vermijden. Het meisje werd met zware inwendige kneuzingen naar het r.-k. ziekenhuis over gebracht. Motorrijwiel en rijwiel werden zwaar beschadigd. Vrachtauto tegen stoomtram. Tweeden Paaschdag is een vrachtauto van den heer Klapwijk uit Naaldwijk bela den met spinazie, op den Geestweg in bot sing gekomen met de stoomtram uit de Westlandsche Stoomtram-Mij., welke om streeks half negen vanaf het station Naald wijk in de richting Maassluis vertrekt. De auto werd aan den linkerkant gegrepen en ver-soheidene meters meegesleurd. De auto kwam zwaar beschadigd naast de tram baan te staan. Een groot deel van do la ding bleek verloren. De chauffeur, zekere Van Tholen, is niet den schrik vrijgekomen. LIJNWERKER ZWAAR GEWOND. Beide beenen verbrijzeld onder een tramtrein. Gisteren is in het dorpje Angeren (Over- Betuwe) een lijnwerker van de Betuwsche ö-toomtrammaatschappij, die met de tram medereed teneinde zich naar zijn werk te begeven, op de plaats waar hij zijn werk zaamheden moest verrichten, van de rijden de tram gesprongen. De man struikelde en geraakte onder een wagon met het gevolg, dat de beide beenen werden verbrijzeld. Nadat ter plaatse geneeskundige hulp was verleende is hij, naar het „H'bid." meldt, per auto naar het L id w i na ge s tichl te Bem- mel overgebracht. Gisteravond was zijn toestand uiterst zorgwekkend. In een rioleering gevallen. Te Stevensweert viel gisteren een 4-jarig zoontje van den landbouwer M. in een rio leering. Het kind bekwam in zijn val zulke ernstige inwendige kneuzingen, dat het dood werd opgenomen. FEUILLETON. Uit het Engelsch van WARWICK DEEPING. Vertaald door R. de Bree. 64) Mr. Jasperherkent u de lady niet Jasper keek niet naar de Rothan. De plotselinge woede over zijn vernedering was te bitter en te wild in hem. Zijn oogen ves tigden zich op de schoenen van Nance geen woord kwam over zijn lippen. Kom aan, mr. Benham, kom aan.... bent u niet blij De Rothan's stem klonk smalend en het griefde Nance diep. Een diep medelijden maakte zich van haar meester. Jasper werd vernederd voor haar oogen en voor zijn vijand en alles wat Jasper belachelijk zou hebben kunnen doen schijnen, smolt weg in den gloed va haar ongeschokte liefde. Zij wendde zich tot de Rohan. Nu begrijp ik het. Ik begreep het eerst niet. Hij haaldo zijn schouders op, maar de toorn en de verontwaardiging in haar oogen troffen hem. Ze wendde zich tot Jasper: Het klink zoo leeg om te zeggen dat het mij verdriet doet. Haaf stem deed hem opkijken. Zij scheen zijn moed en zijn trots te wekken en hem Kindje in de wieg gestikt. Te Oude Pekela kwam de echtgenoote van den heer B. Kuiper tot de ontdekking, dat haar baby van drie maanden, welke in de wieg- lag, dood was. Het bleek, dat de kleine was gestikt, doordat een kat in de wieg was gesprongen en op de keel van de kleine was gaan liggen. Verdronken. Den eersten Paaschdag ia de 17-jarige Siegelink uit Doetinchem bij het roeien in de Kapperskolk te water geraakt en ver dronken. Kinderverlamming. Te Ede heeft zich een geval van kinder verlamming met doodelijken afloop voor gedaan. BRANDEN. DRIE BOERDERIJEN TE HIERDEN IN DE ASCH. Een landbouwer vrij ernstig gewond. Uit Harderwijk wordt aan de „Tel." ge meld: Gistermiddag omstreeks halftwee brak door tot nog toe niet opgehelderde oorzaak brand uit in de boerderij, bewoond door den heer W. Vranken aan den Tabaksweg, gelegen in de buurtschap Hierden. Het vuur verspreidde zich met groote snelheid en slechts met veel moeite slaagde onmid- delijk toegeschoten hulp er in het vee in veiligheid te brengen. Het was echter niet meer mogelijk om het huisraad naar buiten te dragen daar inmiddels het rieten dak reeds had vlamgevat. Het blusschingswerk ging met veel moeilijkheden gepaard, mede doordat de wind, die aanvankelijk het land in woei, tijdens het uitbreken van den brand omsloeg, waardoor een vonkenregen over de in de nabijheid gelegen boerderijen gedreven werd. Het gevolg hiervan was, dat de boerderij, bewoond door den heer Steven Dekker en op een afstand van on geveer honderd meter van het brandende perceel gelegen, eveneens door het vuur werd aangetast en een prooi der vlammen werd. Ook hier slaagde men er in het vee in veiligheid te brengen. Intusschen werden maatregelen genomen om de brandspuit van Hierden te requi- reeren. De spuit werd achter den motor ge spannen, doch op het kritieke oogenblik liep een wiel van den wagen, zoodat het vrij lang duurde voordat dit brandblusch- apparaat ter plaatse van het onheil was ge arriveerd. Terwijl men ijverig met de blus- sching van de boerderij van den heer Dek ker bezig was, kreeg de landbouwer Kok, die bij het blusschingswerk zijn assistentie verleende, de mededeeling, dat ook zijn huis, het eigendom van dr Esveld te Bus- sum, in lichtelaaie stond. Dat was dus reeds de derde boerderij die door het vuur werd aangetast. Hoewel de brandspuit ook hier hulp verleende, kon men niet voorko men, dat de boederij tot den grond toe af brandde. Zelfs het vee kon men niet red den en drie koeien en eenige kalveren kwa men in de vlammen om. Bij zijn poging om nog iets uit het bran dende huis te redden geraakten de kleeren van den landbouwer Kok in brand, waar door de man vrij ernstige brandwonden aan het hoofd opliep. Hij werd per auto naar het ziekenhuis te Harderwijk overgebracht. Het mag een wonder genoemd worden, dat de tusschenliggende boerderijen niet aan het vuur ten offer zijn gevallen. De be woners daarvan hebben een benauwd uur doorleefd. De drie door het vuur aangetaste boer derijen liggen nagenoeg geheel in puin. De brandspuit uit Harderwijk, die ook ter plaatse was verschenen, zorgde voor de na- blussching. Behalve de boerenwoningen, gingen ook eenige hooibergen in vlammen op. De huizen en inboedels van de heeren Vranken en Dekker waren verzekerd, in boedel en vee van den landbouwer Kok niet. te verheffen boven de dwaze slordigheid van zijn figuur. Maak je niet bezorgd over mij, Nance. Het komt door mijn eigen onbekooktheid. Maar waarom ben j ij hier? Haar oogen vlamden. Omdat ik, net als jij, ontvoerd ben. Jij ook? Ja en ik weet alles. Jasper keek naar de Rothan en de Ro than glimlachte tegen hem. Als de omstandigheden het zouden toelaten, mijn lieve jonge lui, dan zou ik u alleen laten. maar. Nance deed of hij niet bestond. Jasper, het maakt mij razend Zijn oogen ontweken niet langer de hare en zijn verwaarloosd en verschooierd uiter lijk verhoogden slechts de tragische sfeer, die zij om hem heen voelde. Ik behandelde onzen vriend hier als een gentleman. Dat was dwaas van mij. Chevalier, ik had u nooit uit dien sloot moeten laten komen. De Rothan schudde van het lachen, maar Nance's oogen moedigden Jasper aan. Zij zeiden: Goed zoo, laat hem je ver ontwaardiging en minachting voelen. Hij toonde haar zijn geboeide polsen. Aardige dingen, als een gevolg van een eerezaak. Weet je, Nance, dat hij zijn mannen in Darvel's Wood verdekt had op gesteld om mij met steenen te gooien. Zij lachte minachtend en keek naar de Rothan. Dat was heel dapper en ridderlijk. Zijn verwaand in de rede vallen toonde, dat hij uit zijn humeur raakte door hun woede. Miss Nance, u kunt nog niet oordeelen over mannen en manieren van mannen. Als u vijf jaar ouder was en als u vijf jaar ge trouwd geweest was met mr. Benham hier, da.i zou ik meer hoop voor u gehad hebben. Toch is het misschien nuttig voor u beiden om te bedenken, dat ik de macht in handen heb. Jasper keek hem onderzoekend aa»n. U kunt net zoo beleedigend tegen mij optreden als u wilt, maar Mr. Benham, laten wij geen tijd ver spillen met dwaze redeneeringen. Ik zal zeggen, wat ik wensch, zelfs tot een vrouw. Ik heb u beiden hier tezamen gebracht, om te zien hoe zwak mijn Nance wel zou zijn. Het geval is ernstiger dan ik dacht, maar ik zal haar genezen. Gasten, je kimt binnenkomen. De man kwam binnen met een grijns om zijn mond. Nu, mijn allerliefste lady. Hij verzocht Nance met een zwierigen armzwaai de kamer te verlatenzij ging langzaam met trotsch opgericht hoofd en zij gaf Jasper een blik vol liefde die zijn moed levendig hield. Nance ging naar haar kamer. De Rothan volgde haar tot de dour en liet haar bui gend binnen. Zij hoorde den sleutel in het slot omdraaien en daarna het wegsterven van de Rothan's voetstappen op de trap. Nanoe ging naar het raam en met haar allebogen op den dorpel leunende, keek zij naar het bosch van eikenboomeu op den heuvel aan den westkant van het huis. Wat wilde de Rothan ten slotte van haar en ge loofde hij in de verplettering van Engeland door Napoleon's invase-leger Veronder stel dat dit zou gebeuren, wat zou er dan van hen allen worden. Zij dacht niet al leen aan zichzelf, maar ook aan haar vader en Jasper, overgeleverd aan de genade van een man, die iu een positie zou zijn om elke wraakgierige gril te verwezenlijken. Wat'doet Jeremy Winter?, vroeg Nance zich af. Want Jeremy was haar eenige hoop, de eenigo man die in staat was met dezen duivel van een Franschman den strijd aan te binden. Zij wist dat Jeremy slim en voorzichtig te werk zou gaan en toch stelde juist deze voorzichtigheid haar geduld heel erg op proef. Zij verlangde dat er iets gebeuren zou, vlug en hevig. Zij verlangde dat Jasper bevrijd werd en de Rothan verslagen. De onzekerheid zou on dragelijk zijn zoolang deze man haar in de macht had. Gndertusschen had de Rothan zich weer bij Durell in den tuin gevoegdDurell's gezicht drukte vertoornde verbijstering uit. Hij was zoo weinig een man van de daad, dat hij nog steeds verbaasd was over de ge beurtenissen van den afgeloopen nacht. Het geheele avontuur zou reeds voorbij en afge loopen zijn, voordat'bij had besloten welke houding hij zou aannemen. Do Rothan sprak hem eens flink toe. Kom, vriend Durell, berg dat kwade gezicht nu op. Ik houd al deze menschen onder mijn duim, voor de roem van La Bel le France en de Vrijheid. Een maand gele den zoudt u mij op den schouder geklopt hebben. Durell keek hem wantrouwend aan. Ja, maar wat zijn uw plannen? Wel eenige van deze mooie Engelsche bezittingen in te pikken, te leven als een van de Grandes van het Keizerrijk, te trou wen en een familie te stichten! Dat klinkt allemaal prachtig, maar.. Mannen met moed zijn bereid de „maren" van het leven onder de oogen te zien. Een generaal weet wanneer hij moet terugtrekken, evengoed als hij weet wan neer hij voorwaarts moet gaan. U hebt er geen bezwaar tegen met mij mee te gaan, als ik naar Frankrijk moet terugkeeren Wat bedoelt u? Als wij onverhoopt verliezen, zal ik u niet achterlaten om opgehangen te worden. Daarvoor ben ik een te goede kameraad. Ik zal u on Nance meenemen naar Frank rijk. Durell stond hem met open mond aan to staren en de Rothan lachte om zijn ver wonderd gezicht. Vindt u dit zoo verbazingwekkend? Dc Bothan, ik heb nu genoeg van dezo afschuwelijke voor-den-gek-houderij. Is het dan dwaasheid, dat ik met uw dochter trouw Sir Wind u niet op! Denkt u, dat u met Nance kunt trou wen Er zijn drie redenen waarom ik dat zal doen. Omdat ik het wensch, omdat, zij het niet wenscht en omdat mr. Jasper Ben- ham het zal voelon als een slag in zijn ge zicht. Inderdaad redenen Onze beweegre denen in het leven zijn soms eigenaardig gecompliceerd. Ik houd van verwikkelin gen, verwarringen, conflicten. Als oen vrouw mij weerstaat, is er mij zooveel te meer aan gelegen om haar te veroveren Durell keek hem met con machtcloozo verontwaardiging aan. Hoe laat is het? Ik geloof, dat ik u zal moeten verzoeken weer in uw kamer opge sloten te worden. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9